IlieutPC jTditsdfc GTouranl HAMMARSKJÖLD TREEDT NIET AF Commentaar Auto steeds meer automatisch NIEUWS in één oogopslag- BON negeert Chroesjtsjef en Ambassadeur smokkelt verdovende middelen Regering wijst extra verhogingen af DINSDAG 4 OKTOBER 1960 Directie, Redactie, Abonnementen- en ABONNEMENTEN ƒ7,50 per kwartaal: 2,55 per maand; ƒ0,59 per week Eenenveertigste jaargang no. 11987 CHRISTELIJKEAT ION AAL DAGBLAD „Stantvastlcft Is yfjcblmn myn hert ia Ugfycaspoet" Drie oktoberfeest in woord en beeld Zie pagina's 346, 9 en 13 Het woord „topconferentie" is weer in omloop gekomen, mede door het gesprek van Macmillan met Chroesjtsjef. Dat er nog heel wat zal moeten gebeuren, voordat „oost" en „west" om de ronde tafel zitten, blijkt uit de reacties van beide partijen met name uit die van de communistische groep. Hammarskjöld zal niet aftreden zolang hij het vertrouwen heeft van de meerderheid der leden van de Verenigde Naties. Waardig heeft hij opnieuw geantwoord op de scheldkanonades van Russische zijde. Officieel heeft de regering nu laten weten, dat tussentijds herziening van c.a.o.'s niet verenigbaar is met haar beleid, ook al erkent zij op grond van het beginsel van de contracts vrijheid het recht, tussentijdse herzieningen tot stand te brengen. De salarisregelingen, die de regering dit jaar voor het over heidspersoneel heeft getroffen, zullen 138 miljoen gulden ver gen. Minister Toxopeus heeft de Tweede Kamer gevraagd deze som te voteren. De ambassadeur van Guatemala in Den Haag, Rosal, is in New York gearresteerd op verdenking van smokkel van een grote hoeveelheid verdovende middelen. In Nyborg (Denemarken) is de conferentie tussen de Europese kerken begonnen. Bisschop Lilje heeft gewezen op de schier onoplosbare politieke problemen tussen Oosten West, die ook van invloed zijn op de verhouding tussen de kerken. Zonder illusies, maar toch met hoop gaat de conferentie aan het werk. Een onzer redacteuren heeft een bezoek gebracht aan de Pho- tokina in Keulen. Over wat hij daar heeft gezien, schreef hij een reportage. Spanning in één nacht man van het portret hierboven, heeft u al eer der laten genieten van zijn met grote geladen heid en spanning ge schreven romans. Twee feuilletons zijn tot dus ver van zijn hand in ons blad verschenen en tot ons genoegen hebben wij ook beslag weten te leg gen op de rechten van zijn nieuwste boek „Nacht zonder Einde". Na het aangrijpende ver haal over het onschadelijk maken van De Kanonnen van Navarone en na de wonderlijke avonturen van dat groepje schipbreukelin gen in „Ontsnapt langs Kra- katau" voert Alistair Mac lean ons nu in gedachten mee naar die ene nacht op de ijskap van Groenland. „Nacht zonder einde" is het verhaal over de jonge dokter Peter Mason, die on zijn eenzame waarnemings post in de barre ijswoestenij van het hoge Noorden zit en boven het geluid van de huilende Poohvind uit, de motoren van een groot pas sagiersvliegtuig hoort, een toestel, dat een noodlanding op de bevroren vlakte moet maken. Masons verbindingen met de buitenwereld zijn afge sneden en hij ziet geen kans wen, die de noodlanding overleefden, behoorlijk te voeden. Hij wordt gedwon gen een wanhopige tocht naar de kust te ondernemen en al spoedig ontdekt hij, dat het door sneeuw en ijs worstelende gezelschap nog door andere gevaren wordt bedreigd. Enkelen van de overlevenden (of is het er maar één?) hebben een vre selijk geheim en deinzen zelfs niet voor de zwaarste misdaden terug om dit te bewaren. Wanneer u al eerder, via ons blad kennis hebt geno men van het knap geschre ven werk van Maclean, dan zult u ook „Nacht zonder einde" willen volgen. En in uw omgeving zijn er onge twijfeld aspirant-lezers, die ons blad nog niet lezen. U weet het, dat kan heel ge makkelijk worden verhol pen. Maakt ook hen deel genoot van „Nacht zonder einde". Maar doe het van daag nog, via onderstaande Betaling geschiedt per week/ maand/kwartaal/per giro. (Doorhalen wat niet van toepassing is). Als bewijs van dankbaar heid uwerzijds, ontvang Ik graag het boek „Tip- Parade" op onderstaand adres: Drie doden bij overstromingen in Frankrijk zijn reddingsplannen in wer king getreden voor de overstroomde ge bieden in het zuidelijke deel van cen traal Frankrijk, waar al drie doden ge vallen zijn. Zeer zware regens, die bijna de ge hele nacht duurden, hebben de rivieren buiten hun oevers doen treden en steden overstroomd aan de voet van het cen trale bergmassief. In het dorp Saint-Denis-Catus zijn twee huizen ingestort en twee personen vonden de dood. Een vrouw verdronk toen haar auto van de weg gespoeld werd. In verschillende andere dorpen in het gebied zakten huizen in. Per helicopter is een generaal van het leger vanaf Toulouse overgebracht om na te gaan wat door het leger ge daan kan worden. Nederlandse soldaten van de eerste infanterie-divisie, die op het ogenblik in La Courtine zijn voor manoeuvres, hebben zich in het departement Cor- rèze bij het reddingswerk aangesloten. De gemeentelijke autoriteiten van Bri- ve en Tulle hebben dringende oproepen gedaan om hulp uit naburige steden en van het leger. Zij zeiden dat zij zich nog geen juist beeld van de plaatselijke schade kunnen vormen, maar „dat het nog steeds regent en dat het water nog steeds stijgt." Loemoemba: Nieuwe Kongolese staat Loemoemba heeft weer een nieuw plan: hij wil een nieuwe centrale Kongolese staat stichten met Stanleyville als hoofd stad. Joseph Okito, de pro-Loemoemba president van de Kongolese senaat ver klaarde ,dat de nieuwe staat geheel voor malig Kongo zou omvatten, behalve Ka- tanga, plus een deel van de provincie Leopoldstad. /"NPNIEUW heeft de Russische pre-1 uit het Sowjet-blok, Gomuika van y mier Chroesjtsjef gisteravond het ontslag van de secretaris-gene-1 semblee ln behandeling moet worden raai der Verenigde Naties geëist. Chroesjtsjef zei: „Wij bevestigen om misverstanden te vermijden nogmaals dat wij Hammarskjoeld niet vertrouwen en niet kunnen vertrou wen. Wanneer hij zelf niet de moed kan opbrengen, op laten we gen elegante wijze af te treden, zullen wij uit de hieruit voortvloei ende situatie de noodzakelijke con clusies trekken". Hammarflkjoelds antwoord op de lange en felle aanval van de Russische premier was waardig en kort: „Ik zal mijn ambts termijn uitdienen als dienaar van organisatie in 'het belang van -al die dere naties, zo lang zij dat wensen. is gemakkelijker af te treden dan te blijven. Ik heb niet het recht af te treden, omdat ik een plicht heb te vullen jegens al die leden, voor wi organisatie van beslissende betekenis De noodzaak van reorganisatie in de Verenigde Naties (Chroesjtsjef heeft et driehoofdige leiding voorgesteld l.p één secretaris-generaal) werd ln het debat van gisteren weer eens naai ren gebracht door Janos Kadar Hongarije. Een tweede delegatieleider DAG HAMMARSKJÖLD wijkt niet voor Chroesjtsjef Voor 4 miljoen aan heroine (Van een onzer redacteuren) ypURICIO ROSAL, de ambassadeur van Guatemala in Nederland, België en Luxemburg, is gisteren in New York gearresteerd. Hij wordt ervan beschuldigd met drie anderen die eveneens zijn aangehouden verantwoordelijk te zijn voor het smokkelen van heroïne ter waarde van vier miljoen dollar naar de Ver enigde Staten. Ambassadeur Rosal woonde in Brus sel, maar verbleef ook vele malen in ons land. Het was reeds opgevallen dat hij dit jaar ontbrak op de derde dinsdag in september, waarvoor geen verklaring werd gegeven. Op al die reizen werd de diplomaat vergezeld door zijn bejaar de moeder, die bij hem in Brussel woon de Zaterdag arriveerde Rosal, met in zyn bagage een hoeveelheid narcotica, op het vliegveld van New York. Een van de andere verdachten was een dag eer der met verdovende middelen in de Ver enigde Staten aangekomen. Het viertal heeft de grootste hoeveelheid narcotica binnengesmokkeld, waarop de politie tot dusver de hand heeft kunnen leggen, na - melijk ruim vijftig kilo. Borgsom De aanklacht wegens het smokkelen van verdovende middelen werd in New York aan de ambassadeur overgebracht door een tolk. Rosal was zichtbaar van zijn stuk. Hij had niet het minste ver moeden dat men hem en zijn vrienden op het spoor was gekomen. De diplomaat zal nu 17 oktober worden voorgeleid Hij verblijft in voorlopige hechtenis en zal slechts worden vrijgelaten indien een borgsom van 250.000 dollar voor hem wordt betaald. Hetzelfde geldt voor de andere verdachten, van wie er één af komstig is uit Parijs en de beide ande ren uit New York. Rosal kan geen aan spraak maken op zijn diplomatieke on schendbaarheid, aangezien hij niet in de Verenigde Staten is geaccrediteerd. De arrestatie had plaats op de hoek van een straat in Manhattan, waar de vier mannen elkaar ontmoetten. Het is gebleken dat Rosal, die sedert september van het vorige jaar ambas sadeur bij het Nederlandse hof was, de laatste tjjd meer reizen naar Amerika heeft gemaakt. Hjj heeft indertijd ver klaard zich veel voor te stellen van het versterken der banden tussen Nederland en Guatemala. Nederlandse deskundigen zouden bijvoorbeeld een belangrijke rol kunnen gaan spelen in de koffieproduk- tie van Guatemala. Koffie is het belang rijkste produkt van het land. Rosal heeft zijn plannen door de smokkelaffalre dus al heel gauw moeten opgeven. genomen. Ook de Indiase minister-president, Nehroe, sprak over wijzigingen Handvest van de V.N. Hij voorzag nieuwe problemen en vergroting van do moeilijkheden door de reorganisatie, maar achtte enkele van de voorgestelde wijzigingen „misschien wel wenselijk". Nehroe pleitte ook voor toelating van communistisch Ohina tot de V.N. „Dit is geen kwestie vam sympathie of antipa thie, maar van recht". De resolutie van de vijf neutrale landen, die aandringen op nieuwe contacten tussen president Eisenhower en premier Chroesjtsjef, dient volgens Nehroe zo spoedig moge lijk aangenomen te worden. Terwijl vele tientallen afgevaardig den voor Hammarskjoeld applaudis seerden bij het vernemen van diens besluit, sloeg Chroesjtsjef met beide vuisten op tafel. Velen juichten Ham marskjoeld staande toe. Toen zij weer gingen zitten schreeuwde Chroesjtsjef iets, terwijl hij zijn vuist in de rich ting van Hammarskjoeld zwaaide. Chroesjtsjef hePft laten doorscheme ren, dat hij nog twee of drie weken in New York zal blijven. Hij zelf verklaar de schertsend, oud en nieuw in de Ver. Staten te willen vieren. De Britse premier Macmillan vertrekt morgen waarschijnlijk reeds uit New York. Hij zou voor zijn terugkeer naar Londen nog de gastheer van Chroesj tsjef zijn. Wanneer dat zal gebeuren vanmiddag nog niet bekend. Ook Soekarno heeft te kennen gege ven, langer te zullen blijven. Hü gaat nu niet naar Parijs. Via Ro me, waar h(j een of twee dagen zal ver blijven, reist hij regelrecht naar Djakar ta. Wat China betreft, schijnt alles er op te wijzen dat het regime te Peking dit jaar nog niet tot de V.N. zal den toegelaten. De meerderheid va assemblee zal, naar men aanneemt, de elfde keer het Amerikaanse voorstel steunen de kwestie uit te stellen tot volgend jaar. Zeeuws schoolhoofd pleegt fraude Naar aanleiding van een klacht, die een ex-concierge van de r.k. ulo-school in Vlissingen heeft ingediend, heeft de officier van justitie te Middelburg een onderzoek gelast naar malversaties, die het hoofd van deze school, de heer J. G. zou hebben gepleegd. De heer B. zou door het overleggen van valse kwitanties ruim 5000 gulden te veel onderwijssubsidie hebben ontvangen. Ook zou hij 4000 gulden te veel hebben ontvangen voor de opleiding tot kleuter leidster, waarmee hij eveneens bemoeiin gen had. De 5000 gulden zou hij voor zijn gezin van negen kinderen gebruikt heb ben, het bedrag van 4000 gulden is in middels achterhaald. Het schoolhoofd heeft een bekentenis afgelegd. Omdat hij herstellende is van een operatie, is nog niet tot zijn aanhou ding overgegaan. MAN GESTIKT IN STEENOVEN De 56-jarige Rijseiiaar H. J. K., die zondagavond ln staat van dronkenschap verkeerde, werd door iemand wiens iden titeit niet vast staat, naar een steen fabriek gebracht, omdat K„ gezien de tostand waarin hij verkeerde, niet naar huis durfde gaan. Toen K. ontdekte dat de buitenoven an de fabriek niet verwarmd was is hij waarschijnlijk in de buitenomloop van de ringoven gaan dwalen. Hoogst waar schijnlijk door zuurstofgebrek is hij ge stikt. Personeel van de fabriek trof hem gistermorgen levenloos in de ringoven Sir Paul Mason, de voormalige Britse ambassadeur in ons lajid, die is benoemd tot ver tegenwoordiger van zijn land bij de NAVO in Parijs, heeft gisteren met zijn echtgenote een bezoek gebracht aan ons koninklijk paar. Prins Bern- hard deed zijn gasten na af loop van het bezoek uitgeleide De Turkse politie heeft gistermiddag te Istanboel de oud-minister van buiten landse zaken Fuad Koprulu en de oud gouverneur van Istanboel, professor Fahrettin Kerim Gokay in hechtenis ge in. Zij worden samen met acht an dere gevangenen berecht wegens hun rol de anti-Griekse wanordelijkheden op en 7 september 1955. De premier van Suriname, mr. S. D. Emanuels, is zaterdag met de K1.M. uit New York in Nederland aangekomen. Hij zal een week hier verblijven en met de gevolmachtigde minister van Surina me, mr. dr, R. H. Pos, besprekingen voeren. Zes jaar voor moord op Blonde Jopie De rechtbank in Utrecht heeft van morgen de 26-jarige Utrechtse chauffeur J. C. van D. veroordeeld tot 6 jaar ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest De officier van justitie eiste veertien da gen geleden tien jaar tegen hem wegens doodslag op de 40-jarige vrouw Alida Meyer, een prostituee, die ook wel „Blonde Jopie" of „Dikke AMe" werd genoemd. TN DE INTERNATIONALE politiek is het op het ogenblik herfsttij. In het bijzonder om de secretaris-generaal van de V.N. woeden thans de communistische stormen. Maar Hammarskjöld heeft doen weten, dat hij geen reden ziet om te vallen. Terecht, want hij mag zijn wor tels vast gehecht weten in het vertrou wen van de overgrote meerderheid der V.N.-lcden. Toch zullen in deze dagen zijn gedach ten wel eens uitgaan naar zijn voorgan ger Trygve Lie, die zich voor zijn heen gaan op vergelijkbare wijze door de communistische ieden belaagd zag. Zulks was het geval, toen hij de Korea-politiek der communistische landen veroordeelde, iets wat hem niet vergeven kon worden. Terstond heengaan deed hij niet, maar na enige tijd nam hij toch afscheid. De situatie is anders dan toen. Trygve Lie kon weten, dat hij .normaal zou wor den opgevolgd. Maar ditmaal heeft Chroesjtsjef zijn kritiek op de secretaris generaal vergezeld doen gaan van voor stellen, die een algehele reorganisatie van het secretariaat betekenen. Een aftreden van Hammarskjöld zou het debat daar over ongunstig actueel maken. Zodat wij wel mogen hopen, dat ditmaal de secre taris-generaal zal blijven bij zijn voor nemen om de communisten te laten praten. Herfsttij in de politiek. Misschien brengt de nieuwe week ons beter nieuws, zo opperden wij vorige week. Het is al wel gebleken dat dit een vergeefse hoop he ten moet. Nu gaan de gedachten uit naar de komende lente. Voor tegen die tijd is een nieuwe topconferentie gesugge reerd, waaraan overigens niet slechts Amerika en Rusland zullen deelnemen. Zal het ervan komen? Zeker heeft dan de tijd gelegenheid gehad, een kalmeren de invloed uit te oefenen. Tenzij er voor dien gebeurtenissen zich voordien, die nieuwe spanningen oproepen. En zoiets geschiedt spoedig in onze geënerveerde eeuw. Moet hier gelden het „komt tijd komt raad"? Van de huidige bijeenkomst der V.N. lijkt in elk geval niet veel meer te verwachten. Dc menselijke zwakheid en betrekkelijkheid hebben zich hierin we) volop gedemonstreerd. Krachtige zuidelijke winden in de ho gere luchtlagen waren de oorzaak dat storingen afkomstig uit de omgeving van Spanje, via Frankrijk naar het noor den konden trekken. Deze storingen brachten vooral in het zuiden van Frankrijk veel regen. De zuidelijke stro. ming was aanwezig tussen een hogedruk- (Van onze sociaal-economische red.) TAE regering heeft het bedrijfsleven medegedeeld dat tussentijdse herzieningen van collectieve arbeids overeenkomsten in de huidige econo mische omstandigheden en met het oog op de voor 1961 te voorziene ont wikkeling niet verenigbaar zijn met de centrale doelstellingen van haar beleid. Daarom mag verwacht wor den dat het College van Rijksbemid delaars het onlangs overeengekomen loonakkoord in de metaalindustrie niet in behandeling zal nemen. De regering heeft het bedrijfsleven van aar standpunt op de hoogte gesteld i een brief, die gericht is aan de Stich ting van de Arbeid, het overlegorgaan de centrale organisaties van werkge- werknemers, boeren en midden standers. De brief is een antwoord op bet advies dat de Stichting op 23 sep tember desgevraagd aan de regering uit bracht over het vraagstuk van de tus sentijdse herziening van c.a.o.'s. Zoals bekend stond het stichtingsbe stuur in meerderheid op het standpunt dat het thans niet wenselijk moet wor den geacht c.a.o.'s open te breken en de tussentijds te verbeteren. Een min derheid (waaronder het CNV) wilde evenwel de mogelijkheid van een beperk te loonsverbetering ln geval van gun stige economische omstandigheden niet uitsluiten. Werkgevers en werknemers in de me taalindustrie, kennelijk van mening dat het begrip „thans" alleen op het jaar 1960 slaat, besloten woensdag bij Rijks bemiddelaars een voorstel in te dienen dat beoogt de metaal-c.a.o. open te bre- :n de lonen tussentijds te verhogen Zoals gemeld bereikten partijen na lang durig beraad overeenstemming over een verhoging van de lonen op 1 januari met drie en op 1 juli 1961 met vijf pro cent, evenals over twee extra uitkerin gen van anderhalf procent over 1960 en 1961 bij wijze van winstdeling. Nu de regering duidelijk haar stand punt heeft geformuleerd en niet van plan is daarvan af te wijken, zoals uit de brief blijkt, is de verwachting ge grond dat Rijksbemiddelaars het loon akkoord in de metaal niet in behande ling zullen nemen. Dit dan ondanks de daarin voorkomende voorstellen tot ho gere winstdeling, waartegen de regering blijkens haar brief op zichzelf geen be zwaar heeft De Vakraad voor de Me taalindustrie zal zich dus wel opnieuw over een en ander moeten beraden. Aan genomen mag worden dat dit pas ge beurt nadat de kwestie van een tussen tijdse herziening van c.a.o.'s in de Twee de Kamer aan de orde is geweest bij de algemene politieke beschouwingen, die vandaag zijn begonnen. Vermoedelijk zal de regering bij de volksvertegenwoordiging steun zoeken voor haar mening dat thans zelfbeheer sing nodig is om dc uitzonderlijke resul taten van de huidige loon- en prijspoli tiek op dit ogenblik te behouden. Voor de volledige tekst van de rege- ringsbrlef aan de Stichting van de Ar beid, het commentaar daarop van de voorzitter van de Christelijke Metaalbe- drijfsbond en het verslag van de bonds raadsvergadering, die deze werknemers- ganisatie gisteren in Utrecht hield, zie :en elders in dit Vlag voor prinsessen Bij Koninklijk Besluit is bepaald, dat de door prinses Beatrix te voeren vlag, zoals die is vastgesteld in een besluit van 10 november 1955. eveneens zal kunnen worden gevoerd door prinses Irene, als mede' van het bereiken van haar acht tiende jaar af door prinses Margriet en prinses Marijke. opzichten wenselijk om bepaal- regelen. ;omatiseringen in te voc- tc voorkomen automatisch worden. stapt in, leunt rustig achterov komt waar u wezen wilt stapt eruit. Geen z.weetdrup- dat de bestuurder dingen peltje, geen enkele inspanning keerd doet. Een sprekend heeft het u gekost. beeld is de koeling van d De deskundigen z(jn van me- tor, die zowel 's zomers ning dat u er niet bijster kende radiator) als 's u enthousiast zult zjjn over die (rolhoes-gedoe) speciale manier van transport. Dr. An- Een ander voorbeeld van toe nemende automatisering is de oor- afdeling transmissie. Het feit 2. Bagageruimte die, alwi mo- dat er steeds meer auto's ver- drukknop, door de bestuur- (ko- schijnen zonder versnellings- 'inters pook is een duidelijke illustra- van de deuren via drukknop op bet instrumcntenpaneel. 1. Een radio met drukknop die 7- Waarschuwingsstelsel gebied boven Rusland en een depressie ten westen van Ierland. Flinke dalingen van de luchtdruk op het weerschip dat ongeveer 500 kilome ter ten noordwesten van Spanje op post ligt, kondigden vanochtend een nieuwe actieve oceaandepressie aan, die morgen boven de Britse eilanden zal aankomen. Het front van deze depressie kan ons land voorbijtrekken. Het onvaste weer duurt derhalve voort, waarbij de wind zal gaan toenemen uit zuidelijke richtin gen. Daarbij wordt het iets minder zacht. De Bilt verwacht tot woensdagavond: Half tot zwaar bewolkt met tijdelijk regen. Aanvankelijk zwakke tot matige, later matige tot krachtige wind uit zuide lijke richtingen. Iets minder zacht. (Opgemaakt te 11.15 uur). ZON EN MAAN HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur De Bilt Twen the Eindlhove. Zd.-Limb Grenoble Nice Berlijn 11 8 1 13 12 0.1 per panne op de buitenweg waardoor vier rode achter lichten aan- en uitflitsen. Een ander uitgebreid gebied der wordt geopend en die waarop steeds minder aan de kleine sluitende be- automobilist wordt overgelaten dacht vraagt, die vele automo- drew Kocher, een groot man bij bilisten niet of verkeerd geven, minder benzine. Ford, zegt bijvoorbeeld, dat Deskundigen ver naar z(jn ervaring de meeste de dag niet al te vc automobilisten niets voor zo'n is waarop koeling en verwar- reeds ecu ucie reet soort automatische auto voelen, ming via thermostaten dusda- keiyke handelingen Het merendeel is liever actief nig geregeld wordt dat - -- n- tic. De automatische bak doet weging zichzelf op slot doet. is dat van de smering. De nieu- Het merendeel is liev Inmiddels wordt het aantal schermd tegën^mls-han'deiin^ het goed en gebruikt beslist 3. Handremmen die automa tisch „loslaten" als er, om ■achten dat Maar ook op de huidige mo- wc* <e ^Udcn, ln eerste ver- Uderd dellen en op die voor 1961 zijn snelling wordt Ingeschakeld. hele reeks gebrui- 4. Zoemers die waarschuwen tegen tc hoge snelheid. Cadillac '61 behoeft niet ge smeerd te worden. Nooit Ster ker nog: h(j kan niet gesmeerd worden want er zyn geen smeerpunten. (By kleine wa gens bestaat het al: de DAF). De nienwc Ford heeft een technische snufjes dat automa- Er zUn trouwens al auto's die gen 1 dat moet ge- - is als „extra" te krij- de tank. 1 moet dus extra worden 6. Centrale opening 1 De schipper, die in april van dit jaar bij Lobith een hakenkruisvlag op zijn schip hees zei gisteren voor de Duitse rechtbank: „Ik wilde de Nederlanders al leen maar eens ergeren". De rechtbank wacht nu af of een kuur van drie maan den schipper Wilhelm Stoerb van zijn „schizofreniteit" zal genezen. McCone, voorzitter van de Amerikaanse commissie voor atoomenergie, vermoedt dat Rusland ijverig doorgaat met het nemen van ondergrondse proeven met kernwapens tijdens de besprekingen over het beëindi gen van kernproeven in Gcnève. McCone keerde gisteren terug in de V.S. van do algemene vergadering van het internatio nale bureau voor atoomenergie in Wenen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1