Hoera! Hier is Betrekkingen aangeboden ZETTER kantoorbediende (vrl.) Doe mee met Moissejeiv-Ballet in Ahoy hal Russische dansers gaan hoge sprongen maken Vijfdaagse werkweek in detailhandel Rentabiliteit moet maatstaf zijn bij lonen Ook brug over de Oosterschelde Slager moet half jaar sluiten ELLABELLE DAVIS OVERLEDEN Zestig mille van oude kostganger verduisterd Duits verzet tegen landbouwproducten in Euromarkt Vrijspraak inzake Techno-Chemie Boot weer terug Douwe Egberts „N.V. OTHELLO BANKETFABRIEK" PERSONËÉL-CHEF Zoekt u een prettige werkkring! NETTE MEISIES „N.V. OTHELLO BANKETFABRIEK" Bij MATZE Het moderne spaarsysteem van jongens en meisjes voor een eigen fototoestel! NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 WOENSDAG 16 NOVEMBER 1960 T/AN 19 tot en met 23 november ral het Russische Molssejew-ballet te Rotterdam optreden. De grootst opge lette choreografieën van dere troupe eisen een toneel van ten minste zestien bU twaalf meter. En daarover beschikt geen van de Rotterdamse zalen. In de Ahoy'-hal zal dit podium tegen een der zijwanden worden gebouwd. Igor Moisscjew heeft deel uitgemaakt van het zo bekende Bolshoi-ballet en begon in 1936 met een eigen dansgroep, die thans is uitgegroeid tot een ensem ble van 125 mannen eh vrouwen met een eigen dertig man sterk symfonie orkest. Moissejew heeft altijd grote belang stelling gehad voor de Russische folklo re en al zijn balletten zijn dan ook daar op gebaseerd. Dat wil niet zeggen, dat hy folklore brengt want zyn choreo grafieën zyn altijd gestyleerd. Maar hy wil in elk van zijn balletten de ziel van het Russische volk demonstreren. /~\OK de muzikale begeleiding is geba- AJ seerd op de Russische volksmelo dieën. Daaruit maakte de componist Samson Galperin. die dirigent is van Moissejews orkest, eigen arrangementen in samenwerking met de choreograaf. Het Moissejew-ballet werkt geheel zonder decors en zonder enige entoura ge, desnoods op een vierkante vloer of op een podium zonder voetlicht. De eni ge eis is het grote oppervlak van de ter beschikking gestelde ruimte. In ons land treedt dit gezelschap al leen op in Rotterdam en in Amsterdam. Deze voorstellingen zyn het slot van een tournee door de Verenigde Staten. In 1958 is het Moissejew te Brussel opge treden in het Sovjetrussische paviljoen op de Expo. In Amsterdam zal in de R-A.I. worden gedanst. Het programma zal ongeveer twee en een half uur vul len. VOOR de balletten van Moissejew wordt een hoge technische vaardig heid vereist. Zy bevatten hoge en inge wikkelde sprongen van de dansers en evenzeer moeiiyke figuren van de dan- Enkele van Moissejews balletten heb ben een geheel ander karakter, b.v, als een parodie wordt gegeven op een voet balwedstrijd. Tot deze parodie kwam Moissejew. toen hy als speelruimte het Moskouse voetbalstadion kreeg! Het Moiseejew-ballet kent geen so listen. Allen blyven als deel van de groep anoniem. De dansers en danse ressen zyn behalve uit Moissejews eigen dansschool afkomstig uit ver schillende grote Russische balletgroepen. o.m. ook uit die van het Bolshoi-theater. Al het winkelpersoneel dient een vrije zaterdagmiddag te hebben. Dit is de me ning van de vakorganisaties van het win kelpersoneel. Deze bonden zijn van mening dat de arbeidsomstandigheden van het winkel personeel zo nauw mogelijk moeten aan sluiten aan die van de overgrote meer derheid der werknemers en dat afwij kingen slechts toelaatbaar zyn voor zo ver het karakter van het winkelbedrijf deze strikt noodzakelyk maakt. Nu in de overige sectoren van het bedrijfsleven de vyfdaagse werkweek praktisch over al verwezenlijkt zal worden dient het winkelpersoneel binnen afzienbare tijd althans over een vrye zaterdagmiddag te beschikken. (Van onze sociaal-economische redactie) De overheid moet ook bij een vrije re loonvorming in staat blijven een reële controle op de gang van zaken uit te oefenen. Dit om haar verant woordelijkheid voor de economie als geheel. Aldus de stelling van prof. dr. H. \V. J. Bosman, die hij vandaag ver dedigde op het congres van de Ka tholieke Middenstandsbond in Berg en Dal. Volgens prof. Bosman dient niet al lereerst de produktiviteit, maar meer de rentabiliteit van de onderneming te worden gehanteerd als maatstaf voor de loonontwikkeling. Onze economie wordt door het buitenland in belangrijke mate beïnvloed. Door de vraag van het bui tenland naar onze produkten is er een tendens in de exportsector tot optrek king van de prijzen ongeveer overeen komstig de prijsbeweging in het bui tenland. Daardoor neemt, ook bij gelyk- biyvende produktiviteit, de waardesom van de produktie toe en dus ook de rentabiliteit van de betreffende onder neming. Prof. Bosman meende dat het voor de hand ligt dat de werknemer zyn deel van die gestegen rentabiliteit vraagt. De hoogleraar betoogde voorts dat een loonstyging moet worden gezien als een correctie op de inkomensverdeling, die tot stand is gekomen onder invloed van de gestegen produktie. De kwestie van de doorberekening wordt zyns in ziens veelal te geïsoleerd gezien. Men voelt een loonstyging op dit moment nog altyd als een kostenstijging, die men in de prijs wenst te verdisconteren en dat is het toch niet altijd. Er komt misschien een brug van vyf kilometer over de Oosterschelde. Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft namelyk enige tyd geleden aan de Pro vinciale waterstaat het verzoek gericht een plan te maken voor een brugver- binding tussen Noord-Be veland en Schouwen-Duiveland. Het Laboratorium voor de grondme chanica in Delft stelt nu een onderzoek in naar de mogelijkheden om dat plan in de praktyk uit te voeren en is onder meer bezig met grondboringen in de Oosterschelde. De resultaten zijn gun stig: de bodem van de Oosterschelde is stevig genoeg voor het bouwen van zwa re brugpeilers. Tot een diepte van on geveer veertig meter bestaat de bodem uit zeezand, daaronder ligt een zware laag rivierzand. Van de zyde van de provincie Zee. land is meegedeeld, dat het plan voor deze brug nog in studiestadrum ver keert. De kosten zyn nog niet bekend. Het provinciaal bestuur streeft er naar om met de meeste spoed een verbin ding te maken tussen Zeeland en de Randstad Holland, dit mede in verband met het gereedkomen van de brug over het Haringvliet. De economische politierechter te Bre da heeft gisteren de slager W. D. uit Rijsbergen gelast, zijn bedrijf te sluiten voor de duur van zes maanden. Boven dien kreeg de slager twee maal f 25 boete wegens overtreding van distri- butiewet en de vleeskeuringswet. De slager had op 2 augustus een dood kalf gekocht voor f 10. Hy verkocht de huid voor f 25 en liet het kadaver drie dagen in zyn kelder liggen bederven, waardoor ook ander vlees in die kelder werd aangetast. De officier eiste twee maal f 100 boete en zes maanden sluiting voorwaardelyk om herhaling te voorko men. Ellabelle Davis, een der meest voor aanstaande negerzangeressen der laatste twintig jaar, is gisteren aan de gevolgen van kanker overleden Ze werd 53 jaar. Miss Davis was een sopraan, die klas sieke liederen en opera zong. Negro spirituals nam ze zelden in haar pro gramma op, omdat ze vond dat neger, kunstenaars het bewijs moesten leveren dat ze niet „vlak by huis" behoefden te blijven. Ze maakte haar eerste Europese toer. nee in 1948 en gaf toen 27 recitals in der tien landen, o.m. in Diligentia te Den Haag. Ellabelle Davis werd op 17 maart 1907 in New Rochelle geboren en stu deerde by Idelle Patterson. Zij debu teerde in 1943 als concertzangeres. Ella belle Davis was een der eerste neger zangeressen die met succes in de opera zongen, o.m. in de Aida in Mexito City. Voor de Alkmaarse rechtbank heeft gisteren terecht gestaan het echtpaar jB. uit Den Helder dat begin februari in Meerveldhoven in Brabant werd gear resteerd, verdacht van verduistering van f 60000 ten nadele van de erfgenamen van de 72-jarige weduwnaar P. T., die sedert 1956 by het echtpaar inwoonde en 31 januari was overleden. De officier van justitie eiste tegen de vrouw wegens diefstal en verduistering een jaar gevangenisstraf met aftrek, te gen B. zes maanden met aftrek, rekening houdend met 's mans gezondheidstoe' stand Holland Life (Canadese dochter van de Hollandsche Sociëteit van Levensverze keringen) meldt dat op 15 november het verzekerd kapitaal in een jaar met 32 was toegenomen tot 45 miljoen en het premie-inkomen met 25»/# tot 602-000; behalve het hoofdkantoor te Toronto zijn er thans acht bijkantoren. Socrates in beroep De advocaat van de failliet verklaarde N.V. Socrates en haar dochteronderne mingen, mr. H. B. Wieringa te Amster dam heeft by het Amsterdamse Gerechts hof beroep aangetekend tegen het fail lissement. De directeur van de N.V die reeds persoonlijk failliet verklaard is, heeft voor meer dan tien miljoen gulden kre dieten ontvangen van de Amsterdamsche bank, welke rekening houdt met een strop vain zes miljoen. Volgens de direc teur zou het geld wel terecht komen als men de N.V. en haar dochters niet over haast liquideert. Het is nog niet bekend wanneer het Hof het hoger beroep behandelt. De Westduitse regering heeft by de ministerraad van de Euromarkt een lijst ingediend van landbouwvoortbrengselen, voor welke zy byzondere regelingen wenst, alvorens op 1 januari de versnel de invoering van de gemeenschappelyke markt van toepassing kan zyn op de landbouwvoortbrengselen. Deze goederen zyn levend vee, vlees, melk en melk- produkten, bloemen, granen, meel, var kensvet. conserven en groenten. De Westduitse regering is namelijk van mening, dat voor deze goederen cle concurrentie vervalst wordt door uit- voersubsidies en andere maatregelen. Boeke en Huidekoper: Resultaten van 31 oktober afgesloten boekjaar bevredi gend; omzet, bruto- en nettowinst ge stegen; eindresultaten worden met vol vertrouwen tegemoet gezien; resultaten van dochters Saturnus en machinefabriek Bosch worden optimistisch beoordeeld, de steeds snellere mechanisatie in de landbouw opent goede mogelykheden nieuwe vertegenwoordigingen en uitbrei ding van programma's kunnen de resul taten nog verbeteren. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft de zer dagen een 45-jarige Weense koopman by verstek vrijgesproken van verduiste ring van 180.000 gulden ten nadele van de toekomstige aandeelhouders der N.V. Techno Chemie in oprichting. Het Hof achtte met name niet bewezen, dat de koopman zich enig geld wederrechtelijk heeft toegeëigend. Deze N.V. zou in Rucphen een fabriek van schokbuizen en springstoffen oprich ten. De machines dier fabriek bleken later waardeloos oud roest te zyn, dat uit een Amerikaanse legeropslagplaats was gekocht. De rechtbank en het Hof in Den Haag hadden verdachte tot een Jaar gevan genisstraf veroordeeld, doch de Hoge Raad casseerde het vonnis en verwees de zaak naar het Amsterdamse Hof, waar de procureur-generaal een jaar ge vangenisstraf wegens verduistering eiste. De motorboot die president Eisenho wer van plan was ten geschenke te ge ven aan premier Chroesjtsjef is weer in de V.S. teruggekeerd. Voor het bezoek dat de President in het afgelopen voorjaar aan Moskou zou brengen (doch dat niet is doorgegaan) was de boot al vooruitgezonden. Na maanden in de tuin van de Ame rikaanse ambassade in Moskou te heb ben gelegen, is de motorboot terugge zonden naar de fabriek in de V.S. Men heeft er een soevenier aan overgehou den: de zilveren plaquette met de in scriptie „Aan Nikita S. Chroesjtsjef van Dwight D. Eisenhower." XV voor Helmonds Industrie is op ini tiatief van de gemeente Helmond ont worpen met een kapitaal van 1 miljoen, waarin de gemeente zal deelnemen voor 500 000 volgestorte aandelen; de kamer van koophandel heeft besloten tot deel neming. Douwe Egberts Pickwick thee! Een verfijnde thee voor ieder, die een kernachtige Engelse smaak prefereert. Let ook op de afschenk, zo goudkleurig en rijk! voor leiding aan circa 50 vrouwelijke werkneemsters. Aanmelden: aan de fabriek, Wasbekerlaan 6 te Sassen- heim, tel. 02532—7782. 5IKKEN5 voor de konfine vrouwelijke assistent voor het serveren aan per soneel en bezoekers en voor andere voorkomende werk zaamheden. Leeftijd: 18 tot 25 jaar. slkkens lakfabrieken n.v. sassenheim, efdthng P»rtox»»lizek»n Gevraagd wy vragen voor het onder houd van ons wagenpark EEN LEERLING- of HULPMONTEUR iaën u een gezellige werkkring Persoonlyke aanmelding by de Fa. C. A. MOSTERT A Zn Mlddelstegracht A9b-c, Lel Wegens huw. der tegenw. NET MEISJE gevraagd, plm. 20 jaar, voor halve dagen in Drogisterij, voor winkel en huish. werk. Brieven onder No. 6507 bur van dit blad. PLAATS EEN KOERIER T IS DE MANOR N.V. v»n Gend Loos te Leiden vraigt: o. CHAUFFEURS in het bezit van rij bewys C—E. Voor houders van rijbewijs BE bestaat de moge- Ujkheid om in het bedrijf verder te worden opge leid. b. INCASSEERDER Hiervoor kunnen ook gepensioneerde e d. in aan merking komen. Schriftelyke of mondelinge sollicitaties te richten aan het vrachtgoederenkantoor, van Gend Sc Loos, Haagweg, Leiden. bij „Othello Banketfabriek N.V.11 is nog plaats voor enige vanaf 15 jaar voor haar inpakafdelingen - „Hoog loon1 Aanmelden: aan de fabriek, Wasbekerlaan 6 te Sassen heim, tel. 02532—7782. PERSONEEL GEVRAAGD Rywielstallingsbedrijf vraagt gegadigden voor de functie van RIJWIELBEWAARDER in vast dienstverband. Ge schikte werkkring voor gepensioneerden beneden de 60 Jaar. Brieven met opgaaf van leeftyd onder No. 8506 aan het bureau van dit blad. gevraagd door Drukkerij van Elburg, WARMOND v a gf voor spoedige indiensttreding voor personeeladministratie e.d. Sollicitaties te richten aan ons kantoor, Wasbekerlaan 6, te Sassenheim, tel. 02532—7782. HELDRING STICHTINGEN ZETTEN Vooruitlopende op de medewerkster-bezetting in een aan tal te bouwen paviljoens worden sollicitanten opgeroepen om reeds nu geplaatst te worden in het paviljoen „STEEN HEEK", behandelingstehuis voor meisjes van 1419 jaar CROEPSLEIDSTER Salaris al naar gelang genoten opleiding en dienstjaren elders tot f 3795.p.j. kost en inwoning; 4 weken va kantie. enz. Soil, aan de directie Heldring Stichtingen afd. Algemeen, Zetten. Gevraagd LOODGIETER en 2 LEERLING-LOODGIETERS Aanmelden: P. v. d. NIET, Havenstraat 7 Wassenaar, telef. 01751-2989 Personeel gevraagd J Gevraagd: net meisje v. halve dagen en één middag, voor f 15. Emmalaan 45 te Oegstgeest. Plaatsvervangster voor mijn dochter in Engeland Voor hen, die de Engelse taal willen leren. Per half dec. Inl. mond. of schrift, of tel. by J. P. Segaar, Krim- kade 2, Voorschoten. Tel. no 01717-2646. Strijkster gevraagd voor 3 dagen per week. Vakkle dingatelier Kors. Baarl'str 241-243 Leiden. 9 Morgenmeisje gevr. van 8.3012-30 uur. leeftijd plm. 15 jaar. Mevrouw Dekker, Prinse6 Irenelaan 19 Oegst geest. Mevrouw Schouten, van ipweg 36 Den Haag, vr. hulp in de huishouding v. de dag of v. d. en n. Gevraagd in moderne he rensalon nette le bediende Jonge kracht Kapsalon Vol lemans A. H. Engelenburg. Noordsingel 64, Rotterdam Tel.: 010—43225. 9 Net meisje of werkster ge vraagd voor 3 ochtenden p. week. adres Maredijk 72. Lei den. Personeel aangeb. 9 B.z.a. oudere zelfst. hulp ln de hulsh. kost en inwon, vergoeding, alle werkz. Br. no. 6505 bur. blad. 9 B z.a. in le klas zaak. 2e banketb bediende v.g.g.v Komt 7 dec. uit mil. dienst Br H. J Basie. St. Jorispl 8 Alphen a. d Rijn. Te koop gevrugd 0 Gevraagd Jong katertje liefst rood. Witte Singel 97, Leiden. TeL 25754. Bremmer vraagt antieke meubels, koperwerk, "kristal, porseleinen groepen, goud, zilver. Verder alle soorten antiek. Bremmer, Goegerrit- steeg. Telefoon 22791. 9 Inkoop goud, zilver en juwelen tegen de hoogste waarde. Het adres waartoe u zich met het volste ver trouwen kunt wenden. Het Ringenhuis - Morsstraat 9. Leiden —Voor Oegstgeest, Geversstraat 47. Te koop aangeboden 9 Te koop een woonark, be- vatt. kamer, keuken, slaapk.. w.c. berghok. Te bez. A. Vo gelaar, „Water en Wind", liggende naby Drechtbrug. Leimuiden. Te koop aangeb. Oldfln. ameubl. handw. best. uit gr tafel, 4 st., 2 faut., theemeubel comb, boekenk. Alles i.g.st.z. Pr. f 125. C. Brocaar, Han senstraat 6c Leiden. 9 Aangeb. 10.000 slaplanten in perspot en party steek- Slanten beide Blackpoot. By P. Segaar, Krimkade 2 te Voorschoten. Tel. 01717-2646. Te koop een salonkachel Dru 11 Jaarsma. Te bevra gen by D Doldersma, Hoofd straat 5, Valkenburg (Z.H.) Te koop aangeb Modern dressoir met opstand, lage Drys. E. Rhijnsburger, Mid denweg 45 Valkenburg Z.H Kanaries, prima zangers f 10. Haarlemmerweg 62A Leiden. Te koop van part. pracht lederen damesjaa voor halve prijs. Bevr. J de Laterehof 5 (2e Binnenvestgracht). 300 RR peen aangeb. Te bevr. Boekhandel Paauw Voorstraat 47 Katwijk a. Z Tel. 2963. Te koop goed onderhou den kinderwagen, Wasse- naarseweg no. 27. Katwyk aan den Rijn. Strykinrichting Ozon voor uw fyne was. H. Ryn- dijk 34. Tel. 22675. 9 ledereen Is enthousiast als wy uw matras overtrek ken met damast, ï-pers. 0 Aangeb. Singer en Lewen- stein handnaaimachines f 65 en f 85. Machines prima wer kend. Verkoop met garantie Haagweg 172a, Leiden. Tele foon 32833. 9 Volkswagen 1950 '51. Stan daard f 625. Volkswagen '50- '51 de Luxe f 975. „Simca" Aronde 1953 f 875. Alle wa gens olievrij, van eerste ei genaar. Inruil mogelyk. Ook snelbrommer. Pasteurstr. 17. Telefoon 34434. 9 Heren sportfiets m. hand remmen 1 mnd. oud van f 245 voor f 115. Damesfiets merk Junker prima f 50. Sleestof zuiger 220 V. compl. f 30—. Colaro platenwisselaar als nieuw f 47.50. Kloksteeg 29. Een eiken schuiftafel te koop in z.g.st. Te bevragen Agent N.L.Crt. Torenstr. 22, Hazerswoude. 9 Aangeb.' moderne Singer handnaaimachtnc als nieuw, volle garantie van f 275 voor f 85. Naumann handnaaima chine in prima staat m. gar f 40. Herenstraat 23. Leiden. Telefoon 32027. Diversen O Aanstaande bruidsparen! Noteer dit adres, wy verzor gen eerste klas uw bruids stoet met pr 7 pers. auto's Zeemanlaan 12a. TeL 23055 9 Verhuur van nieuwe luxe automobielen, o.a Mercedes Opel, Simca. V W en DAL Biermans Automobielbedr Oude Singel 66. Leiden. Tel. 9 Overhemdenreparatie Boorden en manchetten enz vernieuwen onder garantie Ook No Iron „Smits" Over hemden en kousenreparatie- bedrijf Nieuwe Ryn 94 tel no. 25391. J) X'oordwyk opgelet!!! Don- erdagmarkt. Lange onder broeken en borstrokken, onze bekende kwaliteit, alle maten f 2.98 twee stuks f 5.00 Pracht kwaliteit heren fla nellen, geen f 4.98 maar nu f 3.49. Zie borden. Japie. 9 X'oordwyk opgelet!!! Don- derdagmarkt. De nieuwste dames en heren pyama's, alle maten f 5.98. leuke jongens pyama's vanaf f 298. dames slips tot 48 alle maten 098. drie stuks f 2.50. Zie borden Japie Kredieten t.m. f 3000 (vooi iedereen) voor aankoop meu belen en woningtextiel di rect van fabriek, enorme keuze en besparing, uiterst soepele betalingsregeling en strikte geheimhouding. Vraagt vrijblijvend inlichtin gen Postbus 538. Den Haag Nieuwste kleuren Norton sportrUwlelen. Kabelremmen of orig. Torpedo, roestvrije velgen, verzw. spaken ach terwiel, Hevea banden, cpl met jasbeschermer, slot, lamp enz i jaar garantie f 149 75 Riiwielhandel de Jong. He- -ensineel 4. tel. 24622 9 Goede vriend(inn)en vindt u by de Algemene Corres- oondentieclub" Inlichtingen gratis Box 6077, Rotterdam- Wwt f 19.50: 2-pers. f 26.50. Sm: Bedden - Tapijtenmagazijnerj Mare 98 - Vrouwensteeg 9 TelefooD 23913. 0 Wasmachines 135- Nog enkele dure machines, iets beschadigd f 155.—. Centrifu ges Fa Dusoswa, Turfmarkt 1—3. Telefoon 24409 9 De Sleutelkoning. Byma- ken van alle sleutels, repa reren, veranderen en openen van elk slot Haarlemmer straat 273. Tel. 33958 (by de Overdekte) Levering aan Rijk en Gemeente Maandag morgen gesloten 9 Al brandt het maagzuur nog zo fel een RISP-tabletje blust het wel Japonnen geheel pasklaai f 4.50. (Knippatronen naar maat). Duinhof 30. Lelden 9 Kijk vooruit. Laat nu uw Markiezen, Rolschermen, Al Jaloezieën repareren of ver nieuwen met nieuwe dessins tegen onze speciale winter- prijzen. Melchers Markiezen- fabriek Verkoopkantoor C E Jedeloo. Juffermaosstr 23 Oegstgeest. Tel 01710-31165 9 Rooyackers en naaimachi nes een begrip! Levenslange garantie en gratis service Geen woorden maar daden Leiden Leemansstraat 31 Tel. 31324, Alphen a. d Ryn Iepstraat 12. tel. 37.53. 9 Zoekt U een poes of hond? In het Leidse Asyl wachten er zoveel op een eigen thuis Telefoon 31670. 9 Weggelopen kleine zwarte poes met één wit vlekje. Te gen beloning terug te bezor gen. Fruinlaan 11, teL 31337. 9 Verloofden, verdient f 500 door lid te worden van onze Inkoop vereniging. Alle aan kopen met 10 korting. Keus in 40 winkels, 50 toon zalen. Inl. Leidse Inkoop combinatie, Postbus 158 Lei den. Telefoon 33914. 9 Brrrrwat een weer de laatste tijd. Als U daar door moet valt dit niet meeToch welmaar dan in een Messerschmitt Het is wel geen echte auto, maar U zit droog, eventueel warm. Ook Uw medepassa giers. Het belangrijkste, het kost zo weinig per km. Vr. ook U inl. of demonstratie. Valk a.d. Haagsche Schouw, 298—300, Voorschoten Telef. 01717—25191. 9 Nieuwe auto's zonder chauffeur Ford Consul. Tau- nus 17M. Nw Anglia i960 Opel Rekord, Volkswagens en V W.-busjes. Telef 22300 en 22735. Maredyk 34A, Lei- 9 Veel geld geven wy voor al uw gebruikte meubelen, tegen aankoop van een bank stel, huiskamer, woning textiel enz. Rechtstreeks v. fabriek leverbaar, enorme sortering. Betaling eventueel in overleg. Postbus 353 Den Haag. 9 De Wederkomst v. Chris tus: thema der 3 avonden, 1517 nov. 8 uur. Baptisten- gem. Oude Ryn 3. Spr. Ds. M. de Jong. Zangomlysting Toegang vrij. 9 Wie biedt goed tehuis aan zwan-witte kater, ong. l j. zindelijk, die bij ons is ko men aanlopen. Fagelstr. 23- Tel. 20875. 9 Houthandel Morspoort biedt u latten en planken, hardboard, tegelboard, bo- top en clalret voor tafels. Fabion het plakplastic Colo- vinyltegels Morsstraat 58. 200 gram Lindeboom's amandel-speculaas voor 35 ct„ by aankoop van f 2.50 aan kruidenierswaren. ROZIJNEN, per kg #.75 KRENTEN, per M kg #.75 PRUIMEN per V» pond 0-35 AARDBEIEN JAM 2 potten 1— AUGURKEN, per llterpot 0.75 APPELMOES, 2 potten 0.75 TOMATENPUREE, 3 blikjes 0 39 SPERZIEBONEN. per glas Va liter 0 SNIJBONEN met witte bonen, per glas liter 0.60 HOLL SNIJBONEN per glas liter 0-69 WITTE BONEN ln tomaten, per glas L 0-60 BRUINE BONEN. per glas Vi liter 0-60 ASPERGES, per blik 0-79 PILS, per 4 flessen PULLEN BIER, per 2 stuks 0-75 ADVOCAAT, per fles 2.40 VIJGEN, per M pond 0-25 BOON'S CACAO, per ^4 pondapak 0.69 Hogewoerd 115 Morsstraat 50 Nii rijles in Citroen 1960 a 5 PER UUR. Gratis halen en brengen. Verkeerstheorie (privé- en clublessen) Autorijschool BAKKER SASSENHEIM LEIDEN Telefoon 02532—7427 Telefoon 01710—33861 TIPPARADE een prachtig boek, maar dat niet in de winkel te koop is. U kunt het alleen verdienen door een nieuwe abonnee op te geven. J.A.C.K. beteken!: Jeugd Actie Camera Koopsysteem I Om die boeiende bobby, fotografie, ook binnen het bereik van de Nederlandse jengd te brengen, wijst de fotohandcl nu een nieuwe, gemakkelijke weg tot het bezit van een eigen camera voor jongens en meisjes. Via J.A.C.K. (Jeugd Actie Camera Koopsysteem): een leuke spaarmethode, met gulden-zegels, spaarkaart en.aanlokkelijke voordelen 9 EEN GULDEN CADEAU! De eerste gul den-zegel zit al op de spaarkaart: een cadeau tje van de fotohandelaar! 9 GRATIS ABONNEMENT op „Jengd Foto- Tips" voor elke deelnemer. En lest best: 9 SPELENDERWIJS kom je in het fasci nerende bezit van een EIGEN MODERNE CAMERA! Vraag bij de folohandel de volledige inlichtingen. Ceylon Melange Geel etiket) 108 ct. Engelse Melange (Groen etiket) 90 ct.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 6