f2.50 f5.- COÖP. RAIFFEISEN - BANK KATWIJK AAN ZEE iedere 10e inlegger iedere 25e inlegger Bij onze Bank wordt het sparen DUBBEL aantrekkelijk gemaakt in de Raiffeisen-week van 17 tot en met 22 oktober 1960 ontvangt een premie van ontvangt een premie van Hillegomse V.V.V. krijgt nieuwe voorzitter Om de Noord wordt weer aardig gevist RAIFFEISEN-DAG UW SPAARDAG! Op de RAIFFEISEN-D AG (donderdag 20 okt.) ontvangt iedere inlegger een kleine verrassing 5 Neem een Raiffeisen-spaarboekje in de Raiffeisen-week! NIEUWE LEIDSCHE COURANT 11 ZATERDAG 15 OKTOBER 1960 Als dinsdagavond de VVV Hillegom de algemene jaarvergadering houdt in Treslong, zal dit geschieden onder leiding van een nieuwe voorzitter. De commandant van de rijkspolitie, adjudant W. A. Hoekstra, heeft zich bereid verklaard de voorzittershamer over te nemen van dejieer L. Burg graaf, die reeds lang naar een opvolger heeft uitgekeken. £>e heer Burg graaf blijft als tweede voorzitter lid van het bestuur. Tegelijk met deze mededeling, die wij van de secretaris van de VVV, de heer M. F. Frank, ontvingen, werd ons een overzicht toegezonden van de werkzaamheden, door de VVV-afdeling Hilversum in 1960 verricht. Voor het eerst werd er samengewerkt met de VVV Arnhem. Deze afdeling gaf de lijst van per sonen door die in Hillegom wensten te overnachten. Maar deze samenwer king wordt ndet voortgezet, omdat de Arnhemmers daarvoor een bedrag in rekening brachten bij de te plaatsen gasten en de Hillegomse VW kreeg daarvoor niemendal. Er werd 4213 maal inlichtingen verstrekt, telefonisch, mondeling en schriftelijk. Aan Het waren weer in hoofdzaak Duitse toeristen die hier hebben overnacht. Voorts waren Belgen, Fransen, Zweden, Engelsen, Italianen en Amerikanen op bezoek. De Hillegomse V.V.V. had dit jaar weer vele evenementen op haar programma. De schooltekenwedstrijd had niet genoeg belangstelling. Van de acht Hillegomse scholen namen er slechts twee aan deel. De Chr. Julianaschool en de o.l. school Prinses Marijke hebben in totaal 28 te keningen ingeleverd. Het gehalte was boven verwachting. Vanwege de geringe deelneming kon de aangekondigde expo sitie in Treslong niet doorgaan. Naast de prijzen is aan alle deelnemers(sters) een presentje uitgereikt. De demonstratietuin trok duizenden be zoekers en vele kinderen hebben deelge nomen aan de door V.V.V. uitgeschreven prijsvraag: „Welke hyacint en welke tulp vindt u de mooiste?" Ook was er een foto wedstrijd georganiseerd. Ruim twaalfhonderd wandelaars en wandelaarsters hebben dit jaar deelge nomen aan de wandeltochten, die de V.V.V. hield in samenwerking met de W.S.V. Onder Door uit Haarlem. Ook het aantal deelnemers aan de Dahlia-wandel- tochten wordt ieder jaar groter. Dit jaar het 400. Mozaïekwedstrijd De mozaïekwedstrijden ter plaatse zijn uitstekend geslaagd met 23 deelnemers. De streekwedstrijd, waaraan zes bollen streekgemeenten deelnamen, Hillegom, Lisse, Noordwijkerhout, Sassenheim, Voorhout en Warmond, werd dit jaar ge organiseerd door de V.V.V. Voorhout en het resultaat was geslaagd. Het nagel depot, evenals andere jaren gevestigd bij de firma Van Til-Hartman, heeft goed ge functioneerd, ofschoon het met veel moeite gepaard ging. De medewerking van vele hyacintenkwekers laat nogal iets te wensen over en dat is jammer. De bloemendrieling, een Initiatief van de heer Jos. van Driel, heeft de streek in binnen- en buitenland op prettige wijze vertegenwoordigd. Toch meent het be stuur van de Hillegomse V.V.V. te moeten betwijfelen of het gestelde doel wel vol doende ls nagestreefd. Maar alle begin is niet gemakkelijk. De gemeentelijke versiering vindt steedS meer waardering. Echter niet aller medewerking. Ieder jaar koopt het be stuur van de VW een aantal nieuwe vlaggen en vlaggestokken en reikt dit uit aan de bewoners van de Hoofdstraat Maar er zijn er die het niet de moeite waard vinden deze vlaggen uit te steken. De V.V.V. hoopt op een beter begrip voor het werk van de V.V.V., waarvan de leden alles doen ten dienste van de gemeente Hillegom. Het informatiekantoor bij het reisbu reau Wm H. Muller en Co. N.V. aan de Van den Endelaan heeft ook dit jaar weer getoond voor zijn taak berekend te zijn.' LEIDERDORP Leuke feestavond Gisteren heeft de personeelsvereniging van Ouderzorg-De Ridder in het dorps huis een in alle opzichten geslaagde feestavond gehouden. Het zeer gevarieer de programma werd verzorgd door het variété-gezelschap Florida uit Den Haag. Eerste klas vakwerk leverden de drie Hadorie's die trampolin-springen ten beste gaven. In zijn feilloos uitgevoerd balanceernummer week Ferry Dewes in gunstige zin af van de platgetreden pa- ~en. Voorts zag en hoorde men goede dingen van Les Tardona's, De Ratinies en Harry Touw de conférencier. Er was veel applaus. De dames kregen bloemen. De avond werd besloten met een groot familiebal. Vergadering C.J.B.T.B. Gisteravond kwam de afdeling van de C.J.B.T.B. in vergadering in het dorps huis bijeen. De bijeenkomst stond onder voorzitterschap van de heer H. van der Stoel. De heer L. Meijer uit Alphen aan den Rijn sprak over het polder- en wa terschapswezen. Hij legde uit, dat ddf in zijn geheel een tak is van de water staat, die dient tot instandhouding en bruikbaarmabinig van ons land. De heer Meijer gaf ook een verklaring van het toezicht vanwege de Kroon, de samen stelling en taak van het polderbestuur en de opbouw en functie van de polder- verordening. Met tekeningen lichtte hij een en ander toe. Vragen werden gesteld en beantwoord. De heer R v. d. Hoek. adviserend lid sloot de bijeenkomst. Filmavond in het Gebouw De Hervormde Vrouwendienst had gis teren een bijeenkomst m het gebouw aan de Eikenlaan. De zaal was geheel bezet. De vergadering was speciaal bedoeld voor gerepatrieerden. Zij genoten van de kleurenfilm „Waar palmen wuiven". In zijn openingswoord 6prak ds. Honnef zijn blijdschap uit over de goede opkomst. De film liet in de eerste plaats de reis zien met de „Oranje" van de Maatschappij Nederland. Het spreekt vanzelf, dat de aanwezigen met intense belangstelling de beelden volgden Velen zullen herken ningspunten hebben gezien. Aan het slot dankte ds. Honnef allen die aan deze avond medewerking hadden verleend. Hij sprak de wens uit, dat men de bazaar in het begin van november niet zou vergeten. In die bazaar hebben namelijk ook de gerepatrieerden een belangrijk aandeel. Ledenvergadering N.C.V.B. Woensdag 19 oktober komt de afdeling Leiderdorp van de Ned. Christen-Vrou wenbond in het gebouw Irene om 8 uur bijeen. De heer M. C. van Ommering za! vertellen over de zorg die aan de men sen met vallende ziekte wordt besteed Er zal ook een film over „Meer en Bosch" te Heemstede worden vertoond. Ieder die 'hiervoor belangstelling heeft, is van harte welkom. Burgerlijke stand GETROUWD: Hendrik Gils, 24 j, te Uithoorn en Jannetje Jacoba Huisman, 23 j te Leiderdorp. Francisous Alexan- !0 j, te Leiderdorp, Lijdia Keijzer, 19 j, ONDERTROUWD der van Leeuwen, Pinksterbloem 27 en Antillenstraat 130. NOORDWIJK-BINNEN Kerkdiensten Herv. Gemeente: 10 u. en 7 u. ds. Van Dok; Pidkéstraat, 10 u. jeugdkerk. personen werd onderdak verleend. Jongen zwaar gewond De 8-jarige Paul Warmerdam reed gis teren op zijn Diets op de Meerstraat, toen achter hem een vrachtauto met zand be laden, aankwam, die de Jhr. Mockkade inreed. De chauffeur, de heer J. J. H. V uit Hazerswoude, was in de veronderstel ling dat de jongen ook dezelfde straat inrijden en evenals de auto rechtsaf zou slaan. Maar de jongen reed door en Werd door de auto aangereden en kreeg één der wielen over zijn heup. Eerste hulp wend verleend door leden van de E.H.B.O., terwijl de dokters Ten Hoopen en Van der Kaaden ter plaatse kwamen. Het slachtoffer werd per ziekenauto naar de Mariastichting te Haarlem vervoerd. Ofschoon hij zeer zwaar gewond is aan benen en onderlichaam, is zijn toestand redelijk wel, zo werd ons medegedeeld. Drie Amsterdammers voor inbraak gepakt Deze week werd in het kantoor van de firma Floris aan de Haarlemmerstraat ingebroken. De brandkast werd gefor ceerd en 150 160 gulden ontvreemd. Er waren al dadelijk enige sporen. De adjudant van rijkspolitiegroep Hillegom verzocht de politie in de hoofdstad en de districtsrecherche in A'dam de arres tatie van de 58-jarige J. A„ zijn broer, de 43-jarige G. A., en de 31-jarige M. E., een Amsterdams trio, dat bij de politie goed bekend was. Vrijdag duurde het verhoor de gehele dag. Er werd ook een sorteerproef genomen achter het politie bureau. Wachtmeester Fiere uit Noord wijkerhout was daarvoor met zijn speur hond naar Hillegom gekomen. Deze proef is goed geslaagd, 's Middags 5 uur hêeft één der gebroeders aan adjudant Hoekstra een bekentenis afgelegd en ver wacht wordt dat de twee anderen daar mede niet lang zullen wachten. LISSE A.r. kiesvereniging Gisteravond vergaderde de a.r. kies vereniging in hotel De witte Zwaan. Voorzitter A. Th. de Weerdt gaf een overzicht van het winterprogramma. Het ligt in de bedoeling actuele onderwerpen te laten behandelen door topfiguren uit de partij Deze avond gaf de heer P. Boogerd een beschouwing over het ontwerp be ginselprogramma. Door een serieuze be spreking van dit ontwerp komt onze per soonlijke levensbeschouwing aan de orde Deze kunnen we op het partijprogramma afstemmen of dit programma aan onze kritiek onderwerpen. Er werd druk over de diverse artike len gesproken. Met sommige was men het niet geheel eens, anderen vroegen een nadere toelichting. Straatprediking Vanavond 7 uur wordt in de Kanaal straat, hoek Wagenstraat straatprediking gehouden. Judo-examens De volgende leerlingen van de judo school „De Bollenstreek" onder leiding van de heer Bob Speijer zijn geslaagd voor de oranje-band. Senioren; A J. Duindam, P. Koster, H. Mesman, A. Heulbiok, A, v. Roode, C. Schrama, K. Schrama, J. de Vreede en Zuiderduin. Junioren gele band; K. Korsuize, J. Laroo en JP. Rozenhart. Schaken Uitslagen onderlinge competitie De Zwarte Pion: gr. 1; E. J. OostR. A. Oost Th. Brouwer—B. v. Vliet afge broken-, J. Grimbergen—N. v. d. Meij u,—1£: J. v. Koppen—P. Langeveld l—0; J. Goedemans—H. v. Diemen afgebroken; B. v. Vliet—R. A. Oost 0—1; groep 2: J Geerlings—L, Turk afgebroken; C. El- fering—W Goedemans o—1; C. Hoogen- boom—G. Scholten 0—1; A. Goemans— C v. Ruiten afgebroken; S. v. Ruiten— C. v. Dijk 0—1. NOORDWIJ KERHOUT Hervormde Gemeente De kerkdiensten van morgen zijn: dorpskerk 10 u. ds. Smits, Dijk en Burg 2.30 uur ds. Smits, De Zilk 7 uur (bij fam. Van Rheenen) ds. Smits, dorpskerk 7 u. ds. Ter Steege van Overveen, jeugd dienst. NOORDWIJK AAN ZEE Kerkdiensten Herv. Gemeente: 10 u. ds. Perdok te Oegstgeest; 5 u. ds. Cupédo (H.A.); 7 u. ds. Hoekstra, jeugddienst; Sole Mio, 10 u. ds. Cupédo. f Sfeer in 't gezin f I De „Nieuwe Leidacheer in 1 Visserij golfjes hebben IJmuidens Staatsvissershaven- bedrijf een grotere aanvoer van vis be zorgd dan de overeenkomstige periode in het vorige jaar. Stond vorig jaar 65.5 mil- joen kg vis in de hallen, dit jaar was' het 71.3 miljoen kg. Ook de opbrengst steeg aanzienlijk: van f 35.7 tot ruim f 41.2 miljoen. Overigens is in september min der vis aangevoerd dan in deze maand van 1959. In deze maand daalde de aan voer van 10.6 tot 9.9 miljoen kg. Vooral de aanvoer van verse haring daalde bij vorig jaar september vergeleken. De aan voer van kabeljauw werd in die maand echter bijna verdubbeld, die van schol steeg ook niet onaanzienlijk. De IJmuidense vrijdagmarkt werd be zocht door vier trawlers en een aantal loggers en kotters. De totale aanvoer was rtog 5000 kisten groot, waarbij 100 kisten schelvis, 100 wijting, 100 gul en kabel jauw, 1100 verse haring, 1800 makreel. 400 schol, 900 tong. De prijzen aan de vrijdagmarkt lieDen nogal uiteen. De schelvis was zeer duur bij deze schaarse aanvoer en ging van de hand voor f 75 tot f 35 per kist. Grove makreel noteerde f 30 en middelsoort f 20 tot f 12 per kist. De verse haring ging voor f 24 tot f 16 van de hand. Tong voor export bracht van f 5 tot f 1.40 op en schol ging de grens over wanneer het grove en middel soort betrof voor f 72 tot f 62. Van de trawlervloot was de IJM. 97 To ronto aan de markt met 850 kisten, meest haring, waarvoor f 18.700 werd gemaakt De KW. 135 Emma Wilhelmina loste 475 kisten, meest haring en makreel, en be- somde f 12.000. Voorts losten te IJmuiden de SCH. 135 Cornelia Maria en de SCH. 153 Onderneming IV vangsten van 1450 en 300 kisten vis. De vangsten van deze twee schepen bestonden grotendeels uit ma- En op de visgronden Van de visgronden om de Noord werd voor de zaterdagmarkt niet veel verwacht. Het stormweer van deze week belette vele schepen de visserij en een vlotte thuisstoom. Gisteren kon in de noorde lijke Noordzee weer behoorlijk worden gevist voor uiteenlopende vangsten van 100 tot 300 manden haring, makreel en schelvis en koolvis per etmaal. Trekmel- dingen werden gedaan van 60 tot 100 manden door schepen zoals de KW 121 Brittenburg. IJM. 37 Delft en IJM. 72 Bea trice. Ook op de kust werd weer visserij gemeld: 75 tot 150 kg tong en 10 mandjes schol per etmaal. Er werd -door vele log gers en kotters bij de boeien P4 tot Pfi op tong en schol gevist. De resultaten waren goed: 200 tot 300 kg tong en 6 tot 10 manden tarbot en tong. De laatste vertrokken De laatste stoomtrawler van de IJmui dense vloot is gisteren uit IJmuiden trokken. Aan het bestaan van een vloot die voor de oorlogsjaren honderden sche pen telde, is daarmee een einde gekomen De taak is overgenomen door de moderne motortrawlers. De laatste die IJmuiden verliet, was dt grootste van de vloot: de IJM. 9 Haar lem van de inmiddels opgeheven visserij- maatschappij de VEM. De Haarlem, die vele laren en sinds 1938 heeft gevist onder bevel van schipper L. Blok. zal worden gesloopt bij Rijsdijk in Hendrik ïdo Am bacht. Uit de IJmuidense haringhaven, waar het schip al enige tijd opgelegd lag is het gisteravond omstreeks acht uur Weggesleept door de zeesleper Hector van Bureau Wijsmuller. De reis leidde de Nieuwe Rotterdamse Waterweg, havensleepboten het werk van de Hector overnamen om de Haarlem naar de sloperij te brengen. /nFTFRir'OT'nF Afscheid burgemeester Voor het laatst vergaderde de plaat selijke afdeling van het Wit-Gele Kruis onder voorzitterschap van burgemeester H. Smeets. Bij de rondvraag memo reerde vice-voorzitter Q. H Onderwater het vele werk dat de burgemeester sinds 1941 heeft vezet voor de kruisvereniging. Hij kreeg een doos sigaren. Collecte Van 17 tot 22 oktober wordt in deze geméente een collecte gehouden voor het Prot. Interkerkelijk Thuisfront. Men geve zoveel men kan. (Advertentie) ROOMBOTER koopt men in een zaak die er „omzet" in heeft „De Landbouwer" VOORSTRAAT 36 TELEF 2136 Kalwijkse verdacht van brandstichting „Ik kan niet lang staan, want ik ben pas ziek geweest". Dit zei een 39-jarige 'ouw uit Katwijk toen zij door de deurwaarder de zaal van de Haagse po litierechter werd binnengeleid. Prompt kreeg zij een stoel aangeboden en kon zij voor het bekje gaan zitten. Zij gedagvaard, omdat zij op 19 oktober 1959 opzettelijk brand zou hebben gesticht in een woning aan de VVestdam te Katwijk. Zij zou enkele brandende lucifers op bed in de huiskamer hebben gegooid, waarop tevoren olie zou zijn gegoten. Voor de politierechter verklaarde zij, dat ze een oliestel had aangestoken, dat niet erg veilig brandde. Zij was toen bij een vriendin een kopje koffie gaan drin ken. De politie van Katwijk, die de zaak had onderzocht, had nergens in de kamer een oliestel gezien. Mevrouw weerlegde deze verklaring. „Je moet het van de politie in Katwijk ook ndet hebben, die liet het publiek in het huis. Dat kan het oliestel wel hebben meegepikt". De officier vond de opzettelijke brand stichting evenwel bewezen. Hij wilde kening houden met de rapporten die o de vrouw zijn uitgebracht en hij eiste een maand gevangenisstraf voorwaarde lijk, met een proeftijd van 3 jaar, onder toezichtstelling van de protestants chris telijke reclassering, die moet uitmaken welk toezicht de verdachte moet hebben en voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering. De Katwijkse, die tevoren nog triomfantelijk met haar gels een roffel op de stoel ten beste had gegeven, zweeg nu beduusd. Zij wist wat zij hierop moest zeggen. De rechter veroordeelde haar tot 8 weken voorwaardelijke gevangenisstraf, voor w a a r d eli j k e ter besc hi kk i ngstell i ng van de regering gedurende een proeftijd van 3 jaar en onder toezichtstelling van de protestants christelijke reclassering. Na enkele ogenblikken te hebben nagedacht zei zij: „En toch ga ik liever in hoger beroep want dan krijg ik een advocaat" „Kun je zoiemand nog toerekeningsvat baar achten?, verzuchtte hierop de rechter tegen de officier. KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Zondag: hoog water U.02 en 12.38 uur; BIJBELLEZING Profetische Woord op maandag 17 oktober, des avonds 8 uur in de Unizaal aan de Weth. Ouwehandstraat te Katwijk aai Zee door de evangelist Jb. Klein Haneveld te Bodegraven. Voor miljoenen mensen, overal Ier wereld is F. W. RelHeisen een lichtend voorbeeld. Hij' is de men, die 111 jaar geleden dm eerste onderlinge spaar- en leenbank stichtte. Het belangeloos dienen van anderen was het doel van zijn bank. Welvaart voor allen wet zijn ideaal. INTERNATIONALE SPAARDA9 SPAARWEEK VOOR IEDEREEN Spaar Prettigspaar Veiligspaar Geregeldspaar bij de VOORSTRAAT 50 Postrekening 230287

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 11