Zoneschaaktoernooi in Berg en Dal gaat door FABLO COMMODORE WHITE SHIRTS bckts alle, dxie,! Treilers in Ierse Zee vangen plotseling weer haring Damtoernooi Huissen DEVOS-LEMMENS DAMES, NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 17 NOVEMBER 1960 Visserijgolfjes TVTA VOORDUREND VRIJWEL uitsluitend makreel In de Ierse Zee te hebben i i je van gen, meldden de treilers gisteren plotseling weer haringvangsten. Geen grote vangsten overigens, maar 25 tot 30 manden haring per trek en daarbU nog flink wat makreel. Is aeker de moeite van bet vissen wel waard. Om de Noord ts de situatie aanmerkelUk verbeterd wat het weer betreft. De schepen konden weer normaal vissen. De resultaten vielen echter erg tegen met dagvangsten fcO tot 100 manden kleine schelvis en wijting. De treiler Albertha Hendrika Kw 81 had gisteren veel geluk. In één trek haal de het schip ruim 400 grote kabeljauwen uit zee. De „Albertha Hendrika" ging on middellijk thuisstomen. Het schip zou vandaag aan rie markt komen met een vangst van 405 kisten verse vis plus de 400 kabeljauwen. Tongvlsserij Bij de Pitboei wordt flink wat tong gevangen. De schepen meidden etmaal- vangs r n van 200 tot 300 kilo tong en 7 tot 10 manden schol Langs de kust is de scholvisserij beter. Hier vingen de log gers en kotters per etmaal 10 tot 13 manden schol en 80 tot 100 kilo tongen. Dit was er Zes treilers, vijftien kotters en een 1 t.tcr r irgden er gisteren voor. dat de IJmuidense visafslag werd voorzien van een totale aanvoer van 5400 kisten verse VI i Er waren 950 kisten radio, 500 qchelvis. 250 wijting. 100 gul en kabeljauw. 50 koolvis, 1240 haring, 400 kleine kistjes haring, 160 sardien, 2160 makreel, 25 schol, 10 tarbot, 30 diversen. 700 styve kabeljauwen en 3800 kilo tongen. Schepen De Kw 80 kwam gisteren aan de markt met een vangst van 520 radio, 55 wijting 170 schelvis, 20 gul en kabeljauw. 14 koolvis. 45 haring. 30 stijve kabeljauwen: de Sch 117 zorgde voor 150 radio, 60 wijting, 100 schelvis, 50 gul en kabeljau 5 koolvis. 525 haring. 20 makreel, 5 diver sen en 20 stijve kabeljauwen; de IJm 33 Thorina voor 200 kleine kist jes haring. 100 radio. 40 wijting. 130 schelvis. 10 gul en kabeljauw, 470 haring, 40 makreel. 10 diversen en 10 stijve kabeljauwen; de Maria van Hattem LJm 10 voor 110 kleine kistjes haring, 370 radio, 30wijting, 95 schelvis, 10 gul en kabeljauw, 25 kool- is, 200 haring. 25 makreel, 10 diversen en 500 stijve kabeljauwen; de VI 121 voor 10 wijting, 5 schelvis, i gul en kabeljauw. 3 koolvis. 1025 ma kreel, 35 stijve kabeljauwen en 10 diver sen en de VI 84 voor 1050 makreel en 5 wijting. Vandaag Van de Ipnst en de Pitboei is een aantal loggers en kotters met tongen en schol weg naar IJmuiden. Van de treiier- vloot werden er drie schepen verwacht. De Kw 31 Albertha Hendrik met 400 stijve kabeljauwen en 405 kisten verse vis. de Ariadne LTm 13 met 580 kisten verse vis en 60 stijve kabeljauwen en de Machiel Hd 108 met een onbekende vangst. Marktovereicht Makreel werd gisteren verkocht voor f 13 tot f 19 per kist van 50 kilo. De han del betaalde voor deze vissoort dus een betere prijs dan dinsdag het geval was. Verse haring noteerde f 10 tot f 21 per kist van 50 kilo. Een aantal kotters zorgde voor sardien van een bijzonder goede kwaliteit. Deze sardien ging grif voor f 23 tot f 32 per kist van 50 kilo van de hand. De schelvisprijzc-n waren ook iets ho ger De grote schelviH noteerde f 55 tot f -51. grootmiddel f 55 tot f 49. kleinmiddel f 54 tot 43. pennen'f 41 tot f 43 en braad f 31 tot f 23 per kist van 50 kilo. De ton gen waren duur. Grote tong deed f 5.50 per kilo. Grote regels kabeljauw noteer den f 164 tot f 144 en kleine regels f 77 tot f 62. OEGSTGEEST Tegen auto gereden Vannaoht omstreeks twaalf uur is op de Rijnsburgerweg ter hoogte van veiling Flora een Katwijker tegen een auto ge reden. De Katwijker liep een lichte her senschudding op. Na in een ziekenhuis te zijn behandeld, werd hij huiswaarts gebracht. HILLEGOM Christen-vrouwenbond Vanavond acht uur vergadert de plaat selijke afd. van de NCVB. Mejuffrouw L. ter Haar zal spreken over haar werk als inspectnce van de kinderpolitie in Den Haas Meegedeeld is dat de kerst avond dit jaar is op 15 december. LISSE Nog geen beslissing plaats bureau Onder voorzitterschap van de heer Broxterman, voorzitter van de V.V.V.- Lisse, werd gisteren een jaarvergadering gehouden in De Nachtegaal. Hij deelde mee dat zowel de burgemeester als wet houder De Graaf was verhinderd. De heer Broxterman prees de gemeente Lisse vanwege de verleende subsidie. Hij dank te allen die het werk -van de V.V.V. steu nen. Het aantal logiesgelegenheden werd het laatste jaar verdrievoudigd. De over plaatsing van het informatiebureau van Komt Oost-Duitser Uhlmann ook Met een zucht van verlichting heeft de schaakwereld en wel in het bijzonder de Nederlandse schaakgemeenschap ken nis genomen van de mededeling van de wereldschaakbond (FIDE), de Zweed Folke Rogard, dat het zone-schaaktoer nooi In hotel „Groot Berg en Dal" in Ubbergen by Nijmegen doorgang zal vbiden. Met deze geruststellende gedachte heb ben de Kon. Ned. Schaakbond en het organisatiecomité de voorbereidingen weer voortgezet, maar het resultaat zal zaterdag 19 november bij de opening van dit schaakevenement moeten blijken want het probleem Uhlmann is nog steeds een onopgeloste zaak. Immers de politieke wind. die plotseling de schaak stukken in de vreemdste standen deed belanden, waait* nog steeds tussen Der. Haag, Dresden en de beide Berlijnse sectoren. Het schijnt overigens maar we moeten deze variant als nog „onvol doende geanlyseerd" karakteriseren dat de kans op tiet verschijnen van grootmeester Uhlmann en diens secon dant Otto is gestegen. Komen de Oost duitsers ndet. dan zullen de organisato ren. op aanwijzing van Folke Rogard. opnieuw actief moeten worden. Wat er dan zal gebeuren is zelfs voor de meest ingewijde nog een open vraag. Met dat al moeten wU voorlopig uit gaan van de volgende bezetting. de grootmeesters L. Szabo 'Hongarije), dr. M. Filip (Tsjecho3lowakije>, dr. P. Tn- funovic en B. Ivkof (beiden Zuidslavië. W. Uhlmann (Oost-Duitsland). B. Lar- sen .Denemarken). G. Stahlberg (Zwe den) en F. Olafsson (IJsland). Van het meester- en niet-meestergilde zullen achter de borden plaats nemen: R. Teschner en Th. Schuster (beiden West-Duitsland), B. Sliwa (Polen), R. Bobotsof (Bulgarije). M. Lopez Garcia (Spanje). A. Duckstein (Oostenrijk), K. Ojanen (Finland), S. Johannessen (Noor wegen) en dr. J. T. Barendregt (Neder land). In Huissen (Gelderland) is gisteren een internationaal damtoernooi begon nen. De uitslagen van de voor de eerste ronde gespeelde partyen waren: Van Aalten (Nederland)—Saint Fort 'Haïti) 11; Baba Sy (Senegal)Laros (Nederland) 2—0: Edink (Nederland) Verleene (België) 20; De Jong (Néder- land)Storm (Nederland) 11. Uitslagen tweede ronde: Verleene— Aalten 20; Storm—Biba Sy 1—1; Saint FortEdink 11; LarosDe Jong 11. het Vierkant naar de Kanaalstraat werd bestreden. Het Vierkant is centraal ge legen. De voorzitter zette de motieven van verplaatsing uiteen. Men werd het er niet over eens. Er zal een enquete onder de leden worden gehouden. De hoer P. Tibboel bedankte als bestuurs lid. Hem werd een boek aangeboden. In zijn plaats werd de heer A. M. Weter- man benoemd, tot nu toe adviseur voor de propaganda. Raadsvoorstellen Stallen van vrachtwagens. Herhaalde lijk bereikten het college klachten over het stallen van vrachtwagens, op een wijze, die hinderlijk voor de omwonen den en ontsierend voor de omgeving is Schriftelijke noch mondelinge verzoeken hebben dit euvel op genoegzame wijze kunnen ondervangen. B. en W. zijn van mening dat dit niet langer kan worden getolereerd. Zy stellen voor de algemene politieverordening te wijzigen, zodat een strafbepaling een eind zal maken aan deze verwerpelijke toestand. De bepa ling beperkt zich tot wagens van meer dan zes meter en een hoogte van meer dan twee meter. Kampeerverordenlng. Het is B. en W gebleken, dat het aanbeveling verdient regels met betrekking tot het kamperen in deze gemeente te stellen. De noodzaak hiertoe is vooral tot uiting gekomen ge durende het Keukerehofseizoen I960. Dt ontwerpverordening verbiedt het kam peren. het exploiteren van een kampeer boerderij. kampeerterrein, enz. zonder vergunning van het college van B. en W. Een aantal uitzonderingen is in de ver ordening vastgelegd, teneinde de bonafide kampeerder en exploitant niet onnodig te belemmeren. Deze uitzonderingen kun nen ongedaan gemaakt worden voor be paalde gedeelten van de gemeente of voor een bepaalde periode per jaar, bijv. het Keukenhofséizoen. Legaat De Gereformeerde Kerk ontving een legaat van duizend gulden. Wykavond Volgende week donderdag wordt in Het Baken een wijkavon-d gehouden van de wijken 6 en 8 der Hervormde Ge meente. Ds. Pettinga zal spreken over „Wat betekent bet Gemeente te zijn?" Aanvang acht uur. Spreekbeurt Voor de Oud-Geref. Gemeente hoopt vrijdagavond half aoht voor te gaan ds. E. du Marchie van Voorthuysen van Heelsum. Gezinsbelang declareert De woningbouwvereniging Gezinsbe lang heeft in 1950 een plan doen ontwer pen voor de bouw van 90 woningwetwo ningen, waarvan er in dat jaar 73 werden gebouwd. Na het gereedkomen van deze woningen zijn de plannen voor de reste rende 17 woningen als afzonderlijk com plex nader uitgewerkt. Tot uitvoering van dit plan is men niet gekomen, mede omdat in 1857 een' wijziging in de voor ontwerpen van het gemeentelijk uitbrei dingsplan voor De Engel werd aange bracht, waardoor aan de grond waarop deze woningen waren geprojecteerd een andere bestemming werd gegeven. Het staat thans vast, dat aan dit plan ook in de toekomst geen uitvoering zal worden gegeven. Het architectenbureau heeft nu een onkostendeclaratie gezonden ten bedrage van f 4.337.08, waarop het bestuur van de vereniging B. en W. heeft verzocht dit bedrag voor rekening van de gemeente te nemen. B. en W. stellen voor dit bedrag voor dat doel beschikbaar te stellen en de gemeentebegroting 1960 in verband daar mede te wijzigen. B. en W. vinden het vervolgens gewenst deze uitgave te dek ken door tot een gelijk bedrag te be schikken over de reserve voor bijzondere voorzieningen voor de volkshuisvesting, die in het verleden zijn gevormd uit de rentewinst ter zake van de woningbouw en oer 1 januari 1961, inclusief rentebii- schrijving over voorgaande jaren, wordt geraamd oo f 122.782 44. Zieke bollenshow De afdeling Lisse van de Kon. Alg. Ver voor Bloembollencultuur hield woensdag middag en -avond een show van zieke bollen. Er werd gedemonstreerd met drie rassen aaltjes. Behalve het stengelaaltie in tulpen, het irisaaltje en dat in de hyacint werden ook bollen tentoongesteld met vuur en kurkstip in de tulp. Onder een microscoop kon men de aaltjes zien zwemmen. Onder leiding van de technisch ambte naar van de plantenziektekundige dienst de heer C. A. Gehrels, gaven ook nog vier ambtenaren van de rijkstuinbouw- voorlichtingsdienst adviezen ter bestrij ding van de ziekten. Zeer veel werkgevers zowel als werknemers hebben zich de ge legenheid meer van het ziektebeeld te weten te komen, niet laten ontgaan. VOORHOUT Bevolkingsonderzoek Het comité bevolkingsonderzoek deel mee dat hun die woensdag en donderdaj geen gelegenheid hebben gehad zich t laten doorlichten, daartoe alsnog gelegen heid wordt geboden morgen, vrijdagmid dag tussen 2 en 4 uur en "s avonds tussei 7 en 9 uur in het parochiehuis, Heren straat 106. Sfeer in 't gezin De Nieuwe Leidscheer in I LEIDERDORP De plaats van de vrouw Voor de plaatselijke afdeling van d« NCVB sprak gisteravond ds. J. G. vat Ieperen van Ter Heijde over Christui in het vrouwenleven. De vergaderinj stond onder leiding van mevrouw Bleich rodt. Zij hield een meditatie over Luca 10. Om te begrijpen hoeveel de vrouw aan Jezus heeft te danken, moeten v teruggaan tot de tijd dat de vrouw ee minderwaardig wezen werd genoemd. Zelfs nu nog is in deze toestand in de landen waar het evangelie nog niet word gebracht weinig veranderd. Wonderlij) dat in oosterse landen, waar toch grot* mannen, zoals Mohammed invloed hebbei gehad, de vrouw nog een dergelijke po sitie inneemt. De Bijbel ziet man ei vrouw als één geheel ondanks alle ver schillen in karakter en aanleg. Tijdenj de rondwandeling van Jezus op aardi streed hij voor een betere plaats van de vrouw. Daarvan zijn er veel voorbeeldet in de bijbel. Heropening zaak Zaterdagmorgen half negen zal di nieuwe sigarenwinkel van A. Spies Hoofdstraat 16. officieel worden her opend. Bij de kleuters op bezoek Gisteren waren de ouders van de kin deren van de christelijke kleuterschoo de gasten van mejuffrouw G. Meerburj en de kleuters. De school is te klein ei daarom had men Irene genomen. He wordt hoog tijd dat er een nieuwe sohoc komt, want de oude school krijgt ge breken. Gelukkig komen er nu twee lo kalen achter de Gereformeerde kerk. Q diverse klassen lieten zien en horen wa er dagelijks wordt gedaan; zingen, spelei en kleutergymnastiek. Het ging er allej leuk toe. Aan het eind van de bijeen komst was er nog een leuk moment juffrouw Hannie gaat trouwen en de kin deren mochten haar een mand met 31 stuks keukengerei aanbieden. Ds. J. J Dijk sprak een slotwoord. TOTO HANS BUTBR AMSTERDAM 50 30 UUR. MIDDEN OP HET LEIDSEPLBTN. I SANFOR EN NO-IRON (NIET STRIJKEN) MET TRUON BOORD-UIV-EEN-STUK 15,90 Ook morgen brengen onze advertenties weer veel nieuivs Monsieur Moutarde, keuken-kenner bij uitnemendheid, laat u kennismaken met de echte mosterd a la Dijonl Ik waande me in het zuiden! Een vermoeiende dag achter de rug, en toen zo'n heerlijk hartig maal met... mosterd a la Dijon! Dat was wat voor me, als rasecht kenner en liefhebber van de franse keuken. De echte moutarde la Dij on", fris én zacht-pikant, goudgeel van kleur -• alsof ik weer in het zuiden was En wat je er al niet mee doen kunt... Op de sla bijvoorbeeld. Los eens een beetje mosterd op in een lepel azijn, voeg de normale hoeveelheid slaolie toe, en u heeft een héél fijn sausje, zomer- zacht en tintelend op de tong! moutarde a la Dijon de handige plastic deksel sluit luchtdicht af Ter kennismaking met de nieuwst.e modelijnen bezochten wij wederom het Ter kennismakm; wij wederom het FESTIVAL de la COIFFURE (e PARIJS Vanaf heden zijn wij weer voltallig in onze salon aanwezig' om U de meest moderne kapsels te brengen. Parijs lanceerde speciaal voor de „Teenagers" een aeer soepel grof krnllende permanent. Dit systeem hebben wij ook in onze salon opgenomen. DE MOOISTE TINTEN DE NIEUWSTE LIJN DE MEEST MODERNE APPARATUUR, o.a AIR-WAVE DAMFCKAPS*' ON VAN VEEN Telefoon 01721120 Lelmulden. HEMELSBLAUW

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 6