ri J.ft eea RENNIES Vertrouweling De Gaulle minister voor Algerije RITMEESTER; Eichmann: „In wezen een zeer gevoelig mens slag om De Gaulle wint eigen atoomstrijdmacht Tienduizenden gangen maastrichts Ambtenaren akkoord met basis salarisbeleid Spaanse arbeiders naar ons land Kies zelf Europese politieke samenwerking wordt gewenst geacht Spoedig nieuw loonvoorstel aan politie Trend volgen TOCH IS HET ZO! BOFKËMHIOEK Zuurbrand wordt sneller geblust dan ze gesticht is. s GELD NAAR ANTILLEN Binnenkort zal een aantal Nederlandse industriëlen een bezoek brengen aan de Nederlandse Antillen, ten einde de economische mogelijkheden, die deze eilanden kunnen bieden, te onderzoeken. De Nederlandse over heid verstrekt aan geïnteresseerde beleggers voorlichting. Reeds is ge bleken, dat van Nederlandse zijde belangstelling voor de Antillen bestaat: onlangs is opgericht de N.V. Gemeenschappelijk elektriciteitsbedrijf „Sint Maarten", waarin de regering van de Nederlandse Antillen en de N.V. Ogem uit Rotterdam ieder voor de helft deelnemen. Zoals bekend is het de bedoeling, dat op de Antillen met name het toerisme wordt bevorderd. Andere mogelijkheden voor vergroting van de welvaart en opheffing van de werkloosheid zijn er bijna niet. Het toerisme in het Caribisch gebied is vooral ingesteld op korte bezoeken aan de afzonderlijke eilanden. Met name in de Verenigde Staten wordt hiervoor reclame gemaakt, onder meer door Nederlandse vervoersmaatschappijen. De regering gelooft niet, dat de grondspeculatie op Sint Maarten van dien aard is, dat binnenkort alle grond in buitenlandse handen zal komen. Dit alles schrijven de ministers Korthals en De Pous in de memorie van antwoord op het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over het wets ontwerp, dat de regering moet machtigen, deel te nemen in de financie ring van het driejarenplan voor de ontwikkeling van Bonaire en de Bo venwindse eilanden. Onze regering draagt een derde van de totale kosten. ZUIVEL KOST GELD Op 1 oktober bleek, dat het nadelig saldo van het Landbouw-egali- satiefonds nog groter zal zijn, dan aanvankelijk werd geraamd. Op 1 juli dacht men, dat het tekort tot ruim 368 miljoen gulden beperkt kon blij ven, drie maanden later bleek een tekort van ruim 412 miljoen gulden onvermijdelijk. De oorzaak ligt in de zuivelsector. De melk en de boter hebben in de eerste negen maanden te weinig opgebracht. Daarnaast komt vijf miljoen gulden ten laste van de varkenssector. BOTER BELASTINGVRIJ Op boter zal geen omzetbelasting meer worden geheven. De staats secretaris van financiën heeft bij de Tweede Kamer een wetsontwerp met die strekking ingediend. Als de vrijstelling van omzetbelasting een feit is, zal dit zuivelprodukt meer opbrengen. De regering derft dan weliswaar een belastingopbrengst van elf miljoen gulden maar aangezien door de hogere opbrengst minder geld aan subsidie voor de melkprodu centen behoeft te worden uitgekeerd, ontvangt zij in de nieuwe maatregel een ruime compensatie. De meeste andere zuivelprodukten zijn al van omzetbelasting vrijge steld. Ook op margarine wordt geen omzetbelasting geheven. Hoewel de staatssecretaris van mening is dat boter kan worden gerekend tot de noodzakelijke levensbehoeften, zijn er zijns inziens toch nog redenen genoeg voor de bedoelde vrijstelling. BELASTINGVOORSTELLEN De eerste wetsontwerpen tot wijziging van een aantal belasting tarieven (vennootschapsbelasting en investeringsaftrek) hebben thans de Eerste Kamer bereikt. In de vergadering, die de Eerste Kamer gisteren hield, werd besloten, de belastingvoorstellen samen met de algemene financiële beschouwingen volgende week dinsdag in de commissie voor de financiën te behandelen. De Eerste Kamer nam gisteren voorts het ontwerp tot verlenging van de tijdelijke wet op de monumentenzorg aan. Bovendien werden zonder beraadslaging en zonder hoofdelijke stemming de begrotingen voor 1961 van het Huis der Koningin en van hoofdstuk XlV (onvoorziene uitgaven aanvaard. President de Gaulle heeft de diplomaat Louis Joxe benoemd als de eerste Franse minister voor Algerijnse aangelegenhe den. Volgens het communiqué van het Elysée zal Pierre Gaillau- mat, die als minister verbonden was aan het bureau van pre mier Debré, de oude functie van Joxe als minister van on derwijs waarnemen. Paul Delouvrier, de hoogste Franse vertegenwoordiger in Algiers, zal voor lopig in functie blijven, maar het is waarschijnlijk dat hij naar Frankrijk zal terugkeren wanneer de volksstem ming over Algerije gehouden wordt. Tot dan zal Delouvrier onder Joxe Advertentie „Hei nachtegaaltje zingt 1 Daar, in hcc „bronsgroen eikenhout" zingt het nachtegaaltje de lof over het l mooie Limburg. De vrolijke fluiter zou een even zwierig loflied kunnen zingen over het mooie, moderne Maas trichts aardewerk van de n.v. Konink lijke Sphinx-Céramique. De onover troffen kwaliteit, de gave vormen, kleuren en decoraties zijn een loflied waard. Niet alleen van nachtegaaltjes, i maar vooral van de moderne vrouw, die weet wat mooi en goed is; AARDEWERK is waardewerk N.V. KONINKLIJKE SPHINX - CÉRAMIQUE V/H. PETRUS RE60UT MAASTRICHT ressorteren, die op zijn beurt recht streeks onder De Gaulle staat. Het is nog niet duidelijk of Joxe zijn stand plaats in Parijs of Algiers zal hebben. Joxe, die 59 jaar oud is, staat be kend als een zeer bekwaam diplomaat. Hij is ambassadeur in Moskou en Bonn geweest en werd daarna secretaris-ge neraal van het ministerie van buiten landse zaken. Joxe, die nauw contact met De Gaulle heeft gehad tijdens diens lange politieke ballingschap, een van de vertrouwelingen van de pre sident. De Gaulle zal zelf de volgende maand naar Algerije gaan om een uiteenzet ting te geven over het referendum dat hij over zijn Algerijnse beleid zal laten houden. De bijzonderheden van het referen dum zullen waarschijnlijk rond 6 de cember door Debré aan het parle ment bekendgemaakt worden, wanneer hij een wetsontwerp Indient om het principe van het Algerijnse zelfbeschik kingsrecht vast te leggen. Het referendum zal in Frankrijk en Algerije in de tweede helft van janua ri gehouden worden. Anti-F ranco-incident Bij de jaarlijkse herdenking van de dood van José Antonio Primo de Rive ra, de stichter van de Spaanse falan- gistische partij, heeft zich gisteren een incident voorgedaan. Toen tijdens een mis in de basiliek in de Vallei van de gevallenen, die werd bijgewoond door generaal Franco, op het ogenblik van de consecratie vrijwel alle lichten wa ren gedoofd, riep een stem „Franco is een verrader". Toen de lichten weer aangingen, trachtten falangisten een jonge man aan te vallen, die de belediging aan het adres van het staatshoofd zou hebben geroepen. De man, een 22-jarige onder wijzer, werd door de politie in hechte nis genomen. Ex-premier niet aan moord schuldig De Turkse ex-premier Adnan Mende- res is vrijgesproken van de beschuldi ging dat hij opdracht zou hebben gege ven tot het uit de weg ruimen van een kind dat geboren was uit een verhou ding tussen hem en een 36-jarige ope razangeres. Het vonnis werd gewezen door het bij zondere hooggerechtshof waarvoor Men- deres en een groot aantal voormalige regeringsfunctionarissen terechtstaan op beschuldiging van grondwetsschending en staatsvijandige daden. Menderes moet zich noc verantwoor den ter zake van schending va*i de grondwet, een vergrijp waarop maximumstraf de dood staat. De ministerraad heeft toestemming verleend over te gaan tot het werven van gehuwde en ongehuwde Spaanse arbei ders van 23 jaar en ouder. De voorwaarden voor het aantrekken van deze arbeiders staan nog niet ge heel vast. Het is de bedoeling dat zij zullen omvatten een arbeidscontract voor één jaar met mogelijkheid van ver lening en met dekking van kosten voor heen- en terugreis, dekking van de kos ten voor de werving in Spanje en een te gemoetkoming aan de arbeiders in de pensioenkosten. Voor de rest zullen de normale Nederlandse arbeidsvoorwaar den gelden. Advertentie FIAT Het district. Mat« Fin* - een Braziliaans plateau met zoele nachten en zonnige dagen levert tabakken exclusief zacht van aard, maar met temperament in geur mms**-- en aroma. Zorgvuldig gekozen en gemeleerd met de luchtige Java's en de milde Havanna's zijn zede basis voor-Fiat. Een sigaar met karakter - zacht geurig en volaromatisch voor mannen met gevoel voor goede smatk. Prijs 27cent. Zoek zelf uit wat u past, dan weet u wac u heeft: rn u rookt er goed van PIKEUR Een melange van luchtige tabakken voor een prettig-zorgeloos moment Een sigaartje voor 's morgens of 's middags. In het bekende helder gele blikje van f 2.50 krijgt U er 20, licht tintelend en zacht geurig. COCARDE Voor die heel korte xookmomenten.als n een vluchtig, toch smakelijk rokertje wenst, biedt Ritmeester u Cocarde: lekker licht en passend in prijs voor zo'n moment: f 1,20 de 20. Uit de jaarlijkse samenspraak van het parlement der Europese gemeenschap pen die in Straatsburg is gehouden, zijn twee hoofdlijnen naar voren gekomen. De eerste is, dat samenwerking van de zes gemeenschapslanden (Nederland, België, Luxemburg, Frankrijk, Duits land en Italië) op het gebied der bui tenlandse politiek een logisch gevolg dient te zijn van de economische sa menwerking. De tweede is, dat een fu sie van de uitvoerende organen der drie gemeenschappen voorlopig in de minis terraad niet haalbaar is. Het Europese parlement stelt echter als voorwaarde voor politieke samen werking, dat het bovennationale karak ter van de bestaande gemeenschappen niet mag worden aangetast door nieu we organen voor politieke samenwer king. Advertentie veritnjgbtar b<j da «rfcende It Adolf Eichmann, de jodenmoor denaar uit de laatste wereldoorlog die in Israël terecht zal staan, heeft verklaard dat hij in diepste wezen eigenlijk „een zeer gevoelig mens" is. Dit is te lezen in de jongste afleve ring van „Life", waarin een Duitse jour nalist vraaggesprekken met Eichmann publiceert. Eichmann deelt onder meer mee, dat hij niets anders gedaan heeft dan beve len van hogerhand uitvoeren. Ik was slechts een „klein radertje" in het me chanisme, dat verantwoordelijk was voor de liquidering van de Joden. „Als ik het bevel van Adolf Hitler gesabo teerd had, zou ik niet alleen een schurk, maar zelfs een verachtelijk sujet zijn geweest". Chinezen moeten voor 20 januari kiezen De Indonesische regering heeft 20 ja nuari 1961 vastgesteld als de uiterste datum, waarop Chinezen in het land, die de dubbele nationaliteit bezitten, hun keus moeten hebben bepaald tussen het Indonesische of het Chinese staats burgerschap. Nadien zullen alle Chine zen die thans een dubbele nationaliteit hebben, zonder meer worden behan deld als onderdanen van communistisch China. De Franse Nationale vergadering heeft gisteravond een motie van af keuring, die was ingediend tegen het wetsontwerp der regering tot instel ling van een onafhankelijke Franse kern-strijdmacht, verworpen. De motie kreeg 214 stemmen, hetgeen 63 onder het vereiste minimum van 277 Fidel Castro en Loemoemba sa men op één plaatje? Nee, het zijn alleen maar twee vermomde studenten van de Vrije Univer siteit van Brussel, die deelnamen aan de grote traditionele op tocht van studenten. stemmen was (d.w.z. de helft van het aantal leden der Nationale vergadering plus één). Als gevolg van deze stemmingsuitslag is het wetsontwerp thans aangenomen. De Senaat zal het ontwerp thans in laatste lezing behandelen, waarna de Nationale vergadering het definitief zal bekrachtigen. Verwacht wordt dat de Senaat even als de vorige week, het wetsontwerp zal verwerpen, doch dit zal geen ander ge volg hebben dan dat de regering ver plicht is het voor de derde en laatste maal voor de Nationale vergadering te brengen. Aanneming in derde lezing maakt een wetsontwerp tot wet zonder verdere verwijzing naar de Senaat. De douane in Rio de Ja neiro (Brazilië) heeft 30.000 brochures in beslag geno men als zijnde „ondermij nende propaganda". Zij be vatten namelijk de rede die premier Fidel Castro van Cuba voor de Verenigde Naties had gehouden. De bouw van koopvaar dijschepen met kernaan- drijving is technisch wel mogelijk maar economisch ondoeltreffend, aldus heb ben 175 deskundigen, die op Sicilië hebben verga derd, geconcludeerd. Na drie dagen en nach ten opgesloten te zijn ge weest in een ten dele inge storte mijngang in Tim- mins in Canada, is de Brit se mijnwerker Alan Rose (26) gered. Hij bad in een gang op 550 meter diepte liggend op zijn redding moeten wachten. De Cubaanse kapitein Jesus Yanes Pelletier, vroeger strijdmakker van Fidel Castro, wiens leven hij eens heeft gered, is tot vijftien jaar gevangenis straf veroordeeld wegens misbruik van openbare gelden. De op 8 mei wegens moord, poging tot moord en roof tot vijftien jaar tuchthuis veroordeelde Kurt Niemeyer, is volgens het hof in Neurenberg on schuldig. Hij had bekend om in de krant te komen. De politie heeft inmiddels de werkelijke dader gear resteerd. De arbeiders van een Engelse sigarettenfabriek zijn in staking gegaan we gens de invoering van nieuwe machines, waarvan een arbeider er drie kan bedienen. Een per man is genoeg, vindt de vakbewe- fin* Jack Cooper uit Ches terfield (Engeland) weer aan het werk daar zijn werkloosheidsuitkering is verlaagd. Hij verdient nu negen pond, maar drie jaar lang trok hij 10 pond en 18 shilling steun, zodat het hem economischer voorkwam om niet te wer ken. In Utrecht is gisteren de akte gepasseerd voor de stichting van een nationale brandweeropleiding, wat gezien kan worden als de eerste stap op de weg naar een nationale brandweer- school. Eichmann geeft ronduit zijn aandeel in de vernietiging van de Joden toe. „Ik ben ten slotte de man geweest, die de Joden naar de kampen heeft over gebracht. Als ik ze niet had laten ver voeren, zouden zij niet bij de beul te recht zijn gekomen. Ik had opdracht de Joden in de Europese landen bijeen te drijven en hen per trein naar hun de finitieve bestemming te brengen. Maar het is even zinloos om mij verantwoor delijk te stellen voor de definitieve op lossing van het Joodse vraagstuk als bijvoorbeeld de man, die belast was met het toezicht op de spoorweg. In de grond ben ik een zeer gevoelig mens", aldus Eichmann volgens de Duitse jour nalist. Rusland wil te weinig inspecties ter plaatse naar kernproeven De Amerikaanse afgevaardigde op de conferentie over het staken van proeven met kernwapens, Charles Stelle, heeft verklaard dat wanneer de Russen vast houden aan hun „belachelijk lage aan tal" inspecties ter plaatse, „verdere on derhandelingen op dit punt onmogelijk zijn". De Sowjetunie is bereid akkoord te gaan met jaarlijks drie inspecties ter plaatse naar niet-geïdentificeerde ge beurtenissen van een seismische groot te van meer dan 4.75. Stelle betoogde dat het aantal gebeur tenissen in de Sowjetunie jaarlijks ca 100 bedraagt, en dat ln 20 gevallen ter plaatse een onderzoek moet worden in gesteld. De Engelse afgevaardigde Sir Michael Wright, stelde voor de behandeling van dit onderwerp voorlopig te laten rusten. De besprekingen zullen donderdag wor den voortgezet. (Van onze sociaal-economische redactie) Op de valreep van de behande ling van zijn begroting in de Tweede Kamer, die vandaag be gonnen is, heeft minister Toxopeus (binnenlandse zaken) gisteren met vier van de vijf centrales van over heidspersoneel overeenstemming bereikt over de grondslagen van het verder te voeren salarisbeleid. Op grond hiervan zal de bewinds man nu op korte termijn nieuwe voorstellen doen aan de politie bonden. Welke die voorstellen zijn, heeft hij nog niet bekendgemaakt. Doch alge meen wordt verwacht dat het wel een tijdelijke maatregel zal worden in af wachting van een definitieve salarisver- betering op latere datum. In dit ver band denkt men aan een toeslag op de salarissen van tussen de veertig en de zestig gulden. Gisteren gingen in ieder geval de cen trales al akkoord met de wijze van fi nanciering van de maatregel, welke ove- rigens ook voor hen onbekend bleef. De minister stapte in de vergadering van de centrale commissie voor georgani seerd overleg ten lange leste maar van zijn aanvankelijke plan om maatregel gedeeltelijk te betalen uit de zogenaamde franjepot, waarin nog on geveer 17 miljoen zit en die begin dit jaar op de algemene salarisverhoging van 5 procent werd gegeven ten gerieve van het gehele overheidspersoneel. Zijn plan betekende dus dat de maatregel zoveel mogelijk uit de ruimte zou moe ten komen en daartegen hadden de cen trales grote bezwaren, omdat het over heidspersoneel in zijn totaliteit dan met de optrekking van de politiesalarissen zou worden belast. Thans heeft minister Toxopeus daar om zijn standpunt dat elke salarismaat regel voor de ambtenaren uit de ruimte moet komen, laten varen. Na een lange dag van vergaderen kwam h(j giste ren in het bijzijn van staatssecreta ris Roolvink met de centrales tot de afspraak dat de nog te treffen voorzie ningen voor de politie, de kleuterleid sters en de verplegenden voor de perlo de tot 1 januari 1961 bulten de franje om gefinancierd zullen worden. Die franje zal dus behouden kunnen blijven voor maatregelen van meer algemene aard, zoals de vermindering van de standplaatsaftrek, zoals de Christelijke centrale heeft voorgesteld. Ten aanzien van het verder te voeren salarisbeleid voor het overheidsperso neel, zo werd overeengekomen, zal in het algemeen de loonontwikkeling in het bedrijfsleven (dus de trend) richtsnoer zijn, doch met dien verstande dat in be- paalde gevallen van deze methodiek kan worden afgeweken. Zal deze g< dragslijn namelijk in bepaalde situaties geen juiste maatstaf blijken te zijn, dan blijft de mogelijkheid open voor partij en om in gezamelijk overleg en op ba sis van redelijkheid naar een oplossing te zoeken, buiten de ruimte om. Slecht3 de socialistische A.C.O.P. ging met deze toch waarlijk niet kinderachti ge oplossing van de gerezen moeilijkhe den niet akkoord. Men mag aannemen dat vooral loonpolitieke overwegingen hierbij een rol hebben gespeeld bij deze centrale. De centrale commissie zal ln de loop van 1961 nader overleggen over de con cretisering van dit beleid. Principieel ligt nu in ieder geval vast dat in het vervolg moeilijkheden, als nu met de politie, kunnen worden voorkomen. Bo vendien is nu niet bij voorbaat elke sa larismaatregel gekoppeld aan de factor ruimte, hetgeen bijvoorbeeld in geval 453 Hoewel u door het gebruik van een doeltreffend huismiddel er wellicht in geslaagd bent dc houtworm uit uw meubelen te verdrijven, zo zult u zich toch wel kunnen herinneren dat, wanneer verschillende generaties van deze kevertjes aan het werk zijn geweest, de welbekende gangen min of meer inéénvloeien en tezamen een onontwarbaar labyrint vormen. Zeer zeker willen we op deze plaats bet werk van een boormossel niet goedpraten, maar het werkstuk dat geleverd wordt door een bepaald soort, die ln vroeger tijden als scheepsworm bekend stond, ziet er toch heel wat netter nit dan het doolhof van de houtworm. De soort die we op het oog hebben de toredo boort zich als larve ln het hout- werk dat door zee water wordt om spoeld, Voor dit doel Is de kop van het dier voorzien van een schelpach tige rasp, die het mogelijk maakt reeds na twee uren een gaatje In het hout te maken, waarin het gehele lichaam kan worden ondergebracht. Eerst dan is de toredo pas goed in staat zUn gevaarlijk werk te begin nen. Want de tere schelp verdwijnt en wordt door een steviger boorappa raat vervangen. Tegelijkertijd ont wikkelt zich het zenuwstelsel, de maag, darm, hart, enz. Het contact met de buitenwereld het zeewater wordt onderhonden door lange draden die de ademhaling en de aan- en afvoer van stoffen mogelijk maken. Aldus toegerust boort de toredo zich door het hout. Maar, dit zij nog eens tot haar voordeel gezegd, zU doet dit systematisch en netjes. ZU duldt geen vuil of afval ln de tun nel; dit wordt via het lichaam en de zoeven genoemde draden naar bulten gewerkt. En, zoals wU gesteld zUn op behooriyk gekalkte muren, zo ls de toredo dat óók. De wanden van de tunnel worden dus netjes met kalk afgezet. Wellicht boezemt dit alles u wei nig belang In. Maar nu het merk waardige; nooit sullen de gangen van de toredo's elkaar kruisen. Op gevaar lijke plaatsen, waar een ontmoeting met een andere gang dreigt, wordt de gang extra met kalk versterkt, zodat er voor de concurrenten geen doorkomen aan Is. Een In het labora torium onderzochte steigerpaal bleek tienduizenden van deze gangen te be- i—vatten waarvan enkele meer dan 2 m lang waren doch nergens kon een kruising worden vastgesteld. Op vele plaatsen was de schelding tussen de tunnels weliswaar niet méér dan een uiterst dunne houtmemhraan, doch het principe van strikte afzondering bleef door alle toredo's zorgvuldig gehandhaafd. Het door de toredo's aangetaste hout waaraan ulterlUk weinig te zien is, doch waarvan het binnenwerk veel gelUkenlt vertoont met een honing raat, mist uiteraard iedere weerstand, zodat ln sommige zeehavens plotseling de werkzaamheden moeten worden gestaakt omdat een dok of steiger op instorten staat. Laten we dan een volgende keer eens zien hoe de plotselinge aanval len van toredo's op zeehavens in hun werk gaan. van recessie van belang zal kunnen zijn. Verwacht mag worden dat nu niet al leen ten aanzien van de politie salaris sen spijkers met koppen geslagen zul len worden, doch evenzeer ten aanzien van de bezoldiging van de kleuterleid sters (waarover het overleg al aan de gang is) en de verplegenden. In de kring van de Christelijke cen trale van overhelds- en onderwijzend personeel (C.C.O.O.P.) Is men met het resultaat van de onderhandelingen in de centrale commissie zeer wel ingenomen. Blijkens het commentaar van de verte genwoordigers van die centrale in het g.o. de heren J. ten Heuvelhof en L. van der Welde, ls het overleg in zeer goede harmonie gevoerd en Is de regerings delegatie vrijwel geheel tegemoet geko men aan de wensen van de centrale. Kleine Elsevierencyclopedie, vijfde en zesde deel. Uitgave Elsevier, Amster dam. Van deze encyclopedie, samenge steld met medewerking van de redac tie der Winkler Prins-encyclopedieën, hebben we bij vorige gelegenheden reeds de lof gezongen. Daarom volstaan we met de vermelding van de ontvangst van deze beide laatste delen. Odette, door Christa Ruhe. Uigave Hel- mond, Helmond. Deze jeugdpocket, in Nederlandse vertaling van A. Fr. Len ders, is bestemd voor meisjes van twaalf tot zestien jaar. In de greep van het pakijs, door W. Dege. Uitgave Helmond, Helmond. Span nend verhaal, in Nederlandse vertaling van K. Spierings, voor de leeftijd van twaalf tot zestien jaar. Twaalf jaar bij Hitier. Uitgave Bert Bakker/Daamen N.V., Den Haag. Van deze confidenties van de particulier se cretaresse van Hitier verzameld en be werkt door Albert Zoller, verschijnt hier mede de tweede druk. Opgenomen zijn vele voor het eerst uitgegeven foto's en afbeeldingen van tekeningen van Hitier zeil In de Italiaanse lekkerbek, door Eva Maria Borer. Uitgave Hollandia, Baarn. Men vindt hier, in vertaling van L. van Pareren-Bles, „100 recepten uit Italiaan se keukens tussen Milaan en Palermo". In de Spaanse lekkerbek, door W. M. Treichlinger. Uitgave Hollandia, Baarn. In vertaling van L. van Pareren-Bles 125 recepten uit Spaanse keukens. De laatste passagier, door Jef van der Heijden. Uitgave F. F. Callenbach N.V., Nijkerk. Het betreft hier het kos telijke „rumoer om Kwikkie", voor ve len uit de film al bekend. Men kan aan dit boek zijn plezier beleven. Romantische scheepvaart, door Jean de Lavarende. Uitgave Elsevier, Am sterdam. Een waardevol boek voor al le liefhebbers van zee en varen. Neder lands van F. W. Michels. Mensen en machten in Congo, door Martin W. Duyzings. Uitgave Elsevier. Amsterdam. Congo is actueel. Een juist inzicht is hier wel wenselijk. Duy zings vertelt hier van „de eerste dagen van een republiek". Sabine bij de radio, door Ruth Herr mann. Uitgave Helmond. Helmond. Ver haal voor meisjes van twaalf tot zes tien jaar. in vertaling van J. Meyknecht- Grossouw. Advertentie ■et een of twee Bennies speelt TI 't klaar. En op prettige wijxe. De» smakelijke tabletjes fe. woon maar laten smelten op Uw tong - en alle leed is geleden. Prompt. Want niet zodra komt da Rennles-oplossing met Uw speeksel in de maag of alle oven tolllg maagzuur wordt geneu traliseerd en kan U geen kwaad meer doen. Koop 'n pakje Kennies en steek paar bf) U Dan bent U altijd veilig en Uw maaltijd wordt nooit verstoord, Onder 't eten niet, ook niet erna. Alleen maar bij de eerste aanwijzing Kennies nemen, onopvallend, zonder water of wat ook tegen brandend maagzuur

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5