5 Telefooncentrale wordt tot Breestraat uitgebreid Molecuulfysica onderwerp van grondig onderzoek Bijna f5.000.000 export van bloemisterij produkten NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 20 OKTOBER 1960 Agenda voor Leiden Donderdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: Rotterdams Philharmonisch Orkest,, o.l.v. Eduard Flipse; soliste: Edith Gabry. Volkshuis, 79 uur: Verkoop-mankt bouwfonds. 't Boshuis, 8 uur: Ned. Christenvrou wenbond, mevrouw E. Broeren-Hoger- vorst over werk van de bond. Leiderdorp: Clubgebouw, Dokter Van Rhijmstraat, 810-30 uur n.m.; Foto tentoonstelling Daguerre.. Vrijdag Academie, 4.15 uur: Inauguratie C. A. van Peursen, gewoon hoogleraar in fa culteit der letteren en wijsbegeerte. Kweekschool, Vliet 8, 8 uur: Aanvang K. en O .-cursus boetseren, o.l.v. J. Kals- beek. Huls over *t Hoff, 8 uur: Aanvang K. en O.-cursus fotograferen voor beginners. Volkstuin, 2.30—5 en 7—9 uur: Verkoop- marlot bouwfonds. Rehoboth, 8 uur: Ned. Christen Vrou wen Bond, G. A. Olff uit Rijswijk over: Hoe ik Italië zag, met kleurendia's. Filmzaal academie, 7 en 9 uur n.m.: Bekroonde films van Cinestud, voor LAX. en Salon Indiën. Leiderdorp Clubgebouw, Dokter Van Rhdjnsbraat, 810-30 uur n.m.: Foto tentoonstelling Daguerre. Zaterdag Sportpark Kikkerpolder, 2.30 uur: ficiële opening door Burgemeester. De Burcht, 8 uur: Toneelvereniging DOB met Het straatje, door Hans Nesna. Wijkgebouw Irene, 57 uur: CJMV- pannenkoeken fuif. Volkshuis, 8 uur: Jubileumfeestavond m-m.v. Jules de Corte en Freek Sachs. De Waag,' 2.30 uur; Opening politie- tentoonstelling Pas op onze jeugd, door wethouder J. C. van Schaik. Oegstgeest: W. de Zwijgerkerk, 8 uuur: Prof. J. Kamphuis, over de hui dige kerkelijke situatie voor Geref. ke: ken (vrijg.). Leiderdorp Clubgebouw, Dokter Van R'hijnstraat. 35 en 810.30 Fototentoonstelling Daguerre. Apotheken Geopend apotheek Herdingh en Blan ken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Op het spoor der verdwenen vrouwen (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Opgejaagd door de liefde (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15): De zaak (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Glimlach en sterf (18 jaar); donderdag: De zeden politie grijpt in (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur)Wilde aard beien (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Als he* bloed kookt (14 jaar). Films van vrijdag af Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Canaille (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Genadeloze jeugd (18 jaar). Luxor (2.30, 7 e (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 e 9.15 uur): Zaak M.P. 1 9.15 uur): vrijdag tot 1 met zondag: Met getrokken pistolen (14 jaar); maandag tot en met donderdag: Liefde is mijn beroep (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Wilde aard beien (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Saboteur (14 jaar). Tentoonstellingen Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28, Panorama der prehistorie (tot 15 december). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ruan- da-Urundi, (tot 31 oktober). Musea, Instituten, leeszalen c.i. Inlichtingen kantoor V.V.V., Steenetr lb: elke dag geopend van 9 bot 5 uur, ep taterdag tot 1 uur. Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van 2 tot 4 u Archeologisch instituut, Rapenburg 2b elke dag algemene studiezaal en uditleen- bibkotheek tot 5 uur (behalve zaterdag middag). Acadeimisoh-Historisch museum Rapen burg 72, elke dag geopend van half 10 tot half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrij dag van 2 tot 5 uur. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag). Legermuseum „Generaal Hoefer", Pest- huislaan 7: elke dag geopend van 105 u Pilgnmfaifihers-huasje, Boisobkade 2, elke dag geopend van half 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur JeugdbibLitheek. leeszalen en biblio theek Reu vens, Plantage 6: maandag, dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u., woensdag en zaterdag van 12 tot 4.30 u «fi vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds. Contactbureau voor afgestudeerden Rapenburg op maandag, woensdag en vrijdag geopend van 10 tot 12 30 en van 2 tot 4 uur. Geologisch en miineraJogflsch Garenmarkt lb: elke c" 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur Gravensteen, Pieterskerkhof 6, juridisch studiecentrum, elke dag te bezichtigen wssen 9 en 12.30 en van 2 tot 5 uur (liefst in de vakanties), concierge: Kolf- Rijksmuseum voor Volkenkunde, tot 15 oktober: expositie over Ruanda Urundi, (dagelijks geopend van 10 tot 5 uur). Bibliotheek universiteit, Rapenburg T4 elke dag algemene studiezaal en uitleen- afdeling, geopend van half tien tot half fl. op zaterdag tot 5 uur. Leeszaal en bibliotheek Reu vens, Bree- 27, maandag en woensdag van 1 7 tot 9 uur; dinsdag tot 5.3( 10 tot 5. t 5.30 uu 1 7 tot 9 1 vrijdag Geref. Gemeente Leiden beroept De Gereformeerde Gemeente van Lei den heeft een beroep uitgebracht op ds C. van Dam te Rotterdam-Zuid. Ds. Van N EEN OUDE BINNENSTAD is het vinden van ruimte meestal zo toeilijk dat, wie zich in zijn zaak of bedrijf wat benauwd gaat voelen al spoedig vestiging in een nieuw stads deel overweegt. De oude stad laat de liefhebbers, als Monumenten zorg en de plaatselijke commissie de handhaving van de zoge naamde „welstand" geen bezwerende vinger opheffen, nog wel eens de mo gelijkheid van afbraak van het be staande en opbouw op diezelfde plaats van iets doelmatigs. Dat moet dan aan een niet-geringe hoeveelheid eisen voldoen. Gelukkig zijn wij in de loop der jaren op deze wijze van heel wat ontsierende en zelfs monsterlijke bouwsels verlost de allure van menige straat door moderne creaties opvallend hoogd. De Leidse telefoondienst maakt beide mogelijkheden gebruik: uitbreiding ter plaatse en nieuwbouw. Hij zit aan Boommarkt wat de ruimte betreft omhand, dat hij op zijn uitbreidingspro gramma niet kon volstaan met een nieuw gebouw in het noorden van. de stad. Er staan aan de Breestraat twee pan den, 20 en 22 genummerd, naast het kadaster. Die zijn al in gebruik bij de P.T.T., maar aan hun ouderdom al te merken, dat zij voor hun functie ongeschikt zijn. Ze hebben ook weer niet zó'n historische waarde, dat Monumentenzorg ..Handen af!" heeft ge roepen. Ligt het dan niet voor de hand, dat de P.T.T. zegt: Wij breken die panden af breiden op die plaats, met gebruikmaking de binnenplaats, het hoofdgebouw de Boommarkt uit"? Nu. dat heeft de P.T.T. beslist. U weet dus, dat de telefooncen trale veel te klein is. Er is ni formidabele lijst wachters. Dat is voor deze mensen, van wie de mees telefoon zitten te sprin gen, heel vervelend, maar voor de PTT net zo goed. Men wil niets lie ver dan de mensen op hun wenken bedienen. Maar daarvoor is de ac commodatie te beperkt. „Groenoord" klaar In het gebied van „Groenoord"' nu is :n nieuw gebouw verrezen, dat speciaal jor de buitendienst en de administratie bestemd is. Binnenkort zal dit filiaal offi cieel worden geopend. Deze verhuizing verschaft de dienst m de Boommarkt vanzelfsprekend een betere ademhaling, maar de behande lende geneesheer is toch nog niet tevre- In K.O.-laboratorium te LEIDEN De P.T.T. zou zijn taak niet goed ver staan als hij slechts lette op de momen tele behoefte. Als Leiden en naaste om geving gaan groeien als bU hogere en plaatselijke overheidsorganen wel wordt voorgesteld, zal er met de toekomst ter dege nü rekening moeten worden gehou den. Daarom moet er ook bij het hoofd- ;ebouw iets gebeuren. De tekening toont de nieuwe gevel an de panden Breestraat 20 en 22, het middelste gebouw. Het telefoongebouw zal dus in zijn totaliteit de vorm van een L krijgen. Het nieuwe gedeelte komt in verbinding met het hoofdgebouw aan de Boommarkt te staan. De P.T.T. verwacht, dat deze uitbrei- ng een toeneming van het aantal auto maten mogelijk maakt, die voorlopig vol doende zal zijn. derde wordt in Oegstgeest, een gemeente met veel telefoonaansluitingen naar verhouding veel aanvragen, een ijkcentrale gebouwd. Men denkt die rer twee jaar klaar te hebben. Hel plan voor de uitbreiding tot aan de Breestraat is ontworpen door de rijks gebouwendienst. De goedkeuringen zijn verleend en de aanbesteding is ook al gepasseerd. Het begin der werkzaamhe den ligt dus in de zeer nabije toekomst. (Advertentie) Siga renhandel C. WALENKAMP PRINSESSEKADE 1 biedt U deze week; sigaren „Kwaliteit Extra" ƒ1.25 250 gram korte Virginia shag z i tc DEJI.O Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Maria Petronella Eli sabeth Johanna, d v C W Driessen en M J A Helversteijn; Jolanda, d v J Kagenaar en I Langerak; Mary, d v W van Westbroek en C Glasbergen; Ronald, z v H C van Duuren en J Welbergen; Maria Christine Theodora, d v J A C v d Wiel en A M M Ver- berkt; Désirée Hermine Caroline Ma rie. d v P J Stolker en D B M Lin- ders; Nicolette Sophia, d v N D Kret cn L Verstoep. OVERLEDEN: J A Kielt, 60 j, man. Stichting F.O.M. als motor van onze natuurkunde TAEZER DAGEN hadden wij een onderhoud met prof. dr. K. W. Taconis, hoogleraar in de experimentele natuurkunde aan de rijksuniversiteit te Leiden, en met dr. J. J. M. Beenakker over de onderzoekingen op het gebied der molecuulfysica in het Kamerlingh Onnes-laboratorium aldaar. Deze onderzoekingen worden gedeeltelijk gesubsidieerd door de Stichting voor fundamenteel onderzoek der materie F.O.M.die in het Kamerlingh Onnes-laboratorium ook nog wetenschappelijk speurwerk op het terrein van de kernfysica, de mesonenfysica, van de vaste stof en de metalen sub sidieert. De supervisie over het onderzoek op het gebied der molecuul fysica berust bij prof. Taconis en de dagelijkse leiding ervan is in handen van dr. Beenakker. Door de F.O.M.-subsidie heeft men zes jonge natuur kundigen kunnen aanstellen, die zich met acht anderen in vier werk groepen aan het molecuulfysisch onderzoek wijden. In het begin van het gesprek vertel-1 kunnen worden toegepast op het terrein en prof. Taconis en dr. Beenakker, dat der fysische-chemie en op dat der toe- zioh in het Kamerlingh Onnes-labo-1 gepaste scheikunde. Het molecuulfysisch onderzoek in hel Kamerlingh Onnes-laboratorium, dal vanzelfsprekend een zuiver-wetenschap- pelijk karakter draagt, is tevens van veel belang voor de industrie. Deze toch teresseert zich bijvoorbeeld voor gassen bij lage temperaturen en in het bijzon der voor vloeibare waterstof voor de fabricage van de zware waterstofisotoop Waar de met F.O.M.-subsidie aan gestelde jonge fysici zich in het al gemeen met het onderzoek der wa terstofisotopen bezighouden, daar legt het Kamerlingh Onnes-labora torium zich van oudsher toe op dat van vloeibaar helium, op onderzoe kingen van de binaire mengselge- bicden cn van vloeistofdampeven- wichten, waarbij nu en dan ook prak tische vragen voor de binnen- en bui tenlandse industrie worden opgelost. Op het ogenblik werken in het labo ratorium op het gebied van het mole cuulfysisch onderzoek vier groepen. De eerste daarvan houdt zioh bezig met toe standsvergelijkingen van gassen in ver band met druk en dichtheid bij bepaal de temperaturen. Dit onderzoek verschaft theoretisch informaties over moleculaire wisselwerking en praktisch over nume rieke gegevens. De tweede groep bestudeert vloeibar' mengsels, speciaal waterstofisotopen, tei einde iets meer te weten te komén ove: de quanteneffecten inzake de wetten var vloeistofmengsels. Dit onderzoek sluit aan op hetgeen buiten F.O.M.-verband gebeurt en verschaft de nodige thermo- dynamische gegevens. ratorium bezighoudt met het bestuderen de wisselwerking van moleculen met die van atomen in vloeibare en g ormige toestanden. Bij dit onderzoek - zo vervolgden zij wordt uitgegaan an heel eenvoudige moleculen, die zei en meer dan twee atomen bevatten, zo als stikstof, „zuurstof, waterstofisotopen helium en anaere edelgassen. Op die manier hoopt men de desbe treffende stoffen niet alleen wat beter te begrijpen, maar daardoor in de toe komst ook iets meer te kunnen zeggen ingewikkelde molecuulstructuren. Wat het eerste punt betreft, heeft studie van waterstofisotopen reeds bijdrage geleverd tot een betere kennis der moleculaire wisselwerking. Voorts uit het onderzoek van de heliumisotopen drie en vier bij lage temperaturen ge bleken, dat deze in die toestand na tuurkundig gesproken niet meer oj elkaar lijken. Er treden dan allerlei ver schillen in de quanten-mechanische ef fecten op, zoals in de vloeistofdichthe- het verband tussen druk lume enzovoort. Verwachting Bovendien koestert men de verwach- ng, dat bepaalde wetten, die bij d. moleculaire wisselwerking en rol spelen waarop het onderzoek onder meer gericht, eenmaal met vrucht zullen Concert Ned. Madrigaalkoor Vrijdag 4 november zal het Neder, lands Madrigaalkoor in de Stadsgehoor- te Leiden een concert geven. Me dewerking verlenen Erna Spoorenberg, sopraan, Ben Zaal, trompet, enhet Utrechts Stedelijk Orkest. Met opzet is de datum van 4 november gekozen, om dat deze ons stil doet staan bij het feit vier jaar geleden de opstand in Hongarije uitbrak. Nu nog leven duizn- den Hongaren in gevangenissen en bui tenlandse kampen, zodat, het Nederlands Mardigaalkoor er goed aan doet met zijn programma de slachtoffers te her denken: 1 Mass in g minor van R. Vaughan Willams voor achtstemming gemengd koor a capella; 2. Cantate no. 51 „Jauch- zet Gott in allen Landen" van J. S. Bach, sopraansolo met trompet en or kestbegeleiding; 3. Sta-bal Mater van, Fr. Poulenc voor vijfstemmig gemengd koor, sopraansolo en orkest. mis van Vaughan Willams is een zeer boeiend werk en een voorbeeld van moderne polyfonie, door zijn dubbel-ko- 'gheid zeer afwisselend. De solo-cantate an Bach werd deze zomer in het Hol land Festival door Erna Spoorenberg ge zongen. Een nog onbekend werk is het Stabat Mater van Poulenc, dat in 1950 is gecom poneerd en bij de eerste uitvoering in Straatsburg veel waardering heeft on dervonden. Het is een werk modern van klankbeeld en van een hartverwarmende schoonheid. De tekst wordt op bijzonder fraaie wijze uitgebeeld in de muziek; et is één van de belangrijkste redigieu- werken van deze tijd. Studenten aangehouden Vannacht heeft de Leidse politie een aantal Utrechtse studenten aangehouden, dat biljetten probeerde aan te plakken ter gelegenheid van de lustrumviering het Utrechts Studenten Corps. Vier bussen stijfsel, vier borstels en ongeveer duizend biljetten werden afgepakt Transport sep drie richt haar aandacht op de transportverschijnselen, allereerst op Óe inwendige wrijving bij stromingen van n en vloeistoffen, waarbij men voor 11 speciaal geïnteresseerd is in hoge dichtheden (hogere drukken). In de tweede plaats occupeert deze groep zich met de thermo-diffusie. Hieronder wordt het verschijnsel verstaan, dat, wanneer in een gasmengsel, bijvoorbeeld be staande uit deuterium en waterstof, een temperatuurverschil aanbrengt, er een gedeeltelijke „ontmenging" plaats grijpt. Dit verschijnsel, dat gevoelig is voor wisselwerking tussen moleculen, wordt zowel bij lagere als hogere dicht- eenheden onderzocht. Wat de wrijving de viscositeit bij dit proces betreft, kon reeds worden geconstateerd, dat deze zich voor bijna alle eenvoudige gas- op dezelfde wijze laat beschrijven. De Vierde groep ten slotte houdt zich bezig met de invloed van ultra-geluids golven, dat zijn geluidsgolven van zeer hoge frequenties, die het menselijk oor niet kan waarnemen, op de moleculen van een gas. Hierbij blijkt een extra- absorptie van geluidsintensiteit plaats te grijpen. Dat de bestudering van de molecu laire structuur ook voor de praktijk zeer belangrijk is, blijkt onder meer uit het feit, dat op het ogenblik vloei bare waterstof, die vrijwel niets weegt, in de Verenigde Staten in tanks wordt vervoerd en niet meer in cilinders. Natuurlijk wordt er daarbij voor gezorgd, dat de water stof tijdens het transport vloeibaar blijft, maar de daarbij gebruikte koe- lingsinstallatie is goedkoper dan het vervoer in waterstofgascilinders. Om dezelfde reden brengen vrachtsche pen thans methaangas (aardgas) in vloeibare vorm naar Engeland. Loop vrij binnen... van kempen LEIDEN om 1 Ideeën op te doen breestraat koopcentrum voor serviesgoed en glaswerk TN DE eerste negen maanden van dit jaar werd voor 49,5 miljoen gulden I- aan bloemisterijprodukten geëxporteerd: voor snijbloemen 39.140.000 en voor potplanten 10.320.000. De totale waarde van de uitvoer lag ruim 5 miljoen gulden boven die van de eerste drie kwartalen van 1959. Dit werd vanmiddag medegedeeld door de voorzitter van de vereniging „De Nederlandse Bloemisterij", dr. A. J. Verhage, op de algemene najaarsver gadering van deze vereniging in Utrecht. Hoewel de exportcijfers reden tot vredenheid geven, meent dr. Verhage, dat de stijging van de uitvoer te eenzijdig verloopt, Hij zei, dat de Westdui-tse markt steeds meer produkten afneemt van derland. maar dat anidere belangrijke pórt-gebieden, met name Bel-gië, Engeland, Zweden en Zwitserland, relatief in be tekenis teruglopen. De toenemende be langstelling van kleinere afzetgebieden als Oostenrijk, Finland en Noorwegen volgens hem, onvoldoende om, uit e oogpunt van spreiding, de totale aanblik bevredigend te maken. Dr. Verhage ging ook nader in op de erkenningen op grond van vakbekwaam heidseisen en op de teeltregeling. Nu de bestaande erkenningsverordening vaa produktschap voor siergewassen moet dwijnen. terwijl de wet op de publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie niet toe staat, dat een publiekrechtelijk lichaam vanuit zichzelf erkenningseisen stelt, be tekent dit dat op korte termijn deze zaak bij de wet zal moeten worden geregeld, of dat de erkenningseisen zullen ver vallen. In dit verband Is reeds geruime tijd geleden door de regering advies gevraagd aan de Sociaal-economische raad. In de discussies hierover btf het samenstellen dit advies bleek, aldus de heer Ver hage, dat de Sociaal-economische raad het stelsel van erkenningseisen wat wanend beziet cn meent, dat het bevor deren van een goede kwaliteit op andere wijze, bijvoorbeeld door een kwaliteits controle, kan worden opgevangen. De heer Verhage meent, dat ten aanzien de bedrijfstak van de bloemisterij deze zienswijze echter met kan gelden. U-i-t vroegere ervaringen is namelijk ge bleken welke enorme moeilijkheden een goede kwaliteitscontrole op de bloemis terij-produkten onmogelijk maken. Kwaliteitscontrole Zelfs wanneer kwaliteitscontrole in de toekomst mogelijk zou zijn, zal de basis het Weren van een produkt dat in kwaliteit en sortering aan de behoeften de uiteindelijke kopers voldoet, toch altijd moeten worden gevonden in een produkbie, die geschiedt door hen, die de resultaten van wetenschappelijk onder voorlichting ook inderdaad kun- zei dr. Verhage. Slechts voldoende vakkennis bij teler handelaar aanwezig is, zal Nederland in de wedkamp om de voorziening van in het bijzonder de Europese bloemenmarkt, zijn plaats kunnen behouden en verster ken. Dr. Verhage meent dan ook, dat het de taak van de centrale overheid is om door middel von een wet te waarborgen, dat ieder die als zelfstandig ondernemer in het bloemisterij vak werkzaam is, aan minimale eisen van vakbekwaamheid vol- Hij zei voorts, dat de huidige erken ningsregelingen goed hebben gewerkt en feitelijk nimmer tot moeilijkheden heb ben geleid. Er is, volgens hem. dan oók weinig reden om, ook wanneer deze aan gelegenheid wettelijk zou worden gere geld, hierin wijziging te brengen, Wan neer men wijzigingen wil aanbrengen cn een grotere mogelijkheid van flexabiln- tedt voor de bedrijven wil invoeren, is dit naar zijn mening alleen verantwoord voor die bedrijven, waarin een waarborg kan worden gevonden dat men teelten gaat beoefenen, waarvoor men ook voldoende inzicht en vakkennis heeft. Been gebroken bij worstelwedstrijd Bij een ontmoeting tussen een Leidse en een Haagse krachtsportvereniging in een sportzaal aan de Langebrug heeft de zestienjarige P. van Leeuwen uit Den Haag gisteravond een been gebroken. De jongeman is naar het academisch zieken huis gebracht. Dame aangereden Gistermiddag kwart over twaalf is de 65-jarige mevrouw M. Landmeeter uit de Regentesselaan te Oegstgeest op de Breestraat ter hoogte van het stadhuis aangereden door een personenauto. Met een flinke wond aan haar achterhoofd vervoerde men haar naar het diacones- senhuis. Het ongeluk gebeurde toen de wielrijdster naar links uitweek, juist op het ogenblik, dat de auto haar inhaalde. Zie voor stadsnieuws ook pagina 4 Gevestigde en vertrokken personen In de week van 6 t/m 12 oktober Tuinbouw- en plantkunde, Leiden, naar Frankrijk De afdeling Leiden van de Kon. Ned. :ij voor tuinbouw- en plantkunde ver gaderde gisteravond onder voorzitter schap van de heer J. H. Smit in In den ergulden Turk. De voorzitter van het hoofdbestuur, jhr. L. M. E. von Fisenne, aanwezig en hij sprak een opwek kend woord voor een ledenwerfactie. De heer J- Vermande, Oegstgeest, ambtenaar de plantsoenendienst in Leiden, hield een causerie over een reis door Frankrijk. Voordien had men gesproken de algemene jaarvergadering op 3 november in Utrecht. Niet eens was met de verschuiving van avond- tuinbouwonderwijs naar de dag. De heer J. H. Smit zal met de heer H. Veen- dorp de afdeling op deze vergadering ertegenwoordigen. De heer Vermande toonde vele dia's over Frankrijk en gaf prettige reisbeschrijving. In Leiden vestigden zich: G Vermeer en fam, Valdezstraat 13a P. Peper en fam, kantoorbediende. Fred, v Eedenlaan 49: I W Colpa en fam., Va- leriusstraat 72; M C Roggen-Lantinga en fam., Roodenburgerstraat 37; D J Deur hof en fam., straatmaker, Kooilaan 63 A Aalbertsen en fam., carrosseriebouwer Zoeterwoudseweg 102; E Duermeijer- Zweers en fam., Hoge Rijndijk 105a; P Heyn Papousek en fam., techn. amb tenaar, Valeriusstr. 66; G van Wouden berg en fam., arts, Witte Singel 106; M R Willison en fam., leraar. Witte Singel 31; N Oedayrajsingh Varma en derwijzer, yan Vollenhovenpl. 94; A C Wiemer en fam., adj. techn. ambt., Va leriusstr. 94; N Houweling en fam Lust hoflaan 36; C Bouma-Hofstra en fam., Antillenstraat 24; A P van der Kamp en letterzetter, Antillenstraat 26; D Metselaar en fam., arts RU, Van Vollen hovenpl. 71, K Alaï en fam.. Van Vol- 'enpl. 102; W C Koemans, landar beider, Middelweg 1; H A van Waesber- ge, secretaresse. Burggravenlaan 28; M G Feenstra, onderwijzeres, Roodenbur- gerstr. 19, A Buurman, med. laborante AZ. Steenstraat 47; J G M Hosman, J W Frisostraat 7; A M H Poels, 11 verpleeg ster, Hooigracht 11-29; R L J Toet, Rijn Schiekade 60; C Papenhuijzen, Oude Rijn 96; W H M de Cock, Merelstraat 30; F W Klaaijsen, Rijn en Schiekade 116b; P P Dümpel, Witte Rozenstraat 16; M E Weijers, 11 verpleegster, Hooigracht 11-29; den Berg. Valdezstraat 13; H E Spijker, verpleegster. Hoge Rijndijk 79; J A van Zutphen, Hartmanstraat 6; W de Ruijter, Kastanjekade 14; A J N A Verhoof, Boerhaavelaan 42; CF van Beusekom, Ed van Beinumstraat 35; V M Croon, Haag weg 38; C Joukes, Burg gravenlaan 22; J Mets, Hooigracht 90; A M Oosbdam, 11. verpleegster, Hooigr 11-29; C G van Oostveen, Rapenburg 121; G T L M Walma van der Molen, Marien- poelstraat 5; M J P Adank, Gerrit Dou- straat 15; A B van der Scheer, Breestr. 51; J Kapteijh, De M v Streefkerstr.' 60; A L Vos, Witte Singel 104-104a; J Hoi- tink, rijksambtenaar, Koninginnelaan 37' A J H Jonker, onderwijzer, Steenstr. 8; A J Penninga, lerares, Burggravenln 203; A G Klumpers, Jan v Goijenkade 38; J van der Heijden, tekenaar, constructeur, Valeriusstraat 48; T van Veen, Kaarsen makersstraat 7; G Duermeijer-Boeve, Ho ge Rijndijk 105a; H G Koekkoek, evan gelist, Tib Siegenbeekstraat 8; N P van den Berg, Piet Paaltjenspad 7; M H van der Kleij, wijkverpleegster. Burggraven- laan 190; N M Brugmans, kinderverzorgJ ster, Rijnsburgerweg 113a; J W Sodder- land, Noordeinde 52; D J Dee, militair, Vrouwensteeg 20; E M Tordoir, Rooden burgerstraat 31; M J Gerrits, St Buy- singstraat 10; H A van der Star, hulp in de huish.. Hooigracht 15; J van Veen. Oude Singel 78; M H F de Vries, Lange Mare 100; N, Smeele, Bilderdijkstraat 1; L G Ros, Duyvendakstraat 2; C Roeland- se, chef-kok. Levendaal 114; J A van der Sluijs, winkelbediende, Beatrixstraat 34; D W Kok, wetensch. medewerker, Zoe- terwoudsesingel 106; D B Jongsma. hulp in de huish., Rijnsburgeweg 10; N van Gent, adj. ass. huish., Rijnsburgerweg 10: Betsema, hulp in de huish Rijnsbur gerweg 10; J B M C Weijers, 11. zicken- •erzorgster, Rijnsburgeweg 10; E H van Eden, le verpleegster, Rijnsburgerweg 10; H A Werker, Rapenburg 121; J G van Dijk. Herenstraat 2; L Joustra, Kore- vaarstraat 11c; M H Soeteman, Jan van Goijenkade 6; M I Kerruish-Coppell, Boerhaavelaan 206; C C Scholly, secreta resse, Witte Singel 71; D H Lau. wol- soplesteh, Magd Moonsstraat 31; I N la Gordt Dillié, Joh de Wittstraat 44; A M A van Zoen, dienstbode. Stationsweg 37; A L Hes-Nilsson, Plantsoen 1; J G Nik- kel-Hermsen, Plantsoen 1; P Wattel, Klikspaanweg 14; K E Hidding, Nieuwe Rijn 98; A Klein, Oude Vest 35; J A F van de Kamp, Oude Vest 35; M Donze, Drie Octoberstraal. 29a: J T Meijer, Rijnsburgerweg 62b; A M Maat, 11. ver pleegster, Hooigracht 11-29; J E Duintjer, Hogewoerd 30: F T A Jacobs. Kagerstr. 16; F Wissel ink, 11. ziekenverz., Rijns burgerweg 10; W M L de Koning, Fagel- straat 32; A W Swaneveld, Morsweg 36; A J Straathof, hulp in de huish.. Roo denburgerstraat 60; G Ligthart-Rijkers, tehuisleidster. Van den Brandelerkade 26: M J Versteeg, Rijn en Schiekade 42; J C Wijnmaalen, magazijnbediende, Abr. Crijnssenstraat 8; G M T Beukering. Van Slingelandtln 8; M Vervloet, med. ana liste, Plantage 8; W H A Lamers. kelner. Diefsteeg 6b; B W Verwey, Haven 24a: C J van Eijnsbergen, Witte Singel 94: J J A Logeman, koopman. Van Vollen- hovenplein 62; K A Beintema,.Buys Bal lotstraat 25; B J van den Bosch, Rijns burgerweg 36; D Ouwehand, Zeemanln 16a; E Y Vastbinder, lerares. Stieltjesstr A de La Rie-Schaap, Waardgracht S M Dieleman-Heinsdijk, Nieuwe Rijn 64a; G T J M Storimans, Morskade J M Eckhardt, militair, Boshuizer- kade 70; G J M Lindenbergh, 11. ver pleegster, Mezenstraat 2; C P Louwerse, Hoge Rijndijk 109a; A A T Moes. Spie ghelstraat 20a; J Vermeulen, agent var politie, Sumatrastraat 40; J F Veldkamp. Klikspaanweg 15; E M van Dusschoten. Levendaal 39; I Y van Heemskeerck Dü- ker, Tesselschadestraat 23a; A Smits-van Egmond, kantoorbediende, Oppenheim- straat 41; J Mollema, chauffeur, Falck- straat 11: E Peteru9ma-Jongstra, Vale riusstraat 100. Uit Leiden vertrokken; den Beng en fam-, Oude Vest 223, Amsterdam, Goeman Bongesiusstraat 13; H P Olivier en fam., Janvossenseeg 7.' Voorschoten, Prof Eirothovenlaan 22; K van Nieuwcndijk en fam., Rijndijk- straat 80, Utrecht, Omloop 26 bis A, J W de Heiden en fam., Scholtensti Zeist, Sophialaan 15 II; D Klein en fam.. Sumatrastraat 24, Rotterdam, Pun-tstraat 35a bov.; G J ran de Griend t en fam., Oude Vest 29, Oegstgeest, M H Tromp- laan 186; M M Schippers-Winkeler en fam., Meleh Treublaan 57. Tilburg, Abdij van Averbodestraat 109; F C van de Ka mer en fam., Zoeterw.simgel 81, 's-Gra- venh-age, Hoefkade 89; C M de Hooge- Selier en fam., Heemskerkstraat 76. Rijs wijk ZH, Cor Ruijsstraat 3; J ter Beek en fam., Burggravenlaan 233, Epe, Bon- 24; R Hamselaar en fam., Bak ker Kor ff straat 7, Amsterdam, Gr Bickers- I; T J C Verheij-den en fam., Rijnsburgerweg 33. Eindhoven, Pr Hen drikstraat 53; J Miedema en fam., Joh de Wittstraat 14, Nijkerk, Holkerstraat 30; d Hil-Mulder en fam., Coorn-hert- sraa-t 49, 's-Gravenhage, Medemblikstraat J H A van den Heuvel en fam.. Vijf Meilaan 17, Leiderdorp, Irenestraat 2; A A Fisher. Aalmarkt 3, 's-Gravenhage, Koninginnegracht 96c; M P Stieding-Van .Vliet, Gerrit Kasteinstraat 15, Leidsestiraatweg 3; H van Leeuwen, Hof- laa n 195, Robterdam, Beneden rij weg 27; J W Sbiediing, Melch Treublaan 53. Oegst geest, Leidsestiraatweg 3; J H Kagenaar- Sinteiir, Ter Haarkade 8a, Rijnsburg, Oegstgeesterweg 67; C P M van Veldhui zen, Morsweg 24a, Rijsbergen, Antwerpse- weg 11; C J Oostveen, Rijnsburgerweg 62, 's-Gravenhage, Maastriohtsestnaat 63; M.M J van der Meel, Aot Duycklaan 8, Rotterdam, Van den Hoonaardstraat 12; A L J Kooh, A'loëlaan 43a, Rotterdam, A da msho (straat 146a; E A J Nahon, Ma- rislaan 45, Heer, Akersbeenweg 100; G G Abeln, Rapenburg 12, 's-Gravenhage, Danokerbsstraat 11; B T Liefrink, Noord einde 2a, Utrecht, Vleutenseweg 89; M J M Spaaij, Van Riebeeok-hof 20. Enschede, Gronausevoetpad 100; J A Peek, W de Zwijgerlaan 59, 's-Gravenhage, Laakkade 80; J E v d Hout-Klein, Groenoordstraat 28, Leidschendam, Veurse Achterweg 133; G van Kooten, Moddermanstraat 7, Ede, Beatrixlaan 45; M Griffioen-Cornelisse, Oude Vest 51, Voorburg, Mauriteetraat 9; H M Johannsen, Melch Treublaan 57, Til- bung, Abdij v Averbodestraat 109; E J Bit ters, Schelpenkade 55, Utrecht, Merwede- kade 208; G L Wondergem, Kort Galgen- water 21, Hilversum, Oude Amersfoortse- weg 77; J L Knöps, Rijnsburgerweg 10, Oolgensplaat, Langstraat 62; C M Wen- nink, Rijnsburgerweg 14. Oegstgeest. Pr. Bernha-rdlaan 53; C Weenk, Boerhaavelaan 2, Noordwijk, Binnenweg 11; J M van Helden, Boerhaavelaan 176, Groningen, Parkweg 62; B G M Brandt, Roodborst- straat 29, Duitsland; J Boekhoud, Van Bemmolenstraat 26, Nigeria; J L A Pino, Stieltjesstraat 1, 's-Gravenhage, Pr Wil- lemstraat 31; M Segaar, Resedastraat 3. Ermelo, Elspeterbosweg 26; A den Bur ger, Morsweg 92a, Etten en Leur, Fred, v Eedenstraat 12; B A de Hooge, Bredero- straat 15, Rijswijk ZH, Cor Ruijsstraat 3; H J Boumans-Verhoe ven, Boerhaavelaan 30, Wassenaar, Dr v Praagstraat 13; F C de Haan, Merelstraat 29, Eindhoven, Fa- britiuslaan 59; H Overmeer, Hoflaan 52, Rotterdam, W Buytewechsbnaat 131b; A M van Buu-ren, W Pyrmontstraat 68, Voor schoten, Nw Voordorpstraat 60; T H Vroo- men, Van Slingelardtlaan 3, Kenkrade, Anemonenstraat 60; A W K van Kooten, Plantsoen 37a, Amsterdam, Deurloostraat 126 II; R R J M Bocxe, Hogewoerd 140. Leidschendam, Pr. Hendrikpl. 7; L. Nau- ta, Cobetstraa-t 13, Delft, Koommarkt 10; P Starmans-Peeters, Lindestraat 28, Noot. dorp. Delflandstraat 69; K N Venkatara- man, Wibte Rozenstraat 12a, Oostenrijk; A G J van Schaak, Steenebraaf 33a, Doom, Dorpsplein 8; H Seelbaeh, Lombokstraat 32. Utrecht, Kanaalstraat 137 bis; K S Wiamda, Roodtoorststraat 14, Rotterdam, Avenue Concordia 14; G C J den Ouden, Fagelstraat 20, Vlissingen, Kanaalstraat 50; C P van der Heijden, Melch Treublaan 15, Beverwijk, Scheijbeecklaan 5; Jhr J L C van den Bosch, Breestraat 14, 's-Gravenhage, Van der Aasstraat 56; H G van Rijswijk, Noordeinde 2a, Lei derdorp, Pinksterbloem 138; J H C Geu sebroek. Plantsoen 81. Haarlem, Tweede Emmasbraat 36; J Verhoef, Stieltjesstraat 40, Amsterdam, Ter Hooge 11 III; R Sa- lomons, V d Waalsstraat 23, Bennebroek, Rijksstraatweg 113; Jonkvrouw AAS Sandberg, Witte Singel 36. Zeist, Pr Ma- rijkelaan 10 II; L H Helder, Morsweg 55a, Voorschoten, ab ligg Valkent).weg 102; EMM Helder-V d Heijde, St Aagten- straat 15, Voorschoten, ab ligg Valkcnb- weg 102; W M Theijse, Haagweg 35. Am sterdam, Van Eek henstraat 84; N van Duijn, Meermanshof 30, Zandvoort, Brc- derodestraat 130; C T M v d Heuvel-Dui venvoorden, Haarlemmerstraat 175-177, Nuenen, Margrietstraat 15; WAM Brug. man. Hooigracht 3, Noordwijk, Voor straat 20.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 3