Medailles en bokalen voor zegevierende fokkers hebben voor u C. WALENKAMP Leids kantongerecht Timmerman uit Noordw.hout ernstig gewond bij aanrijding Gemeenteraad van Leiden Russische schakers komen naar Leiden Nieuwe rector van Rembrandt-lyceum Gezellige EBO-avond in Leiden l\amen Gezondheidscentrum in het Noorden van Leiden Officieel bezoek aan fruitshow NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 DINSDAG 29 NOVEMBER 1960 Assortimentkisten sigaren vanaf 4.00 tot 300 GROTE DOZEN' SIGARETTEN GASAANSTEKERS enorme sortering, vanaf 10 00 tot 98.00. o.a. RONSON, COLIBRI, AUGUSTA, FLAMINAIRE. POPPELL, enz. Engelse pijpen en tabakszakken in alle prijzen. UITSLUITEND KWALITEIT PRODUKTEN SICARENHANDEL Prinsessekade 1, fel. 21126 In de gisteren gehouden zitting van het kantongerecht trad in de morgcnzitting mr. Van der Schans als officier van justitie op, terwijl mr. De Bruin als kan tonrechter de leiding had. In de middag- zitting werden deze functies respectieve lijk bezet door mr. Brada en mr. De Ko ning. Verkeersovertredingen beheersten ook dit keer het zittingsbeeld. Een 30-jarige timmerman uit Noord- wijkerhout was ten laste gelegd dat hij per motorrijwiel rijdende over de Heren weg in die gemeente, niet voldoende naar rechts was uitgeweken bij het tegen komen van een auto. Een botsing was hiervan het gevolg, die voor de timmer man zeer ernstige gevolgen had. Nadat hij gedurende vier weken in een zieken huis is verpleegd, was thans zijn linker arm nog verlamd, terwijl bovendien zijn oog is beschadigd en blijkens zijn raads man was het de vraag of hij weer geheel zou genezen. TN ZIJN GISTERMIDDAG gehouden vergadering heeft de Leidse gemeen teraad een wijziging van de legesveror dening aangenomen. De kosten van door de gemeente verrichte diensten zijn in de loop der jaren regelmatig gestegen. Vandaar een nieuwe regeling van deze tarieven. De heer Portheine (VVD) achtte het wenselijk, de burgerij bij dergelijke wij zigingen op ruimere wijze voor te lich ten. bijv. door vermelding van de oude bedragen tegenover de nieuwe. De heer Van Weizen (CPN) vond een verhoging op zichzelf wel redelijk, maar, zei hij, die moet niet zo zijn, dat het karakter van de door de overheid verrichte dienst verloren gaat. Wethouder Stolp (prot.-christelijk) gaf de heer Portheine de verzekering, dat het college .geen bezwaar zal hebben te gen ruimere voorlichting als dat in be paalde gevallen gewenst is. De heer Van Weizen zei hij, dat in deze verorde ning nog tal van objecten voorkomen, waarbij zelfs van een matige vergoeding geen sprake Is. Medewerking werd verleend aan de prot.-christelijke woningbouwvereniging voor de bouw van 130 flatwoningen in het zuidwesten van Leiden. De heer De Kier (prot.-christelijk) betuigde het col lege zijn erkentelijkheid voor de steun aan deze nog jonge bouwvereniging. Er werd een verordening vastgesteld tot bevordering van de bezitsvorming bij het gemeentepersoneel. De heer Som- meling (PvdA) bleek niet zonder re serve achter dit. voorstel «te staan. Hij verklaarde, met belangstelling af te wachten wat er uiteindelijk voor het personeel uit de bus zal komen. De af wijking van de rijksregeling had zijn in steming. Dr. Duyverman (WD) zei met instemming van het voorstel te hebben genomen. Hij vroeg enkele redactionele wijzigingen. Op mr. dr. Knol na, die ziek is, was de raad voltallig toen moest worden ge stemd (na een geheime zitting van ruim een half uur) voor een rector van het Rembrandt-lyceum. Met 23 stemmen te gen 12 voor de heer J. M. van Stralen en 1 blanco werd dr. J. W. Blom be noemd. Hij wordt de opvolger van dr. J. D. A. Boks, die met pensioen gaat. Tot tijdelijk leraar in de Duitse taal en let terkunde aan het Rembrandt-lyceum werd de heer J. Remmers benoemd. Alle andere voorstellen waren hamer- punten. Naar ons van de zijde van de Leidse Schaakbond werd medegedeeld, zal in Leiden een simultaanséance worden ge houden in het kader van de VSD- simultaantournee. De séance zal in Lei den plaats hebben op 20 december in de Stadsgehoorzaal, De organisatie van deze avond berust in de handen van de Leid se Schaakbond, onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond. Op deze avond, een evenement voor het Leidse schaakleven, zullen 180 schaak spelers in de gelegenheid worden gesteld hun krachten te meten met een vijftal bekende sohakers. Hoewel dit nog niet geheel vaststaat, zal dit vijftal waar schijnlijk bestaan uit de Russische groot meesters Keres en Flohr, de kampioen van Nederland, grootmeester Donner, in ternationaal meester Van Scheltinga en de Amsterdamse topspeler Withuis. fruitshow, opgezet door de heer C. J. van Hoorn in samenwerking met de heer J. Siere en zijn jonge zoons, H. en J. Siere. Enige tijd geleden al is dit nieuwe bedrijfspand in gebruik genomen, maar met deze tentoon stelling trad firma Siere voor het eerst officieel voor het forum der vele belanghebbenden en belangstel, lenden. De opslagplaatsen, de koel cellen en de bananenrijperij waren uitgedost met fijne soorten Neder lands en buitenlands fruit. De burgemeester en zijn gevolg en mevrouw Van Kinschot vergaapten zich eraan en lieten de heer Siere maar vertellen over de glanzende produkten van zijn paradijsje. En de hele familie Siere was er bij om het gezelschap gedurende een half uur rond te leiden en te antwoorden op allerlei van grote aandacht getuigen de vragen. Lang stonden de hoge bezoekers te kijken in de afdeling zuidvruchten, waar grasgroene ba nanen in zware trossen hangen te rijpen tot hun zachte geel tot eten noodt. 't Was een prettig bezoek. Trou wens, dat zullen allen zeggen die gisteren de familie Siere de compli menten hebben gemaakt voor deze bezienswaardige aanwinst. Op de foto ziet u van links naar rechts wethouder Jongéleen, burge meester Van Kinschot, de vertellen de heer Siere sr., gemeentesecretaris B ooi, wethouder Stolp, mevrouw Siere, mevrouw Van Kinschot, wet houder Drijber (slechts een deel van het gezicht zichtbaar) en wethouder Van Schaik. Foto N. van der Horst Dr. J. W. Blom, directeur van de rijks- H.B.S. te Den Helder, is gistermiddag benoemd tot rector van liet Rcmbrandt- Ivceum alhier als opvolger van de heer J. D. A. Boks, die binnenkort met pen sioen hoopt te gaan. De heer Blom is 52 jaar. Hij studeerde in Leiden wis- en natuurkunde. In 1950 promoveerde hij hier. Ongeveer tien jaar is hij al aan de ge meentelijke H.B.S. (thans Rembrandt- lyceum» verbonden geweest en wel als leraar natuurkunde. Ook doceerde hij aan de Leidse Instrumentmakersschooi en de school van het Kon. genootschap M.S.G. In 1955 vertrok hij naar Den Hel der. Verscheidene kinderen van dr. Blom studeren in Leiden. Verdaohte verklaarde zelf zich niets an het geval te kunnen herinneren Daar de motorrijder bovendien ni^t in het bezit was van een geldig rijbewijs, werd hem ook hiervoor de rekening ge presenteerd. De eis luidde tegen hem oor de aanrijding 50.— of 10 dagen hechtenis en voor het niet hebben van een rijbewijs 40,— of 8 dagen. In een uitvoerig pleidooi trachtte de verdediger, Groeneveld, de mogelijkheid naar I voren te schuiven, dat de linkerkoplamp van de auto niet zou hebben gebrand; J voor deze lezing zocht hij steun in het1 rapport van het technisoh onderzoek van j de auto. In zijn repliek wees de officier er echter op, dat de verdediger uit dat rapport had aangevoerd, wat gebeurd had kunnen zijn, terwijl de getuigen ver- I klaarden wat gebeurd is. Ook de kanton rechter was door het pleidooi niet van de onschuld van verdachte overtuigd. Rekening houdende met de ernstige ge- volgen voor deze man, die momenteel nog zonder inkomsten is, veroordeelde hij hem tot een geldboete van twee maal 20,— of twee maal vier dagen hech tenis. Een 28-jarige verkoper uit Haarlem had met een door hem bestuurde auto op het Duindamseslag te Noordwijk bij het passeren van een daar staande jon gen met een bromfiets, onvoldoende af stand bewaard en daardoor de jongen en de bromfiets aangereden. Uit de getui genverklaringen kwam vast te staan, dat de bromfietsberijder naast zijn bromfiets stond, gedeeltelijk op de rijbaan, bezig met een kleine reparatie. Toen verdachte aan kwam rijden, had hij geclaxoneerd, waarop de bromfietser hem met zijn hand tot kalmte had aangemaand. Toen hy hierna was doorgereden en de bromfietser had geschept, had deze, naar zyn zeggen om zyn zenu wen te kalmeren een sigaret opgesto- i ken. De autobestuurder, die hierin een plagerij zag, was weer doorge reden en bij de laatste poging was de bromfiets achter de auto aan de bumper blüven haken en een eind meegesleept. Ter zitting wilde hij het doen voor komen of de schuld van het gehele geval uitsluitend bij de bromfietsbezitter lag j en hij had hiervoor een getuige a dé- oharge meegebracht. Veel steun mocht hij hiervan niet ondervinden, daar deze eerst verklaarde niets te hebben gezien en later op deze verklaring terugkwam met de bewering, dat hij toch verschillende feiten wel had gezien. De officier van justitie wees hem er echter op, dat zijn houding toch niet geheel juist was ge- weest. Ook na de aanrijding had ver- I dachte geweigerd zijn naam op te geven j en dit was later door zijn broer gedaan. Hoewel aan beide kanten schuld aan wezig was, maakte verdaohte de brok ken. De eis tegen hem luidde 50,— of I tien dagen hechtenis. Het vonnis werd 40,— of acht dagen, plus toewijzing van I een civiele vordering tot een bedrag van 25,75, waarbij, de kantonrechter mede deelde de verklaring van de getuige décharge buiten beschouwing te heb ben gelaten. Verkeerde opvatting Een 40-jarige bloemist uit .Rijnsburg I was met een door hem bestuurde auto onvoorzichtig van de Rijnsburgerweg bij de Drie Witte Palen rijksweg 4 opge reden, Door deze manoeuvre moest een j op de rijksweg rijdende autobestuurder zeer krachtig remmen om een botsing te voorkomen, wat hem gelukte. Een door een Duitse dame bestuurde auto, die als derde achter deze.auto reed, kon echter haar auto niet tijdig tot lagere snelheid terug brengen en raakte de voor haar rijdende auto aan de achterzijde. Ver daohte verklaarde stil te hebben gestaan voor hij de rijksweg opreed en tevoren goed te hebben uitgekeken. Uit zijn ge hele redenering kon de conclusie worden getrokken, dat het niet zijn schuld was, maar van de overige weggebruikers. Dit gaf de officier van justitie aanleiding om verdachte erop te wijzen, dat hij blijk- j baar een heel verkeerde opvatting heeft over het gebruik van de weg, wanneer hij uitgaat van de gedachte, dat een an der maar moet afremmen wanneer hij de weg opkomt. In verband hiermede eiste hij een geldboete van loo,of twintig dagen hechtenis en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden. De kantonrechter veroordeelde hem tot een geldboete van 100.— of twintig dagen hechtenis, waarbij hij de geëiste bijkomende straf nog buiten be schouwing liet. De Duitse dame werd in verband met het niet voldoende afstand bewaren van een voorrijder,.na een eis van 50,— of tien dagen hechtenis ver oordeeld tot 25.— of vijf dagen. De Vliet ii in Doordat de remmen van een motor- j bakfiets van een 25-jarige wasmachine- verhuurder niet goed werkten, was deze j in botsing gekomen met het rijwiel van een Oegstgeester onderwijzeres, die over de Turfmarkt te Leiden reed. Daar zij geen voorrang had verleend aan de voor haar van rechts komende bakfietsbe rijder, was ook zij als verdachte gedag vaard. Nadat tegen beiden 25,— of vijf i dagen hechtenis was geëist, werd het voor ieder van hen 20,— of vier dagen. Een 54-jarige wagenvoerder van een tram stond terecht omdat hij een door hem bestuurde tramtrein op de Rijnsbur- gerbrug niet tijdiig tot stilstand had ge- j bracht en daardoor een scooter had aan- gereden. Hierbij was aan scooter en kle- ding van de berijdster een schade ont- staan van ƒ58,65. Verdachte verklaarde j wel te hebben geremd, maar de wagens waren doorgegleden op de gladde weg. Ondanks zijn verweer eiste de officier van justitie 20,— of vier dagen hechte nis tegen hem. De kantonrechter hal veerde dit bedrag, met toewijzing van het bedrag van de aangerichte schade. Een 24-jarige brood- en banketbakker uit Zoeterwoude had op de Vlietweg in die gemeente, terwijl hij op een motor rijwiel reed niet voldoende rechts ge houden en hij was daardoor met een wielrijder in aanraking gekomen, die prompt van de weg de Vliet in werd ge drukt. Verdachte hoorde een eis van 30 of zes dagen tegen zich uitspreken, welke boete de kantonrechter verminderde tot ƒ15 of drie dagen, terwijl hij aan de on fortuinlijke wielrijder een schadeloos stelling van 19 moet betalen. Bijna f 1800 voor t.b.c.-nazorg De zaterdag in Leiden gehouden col lecte voor de t.b.c.-nazorg heeft f 1790 opgebracht. Geslaagd De heer W. Serlie, leraar piano aan de Mij voor Toonkunst, is aan het Konink lijk Conservatorium voor Muziek te Den Haag geslaagd, voor het diploma muziek theorie C II. Hij werd opgeleid door de heren: Bernard Renooij, Lèon Orthel. Ruud Koumans. Ton de Leeuw en pater Brockbernd O.S.B. Haagse politierechter Vier maanden cel voor 22-jarige Leidenaar Een Leidse 22-jarige los-arbeider H. J. de R. had al rondverteld, dat ze hem toch mets zouden maken voor de op 23 oktober 1958 gepleegde diefstal van een brom fiets in de Haarlemmerstraat. Hij had de bromfiets verkocht en had hiervoor in eerste instantie op 3 juni 1959 terecht ge staan. De Haagse politierechter had toen de zaak aangehouden voor het inwinnen van een psychiatrisch rapport. Op 31 oktober jl. zou de zaak weer dienen, maar toen was verdachte niet verschenen. Hij was nu meegebracht. Het psychiatrisch rapport was volgens de politierechter betrekkelijk gunstig voor verdachte uitgevallen, maar daar tegenover stond het rapport van de re classering. waarin bovenstaande uitla ting stond vermeld. ,,Ik lach om de politie en de reclassering", had de los-arbeider gezegd, „het is nu toch al zo lang ge leden". In een nieuwe staat van dc re classering stond ook nog. dat verdachte zijn vrouw geregeld aan haar lot over laat en dat hij bijzonder veel op afbetaling koopt. „Ik vraag me af of u niet eens moet voelen dat we hier wel clement zijn, maar dat er eens een eind aan komt en dat we dan toeslaan", zei de politie rechter. De rechercheur, die verdachte had ge bracht, en de officier van justitie konden daarbij de rechter nog vertellen dat ver dachte diezelfde middag om 12 uur voor de officier van justitie, mr. Hillen, zou worden voorgeleid, verdacht van flessen trekkerij tot een bedrag van ruim f 3000. De rechter wist dit nog niet en rea geerde: „Met goede wil kan er blijkbaar bij deze man niets bereikt worden". „Deze man heeft een grote kans gehad om te tonen dat hij anders kan, maar hij heeft die kans niet aangegrepen", conclu deerde de officier van justitie en hij vor derde zes maanden gevangenisstraf, waar van een maand voorwaardelijk, met drie jaar proeftijd, toezicht van het Leger des Ileils en onmiddellijke gevangenneming. „In dit geval is een straffe hand nood zakelijk", vond ook de rechter en hij veroordeelde dc Leidenaar tot vier maan den gevangènisstraf, waarvan een maand voorwaardelijk, het gevraagde toezicht en tot onmiddellijke gevangenneming. OP EEN gezellige familie-avond in de stadsgehoorzaal te Leiden zijn gisteren door ir. P. Verhoeven de hoofdprijzen uitgereikt van de VEBO 1960. Om het geheel een feestelijk tintje te geven, hadden de drie landbouwjongerenorganisaties uit het VEBO-gebied een aantrekkelijk programma samengesteld, dat een opvallende variatie vertoonde. Zo hoorde men onder meer koorzang door het koor van de jongerenbeweging uit Roelofarendsveen, pianosoli van Lies de Brabander uit Hazerswoude, er werd een menuet gedanst door een Zoeterwoudse groep, Koudekerkse accordeonisten lieten zich horen, C. Grims uit Leiderdorp zong Wien, Wien, nur du allein en een Boskoopse goochelaar deed onnavolgbare dingen. De korte tijd van voorbereiding in aanmerking genomen, klopte het alles heel aardig. De talrijke toeschouwers, onder wie oud-voorzitter Bonda en de wethouders Menken en Drijber, hebben zich in elk geval goed vermaakt. Con férencier Jan Warmerdam uit De Zilk had de leiding. De avon<f werd geopend door de heer M. Weima, die eraan herinnerde, dat de VEBO volgend jaar het zilveren jubileum viert. Er worden al druk plan nen gemaakt Vaststaat dat men op twee aspecten de nadruk zal leggen: de vooruitgang die in de afgelopen vijf entwintig jaar is geboekt en dc belang rijke functie die de boerenstand in de randstad Holland nog altijd vervult. Waarderende woorden werden gericht tot de jeugd, die bijzonder actief is cn in dit opzicht de ouderen ten voorbeeld ■trekt. De hoofdprijswinnaars zijn: Medaille minister van landbouw, vis- •erU en voedselvoorziening: beste koe uit prod, en lévensprod. klasse 6a. 6b. 7a en 7b afd. blaarkoppen. Klaro 6 29621 K.S.; cig. G. Belt. Zoe terwoude. Medaille minister van landbou* en vis- sery en voedsel voorziening: beste koe uit prod, en lcvensprod. klasse 6n. 6b en 7 afd. zwartbonten. Vermina 2 v. d. Stichtingshoeve 416830 K.S. Eig. mr dr. W. v. d. Berghstichting, Noordwijk. Medaille commissaris van de Koningin In de provincie Zuid-Holland: kampioen bok Rien 1476 S,; eig. afdeling Lei derdorp. Medaille Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rynland: beste melkge vend koe, 5 jaar cn ouder, geb vóór 1 april 1952. KI. 4A afdeling blaarkoppen. Clazina 7 21710 K.S.; eig. A. H. Rotte veel. Oude Wetering. Medaille Kamer van Koophandel en Fabrieken voor RUnland: beste melk gevende koe, 5 jaar en ouder, geb. vóór 1 april 1952. KI. 4A afdeling zwartbonden Aike 55 367189 K.S.; eig mr. dr. W v. d. Berghstichting, Noordwijk. Aansteker van de Fegra: kampioen koe afd. blaarkoppen Willie 13 - 28739 K.S eig, T. van Ingen. Woerden. Aansteker van de Fegra: kampioen koe afd. zwartbonten. Afke 56 416828 K.S eig. mr. dr. W. v d. Berghstichting. Lauwertak gemeente Koudekerk a.d. Rjjn: kampioen stier afdeling blaarkop pen Reinard 6365 R.P.S.; eig. Ver. voor K.I. Vita Nova. Hazerswoude Lauwertak gemeente Koudekerk a.d. Rijn: kampioen stier afd zwartbonten Kielewierstcr Stilma 44248 RPS; eig Ver. voor K.I. Vita Nova. Hazerswoude. YVIsaelbeker Ver. voor K.I. Vit* Nova. Hasenwoude: klasse 13a, directe vrouwe lijke nakomelingen van één stier (ouder dan 2 jaar, tenminste 5 stuks van een natuurlijk dekkende stier en tenminste 8 stuks van een K.I. stier», afd. blaarkop pen. Stamvader Oustaaf 3442 R P S.; eig Ver voor K.I. Vita Nova. Hazerswoude WUaelbeker Ver. voor K. I. Vlta Nova. Haxerswoude: klasse 13, directe vrouwe lijke nakomelingen van één stier (ouder dan 2 jaar. tenminste 5 stuks van een na tuurlijk dekkende stier en tenminste 8 stuks van een KT. stier», afdeling zwart bonten. Stamvader Piet 36434 S Eig W Vonk en L. Treur. Wisselbeker directie Fabriek van Melkprodukten Hollandla, Vlaardlngen: directe vrouwelijke nakomelingen vanj één stier 'minstens 5 stuks van een na-, tuurlijk dekkende stier en tenminste 8: ■tuks van een K I stier», pinken geboren tussen 31 aug. 1957 en 1 sept 1958. Af deling blaarkoppen KI 14 Stamvader Frits van Asinga 5883 S; eigenaar H Angenent. Woubruggc. W'lsselbeker Bond van Rundveefokver- enlgingen In de Rijnstreek: collectie vol bloeden van één eigenaar (minstens 2 jaar oud. tenminste de helft melkgevend» Deze behoeven niet zelf gefokt te zijn. Afdeling blaarkoppen Klasse 15; eigen mevrouw M. J. NL Straathof-van Blok land. Rijpwetering. Wisselbeker directie Fsbrlek van Melkprodukten Hollandia Vlaardlngen: collectie volbloeden van één eigenaar (minstens 2 jaar oud, tenminste de helft melkgevend' Deze behoeven niet zelf M zijn. Afdeling zwartbonten Klasse 15. Eigenaar: Mr. dr. W. v. d Berghstichting. Noordwijk. W'lsselbeker fa. Koudys Voederfabrie- ken, 's-Hertogenbosch: kampioen zeug. No. 13811 Sterzeug; eigenaar J. W. Roe- loffs te Nw. Wetering Wisselbeker coöp. aankoop ver. Nooit Gedacht, Leidschendam: kampioen beer Alfred B 1189 van J. W. Roeloffs te Nw Wetering. W'lsselbeker juwelier A. J. Mander- sloot te Lelden: kampioen ooi.. No. 9574 van N. J. W. Olieman. Leidschendam. Wisselplaquette van het Internationaal Wol Secretariaat. Amsterdam: beste drie tal ooien. Eigenaar N. J. W. Olieman, Leidschendam. W'lsselbeker Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland: le prijs Goudse kaas; H. van Rijn. Cothen (U.» W'lsselbeker Leidse kaashandelaren: beste Leidse kaas: J. A. v. d. Hulst. Oud Ade. Broodschaal juwewler Maartense te Leiden: kampioen ram. Eig. N. J. C. Koot te Leiderdorp. T EIDEN-NOORD krygt een gezond- L-4 hcidscentrum. Dat heeft de Leidse gemeenteraad gistermiddag besloten. De kosten van de bouw en de inrichting worden geraamd op f 213.400. In dezo raming zyn echter de kosten voor de aanschaffing van het Instrumentarium cn van speciaal meubilair voor onder hoek niet begrepen. Er zal zo spoedig mogeiyk met de houw worden begonnen. Dat hangt In de eerste plaats weer af van de situatie op de bouwmarkt. Het gebouw komt te staan op de hoek van dc Bernhardkade cn de Bernhard- straat. Het wordt in twee lagen opge trokken. Beneden Is een wachtkamer van 8.50 meter In het vierkant voor de moeders met hun kinderwagen; zy behoeven de wagon dus niet buiten te laten staan. Er komen beneden verder twee zuster- kamers met boxen verbonden met een artsenkamer. De plattegrond laat ook dienstruimten zien. zoals een garderobe, een keukentje en toiletten. Ook is er een isoleerruimte, waar kinderen met een hrsmrttelyke ziekten worden onderge bracht. De verdieping is voor de schoolkinde ren. Ook weer een wachtruimte en een zusterkamer. welke laatste via kleedhok jes toegang geeft tot een dokterskamer. \an de ene kant van het gebouw houdt de schoolarts zitting, aan de andere kant de schooltandarts. Er is ook een vertrek voor oogonderzoek. Verder dienstruim ten en plaats voor berging. Van dit gebouw zullen verscheidene kruisverenigingen gebruik maken. Ook de E.II.B.O. kan er terecht. Er kunnen lezingen worden gehouden over alles wat met gezondheidszorg heeft te maken. Projecllc Is mogeiyk. Het gebouw word', centraal verwarmd. De heer G. Belt uit Zoeterwoude ontvangt een prijs uit handen van ir. Verhoeven. (Foto N. van der Horst) Roomstel VEBO-bestuur: kampioen geit. Fredagonda 1684 S.; Eig. H. v. d. Slot. Lisse. Zilveren medaille Ned. Rundvecstam- boek: reserve-kampioen stier afdeling blaarkoppen. Jochem van Meyenhorst 6698 R.P.S.; eig. Coöp. ver. v. K.I. Vita Nova, Hazerswoude. Zilveren medaille Ned. Rundveestam boek: reserve-kampioen stier afdeling zwartbonten. Peanster Eduard 39460 R.P.S.; eig. coöp. vér. voor K.I. Vita Nova, Hazerswoude. Bronzen medaille Ned. Rundveestam boek: le prijs klasse 15a afdeling zwart bonten. Eig. mr. dr. W. v. d. Berghstich ting, Noordwijk. Medaille Holl. My. van Landbouw: re serve-kampioen koe afdeling blaarkop pen. Madam 10 32915 S.: eig. mevr, M. J. M. Straathof-van Blokland, Rijp wetering. f MedailM* Holl. My. van Landbouw: re serve-kampioen koe afdeling zwartbon ten. Leeuwarder 39 516050 E. Eig. mr. dr. W. v. d. Berghstichting, Noordwijk. Medaille De Producent, Gouda: la prijs klasse 15a afdeling blaarkoppen. Eig. mevr. M. J. M. Straathof-van Blokland. Rijpwetering. Medaille De Producent, Gouda: la kl. 15B afdeling blaarkoppen. Eig. H. F. J. Mooren. Leimuiden. Medaille De Producent. Gouda: la pr. kl. 15B afdeling zwartbonten. Eig. H. J. Kompier, Leimuiden. Jeugdprys: Holl. My van Landbouw. Oecumenische zondag In verschillende kerken geldt de twee de adventszondag als oecumenische zon dag. waarmede wordt bedoeld dat deze zondag, dit jaar 4 december a.s., in het teken van de oecumenische gedachte zal staan. In verband hiermede heeft de Oecu menische Raad Leiden, waarin de Doops gezinde. de Evangelisch-Lutherse. de Hervormde, de Oud-katholieke en de Remonstrantse gemeenten samenwerken, een oecumenische dienst zondagavond in de Marekerk om half acht. In deze dienst zullen voorgaan dr. S. L. Verheus, Doopsgezind predikant, en pastoor A. J. Glazemaker, oud-kaüholiek pastoor. Tevens zal zondag elke kerkeraad -«f kerkbestuur een afgevaardigde zenden naar de kerkdienst van elk der partici perende kerken. De Raad roept de kerkgangers op zon dag dit voorbeeld te volgen en zo mo gelijk de kerkdienst van een andere ge meenschap dan de eigen op die zondag morgen mede te maken en zodoende de gemeenschap met de gescheiden broe ders te beleven en met hun wijze van eredienst kennis te maken. In aansluiting op deze oecumenische zondag is er dan een gesprekskring op vrijdag 9 december op het adres: Rapen burg 18. aanvang 9 uur. Leidse amateurfotografen Er was gisteravond in de bovenzaal van Dc Doelen weer veel belangstelling voor de bijeenkomst van de Leidse ama teurfotografen. Ditmaal was aan de orde de tweede ronde van de onderlinge com petitie. die als onderwerp had: Spoor en tram in zwartwit. De jury bestond uit de heren G. Gompelman. dr P J. van Mullem en G. van der Berg Het bleek, dat ook de beginners tot aardige resul taten waren gekomen. Daar de compe titie in volle gang is, zal de einduitslag nog wel even op zich laten wachten. Leidse slijper stond op gevangenisdrempel Begin januari had een 30-jarige Leidse slijper planken gestolen ten nadele van de gemeente. Zelf zegt hij die planken te hebben opgevist. „Ze waren samenge- spijkerd tot een vlotje". De politierech ter in Den Haag wees hem er nu op, dat dit verhaal Was onderzocht. Gebleken is. dat het hout kurkdroog was, hoewel ver dachte had beweerd het net een week tevoren uit het water te hebben gehaald. Ook ziin er geen spijkergaten in het hout aangetroffen. Dit maakte het verhaal van verdachte dus erg onwaarschijnlijk. De plankent die volgens een gemeen telijke instantis van het land waren ge stolen, hadden een waarde van f 60. Gezien verdachtes houding vond de officier van justitie een week gevange nisstraf noodzakelijk. De slijper vond dit wel erg veel. De politierechter maakte er voor ditmaal f 50 boete en een week voorwaardelijke gevangennisstraf met drie jaar proeftijd van. T\E burgemeester, de wethouders en de secretaris van Leiden be gonnen gisteravond om half zeven als bij toverslag allemaal te glim lachen toen zij de fruittentoonstel- ling van Siere in het nieuwe gebouw aan de Rooseveltstraat hadden be treden. Het gaafste fruit lachte hen als het ware van alle kanten toe en een geur omhulde hen die het zake lijke van een officieel bezoek weg nam en er een blij gevoel voor in de plaats gaf: Siere's fruithandel ongeveer veertig jaar oud gaf gisteren een

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 4