Opmars naar het Witte Huis j|ggf Halilrari Mierenleeuw „krijgt" Prooi FRENZELS PAPIEREN STONDEN )P SCHERP" TOCH IS HET ZO! 2 Halitran capsules STAKING IN KONGO ABDIJSIROOP s Als we over de mierenleeuw spreken, hebben we de larve op het oog van het mierenjuffertje, een op een libelle gelijkend in sect. Deze larve de mierenleeuw dus is aan de kop gewapend met een paar vervaarlijke tangen die vlijmscherp zijn en hard als staal. In losse zandgrond graaft dit dier een kleine, trechtervormi ge kuil en verbergt zich op de bo dem daarvan zó diep onder het zand, dat alleen de kop met de vreselijke tanden zichtbaar is. Kuiert nu een insect, bijvoor beeld een mier, langs de rand van deze trechtervor mige kuil, dan raakt het losse zand in beweging en dit is dan het moment waarop de mierenleeuw gewacht heeft. Want vanuit zijn loopgraaf opent zij een bombarde ment en gaat met zandkorrels gooien naar de argeloos wandelen de mier, die tengevolge hiervan haar houvast verliest en naar be neden glijdt. Wel tracht het slacht offer weer ijlings langs de wand omhoog te klauteren, doch dan wordt zij opnieuw met zand be kogeld, zodat ze verder omlaag glijdt en in de vreselijke kaak- tangen van de mierenleeuw valt, die haar direct met een snel wer kend zenuwvergif cn daarna met een verterende stof injecteert, waarna de gulzigaard niet anders te doen heeft dan de prooi uit te zuigen. Het lege chltinepantser van de mier wordt na beëindiging van de maaltijd achteloos over de trcchterwand naar buiten gewor pen als getuigenis van het lugu bere drama dat zich in deze kuil heeft voltrokken. Wie medelijden mocht gevoelen met het lot van de niets vermoe dende mier en wie snakt naar ge rechtigheid en vergelding, zal het goed doen te vernemen, dat vroeg of Iaat de meeste van deze struik roverachtige mierenleeuwen een soortgelijk lot te wachten staat. Want dit dier, dat op het gebied van valkuilen ware meesterwer ken weet te ver- vardigen, kent bij nadering van het gevaar geen an dere mogelijkheid dan zich in te graven. Hoewel de lichaamsbouw wel andere vluchtmo- gelijkhcden zou toelaten, weet de mierenleeuw toch nooit iets an ders te bedenken dan zich in de grond te verstoppen. Zelfs bij een harde ondergrond tracht hij hier toe zijn toevlucht te nemen, zij het dan ook altijd te vergeefs. Nu we de aanvalstechniek van de mierenleeuw hebben bewon derd, is het niet minder interes sant ook eens kennis te nemen van dieren die het er op toeleggen door anderen te worden opgegeten. Dat hebben zij n.l. voor hun ontwikke ling nodig! Daarover een volgende keer. capsules Holitffli Neem elke dag Uw Gemakkelijk In te nemenHalitran, het natuur lijke concentraat uit de levers van heilbot en andere cdelvissengeeft meer weerstand tegen griep, bronchitis en andere ziekten. Voor kleine kinderen zijn er druppels (3 per dag). Halitran voor de gezondheid van het hele gezin Een staking van het transportperso- neel in Leopoldstad heeft alle werk in de haven van de stad. het spoorwegver keer en het verkeer op de rivier de Kon go lamgelegd. Gisteren werden de sta kers in Leopoldstad, die elders in de provincie worden nagevolgd, bij een de monstratie door Ghanese troepen uit eengedreven. De stakers werden via ra dio Leopoldstad gewaarschuwd: dege nen, die zich aan terroristische daden schuldig maken zullen in het openbaar worden terechtgesteld. Inmiddels is Hammarskjoelds verte genwoordiger in Kongo, de Indiër Dayal naar New York gevlogen om Ham- marskjoeld te helpen bij het samenstel len van een verslag over de toestand in Kongo. Verwacht werd, dat Ham- marskjoeld het verslag, dat deze week in de V.N.-assemblee werd geëist door de Russische en Poolse afgevaardigden, vandaag bekend zal maken. Uit Brussel werd gemeld, dat Belgie fel heeft geprotesteerd tegen de uitla ting van Andrew Cordier, de eerste me dewerker van Hammarskjoeld Volgens Cordier heeft België niets gedaan om Kongo op de onafhankelijkheid voor te bereiden. België wijst er nu op. dat er in Kongo twee universiteiten zijn ge sticht. Ook uit Belgrado komen protesten. Het is gericht tegen het optreden van Moboetoe's soldaten, die de woning van de Zuidslavische zaakgelastigde zijn bin nengedrongen en er een officier van de parachutisten hebben geïnstalleerd. Advertentie cn meestal 's nachts. De 23 genezende bestanddelen van Abdijsiroop (Akker-Siroop) zorgen dat er niemands slaap wordt verstoord. Een Westduitse agent, betrokken bij het onderzoek naar de spionagezaak- Frenzel is gisteren ternauwernood aan ernstige verwondingen ontsnapt toen hij een doos opende, waarin men defensie- geheimen vermoedde. De doos werd kennelijk op de verkeerde wijze ge opend, waardoor het ontstekingsmecha nisme van een springlading in werking werd gebracht. De agent doorzocht de woning van een man. die van spionage-activiteiten werd verdacht. Hij was betrokken bij een groep van zes man. van wie er nu vier zijn gearresteerd. Een van de zes was Frenzel (61). een socialistisch par lementslid. die. zoals bekend, zaterdag werd gearresteerd. i™™ Debèsfe ili^ïandpasfa en niet duurder dan andere Bij het verhoren van Frenzel zijn een aantal interessante bijzonderheden over de werkwijze van de groep aan het licht gekomen. Gebleken is. dat Fren- zels spionagemateriaal, direct na over dracht, werd voorzien van heel kleine springladingen, die als onbevoegden de verpakking zouden openen een dertig centimeter lange vuurstraal zou den afgeven. Het onderzoek, dat nog wordt inge steld, dient voornamelijk ter beant woording van de vraag, met welke militaire inrichtingen Frenzel als lid van de Bondsdag bemoeienis had. Het is bekend, dat Frenzel verscheidene garnizoenen en wapenopslagplaatsen heeft bezocht. De spionagegroep van Frenzel werd gevormd door twee Tsjechische officie ren. de vrouw van een van die of ficieren en twee andere personen, die in Neurenberg gevangengenomen wer den. Een van de officieren was majoor, de andere kapitein. Zij hadden Duitse schuilnamen: Atmann en Langer. Advertentie 7.ft een feanfce hü Aangezien hij zoon en echt genote in blakende welstand kon achterlaten, besloot de sjah van Perzic gisteren toch een dagje op jacht te gaan met zfjn Hollandse gast prins Bernhard. Zij hebben gejaagd bij Farahabad, ten oosten van Teheran. De v.v.v.-werkgrocp ter voorbereiding van Twentse evenementen heeft een ori gineel plan: in een van de mooiste delen van het Twentse land wil zij een prehistorisch park aanleg gen. Er moet een perma nente expositie komen van afbeeldingen van mens en dier uit de prehistorie. 60.000 kg. hooi is gister morgen in vlammen opge gaan in het dorpje Meedhui- zen onder Delfzijl. Door on bekende oorzaak ontstond brand in de schuur van een veehouder, die op het nip pertje zijn negentien koeien en een kalfje in veiligheid kon brengen. Aan de rRksstraatweg Am sterdamUtrecht zal, nog binnen de gemeentegrenzen van de hoofdstad. een nieuw motel worden ge bouwd. dat naar men hoopt in april 1962 zal worden ge opend. Het ontwerp voor het gebouw (dat Euromotel wordt genoemd) is voor de Motelmaatschappy Holland N.V. gemaakt door de archi tect Arthur Staal. De Centraal Afrikaanse Re publiek is dezer dagen het 88ste lid van de Internati onale arbeidersorganisatie (I.L.O.) geworden. In sep tember werd de republiek lid van de Verenigde Naties. Een 44-jarige Amsterdamse kunstschilder toonde zich geen heer in het verkeer, toen hij in de binnenstad een bromfietser aanreed. Hij stopte even, maar reed toen plotseling weer doorHet zou anders te laat voor hem z\jn geweest om kaartjes voor de bioscoop te krijgen. Op Schiphol is gisteravond een uit arht man bestaande missie uit Birma gearri veerd, die een aantal West- europese landen bezoekt om de opbouw van de ambte lijke diepst te bestuderen. De missie verlaat ons land volgende week dinsdag weer. In samenwerking met de politie van Enschede heb ben opsporingsambtenaren van de P.T.T. twee klan- destiene zenders kunnen op sporen: „De Twentse Boer" (van een zeventienjarige te gelzetter) cn .Jupiter" (van een 21-jarige timmerman). Het bestuur van de Utrecht se r.k.-studcntenvereniging Veritas heeft vanochtend aan de Perzische ambassa deur in ons land een ge schenk overhandigd voor het Perzische prinsje. Het is een kanten slabbetje met het woord Veritas erop gebor duurd. Het regiment Limburgse ja gers viert vandaag de dag van z|jn schutspatroon Sint Hubertus. Het regiment Is gelegerd In Blerick. waar de bisschop van Roermond vanochtend een pontificale mis opdroeg en de gehele dag het karakter heeft van een rooms-katholieke feest dag. Wanneer Sint Nicolaas op 19 november zün traditio nele intocht in Amsterdam houdt, zal hg met een nieuw lied worden begroet. Het is de „Sintnicolaasintochtmars". gecomponeerd door Hugo de Groot cn door de journalist Evert Werkman van een tekst voorzien. Het lied („Hoor daar klinkt trom petgeschal") werd bekroond met de eerste prijs van een prijsvraag voor een nieuwe Sinterklaasmars. 1 Het bestuur van een lagere school In Kopenhagen heeft de kinderen toestemming gegeven te roken en is tege lijkertijd een krachtige cam pagne tegen het roken be gonnen. Vroeger mochten de jongelui niet roken, maar deden zU het toch. nu mo gen zU roken, maar (zo hoopt het bestuur) doen het niet meer. Wat de toekomst van de kinderen aangaat: ,,Ik zie vele moeders, die babies bij zich hebben. Wat zal de toekomst van deze kinderen zijn?" Over de burgerrechten: „Ik heb de gezichten gezien van negermoeders, wie kinderen niet was toegestaan Over geneeskundige hulp voor be jaarden: „Ik herinner mij de laatste dagen van mijn vader en welke zor gen hij zich maakte over zijn dokters rekeningen. die tot 2.000 dollar waren opgelopen." Over de werkloosheid en de prijs verhogingen: ,,Ik heb de gezichten van de hongerigen in de kruidenierswinkel van mijn vader gezien." Over verkiezingsbeloften: „Een jongen van twaalf jaar holde naar mijn auto en vroeg: „Meneer Nixon, wilt u mij iets beloven? Wilt u maken dat we maar vier dagen per week naar Duitse troepen op 3-weekse oefening Vanochtend voor zonsopgang ls de eerste trein met West-Duitse troepen voor een oefenperiode van drie weken in het depot van Sissone (Frankrijk) aangekomen. De 12 uur lange reis van de Duitse grens naar Sissone is zonder incidenten verlopen. Een groep van 15 buitenlandse journalisten vormde het enige publiek toen de trein van 40 wagons met 113 soldaten op een zijspoor werd gereden. Een Duitse officier ontzegde drie links georiënteerde Franse journalisten de toegang tot het station nadat hij verno men had. dat zij het uiterst linkse Pa- rijse dagblad „Liberation" vertegen woordigden. Vandaag zullen nog vier treinen in Sissone aankomen. Zij vervoeren in to taal 1.250 manschappen van de 51e en 53e bataljons pantserinfanterie. In Mourmelon zullen vandaag ook 1.250 officieren en manschappen aanko men van de 251e en 261e bataljons pa rachutisten. waar zij eveneens een oefenperiode van drie weken zullen hou den. Mourmelon ligt ongeveer 80 km. ten zuid-oósten van Sissone. Student Jamagoetsji pleegt zelfmoord Otoja Jamagoetsji. de jeugdige moor denaar van de leider der Japanse soci alistische partij. heeft zelfmoord ge pleegd. Volgens een mededeling van de politie in Tokio heeft hij zich in zijn gevangenis opgehangen. De zeventien jarige student was naar een gevange nis voor minderjarigen gezonden. Krachtens de Japanse wetgeving moe ten personen beneden de achttien jaar terechtstaan "oor een familiezaak. Slechts op speciale gronden kan een minderjarige voor het hof worden ge daagd. Zoals gemeld heeft Jamagoetsji op een politieke bijeenkomst op 12 oktober de socialistische leider Asanoema met een mes van het leven beroofd. Rusland: V.S. stellen een ultimatum De Rus Tsarapkin heeft gisteren op de conferentie over het staken van de kernproeven te Genève gezegd, dat de verklaring die de Amerikaan Stelle maandag heeft afgelegd, neerkomt op een soort ultimatum. De V.S. eisen van de Sowjetunie dat zij het door het Westen voorgestelde systeem van toe zicht aanvaardt. Zo niet, dan zullen zij de kernproeven hervatten, aldus Tsarap kin. Stelle had maandag gezegd dat de V.S. geen compromis zullen sluiten over zaken die zij van wezenlijk belang ach ten voor een passende controle. Tsarapkin beweerde, dat de V.S. re kening houden met de mogelijkheid dat de conferentie wordt afgebroken. Zij willen hun houding van te voren rechtvaardigen, zei hij. Stelle reageerde hierop met de mede deling, dat de V.S. zullen blijven vast houden aan een doeltreffend toezicht. Maar dit betekent niet dat er geen ge legenheid meer is tot onderhandelen over deze kwestie. 't Gaat vanzelf met was, schoencrème, wrijfwas, WéCé Reiniger, metaalpoets, ontvlekker, blanca. ^UBAdchondcrucJMW Guard Roait/t, Breda. Het vliegtuig komt langzaam tot stilstand op het platform. Binnen het toestel vraagt Ri chard Nixon: „Klaar?" „Klaar", antwoord Pat, zijn vrouw. De deur zwaait open. Zonlicht stroomt naar binnen, de glimlach jes van de Nixons stromen naar buiten. De menigte juicht. In „volmaakte" harmonie lopen zij over het platform, arm in arm, glim lach naast glimlach, gewuif naast ge- wuif. Een naar het schijnt volmaakt voorbeeld van een Amerikaans echt paar, één in ziekte en gezondheid, te Centerville en Caracas, te Washing ton en Warschau, te Middleton en Moskou. Het lijkt een beetje op een nummer op het hooggespannen koord. Mevr. Nixon vertegenwoordigt in het num mer de broze, vrouwelijke partner, die het schoonheidselement vormt in de gewaagde stunt. Zij glimlacht, wuift, buigt, knikt, maar als haar echtgenoot zich, zoals zijn taak is, alleen naar de microfoon begeeft om „mannenwerk" te doen, trekt zij zich terzijde terug, haar rech terarm gebogen rondom de rozen, die haar zijn aangeboden, de linker mond hoek iets opgetrokken in een vage glimlach, haar ogen op hem gericht met trouw, toewijding en aandacht. Dick Nixon stapt energiek en vol zelfvertrouwen naar voren Propagandisten Als verkiezingspropagandisten zijn hij en Jack Kennedy (de democrati sche kandidaat) zeer ongelijke per soonlijkheden. Kennedy bestrijkt een groter gebied, bezoekt meer steden, treedt op een be paalde dag vaker op, maar Nixon schijnt ernaar te streven, elk optreden voor meer dan een te doen tellen. Zelfs een „grote" rede van Kennedy duurt gewoonlijk niet langer dan een kwartier of 20 minuten, maar Nixon spreekt een half uur of 40 minuten. Kennedy toont zich bijna onverschil lig voor de persoonlijke indruk, die hij maakt. Nixon schijnt die geen ogen blik te vergeten. Kennedy spreekt met weinig stembuigingen en maakt slechts één gebaar: een „pompbewe- ging" met zijn rechter arm; Nixon is rijk aan stembuigingen en gebaren. Hij is de meest bestudeerde redenaar van beiden. Verlegen? Beide mannen begeven zich onder grote menigten om talloze handen te schudden, maar Kennedy doet dat met een bijna verlegen terughoudendheid alsof hij bang is, dat iemand zal zeg gen dat hij te familiaar is, Nixon stort er zich in als een man, die op het punt staat bij zijn toehoorders op schoot te gaan zitten. Kennedy slaagt erin, tot een onbe kende onder het volk te zeggen: „pret tig u te zien". Nixon laat het daar niet bij, maar maakt een gezellig praatje. Kennedy speelt het nauwe lijks klaar, dc man die hem officieel komt begroeten en hem een kaas uit Wisconsin aanbiedt, te bedanken. Ni xon zegt: „O, dank u zeer. Ziet u, dat is nu juist de kaas, die ik het liefst eet en we hebben ze niet in ons vliegtuig." Als hij niet op het podium staat, maakt Nixon de indruk, dat hij graag met de mensen over koetjes en kalf jes praat; Kennedy schijnt te denken, dat zulk gepraat hem indringerig zou doen schijnen. Op het podium ver mijdt Kennedy over zijn persoon te- spreken, Nixon doet het overvloedig. Kennedy trekt slechts weinig regis ters uit, om zijn gehoor onder de in druk te brengen, Nixon haalt alles uit het orgel, wat erin zit. Nixon probeert het vaker dan Ken nedy met humor; de geestigheid van Kennedy is gedistingeerder en hoffe lijker. Nixon is volkser en altijd ad rem. Continue Van zijn aankomst in tot zijn ver trek uit een plaats is Richard Milhous Nixon voortdurend in touw, altijd aan het werk, zonder onderbreking propa ganda voerend. Hij komt van de trap van het vliegtuig af en loopt langs de genen, die hem komen begroeten en de plaatselijke kandidaten, zoals een voetbal coach langs zijn mannen, hen aansprekend met hun voornamen, in formerend, hoe zij het maken, hen op de schouders kloppend, hen aanspo rend goed mee te doen aan de strijd, omdat de ploeg ieder van hen en al len nodig heeft. Hij gaat naar de mensen achter het hek, ijverig handen schuddend en bab belend. Een vrouw zegt, dat haar dochtertje jarig is en Nixon heeft een van zijn medewerkers een teken gegeven en deze stopt het kind een ballpoint met de naam van de vice-president erop in de handen. DEMOCRAAT KENNEDY BEPAALT ZICH TOT SIMPELE POMPGEBAREN Een jongen vraagt om zijn handte kening en een andere medewerker komt met een kaartje, waarop de handtekening van Nixon is gedrukt. Een derde deelt weer iets anders uit en de voorraad van balpennen, kaart jes en die andere dingen is onuitput telijk. Nixon baant zich in snel tempo een weg door de menigte zonder nochtans iets te verzuimen, dat van belang is. Tegen de jongeren zegt hij iets over de voetbaluitslagen, hij drukt een boer de hand en informeert naar zijn oogst. Hij zegt tegen een vrouw dat het in haar stad toch maar mooi weer is, hij schudt een schoolmeester de hand en merkt op, dat Pat zijn vrouw vroeger ook bij het onder wijs is geweest. Hij is slechts een ogenblik verlegen met de plaatselijke „grootmoeder van het jaar" maar herstelt zich vlug, feliciteert haar en vraagt hoe groot haar familie wel is. Wuif gebaren Speciale groepjes krijgen bijzondere aandacht. In Rochester. Minnesota, bijvoorbeeld poseerde hij met een groep jongens in voetbalkleding voor fotografen. Dan vertrekt de stoet van auto's. In hun open wagen bemoeit Pat zich met de mensen aan de linker-, Nixon met die aan de rechterkant van de straat. Kennedy groet met een enkele stijve armbeweging, Nixon daarente gen beschikt over een volledig reper toire van wuifgebaren de twee-armi- ge Eisenhowergroet, de groet met een arm, waarbij pols en vingers druk aan het werk worden gezet en nu en dan een eigenaardig gebaar, dat de indruk maakt dat hij iemand in de menigte aanwijst alsof hij wilde zeggen: „Jou ken ik". Terwijl fotografen en verslaggevers hem hardnekkig vervolgen, laat Nixon graag zijn auto stoppen om familiaire opmerkingen te maken tegen de me nigte in de straten. In Denver zei hij tot een groep ne ger-schoolkinderen, dat onderwijzers de moeilijkste baan ter wereld heb ben. De enige stemgerechtigden tus sen deze kinderen waren onderwijzers. Climax Maar in de grote vergaderzaal, de gymnastiekzaal van de middelbare school of waar hij ook zijn voornaam ste redevoering houdt, ziet het publiek Nixon pas goed als verkiezingspropa- gandist. Na zijn vrouw voor het front van zijn toehoorders te hebben gebracht om een buiging te maken, begint Ni xon zijn rede. Hij merkt de personen van belang nog eerder op dan de jour nalisten, hij bepleit steunverlening aan het muziekkorps van de middelbare school, aan „de zangertjes van Ni xon" en de „Nixonnetjes", hij beveelt alle plaatselijke kandidaten aan en zegt dan met een lach: „Gij vraagt u waarschijnlijk af, wanneer ik aan mijn eigen kandidatuur toekom." En dan begint hij over zijn eigen kandidatuur en geducht. Hij betoogt, dat het land in deze moeilijke tijden moet stemmen op een man, niet op een partij en voegt hier bescheiden aan toe. dat het ongepast zou zijn, als hij over zijn eigen be kwaamheden ging uitweiden, maar dat hij gerust kan spreken over die van Henry Cabot Lodge (de republikeinse kandidaat voor het ambt van vice-pre sident). Na dit dan enkele ogenblikken te hebben gedaan, komt hij indirect op zijn eigen bekwaamheden, op zijn steekspel met Sow jet-premier Nikita Chroesjtsjef (toen hij Moskou bezocht), op het kwart miljoen juichende en wenende Polen, die de Nixons bloe men toewierpen, op de woedende me nigte, die hem in Venezuela bespuwde, op het feit, dat hij 55 landen beider zijds van het ijzeren gordijn heeft be reisd, op zijn samenwerking met Eisenhower „die ons uit een oorlog heeft gehaald, ons buiten ander oorlo gen heeft gehouden en ons vrede zon der overgave heeft geschonken", op de waarschuwing, dat de democraten meer zullen uitgeven, dan de republi keinen „en denkt eraan, het is niet het geld van lack (Kennedy), dat zij uitgeven, maar het uwe". Een opmer king, die nooit nalaat de zaal te doen daveren van het applaus. Onuitputtelijk Nixon beschikt over een onuitputte lijke voorraad iedereen persoonlijk aansprekende opmerkingen over ver schillend* vraagstukken. school hoeven? Van verkiezingsbelof ten gesproken Nixon's gebaren zijn gevariëerd en vaak heel sprekend. Als hij het bij voorbeeld heeft over de kiezer, die na denkt. buigt hij zijn arm. en laat hij zijn kin in zijn hand rusten als wilde hij de mensen Rodin's ..denker" voor ogen stellen. Als hij bespreekt, hoe het geld van het volk in de federale schatkist vloeit, maakt hij met beide handen rechts het gebaar van scheppen en links van uitstorten. Als hij erop wijst, dat de ware kracht van de V.S. voort komt uit het volk, gaan beide armen in een grote boog omhoog als die van een dirigent, die het uiterste fortissi mo verlangt. Wanneer hij niet met zijn armen ge baart, omklemt Nixon stevig zijn les senaar en zwaait, schokt of schommelt als sprak hij met zijn lichaam. Finale Evenals Kennedy heeft Nixon voor zijn redevoeringen een vaste kern en een vast slot. Kennedy gebruikt als fi nale graag een gezegde van Lincoln in de verkiezingscampagne van 1860: Ni xon geeft de voorkeur aan een inspi rerende alinea over idealen en de stel ling, dat de ware kracht van vrije mensen van God komt. De meereizende journalisten zijn thans volkomen vertrouwd met beider slottirades. Reeds voor de spreker zijn laatste woorden heeft gezegd, worden de schrijf- machinekoffertjes dichtgeklapt en hollen hun eigenaars naar de uitgang. REPUBLIKEIN NIXON ZOU HET LIEFST HEEL AMERIKA DE HAND DRUKKEN HORECA-VOORLICHTING Een door het bedrijfschap Horeca ingesteld onderzoek naar de plaats in en de betekenis van de Horeca-bedrijven voor de Nederlandse be volking heeft uitgewezen, dat een belangrijk deel van het Nederlandse publiek onvoldoende bekend is met de functie van het Horecabedrijf in het maatschappelijke leven. In verband hiermede heeft het bestuur van het bedrijfschap het plan opgevat om gedurende de drie eerstvolgende jaren een voorlichtings campagne te voeren, teneinde het publiek beter bekend te maken met het Nederlandse Horecabedrijf in al zijn schakeringen. Daartoe is contact opgenomen met de schrijfster Annie M. G. Schmidt, die thans bezig is met het scheppen van een Nederlands Doorsneegezin, dat zich in het kader van de campagne via de gebruikelijke media tot het publiek zal richten. Advertentie die lekkere shag de handige doos

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5