Leidse automobilist schijnt weinig onder de indruk van het gebeurde djs Op bazaars delgen burgers bun schuldgevoelens BENDER Hoogewoerd 90, Leiden - «el. 20097 Dronkc mansrit door Leiden gisteren berecht Straf gevraagd zonder aftrek van voorarrest éAgenda voor Leiden IEUVE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG SO NOVEMBER I960 •s VOf ristiu Zie voor stadsnieuws ook pagina 4 oorzaak t. Anderzijds' moet die straf tot ons allen spreken. Men kan niet zomaar het leven van onschuldigen bedreigen. Jammer is, dat de betrokkene weinig be grip schijnt te hebben voor hetgeen hij zijn slachtoffers heeft aangedaan. Hij had toch tenminste schriftelijk contact met hen kunnen opnemen, om zijn spijt te betuigen. Maar dat heeft hij niet ge daan. Wel verlangt hij erg naar zijn ge- Pleidooi Nadat de officier zijn eis had uitge sproken, was het woord aan de verdedig ster, mejuffrouw Van der Kcemel. ..Het is gezien de gevolgen die de daad van mijn cliënt teweeg heeft gebracht, niet gemakkelijk hier voor hem te pleiten. Maar er is 'n verzachtende omstandigheid die de aandacht van de rechtbank ver dient. Mijn cliënt reed regelmatig per soneel naar het werk, al jaren. Nooit Snelliuslierdenking te Leiden In verband met de Snelliusherdenking zal het Landmeetkundig Genootschap van Delftse studenten vrijdagmiddag om drie uur een gedenkplaat onthullen in het voormalige gymnasium, het tegenwoordi ge arbeidsbureau in Leiden. Willebrordus Snellius, die eigenlijk Snel van Royen heette, werd in 1580 te Leiden geboren en overleed aldaar op 30 oktober 1626. Deze grote wis- en natuurkundige werd in 1613 hoogleraar aan de Leidse academie en is vooral bekend geworden door zijn onderzoekingen op het gebied van de straalbreking en door zijn toe passing van de driehoeksmeting op graadmetingen. In de landmeetkunde is zijn methode van plaatsbepaling bekend als de methode der achterwaartse insnij ding. Onderwater jagersclub in de Turk Gisteravond hield de Onderwaterja- gersclub afdeling Leiden een bijeenkomst in De Turk. Sinds een jaar is deze club in Leiden actief. Helaas kan zij door beperkte zwemg'elegenheid slechts een klein aan tal leden toelaten. Of dit bepaalde voor delen heeft zal de tijd "moeten leren. De club heeft in de afgelopen zomer met een aantal leden een vakantietocht naar Spanje gemaakt Een aantal magni fieke kleurendia's en films was hiervan het resultaat. We kunnen ons voorstellen dat de meeste leden weer terugverlangen naar Spanje en de Middellandse zee. waar naar hartelust „gedoken" kan worden. De voorzitter, de heer A. H. S. Stemcr- ding. die de bijeenkomst opende, sprak ook hét commentaar bij de dia's en films. Bezoek aan Molenwijk Op dinsdag. 6 december hoopt ds. Van den Berg van Rotterdam-Vreewijk, op wie de Leidse Hervormde Gemeente in de vacature van wijlen ds. J. van der Wiel een beroep heeft uitgebracht, een bezoek te brengen aan de wijkgemeente Molenwijk. eerder heeft hij sterke drank gedronken als hij met de auto was.. Hij nam altijd coca-cola. In het onderhavige geval bedronk hij zich wel, maar hij was dan ook niet met de auto. Hij wist niet. dat hij die avond nog zou rijden. Zijn auto stond thuis. Hij dronk zich laveloos, maar dat is niet strafbaar. Het plan om te gaan rijden, is pas bij hem opgekomen, toen hij al dronken was. toen hij een vriend tegen kwam, die na een vechtpartij niet zo vast meer op de benen stond. Om hem te helpen om hem thuis te brengen, be sloot de onderaannemer zijn auto te gaan halen. Op dat ogenblik echter was hij niet meer in staat de gevolgen van zijn daad te overzien. Naar mijn mening heeft zijn vrouw, die dat toen wel kon. niet genoeg gedaan, om hem van zijn heilloze plan af te brengen" De advocate verzocht de rechtbank met deze kant van de zaak rekening te hou den en het voorarrest af te trekken van de straf. De onderaannemer had het laatste woord. Aanvankelijk gaf hij zachtjes te kennen niets te zeggen te hebben. „Maar hebt u dan helemaal niets op uw hart?", vroeg de president lichte lijk verbaasd. Toen kwam het: heel erg, dat het gebeurd is. 't Spijt me.... Ambtsaanvaarding dr. N. Speijer WIJ ZULLEN de fancy fair en de bazaar dienen te laten verdwijnen, waar brave burgers hun schuldgevoelens kunnen delgen door het kopen van de produkten dier „arme stakkers", welke produkten dan meest al op de eerstvolgende tombola als prijzen plegen te verschijnen". Deze en nog andere behartenswaardige opvattingen kruidden de openbare les, die gistermiddag dr. N. Speijer gaf, bij zijn ambtsaanvaarding als lector in ae sociale psychiatrie aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Van de levens loop van dr. Speijer gaven wij gisteren reeds een kort overzicht. De nieuwe lector begon zijn voor- llraoht met een scherp onderscheid te maken tussen sociale psychiatrie en psy chische hygiëne. De eerste wetenschap is de zorg. die tot taak heeft de proble men tot oplossing te brengen, die ont staan uit de wisselwerking tussen de samenleving en de mens, die geestelijk ziek is, die geestelijk misvormd is, of die dusdanig in zijn aanpassing, zowel ten aanziien van de maatschappij als/of ten aanzien van het eigen Zelf is ge stoord, dat wij van klinisch ziek kunnen spreken. Evenals de psychische hygiëne heeft deze wetensohap ten doel de gezonde mens te brengen en te houden in een zo danige staat van geestelijke gezondheid, dat het hem mogelijk is met anderen in de gemeenschap samen te leven, op een wijze die een harmonische bevrediging verzekert aan eigen instinctieve, emo tionele en spirituele behoeften en die te gelijkertijd een goede aanpassing waar borgt aan redelijke eisen van de gemeen schap. Praktische toepassing Zowel de sociale psychiatrie als de psychische hygiëne hebben ieder een terrein van toepassing, namelijk sociaal psychiatrische zorg resp. geestelijke ge zondheidszorg. De sociale psychiatrie cn haar toepassingsgebied zijn gericht op de geestelijk zieke mens en zijn meer cu ratief georiënteerd. De geestelijke ge zondheidszorg en haar toepassingsgebied zijn gericht op de geestelijk gezonde mens en meer preventief georiënteerd. Tussen beide gebieden bevindt zich een brede strook niemandsland, waarin de onbekende grens ligt, die door nader on- derzoek zal moeten worden bepaald. Grensoverschrijdingen, zoals dat althans door sommige partijen wordt beleefd, komen veelvuldig voor; ja, er kan soms worden gesproken van werkelijke grensgevechtencompetentiestrijd. Drie factoren Hierna schetste dr Speijer de verschil lende typen patiënten, die zich kunnen voordoen, typen, veroorzaakt door drie verschillende factoren: milieu, werk cn vrije tijd. Wat milieu aangaat zijn er het eigen gezin en het pleeggezin, wat het werk betreft het eigen werk en de be schuttende werkplaats, en aangaande de vrije tijd de eigen vrije tijd en de pa tiëntenclub. Voor elk dezer drie facto ren geldt dus de mogelijkheid van min of meer eigen initiatief enerzijds en ge leiding anderzijds. Spreker behandelde in het kort enkele van deze typen, zo ook de geestelijk ge stoorde bejaarde in het gezin. Hij zei hiervan o.m.: „Dat decompensates spoe dig zullen optreden bij verplaatsing rn opname is voldoende bekend. Slechte huisvesting, veranderde instelling in on ze tijd tegenover de ouders die inwonen bij de kinderen of omgekeerd, spelen een grote rol bij deze decompensate. Wij hebben hier een sociaal-psychiatrisch probleem van de eerste orde. Vaak ge lukt het met sociaal-psychiatrische tech nieken de geestelijk gestoorde bejaarde in het gezin te houden of, na een kort klinisch onderzoek in een geriatrisch centrum, weer in het gezin terug e plaatsen. Kan dat niet. dan is naar mijn mening in vele gevallen een overplaatsing naar een psychiatrische inrichting te vermij den. mits men beschikt over speciale eenvoudige verpleeginrichtingen voor deze groep geesteszieken, zoals deze reeds in enkele steden aanwezig zijn. Mede daardoor wordt een verstopping van de psychiatrische inrichtingen met het daarmee samenhangende plaatsge brek voorkomen en wordt tevens de mogelijkheid geschapen uit „de normale bejaardentehuizen deze kinds geworden oudjes tijdig over te plaatsen Beschuttende werkplaats Uitvoerig stortd dr. Speijer stil bij dc beschuttende werkplaats, waarin te werk gesteld worden zij die niet op de vrije arbeidsmarkt werk vinden of voor wie, door de sociaal-psychiatrische zorg geen werkobject wordt gevonden. Deze werk plaats is een soort revalidatiecentrum, waar getracht wordt die factoren van de patiënt te verbeteren, die juist maken dat de patiënten (geesteszieken en zwa» zinnigen) geen plaats op de vrije ai beidsmarkt kunnen veroveren. Voorop dient gesteld dat de scheiding in verschillende groepen (geestesziek of zwakzinnig e.d.) niet nodig is. Niet de diagnose is bepalend voor de groep waarin de patiënt te werk wordt gesteld, doch de wijze waarop deze patiënt zich in de maatschappij vertoont, zijn Zozijn. Men zal soms sohizophrenen bij schizo- phrenen, imbecillen bij imbecillen plaatsen,! dan echter weer verdient het aanbeveling enkele van deze verschil lende soorten samen te laten werken Produktief werk Deze patiënten kunnen zich vooral op drie punten niet handhaven in het vrije bedrijf, namelijk door te laag tempo, ge brek aan handvaardigheid cn aanpas singsstoornissen. Om nu op deze punten de patiënten te revalideren, hun verant woordelijkheidsgevoel aan te kweken, hun handvaardigheid te verbeteren en hun aanpassingsstoornissen te vermin deren, moet afgestapt worden van het vervaardigen van matten, het knopen van kleden, het borduren, enz. Ook de fancy fair zal moeten verdwijnen. Er zal moeten worden overgegaan op werkelijk produktief werk. Zelfvervaardiging voor eigen risico maakt veelal dat de produk ten aan de man moeten worden ge bracht, hetgeen „leuren" en meer van dergelijke praktijken in de hand werkt. Men zal daarom bij uitzondering hiertoe overgaan, als er een behoorlijk afzet gebied is. Als normaal toeleveringsbedrijf be hoort de beschuttende werkplaats pro dukten In opdracht te vervaardigen te gen normale prijzen. Dit houdt In dat tevens moet worden afgestapt van een beloningsstelsel, het „zakcentje" voor tabak, e.d. Gelukkig Is op vele plaatsen een merit-rating.systeem ingevoerd. De patiënt krfjgt punten voor kwantiteit, kwaliteit, omgang met gereedschappen en materiaal, met medearbeiders cn per soneel en voor algemeen gedrag. Het totaal van deze punten geeft een uurloon aan dat tot ongeveer 62 per week kan oplopen. Vrije tijd Ten slotte stond dr. Speijer stil bij de beschermde vrijetijdsbesteding zowel in het pleegtehuis als in hel eigen gezin in de vorm van patiëntenclubs, avondver- zonging. enz. Ook langs die weg is het mogelijk de patiënten in de groep te be- invloeden. De sociale participatie, de emotionele steun die de groepsmoraal geeft, de acting-out-techniek in het psychodrama in zijn verschillende vor men. het al of niet opzettelijke interview en de ongemerkt geleide discussie op deze clubs kunnen worden benut om de sociale revalidatie te bevorderen. „Terwijl men in Engeland en Amerika al verschillende resultaten heeft ge boekt". aldus (met een klacht) besloot de nieuwe lector zijn betoog, „is de we tenschappelijke benadering hiervan in Nederland vrijwel afwezig, al is het vetheuigend te constateren hoe hier en daar pogingen om hiertoe te komen worden aangewend". De plechtigheid werd besloten met een drukbezochte receptie in de ontvangzaal van de universiteit. Bazaar Molenwijk De Tweedaagse bazaar van de Her vormde wijkgemeente Molenwijk heeft f 2.078 opgebracht. Speciaal voor die Leidenaars die hier nog niet zo lang wonen, brengen wij vandaag twee foto's van de onge dempte Lange Mare (tussen Haar lemmerstraat en Oude Vest). Verre weg de meeste stadgenoten zullen zich dit beeld goed herinneren, maar een plaatsje in deze aflopende rubriek heeft toch alle zin, want met het jaar zal ook hun herinnering vervagen. De Leidse gemeenteraad besloot op 26 juni 1950 met 23 tegen 14 stemmen de Lange Mare te dempen. De tegen stand tekende zich ook wel af onder de burgerij, waarvan het bestuur van de vereniging Oud-Leiden zich min of meer de tolk wist, toen het op 5 juli 1950 een geschriftje uitgaf, waarin tegen de voorgenomen demping in hef tige bewoordingen werd gefulmi neerd. Oud-Leiden steldedat demping van de Mare een ongewenste verkeers stroom zou opleveren in de richting van de toch al overbelaste Haarlem merstraat. „De nieuwe stroom zal een verkeersagent of lichten vergen". ..En beseffen de bewoners van dr Mare wel, dat als er dan werkelijk behoefte aan parkeerterrein is, zij waarschijnlijk permanent auto's onder hun ramen zullen zien, en heus geen luxe auto's maar vrachtwagens, die gelost en geladen worden, met alle onaangenaamheden van dien. zoals het nachtelijk lawaai van dichtslaande portieren, startende motoren, benzine stank en het lossen en laden?" Oud-Leiden gaf toe, dat np zomer avonden het water wel bijzonder on aangenaam kon rieken. Mettertijd zou dit euvel echter bij het voort schrijden van het centrale riolerings stelsel worden ondervangen, ..terwijl thans reeds een aanzienlijke verbete ring kan worden verkregen door ge repeld baggeren". En dan ten slótte: Een deel der burgerij heeft zich door schijnbare voordelen om de tuin laten leiden. Bovendien heeft dit. evenals de rand, getoond geen oog te hebben voor de schoonheid van de stad. Dat is be denkelijk en betreurenswaardig, want schoonheid is voor de mens even nood zakelijk als eten en drinken. Dc ver eniging hoopt, dat dit eren noodlot tige als ondoordachte raadsbesluit on gedaan zal worden gemaakt". Het heeft allemaal niet geholpen, zoals u weet. De Mare is gedempt en hei leed is vergeten. En wie denkt nog met schrijnende weemoed aan hef grachtje van weleer? Misschien dat door deze foto's oude wonden weer worden opengehaald. Dat zou ons werkelijk spijten. Het is niet de be doeling geweest. Bewondering van anderen - voldoening bij U zelf... dat verwerft U met een van onze kleine, klankrijke plano's, En de prijs is nu geen hindernis meer Bel of tchrljf om onze foto-brochure or 60 A Amsterdom - Arnherr Breda - Roftcrdorr (Van een onzer verslaggevers.) ISTEREN stond voor de arrondissementsrechtbank in Den Haag te- recht de 22-jarige Leidse onderaannemer, die, zoals men zich zal her inneren, in de nacht van de vijftiende juni jl. hij een woeste autorit door Leiden acht mensen verwondde. Naar de politie indertijd meedeelde, had hij met kennissen het studenten-feestterrein bij Den Burcht bezocht en hoewel hij dronken was, zag hij er blijkbaar niet tegen op na afloop van het feest achter het stuur te gaan zitten. Een vreselijke tocht volgde. Het begon met een botsing tegen een gevel in de Brugsteeg, waarbij dr. F. Kroes, arts voor hart- en vaatziekten, de 25-jarige heer K. Wiesaing en mevr. M. Luijendijk werden gewond. De beschonken chauffeur slaagde erin zijn gehavende auto weer op gang te krij gen en reed zonder zich om de gewon den te bekommeren in snelle vaart in de richting van de Korenbeursbrug, waar hij een nieuwe serie aanrijdingen veroor zaakte. Op de Nieuwe Rijn raakte hij de heer J. Huding cn de achttienjarige mejuf frouw Honnef, een dochter van de Lei- derdorpse hervormde predikant. Mejuf frouw Honnef die haar fiets aan de hand had. werd vijftig meter meegesleurd. Zigzaggend school de auto daarna dooi de Korenbrugeteeg, waar hij ten slotte tegen de afscheidingsmuur langs het Stadhuisplein tot stilstand kwam. De drie inzittenden van de auto liepen daarbij lichte verwondingen op. Dp onderaan nemer werd, na ter plaatse te zijn ver bonden, gearresteerd. Dr. Kroes bleek een zware hersen schudding en een breuk van de aange- zichtsbeenderen te hebben opgelopen, waarvan hij eerst sinds kort is hersteld. De heer Wiessing had een wervelfrac tuur en mejuffrouw Honnef een ernstig bekkenfractuur. Mevrouw Luijendijk werd gewond aan hoofd en benen, ter wijl de verwondingen van de heer Huding van vrij onschuldigé aard waren. Zigzaggend De eis van de officier van justitie, jhr. mr. Van der Poll, was niét mis. Hij vroeg de rechtbank 1 jaar ge vangenisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, echter zonder aftrek van de vijf maanden voorarrest, ont zegging van de rijbevoegdheid voor tien jaar en onder boezichtslelling van het Nederlands genootschap voor reclassering. De rechtbank besloot over veertien dagen uitspraak te doen. Er was veel belangstelling voor deze rechtszaak. Op de nagenoeg geheel be zette publieke tribune bevonden zich ook enkele slachtoffers van de woeste dronkemansrit. Zij zagen, hoe de onder aannemer door politie-agenten voor zijn rechters werd geleid: keurig aangekleed, op sandalen, bedeesd, een beetje schuw, schijnbaar onbewogen. Roekeloos De president, mr. Prins, riep de nacht van veertien op vijftien juni in zijn her innering terug. ,.U hebt hoogst roekeloos en met grote snelheid gereden. Wat u deed was onvoorzichtig en onverant woordelijk. U hield geen rekening met uw medemensen. Hoewel u zo dronken was. dat u niet eens kon staan, bent u toch achter het stuur van een auto gaan zit ten. Op het feest in Den Burcht hebt u aardig wat besteld. Eerst nam u tien consumptiebonnen, later nog eens twin tig. U hebt de drankjes die u daarvoor kon krijgen natuurlijk niet allemaal zelf naarbinnen geslagen. Getuigen heb ben verteld, dat u flink wat rondjes hebt gegeven. Zelf dronk u bier en gin-tonics. Weet u nog hoeveel glazen dat ongeveer zijn geweest? De jongeman haalde zijn schouders op Schier onhoorbaar klonk het: ik weet er niets meer van. De president merkte nog op, dat de vrouw van de onderaannemer hem h3d gewaarschuwd, hem had gesmeekt niet in de auto te stappen. „Maar u werd boos en omdat uw vrouw bang werd. heeft zij zich niet verder verzet". Mr. Prins las vervolgens de ver klaringen van de Leidse politie en van getuigen voor. De politie had de chauffeur aangetroffen. terwijl hij stomdronken op de grond lag met zijn vrouw naast hem geknield. Een voorbijganger had gezien, dat een regen van vonken onder de voortra zende auto vandaan schoot. Ver moedelijk afkomstig van de fiets van mejuffrouw Honnef, die over de grond sleepte. Een ander had gegil gehoord en opge merkt. dat er iemand aan de auto hing. die er in een bocht werd afgeslingerd. Bij het instappen had een feestganger tegen de onderaannemer horen zeggen: je moet niet rijden. Bij het -uitstappen was geconstateerd, dat de jongeman die achter het stuur had gezeten, volkomen willoos was, niet kon staan en zich daar om maar op de grond liet zakken De vrouw van de onderaannemer had verklaard, dat zij haar man dronken in Den Burcht had aangetroffen. „Ik pro beerde hem naar huis te krijgen, maar hij wilde met geen stok mee. Hij trak teerde zoveel hij kon. Toen hij toch in de auto ging. zei ik: laten we dan liever een taxi nemen. Maar mijn man was voor geen reden vatbaar en omdat ik bang was. dat hij vreselijk boos zou wor- dén, heb ik ten slotte toegegeven". Heel erg Nadat de president de doktersverkla ringen had voorgelezen, waarin vermeld stond de aard van het letsel dat de aan- gerédenen hadden opgelopen, zei hij: En van dat alles bent u de oorzaak. U hébt genoeg tijd gehad erover na te denken. Wat vindt n daar nu van?" De onderaannemer (prevelend); „heel erg, edelachtbare. Het spijt me". Op een vraag van één der reohters. of hij gemerkt had iemand aan te rijden, antwoordde, hij- ontkennend. Het psychiatrisch rapport gaf aan, dat de Leidenaar met ontstellende vlakheid over het gebeurde spreekt. Zijn gevoel spreekt nauwelijks. Hij heeft maagoperaties achter de rug, waardoor hij niet tegen sterke drank kan. Hij is meer gewaarschuwd. Als hij drinkt, wordt hij driftig en ruzie achtig. Zijn karakterstructuur is in trovert (naar binnen gekeerd) met psychopatische trekken. Desniette genstaande moet hij volkomen toe rekeningsvatbaar worden verklaard. De jongeman vergeet gemakkelijk. De gebeurtenissen hebben bij hem weinig nawerking. In een ander rapport was vermeld, dat hij heeft gezegd: ik ben zo makkelijk: als ik me omdraai ben ik het kwijt. In dit rapport is sprake van een gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel. In zijn requisitoir stelde de officier van justitie, dat de feiten wettig en overtui gend zijn bewezen. De onderaannemer heeft een ware dronkenmansril gemaakt, daarbij nietsvermoedende mensen in le vensgevaar brengend. Hij heeft veel leed aangericht. „Het komt niet vaak voor, dat iemand zo roekeloos met mensenle vens speelt. Mensen die drinken, moeten hun verantwoordelijkheid dubbel besef fen. De straf moet de schuldige aanspreken. Hij moet voelen, dat hij leed heeft ver- De Leidse onderaannemer oog- in-oog met de president van de arrondissementsrechtbank in Den Haag, mr. Prins. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Leidse Kunst- cring „Voor Allen", bariton Bernard /Iruysen. Lucie Deurvorst, piano. Foyer Gehoorzaal, 8 uur: K. en 0„ dr. •aul Julien met dia's en film Onder de irimitieve bergstammen van het Bauchi- fiateau. De Burcht, 7.30 uur: Ontspannir„ ^yvond Alg. Bond Ouden van Dagen, f/h-iti-v. cabaret De Mutoca's. De Harmonie. 8 uur: Leidsche Bond Huis- en Grondeigenaren, stevi Snouok Hurgronjehuis, 8.15 uur Pia- muniiist Ton Hartsuiker voor het L.A.K. ^".'Prytaneumzolder, 8 uur: Academische "Slmstudiekring Salon Indien, Nieuwe sg^xpressiemogelijkheden van de film? in do Leiderdorp, gemeentehuis, 6.15 u.: café'.laadsvergadering. Ujk i dra: Donderdag zie Meelfabriek De Sleutels, 11 uur: Veer- t^igjarig dienstjubileum mej. M. A. M. E. tflub, secretaresse van de directie. Zaal Prediker, Jan Vossensteeg 17. 7.30 jur: Welsprekendheidsconcours Inter- tcholaire Contact Commissie. ien Gulden Vlies, 3—5 uur: Receptie assu rantiekantoor lm. Noomen t.g.v. 25-jarig bestaan. Stadsgehoorzaal, 8 uur; Concert Resi dentie Orkest. Hoek Oude Singel-Nieuwe Mare, 4 u.: Opening garagebedrijf Bierman door ...wethouder A. J. Jongeleen. ,3 Prytaneumzolder. 12.15 uur: LAK-zol- lertoneel met Cécile ou Ecole des Pères, Jean Anouilh, Prytaneumzolder, 8 uur n.m.: Causerie ib Nieuwenhuys over Nederlandse lite ratuur in Ned. Indië en Indonesië, voor li.A.K. ame Oegstgeest, Irene. 8 uur, Poelgecs- -reilderwijkgemeente, spr. Ad. den Besten. 111 d' iij eoof Vrijdag n d Pieterskerk, 7.15—7.50 uur n.m.: Avond- Central, 8 uur: Broederschap van oud- padvinders. V r Casino (2,30. 7 en 9.15 uur): Makkers staakt uw wild geraas (14 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Too hot to 'handle (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Hannibal I(14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Strijders ider duisternis (14 jaar); donderdag: jKentuokian (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Kind (hearts and coronets (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Die jBrücke (18 jaar). Apotheken Geopend apotheek Doeza. Doezastraat Ö31, tel. 21313, en Haven-apotheek, Haven 18, tel. 20085. Tentoonstellingen Lakenhal, grafiek van Chris en Lau- reiirent van der Windt (toi 6 december), Rijksmuseum van Oudheden, Panorama d'der prehistorie (tot 15 december). den ACADEMISCHE EXAMENS dec LiBTDEN. 29 november Rijksuniversl aan ,eit Geslaagd voor het kand. ex. A' wis ser, en natuurkunde: mej. M K Young te Lei- ^,a_ den en de heren J J S F de la iRie te Lei- Teil den en D Onderdelinden te Wassenaar; voor het kand. ex. wis- en natuurkunde de heren P L Polak te Leiden en M van Veenendaal te Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 3