laclit Cerullo in Den Haag: schokkend gebeuren Grote zaal van Dierentuin afgeladen jethergolven N.C.R. V.-j ournalistenf orum sprak over De Gaulle Lekasin. T&tUcc/' 7 DINSDAG 18 OKTOBER 1960 Schaakvraag 9 „Ik tart je!" zei een vriend, geef je een probleem en ik weet haast zeker dat je de oplossing niet vindt!" Ik heb er héél lang over ge daan en de oplossing wèl gevonden. Maar het is moeilijk Wit: Kc3. Tgl, Lb4, Pbl en Pd2 Zwart: Ka2, Th3 en Th4, Lal en Le6, Pb7, pi b2, c4, d3, f4 en h7. Opgave: Wit begint en geeft mat in maximaal zeven zetten. Damvraag 8 De stand die wij u gaven was: Zwart 5, 9, 14, 20, 23, 26, 28, 32, 38. Wit: 30, 34, 36, 37, 39, 40, 41. 43 44, 50. 1 Het spel moet als volgt verlopen: 36-31, 38x49; 30-24, 20x29; 39-33, 28x30; 37x10, 26x46; 50-45, 5x14; 40-35, 49x40' 45x23, 46x19, 35x4 Dit was dus het eerste optreden in Den Haag van de Amerikaanse evan gelist en opwekkingsprediker Morris Cerullo, bij wie Osborn vergeleken een rustige verschijning was. Het was alle maal vrij kalm begonnen, doch in de loop van die avond slaagde de kleine, gedrongen, gesoigneerde prediker erin Bridge West speelt 4 (10 slagen). U zit op de Zuidplaats en nadat Noord met 6 is uitgekomen, ziet U de volgende kaarten: A B 10 9 9 [O 8 2 +97652 Zuid neemt in slag 1 met schoppen aas en speelt ruiten 8 na. Noord wint met ruitenvrouw, vervolgt met rui tenheer waarop West ruitenboer bekent en speelt ruitenaas na. Welke kaart moet Zuid nu bijspe len? Uoningraatpuxzel Matrijs 324 Om de cijfers, te beginnen bij en in de richting van de pijltjes, woorden invullen, die betekenen: 1. stad in Duitsland a. d. Rijn, 2. onbeholpen jongen, 3. laag, gering, 4. gem. in Utrecht, 5. wit bloempje met jasmijngeur, 6. verdieping van een huis (meerv.), 7. sneuvelen, 8. plotse ling, 9. iedereen. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. sago, 4. samaar, 9. ara, 10, aal, 11. Mia, 12. jegens, 14. darm, 15. een, 16. nor, 17. el, 19. kana rie, 22. rek, 24. lod, 25. Let, 27. Game ren, 30. nu, 32. min, 33. Rus, 35. pips, 37. Kempen, 39. Ede, 40. Dan, 41. adé, 42. Londen, 43. snel. Verticaal: 1. sajoer, 2. are, 3. gage, 4. sas, 5. al, 6. amaril, 7. air, 8. ramp, 10. annalen, 13. eek, 14. dor, 16. nade ren, 18. leg, 20. nor, 21. een, 23. Kam pen, 26. tunnel, 28. mis, 29. Num, 31. spel, 34. span, 36. ido, 37. kan, 38. Ede, 40. de. N.A.M.: geen 300 miljard m3 gas De Nederlandse Aardolie Maatschappij heeft zich zeer verbaasd getoond over de uitspraak van de Belgische senator Lee mans in het Europese parlement, dat in het noorden van ons land een aardgasveld van 300 miljard kubieke meter zou zijn aangeboord. Er bestaat volgens de N.A.M. geen mogelijkheid, dat er van het aard gasveld bij Slochteren een directe verbin ding zou zijn met dat van Delfzijl, laat "•taan met één of ander veld in Oldenburg Duitsland). De directie van de N.A.M. ntkent de mogelijkheid niet, dat op an dere plaatsen in Groningen nog aardgas levonden zal worden. Dit zal moeten blij den uit een onderzoek, dat al jaren aan de gang is en nog wel enkele jaren zal tergen. Overigens moet men de aardgasvond sten niet te hoog aanslaan, het aandeel an aardgas in het totaal van de energie- oorziening in Europa bedraagt slechts dn a twee procent, aldus de N.A.M. In o totale gasvoorziening van Nederland 5cft het aardgas een aandeel van 21 pet. Prediker brengt zaal in extase „Zijn er vaders en moeders met kinderen gekomen, die geloven dat door handoplegging genezing mogelijk is, laten zij dan naar voren komen. We trekken ons terug in een besloten bijeenkomst. In het openbaar mogen we de handen niet opleggen, maar we vinden er wel een weg op. Wij moeten Gode meer gehoorzamen dan de mensen. Hier sta ik; ik ben niet bang om er voor in de kast te komen." Op het podium van de grote zaal in de Dieren tuin staat ds. A. A. Leenhouts, voorzitter van het Convent van Pinkster gemeenten in Den Haag, en met krachtige stem, de armen boven het hoofd zwaaiend, slingert hij zijn woorden de uitpuilende zaal in. Er gaat een in stemmend geroezemoes en hallelujah-geroep door de menigte, die het top punt van opgewondenheid heeft bereikt. Vlak voor het podium haalt een moeder haar kindje uit een invalidenwagentje en probeert het te laten lopen op beentjes, die het lichaampje niet kunnen dragen. Het experiment en het is riiet het enige deze avond wordt een hartbrekende misluk king. Geschokt verlaten we de Dierentuin, vele, vele honderden mensen achterlatend, die als in een ban geslagen schijnen en daarom maar moeilijk kunnen heengaan. Op veler gezichten zien we een extatische glimlach. Zal de prediker spoedig achter het spreekgestoelte plaats nemen? Men wacht het wanneer ds. Leenhouts gebed uitspreekt, njaar eerst treedt nog op de Zweedse zanger Sven Björk, die de gebedsgenezer begeleidt en hem aan kondigt nadat hij een lied heeft ge zongen. Vooraan zittende bezoekers, wier kinderen wellicht door gehuil de samenkomst kunnen verstoren, worden verzocht om achterin de zaal plaats te nemen. Maar nóg komt Cerullo niet- er wordt opnieuw gezongen, waarna een collecte met plastic emmers volgt. Na drukkelijk wordt om een offer gevraagd, want de campagne heeft al meer dan f 3000,— gekost. Toespraak „We groeten U in de wonderbare naam van Jezus". Met deze woorden begint Cerullo zijn prediking, die zich kenmerkt door elementair taalgebruik en veelvul dige herhaling, waardoor ac boodschap er als ir.gehamerd wordt. Bij ogenblik ken schijnt de in een bruin maatpak gestoken prediker alle zelfbeheersing te verliezen, maar het is inderdaad slechts schijn. Druk gesticulerend, zodat men vreest dat de microfoon van het podium zal worden gevaagd, schreeuwt Cerullo schier hysterisch de zaal in. doch telkens wanneer de menigte In beroering raakt, p zijn verzoek de handen opsteekt en iet hallelujah-geroep antwoordt, her vindt hy zijn kalmte. Om even later de tal opnieuw naar een hoogtepunt op zwepen. „Heden is de Schrift in uw ogen .vuld. God is in Holland en de kracht de Heilige Geest is hier. Ik ben geen kwakzalver en geen geloofsgene- ik heb geen kracht om te genezen, is slechts één genezer: Jezus Christus ar één ding houdt ons van Hem van- in en dat is ons eigen ik. Wij trach- God door onze natuurlijke zintuigen te begrijpen, terwijl er een bovenna tuurlijk zintuig nodig is om Hem te ver staan: het zintuig van liet geloof. En het geloof kent geen grenzen. Alles wat gij in het geloof vraagt, zal u worden geschonken. De Heilige Geest is aar zijde; u zrit in de tegenwoordigheid dc Almachtige. Zegt Hallelujah! Steekt uw armen omhoog!" Korte zinnen herhaalt Cerullo tot vijf maal toe. De tolk, die vlot vertaalt en alle gesticulaties nabootst, kan prediker ternauwernood bijhouden zijn grootste stemverheffing blijft slap aftreksel van de schorre schreeu wen van de Amerikaan. De woeste stortvloed van woorden gaat onverwacht liggen: terwijl het or gel zacht begint te spelen, gaat Cerullo rustig verder: „Als u gelooft, zult u he den de heerlijkheid Gods zien. Mijn vrede geef ik u, Mijn vrede laat ik u. Ik ben nu klaar, wij gaan bidden." Mi nutenlang bereidt hij de schare voor op het gebed, de spanning tot het uiterste opvoerend. Hij laat de mensen opstaan en de handen opheffen; hij laat hen in de handen klappen („vlug, vlug!") om hen daarna weer als standbeelden aan grond vast te nagelen. „Zie op broe der Cerullo. Ik heb maar één doel; ik word niet betaald, maar betaal alles uit eigen zak. Ik behoor tot een grote organisatie in Amerika met 15.000 pre dikanten en 700 zendelingen over de hele wereld." Eindelijk gaat hij voor in kort gebed en daarna is de spanning 1 gebroken Vervolgens laat hij twee vrouwen op het podium komen, van wie de een ge tuigt dat zij tijdens een genezingsdienst m Amsterdam op het gebed van Cerullo is genezen van een zware zenuwontste king en van galstenen. „God bless you." De tweede vrouw vertelt aan een tumor te hebben geleden. „Hoe groot was die tumor?" ,Als een kindje, dat je draagt," „Ziet u hoe zij genezen is? Laten we haar een applaus geven!" v „Zijn hier ook mensen van wie het ene been korter is dan het andere?" Een aantal vingers gaat omhoog. „Ik mag van overheidswege niet de handen opleggen en ik zal me daaraan houden. Ik ben niet in m'n eigen land. Als ik hier predikant was, zou ik er de gevangenis voor over hebben. Ik heb over de gehele wereld gepreekt, in lan den, die voor 90 procent katholiek zijn en nooit is mij handoplegging verboden- Ik moest in een christelijk land komen om te horen verbieden wat de bijbel zegt. Daar moet u iets aan doen!" Een vrouw wordt op het podium ge roepen, die vertelt 68 jaar te zijn. Ze draagt hoge schoenen en loopt enigszins kreupel. „God zal geweldige dingen voor u moeten doen, want broeder Cerullo zal u niet aanraken. Prijs de Heer! Geloof!" „Tot welke kerk behoort u?" „Volle Evangelie Gemeente „Hoe lang bent u christin?" „M'n hele leven al." „Weet u niet wanneer u echt gered werd? Nee? Vijf jaar geleden!" Mevrouw W. Robijn, Beeklaan 393, moet op een stoel plaats nemen, haar handen opheffen en haar beide benen op i stoel leggen. ,Ik wacht op Zijn zalving: als die komt, zal uw been gaan groeien." Ce rullo maakt een zegenend gebaar. „U Mevrouw W. Robijn, Beeklaan 393, is op het podium geroepen. Even later dan het moment, waarop deze foto werd genomen zou zij haar benen op de stoel vóór haar leggen. podium heen en weer, naar onze vaste overtuiging we zaten er vlak bij precies zoals zij naar het podium gelopen is. Ds. Leenhouts steekt de handen hoog en loopt juichend naar de v zijde van het podium. „Hallelujah, het wonder is geschied." De zaal is tot het uiterste geladen. Men juicht, men klapt De heer Cerullo keert zich weer tot de sen, laat ze beide handen ten he mel heffen en driemaal nazeggen: „Door striemen ben ik genezen." Ternau wernood opgemerkt verlaat hij dan het podium, waarop ds. Leenhouts voorgaat dankgebed. Tallozen staan de tranen in de ogen, maar zij glimlachen door de tranen heen „Heft thans Uw handen omhoog" de massa tot het kookpunt te brengen, waarop zij alles deed wat van haar verlangd werd. Zij strekte de rechter arm uit als in de Hitlergroet, hief de beide handen als automatisch hoog bo ven het hoofd, gehoorzaamde het bevel om te gaan staan of weer te gaan zitten zonder enig innerlijk verweer, sloot de ogen en opende deze weer op een enkel woord. De heer Cerullo oefende een macht uit, zoals weinig zal zijn vertoond. Plotseling is hij verdwenen, het verder overlatend aan ds. Leenhouts, die als tolk van de overgrote meerderheid zijn boordevolle hart uitstort in een harts tochtelijk dankgebed: „O, God, wij dan ken U voor Uw kracht, die hier open baar geworden is- wij danken U voor de opwekking, die hier begonnen is". Zodra het amen uitgesproken is, stemmen paar duizend zangers in met het koor „Ere zij het Lam", terwijl zij handen klappend scanderen. Enorme belangstelling Naar schatting een 2500 mensen wan afgekomen op de roep, die van Cerullo uitging, zodat velen met een staanplaats genoegen moesten nemen. Zeer velen n reeds 's morgens gekomen om de beroemde gebedsgenezer te zien en te horen, doch toen was hij niet verschenen. De nacht had -hij. doorgebracht in een hotel te Groningen, waarin feest werd gevierd met het gevolg dat hij uit de was gehouden. Behoefte aan rust, zowel voor het lichaam als voor de geest, had hem doen besluiten zijn eerste op treden in Den Haag naar de avond te verschuiven. Gisteravond vertoonde hij ;en spoor van vermoeidheid meer. De samenkomst werd uitstekend gere gisseerd. In het begin van de avond liet de heer Cerullo zich niet zien; voorgan gers van Pinkstergemeenten leidden de samenzang van bekende liederen als „Stromen van zegen, komen als plas regens neer", die naarmate de tijd vor derde, steeds enthousiaster klonken en uitstekende voorbereiding waren. Steeds meer mensen gingen staan en hieven de handen op om daarmee uiting geven aan hun volledige betrokken heid bij het gebeuren. Een enkele tam boerijn versterkte het ritme der liederen, die werden begeleid op een elektrisch or- n op een vleugel. En al voller werd de zaal, getooid met spandoeken, waar- te lezen stond „Jezus leeft" „Jezus redt" „Christus is het antwoord". nu in de tegenwoordigheid Gods. Wees niet zenuwachtig; vergeet de men- ;n om u heen." Dan opeens begint de gebedsgene zer te schreeuwen. „Zie op Jezus! Ge loof! Geloof! Been kom uit, been kom uit, in de naam van Jezus Christus! Kom hier!" Volkomen geëxalteerd worden de zinnen uitgestoten. Cerullo grijpt het kortste been, heft het op en zwaait het licht heen en weer. Ziet! Kleine schok Mevrouw Robijn mag opstaan; zij is genezen verklaard. „Prijs God en zie ar mij. Wat voelde u?" ,Ik voelde een kleine schok, of m'n been groeide" (applaus). „Wie heeft het gedaan?" „Jezus!" „Til uw benen hoog op. Wandel in Jezus naam." De vrouw loopt op het Tegen Grontmij geen stappen De regering zal de ontginningsmaat-l schappij „Grontmij" niet beletten, in Ka-I tanga cultuurtechnische werken uit te! voeren. Het Tweede-Kamerlid ds. N. van der Veen (pac. soc.) had hierom ge.! vraagd, aangezien hij van mening dat het overleg tussen de Grontmij de regering van Katanga het beleid de Verenigde Naties doorkruist. De gering deelt deze mening niet. term daar de Grontmij een particuliere derneming is. Omdat bovendien de trans-' acties van de Grontmij niet met de wet- in strijd zijn, heeft de regering zelfs nii de bevoegdheid in te grijpen, besluit he., antwoord, opgesteld door de excellenties; De Quay en De Pous. TYE NCRV had zeker geen betere eens over de grote verdiensten van ge- -L' keuze kunnen doen, toen zij prof. neraal De Gaulle tijdens de jongste mr. dr. I. A. Diepenhorst verzocht als wereldoorlog, toch rezen vele beden- gespreksleider op te treden by het in- kingen tegen zijn optreden als presi- ternationale journalistenforum, dat dent van Frankrijk. Wel vond hij in gisteravond zUn entree maakte in het twee journalistei. (een Pool en een televisieprogramma. Duitser) vrij warme verdediging, maar Prof. Diepenhorst beschikt niet al- de overige gesprekspartners deden hem leen over uitzonderlyke kennis en hel- scherpe verwijten en zelfs werd de dere denkwyze, maar bovendien is mening geuit dat president De Gaulle zyn ryk genuanceerd sprekerstalent zÜn volk tot een burgeroorlog zou drij- van grote steun gebleken voor de bul- ven. tenlandse journalisten die door dc taal- Prof.' Diepenhorst had, zoaLs iedere moeilijkheden dlkwyis niet tot volle forumleider, nogal eens moeite de dis- argumentering kun- dat details af te buigen, maar hem uitstekend toevertrouwd. Zo werd er veel gezegd c De Gaulle Het over Lt etomeen «sie buitenlandse journalisten op Nederlandse politieke vraagstukken onderwerp van bespreking zou wezen. Wij zijn van mening, dat de NCRV met de instelling van dit forum (waar van de gesprekspartners zullen wisse len in de toekomst) een belangrijke bijdrage heeft geleverd tot verhoging van het culturele niveau van het tele visieprogramma in het algemeen. WOENSDAG KLAPT DE MUZEVAL DICHT De NCRV-radiowedstryd voor muzi kale luisteraars „lil de Muzeval" be leeft woensdagavond a.s. de finale. Dan klapt de val dus voorgoed dicht en dit zal vele luisteraars spyten! na dat gebleken is wie van de twee „kop lopers" de prys heeft gewonnen. Om tien minuten vóór acht treden de beide finalisten, mevrouw J. C. Ron- day uit Den Haag en de heer D. H. Dik uit Maartensdijk tegen elkaar in het strijdperk. De jury, die onder leiding .«n heer A. Herckenrath het beslissende rH' woord zal spreken, heeft een eerste en een tweede prijs toe te kennen. Deze bestaan resp. uit waardebonnen van 300 en 200, te besteden voor de aan koop van artikelen op muzikaal gebied. vanavond Het NTS-filmprogramma omvat vanavond van 8 uur af eerst het jour naal, dan een korte film over een Pa- n om 8.50 uur als hoofd schotel „Het huis der geheimen", goed gekeurd voor boven 14-jarigen. n m van pijn Èsssi# een (goury) produkt Interland voelbal op 26 oktober vanavond In het programma van de KRO kunt u vanavond luisteren naar een Op woensdag 26 oktober a.s. zal de concert, te geven door het Radio Fil- NTS de BBC-reportage van de voetbal- harmonisch orkest onder leiding van wedstrijd Engeland—Spanje, die ge- De» Dixon. Er worden, tussen 9 en speeld wordt in het Wembley Stadion JJ.25 J1U7' composities uitgevoerd van (bij Londen), overnemen. Orthel, Schumann (pianoconcert in a, Deze Eurovisie-uitzending komt tus- solist Gérard van Blerk) en Sibelius, sen 3.25 en 5.15 uur op het scherm. Het 07,1 11 kinderprogramma van de VARA zal in e,ramrnn verband met deze uitzending op die woensdagmiddag om 5.15 uur beginnen. BBC koopt films van... de IT A Een der programmafirma's die voor de ITA produceren, heeft 52 filmB kocht aan de BBC. Dit is de e^awc transactie welke tot stand kwam tenge- orKest- volge van een overeenkomst, in het be gin van dit jaar gesloten tussen de BBC en de genoemde firma, Associated Rcdif- fusion. Het betreft een aantal oude, kostbare rolprenten, waaronder verfilmingen van Shakespeare-werken. Bij de AVRO is het Gastenavond tussen 8.05 en 9.40 uur. Ageebh Scherp huis ontvangt o.a. Ina Faassen, Jaap Spigt, Cor Lemaire en Yvonne Carre. Om 10 uur hoort u kamermuziek door Frans Bruggen, blokfluit, Dick Visser, luit en Janny van Wering, klavecimbel en om 11.20 uur wordt de cyclus „Sym fonieën van Beethoven" voortgezet met i een uitvoering van de 4e. Bruno Wal de eerste ler diri2eert ^et Columbia Symfome- 13 Ik ging Jiet gangpad door en Jackstraw volgde me. De breedgeschouderde jongeman die op de vloer had gelegen, zat nu in een stoel en grinnikte toen ik hem passeerde. „Hoe maak ik vrienden en relaties!" Hij had een wat lijzige, beschaafde spraak. „Ik ben bang dat u onze waarde vriend beledigde." „Ik ook," gaf ik toe. Ik wilde hem voorbijlopen, maar bedacht me plotseling en bleef staan. Die brede schouders en sterke handen zouden ons namelijk nog uitstekend van dienst kunnen zijn. „Hoe voelt u zich?" „Ik ben er bijna weer bovenop." „Inderdaad, maar een minuut geleden zag u er niet zo best uit." „Ik was lang uitgeteld. Kan ik u helpen?" „Daarom vroeg ik hoe u zich voelde," knikte ik. „Ik sta tot uw dienst". Hij kwam uit de stoel en torende eensklaps centimeters boven me uit: De kleine man in het sportjasje en met de opzichtige das maakte een angstig geluidje en leek plotse ling op een verongelijkt en jankend hondje. „Voorzichtig, Johnny, voorzichtig!" Hij had een pasale stem en ik hoorde meteen dat hij in de achterbuurten van New York thuis hoorde. „We hebben onze verantwoordelijkheden en verplich tingen en als er iets fout gaat...." „Rustig maar, Solly!" De jongeman klopte hem •n paar maal sussend op de kale schedel. „Ik ga alleen maar een wandelingetje maken om eens ren uit te waaien." „Dan doet u eerst deze parka en broek aan." Ik had geen tijd me om de excentriciteiten van klei ne, magere mannetjes in geruite sportjasjes en met opzichtige dassen te bekommeren. „U zal ze hard nodig hebben." „Ik heb nooit last van de kou." ,Van deze wel. De temperatuur buiten is name lijk zestig graden Celsius lager dan hier in de cabine." zonder einde door ALLISTAIR MACLEAN Ik hoorde het verbaasde gemompel van som mige van de passagiers en met een nadenkende uitdrukking op zijn gezicht nam de jongeman de warme kleren van Jackstraw over. Ik wachtte niet tot hij parka en broek aangetrokken had, maar verliet met Joss de cabine. De stewardess lag op haar knieën naast de ge wonde marconist. Voorzichtig hielp ik haar over eind. Ze stribbelde niet tegen en keek me enkel zonder iets te zeggen aan. In het doodsbleke, ge spannen gezicht leken haar bruine ogen onnatuur lijk groot en wijd. Ze beefde zichtbaar en haar handen waren koud als ijs. „Wilt u bevriezen?" vroeg ik. Het was nu niet de tijd voor zachte en vriendelijke woorden en ik wist dat deze meisjes geleerd hadden hoe ze zich in een noodtoestand dienden te gedragen. „Heeft u geen muts. eën overjas, laarzen of zoiets?" „Jawel." Haar stem klonk dof en toonloos. Ze stond bij de deur en ik hoorde haar van zenuwen trillende elleboog er steeds weer tegenaan stoten. „Ik zal me gaan omkleden." Joss klom door het gat in de voorruit naar buiten om de opvouwbare draagbaar te halen en intussen probeerde ik de uitgang van de cockpit open te krijgen. Ik bewerkte hem zelfs met de achterkant van een brandbijl, maar de deur bleef klem zitten. Daarna trokken we de draagbaar naar binnen en waren juist bezig de marconist erop te binden,zo voorzichtig mogelijk als de beperkte ruimte het toeliet toen de stewardess plotseling weer verscheen. Ze droeg nu een zware uniformjas en hoge laarzen, maar toch gaf ik haar nog een broek van rendierhuid. „U bent niet warm genoeg gekleed. Trek die broek dus aan." Ze aarzelde en wat ruw voegde ik eraan toe: „We zullen niet kijken." „Ikik moet naar de passagiers." „Die maken het best. U denkt er wel wat laat aan, is het niet?" „Ik weet het en het spijt me." Ze staarde naar de gewonde aan haar voeten. „Ik kon hem echter niet alleen laten. Zou hij.... dertkt u...." Ze beet zich op de lippen en vroeg dan abrupt: „Gaat hij dood?" „Vermoedelijk," antwoordde ik. Ze deinsde terug alsof ik haar een klap in het gezicht had gegeven. Toch was het niet mijn bedoeling ge weest wreed te zijn. Ik gaf slechts een klinisch oordeel. „We zullen doen wat mogelijk is. Veel zal het echter niet zijn, vrees ik." Ten slotte kregen we de marconist op de draag baar gebonden en met kussens beschermden we zijn hoofd tegen eventuele schokken. Toen ik op stond, had de stewardess juist haar jas over de broek van rendierhuid dichtgeknoopt. „We brengen hem naar onze post, zei ik. „We hebben een slee bij ons en behalve voor de mar conist is er nog plaats voor één persoon. Dat zou u kunnen zijn en u kunt dan meteen zijn hoofd ondersteunen. Akkoord?" „De passagiers...." begon ze onzeker. „Dat komt wel in orde." Ik ging naar de cabine, sloot de deur en gaf mijn staaflamp aan de man met de snee in zijn voorhoofd. De twee noodlampen verspreidden namelijk maar een heel zwak licht dat zeker niet bevorderlijk kon zijn voor het moreel. Programma voor morgen WOENSDAG 19 OKTOBER 1960 Hilversum I, 402 m. 746 kc/s. NCRV: 7.00 Nws en SOS-ber 7.13 Gram 7.30 Een woord voor de dag 7.40 Gewijde muz 8.00 Nws 8.15 Radiokrant 8.35 Gram 9.0o V d zieken 9.35 Waterst 9.40 V d vrouw 10.10 Gram 10.15 Morgendienst 10.45 Exodus, hoorspel (henh) 12,15 Gram 12.30 Land. en tuinibouwmoded 12.33 Gram 12.34 Gram en act 13.00 Nws 13.15 Met Pit op pad, lezing 13.20 Lichte muz 13.45 Gram 15.00 Muz voor BChoolorkest 13.45 Pianospel v d Jeugd 16.00 V d )eugd 17.20 Gram 17.40 Beurs- ber 17.4-5 Gram. !8.0o Regeringsultz: Uitwlseellngaprogr, rcT Thailand, in samenwerking met Ra- o Nederland Wereldomroep 1Ö.10 Man nenkoor 18.30 Het Spectrum, lezing of rep 13.45 Gram 18.55 Een goed woord voor een goede zaak, lezing 19.00 Nwe cn weerber 19.10 Op de man af, praatje 19.15 Plano- werken voor do Linkerhand 19.30 Radio- krant 19.50 Muz quiz 20.30 Klasa muziek (In de pauze: 21-25 Vragen van de oeku. mene, lezing (IEI) 22.10 Gram 22.3o Nws 22.4o Avondwerdenking 22.55 Boekbeapr 33.05 Pla tcnnleuws 33 55—24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. 1007 kc/s. VARA: 7.00 Nws 7.10 Gym 7.23 Gram en verkeera. wenken 8.00 Nws 8.13 Gram 9.^0 Gym v d vrouw 9 10 Gram. VPRO: 10.00 School radio. VARA: 10.20 V d vrouw 11.00 Gevar progr 12.00 Lichte muz 1i2:3o Land- cn tuin-bouwmeded 12.33 Voor het platteland 12.33 Gram 13.00 Nws en tentoonMelflings- agonda 13.20 Hammondorgel en zang j3.45 Geeprc do algi n 15.00 Her- ■mene weduwen- en toespraak 15.10 V d wezenwet 0p koms eugd 17.00 Gram 17.3o Ja; fenngsuitz: Emigratierubriek. Het einl- rraticpraatje van II A van Luyk. 18.00 Nws cn comra 18.20 Gram e-vtl act 8.35 Lichte muz 19.00 V d kind 19.10 Koni- ekeningen, toespraaa 19.20 Gram. VPRO: 9.30 V d Jeugd VARA: 20.00 Nws 20.05 -ichte muz 20.33 Als het een roos mocht ijn, hoorspel 21.35 Muzi-k leziing 22.20 Zes tig Jaar levenservaring (3), lezing ja.30 i 22.4o Kamermuz 23.05 Tussen mens levelivlek, lezing 23.20 Wereldkampioen, ippen dammen 23.26 Gram 23.55—24.00 (Wordt vervolgd) JNTS: 17.: 120.00 Jou ISporbpana 7.00 d kim AVRO: 20.20 oma 20.50 Literair geeprek 21.20 21.35—22.20 Muz show.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 7