lacht HONIG Nieuw produktieapparaat gesproken boek en blad BLEEKWATER dat bleekt pats Natu-raLax Grontmij gaat in Katanga aan de slag Nieuw pleidooi universiteit in voor een Arnhem NIEUW! HONIG RIJSTSOEP soepen 7 PONDER DAG 6 OKTOBER 1960 Dam-vraag 4 (Eerste publicatie) Schaak-vraag 4 De stand was: Wit Kh4, Tel, Lg3, Pg2, pi a7 en b7. Zwart: Khl, La8 en Lg 1. De oplossing luidt: 1. b7xa8 paard, Khlxg2; 2. Pa8—b6, onv.; 3. a7—a8 met loper of dame mat. Bridge (oplossing) In het speelprobleem dat wij u gis teren voorlegden (7 ruiten), neemt zuid in de eerste slag met klaverenaas, incasseert ruitenaas en maakt vervol gens schoppenaas en schoppenheer. Hierna speelt hij vijfmaal troef, waar op West 2 harten en 3 klaveren af gooit, Noord écarteert 1 schoppen, 1 klaveren en 3 harten. We zien dan de volgende eindfiguur: Zuid speelt nu zijn laatste ruiten en West zit in een dwangpositie. Gooit hij klaveren 10 af, dan verdwijnt in Noord hartenboer en Zuid heeft de rest. Gooit West hartenvrouw weg, dan wordt in Noord klaveren 9 afge gooid en het spel is eveneens gewon- Jack Diamond Kruiswoordpuzzel zonder zwart - onheilaanbrengende igodin een wiel; 4. marterachtig Toofdier - railroaid (afik) - soort onderwijs (afk); 5. zichtbare ader van een blad - jon gensnaam: 6. wijzer van een kompas - zuivelprodukt; 7. boomloot - gem. in Utrecht; 8. dionpje onder de Over. gem. 8 op die tijd - bekende paarden - Gramsbengen afkorting9. haisriem vreemde imunt (afk). Vert. 1. rivier in Frankrijk - uitroep; 2. keur of kern - meisjesnaam; 3. klinknageitje - houten klepper; 4. maan stand - voornaamv. - niet fris van kleur; 5. jonge koe - lidwoord - jongensnaam; 6. vierkante vloertegel - bijwoord7. mannelijk beroep - nummer <a£k)8. gam. in N.iH. - bekende afkorting - ei kenschors; 9. onderricht - gewicht - ie mand die treitert. 2 3 4 5 6 7 8 OPLOSSING VORIGE PUZZLE Hor, 1, vader, 5. lampe, 10. er, 11. veldloop, 13. rare, 16. Ee, 16. en de tail, 20. adi, 22. ©go, 23. mis, 25. Ar- fos, 26. repel, 27. die, 28. Ees, 30. ore, 1. framboos, 34. Ot, 35. atap, 37. pina kels, 41. de, 42. agama, 43. Demer. Vert. 1. verraad, 2. ara, 3. even, 4. re, 5. Ld, 6. Alda, 7. M.O., 8. poelier, 9. Eipe, 12 leeg, 14. reiger, 17. desem, 18. torso, 19. impost; 21. driftig, 24. slamper, 29. ebbe, 32. Adam, 33. oase, 34. opa, 36. <adé, 38. na, 39. ka, 40. Ld. Jac. P. Vincent werd onderscheiden De heer Jac. P. Vincent, directeur van de Haarlemse Muziekschool is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nas- sau. De heer Vincent, die te Santpoort woont, is 40 jaar verbonden aan deze school, waarvan tien als directeur. céytimaat day in day uit Mgr. H. J. van Deursen, president van het groot-seminarie te Warmond (Z.H.) is benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. (Van een onzer verslaggevers) FN ANK ZIJ de voortschrijdende techniek was het gisteren voor de Nederlandse blindenwereld een feestdag. De commissaris van de Ko ningin in de provincie Zuid-Holland heeft in het gebouw van de Ned. Blindenbibliotheek in Den Haag een nieuw reproduktie-apparaat voor de vermenigvuldiging van gesproken boeken en tijdschriften in werking gesteld. Aan deze modernisering (de Ned. Blindenbibliotheek beschikt thans over het modernste apparatuur in het gehele land) van het Haagse gesproken boeken-, kranten- en tijd- schriftenbedrijf was uiteraard een feestelijk en officieel tintje gegeven, omdat, zoals de voorzitter van de Ned. Blindenbibliotheek het opmerk te, weer een mijlpaal in de arbeid voor het blindenwezen kon worden afgebakend. De totstandkoming van dit nieuwe re produktie-apparaat, dat gebaseerd is op stereo-recording, was mogelijk gemaakt door de activiteiten van de Vereniging Vrienden van de Ned. Blindenbibliotheek. Een activiteit, die men daar getuigden de woorden van de voorzitter mr. H. Sme- des van ook in de toekomst zal blijven voortzetten. „Een mens leeft dieper en intenser naar de mate, dat hij communicatie met zijn mede-mens heeft en minder naar dat hij deze communicatie moet missen", zo Primeur voor Nederland zei mr. Smeets in zijn openingswoord. „Er is een poging gedaan om de mededeel zaamheid van de ene mens naar de an dere te vergroten," zo vervolgde mr. Sme- des, die hieraan toevoegde, dat men nog verschillende wensen heeft. Een nieuw gebouw, omdat het pand aan de Noordwal in Den Haag te klein is geworden, de vervanging van de technische apparatuur in de geluidsstudio (kosten twintig mille), het ombouwen van de elektrische instal latie ter bestrijding van de hoge elektri citeitsnota (kosten f 2.000), de aankoop van honderd braille-schrijfmachines (f 21.000), het bouwen van boekenrekken voor brailleboeken (f 15.000), de verbete ring yan de brailledrukkerij Cf 8.000). „Er is nog veel te doen", zo besloot mr. Smedes met een opwekking om mede werking teneinde al deze wensen te kun nen verwezenlijken. 65.000 luisteraren De voorzitter van de Ned. blinden bibliotheek, de heer J. C. W. Onderden wijngaard, die niet alleen de Vereniging van Vrienden maar ook de directeur der bibliotheek, de heer J. van Rossem en zijn medewerkers voof de totstandkoming van het nieuwe apparaat woorden van dank bracht, onderstreepte nog eens de groeien de vraag naar gesproken boeken en bla den. Werden in 1959 in negen maanden 26.000 geluidsbanden met 37.000 luister- uren uitgeleend, over hetzelfde tijdvak 1960 waren deze cijfers resp. 46.000 65.000. „Aan deze groeiende vraag kunnen wij voldoen, omdat ons nieuwe apparaat driemaal zoveel produceert, terwijl de ge luidskwaliteit veel beter is geworden", aldus de heer Onderdenwijngaard. De commissaris der Koningin, m Klaasesz herinnerde er aan, dat hij 25 jaar geleden met^ijn vrouw brailleerde en daarbij heel wat eelt in zijn vingers gekregen had, terwijl de uiteindelijke produktie toch maar gering was. noemde het een voorrecht, dat de tech niek dit allys veel beter kan doen, al ontveinsde de commissaris zich niet, dat het spreken voor de microfoon een zondere gewaarwording met zich brengt. „Alles wat ik nu zeg is op het zelfde moment vijftien maal vermenig vuldigt", aldus de commissaris, die be sloot met er op te wijzen, dat mei niet mag denken, dat men er met het blindenwerk al is. „Als Nederlands volk moeten wij er voor zorgen, dat de blin denbibliotheken met het voortschrijden van de techniek hun arbeid zullen kun nen voortzetten" Ten slotte vertolkte de blinde journa list J. Theunis de dank van alle blinden voor de prachtige arbeid, die door de Blindenbibliotheek wordt verricht. Terwijl de genodigden de technische in stallaties in de bibliotheek bekeken, wer den in de produktiekamer de gesproken woorden binnen de kortst mogelijke tijd op vijftien stereo-recorders vermenigvul digd, waarna tijdens liet ronddienen var verversingen een compleet verslag op de band werd uitgereikt. Verzoek van Tsjombe President Tsjombe van Katanga heeft len beroep op Nederland gedaan voor bet verlenen van cultuurtechnische hulp. De chef van het kabinet van president Tsjombe, ir. J. C. van der Kerckhoven, heeft dezer dagen een onderhoud gehad met de president-directeur van de Grond verbetering- en ontginningsmaatschappij „Grontmij", ir. J. M. J. Hanraets, te De Bilt. Aan de „Grontmij" is de vraag gesteld men in staat is voor aanzienlijke be dragen viciel- en cultuurtechnische wer- n Katanga uit te voeren. Van de zij- an de „Grontmij" is inmiddels de principiële toezegging gedaan deze wer ken uit te voeren. De veiligheid in Ka- tanga wordt door de regering aldaar voor honderd procent gegarandeerd, zo deelde ir. Hanraets ons mede. In december zal het overleg tussen de Katangaanse rege ring en de „Grontmij" worden voortge- „Arnhem als vestigingsplaats voorbied betreft wordt naast de verkeerslig- in nieuwe universiteit in Nederland". heet het tweede, meer uitgewerkte rapport, dat het Economisch.Techno logisch Instituut voor Gelderland over de spreiding van het hoger on derwijs heeft uitgebracht. Gepleit wordt voor een niemve universiteit, die geen herhaling is van de bestaan de instellingen en die -een bijdrage kan leveren in de ontlasting van de universiteiten in het Westen van hei Het rapport keert zich tegen het uni versitaire regionalisme, dat het „stu- dentenforensendom" in de hand werkt. Opgemerkt wordt, dat het gebied met Arnhem als centrum op Zuid-Limburg na het grootste stedelijke complex is buiten het Westen. De laatste tien jaar heeft het, vergeleken met de jaren 1900 tct 1940 en samen met Utrecht de groot- de toeneming van het tempo van de bevolkingsaanwas te zien gegeven. Het proces van verstedelijking is bezig zich centraal Nederland te verplaatsen. Arnhem, dat als agglomeratie 160.000 inwoners heeft, behoort tot de meest verstedelijkte streek van de Zuid-Ve- luwezoom met 215.000 inwoners en wordt geflankeerd door de stedelijke gebieden Nymegen en Apeldoorn, elk met 160.000 Wat de outillage van het ge- Mei belangstelling kijken de commissaris der Koningin en mevrouw Klaasesz naar de kost bare stereo-recorders, waarop de gesproken boeken en bladen worden vermenigvuldigd. De directeur der Blindenbibliotheek, de heer J. van Rossem (links) geeft hierbij een toelichting. ...èn veilig! Dit etiket op de fles Loda bleekwater is een garantie voor constante en uitnemende kwaliteit DRIE FILMPJES MET SUBSIDIE VAN HET MINISTERIE 13EHANDEL DE EERSTELING met zachtheid. Spaar Joan van Keuken!", dit bordje behoeft heus niet aangen te worden bij de vertoning „Een Zondag", de eerste film van de 20-jarige cineast Joan van der Keuken, dit filmpje heeft ondanks zijn korte duur en ondanks het sumiere haast schetsmatige verhaal, zoveel goede kwa- iteiten, dat de subsidie, die O., K. en W. deze film heeft gespandeerd nooit tot het weggegooide geld gerekend mag worden. Een film zo simpel, dat het haast de moeite niet loont het verhaal 'ertellen: twee studenten zijn vrien den, de een (knap, begaafd, rijk) heeft ie gewoonte de ander (verlegen, stil, shabby), 's zondags in zijn auto uit rijden e nemen, waar hij achter de ruggen van lucces-vriend en meisje mag aankijken. 3p een mistige, winderige zondag rijden :e uit Amsterdam, via Durgerdam naar Zandvoort. Aan het strand droomt de verlegene zichzelf een man te zijn, die e van de verdrinkingsdood redt. droefgeestig cafeetje, zegt hij, terwijl zijn vriend aan het biljarten is, heel verlegen, dat hij eigenlijk van het je houdt. Helaas, het meisje niet hem. Hij neemt de benen en het ge- heeft medelijden met hem, hij komt niet meer m hun auto, in eenzaamheid blijft hij op het Zand- voortse stationnetje achter Een onderwerp van Remco Campert, vol laat-puberale Weltschmerz (herinne- inze romantici Bellamy en Piet Paaltjens), maar een filmpje zo vol ifeer, zo in de toon van onze tijd, dat nen hier werkelijk van beloften mag (preken. Deze Joan van der Keuken noet eens een goed scenario voor een ivondvullend werk in handen krijgen. Maar ja, waar halen wij in Nederland nze dramatisten vandaan? Joan van der Keuken werd in zijn re- Rusland heeft gisteren weer gedreigd de kernproeven te zullen hervatten als de V.S. doorgaan om zonder Rusland hun toomonderzoek-programma" uit te voe- MET FIJNE GROENTEN De soep die iedereen zo lekker vindt! Groot en klein, jong en oud, fijnproevers en gewone liefhebbers van soep: allen zijn enthousiast over HONIG Rijstsoep met fijne groentenEen overvloed van heerlijke, voedzame rijst in krachtige bouillon, samen met fijne groenten. Een tractatieMaak snel kennis met deze nieuwe HONIG soep. royale ZES BORDEN UIT ELK PAK èn voordeliger in prijs! Rijstsoep 48 ct. Julienncsucp 48 ct. Kalfssoep 48 ct. Vcnpiccllisoep 43 ct. gde bijgestaan door Prosper Dekeukelelre aan de camera en door Lien-d'Ollveyra bij de montage. Maxim Hamel sprak uitstekend de uitstekende tekst. Spelers waren René de Clerq, Marina Schapers en Eelco Wolf. Vooral in René de Clerq als de verlegene had hij een uitnemend type. W- werden gistermiddag ook vertoond. He laas Is over deze niet zoveel goeds te vertellen. De film „Wadlopers" van E. van Moerkerken wist nog wel te boeien. Er waren wat schuchtere filmgrapjes in, maar eigenlijk wist men niet goed, wat ermee bedoeld werd. Kennelijk wilde de maker- wijzen op het gevaarlijke van een tocht over de Wadden (bij onze Gronin ger kust). Als de vloed opkomt kan het daar zeer gevaarlijk zijn. Dat wordt voortdurend verteld, maar het groepje wadlopers dat getoond wordt (twee he ren en een jongedame) komen, zij het bemodderd, goed over. Zij hebben zelfs de tijd vóór het aan land gaan nog de bemodderde benen té-wassen. Van gevaar geen spoor, evenmin van enige drama tiek. Er komen interessante planten en dieren in voor, maar kennelijk wilde men geen natuur-historische documentaire maken. Hoogstens is dit filmpje een pro paganda voor Veilig Wadverkeer. UET DERDE FILMPJE „Vervloeiende grenzen" van Jaap S. NieuwenbuJs was het minst geslaagde van de reeks. Blijkens de toelichting wilde de maker vertellen, dat er vroeger allerlei gren zen binnen ons land waren (de rivieren bijv.) maar door het verkeer zijn die overwonnen en zo zal het ook wel met de grenzen van Europa gaan. De automo biel staat voor niets. Temidden van een voortdurend irriterend motorengeronk (de ziekte van onze tijd) krijgt men een huts pot van filmbeelden voorgezet. Voeg daar nog bij een totaal onmogelijke, in „literaire" taal gehouden tekst van Max Dendermonde en men begrijpt, dat dat wat aanvankelijk nog helder was. nis een grauwe brei uit deze. \yoorden- en beel denmolen te vóorschiin kwam. Helaas, want zulke films werken geenszins mee aan het laten „vervloeien der grenzen" en van die douaneposten moeten we toch eindelijk eens af. Nare dingen. Ev. Grolle. Mr. Becrnink: wet op loonvorming De voorzitter van de C.H.U., mr. H. K. J. Beernink, heeft twee wensen tfen op zichte' van de gedifferentieerde loon politiek: er moet een wet komen op de loonvorming, waarin nauwkeurig de taken van het bedrijfsleven en van de regering worden omschreven en men moet niet langer vasthouden aan de factor produktiviteitsverhoging bij het vaststellen van loonsverhogingen. Mr. Beernink sprak gisteravond op een vergadering van de C.H.U.-kieskring te Heerenveen. Hij noemde de binnenlandse situatie thans beslist gunstig. Het hui dige. kabinet zit 'naar zijn mening op rozen, zij het op rozen met socialistische doornen. Men zal nu echter moeten oppassen voor overbêsteding, waarschuwde de C.H.-voorzitter. Voorts moet naar zijn mening het loonfront niet worden open gebroken, al zijn er vakbonden die be weren dat hiervoor wel ruimte is. De heer Beernink, die de voornaamste nationale problemen de revue liet pas seren. merkte naar aanleiding van de sporttoto op dat men hierover beter geen wetsontwerp had kunnen indienen. „De regering had de oude toestand rustig moeten laten voortbestaan". A.N.M.B. handhaaft loonvoorstel voor metaalindustrie (Van onze sociaal-economische redactie) De bij het NVV aangesloten Algemene Nederlandse Metaalbedrijfsbond staat op het standpunt dat de tussen werkgevers en werknemers in de metaalindustrie overeengekomen verbetering van de lo nen toch bij hét College van Rijksbe middelaars moet worden ingediend. Dit ondanks de verklaring van de re gering dat zij tussentijdse loonsverhogin gen niet in pvereenstemming kan bren gen met de centrale doelstellingen van haar beleid en ondanks de duidelijke uitspraak van de KAB-secretaris drs. Bogaers in de Kamer, waaruit blijkt dat deze vakcentrale tussentijdse loonsver hogingen afwijst. De ANMB acht de overeengekomen verbeteringen niet in strijd met de door de regering gegeven spelregels voor de vrijere loonvorming en is van mening dat de vakraad al in belangrijke mate aan de wensen van de regering tot matiging is tegemoet geko men door de loonsverhoging naar 1961 te verschuiven. Voor de bond zijn de voorstellen dan ook niet afgewezen voor dat het College van Rijksbemiddelaars er duidelijk „neen" tegen heeft gezegd. Prentbriefkaarten met opschrift „briefkaart" Er is de laatste tijd verwarring ont staan over prentbriefkaarten, die het op schrift „briefkaart' dragen, of een ver taling daarvan. Deze kaarten dienen al voldoen ze overigens aan de- bepaling voor drukwerk als briefkaart te wor- dën gefrankeerd, tenzij de aanduiding „briefkaart" („post card", „carte postale" enz!) fs doorgehaald en vervangen door de aanwijzing „drukwerk" of een ver taling van dit woord. Aldus een beslis sing van het postcongres van Ottawa. Gedrukte kaarten met 'het opschrift „briefkaart" of een vertaling daarvan dienen als briefkaart te worden gefran- (Advertentie) DAMESBEURS... als steeds gezellig Ook het bestuur der Stichting „Het ven begint bij veertig" te Amsterdam heeft nu bij de regering geprotesteerd tegen vertoning van de Japanse film „Blanke huid en -gele commandant". De stichting vraagt langs diplomatieke weg te bevorderen dat de vertoning waar ook ter wereld verboden wordt. Ik was echter niet in de stemming om naar deze muziek te luisteren en bovendien overheerste het droef gejammer die nacht niet op de ijskap. Dat deed het zware geronk van de vliegtuigmo toren. Het golfde af en aan, als het lied van de branding op een ver verwijderde kust en kwam steeds dichter bij. We draaiden ons om met de bedoeling het geluid te volgen, maar kregen geen kans omdat we volkomen verblind werden. Hoe wel de hemel bedekt was, bleek het nauwelijks te sneeuwen zware sneeuwval kwam trouwens vreemd genoeg nogal zelden voor op de IJskap Groenland maar de lucht zat vol met Denen vlijmscherpe ijsnaalden die in razende vaart uit het inktzwarte donker naar het oosten werden gedreven, die in enkele seconden op de glazen van onze sneeuwbrillen klonterden en als woedende horzels met duizenden tegelijk tussen masker en bril in het blootgestelde gedeelte van mijn gezicht staken. Het was een scherpe hevige pijn die bijna onmiddellijk weer verdween, maar de huid volkomen gevoelloos achterliet. Ik kende dit onheilspellende ontbreken van alle gevoel maar al te goed en opnieuw met mijn rug naar de wind kneedde ik met enkel de wollen hand schoenen aan het bevriezende vlees tot het bloed begon te stromen en trok daarna het sneeuwmasker wat hoger over mijn gezicht. Het vliegtuig cirkelde tegen de wijzers van de klok in en volgde blijkbaar een onregelmatig ovaal, want toen het naar het noorden en westen een bocht maakte, stierf het geluid van de motoren heel even weg. Binnen een halve minuut was het echter weer terug en zwol lijwaarts van ons aan een donderend geweld. Aan de door het sneeuwmasker gesmoorde uitroep van Jackstraw hoorde ik dat hij het vliegtuig op hetzelfde moment gezien had als ik. Het was minder dan zonder einde ALLISTAIR MACLEAN een kilometer van ons vandaan, vloog niet hoger dan tweehonderd meter boven de ijskap en in de hoogstens vijf seconden dat het'zichtbaar bleef, voelde ik mijn lippen droog worden en bonsde mijn hart tegen mijn ribben. Dit was namelijk geen bommenwerper van de Amerikaanse lucht macht en ook geen vliegtuig van de weerkundige dienst in Thule met bemanningen achter de stuur- knuppel, die een harde training achter de rug hadden in de grimmige kunst de omstandigheden in het poolgebied te trotseren en eventueel te overleven. Die lange rij verlichte cabineramen kon alleen maar behoren aan een verkeersvlieg tuig op een transatlantische route of aan een dat over de pool vloog. „Zag u het, dokter Mason?" Het sneeuwmasker van Jackstraw bevond zich vlak bij mijn oor. „Ik zag het". Meer wist ik niet te zeggen. Ik zag echter niet het vliegtuig, dat weer in het donker en de voortjagende ijsnaalden was ver dwenen, maar wel de cabine met de passagiers vijftig, zeventig? die in de gezellige besloten heid zaten van een ruimte met overdruk en een gelijkmatige temperatuur van zeventig gra den Fahrenheit, dan het neerstorten, het huive ringwekkend geluid van scheurend metaal, de brekende romp en ten slotte de moordende vloed golf van niet te beschrijven kou zestig graden Celsius lager dan de temperatuur in de cabine die zich meedogenloos over de overlevenden spreidde: oyer de versuften, de gewonden, de bewustelozen en de stervenden die zieltogend tus sen de wrakstukken van de stoelen lagen en alleen maar gekleed zouden zijn in kostuums en jurken van dunne stof. Het. vliegtuig had opnieuw een cirkel beschre ven en kwam terug. Het leek ons nog dichter te naderen, vloog minstens dertig meter lager en scheen snelheid verloren te hebben. Misschien haalde het nog een tweehonderd kilometer per uur en ofschoon ik op dit gebied geen deskundige was, beschouwde ik een dergelijke geringe snel heid voor zo'jp groot vliegtuig en zó dicht bij de grond als uiterst gevaarlijk. Tevens vroeg ik me af, wat de ruitenwissers van de voorruit tegen de voortrazende ijsnaalden zouden kunnen uit richten. Plotseling echter dacht ik daar niet meer aan. Ik dacht nergens meer aan, behalve aan het feit dat we geen seconde tijd meer hadden. Net voordat het vliegtuig namelijk weer een bocht naar het oosten ging maken en uit zicht raakte, scheen het te duiken en op hetzelfde ogen blik priemde het felle licht van twee koplampen door de duisternis. De ene lamp was pal naar voren gericht en vormde een smalle, witte licht baan, waarin als fonkelende vlampunten miljoe nen ijsnaalden schitterden. De andere koplamp wees naar beneden. Haar ovaal, breed schijnsel gleed pijlsnel over de bevroren sneeuw en leek op een glinsterend dwaallicht. Ik greep Jackstraw bij de arm en bracht mijn gezicht vlak bij het „1-Iij gaat landen en probeert een geschikte plaats te vinden. Span direct de honden voor de slee!" We hadden weliswaar een tractor maar de hemel mocht weten hoe lang het zou duren eer we in een nacht als deze de motor gestart zouden hebben. „Ik kom je zo gauw mogelijk helpen." (Wordt vervolgd) „De Schaduw", hoor spel van Willy Corsari mi schrappen De Nederlandse schrijfster Willy Cor sari heeft voor de K.R.O. een oorspron kelijk luisterspel geschreven, dat dins- bVUiï.jTGram.' dag (21.00 uur) onder de titel „De Schaduw" wordt'uitgezonden. De Scha duw, waaraan de titel refereert, ligt over het nog jonge huwelijk van Evert van oud-' en Joke Brent. Joke heeft in haar Jjj-O? Nw jeugd een misstap begaan, die haar voor lange tijd afkerig heeft gemaakt uj.oó Gram 32,15 Gram 22.90 van elk menselijk verkeer. Toen Evert Intern oriëntatie in kerk, zending en oecu- haar ten huwelijk vroeg, meende zij Kameronk 23.46 Gram dit verleden vergeten te zijn en daar- iniv©rtum Tl 29g m. low kc^s. vara: om maakte ze haar echtgenoot niet 7.00 Nws 7.10 Gym 7.30 Gram en cvt act deelgenoot van haar geheifri. Dit ge- 8 OqNws 3/ifl Gram en evt act 9.O0 Gym mis aan openhartigheid wreekt zich mi cnJdSoÏÏSSwïi later. Het spel wordt geregisseerd door Morgcrvwijdilny VARA: 10.20 V d Willem Tollenaar. „De bonte zebra" 11.95 Orgelspel. AVRO: 12.00 Lichte mm 12.20 Regerimgsudtz: Ui tz voor do lamdlbouw 12.30 Land- en tuinbon wmeded 12.33 Sport m u z f; oóN w r yj Meded en gragn° 13^5 Lichte muz j3.55 Bcureber 14.00 Matrozrn- .40 Gcvar pro«r. c muziekjgewchie- ing. 16.30 V d rieken Nelissen een café-chantant, „D.e bonte vara: ieoo Grepen ui zebra" geheten. In dit café worden nieuwe Nederlandse liedjes en enkele buitenlandse gezongen door Maya Bou- ma, Willy Brill, Marcielle Mardi, Po ter Aryans en Leo Nelissen. Harry Ban- nink maakte de muziek. Colleg e over Europa I kind 19.10 Kinderkoor. VPRO: 19.30 stad nu. lering 19.45 VPRO-nws 20.00 s 20.05 Boekbespr 20.10 Piano en vjool 1 De mem r.n zij n werk. geep rek r-rgadert, lezing. VARA: nizika'e Tering 23.55—01.00 Nwb. In het Avondcollege van de K.R.O. begint vrijdag (20.30 uur) een nieuwe leergang: Europa. De eerste les, die dr W. J. Sehuyt verzorgt, heeft tot titel: Wee Europa in een veranderende wereld, kron 2l.oo ReKhesohrij^ng met illustraties Na afloop zal een kleine gedachten- 21.15GS. 10 Gevar progr.- wisseling met mr. H. R. Nord, voorzit- grammofoonpï.atenprogramma ter van de Europese Beweging in Ne- draadomroep derland, volgen. (ovcf de 4e lijn) Dinsdag 11 oktober (20.30 uur) zet Vrijdag 7 oktober i960 van 18—20 uur: dr. L. A. Albering de eerste leergang. T Joh an n sir Graduation Ball (Ballet gewijd aan de democratie, voort. In deze tweede les wordt gesproken ovci „Mens en medemens". Programma voor morgen VRIJDAG 7 OKTOBER 1960 Hilversum I, 402 m. 746 kc/s. NCRV 1 SOS-ber 7.10 Gram nClFrn' 'tal- DoratI), The Nc-w Symphor „Die v Symphony Ie Ftptoularl. lustige Witwe", 0 tekst van Vlc- Med ©werkenden vap Porrtevredo iren Miirkn Zet», j Parijs. Anton Niessner: valencienme, Loose: Graaf Daiïilo DartiMowiteeh, .-,.1Eriöh Kurtz: HanrMl woord voor de dag 7.4o Gewijde 8.00 ra da, Otaka'r Kr;

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 7