Baron Bluff P. en C. Leiden showde heren- en kinderkleding H. A. Vriend nam afscheid van Ons Grunnegerlaand WEG MET ROET, STOF EN AS... NEEM „SHELL BUTAGAS"! Hoofddepot Van Marion's Gascentrale - Voorschoten - Tel. 01710-26347 NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 DINSDAG 11 OKTOBER 1960 T^EN SHOW van herenkleding is i: Leiden nog steeds een zeldzaam gebeuren. Gelukkig komt er zo lang zamerhand verandering in, doordat de fa. Peek en Cloppenburg er een gewoonte van gaat maken de nieuw tjes op het gebied van deze kleding bekend te maken. Op de Moderado, die gisteravond werd. gehouden kon men kennis nemen van de huidige mode in de heren- en kinderkleding en de mode voor de sportieve teen agers en de jonge vrouw. De herenkleding verandert slechts langzaam, ondanks de vele pogingen die men aanwendt om deze iets opval lender te maken. Het kleurengamma ondergaat wel een verandering ten goede. De vele nuances grijs van een paar jaar geleden zijn verdwenen. Deze winter ziet men veel groen of groen aan doende colberts, waaronder een multi- colour-pantalon met nauwe pijpen heel modern staat. De pantalon ziet men veel zonder omslag. Pied de poule is een ge liefd dessin voor het colbert. Het normale kostuum heeft niet veel verandering ondergaan. Het is drie- knoops en vertoont veelal een vaag streepdessin. Het vest, dat een tijdlang in discrediet was verschijnt ook weer ten tonele. Het is óf van hetzelfde mate riaal gemaakt als het kostuum of het ir van tricot vervaardigd. Voor de jongelui ziet het kostuum er toch iets anders uit. Tweéknoops met afgesneden revers, schuin ge plaatste zakken, twee splitten opzij of één van achter is favoriet. De broekspijpen zijn zo smal mogelijk. De terlenka kostuums zijn al heel erg praktisch, hoewel siroset, een finish, er tegenwoordig voor zorgt dat de pantalon van een kamgaren kostuum onberispelijk in de vouw blijft. Het semi-officiële kostuum is anthra- ciet-grijs met of zonder fijn streepje. Een grijs vest geeft c i vrolijk tintje Natuurlijk ontbrak op deze show ook het vakmanswerk niet, het maatkos tuum, dat altijd een persoonlijk karakter toont en dat ver boven de confectie uit steekt. Deze keer was het een donker kostuum in fijn streepdessin dat de vak- Toch waren ook de sportieve jongelui niet vergeten. Men toonde een r collectie truien van geitenhaar in diverse tinten. Ook het suede vest met tiicotrug is bij de jeugd erg geliefd. Windjacks parkacoats, gevoerd met teddy vorrr een zeer praktische winterse dracht. De regen- en winterjassen zijn ook dit seizoen kort. Er wordt een ceintuur bij gedragen of men heeft er een rugcein tuur op aangebracht. Heel opvallend waren de grijze jas met witte stiksels gegarneerd en de multicolour-regenj. waarbij ceintuur, kraag en bijpassende pet waren uitgevoerd in een Schot; ruit. Voor de oudere heer was er c klassieke donkergrijze jas, die men jaar geleden ook zag en die een zo lange tijd te dragen zal zijn. Twee heertjes in de dop showden alleraardigst de jongenskleding. Een terlenka pantalon, waarbij een pull polo-blouse wordt gedragen is een ideale schooldracht. Vlotte Monty coats, maar ook keurige jassen com pleteerden het geheel. Voor sportieve meisjes onder de teen agers waren keuze in overvloed. Jackets, popeline parka's, jacks gevoerd met teddy en jasjes van mohair in mooie ruitdessins, alle met capuchon, zijn kelen die elke „tiener" wel graag zal willen dragen. Voor de koudere dagen kunnen ze sportieve truien en lange broeken aanschaffen. Loden komt ook in de mode. Van deze stof was er looie getinte damesmantel, die ook als regenjas kan worden gebruikt. Suède blijft favoriet. Dit sei praktische Vi jassen, Een show van dameskleding wordt altijd besloten met het tonen van iets feestelijks. Dat er ook voor de heren op het gebied van de officiële kleding wel keus is, werd ook hier duidelijk: een rokkostuum met zijden revers, een zwarte smoking, een mooie midnight- bluesmoking en een jacquet in de maat an de meer corpulente heren. De bijpassende mutsjes en hoeden wa in van de firma Van Velzen, de schoe- en met Italiaanse leest van de fa. Hol- lants en de sportartikelen van de fa, W. Brandjes in Leiden Bij de Electrolaschmaatschapij aan de Zoeterwoudseweg te Leiden geraakte gisterochtend om kwart voor elf een fles met acyteleengas in brand. Dit ge beurde waarschijnlijk door een lek in de regulateur, waardoor gas ontsnapte, dat ontvlamde door vonken van een vlak bij de fles draaiende slijptol. Even later vloog ook een fles zuurstof in brand. De brandweer doofde een en ander met stralen en deponeerde de lekke acy- teleenfles in het water van de Vliet. Een uur later vloog op de Herengracht ;n motorcarrier in brand doordat ben- ne uit een lekke tank op de warme motor drupte. Motor en banden werden vernield en wat kleding en een dekzeil werden beschadigd. Bloemen-Bertha overleden Op 73-jarige leeftijd is in een rusthuis in Den Haag overleden mejuffrouw Ber tha Gerritsen, bij vele studenten en oud studenten bekend als Bloemen-Bertha Mej. Gerritsen, die in Amsterdam werd geboren, was een regelmatige verschij ning in de studentensociëteiten Phoenix en Minerva in Delft en Leiden. Zij wa< de enige vrouw die het privilege had van doorlopende toegang tot beide sooiëtei- ten. Overigens beperkte zij zich niet tot deze beide plaatsen. Op vele lustra in Wageningen en Groningen en op de var sity te Utrecht kon men „Bloemen- Bertha" vinden. In 1954 vierde zij haar 50-jarig jubi leum als bloemenverkoopster. Zij kreeg toen de bronzen medaille verbonden de orde van Oranje Nassau. Er werd haar een ontvangst aangeboden in de ciëteit „Phoenix" waartoe zij officieel in Delft werd ingehaald met een optocht van koetsen en erewachten. Vijf jaar later dwong haar gezondheid haar rust te zoeken. De laatste anderhalf jaar kon zij niet meer tussen ,,haar heren studen ten" vertoeven, maar zij vergaten haar niet. De Senatenvergadering, waarin al' erkende studentencorpora zijn opgem men, heeft op zich genomen de begrafe nis te organiseren. Plaats en datum moeten nog bepaald warden. Sassenheimer omgekomen In Oud-Ade. gemeente Alkemade. i? de 21-jarige H. M. Franken uit Sassen- heim om het leven gekomen. Hij wa; duo-passagier met de heer A. van dei Geest op de motor van P. van der Geest, een broer van laatstgenoemde. Bij het passeren van een vrachtwagen raakte Van der Geest de macht over het stuur kwijt en reed in een sloot. De heer Fran ken kon niet worden gered en verdronk. De motorbestuurder werd met zeer ern stige verwondingen en zijn broer met lichtere kwetsuren naar het academisch ziekenhuis in Leiden vervoerd. Personeelsfeest V. en D. Het verkeer in Lelden ondervond maandagavond een benauwd kwartier toen de „bustrein" waarmee het gehele personeel van beide zaken van V. en D. Treslong in Hillegom werd ver voerd, om 6 uur van de Aalmarkt ver trok. Ditmaal voor een feestavond in geheel ander genre dan tot nu toe werd georganiseerd. Na aankomst, waar direct bij de en- ee aan ieder sigaren óf sigaretten werden uitgereikt, werden allen in de gelegenheid gesteld een eetlust opwek kende drank te gebruiken. In de ont vangzalen werd door vrolijke muziek van „The Bouncers" de stemming al di rect op de „juiste toon" gezet. Om kwart voor acht werden de deu- ;n van de grote zaal geopend en toen allen, d.w.z. ongeveer 800 personen, aan de feestelijk gedekte tafels hadden plaats genomen, bood de zaal een fraaie aan blik. Om precies acht uur betraden de di recteur, de heer C. A. A. Kerckhoff met zijn echtgenote de zaal en moesten zij een welverdiend applaus en een „lang zullen zij leven' in ontvangst nemen, toepasselijk, omdat deze avond sa menviel met de herdenking van het feit dat de heer Kerckhoff 1 oktober de dag had herdacht dat hij 40 jaar verbonden as aan het V. D.-concern. De heer Kerckhoff sprak een kort woord, waarbij hij allen welkom heette en prettige avond wenste. Tevens hy de gelegenheid te baat allen te bedanken voor het mooie geschenk, een radio-grammofooncombinatie met ste- reofonische mogelijkheden, die hem bij die gelegenheid namens het gehele per soneel was aangeboden. Na deze korte tóespraak werd een diner geserveerd in een prettige en on gedwongen sfeer. Het hoogtepunt werd bereikt toen het dessert, „brandende ijs taarten", vanaf het toneel door tiental len kelners in de slechts door kaarsen verlichte zaal werd binnengebracht. Vooral de op de schalen van binnen uit verlichte V. D.-emblemen ontlokten de gasten een enthousiast en v applaus. Het diner werd omlijst door muziek van het ensemble „The Bouncers", tus sen de verschillende gerechten trad het Lester Trio op met een zeer geslaagd muzikaal variété-programma. In de aangrenzende zalen werd volgens de koffie gebruikt en daarna vond men elkaar terug op de dansvloer. In een voortreffelijke stemming liep het feest door tot middernacht. Voordat de menigte de zaal ging ver laten nam de bedrijfsleider, de heer G. M. Gribnau de gelegenheid te baat na mens allen de directie te bedanken voor deze buitengewone avond. De bussenkaravaan zette zich weer in beweging en bracht de honderden en thousiaste en zeer voldane feestgangers huiswaarts. Inklimming in Leidse groentezaak Tussen 8 en 10 oktober heeft een on bekende zich door inklimming toegang verschafttot een groentezaak aan de Franchimontlaan. Boven de keuken deur had een raam opengestaan. Uit de geldlade in de winkel werd f 12,50 ont vreemd. OEGSTGEEST Vier zwaar gewonden Gisteravond omstreeks negen uur is te hoogte van de M.E.B. een personenwagen met vier personen, komend uit de rich ting Amsterdam, van de rijksweg via de berm in de sloot geraakt. De wagen werd bestuurd door de heer W. Th. v. d. G. uit Den Haag. De passagiers, twee dames en een heer, alle drie afkomstig uit Den Haag, werden evenals de bestuurder met min of meer. ernstige verwondingen naar Leiden ge- POSITIE-MODE ...de grootste collectie de leukste modellen bij GERZON (al Jaren IASJE met de fris-witte kraag I Pool- vast, pletvrij tinneroy in steenrood, petrol en olijf... Met grap- *}Q75 pig rugsplitje, m. 38-44 POSITIEROK van Polymeer met wol - kreukvrij en ijzersterkPrince de GISTERAVOND hield de vereniging „Ons Grunnegerlaand" haar alge mene jaarvergadering. Bij de opening kon de voorzitter, de heer H. A. Vriend, een voor soortgelijke bijeenkomsten, uitzonderlijk groot aantal leden welkom heten. Een bijzonder woord van welkom richtte hij tot de voorzitter en de secretaris van het landelijk genootschap „Grunnen", resp. de heren K. ter Laan en A. M. J. Deelman, die speciaal waren gekomen om afscheid te nemen van de voorzitter der Leidse Groninger vereniging, die thans na van de oprichting der vereniging in 1922 af die functie te hebben vervuld niet voor herbenoeming in aanmerking wenste te komen. LJSSE Jeugdcursusavonden Maandagavond heeft de start plaats ge ld van de cnrsusavonden, uitgaande van de R.K. Interparochlale Jeugdraad en het Comité Activering Jeugdwerk van protes tantse zijde. Deze start had plaats in ho tel De Witte Zwaan, waar alle cursus- bonden zullen worden gehouden. Namens beide organisaties mocht de heer E. van Houten een 20-tal personen welkom heten die als leidinggevende fi guren bij het jeugdwerk zijn betrokken. De heer Van Houten stelde de vraag of deze cursussen nut zullen hebben' Zeer zeker, want hierdoor gaan we meev/erken aan de ontplooiing van de cultuur en een harmonische ontwikkeling. De school jeugd is door het vele huiswerk spoedig eenzijdig, en daarom is het nodig, dat door handenarbeid een prachtige vrije tijdsbesteding gegeven wordt. Dit geeft een fantasie-ontwikkeling, de kleuren combinatie komt tot ontplooiing en men leert tevens eikaars mening en opvatting waarderen. Dan kan men zich afvragen: zou ik het kunnen, n.l. de jeugd in handenarbeid leiding geven? Zeker kunt u dat, want ieder mens heeft in zich de neiging in nerlijke bewegingen tot uiting te bren gen. Daar is handenarbeid er één van Handenarbeid kunnen we onderscheiden in vlak en ruimtelijk werk. Voorts is ei ook de handenarbeid in vrije vormen, die de heer Van Houten wel' de mooiste vond. Het is een speels omgaan met allerlei soorten materiaal. Die tak van arbeid willen we in de komende maanden ernstig beproeven. De heer Van Houten deelde nog mede, dat de eerste cursusavond in het mario nettenspel wordt gegeven vrijdag 21 ok tober om 8 uur in De Witte Zwaan. Oud-notaris Van Pelt (84) overleden Maandag is op de leeftijd van 84 jaa. overleden oud-notaris A. van Pelt. Hij bekleedde het notaris-ambt te Lisse var 1918 tot 1939, nadat hij vooraf als kan didaat-notaris was werkzaam geweest bi; notaris Boerlage te Heemstede. In 193t heeft hij, hoewel hij nog niet pensioen gerechtigd, zijn ambt neergelegd orr welverdiende rust te gemeten. De overledene heeft te Lisse een werk zaam aandeel gehad als lid van het da gelijks bestuur van Het Groene Kruis. Hij heeft in zijn leven een brede v denkring gehad door zijn zeer vriend schappelijke omgang. Het is voorts be kend, dat hij zioh de nood en de zorg ;en ander sterk aantrok en door zijn mededeelzaamheid het leven van anderen wist te verlichten. Donderdagmiddag half drie zal de ter aardebestelling plaats hebben op de be graafplaats Duinhof te Lisse. Eerste paal Woensdagmorgen half elf, zal door burgemeester mr. Th. J. de Graaf de eerete paal worden geslagen voor bejaardencentrum, welk centrum gaat verrijzen tussen de Hereweg en de Ach terweg. Theorie en praktijk Morgenavond, 8 uur, zal de eerste lezing worden gehouden voor de Ver. van oud leerlingen van de R.M.T.S. Theorie er Praktijk. Ir. Th. Quene (rijksdienst na tionaal plan) zal spreken over De ruimte lijke ontwikkeling van de Randstad Hol land en de positie van het bollengebied. De avond wordt gehouden in de Nachto- Plan-Kret: reeds 50.000 gulden (Van een onzer verslaggevers) Reeds ruim vijftigduizend bonboekje ter financiering van het plan-Kret zijn bij de Christelijke Sportunie door de aangesloten verenigingen aangevraagd. Dit betekent een groot succes voor de- financiële actie, die pas enkele maan- i aan de gang is. Weliswaar dienen al deze boekjes ook bij de donateurs van het christelijk sportleven geplaatst te zijn, willen zij het beoogde bedrag op brengen, maar aangezien het initiatief tot het aanvragen uitgaat van de vereni gingen zelf, is de verwachting gewettigd dat deze verenigingen zich ook de moeite niet zullen ontzeggen, deze boekjes de man te brengen. Zoals bekend, is elk boekje goed voor een bedrag van tien gulden. Men mag derhalve aannemen, dat momen teel reeds de helft van het streefbedrag (een miljoen gulden) geplaatst is of di', op zeer korte' termijn zal zijn. Wat betreft de behandeling van de jaarstukken tekenen wij aan, dat, of schoon het seizoen 1959/'60 zich niet ken merkte door bijzondere gebeurtenissen. toch alle reden is om met voldoening op dat seizoen terug te zien en om met vertrouwen het nieuwe seizoen in te Het nadelige saldo werd tijdens de ver gadering door de leden eendrachtig in batig saldo omgezet, een goed begin het nieuwe verenigingsjaar en een gebaar, dat een sprekend getuigenis was m de goede geest in de vereniging. Bij de bestuursverkiezing werd de heer L. Klevering, die helaas door ziekte was verhinderd, tot voorzitter gekozen, werd de heer Riks als bestuurslid herkozen en werd de heer T. van der Molen tot nieuw bestuurslid gekozen. Hierna werd de scheidende voorzitter achtereenvolgens toegesproken door de heren Riks. Ter Laan. Deelman en Menk- horst, die allen hulde en dank brachten aan de afgetreden voorzitter voor wat deze voor de vereniging heeft gedaan. Namens de leden bood de heer Riks een tuinameublement aan, terwijl mevrouw Vriend bloemen werden geoffreerd. De Vier vaasjes bloemen op wekelijkse keuring Het was voor de bloemenliefhebbers gisteren komkommertijd. Men moest het in de keuringszaal van het Krelagehuis stellen met welgeteld vier vaasjes bloe men, één pot Vallota en wat stengels gedroogde sienmais, en dat was al. De vaasjes levende bloemen kwamen uit Uitgeest. Ze waren van P. Rump- horst, een bekend bijgoedkweker, die aan het experimenteren is met Sparaxis en Ixia's. Hij plant de bolletjes laat dit jaar op 15 mei. De forse, witte Spa raxis ailba maxima zag er best uit. Ook Fire King, diep-rood met geel centrum, was lang niet slecht, maar Horning ver toonde nogal wat verdroogde knoppen. Tooh lijkt het wel aan te bevelen deze proeven verder voort te zetten als de houdbaarheid van de bloemen er ten minste niet onder lijdt. De Ixia's Venus en Rachia konden ons minder bekoren. Daarnaast stond een pot met de fraaie Vallota speciosa, een lelie-achtig bolge was met prachtig rode bloemen. Het was E. Gutter uit Andijk-oost die de pot naar voren bradht. Er stond één zware bol met twee „spanen" in. De hoofdibol gaf twee bloemstengels en de spanen ieder De fa. Van Amerongen uit Woerden etaleerde siermais. Hybriden: van crèmewitte kolven tot rood, zwart met gele en alle mogelijke kleurschakerin gen. Zeer decoratief. HAZERSWOVDE Bouw machinefabriek Door het architectenbureau J. Dekker te Hazerswoude is namens De Jongs Ma chinefabriek het aanbrengen van metsel en funderingswerk voor de bouw van een montagehal aan de Rijndijk, opge dragen aan de firma L. Bontebal te Zoe- termeer. Aan de N.V. Durisol te Leider dorp is de bovenbouw van deze fabriek opgedragen. SASSEME1M Verbouwing De oude Post Door de heer A. Postma is het verbou wen van het café „De oude Post' aan de Hoofdstraat opgedragen aan de firma I Gebr. Meeuwissen, alhier. heren Ter Laan en Deelman onderstreep ten hun woorden met het aanbieden van n het Gronings geschreven boekwerken. Na een dankwoord van de scheidende 'oorzitter, waarbij op zijn verzoek een voorstel om hem tot ere-voorzitter te be ien niet in behandeling werd geno- en nadat het gemengd koor enkele Groningse liedjes ten gehore had gebracht werd de vergadering door de afgetreden voorzitter gesloten met de wens: „gruie bluie ons Grunnegerlaand". RllNSBJlRG Gevonden voorwerpen De volgende gevonden voorwerpen zijn op de genoemde adressen terug te krijgen: zwarte portemonnaie met inhoud. Oegst- geesterweg 5; ceintuur, Brouwerstraat 92; houten duimstok, Dahliastraat 6; kettink je met hartje, Sandtlaan 28c; wit fiets- pompje, Zandlaan 12 te Oegstgeest; por temonnaie met knipsluiting zonder in houd, Middenweg 26 Valkenburg; een damesrijwiel, Langevaart 14. Postduivennieuws Kampioenschappen van de postduiven vereniging De Rijnmonders. behaald m 537 p. Kampioen Midfond: 1 L v d Plas, 480 p. 2 B Paauw, 467 p. 3 M Souverein 401 punten. Kampioen fond: 1 B Paauw, 395 pnt. 2 N Kleen, 380 p. 3 Th v Essen, 295. Kampioen oude duiven: 1 B Paauw, 1431 p. 2 L v d Plas, 1299 p. 3 N Kleen,- 1269 p. 4 Th v Essen, 1222 p. 5 M Sou verein 1198 p. Kampioen jonge duiven1 L v Duyn, 574 p, 2 J Heemskerk, 530 p. 3 C Kraai- enoord, 515 p. Kampioen navluchrten: 1 M Souverein, 394 p. 2 J Heemskerk, 392 p. 3 B Paauw, 381 p. Kampioen Generaal1 B Paauw, Rijnsburg, 2160 punten. 2-3. M. Souve rein, Rijnsburg, 2022 p. en C. Kraaien- oord, Katwijk, 2022 p. 4 Th v Essen, Valkenburg, 1899 p. 5 Jac Heemskerk, Rijnsburg, 1898 p. 6 N Kleen, Katwijk, 1855 p. 7 J van Maanen, Katwijk, 1844 p. 8 L van Duyn, Katwijk, 1365. Schaaknieuws De uitslagen van de gisteravond door de Rijnsburgse schaakclub NZH ge speelde wedstrijden luiden: Jac. P. Noort H. Tijsterman 0—1; M. J. Goudriaan— Joh. Schoneveld 10; B. BijleveldH. v. d. Westen 01; N. de VreugdG. van Egmond 10; P. HeemskerkD. v. d. Vijver 10; D. SlingerlandW. van Eg- mond 0—0; G. Kromhout—H. Binnendijk 00; G. SlingerlandD. Schoneveld 01; A. RavensbergenA. Vletter 10; L. J. GoudriaanA. v. d. Eijkel 10. Hoewel de Rijnsburgse schakers vol gende week dinsdag tegen Zwarte Pion de halfjaarlijkse bekerwedstrijd zullen spelen, wordt volgende week maandag toch de normale clubavond gehouden. TELEFUNKEN RADIO en T.V. UW DEALER KROMHOUT Adverteert in de J\li"iiwe Leidsche Courant economisch koelen Geen omkijken meer naar het vuur! Altijd een schone keuken! Méér tijd om lekkere gerechten te bereiden! Ja, „SHELL BUTAGAS" is ideaal. En u doet w-e-k-e-n met één zo'n fles! „SHELL BUTAGAS" voor modern comfort Vraag inlichtingen aan de depothouder l aambeien! SCHROMPELEN WEG g Pijn en jeuk wèg r* j; Bloeden houdt op JjDe wetenschap heeft thans i een helende substantie ont- (dekt met de verbazingwek-f, ft kende eigenschap de *- S In SPERTI, doet dit weefsel- jJ '4 vernieuwende Blo-Dyne zelfs ft dei meest hardnekkigs probleem me: Sperti Zalf en Zetpillen SPERTI ls zacht en deslnfec- S bevat géén verdo- rena - oevas geen verao- - inde middelen. Voor veili- J) i. rechtstreekse behande- J 2 Jing van aambeien. SPERTI Zalf 13.30. ZetplUen f 4.90. J gE in een wespennest BfiËïSS 67. Johan had moeite zich met de taartendoos achter het stuur van de Benzol te wringen. De vertegenwoordigers van Baron Bluff's miljoe nenproject, de pico diabolo-wespen, lieten een toenemend gegons horen, dat hol weerklonk in het karton. „Met vol gas naar de boomgaard, Johan," be val de baron. Johan keerde de wagen, voorzichtig schake lend om niet tegen de doos te stoten, en weldra reed de Benzol rammelend langs de korenvel den.'Nu lag de stad Immelen opnieuw op hun weg en zo kwam het, dat de auto voor de tweede maal het kruispunt met het stopbord moest pas seren. De bedienende agent had het nationale belang van dit voertuig goed onthouden en be hept als hij was met verantwoordelijkheidsge voel, klapte hij zijn bord op groen, zodat de be langrijke heer met zijn vinding meteen kon doorrijden. Maar tot teleurstelling van de diender bleek de Benzol juist vaart te minderen, om ten slotte precies voor de stopstreep bewegingloos te blij ven staan...^

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 6