Regering betuigt leedwezen Skrts in the Netherlands and England. Warmonds Fanfare blies met veel elan Teeltregeling groenten voor 1961 vastgesteld Erkenningswet tuinbouw is in voorbereiding Agenda voor Leiden Prof. dr. T. H. Milo te Leiden overleden Na straaljagerongeIuk DOTTER „LUCIENNE" Dodelijk ongeval op bouwwerk 91 NIEUWE LEIDSCHE COURANT 11 VRIJDAG 25 NOVEMBER 1960 Vrydag Gulden Vlies, 8 uur: Vereniging van leeuwen. 'ilmzaal universiteit, 8 uur: Contactcom- lissie Kinderbescherming Leiden en om reken, zr. Marianne uit Venlo over so- .-pedagogisch werk onder de jeugd. De Doelen, 5.30 uur: Rijnlandse club van erbond Prot Chr. werkgevers, W. Bak- :er uit IJmuiden over Wat hebben wij te iken met de vorming van ons perso- leel? De Turk, 8.15 uur: Jaarvergadering peidsche IJsclub. De Doelen, 8 uur: Genootschap Neder landEngeland, mr. H. Paget over The Foyer gehoorzaal, 8 uur: Ned Chr. Reis Vereniging kleurenfilms Zwitsers Ver keersbureau. Wijkgebouw De Goede Herder, Oude Vest 13, 310 uur: Bazaar Herv. Mo lenwijk. Zomerzorg, 8 uur: Kynologenvereniging pjnland, avond over hondenrassen. Schouwburg, 8 uur: VPRO-bindings- jvond. Remonstrantse kerk, 8 uur: Prof. dr. L. J. van Hoik over: Chr. geloof tegen over techniek. Pieterskerk, 7.157.50 uur: Avondgebed. De Hoeksteen, Levendaal 1, 710 uur C.m.: Jubileumtentoonstelling huishou delijke- en gezinsvoorlichting. Zaterdag De kleine Burcht, 2 uur: St. Nicolaas- l feest personeelsvereniging Tokheim. Kantine Royal Mc Bee, 2.30 uur: Sin terklaasfeest Speeltuinvereniging De. Vijf Hoven; 3.45 uur: aankomst St. Nl- colaas. Doelenkazerne. 2.45 uur: St. Nicolaas- kiering Bond Ned. Mil. Oorlogsslacht offers Zuid-Holland-Noord. Wijkgebouw De Goede Herder, Oude Vest 13, 310 uur: Bazaar Herv. Mo lenwijk. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Jubileum-feest- pvond P. C. en Leembruggen. De Hoeksteen, Levendaal 1. 105 uur: Jubileumtentoonstelling hu ishoudelij ke en gezinsvoorlichting. Boshuis, 8 uur: Herdenking 30-jarig be staan CJV Jong Leiden. Oegstgeest, Witte Huis, 3 u.: Ont vangst St. Nicolaas. Films Casino (2.30. 7 en 9.15 uur): Makkers ■taakt uw wild geraas (14 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Too hot to Jtóndle (18 jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Hannibal (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 915 uur): Strijders fler duisternis (14 jaar); donderdag: Kentuekian (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Kind C hearts and coronets (18 jaar). u Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Die Brüoke (18 jaar). Apotheken Geopend Apotheek Van Driesum, Mare huillO, tel. 20406. Tentoonstellingen ash Lakenhal, grafiek vaD Cnris en Lau rent van der Windt (toi 6 december) Lakenhal, schilderijen uit inzendingen au(foor de Wedgwoodprijs 1960 (tot 28 no vember). Mnsea, Instituten leestalen e.d. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28. Panorama der prehistorie (tot ru'\5 december) Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ruan- ia-Urundi. <tot 31 oktober) ,_d De Waag 2.30- 5.30 uur Pas op onze leugd (t.m woensdag w oktober, ma.. l8 Ji. en wo ook 7—10 uur n.m.). inlichtingen kantoor VVV, Steensti elke dag geopend van 9 tot 5 uur. op latei-dag tot 1 uur Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van 2 tot 4 u krcheologiscb instituut, Rapenburg like dag algemene studiezaal en uitleen- Hbliotheek tot 5 uur (behalve zaterdag- niddag) Academdsoh-Historisch museum Rapen- >urg 72, elke dag geopend van hall 10 toi lal! 1, uitgezonderd op ddn6dag en vrij- lag van 2 tot 5 uur. Legermuseum „Generaal Hoefer", Pest- luislaan 7: elke dag geopend van 106 u Pilgrunfathers-huisje. Boisotkade 2, elke lag geopend van half 10 tot 12 en van 2 ot 4 uur Rijksherbarium, Nonnensteeg I: elke lag geopend van 8.30 tot 12.30 en van I tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag) Contactbureau voor afgestudeerden lapenburg op maandag, woensdag en 'rijdag geopend van 10 tot 12 30 en van 4 uur. Jeugcfbiblitheek. leeszalen en blbllo- heek Reu vena, Plantage 6: maandag bnsdag en donderdag van 4 tot 5 30 u roensdag en zaterdag van 12 tot 4 30 u ;s E vrijdag (specaaal voor de grotere eugd) van 6 30 tot 8.30 uur avonöe Geologisch en nuneraloglsch museum -1 ïarenmarkt lb: elke dag geopend van 0 tot 12 en van 2 tot 4 uur Gravensteen, Pieterskerkhof 6, juridisch tuddecentrum, elke dag te bezichtigen lissen 9 en 12.30 en van 2 tot 5 uui :fst lm de vakanties), concierge: Kolf kersleeg 16a. Rijksmuseum voor Volkenkunde, tot 15 oer: expositie over Ruanda Urundi dagelijks geopend van 10 tot 5 uur). Bibliotheek universiteit. Rapenburg T4 Ike dag algemene studiezaal en uitleen fdeling, geopend van half tien tot hall op zaterdag tot uur Advertentie Ter gelegenheid van de opening van de nieuwe sociëteit aan de Hoge- woerd te Leiden en de 59ste dies natalis heeft het bestuur van de Societas Studiosorum Reformatorum Lugdunensis gisteravond in de aca demie een druk bezochte receptie gehouden. Namens de Leidse Stu denten Faculteiten werden daar de in banket uitgevoerde letters SJ5.R. aangeboden. V.l.n.r. de heer H. v. d. Kwaak, mej. C. Huron, de heer H. H. van Oosten (praeses), mej. M. A. Drop en de heer J. Verwey. De re ceptie werd onder meer bezocht door het bestuur van de Vereniging van Vrouwelijke Studenten aan de V.U. te Amsterdam, een deputatie van de Calvinistische Studentenvereniging, de Leidse gezelligheidsverenigingen, de burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot, de commahdant van de Koksschool, kolonel Th. Wes- sels, de rector magnificus van de Leidse universiteit, prof. mr. J. V. Rijpperda Wierdsma, en door enkele hoogleraren. In de middag sprak op de diesbijeenkomst, die werd geleid door de heer A. van Dijk, praeses van de diescommissie, prof. dr. L. W. G. Scholten over Jacob Cats als staatsman. Hij belichtte de verering, die Jacob Cats als dichter ten deel is gevallen, en stond nader stil bij diens verdiensten als staatsman. (Foto N. van der Horst GEMEENTE LEIDEN Officiële publicatie* Verlenging sluitingsduur tijdens Lichtweek Burgemeester en wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat op de secretarie dier .gemeente voor een ieder ter lezing zijn nedergelegd het be sluit van de raad dier gemeente van 16 november 1960, no. 323, en het besluit van hun College d.d. 22 november 1960, waarbij voor de periode van 28 novem ber tot en met 3 december 1960 het slui tingsuur van de winkels en de straat handel is gesteld op 21.30 uur. Wijziging wachtverbod Breestraat Burgemeester en wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten het wachtverbod in de Breestraat in zoverre te wijzigen, dat tussen het Rapenburg en de Manden- makerssteeg een wachtverbod geldt voor beide zijden van de rijbaan. Afschriften van dit besluit zijn gezon den aan de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in Zuid-Holland, aan de door de minister van verkeer en waterstaat aangewezen verenigingen, be hartiging van verkeersbelangen ten doel hebbende, en aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Burgemeester en wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat de Kleine Havenbrug. met ingang van 28 november a.s. voor de duur van de werk zaamheden aan die brug zal zijn afge sloten voor het verkeer met alle voer tuigen, rij- en trekdieren en vee. alsmede voor voetgangers in beide richtingen. In Leiden is hedenochtend plotseling op 54-jarige leeftijd ovrleden prof. dr. Taco Hayo Milo. Hij was hoogleraar aan de Leidse academie in de geschiedenis der Overzeese Gebiedsdelen en het Zee wezen. Dr. Milo werd op 1 mei 1906 te Halsteren geboren. Van 1923 tot 1927 be zocht hij het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord, waarna zijn benoeming volgde tot luit.-ter-zee 3e kl. Van 1929 tot 1931 nam hij deel aan het diepzee-expeditie. Zijn eervol ontslag uit de Marine volgde in 1937. De drie vol gende jaren studeerde hij aan de Leidse Universiteit, waarna hij in 1942 promo veerde aan de Groningse Universiteit op een desertatie getiteld: De geheime on derhandelingen tussen de Bataafse en Franse Republieken van 1795 tot 1797 in verband met de expeditie van Schout bij Nacht E. Lucas naar Kaap de Goede Hoop. In 1946 kwam zijn benoeming af als hoogleraar te Leiden. Van zijn publica ties noemen wij de belangrijke geschied schrijving over de Koninklijke Neder landse Marine in de Tweede Wereldoor log, die 1948 uitkwam, en een publicatie twee jaar tevoren over de invloed van de Zeemacht op de geschiedenis der Verenigde Oost-Indische Compagnie. In de oorlog, n.L in 1944, kwam een belang rijke bewerking van zijn hand gereed van de Nederlandse Marine Archieven. TAE MUZIEKVERENIGING Warmonds Fanfare gaf gisteravond de eerste U van twee opeenvolgende uitvoeringen in 't Trefpunt. Uit het feit, dat de zaal, in weerwil van de regenvlagen buiten, toch nog voor het grootste deel was bezet, mocht men wel de trouw van de donateurs afleiden. Zo dacht de voorzitter er trouwens ook over. In een kort openingswoord uitte hij zijn trots over het meeleven en de steun van de dorpsgemeenschap. Op de veertiende maart van het komende jaar zal de vereniging er het vierde kruisje bij krijgen. Reeds nu wekte de voorzitter ertoe op, het korps voor die gelegenheid met extra-giften te steunen Een muziekver eniging heeft immers veel nodig, om te kunnen leven Het eigenlijke concert nam maar drie kwartier in beslag onder de eenvoudige doch stevige leiding van de heer C. J. Hondong speelde men, behalve enkele marsen, een gezellig-ouderwetse wals van Becucci: Tresoro mio (gearrangeerd door Delhaye), de Dee-River-Rhapsody van Harold Walters en de American Fantasy van Fernand Ruelle. Dit korps speelt met veel élan, zonder uiterlijk vertoon en vertolkt zodoende ongetwijfed de bedoelingen van de diri gent zelfs Ln een typische show-muziek als de American Fantasy bleef de onge kunsteldheid bewaard. Dit kakelbonte werk in café-chantant- stijl, ipet opdringende, door vele synco pen gekruide melodieën, flarden schijn- jazz en enkele kei-harde harmonie-kno pen, hield in elk geval de aandacht be zig. Men viel er, mede door het steeds wisselend aspect, zeker niet bij in slaap. En de uitvoering was vrij van opzettelijk heid en goedkoop effect-bejag. Het korps vertoonde zich hier trouwens op zijn best. Ook de Tresoro mio-wals liep vlot, goed geaccentueerd en gefraseerd, met juiste inachtneming van de afwisselende sterk te-graden. De Deep-River-Rhapsody, gebaseerd op de bekende negro-spiritual, bleek een oppervlakkig geval. Walters neemt de vurige, romantische harten- brekende melodie beslist niet ernstig. De marsbeweging, waarin hij het stuk laat verlopen, doet alleen maar grappig aan. Het korps gaf er een prettig klinkende vrij nauwkeurige uitvoering van. Aanvankelijk in de Banda Sucre- mars van Orsomando en ook nog wel in het verdere verloop van het concert, waren er vrij veel onderlinge ongelijk heden bij de melodie-voerende instru menten op te merken. Ook de détail-af werking liet hier en daar te wensen De kleding van de bewoners mag anders zijn geworden en ook het aanzien van de huisjes, de rust is in het St. Annahofje aan de Hooi gracht is g b'wen. Deze heel oude foto stuurde de heer A. Güzenij, Ir. Driessenstraat, ons. Ze dateert in ieder gevai van vóór de eeuwwis seling. over. Misschien hadden daaraan echter ook de vochtigheid en de temperatuur wisseling schuld. De uitvoering werd besloten met een vlot geblazen Manoeuvre-mars (van P A. Stenz). De drumband werkte hierbij met succes mee. Na de pauze gaven de toneelspelers van het korps een opvoering van Vader Job, een spel in drie bedrijven van Hans Nesna. Joh. van Wolfswinkel Bevrijdingskerk in januari open Het zal niet meer gelukken, de Geref. Bevrijdingskerk in Lelden-Zuld-W'est nog dit jaar in gebruik te nemen. Wij vernamen vanmorgen, dat dit hoogst waarschijnlijk ln de tweede week van januari 1961 zal gebeuren. De banken in het kerkgedeelte zijn al geplaatst. Het is de bedoeling bin nenkort een klokkenfonds te vormen. Een orgel is nog niet besteld. Aanvan kelijk zal alles zo sober mogelijk moe ten zijn, ook al om de kerkbouw in het noorden van Leiden (Petrakerk) en de uitvoering van andere projecten niet in gevaar te brengen. Er is reeds een bespreking geweest tussen de wijkraad van de Geref. kerk en de kerkeraad van de Hervormde wijk- gemeenbe Boshuizerwijk over het ge- meenscnappelijke gebruik van de kerk. Zoals bekend, zullen Gereformeerden en Hervormden van dit centrum gebrudk maken voor wat de zondagse eredienst betreft. Diit overeenkomstig de regeling tussen de Herv. en Geref. kerkeraden met betrekking tot het gebruik van de Maranathakerk in het Morskwartier. De wijkkerkeraden zijn in grote harmo nie tot volledige overeenstemming ge komen, zo werd ons meegedeeld. Hun besluit zal nog door de beide centrale kerkeraden moeten worden bekrachtigd- Fietser tegen autoportier: pols gebroken De 34-jarige M. A. Scheffer, wonend aan de Langebrug te Leiden, reed gister ochtend omstreeks half negen in de Vestestraat tegen het onverwachts ge opende ponhier van een auto. Hij kwam te vallen en brak zijn rechterpols. Opening van bedrijf Op donderdag 1 december om vier uur zal aan de Oude Singel-Nieuwe Mare het automobielbedrijf van de heer Bierman worden geopend. Wethouder A. J. Jonge- leen hoopt de opening te verrichten. Ter gelegenheid hiervan zullen de Simca- auto's 1961 worden tentoongesteld. heeft een feestelijke verrassing voor U De prachtige INDUS-kalender met 12 schitterende kleurenfoto's van Zwitserse landschappen ontvangt U gratis bij aankoop van een INDUS- horloge in de periode van 21 November tot 31 December 1960. Tegeninzendingaan'INDUS-HORLOGES ROTTER DAM" van garantiebewijs of aankoopbon, door U ontvangen bij aankoop in genoemde periode, wordt U de fraaie INDUS-kalender franco thuis gezonden. Uw borlogcr juwelier zal U gaarne een dtr fraaie kleurenfoto's trijbljvend tonen. Minister Visser betuigde vanmid- »g in de Tweede Kamer het leed wezen van de regering over de zeer ernstige gevolgen van het straal jagerongeluk, dat zich maandag avond in Friesland heeft voorgedaan. Hij kon echter uit het gebeuren niet afleiden, dat nu niet meer met straal jagers boven ons dichtbevolkte land moet worden gevlogen. Onze verde diging stelt hier hoge eisen. TTet bestuur van het produktschap voor A-L groenten en fruit heeft de teelt- regelingen voor groenten voor het jaar 1961 vastgesteld. De teelt van grove peen werd geheel vrijgegeven, zodat ook nlet- tuinders dit produkt In onbeperkte hoe veelheden mogen telen. Voor 1960 was aan niet-tulnders de contractteelt ten behoeve van handel en industrie al toe gestaan. HERVORMDEN VAN LEIDEN Is In het binnengekomen bedrag ook reeds Uw bijdrage begrepen? Helpt mede de f 200.000.— te bereiken 24 november i960 175. 000 17 november 1960 165 000 11, november 1960 158. 000 7 november 1960 ƒ152 000 4 november 1960 f 147 000 31 oktober 1960 144 000 27 oktober 1960 140 000 24 oktober 196e f. 132 000 18 oktober I960 f 125 000 f 100 000 De verenigde zuurkoolfabrikanten hadden het produktschap gevraagd de teelt van witte kool ten behoeve van de zuurkoolmdustrie in 1961 geheel vrij te geven. Voor 1960 was er een tijdelijke regeling, volgens welke telers met ver gunningen voor koolteelt 10.000 op con tract mogen telen. Volgens de fabrikan ten heeft deze regeling niet voldaan, on der meer omdat een te gering percentage van de totale circa 30.000 ton bedragende behoefte van de zuurkoolindustrie er door gedekt wordL Het produktschap zal nu de zuurkoolfabrikanten en de ge organiseerde telers vragen pogingen te doen om een onderlinge regeling te be reiken. Een consenvenfabriek, die tuinbonen verwerkt, had gevraagd ook met niet- tuinders contracten te mogen afsluiten voor de teelt van dit produkt. Tuinders hebben geen grote oppervlakte grond voor de tuinbonenteelt beschikbaar, zo dat het nodig zou zijn in het hele land contracten af te sluiten. En dat bemoei lijkt volgens deze fabriek de controle, die het door haar verwerkte speciale tuinbonenras al tijdens de bloeitijd no dig heeft Ook zullen mis9ohien binnen een paar jaar de bonen machinaal ge maaid worden, zoals dat nu al met dop erwten gebeurt zodat het contracteren van kleine hoeveelheden moet worden afgeschaft. De fabriek wil daarom graag contracten sluiten met in haar nabijheid gevestigde boeren, die meer lartd be schikbaar kunnen stellen dan de tuin ders. Het bestuur van het produktschap besloot de contractteelt van tuinbonen voor de industrie voor een ieder vrij te geven, als het door de fabriek gestelde juist blijkt te zijn. Dit zal bij een aantal instituten nagevraagd worden. De bestaande teeltregeling voor kool werd gehandhaafd, hoewel een aantal bestuursleden van mening was, dat deze regeling afgeschaft dient te worden, nu op de landbouwbegroting 1961 geen oe- dra-g meer is uitgetrokken voor de steun aan kooltelers. Toen indertijd de steunregeling werd ingevoerd, stelde de toenmalige minister beperking van het teeltrecht voor kool als voorwaarde. Voor vroege aardappelen, spruiten, augurken, spinazie en sperziebonen wer den de bestaande regelingen gehand haafd. TTet verkrijgen van een redeljjk be A staan voor de ondernemers in de tuinbouw, alsmede de versterking van de concurrentie- en de weerstandskracht in deze tak van bedrijf dient door een complex van maatregelen te worden be vorderd, waarbfj niet alleen gedacht dient te worden aan maatregelen in de marktsfeer. Ook het onderzoek en de voorlichting z|jn in deze van zeer grote betekenis, vooral op de langere duur. Dit deelt minister Marypen mee in de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over de landbouwbegroting 1961. Het ligt niet in zijn bedoeling de perso neelsbezetting van de rijkstuinbouw- voorlichtingsdienst in te krimpen, doch het is wel een punt van overweging of uitbreiding van de voorlichting kan wor den bereikt, enerzijds door een zo mo gelijk meer efficiënte uitvoering van het voorlichtingswerk door het bestaande apparaat, anderzijds door daadwerke lijke medewerking aan de voorlichting door het bedrijfsleven. Met betrekking tot de erkenningseisen in de tuinbouw deelt de minister mede, dat hij na overleg met het bedrijfsleven heeft besloten de totstandkoming van een erkenningenwet voor de tuinbouw te bevorderen. Bij het wetsontwerp zal ernstig rekening worden gehouden met de overwegingen, die ter zake worden aangevoerd in het door de SER uitge brachte advies over vestigingseisen in de landbouw en met de inmiddels uitge brachte adviezen van de betrokken pro- duk toehappen en het Landbouwschap over de erkenningseisen in de tuinbouw. Zonder vooruit te lopen op de behande ling van het wetsontwerp kan de mi nister mededelen dat in het ontwerp naast het marktordenende element het aspect van de vakbekwaamheid de nood zakelijke aandacht zal krijgen. Uit de onlangs genomen besluiten van het produktschap voor siergewassen ten aanzien van de verstrekking van teelt- recht blijkt, dat het bedrijfsleven zoekt naar nneuwe vormen bij het teeltbeleid. Hiermede is een richting ingeslagen van een soepeler teeltbeleid. De minister meent dat de totstandko ming van het EEG-verdrag ongetwijfeld een vrijer handelsverkeer en daardoor ook een vergrote vraag naar tuinbouw- produkten tot gevolg zal hebben. Hij is er zich edhter van bewust, dat door de instelling van minimumprijzen de al gehele afbraak van de handelsbelemme ringen althans voor enkele produkten niet in een zodanig tempo tot stand zal komen als wenselijk wordt geacht. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Louise Anita dr van K. D. van Randeraat en C. C. Zand bergen: Erna Helecn en Olga Dorine drs van W. Pera en J. A. de Jong; Petrus Johannes zn van J. van der Schrier en E. C. Coppens; Paulus Jacobus zn van H. Binnendijk en J. de Nobel; Maria dr van C. ZuiJ- derduijn en J. Zwanenburg. GEHUWD: K. van Eijk en G. van den Nieuwendijk; J. C. Bekker en C. Arnoldus: A. van Eeten en A. Siera; J. van Ginkel en A. P. M. Betram; N. de Goede en J. G. Blan- sjaar; J. W. J. Klemans en A. M. Mechelse: J. van de Wetering en J. Plezier; J. M. A. de Wekker en L. B. F. van der Water; H. Bakker en M. E. Berlemon; J. P. G. Janssen en J. Molenaar; H. van Duuren en J. Mieloo; P. F. Sloot en J. van Kam pen: A. C. de Croon en E. M. De- vilee: H. H. L. Dros en M. M. J. van der Klaauw. OVERLEDEN: T. Vos, 44 jr. man. De minister maakte deze opmerkingen naar aanleiding van vragen, die de heer Bakker (comm.) tijdens het vragenuur tje stelde. Deze vragen hadden betrek king op de klachten over het lawaai rond de vliegbasis Leeuwarden. De mi nister ontkende, dat de commandant van het vliegveld rondweg heeft ge zegd, dat zij, die niet aan het lawaai kunnen wennen, maar moeten verhulzen. „Ik heb veel begrip voor de klachten," zei hij. „Alles wordt gedaan om eraan tegemoet te komen." De regering over weegt geen verplaatsing van het vlieg veld of beperking van het aantal vlieg uren. Uhlmann Ook over de Oostduitse schaakgroot meester Uhlmann stelde de heer Bak ker vragen. Waarom is hem de toegang tot ons land geweigera? De staatssecretaris van buitenlandse zaken antwoordde, dat aan Uhlmann geen visum Is geweigerd. Er worden echter alleen visa verstrekt, wanneer Oostduitsers In het bezit z(jn van een tijdelijk Reisdocument, afgegeven door het Geallieerde Reisbureau In Berlijn. Uhlmann bezat zo'n document niet. Ook in volgende gevallen zal een dergelijke houding worden aangenomen. Hierbij valt te denken aan de Oostduitse voet ballers, die de komende maanden ln ons land worden verwacht. Overigens wordt leder geval op zichzelf bezien, zet de staatssecretaris. Nadat ook de Kamerleden Bommer (soc.), Berkhouwer en mevrouw Stof fels—van Haaften (lib.) een vraag had den gesteld, zeide de bewindsman, dat ook hij het schaken een belangrijke sport vindt. De Oostduitsers hebben deze maatregel echter aan zichzelf te wijten. (Advertentie) BLOUSES EN' ROKKEN MODEtlUIS Exclusieve Damesconfectie Lezers schrijven ons Militair lawaai bij Lammebrug Zonder dat de omwonenden waren ge waarschuwd, begon men woensdagavond omstreeks half twaalf plotseling mitrail leurs te laten *atelen bij de Lammebrug en omgeving. Kinderen werden wakker en vrouwen raakten overstuur. Er bleek een militaire nachtoefening te worden gehouden. Ik vraag me af, welk recht de militaire autoriteiten hebben op een dergelijke realistische wijze in een be woond gebied te keer te gaan. Zelf heb ik de mei-dagen van 1940 'n Rotterdam meegemaakt, evenals mijn vrouw, en dan schrik je wel eventjes als je door zo'n nachtelijke schietpartij wakker wordt geknald. W bleken trouwens niet de enigen te zijn die op zo'n wrede manier werden gewekt Wanneer deze oefenin gen noodzakelijk zijn is het dan niet mogelijk hieraan vooraf bekendheid te geven? Lelden A. Leeuwenburgh OEGSTGEEST Gistermiddag heeft op het bouwwerk aan het eind van de Floralaan te Oegst geest een tragisch ongeval met dode lijke afloop plaats gehad. Door een sa menloop van omstandigheden werd de stroom van een Warry-llft niet uitge schakeld. Een kabel kwam door onbe kende oorzaak klem te zitten waardoor de lift onder* stroom werd gezet. Drie personen bevonden zich op dat ogenblik in de onmiddellijke nabijheid van de lift, de 16-jarige J. v. A. uit Oegstgeest, de 26-jarige P. v. N. uit Lei den en de 34-jarige N. M. Bouwmeester,- ook uit Leiden De eerste twee konden zich onmiddellijk in veiligheid stellen, maar de heer Bouwmeester bleef aan het toestel hangen. Enkele collega's konden hem er echter aftrekken. Aanvankelijk liet het een cn ander zich niet zo ernstig aanzien. Men ging normaal eten en daarna weer aan het werk. Echter plotseling begon de heer Bouwmeester zich onwel te voelen en er werd direct een dokter gewaarschuwd. Deze gaf alle drie de slachtoffers een Injectie en liet hen vervolgens naar het academisch ziekenhuis vervoeren. Daar is in de loop van de nacht de heer Bouwmeester overleden. De an dere beide slachtoffers zijn nog ter ob servatie opgenomen maar zullen ver moedelijk verder geen last meer heb ben. De heer Bouwmeester was gehuwd en had vier kinderen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 11