Duitse militairen weer op Franse bodem Chroesjtsjef: Ik ben er nog Status van Berlijn weer in het geding Afrikaanse bemiddeling in Algerijnse kwestie? l Stroika n Ta eea danfce Instinct geeft therapie 6Ri£P£R!S?] ZWITSALETTEN Él IP J invasie Feeststemming in Moskou Uw ouwe fiets wordt 'n nieuwe fiets met een Sturmey Archer naaf! rrnrrrr TOCH IS HET ZO! I GHANA GING VOOR Staatssecretaris E. G. Stijkel moest zaterdagavond een uitstapje naar Casa blanca laten schieten om een delegatie uit Ghana op Schiphol te ontvangen. De K L M. had de staatssecretaris uitgenodigd voor de openingsvlucht naar Casablanca. De gasten uit Ghana, onder wie een minister en de president van de Ghana Airways, arriveerden zaterdagmiddag op Schiphol. hebben". Hij drong i lingen met Parijs. i op onderhande- 17" ORT nadat de Oostduitse rege- A*- ring zaterdag via de Poolse ambassades protestnota's had ge zonden aan de Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk over de re- Luchtmacht maakte grote vorderingen De organisatie en technische kundig heid van de Indonesische luchtmacht is sedert de oprichting in de laatste jaren Sterk verbeterd. Dit zei de commandant van de Brit se luchtmacht in het Verre Oosten, luchtmaarschalk A. D. Selway. zaterdag voor zijn vertrek uit Indonesië. Tijdens zijn bezoek, dat een week duurde, heeft hij de mogelijkheid be sproken Indonesiche officieren te Singa pore te detacheren, waar zij gedurende enige weken technische cursussen kun nen volgen. Miljoenenkrediet van I.M.F. en Ver. Staten Zuid Slavië onderhandelt met het in ternationale monetaire fonds (IMF) en I de Verenigde Staten over een krediet van 150 miljoen dollar voor de uitvoe- ring van een monetair hervormingspro gramma. Volgens officiële woordvoerders j Washington zijn de onderhandelingen al I enkele weken aan de gang. Aan de be- sprekingen, die zowel te Washington als j te Belgrado gevoerd worden, wordt voornamelijk door financiële deskundi- i gen deelgenomen. Zuid Slavië is lid van het Internatio nale Monetaire Fonds, dat elk land, dat een monetaire hervorming wenst, in staat stelt de daartoe nodige gelden op te nemen mits overeenstemming be reikt is over de voorwaarden. De overeenkomsten hebben gewoon lijk een looptijd van een jaar. Het lid- I staat krijgt gewoonlijk het recht goud j of dollars op te nemen in het geval zijn I reserves te sterk aangetast worden. Contra-revolutie in voorbereiding David Salvador, voormalig leider van het grote Cubaanse vakverbond, is ge arresteerd toen hij met enkele andere vakbondsleiders op het punt stond Cu ba te verlaten. Hij wordt beschuldigd van een samenzwering tegen de rege ring van Fidel Castro. Alle betrokkenen, het zijn er zes of zeven, zullen, voor een krijgsraad ge bracht worden en op beschuldiging van samenzwering tot de dood veroordeeld kunnen worden. Zij stonden op het punt het land met een jacht te verlaten, toen zij werden gearresteerd. Volgens een regeringscommuniqué waren de jnannen van plan zich te voegen bij contra-revolutionairen in Miami. De stijgende ontevredenheid op Cuba doet de geruchten, over een op handen zijnde contra-revolutie hand over hand toenemen. Ook in de gelederen van Fi del Castro's tro ;wste volgelingen is er teleurstelling en woede over Castro's dictatuur waar te nemen. Volgens de New York Herald Tribu ne zal een contra-revolutie, zo deze zal worden uitgevoerd, waarschijnlijk ge leid worden door Manuel A. de Varona, leider van het Cubaanse contra-revolu tionaire front, dat fel anti-Castro is. crutering van politiereserve in West-Berlijn, heeft de Russische bevelhebber in de oostzone van Duitsland, generaal Sacharow, een nieuw raadseltje opgegeven: de re ceptie die ter gelegenheid van de verjaardag der Sow jet-revolutie in het Russische hoofdkwartier in Oost-Berlijn zou worden gehouden is afgezegd. De uitnodigingen, die de generaal aan de drie westelijke commandanten in Berlijn had gestuurd, zijn zonder op gave van redenen ingetrokken. De recepties in de Sowjet-ambassade Bonn) gaan gewoon door. Daaruit trekt men de conclusie dat het hier gaat om de Berlijnse kwestie Een uitnodiging aan de drie westelijke commandanten zou een hernieuwde erkenning zijn van de viermogendheden-status van de in Oost-Berlijn en in Rolansseck (bij vroegere Duitse rijkshoofdstad. Aangenomen wordt, dat de Oostduitse partijchef en ..staatshoofd" Walter Ul- bricht, die nu in Moskou deelneemt aan de revolutie-feestelijkheden, zich bij zijn bazen in het Kremlin heeft beklaagd. Zaterdag zyn in ParUs de leiders van vier religies, welke ln Frankrijk worden beleden, byeen geweest om te trachten tot een samenbundeling te komen van hun pogingen op korte termijn een einde te maken aan de oorlog in Algerije. Het waren de r.k. aartsbisschop van Pargs, kardinaal Feltin, de voorzitter van de Parijs, Al Sid Sjeik Boebakeur Hamza. Proces Drie staatshoofden bij De Gaulle Staatshoofden van drie Afrikaanse landen hebbefl in Parijs besprekingen gevoerd met .president De Gaulle en waarne-, t-ifederatie van protestantse kerken, as. mers trekken daaruit de oor- uoeKner opperrabijn Kaplan, en de di- zichtige conclusie, dat Zij waar- recteur van het Islamitisch instituut van schijnlijk hun bemiddeling hebben aangeboden tussen Frankrijk en de Algerijnse nationalisten ter op lossing van de Algerijnse kwestie De staatshoofden zijn: Abbé Ful- bert Youlou, president van de Kongo-republiek (Brazzaville), Leopold Senghor, president van Senegal, en Felix Houphouet- Boigny, president van de Ivoor kust. Zij brachten de president verslag uit van de in Abidjan ge houden conferentie van de voor malige Franse koloniën, waar besloten zou zijn de drie leiders op te dragen na te gaan, of be middelingspogingen welkom zijn. In Algiers heeft het ..front voor een Frans Algerije" zich inmiddels uitgespro ken tegen de stichting van een Algerijnse republiek. Het front, dat zegt te spreken namens een miljoen Algerijnen, heeft zich ingezet voor de vereniging van Algerije met Frankrijk. Naar het oordeel van Mes- sali Hadj, leider van de Algerijnse na tionale beweging (welke gematigder is dan het Nationale Bevrijdingsfront onder leiding van Ferhat Abbas) bevatte de rede van De Gaulle van vrijdag j.l. „een zeker aantal bijzonderheden en nieuwe elementen, die een begrip voor de wer kelijkheid in Algerije tot gevolg kunnen Eveneens in Parijs, waar vandaag het verhoor van de honderden getuigen in het proces tegen Lagaillarde c.s. begon, heeft zaterdag een regeringswoordvoer der verklaard, dat premier Debré en andere ministers, die als getuigen zijn gedagvaard, niet voor de rechtbank zul len verschijnen, maar hun verklaringen ten overstaan van rechters in hun bu reaus zullen afleggen Lagaillarde zelf verklaarde voor het hof, dat hij bij de opstand in Algiers verantwoordelijkheden op zich heeft genomen, waaraan hij zich niet zal onttrekken. ,.Ik ben altijd vóór Frans-Algerije geweest en ben niet van standpunt veranderd", zo zei hij. Op het betoog van de verdediging, als had Lagaillarde nooit gearresteerd mogen worden, omdat hij als parlementslid on schendbaarheid zou genieten, reageerde de president van de rechtbank met de mededeling, dat de rechtbank niet over voldoende gegevens beschikte om op dit punt een oordeel uit te spreken. Advertentie Het verkeer in Amsterdam ging normaal door, de voorbijgangers keken wat vreemd naar al die men sen in klederdracht. Het was im mers al weer vier jaar geleden, dat het Hongaarse volk voor enkele uren de vrijheid proefde om dan, na bloedige gevechten, weer ge knecht onder de Sowjet-laars te recht te komen. We leven snel en we vergeten snel, en daarom trok die stoet van Hongaren, die zondag uan de voet van het Nationaal Mo nument op de Dam kransen legden, zo heel weinig aandacht. Zij her dachten voor de vierde maal hun opstand van 1956. -/wó&fótüs c/elf CC^/CJ au c/e c(joéoy/ic<i 4711 "CARAT" Eau de Cologne 4711 "RHEINGOLD* Eau de Cologne 4711 'MA SCO TA" Eau de Cologne 4711 "TOSCA" Eau de Cologne 4711 "TROIKA" Eau de Cologne 4711 "ECHTE" EAU DE COLOGNE 1.65 lot ••93.9* ii 1111 n if J 1! KftSlMUWeOlOWM 2.35 3.90 680 Bonus voor Westduitse mijnwerkers ongeldig De aanklager van het Hof van Justi tie van de Europese gemeenschap heeft vandaag verklaard dat een door het Westduitse ministerie van financiën aan mijnwerkers betaalde bonus volgens de bepalingen van de gemeenschap onwet tig is. Hij zei dit toen hij tot zijn slotsom kwam in de zaak welke door de kolen mijnen van Nederland (Limburg) voor het Hof is aanhangig gemaakt tegen de Westduitse regering. De bonus werd in 1956 ingesteld en wordt indirect door Westduitse schat kist aan de mijnwerkers betaald; de bonus is vrij van belasting en bedraagt 2.5 mark per ton verkoopbare kolen. Maurice Lagrange. de aanklager, zei dat de bonus een aanvulling was van het loon. dat indirect door de Duitse staat betaald werd met het doel een verhoging van de kolenprijs te ver mijden. Het was een subsidie en van speciaal voordeel voor de Westduitse kolenindus- trie. 95 99 (Van onze correspondent in Bonn) 7ONDER enig incident Z1Jn de 1^^^07716 rl eerste 2.400 man parachutis ten en pantsertroepen van de Westduitse „Bundeswehr" voor een drieweekse oefening op de ma noeuvreterreinen van Sissone en Mourmelon-le-Grand in de Cham- pagne aangekomen. Zij zijn daar thans ,n de dorpen rond de manoeuvre- op grond van een einde vorige maand in Parijs ondertekende Frans-Duitse overeenkomst. Een heden van de „Luftwaffe" zullen vliegvelden in de buurt van Metz voor oefeningen ter beschikking krijgen. Voor het eerst sinds de oorlog bevin den zich nu Duitse troepen weer op Franse bodem. Voor het eerst sinds bij na honderd jaren zijn zij er niet als indringers en bezetters, maar als bond genoten en krijgskameraden. Voor het eerst krijgt de Franse bevolking, al- WEL, hier ben ik dan, zei Chroesjtsjef zaterdag met een brede grijns tot de Canadese ambassadeur in Moskou, John son, die binnenkort naar zijn land zal terugkeren. De Russische pre mier maakte grapjes over de jongste geruchten met betrekking tot de regeringswijziging in het Kremlin. Later op de dag was Chroesjtsjef op het vliegveld van Moskou aanwezig ter begroeting van het staatshoofd van commu nistisch China, Lioe Sao Tsji. Deze zal de herdenking van de oktoberrevolutie bijwonen. Ook president Brezjnef, die evenals Chroesjtsjef zou zijn afgezet, was op het vliegveld. Chroesjtsjef zag er opgewekt uit, toen hij zijn gas ten de hand schudde, Lioe verklaarde in een toespraak to. Chroesjtsjef en Breznjef: „Wij staan naast elkaar en zullen cat blijven doen". Breznjef legde in zijn antwoord de nadruk op de solidariteit tussen de Sowjetunle en rood China, die de garantie voor de overwinning zijn. Chroesjtsjef hield geen redevoering. Tsjen Li. de Chinese minister van bui tenlandse zaken, verklaarde in Peking: „De I Guy Fawkcs' Day is za terdag voor 170 Londensc jongens in de cel geëin digd. Guy Fawkcs werd in 1605 op heterdaad betrapt bü een poging, het parle mentsgebouw op te blazen. Britten herdenken derge lijke zaken en daarom wordt ieder jaar op Tra falgar Square een vuur werk afgestoken. Zaterdag wilde een grote groep jon gens de minister-president thuis ook wat van het vuur werk laten zien. De poli tie greep in. I Het lawaai van de herden king inspireerde enkele dieven: z(j bezochten een postkantoor en namen geld, postzegels en aangetekende brieven mee. Waarde: 57.000 pond sterling. I Diplomaten zijn luie lieden. Aldus de Cevlonese over heid. die iilings een deel van haar buitenlandse ambtenaren ontsloeg en het salaris van de blijven- den halveerde. I Vijftigduizend met de hand geslepen stenen vormen te- zamen de enorme licht kroon, die nu bij een Weense firma in de maak is. Het apparaat, zo groot als het toneel van de Weense opera, zal met 230 lampen van elk honderd watt een hoeveelheid stroom vergen, groot ge noeg voor de verlichting van een dorp. Het is nog niet bekend, wie de kroon heeft besteld. I De grootste telescoop ter wereld wordt ln Australië gebouwd. Het apparaat, 1 twintig keer zo groot als de telescoop van Jodrell Bank in Noord-Engeland, krijgt twee .armen" van elk 1600 meter. De Russische schoolkinde ren kunnen nu beschikken over een kaart van de ach- I terkant van de maan. Dc atlas werd voltooid, nadat een grote groep astrono men dc telegrammen van het automatische inter planetaire station had uit gewerkt. Generaal Nicolas Krylof, militaire commandant van Leningrad, zal maarschalk Moskalenko opvolgen als commandant van Moskou. Moskalenko wordt bevel hebber van de Russische rakctslrijdkrachten. Na inventarisatie van de schatten van farao Toet- Aneh-Amon in het museum te Cairo is gebleken dat 400 unieke voorwerpen, waarvan 65 gouden, zijn gestolen. Grootmoeder Luisa Sabba- tini nam in Rome een slokje likeur en blies ver volgens de negen kaarsen op haar verjaardagstaart uit. Een grote en acht klei ne kaarsen: mevrouw Sab- a wenen heeft voor een koop- batina is 108 jaar. je rujm honderd moderne Nauwelijks was koningin tramstellen op de kop ge- moeizaam van door. politie achterhaalde hen. Over hun toekomst wordt beslist. I Duitsland heeft u-eer een ..Deutschland", het groot ste na de tweede wereld oorlog gebouwde oorlogs schip. Het meet 4800 ton, werd zaterdag tcwater ge laten en Is bestemd voor de opleiding van cadetten. I Zes koplampen telt de nieuwste wagen van de Russische automobielin dustrie. Het is een ge stroomlijnd model met zes zitplaatsen. Verdere bij zonderheden ontbreken nog. Elizabeth II zaterdag ver trokken uit Oxford, waar zij een hoeksteen voor een nieuw universiteitsgebouw had gelegd, of drie studen ten hesen de steen op een kruiwagen en gingen er tikt. De trams komen uit Washington, zijn vijf jaar oud en kosten ongeveer een-tiende van de prijs die men in Oostenrijk zelf voor de partij had moeten be talen. O 'eenheid van het socialistische kamp onder leiding van de Sowjetunie is de voornaam ste voorwaarde en de fundamentele garanlie voor het behalen van nog groter overwin ningen voor de zaak van de wereldvrede en die van het socialisme en communisme De weduwe van Socn Yat Sen heeft in een artikel, dat in alle Pekingse bladen was opgenomen, de nadruk gelegd op de „onver brekelijke en eeuwige vriendschap tussen China en de Sowjetunie. Zij ontkent, dat China de politiek van vreedzaam naast elkaar bestaan heeft opgegeven. Vermelden we nog, dat partijsecretaris Frol Kozlof in een in het Sportpaleis ge houden rede een aanval heeft gedaan op het Britse besluit, ln Schotland een basis te vestigen voor Amerikaanse met Polaris- raketten uitgeruste onderzeeërs. Hij zeide te twijfelen aan de oprechtheid van het ver langen van premier Macmlllan om met de Sowjetunie te onderhandelen. Maarschalk Malinofsky gaf een dagorder uit. waarin wordt gezegd dat ..de Sowjetunie onbaatzuch tig vecht voor de internationale vrede en veiligheid". terreinen, de gelegenheid om de Duit sers onder een geheel ander aspekt tc zien. En „toi-toi-toi", zeggen de Duit sers dan en kruisen wijs- en middelvin ger om het geluk te bezweren tot dus verre is het allemaal erg goed gegaan. Het moet voor de Fransen in Sisso ne en Mourmelon, plaatsjes, die zo wel in de ..Heeresberichte" van 1914-'18 als in die van 1940'45 zgn genoemd vreemd zijn Duitse M P 's tezamen met Franse Gendarmes" door de straten te zien patrouilleren. Hoe bitter echter de noodzaak van een verbetering van de Frans-Duitse verstandhouding was die een van de na-oorlogse politieke wonderen werd bewijzen de militai re kerkhoven, die in de Champagne in Advertentie IH'IH.IÜ 439) Ieder die veel met dieren om gaat, weet uit ervaring hoe het zieke of gewonde dier vaak instinctief dat gene verricht wat voor zgn herstel het meest jioodzakelgk is. Het weet in vele gevallen, wat schade berokke nen kan, maar óók wat goed voor hem is. Zo zal geen enkele vogel de rupsen eten die op de bladeren van de giftige Wolfsmelk leven, noch zal een snoek het in zgn hoofd halen de stekelbaars op dezelfde wijze aan te vatten als hg andere vissen doet. Dit schijnt allemaal heel natuurlgk en be grijpelijk, maar in feite is het dit toch niet. want noch de vogel, noch de snoek hebben in dit opzicht enige ervaring. Immers, na een dergelijke ervaring zouden zg subiet doodgaan, zodat zy geen nageslacht zouden heb ben om de les in toepassing te brengen. Ook weten zieke dieren in vele ge vallen hun genees middelen te vinden. Welke hondenbezit ter heeft nooit zgn hond als een razen de gras zien eten, waardoor het dier misselgk werd zodat de maag kon wor den ontlast van een ongewenste In houd? Toch is dit een weinig over tuigend voorbeeld, want we weten zelden met zekerheid of het gras inderdaad met dit doel werd gegeten. Omdat dieren ons niet lastig vallen met hun bezwaren, weten we immers meestal niet of in dergelijke gevallen het gras inderdaad gegeten werd om misseiyk te worden, of dat om een andere reden de toevlucht tot dit voer werd genomen, waarvan het toe vallige gevolg de raisselgkheid was. Ook de berichten over grlsleyberen. die zich in het Yellowstonepark In hete zwavelbronnen baden met het doel naar men vermoedt zich te herstellen van rheumatiekaanvallen kunnen moeilgk overtuigend worden genoemd, aangezien leder scepticus direct over dit vermoeden zal vallen. Het staat in ieder geval vast, dat beren hun wonden vaak met leem be dekken, waardoor herstel bespoedigd wordt. Waaruit volgt dat de therapie hun instinctief gegeven Is. Iedere criticus moet echter bezwg- ken voor de waarneming van een prairiewolf, die door een ratelslang was gebeten, en als medicgn de wor tels van het slangenkruid zocht en opat. Deze plant bevat nl. het tegen gif tegen slangenbeet. Hier liggen handeling en doel in zö duidelijke volgorde vóór ons, dat iedere toevals factor kan worden uitgesloten. Er zgn echter méér van dergeiyke voor beelden. In de der tiger jaren hadden bepaalde apen ln ons vroegere Indië de gewoonte dc cul tuurvelden te ver woesten. Als afweer werd door de plan ters giftig voedsel neergelegd, welke maatregel aanvan kelijk het gewenste resultaat scheen te hebben, want de dieren werden doodziek. Zij ontdekten echter de plant die het tegengif bevatte en aten daarvan de bladeren, waarna zij hun vergiftiging spoedig weer te boven kwamen en geheel herstelden. O ja, we wilden u er ook nog van overtuigen, dat het voor de primitieve* mens werkelgk niet zo eenvoudig is geweest om de eerste metalen voor werpen te vervaardigen. Daarover een volgende keer. rijen naast elkaar liggen. Alleen al b!J Sissone zijn 10.500 Duitse soldaten en 300 Britten begraven en in twee mas sagraven liggen 2.000 onbekende slacht offers van de afgelopen oorlog. Op de enigszins verbleekte grafzerken staan de namen van de Franse en Duitse sol daten, die in de oorlog van 1870 aijn gevallen. Voorzichtig Zeer zorgvuldig heeft de Westduitse oefening op Franse manoeuvreterreinen houden. Geen der commanderende officieren is gedurende de 2e Wereldoorlog in Frank rijk geweest. Alle „Bundeswehr"-solda- ten hadden een snufje kennis van de Franse taal meegekregen en waren in cursussen voorgelicht over de Franse fewoonten en hebbelijkheden. Ook de ransen hebben er het hunne toe ge daan om deze eerste poging van her nieuwd contact tussen Duitse militairen en Franse burgerbevolking niet op on gelukkige toevalligheden te laten stran den. Een film over de wandaden van de S.S., dio in de week van aankomst der ,,Bundeswehr"-bataljons in Mour melon-le-Grand net op het speelplan van de plaatselijke bioscoop stond, werd op bevel van de gemeenteraad vervangen door een film over het min der controversiële onderwerp liefde. En de streekraad van Metz heeft het de- dreet van de burgemeester van tiet Vi> gezenplaatsje Auboue opgeheven, die vrij naar Maarschalk Foch's beroem de woorden „lis ne passeront pas!" de legerautos van de „Bundeswehr" de doortocht had willen verbieden. De Franse communisten, wie de Frans-Duitse vriendschap of, zo men wil, samenwerking politiek wel ui terst ongelegen komt vanwege „Genos- se" Walter Ulbricht in zijn Oostzone van Duitsland, hebben de daad bij het woord gevoegd en zijn een campagne begonnen tegen de aanwezigheid van de Westduitse troepen in Sissone en Mour melon-le-Grand. De plaatselijke bevol king in beide stadjes die vrijwel uitsluitend van de manoeuvreterreinen leeft heeft anonieme brieven ontvan gen, waarin haar de raad werd gege ven om het verleden toch vooral niet te vergeten. De communistische bladen hebben naar aanleiding van de komst der .,Bundeswehr"-eenneden de schrik beelden uit het recente verleden weer uit de mottenkist gehaald, o.a. het bloedbad van Oradour waarbij vrouwen en kinderen ten offer vielen aan de barbaarse wraakaktie van een Duitse ,,Wehrmacht"-eenheid, die overigens naar het hierover gevoerde proces heeft bewezen voor een zeer groot percen tage bestond uit Elzassers. Dat men zich in Sissone en Mourme lon-le-Grand onder de burgerbevolking afvraagt, of het bij waarschijnlijk ook door de communisten afgezonden anonieme brieven zal blijven, of dat men zal proberen incidenten uit te lokken. Het is echter hoogst on- waarschgnlijk dat de „Bundeswehr- parachutisten en -pantsersoldaten zich zullen laten provoceren. „En wat doe je nou. als een Fransman je een mep verkoopt?", vroeg een Duitse journa list, op bezoek in Mourmelon, aan een bondsrepublikeinse soldaat. „Waarom zou iemand me willen slaan?" was het ontwapenende antwoord van de jonge man. Ze hebben zich voorgenomen geen ruzie te schoppen. En zij .kunnen zich trouwens niet voorstellen, dat er bij de Fransen eventueel ressentimenten zou den kunnen komen bovendrijven. Ze waren nog nauwelijks op de wereld, toen Hitiers „Wehrmacht" door Noord oost Frankrijk «need Dat is iets, wat ook de Franse bevolking van Sissone en Mourmelon-le-Grand wei inziet. „Zij waren in die jaren nog bébés! zij hebben geen schuld aan wat cr toen is gebeurd", is de instelling van de mees te bewoners. Daarom is er goede aan leiding om te geloven, dat deze eerste manoeuvre-proefneming zal slagen en dat er straks tranen zullen vallen, als ranse meisjes van de Duitse soldaten afscheid moeten nemen, wanneer die weer in hun garnizoenen in Hessen en de Palts terugkeren, na een practisch voorbeeld vau verbroedering. FOTO BOVEN: De Duitsers trokken dus op nieuw Frankrijk binnen, maar nu gelukkig met heel wat vriendschappelijker bedoelingen Deze foto werd gemaakt op het grensstation For bach bij Saar- brücken, waar twee treinen el kaar passeerden. In de ene za ten Fransen, die naar Duitsland gingen en in de andere Duitse militairen die in Frankrijk kwamen oefenen en als bewijs van vriendschap werden siga retten via de geopende trein- ramen uitgewisseld. Advertentie Het vijftig jaar oude Zweedse zeil schip Fortuna II van 165 ton met hulp motor is gisteren op de Oostzee ten westen van het eiland Gotland in een storm gezonken, na lek te zijn geslagen. De bemanning van vier koppen is gered door het Duitse motorschip Gunda Het Nederlandse in -'orsch'.p Greta uit Gro ningen heef' tevergeefs getracht het lekke schip te bergen door het op sleep touw te nemen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5