ïtieutué £ciitsrt)e GTourcutl KONGO breekt met GHANA Commentaar Debré's kabinet loopt gevaar NIEUWS in één oogopslag- Twaalf Nederlanders in Calcutta verdronken Snelheid ten top BON Engels meisje verdwenen Sterke prijsstijging voor c.v.-olie Onderzeeër in botsing Vijfdaagse werkweek voor Rotterdams gemeentepersoneel Geen pardon voor grootmeester zonder visum fl ZATERDAG 19 ISOVEMBER 1960 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling TeL 31441 ABONNEMENTEN 7,50 per kwartaal; 2,55 per maand; 0,59 per week ADVERTENTIES: 0,20 per millimeter. Familieberichten 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Postrekening 58936. Eenenveertigste jaargang no. 12027 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER CHRIST ELI JK-N AT ION AAL DAGBLAD „Stflnt»flstich <4 ahfblfïttj mgn hert in teghcospotT Jacobus van Beieren en Margus Klompé Zie pagina 2 Maandag moeten de Ghanese diplomaten Kongo hebben ver laten: omdat zij zich schuldig hebben gemaakt aan inmenging In Kongolese binnenlandse aangelegenheden heeft president Kasavoeboe de diplomatieke betrekkingen met Ghana ver broken. De Ver. Naties houden zich wat dit betreft afzijdig. Volgende week zullen minister-president De Qauy en minister Luns een bespreking hebben met de premier van Malakka, Toenkoe Abdoel Rahman. Zij hebben hem schriftelijk geant woord, dat zij depremier gaarne zullen ontvangen. Inmiddels komen steeds meer berichten uit Nieuw-Guinea zelf over het bestaan van een subversieve organisatie. Begin volgende week zal de Franse nationale vergadering op nieuw stemmen over een motie van wantrouwen in het kabinet Debré. De Franse atoomstrijdmacht is de inzet. Wordt de motie aangenomen, dan is het niet uitgesloten, dat De Gaulle de noodtoestand zal afkondigen en alle macht aan zich zal trekken. De 25-jarige Oostduitse grootmeester Wolfgang Uhlmann, die zou deelnemen aan de voorronde voor het wereldkampioen schap schaken in Berg en Dal, is maar een goed uur in Ne derland geweest. Omdat hij geen visum had. kon hij gister middag op Schiphol met hetzelfde toestel, dat hem naar Neder land had gebracht terugkeren. De affaire-Socrates blijft de gemoederen bezighouden. Op een persconferentie in Amsterdam heeft de „hoofdrolspeler" in het drama, de heer N. den Besten, een aantal mededelingen gedaan, die de zaak niet veel duidelijker maakten. Ons Zondagsblad: ditmaal een boeiende reportage over het werk in de mergelgroeve 't Rooth in Limburg en op Blad Zij een interessante beschrijving van het werk. dat mevrouw Moes jarenlang op Nieuw-Guinea heeft verricht. T eopold Sohmid is zeker -L* niet de eerste de beste. Hij is de chef constructeur van de Duit se Porsohe-automobielfa- brieken, maar het was niet in d'ie functie, dat hij zich wijdde aan het ont werpen van een voertuig, dat men gerust zijn „droomauto" mag noe men. In zijn eigen tijd heeft Herr Schmid een auto ontworpen, die, vol gens de berekeningen, een snelheid van 1100 kilo meter per uur zal kunnen halen Dat is dus aanzienlijk meer dan het wereldrecord te land, dat met 631 km per uur op naam van de En gelsman John Cobb staat. De nieuwe wagen zou moe ten worden aangedreven door een turbine, zoals die wordt gebruikt in het Fiat straalvliegtuig G 91. Schmid verwacht, dat zijn auto pas na 13 km rijden op topsnel heid kan draaien. Bijzon dere voorzieningen zullen evenwel nodig zijn om die 1100 kilometer te bereiken. Het voertuig moet b.v. sta len banden krijgen en kan alleen maar op werkelijk vlakke parcoursen rijden. Rubber banden zouden door de grote middelpuntvlie dende kracht van de wielen vliegen. Nu lijkt een snelheid van 1100 km ongelooflijk. En dat is ook zo voor een auto. Maar wist u. dat het nieuws in deze krant met de snel heid van het geluid uit alle delen van de wereld naar ons toe komt geraasd. Per telegram, per telex, per te lefoon, per draadloos- overgebrachte foto. Ook een dagblad kan door ge bruik te maken van het technisch vernuft tot ecu grote mate van perfectie komen. En naar een snel heid in de berichtgeving wordt voortdurend ge streefd, met daarbij van zelfsprekend als eerste eis een grote betrouwbaarheid. Wie een ander wil helpen aan een betrouwbaar Chris telijk dagblad, doet er goed aan vandaag, op deze za terdag. de bon hieronder in te vullen. kimt noteren als nieuwe abonnee: (woonplaats) Betaling geschiedt per week maand/kwartaal/per giro. (Doorhalen wat niet van toepassing Is). Als bewijs van dankbaar heid uwerzijds, ontvang Ik graag het boek „Tlp-Parade" op onderstaand adres: Een beloning van 2000 20.000) pond werd gisteren uitgeloofd voor inlichtin gen die kunnen leiden tot het vinden van Brenda Nash, een 12-jarige padvind ster die drie weken geleden verdwenen is zonder een spoor achter te laten. De Yard heeft tot dusverre meer dan 10.000 personen gehoord zonder enig succes. Brenda had die avond een vrien dinnetje goedenacht gewenst, die 300 meter van haar eigen huis woonde. De beloning is *anoniem uitgeloofd en de politie heeft verzocht geen pogingen te doen er achter te komen wie het is. Ongeveer 1000 berichten zijn binnenge komen bij de Yard van mensen die den ken dat zij Brenda gezien hebben, soms in gezelschap van een man, in verschil lende delen van Engeland. De politie en soldaten hebben inmid dels een groot gebied om haar woon. plaats uitgekamd omdat het kind mis schien vermoord is door een sexmaniak. Churchill. De 85-jarige Winston Churchill, die dinsdag in zijn woning ge vallen is en daarbij een beentje in zijn rug brak, heeft „een nogal onrustige nacht" gehad, maar de genezing van zijn rugver wonding is bevredigend en baart geen zorg. KONGO heeft de diplomatieke betrekkingen met Ghana verbroken. De leden van de Ghanese missie in Leopoldstad moet tegen maandag Kongo verlaten, omdat Ghana zich op flagrante wijze in de binnenlandse aangelegenheden van Kongo heeft gemengd. Intussen heeft de Indische brigade-generaal Rikhye, plaatsvervangend hoofd van de V.N. in Kongo laten weten, dat hij de uitwijzing niet zal verhinderen, daar president Kasavoeboe reeds eerder een uitwijzingsbevel had ondertekend. „Het bevel van de president moet erkend worden", aldus Rikhye. „De V.N. kunnen niet tussenbeide komen in een kwestie, die uitsluitend de diplomatieke be trekkingen tussen Ghana en Kongo betreft. Waarschijnlijk is het optreden van Kasavoeboe in New York van invloed geweest op de houding van de V.N. Moboetoe verklaarde, dat zijn le-1 voeboe dan zal worden toegelaten is vrij ger er voor zal zorgen, dat het bevel maandag wordt uitgevoerd. De dreige menten, die de raad van hoge commis sarissen hegft geuit aan het adres van de verzoeningscommissie van de V.N., die volgende week in Kongo wordt verwacht, ondersohreef Moboetoe niet. Een lid van de commissie had gezegd, dat 5.000 soldaten naar het vliegveld van Leopoldstad zouden gaan om de V.N.-groep het landen te beletten, maar Moboetoe verklaarde: „De V.N.- commissie komt mij niet bezoeken. Ik heb er niets mee te maken". Intussen heeft de Alg. vergadering van de Ver. Naties nog geen beslissing geno men over de vraag, of de delegatie van president Kasavoeboe als de enige ver tegenwoordigster van Kongo moet wor den toegelaten tot de debatten. Pogin gen van Ghana om dit te verijdelen, mislukten. Morgen komt de vergadering weer bijeen. De mogelijkheid, dat Kasa- Een aantal afgevaardigden van de Franse Nationale Vergadering heeft een motie van wantrouwen te gen de regering Debré ingediend naar aanleiding van de plannen voor een eigen atoomstrijdmacht De mo tie zal vermoedelijk maandag of dinsdag in stemming komen. De motie was getékend door 66 afge vaardigden (25 socialisten, 24 conser vatieven en onafhankelijken en 17 ra dicalen), meer dan het vereiste aantal van ten minste ecn-tiende van het to taal aantal afgevaardigden (de Natio nale Vergadering telt 552 leden). Donderdag deelde Debré mee dat hij het voortbestaan van zijn kabinet afhankelijk zou stellen van het aanvaar den van het ontwerp voor een eigen atoomstrijdmacht. Het indienen van de motie van wantrouwen, in tekst vrij wel identiek aan de eerste, geschiedde binnen de vereiste vierentwintig uur na de aankondiging van Debré. De regering wordt verweten te stre ven naar goedkeuring van „een nieuw concept van Europese en Atlantische politiek" en verzoeken om onderhan delingen over een geïntegreerde atoom- strijdmacht van de hand te wijzen. Een groep radicale en socialistische leiders, die zich de „Linkervleugel voor een Frans Algerije noemt", heeft het onaanvaardbaar genoemd, dat president De Gaulle in zijn radio- en televisierede van 4 november over een toekomstige Algerijnse republiek heeft gesproken. De groep staat onder leiding Van de voormalige radicale premier Bourges- Maunoury. de socialistische oud-minis ter voor Algerije Lacoste en de radicale oud-minister van defensie Morice. Op 25 oktober kreeg een motie van wantrouwen tegen premier Debré over hetzelfde onderwerp 207 stemmen. De vereiste meerderheid is 277 stemmen. Algemeen wordt verwacht dat de nieu we motie van wantrouwen meer dan 207 stemmen zal krijgen. De conserva tieven zijn weinig ingenomen met het geen zij als „liberale" politiek inzake Algerije beschouwen, en de M.R.P. is verbitterd omdat De Gaulle zich niet heeft willen binden aan „supra natio nale" integratie van de landen van db E.E.G. (Europese Economische Gemeen schap). De nationalisten hopen dat de motie van wantrouwen zal worden aangeno men het kabinet is dan verplicht af te treden en dat het door de alge mene verkiezingen die zullen worden uitgeschreven onmogelijk zal zijn de \olksstemming te houden. Het Is echter niet uitgesloten dat De Gaulle afziet \an het houden van nieuwe verkiezin- VERLOVINGSRINGEN Alle moderne modellen HORLOGES De beste merken GER0 CASSETTES v. d. Water Haarlemmerstraat 207 gen en de noodtoestand afkondigt en alle bevoegdheden aan zich trekt. In kringen die in nauw contact staan rnet het Franse militaire commando in Algerije is vernomen dat de algemeen gedelegeerde, Paul Delouvrier, het leger dusdanige garanties heeft gegeven dat het zich niet tegen de volksstemming over de bestuurshervormingen zal ver zetten. Delouvrier zou o.m. hebben verklaard dat tot het tijdstip waarop het zelfbe schikkingsrecht van kracht wordt niets :al worden ondernomen om Algerije an Frankrijk te scheiden, dat het leger toezicht zal uitoefenen op de stemming over de toekomst van Algerije (i.e. de toepassing van het zelfbeschikkings recht) en dat een stcinmcnmecrderheid voor afscheiding van Frankrijk zal neer komen op verdeling van Algerije ter wijl integratie met Frankrijk een van de mogelijkheden van de volksstemming blijft. groot, omdat de pleitbezorgers van de afgezette premier Loemoemba vandaag ook al in de minderheid waren. Kasa voeboe ontvangt veel steun van de zijde der vertegenwoordigers van de vroegere Franse koloniën. De Verenigde Naties hebben de laatste dagen hun handen vol aan het bestrijden van gewapende Baloeba's, die zowel in Noord- als in Zuid-Katanga moorden en plunderen. In de afgelopen dagen werden in het noorden van de afgescheiden pro vincies ongeveer 100 Kongolezen gedood door Baloebakrijgers, die een guerilla- oorlog voeren. Vele lichamen waren op afschuwelijke wijze verminkt. In het zuiden hebben enkele duizenden Baloe ba's het stadje Luena belegerd, op 240 km afstand van Elizabethstad. Het wordt verdedigd door Marokkaanse troepen, maar de toestand is zeer onoverzichtelijk. Er zullen versterkingen van de V.N. naar het bedreigde gebied worden gezonden, maar of zij nog op tijd zullen komen, valt te betwijfelen. Maandag zal de prijs voor z.g. huls brandolie. die grotendeels voor centrale verwarmingsinstallatles wordt gebruikt, met twintig a dertig procent stjjgen. De andere oliesoorten, zoals haardbrand- olie, zullen niet duurder worden. De prijsstijging wordt gemotiveerd met het intrekken van speciale kortingen, die de tussenhandel en de grote verbruikers sinds het zomerseizoen ontvingen. Brand. Gisteravond heeft in Manhat tan een spectaculaire brand gewoed, die kilometers ver te zien was. Vier brand weerlieden, die in een kelder zaten, ver brandden levend. Vice-adm. Bos. Met ingang van 1 ok tober 1960 is aan vice-admiraal H. Bos op zijn daartoe gedaan verzoek eervol ontslag uit de zeedienst verleend ter zake van langdurige dienst, onder dankbetuiging voor de langdurige en gewichtige dien sten, door hem aan den lande bewezen. Grootmeester Wolfgang Uhl mann moest, na een paar uur op Schiphol te hebben vertoefd, terug naar Oost-Duitsland Nog een goede twee weken, en het is weer zo ver. Sint-Nicolaas is al in ons land, en het wordt in winkels en warenhuizen nu van dag tot dag snel drukker. Overal zijn nijvere handen bezig licht- versieringen aan te leggen, maar het summum van aantrekkelijk heid moeten toch de etalages zijn. Wonderlijke zaken zijn daar uit gestald, en menig vader of moe der heeft nu al plezier om de verrukte kindersnuitjes die er straks tegen de ruiten gedrukt worden Molenbak op rivier omgeslagen Achttien bemanningsleden van de Hollandse molenbak Lake Fithian twaalf Nederlanders en zes Indiërs zijn gisteravond verdronken, toen de bak in de rivier Hooghly 48 kilometer stroomafwaarts van Calcutta om sloeg. De .oorzaak van het ongeluk is nog onbekend. De molenbak, die eigendom is van de n.v. Amsterdamse Ballast Maat schappij te Amsterdam, was gehuurd door Portugese autoriteiten in Cal cutta voor baggerwerkzaamheden in de rivier Hooghly. Sinterklaas ontvoerd EEen aantal zwarte Pieten heeft gis teren in Dordrecht Sinterklaas ontvoerd. Leerlingen van de hogere technische school, die zoals ieder jaar de intocht van de bisschop, die vandaag officieel zou arriveren, hebben georganiseerd, hebben verkleed als zwarte Pieten kans gezien de Sint in een groot warenhuis van zijn troon te sleuren en te ontvoe ren. Hun motief was, dat de Sint dc echte niet was. De Sint werd gedwongen in een be- stelautootje te stappen, waarmee hij in vliegende vaart naar het gebouw van do H.T.S. werd vervoerd. De onderzeeëer Thule van de Britse marine heeft gisteren tijdens oefeningen bij Portland averij opgelopen bij een botsing met het benzine bevoorradings schip „Black Ranger". De buitenste huid van de onderzeeër werd doorboord, de snuiver weggerukt en de periscoop verbogen, maar de be manning van 60 koppen kreeg geen let sel. De Black Ranger heeft geen averij van betekenis geleden. Volgens de ad miraliteit bevond de Thule zich ten tijde van de botsing op perioscoopdiepte. LTET SCHIJNT AAN Nieuw-Guinea be schoren te zijn, dat het nu en dan op onprettige wijze „in het nieuws komt". Daar is de kwestie geweest van de posl- censuur. nu lopen er weer geruchten over een geval, waarin de ene hoge autoriteit tot een gerechtelijk onderzoek zou willen overgaan, de andere dit onderzoek ech ter zou hebben willen tegenhouden. Van deze laatste kwestie geldt het zelfde als destijds heeft gegolden van de kwestie van de postcensuur: deze aan gelegenheden behoren tot de laatste za ken waaraan een gebied als Nieuw-Gui nea, toch al zo bij uitstek gevoelig lig gend in de sfeer van de publiciteit, be hoefte heeft. Het schijnt, dat in deze nieuwe kwes tie de afgrenzing van de onderscheidene bevoegdheden der hoge autoriteiten in het geding is. Een bestuursambtenaar, met een uiter mate zware opdracht belast, zou volgens de bestuurlijke autoriteit deze opdracht hebben vervuld op een wijze die tol tevredenheid aanleiding moest geven. Vandaar dat de betrokken man met een koninklijke onderscheiding is beloond. De rechterlijke autoriteit zou over het optreden van de man geheel anders oor delen. Hij zou bij de vervulling van zijn opdracht de grenzen van de betamelijk heid verre hebben overschreden en zich op ernstige wijze aan machtsmisbruik hebben schuldig gemaakt. Eerlijk gezegd is het ons niet duidelijk, hoe in deze verschil van mening over bevoegdheden kon ontstaan. Indien dc rechterlijke autoriteit reden aanwezig acht tot een onderzoek, is zij naar onze mening daarmede tegelijk tot dit onderzoek bevoegd. Loopt het onder zoek op niets of op een voor de man gunstig resultaat uit, dan des te beter. Maar het onderzoek moet mogelijk zijn. Kenmerk van een behoorlijk democra tisch bestel is een scheiding van bevoegd heden, die elkaar op deze wijze kunnen aanvullen en in evenwicht houden. Er zijn wetgevende bevoegdheden, uitvoe rende bevoegdheden en rechterlijke be voegdheden. Wij hebben gemeend te hogen hopen, dat waarde cn noodzaak van dit bestel ook in Nieuw-Guinea zouden worden er kend cn onderschreven. Waarom toch schijnt aan dit laatste nu cn dan twijfel te moeten rijzen? Binnen een uur zijn gisteren in Zweden twee militaire vliegtuigen neergestort. Er is één dode te betreuren. Ook in Amerika stortte een militair toestel neer, waardoor een inzittende het leven verloor. Bij het ongeluk in Amerika raakten zestien per sonen gewond. De Oostduitse douane heeft gisteren op nieuw een zending in West-Berlijn ge fabriceerde elektrische apparaten in be slag genomen. Aangezien het een zending telefoontoestellen is, neemt men in het Westen echter aan dat een vergissing in het spel is en men onderhandelt reeds over dc teruggave. Het Westduitse ministerie van defensie heeft gisteren bekendgemaakt dat 't een aanbieding van faciliteiten voor opleiding van Duitse troepen in Engeland bestudeert. Volgeps de Londense Daily Herald zal de Britse regering oefenterreinen voor de ca valerie cn opslagplaatsen aanbieden. In Bonn wilde men hierop echter geen com mentaar geven. Bij een brand in een fabriek van arm- en enkelbanden in Bombay zijn gisteren acht personen om het leven gekomen en veertig gewond, toen het vuur oversloeg op een blok flatwoningen. B. en W. van Rotterdam hebben mee gedeeld, dat het vraagstuk van de vijf daagse werkweek, hun grootste aan dacht heeft. Gezien de ontwikkeling in het particuliere bedrijfsleven, zal naar een spoedige oplossing voor het gemeen tepersoneel worden gezocht, aldus B. en W. De eventuele invoering van een vijf daagse werkweek gepaard gaande met een verkorting of een verschuivng van de werktijden, zal echter voor een aan tal diensten ernstige moeilijkheden op leveren, temeer daar er een nijpend te kort is aan gemeentepersoneel. De tram- en bustarieven van de Rot terdamse Elektrische Tram zullen wor den verhoogd. Deze verhoging zal bin nenkort in de gemeenteraad worden voorgesteld. Het tekort op de busexploita tie is relatief geringer dan op de tramex ploitatie, als gevolg van het feit, dat op de bussen met eenmansbediening kan worden volstaan. De mogelijkheid van eenmansbediening op dc trams is onder zocht, maar dit zou hoge kosten voor dc verbouwing van het materieel met zich meebrengen. T~ÏE KLEINE stormdepressie is naar de Oostzee getrokken, waardoor ook langs de kust de wind in kracht is toe genomen, Vanmorgen kwamen er nog en kele buien voor, gevolgd door flinke perioden van zonneschijn. Gedurende het weekeinde blijft een zuidwestelijke stro ming betrekkelijk zachte lucht met mid- dagtemperaturen van 8 tot 10 graden Celsius aanvoeren. Een volgend buien- gebied bereikt komende nacht Engeland en trekt eveneens naar de Noordzee. Hierdoor zal in de loop van zondag de kans op enipe regen weer gaan toenemen. In Noord-Europa is het volop winter, maar de vorstgrens, die van Polen naar Midden-Zweden loopt, komt niet verder naar het westen. Constant zelfde weertype (stand gisteren 760 mm) De Bilt verwacht tot zondagavond: Vanavond cn vannacht zwakke wind cn opklaringen, maar in de kustgebie den nog een enkele verspreid voorko mende bui en in het binnenland plaat selijk mist en temperaturen om het het weer vriespunt. Morgen toenemende bewol king tijdelijk gevolgd door regen cn tot krachtig, aan de kust mogelijk tot hard toenemende zuidwestelijke wind. De zelfde of iets lagere temperaturen. (Op gemaakt om 11.15 uur). Maandag, zon op 8.10, onder 16.42 uur; maan op 10.32, onder 19.26 uur. Eerste kwartier 25 november. in europa Rapporten hedenmorgen zeven uur ZON EN MAAN Zondag, zon op 8.08, onder 16.43 uur; Seldc, maan op 9.26, onder 18.28 uur. HAT WAS gisteren even een nare situatie op Schiphol. Om half twee kwam de 25-jari- ge Oostduitse grootmeester Wolfgang Uhlmann lachend de vliegtuigtrap af cn werd harte lijk ontvangen door Ir. Steenls, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse schaakbond. Tegen drie uur stond dc jeugdige grootmeester weer bovenop de trap. Er was nu voor lachen geen reden. Met zijn secondant verdween Uhlmann in het toe stel van dc Poolse maatschappij L.O.T. voor Oost-Bcrlljn. zoek" aan ons land was ten einde. De plannen waren aanvanke lijk anders. Wolfgang Uhlmann kwam deelnemen aan het derde zonetoernooi, dat als voorronde voor de wereldkampioenschap pen schaken zondag in Berg cn Dal te Nijmegen zal beginnen. De jonge Oostduitser is een veelbelovend schaker en Ir. Steenis was persoonlijk naar het bezwaar tegen het verlenen van vliegveld gekomen om hem af te halen. Ver kon hij zjjn gast niet meenemen. Uhlmann cn zijn as- zouden echter door de Neder landse consul-generaal in Ber lijn vage toezeggingen zijn ge daan dat de zaak nog wel in orde zou komen. Het kwam niet in orde cn Uhlmann nam het vliegtuig te- sistent Otto kregen opdracht H^PUrich onmiddellijk tc melden e terugreis naar de kamer van adjudant Veld- Zijn „blikseinbe- man, het hoofd van de Konink lijke marechaussee op Schiphol: beslissing overgelaten. Het bu- zij beschikten niet over een vl- reau weigerde medewerking, sum voor ons land. Hoe het mogelijk was dat Uhl- Dc marechaussee stelde zich mann toch in Nederland ver- tclefonisch in verbinding met de scheen? ,,lk heb het maar gc- visumdienst in Den Haag, omdat probeerd", zei hij op Schiphol, het mogelijk zou zijn alsnog een ,,maar heb geen geluk". De po_ visum te verlenen. Die moge- iitieke moeilijkheden tussen rug. Ook de Nederlandse orga- lijkheld ging echter niet in ver- Oost- cn West-Duitsland waren nisatoren van het zonetoernooi vulling. Want de Nederlandse cr de oorzaak van, dat de twee zitten daarmee in hun maag, regering heeft op zichzelf geen mannen geen „groene paspoor- want Uhlmann wil meedoen ten", nodig voor reizen naar aan de wereldkampioenschap- een visum aan Uhlmann, maar westelijke landen, ontvingen, pen en daarvoor moet hU aan er bestaan multilaterale afspra- Zjj waren In het bezit van Oost- het zonetoemooit hebben ken over het verlenen van visa duitse passen, doch die tellen In deelgenomen. De mogelijkheid zan de bewoners van Oost- West-Berlijn niet mee, zo ver- om Uhlmann telefonisch mee te Duitsland. Voor deze zaken ze- telde Uhlmann, die begreep dat laten spelen is overwogen, maar telt in Wcsl-Bcrlijn het Allied de Nederlandse regering hem ils vrijwel onmogelijk, eigenlijk travel office, cn daaraan was de nu onmogelijk kon toelaten. Er *1 weer over boord gezet. Station Wccrs- Ecstcldh 11 ii 8 jilli S G 1 r r- tï z-s D Heider regenb. 7. 3 10 6 4 Ypenburg regenb. 7 10 6 12 V11S6. regenb. Zw 6 9 6 4 Eeldc mist WTZW 4 9 2 0.4 De -Jilt h. bew SZW 3 10 6 Twenthe regen ZW 3 9 6 4 Eindh. zw. bew. zw 4 9 6 1 Zd.-Llmb zw. bew. zzw 6 9 6 2 Helsinki gh. bew. ozo 6 -4 -6 0 Stockh. sneeuw O 5 -0 2 Oslo regen nno 2 3 2 1 Kopcrth. gh. bew. no D 0 4 0 Aberdeen regen windstil V -1 Londen mist windstil 2 A'dam wcerl. 5 10 3 7 Brussel h. bew. 6 9 6 3 Luxcmfo. gh. bew. WZW J 7 4 0.3 Parijs wrw 3 11 8 0 Bordeaux li. bew. O 2 13 9 11 Grenoble regen windstil 12 7 6 Nice regen n 9 15 10 Ber'ijn regen zw 4 9 4 3 Franltfor' regen zzw 3 10 4 2 MUnchen gh bew. z 2 8 1 0 ZUrleh regen ozo 2 10 2 Genève regen windstU 13 5 9 Locarno regen windstil 10 3 0.1 Wenen zw. bew. 2 12 0 0 Innsbruck gh. bew. 1 9 -2 0 Belgrado h. bew windstil 10 2 0 Athene zw. bew windstil 11 0 Rome h. bew. z 6 20 10 0 AJarclo gh bew no 2 19 0 Madrid gh. bew 7 12 11 0 Mallorca 1. bew windstil 31 10 0 Lissabon 1. bew. windstil 10

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1