Lichtbaken ontstoken in donker Leids straatje Twee Bach-cantates en Mozarts Requiem door „Con Amore'5 Leidse politie-zwemmers in Oberhausen Tallozen woonden begrafenis van Bloemen-Bertha bij MAISON SPIER NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 VRIJDAG 14 OKTOBER 1960 Nieuw protestants militair tehuis Droom van een film voor K. en 0. ste voorstelling gegeven van de reeks Onze film van de maand, het Casinotheater vertoonde men Het gebeurde in Venetië (A summer- madness), vervaardigd door regisseur DaVid Lean. Venetië, ja dat is de stad, waarover we kunnen dromen, zelfs al zijn we er nooit geweest. Venetië met zijn Dogen paleis, zijn San Marcoplein, zijn Rialto, zijn rustieke bruggetjes, zijn gondels, zijn romantische sfeer. Inderdaad, tal van films hebben het al laten zien en bijna iedereen kent de historische plekjes van dia's, foto's of prentbriefkaarten. Maar dat is allemaal heel anders dan de film A summer-madness het ons laat zien. Regisseur Lean is op bijzondere wijze geïnspireerd door Venetië en hij laat de toeschouwer in die inspiratie delen door de camera te laten kijken door de ogen van een vereenzaamde vrouw-op- vakantie, die langzamerhand verbijsterd raakt door hetgeen zij als in een beto vering waarneemt. Zelfs vindt zij in deze sfeerrijke stad haar eerste en waarschijnlijk itevens laatste liefde, een liefde die echter een illusie zal blijven als tenslotte de droom wordt achterhaald door de werkelijkheid met zijn nuchtere feiten. Zo is een mooie, ietwat weemoedige film ontstaan. Katharine Hepburn speelt de rol van de Amerikaanse toeriste. Na deze voorstelling draaide een rol prent voor de jongeren: De kleinste show op aarde, gemaakt onder leiding van de heer Basil Dearden, die ook de onlangs in Leiden vertoonde bijzonder geestige comedie Kolonel Hyde contra Scotland Yard op zijn naam heeft staan. Toen het koor verleden jaar voor het eerst, na zoveel jaren gewerkt te heb ben onder Simon C. Janssen, optrad ou der leiding van de nog jonge Jan Pas hebben we hiervan in hoopvolle gen te hoog hebben gespannen. met dit goed getrainde ei meriek sterke koor veel valt te bereiken, werd ook deze avond wel duidelijk monumentale koren zoals sommige ge fugeerde koren uit de cantates, sommige koralen, en sommige momenten uit het Requiem zoals „Rex tremmendae majes- tatis", welk laatste fragment voerde :n zeer knappe decrescendo in „Salve e fons pietatis". Dan heeft de dirigent koor en orkest goed in de hand. Doch zodra het fortissimo wordt laten en meer lyrische schakeringen be reikt dienen te worden, verdwijnt de spanning en treedt slordigheid op zoals het slotkoraal van cantate no. 85 of in de Introïtus en het Offertorium van Requiem. Wellicht daarom vermijdt dirigent teveel soepelheid in de dyna miek en vervalt in een te grote strakheid GISTERMIDDAG wapperde het rood-wit-blauw van het jeugdgebouw Nomateg, le Binnenvestgracht 21 te Leiden. Dat was omdat het nieu we protestants tehuis voor militairen, in dit pand gevestigd, werd geopend, hetgeen met enig officieel vertoon gepaard ging. De voorzitter van het hoofdbestuur van Pro Rege, de kolonel buiten dienst G. Wielinga, was naar de Sleutelstad gekomen, om vriendelijke woorden te spreken aan het adres van de Leidse afdeling van de bond, die juis^, toen zij zo moedeloos was geworden dat zij de hele zaak er maar bij wilde neergooien, de beschikking kon krijgen over een gedeelte van het genoemde jeugdgebouw, waardoor de in Leiden gelegerde militairen verzekerd zijn van een gezellig en sfeer rijk onderkomen. De kolonel Wielinga stelde in zijr openingstoespraak, dat Pro Rege geen „zondagsschoolwerk" verricht. Waaraan het christelijke karakter van zijn mili taire tehuizen dan is te herkennen? Niet aan een bepaald aanwijsbaar iets, of het zou de dagelijkse dagsluitingmoeten zijn. Nee, veel meer moet men letten op de geest, die er één is van de vrijheid en blijdschap naar het evangelie Jezus Christus. Een echte Coster-stunt is deze ori ginele Parka-regenjas met heerlijk warme plaidvoering, zakken met ritssluiting, prachtige afwerking. Ideaal voor brommer en fiets. Parka herenregenjas nd voor de ongelooflijk lage prijs R Sanfor popeline overhemden Normaal JWT Ni3 als special verrassing LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Gouds es Sngel Katendr. Lagedljk hk A ruiskade 35.T Vergoeding Hier vinden de onder de wapenen roepen jongelui een kleine vergoeding voor het gemis van het ouderlijk huis van waaruit zij zo plotseling in het ka zerneleven zijn geplaatst. Van groot be lang in dit opzicht is de leiding van het tehuis en de kolonel prees zich daar om gelukkig, dat mevrouw de weduwe G. Ligthard—Rijkers uit Grave bereid was gevonden de zorg voor de Leidse militairen op zich te nemen. Hij legde er voorts de nadruk op, dat het nieuwe tehuis openstaat voor militairen van welke overtuiging ook. Men moet het werk van Pro Rege zien als een uitgestoken hand naar een ieder, die ook maar enige behoefte heeft aan gezelligheid, ont spanning en goede sfeer. Nadat de heer Wielinga de exploitatie van het tehuis aan de voorzitter van het plaatselijke afdelingsbestuur, ds. J. N. de Ruiter, had overgedragen, werden nog an toespraken gehouden. Achtereen- :ns voerden het woord: de her- Kommer als vertegenwoordiger van PIT de christen-officierenkring (schonk reproduktie van schilderij van Vincent Gogh), wethouder Menken namens het Leidse gemeentebestuur (stellen aanwezigheid van militair tehuis op hoge prijs, verlenen met vreugde subsidie). vertegenwoordiger van de christen- onderoffioiersveremiging (overhandigde bijbel), ds. Le Cointre (vestigde de aandacht op het interkerkelijk karakter Pro Rege, bood geschenk onder couvert aan), de aalmoezenier van het garnizoen Leiden (tehuis is een licht baken in donker straatje), een vertegen woordigster vap de Christenvrouwen- bond, een afgevaardigde van de bond gereformeerde jeugdverenigingen (zegde bandopnemer toe), jhr. Sickinge, de vroegere voorzitter van Pro Rege (overhandigde een briefje van 25. een briefje van 10 en een rijksdaalder, die hij in de trein voor het Leidse tehuis medereizigers had ontvangen) en bestuurslid van de ohristelijke jeugd vereniging Nomateg (zorgde voor de bloemeu) Ds. De Ruiter dankte voor de goe de wensen. Er is alleen maar plaats voor dankbaarheid nu we vo kunnen beginnen in alle eenvoud en beschei denheid. De predikant richtte zich in het bijzonder tot mevrouw Van Tol en de heer Paats, die zich erg heb ben ingespannen om de zaak voor el kaar te krijgen. Ten slotte werd het tehuis bezich- Concert in Doopsgezinde kerk te Leiden Dinsdag 18 oktober zal in de Doops gezinde kerk, Pieterskerkstraat 1 te Lei den, een concert worden gegeven door de violiste Henny Ravestein, de fluitist Louis Voohhorst en de organist Addie de Jong. Het programma vermeldt werken van Baoh, Loeillet, Tartini, Roussel en De Klerk. Aanvang 8 uur. Toegang vrij. De conversatiezaal van het nieuwe protestants militair te huis. Er is hard gewerkt om de zaak zo keurig voor elkaar te krijgen. FOto N. vatn der Horst tagd. Het bestaat uit een ruime con versatiezaal, twee kleine kamertjes en een bar. Men is onder meer voor zien van een biljart, een televisie toestel en een uitgebreide biblio theek. Op 8, 9 en io oktober ls een afvaardi-' zwom in zijn beste persoonlijke tijd ging van de Leidse gemeentepolitie op uitnodiging van sportleider Hermann van de politie te Oberhausen aldaar op bezoek geweest. Op 8 oktober werd in het Stadtbad Oberhausen een zwemont- moetlng gehouden tussen de zwemploe gen van de politie te Krefeld, Essen, Duisburg, Oberhausen. Lelden en Kat- In de personele wedstrijd ioo meter borstcrawl startte de Leidenaar A. Ker sten. Hij moest het ondermeer opnemen tegen de politieman D. Kapp van Ober hausen^ die in 1948 op de Olympische Spelen te Helsinki Duitsland vertegen woordigde op de Olympische vijfkamp. Hoewel Kersten een prachtige wedstrijd (Advertentie) Schoenwinkelbedrijf Van Woensel wordt uitgebreid Op kleine schaal begon van Woen sel te Rotterdam met één schoenen zaak. De kwaliteit van het verkochte schoeisel was zodanig, dat de omzet met sprongen omhoog ging en tot opening van meerdere filialen kon worden overgegaan. Het duurde niet lang of van Woen sel vestigde zich ook te Schiedam en te Dordrecht. De oorlog bracht het bedrijf verwoesting en tegenslagen. Maar na de bevrijding werden twee nieuwe zaken gebouwd in Rotter dam. Nog meer: in Breda werd het 8ste filiaal geopend! In latere jaren Zo is van Woensel uitgegroeid tot een bloeiend grootwinkelbedrijf, dat ver leden jaar zijn vijftigjarig jubileum vierde. En nu heeft Leiden een filiaal. In de Haarlemmerstraat No. 53 is heden middag het 10de filiaal geopend ongeveer tegelijk met het 9de filiaal te Tilburg. Mede in verband met de vooruitstrevende internationaal ge oriënteerde collectie mag men aan nemen dat in deze jongste uitbrei dingen goede verkoopresultaten zul len worden behaald. Onder grote belangstelling is gistermid dag het stoffelijk overschot van „Bloemen Bertha", mej. B. Gerritsen op de Alge- Begraafplaats aan de Kerkhoflaan ter aarde besteld. Op de baar lagen de kransen van de diverse senaten. De stoet werd gevolgd door de studenten van verscheidene cor pora, getooid met hun rouwrozetten. In de aula speelde de organist een koraal van Bach, waarna de praeses van de Al gemene Senaten Vergadering, de heer Schimmelpenninck, en de rector van de Senaat van Delft, de heer Frieling en de voorzitter van de Reünistenvereniging, de heer Chavannes, het woord voerden. Zij memoreerden het vrolijke karakter van Bloemen Bertha en schetsten de aparte plaats, die zij in de harten der studenten had ingenomen. „Zij was als een bloem op de revers van de diverse corpora", werd opgemerkt Altijd bracht zij vrolijk heid met het beroemde zinnetje van haar: „Kom heren wees eens een beetje vrolijk". Nu echter zijn wij bedroefd omdat Bertha heengegaan is, aldus de heer Frieling. Onze bloemen zijn nu niet net als haar bloemen een teken van vreugde maar een teken van droefheid. De heer Chavannes, die studeerde omstreeks 1930 de beste tijd van Bertha memoreerde vele voor vallen, grappige zowel als droevige. Aan de groeve bracht een broer var mejuffrouw Gerritsen dank voor de be toonde belangstelling. De aula was veel te klein om alle be langstellenden te kunnen bevatten. HE CHR. ORATORIUM-VERENIGING Con Amore" heeft zich al vroeg ■*-' in het seizoen gewaagd aan een groots opgezette concertavond, ivaarbij behalve Mozarts Requiem nu ook eens twee zeer fraaie Bach-cantates op het programma stonden: no. 80, „Ein feste Burg ist unser Gotf', en no. 85, „Ich bin ein guter Hirt". Hoezeer deze belangstelling voor Bachs te veel ver waarloosde cantates ons ook verheugde, geestdriftig heeft de avond ons niet steeds gestemd. en in een teveel aan forte, hetgeen moeiend werkt. Ongelijke inzetten onevenwichtige metriek waren geen zeldzaamheden. Toch werkte het Amsterdamse lach-orkest alleszins mee. Men v'tnd4 in dit ensemble uitstekende koper en houtblazers die zich in Bach vaak bewonderenswaardig lieten hore,n. Wél blijven de strijkers in kwaliteit bij de blazers wat ten achter Zo vormde de obligaatpartij van de alt viool (waarschijnlijk werd eigenlijk een gamba bedoeld) in de alt-aria i cantate 85 een inzinking. Het resultaat van het gebrek aan wei kelijke discipline en aan tekstuitbeelding was, dat eigenlijk zeer zelden een werke lijke emotie werd gevoeld. Het prachtige, smekende „Lacrymosa dies illa", het laat ste dat Mozart waarschijnlijk geheel ge componeerd heeft toen hij reeds doodziek was,, vraagt om veel meer smartelijke uitdrukking, men moet hier iets onafwendbaarheid van het oordeel kun- Nu moet gezegd worden dat de vokale solisten ook niet het hoogste peil vertolking bereikten. Een uitzondering hierop maakte wel de tenor Charles Hol land. Ondanks een ietwat te dramatisch timbre voor Bach, kenmerkte zijn dracht zich door grote muzikaliteit, door bewogenheid en op een uitzondering door technisch kunnen De sopraan Elisabeth Lugt, die plotse ling moest invallen voor Annette de la Bije. heeft zeker een mooie stem, in Bach zong ze vaak verdienstelijk, al heeft met hoge noten moeite, toch schoot het Requiem („Lux aeterna" bijv.) te kort. De bas Rom Kalma lijkt als hij alleen zingt, een grote en goed getimbreerde bariton te bezitten, in het ensemble ech ter verdwijnen zijn lage noten geheel uit het klankbeeld zoals in het duet met sopraan in de cantate no. 80. Ook is zijn toonvorming niet altijd vlekkeloos. De alt Rijkje Wolleswinkel heeft wei nig lage tonen en over het geheel te wei nig volume, zodat haar aria's weinig over tuigend klonken. Het teveel aan fortissi- dwong in het Requiem het solisten ensemble menigmaal tot stemforceren. Hans Philips was een goede continuo- speler in de cantates. De avond werd met gebed geopend. Aan het slot werd hartelijk geapplaudis seerd (dit scheen na Bach niet geoor loofd te zijn doch wel na Mozart). 1.09-6 min., was hij tegen dit geweld niet opgewassen. Hij eindigde met gering ver schil op de derde plaats achter Kapp er de vertegenwoordiger van Duisburg. In de 8 maal 40 meter estafette school slag gaf Leiden alles in de strijd tegen de overwegend jonge Duitse zwemmers, doch kon het niet verder brengen dan de derde plaats achter Oberhausen Duisburg. Katwijk eindigde op de vierde plaats. Aangezien in de hierna voor Duitse ploegen op het programma staande terpolowedstrijden de ploeg van Essen niet over voldoende deelnemers kon be schikken, werd de ploeg van Leiden uit genodigd tegen Oberhausen de plaats van Essen in te nemen. Alhoewel slechts een drietal Leidse tak van 6port is geoefend nederlaag reeds van tevoren vaststond, besloot de leiding van de Leidse ploeg op sportieve gronden de uitnodiging te nemen. De Leidenaars waren natuur lijk tegen de ploeg van Oberhausen, die in de Oberliga speelt, niet opgewassen en gingen met 92 ten onder. Het mag een wonder heten, dat zij de Duitsers, die uit alle standen het Nederlandse doel met keiharde schoten bedreigden, hebben belet met dubbele cijfers te win- Contributieverhoging bij Natuurvriend Het ongunstige weer van woensdag avond kon de rasechte aquariaan niet weerhouden zijn maandelijkse vergade ring van de Leidse Aquarium- en terra- riumhoudersver. „De Natuurvriend" te bezoeken. De heer C. Borghart stelde een zeer penibele kwestie aan de orde nL contributieverhoging. Spr. toonde eer gedetailleerd overzicht van hetgeen ge daan moet worden met de huidige con tributie. waarbij bleek, dat van ieder lid maandelijks 9 cent overbleef, mene kosten te bestrijden b.v. a tie enz. Na een levendige discussie beslo ten de aanwezigen de contributie te bren gen op f 1.50 per maand. Nadat de heer Laporte, voor zijn jarenlange verdiensten voor de vereniging, op voorstel van hei bestuur, werd benoemd als lid v£m ver dienste. waarmee allen akkoord gingen, kreeg „Pro-Aqua" uit Amsterdam de ge- De heer F. de Graaf, leider van het Artisaquarium, gaf vervolgens een handeling over amfibieën en reptielen o.a. uit Noord- en Zuid-Amerika, Azië en Ceylon. Gedragingen van vele soorten boomkikkers en paddën uit bovenge noemde gebieden werden hierbij uitvoe rig besproken. Vola in contact met zeesleepvaart De Vereniging van oud-leerlingen der ambachtsschool (VOLA) hield een goed bezochte bijeenkomst, waarop de heer J. Verhagen sprak over het onderwerp: Een winter op de Noord-Atlantische Oceaan. De heer Verhagen heeft op de zeesleper Zwarte Zee gevaren en op boeiende wij- vertelde hij de belangstellenden wat r op zo'n schip is te beleven- In de pauze traden de Ho-Bre-Ho-Ko' waarna de heer Verhagen dia's lie zien van het door sleepboten vgerrichte UNIEKE AANBIEDING HERENWINTERJAS Deze uitzonderlijk mooie jas kost u slechts ƒ64,50 Bijpassende KOSTUUMS kunnen wij U aanbieden 79,00 tot 150 Haarlemmerstraat 109 t.o. BATA Leiden Zichtzendingen op aanvraag JAPONNEN van MAISON SPIER Geeft iedereen plezier Wij brengen ook voor U een Leuke japon in de nieuwe stoffen Tinneroy, Draion enz. De prijzen variëren vanaf ƒ19,50 MAISON SPIER HAARLEMMERSTRAAT 109 t.o. BATA Lelden Zichtzending op aanvraag. Er bestond voor het concert een ruime belangstelling. Gezien de bovengenoemde zwakheden in de uitvoering hebben we ons afge vraagd of dit concert wellicht iets te vroeg heeft plaatsgevonden, toen het sta dium van de repetitie nog niet helemaal Dr. J. van der Veen WINTERJASSEN Nieuwe najaarskollektie in exclu sieve kleuren en modellen o.a. Falcon, Shelter, Kynoch reeds vanaf 79.50 EERST KIJKEN BIJ HET MODEHUIS JO VAN EYKEN Haarlemmerstraat 87 Lelden mej. JEM Bakker te Den Haag, mej 11 i-agerweiy te Voorburg en de heren C N Jansen van Rosendafti te Den naag, J C Th Bast te Voortyurg, J M Hudög te Rot terdam, F W Duyster te Hilversum, H J de Bij 11 NaCheoius te Rotterdam, A C N ij singh te Zwolle, A Doorenboe te Den Haag, C E M van Nispen tot Sevenaer te Den Haag, L D J I Oh de Bièvre te Waa senaar, C M P Nijmedjer te Leiden. J C Lutje Schipholt te Den Haag, E Hardnek te Den Haag, H M Michiels van Kessenlch Utrecht, Th Bijvanök te Haarlem, J jsiqa te Bonne, K Veenstr* te Amsterdam, W F van Riemsdijk te Noordiwdjik, J G de Vos te Den Haag, W Koops te Den Haag. J N Sterrenburg te Rotterdam en A N A M Josephue Jdtta te Hefloo. Geslaagd voor het doet ex. Ned. ledht: de heer J de Brunjn te Den Haag. Geslaagden van Leidse Overdekte In de Leidse Overdekte slaagden de volgende leerlingen van de gemeente Hjke bedryfstechnische school: Diploma A: Herman Boere; André Boomsma; Louis Laman; Piet Mieloo; Hans van 't Nederend; Koos Ouwerkerk; Guus de Ridder; Rob v. Wissen; Jan de Wit. Diploma B: Freddie Abspoel; Tonni Baart; Hans Beekman; Fred Binnendijk; Freddie Bok; Ben Brederode; Piet van Daalen; Jan Eshuis; Henk Ginjaar; Cor Hensbroek; Wim Heymans; Daan Holle beek; Wout v. d. Hoogen; Henk v. d. Horst; Benny Houthof; Nico Jeltema; Rob Kooten; Hans Kuiters; George v Luyn; Adrie v. d. Maat; Gerard Mark; Ton Niesing; Iwan Postel; Jan du Prie; Rob v. d. Riet; Gerard Robijn; Henny Schmidt; Koos Singeling; Hans Sloos; Wouter Teske; Koos Tuinhof de Moed; Jan de Veer;; Kees Vermeulen; Wim de Vree; Leo v. d. Walt; Sim Weeda; Leo v. d. Werff; Sjaak Witsenburg; Harry Wijsman; Paul v. d. Zon. Burgerlijke stand van Leiden GEBORENJohannes Jacobus, zn v W J Lardé en P Binnendijk; Ro nald Ferdinand, zn v A A v Ame- rongen en M C Ruijgrok; Cornells Jeroen, zn v C A Wiesmeijer en J van den Eijkel: Harriëtte, dr v G Knotter en G Sasburg, Pieter, zn v J C te Hennepc en E J van der Blom; Jolande Margaretha, dr v J de Roo en S M de Jong. GEHUWD: A van den Heuvel en C T M DuivenvoordenN van Duijn en G van der Bent; M L Braskcr en M M G van Bers; J Heikoop en J G Bink; A van Wijk en M J F Duiven- steijn; D Nieuwenburg en M Baelde; R Langezaal en M Lagerberg; M J Zonneveld en W van der Leek; C C de Vriend en S P M Develinig; H J Cuvelier en M Kes. OVERLEDENM Brouwer, 74 j, Wid v H Louwrier; M Corba, 63 j, echögen v J Rijnbende; G Hugen- holtz, 69 j, vrouw; J J Barendse, 87 Voor diacoiiesseiiliuis Morgen wordt in Leiden een straat collecte gehouden voor het nieuwe diaco- nessenhuls. Gepromoveerd tot doctor in de natuurkunde op proefschrift, getiteld viscositeitecoöflticdënt van gassen bij tempera tu re nf', de heer J M J Co ren. geboren te Hu ij bergen en thans wonende te Gepromoveerd tot doctor In de wis- en natuurkunde op proefschrift, getiteld A study of functional morphology of the head of an Indian puffer fish, 9phaeroldes Oblongus (iBloch)", de heer S P Saricar, geboren te Calcutta en thans wonend te Leiden. H1LLEGOM Ds. Brouwer beroepen Ds. F. Brouwer, Hervormd predikant te Hillegom, ontving een beroep van de Hervormde Gemeente van Sint NIco- Burgerlijke stand GEBOREN; Rudolf Petrus zn v A C Heemskerk en A P N van den Berg; Henricus Maria zn v H Driessen en A Tol; Maria Catharina dr v T N Nederstigt en J M Verhaar. ONDERTROUWD; B A van der Waal en C C E Suurmond; M G A Groene- wegen en P J Meskers; H J C Sweris n I A van den Berg. GETROUWD; T de Heer en W Bou- ïan; J Buurman en M H Ruigrok. OVERLEDEN: M Dankier, weduwe an L 't Hart, 81 j- NOORDWIJKERHOVT Burgerlijke stand Geboren: Julia H M, d v C Peters en T M H Bon; Theodoras M F, z v F M J Duivenvoorde en M A Hilders; Robert, z v D J Landsman en M E Bos; Petras C M F, z v W H Zoutenbier en A A C Vink. Ondertrouwd: A C van der Voort en H C Peters;; C J Schelvis en H H M Berk hout; J J Koek en H M Zandvliet. Getrouwd: T B J Clemens en A C M Keijzer; J W van den Burg en M J Duivenvoorden. Overleden: Petrus L C Westrik, 70 j, echtgen v O Blanksma. SASSENHEIM Fietser aangereden Om half zes gistermiddag had een aanrijding plaats bij de Postbrag. De wielrijder J. Z. uit Voorhout, die in de richting van zijn woonplaats reed, ver leende geen voorrang aan de personen auto, bestuurd door A. O. uit Amstelveen, die van de richting Leiden kwam. Hier door werd de fietser aangereden. Het slachtoffer had rugklachten. De fiets werd vrijwel vernield, de auto licht be schadigd VOORSCHOTEN Vijftig jaar getrouwd Op 20 oktober viert het echtpaar J. Meijer en C. Meijer-van Es zijn 50-jarig huwelijksfeest. Het zal hen in de Noort- heystraat 34, waar zij er maandag „voor gaan zitten", ongetwijfeld niet aan be langstelling ontbreken. Badhuis Met ingang van vandaag is het badhuis wederom opengesteld. Zoals bekend was de verwarmingsinstallatie sedert enige tijd defect Nu de verwarmingsketel uit het raadhuis is overgeplaatst kan het badhuis weer functioneren. WARMOND Gemeentesecretarie Morgenochtend is de gemeentesecreta- e slechts van g-io uur voor publiek opengesteld. Indien u de krant eens niet mocht ontvangen, kunt u tussen 6 en 7 u. 's avond» onze klachten- dienst bellentelefoon no. 31441. Wij pogen dan alsnog u van dienst te zijn. Directie N.L.C. De Nederlands-Duitse kamer van koop handel heeft een arbitrageregeling in het leven geroepen, die ook open staat voor niet-leden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 7