Katwijkse brandweer heeft een nieuwe commandant Vele kotters, loggers en trawlers maakten nogal onstuimige thuisreis DIT KOMT GEREGELD VOOR! RAIFFEISEN-BANK Ramp KW 53 moeilijk te reconstrueren B Bouw in Vlietwijk gaat ongestoord verder NIEUWE LE1ÜSCHE COURANT 13 ZATERDAG 1 OKTOBER 1960 PEN DUBBELE haag brandweerlieden stond gisteravond in de vestibule van het raadhuis aangetreden en daar tussendoor liepen de heren J. Buitenhuls en J. Verloop met hun dames, respec tievelijk de scheidende brandweercom mandant en diens opvolger, naar de trouwzaal. Daar waren aanwezig burge meester H. Duiker, wethouder C. van der Plaa, gemeentesecretaris J. C. Tiele- man en voorts de hoofden van dienst, de distrlcts-inspecteur van het brandweer- wezen In Zuid-Holland, de heer D. J. P. Legro, en het hoofd van de bescherming bevolking kring Z.-H. I, de heer K. D. Gerth van Wük. Toen alle brandweerlieden in de zaal waren feliciteerde burgemeester Duiker de heer Buitenhuis met zijn promotie ide heer Buitenhuis aanvaardde een benoe ming tot technisch hoofdambtenaar bij de Provinciale Staten van Overijsel)Hij dankte de scheidende commandant voor zijn vele arbeid in de afgelopen twee-en- een-half jaar en hij herinnerde eraan, dat bij zijn benoeming de heer Buiten huis voor geen gemakkelijke taak had gestaan. Behalve de bestrijding van brand hebt ge ook veel aandacht geschonken aan de brandpreventie. U levert nu een korps af, dat er zijn mag. Vele mannen zjjn gediplomeerd, het materiaal is modern Vertrouwen De nieuwe commandant, de heer J. Verloop, werd hierna toegesproken. Grote verwachtingen leven in de kring van B. en W.; wij vertrouwen erop, dat u die verwachtingen niet teleurstelt. U zult het bevel op u nemen van een korps, dat wat waard is. De heer Legro sprak waarderende woorden aan het adres van de heer Buitenhuis. De heer Buitenhuis zei, dat het moei lijk is te scheiden. De brandweer is iets dat je pakt. De heer J. Verloop hoopte op een goede samenwerking. Ten slotte voerde namens het korps het woord de waarnemend-commandant, de heer A. Parlevliet. Op de foto van links naar rechts: bur gemeester Duiker, oud-commandant J. Buitenhuis en de nieuwe commandant J. Verloop. Tussen de eerste twee in ge meentesecretaris Tieleman. J. H. REIJNDERS Maandag 3 oktober geen spreekuur. Wie zich aan een ander spiegelt, spiegelt zich zacht. Denkt U eens in, dat het U overkomt. Het kan U niet gebeuren als U liggende gelden veilig stelt (en bovendien rendabel maakt), bij de SPAARBANK voor IEDEREEN Voorstraat 50 - Katwijk aan Zee 374% rente (dagelijks opvraagbaar) Afscheid van G. J. Hazeborg „Wees verstandig en blijf rustig in Katwijk wonen" 7AEN HAAG is echt verschrikkelijk deftig. Maar het deftigste plekje van Den Haag lijkt het niet eens zo erg. We bedoelen Plein 1813, waar al met al maar vier huisnummers te vinden zijn. Vier villa's geborgen in een tuin, ieder een eigen wat van de buitenwereld afgewend leven lei dend. Wie bij het standbeeld staat met zijn neus naar de Zeestraat, vindt links voor zich nummer 1, het enige huis, dat louter door een parti culier bewoond wordt, namelijk door ir. C. Th. F. Turkow. We moeten een halve slag draaien en hebben dan rechts van ons aan de andere van de Alexanderstraat, no, 2, de re sidentie van de minister van buiten landse zaken. Links zien we dan no. 3, de ambas sade van Pakistan, waar begum Ra'ana Liaquat Ali Khan woont. Zij is nu al zes jaar ambassadeur Pakistan in Nederland en heeft meer van ons land gezien dan menige Ne derlander Die zes jaar hier hebben haar bovendien tot de langst aar zige ambassadeur gemaakt en nu tot Deken van het Corps Diplomatique. Nu weer een halve slag om en weer aan de overzijde van Alexanderstraat rechts kijken i nummer 4. Daar is het kabinet de minister-president. KATWIJK AAN ZEE Visserij deze week niet al te best Deze week is het met de vangsten goed mis geweest. Steeds waren de sche pen op zoek naar haring, zonder zoda nige hoeveelheden te vinden, dat men van een behoorlijke, laat staan goede vangst kon spreken. Vrijdag eindelijk waren de resultaten iets beter. Er werd toen gevist om de 54s 40' \T.B. en daar was de gemiddelde vangst 50 kantjes. De dagen daarvoor was het gemiddelde om de 10 kantjes Niet al leen waren de vangsten vrijdag betei. aar ook de kwaliteit. De haringtrek verloopt evenmin goed. Verscheidene schepen hebben dan ook de wijk genomen naar de noord Nog een week en dan gaan de kleine haringtrekkers overschakelen op de vieetvisserij. Door de geringe aanvoer deze week trokken de prijzen op. Zo werd voor volle haring betaald van ƒ40 tot ƒ51.60 per kantje, voor steurharing 27 tot 46.60 en ijle haring werd afgedrukt voor ƒ26.40 tot ƒ34. De aanvoer aan de Katwijkse afslag bedroeg 5387 kantjes. Recensie Piet van Egmond Op 24 augustus van dit jaar is een re censie in onze courant opgenomen van een orgelconcert, dat Piet van Egmond de avond tevoren in de Nieuwe Kerk te Katwijk aan Zee heeft gegeven. Het blijkt, dat velen uit deze recensie hebben opgemaakt dat de recensent de organist verantwoordelijk stelde voor de minder goede toestand waarin het orgel ver keerde. In feite dient uiteraard de in stantie die het concert organiseert er voor te zorgen dat het instrument in goede staat verkeert. Hoewel de prak tijk zo is dat de concertgever hierbij assistentie verleent, rust de verantwoor delijkheid zeker niet op zijn schouders. Red. N.L.C. Hoog en laag water Zondag 2 oktober: hoog water 0.51 en 13.24, laag water 9.02 en 21.22 uur. Maandag 3 oktober: hoog water 1.48 en 14.13, laag water 9.59 en 22.19 uur. Dinsdag 4 oktober: hoog water 2.30 en 14.54, laag water 10.47 en 23.04 uur. Minister-presidenten komen en gaan. Maar vandaag een woordje over de man, die vijftien jaar lang aan Plein 1813, nummer 4, bleef. Zondag 25 september is hij 65 jaar geworden en heeft daarmee een diensttijd van 45 jaar besloten. Het is de opperwachtmeester G. J Haze borg, die belast is met de zorg voor en de veiligheid van de minister president. Opperwachtmeester Haze borg weet wat dat betekent. In zijn lange loopbaan is hem menigmaal een minstens zo grote verantwoorde lijkheid toevertrouwd. Bij de grote gebeurtenissen in ons Koninklijk Huis. droeve en bliide. moest hij op zijn post staan. Een droerfe taak bij de begrafenissen koningin Emma en prins Hendrik. Een blijde taak bij de verloving en het huwelijk van prinses Juliana. In de laatste jaren voor de oorlog was hij belast met de paleisbew kina, wanneer koningin Wilhelmina in Den Haan was. En na 1945 werd hem het Kabinet van de minister president toevertrouwd. Het adres van opperwachtmeester Hazeborg zal misschien menigeen verbazen: Parklaan 8 in Katwijk. Ook hier is een geschiedenis aan ver bonden. In de bezettingsjaren woon de de familie namelijk daar. Een moeilijke en droeve tijd en opper wachtmeester was er in 1945 beslist niet best aan toe. Toch nam hij met reugde zijn nieuwe taak op zich en keek uit naar een woning in Den Haag. Het is toen koningin Wilhel mina zelf geweest, die hem deed we ten „Wees verstandig en blijf rustig Katwijk wonen". Zo is het gebleven. Elke ochtend, vijftien jaar lang, is de heer Haze borg met de bus van Katwijk naar Den Haag gekomen. Hij stapte uit aan het station Staatsspoor en wan delde dan naar Plein 1813. Tien jaar geleden, dacht hij dat de tijd van pensioen en rust was gekomen, maar men vroeg hem te blijven. En na vijf jaar vroeg men het weer. Maar vandaag is dan toch de dag gekomen, dat hij de wandeling voor het laatst maakte. Het zal hem wel wat vreemd zijn, die eerste tijd van rust, maar pensioen is ook een goed ding en in de Katwijkse duinen en dreven is genoeg te wandelen. KATWIJK Minister-president speldde Katwijker ere-medaille op Gisteren is onze plaatsgenoot de heer J. Hazeborg. opperwachtmeester der ijkspolitie en als zodanig belast met de bewaking van het kabinet van de minister-president, in verband met zijn pensionering onderscheiden met de ere medaille in zilver .verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De heer Haze borg ontving de onderscheiding uit han den van de minister-president persoon lijk. KATWIJK AAN ZEE Damclub K.YV.Z. Uitslag bordenwedstrijd eerste tiental: Barrïhoorn—T. Herbert 0—2, T. van der Plas—C. Varkevisser 2—0, B. van Rijn—T. van Beelen 11, Jac. de Best— A van Duijven voorden 1—1. Opbrengsten De extra collecte voor de kerkvoogdij der Hervormde Gemeente heeft f 890 opgebracht. De alhier gehouden collecte ten bate van Herwonnen Levenskracht heeft f918.98 opgebracht. Op dinsdag 4 oktober as. zal een col lecte worden gehouden t.b.v. de Dieren bescherming. Op woensdag 5 oktober zullen twee filmvoorstellingen worden gegeven in het Nova-theater, uitgaande van de Dierenbescherming Aanvang 14 en 15.30 Jcugdwerkcommissie De Gereformeerde jeugdwerkcommis- sie organiseerde voor de jeugd in „Ire ne" een filmavond. Het doel vai jeugdwerkcommissie is in hoofdzaak de jeugd in de wintertijd bezig te houden en om haar vrije tijd zo nuttig mogelijk te doen besteden. Eenmaal per maand wondt gelegenheid gegeven een film te zien eenmaal per maand wordt een spreker uitgenodigd en tweemaal per maand is er een „instuif". Deze avond werd de film ,,Het geheim van de zigeuner" vertoond. Visserijgolfjes vloot heeft behoord, kan binnen twee weken in IJmuiden worden wacht. Het is de Franse motortrawler „Cap Nord", een schip van 694 bruto ton, dat deze week is aangekocht door de IJmuidense rederij D. Joh. Krijger. De heer Krijger heeft reeds in de vaart de motortrawler IJM. 28 „Amsterdam", terwijl bij de scheepswerf van Sanders te Delfzijl thans de Westduitse stoomtrawler „Van Ronsselen" wordt verbouwd tot de IJmui dense fabrieksmotortrawler „Rotterdam". De „Rotterdam" zal begin 1961 in de vaart komen. De thans aangekochte „Cap Nord" krijgt de naam ,'s-Gravenhage". Het schip is voor Nederland geen onbekende. In begin 1958 heette de trawler nog „Jan Mayen" en wapperde de Westduitse vlag van de mast. De „Jan Mayen" werd in dat jaar verkocht aan de Franse rederij van Friboulet te Fecamp en op de werf van Van Goor te Monniken dam verbouwd tot motortrawler. Bij die verbouwing werd in de ..Cap Nord" een Werkspoor motor geplaatst van 1200 pk. En dat het schip goed kan trekken wordt wel bewezen door de be somming van de laatste reis. die het schip voor de Franse rederij maakte: f 55.000 van bijna 3 weken. De voor naamste afmetingen van de trawler zijn: lengte over alles 61 meter, breedte 8.53 meter en holte 4.40 meter. De trawler is uitermate geschikt voor de verre vis serij bij Groenland en New Foundland. Nog i - de sloop Wordt als laatste Nederlandse stoom trawler de IJM. 9 Haarlem volgende week donderdag van IJmuiden naar Hendrik Ido Ambacht voor de sloop af gevoerd. ook in Vlaardingen maakt men thans korte metten met de laatste stoom schepen. Daar heeft de Visserijmaat- Raad voor de scheepvaart: Omdat ook na de behandeling van dele. Haasnoot uit Katwijk evenmin „In zaak voor de raad van scheepvaart In ieder geval niet uit de schroefaskoker, Amsterdam twijfel Is blijven bestaan over want dat was een droog gaatje" ver- de oorzaak van de ramp met de Katwü- klaarde hij voor de raad van de scheep- ker logger Vijf Gezusters, heeft de hoofd- vaart, inspecteur voor de scheepvaart, de heer| J. Metz, gistern geconcludeerd dat moei- Geen leJi a€zi°ll ljjk kan worden vastgesteld of de schip-1 per schuld treft. De K.W. 53 „Vijl Ge-I ..Het water stroomde van stuurboord de zusters" zonk op29 april jl. ter hoogte I machinekamer binnen. Een gat of lek heb Texel tengevolge :1' uiJ inkomend ter In de machinekamer. De drie opva renden konden worden gered. Waar het water vandaan is gekomen door een lek in de huid van het in 1927 gebouwde vissersscheepje (41 b. via de schroefaskoker, is uit het onder hoek niet duidelijk geworden De eige naar van het schip, de 51-jarige W Iviol uit Katwijk, die als motordrijver op d« „Vijf Gezusters" dienst deed. had er geen verklaring voor. De 57-jarige schipper WARMOND Wijkverpleging voor zondag De zondagsdienst voor de wijkverple ging zal verzorgd worden door zuster Meijssen, Kerklaan 17a, Voorhout, telef. 02532—7796. NOORDWIJK Zelfvervaardigde kleding Woensdagavond acht uur wordt in De Beurs door de Federatie voor vrouwe lijke vrijwillige hulpverlening zelfver- aardigde kleding gedemonstreerd. Leer lingen van de christelijke huishoudschool zorgen voor versnaperingen. Onderwijzer Tot onderwijzer aan de Wilhelmina- school te Noordwijk Binnen is benoemd de heer P. van Duyvenvoorden uit Kat- Chrlstenvrouwen Vrijdagavond acht uur vergadert de plaatselijke afdeling van de Christen vrouwenbond in zaal De Raad aan de Pickéstraat. De heer J. de Raad hoopt te spreken over de woningbouw. OEGSTGEEST Feestavond De jubilerende personeelsvereniging in de psychiatrische inrichting Ende geest en Voorgeest heeft vrijdag een :eslavond onder het motto Pieca. H ^B Vï- fetei ~IIER ik niet gezien", zei hij. Tevoren motor afgeslagen, maar de hoofdinspec teur voor de scheepvaart zag geen ver band tussen het afslaan van de motor en het plotseling binnenstromende water Hij achtte het niet onwaarschijnlijk dal de huid van het schip onder de plaats waar 40 ballastbetonblokken van ieder 70 kilo lagen opgestapeld in slechte conditie is geweest, waardoor een lek is ontstaan. Deze blokken waren sinds het ogenblik dat W. Mol de K.W. 53 in 1958 kocht niet van hun plaats af geweest De ballastblok- ken gebruiken de vissers in dc winter maanden om dieper te kunnen liggen ..De lering die wij uit dit ongeluk kun nen trekken, is dat de ballast bii iedere dokbeurt moet worden verwijderd om te kunnen controleren of de binnenhuid het schip nog in orde Metz. schappij Vlaardingen namelijk stoomloggers voor de sloop verkocht: de VL. 203 Dina, de VL 206 Jupiter, de VL. 207 Uranus en de VL 298 Frida. Voorts heeft de firma C. van Toor verkocht de stoomlogger Joh. van Toor VL 53. Van Vlaardingen nemen nu nog slechts stoomloggers aan de visserij op haring deel: de Clara VL 172 en de Hennie VL 216. Beide schepen zijn van de visserij maatschappij Vlaardingen. En naar de visgronden Terwijl de nieuwe motortrawler Corn. Den Duik KW 144 maandag koers zette naar de visgronden zijn ook van de kot- tervloot weer twee schepen in IJmuiden aangekomen en van daar ter visserij ge gaan. Het waren de al vermelde WR 59 en de KW 137 Maartje Jacoba. De laat ste is eigendom van A. en G. Vooijs te Katwijk aan Zee en werd gebouwd door de werf N.V. Stami te Dordrecht. Het schip is 2390 meter lang, 5.90 meter breed en 2.96 meter diep en wordt voort gestuwd door een 220 pk Brons-motor. De kotter meet 85 bruto ton. De WR 59 werd gebouwd door de scheepswerf C. Amels te Makkum en heeft als motor een 375 pk Kromhout- motor. De afmetingen zijn 25.60 meter lang, 6 meter breed en 2.80 meter diep. „Neeltje" met motorschade De IJmuidense kotter Neeltje IJM 240 moest vrijdagmiddag aan de rederij A. Visser Zoon te IJmuiden melden, dat de motor op ongeveer 12 mijl ten noord westen van het lichtschip Texel dwars van het eiland Texel defect was geraakt. Het schip moest naar de thuishaven worden gesleept. Daarom zette de IJM 8 Maartje van dezelfde rederij koers de Neeltje om de kotter op sleeptouw Afscheid van J. v. d. Veer In het Witte Gebouw heeft de IJmui dense en Katwijkse visserijgemeenschap afscheid genomen van bedrijfsleider der stichting Vislosregeling, de heer J. der Veer. Als eerste spreker was e heer J. C Pronk namens de Vereniging van Reeders van Vissersvaartuigen te IJmuiden „U hebt ons bedrijf onschat bare diensten bewezen". Hij overhandig de een gouden polshorloge met inscrip tie. In de avonduren kwamen alle IJmui dense havenarbeiders bijeen om het af scheid van de heer Van der Veer te vieren. Zij boden het gezin een radio toestel aan. Vandaag aan de markt Van de visgronden af maakten vele zei" dê"heer I kotters, loggers en trawlers gisteren nogal onstuimige thuisreis langs de Ne- Gemeenteraad, ran l oorschoten ALS HET NIET eentonig werd, zouden we schrijven, dat de openbare vergadering van de raad gisteravond in een prettige sfeer werd ge* houden. Het aandeel van de voorzitter daarin waarom zou dat ook eens niet gezegd mogen worden was niet gering, wellicht nog geaccentueerd door het feit van het samenvallen met de verjaardag van de burgemees- terse. Een feit, dat de nestor van de raad, de heer Van der Hulst, aanlei ding gaf namens alle raadsleden burgemeester De Kool in sympathieke be woordingen te feliciteren. Nadat de voorzitter het nieuwbenoemde lid voor de Prot.-Chr. fractie, de heer G. J. Rietmulder, de raadzaal had binnenge leid, legde deze de beide voorgeschreven eden af De voorzitter merkte op, dat de heer Rietmulder opvolger is van iemand die zijn sporen heeft verdiend. Hij zag in het nieuwe raadslid iemand die in he» dagelijks leven, op ander niveau, achter de schermen van het gemeentelijke be stuursapparaat kan kijken De heer Rietmulder, het ambtsgebed citerend, hoopte met zijn mederaads leden. vruchtbaar te zijn in het bevoi deren van de ware belangen van deze gemeente in het besef van zijn afhank» lijkheid van de Allerhoogste. Na het vaststellen van de notulen, begon de raad aan de behandeling van de ingekomen stukken en mededelingen, wat bijna anderhalf uur in beslag zou nemen. Daar was de beantwoording van een zestal door de heer Pels schriftelijk ingediende vragen inzake de bouw van het complex van woningwetwoningen Vlietwijk I. Zoals bekend, is er door anciële moeilijkheden van de aanne- r. stagnatie opgetreden in de bouw dit complex. Het was naar aanleiding irvan, dat de heer Pels onder meer had gevraagd met welke termijn het ankelijk gedachte tijdstip van ge reedkomen zou worden overschreden welke maatregelen B. en W in dit cht hadden genomen. Meer openheid In de schriftelijke beantwoording werd opgemerkt, dat deze stagnatie beperkt was gebleven tot 3 dagen. De heer Pels drong ter vergadering aan op meer openheid, omdat de raad geheimhouding was opgelegd, terwijl daar tegenover de burgerij recht had op nadere mededelin gen De voorzitter zowel als wethouder Dekker voorzag geen beduidende overschrijding van de termijn. De voorzitter wilde het dc betrokken aannemer die deze gang van za- i ken ten zeerste betreurde In deze I situatie niet moeilijker maken dan hU het al had. De zaak draalt nu weer. Ook van de zijde van de kredlteuren is er alle medewerking de bouw zon der verdere stagnatie te doen ver- Breedvoerig werd verder gediseus sieerd over de uitbreiding van het Ge zondheidscentrum. In januari van jaar werd een krediet van 12.000 ge voteerd voor de bouw van een afzonder lijke wachtkamer en een toilet ten be hoeve van de specialistenafdeling. In middels heeft het bestuur van Gezond heidszorg nog een aantal wensen kenbai gemaakt, onder meer het maken van et tweetal slaapkamers Het gevoteerde krediet was daardoor ƒ9000. te laag Een en ander was oorzaak van nogal uiteenlopende opvattingen. De heer Rom- bouts kwam terug op zijn suggestie bij de eerste behandeling van dit voorstel het bestaande gebouw uit te breiden een vleugel. Teneinde dit nog eens goed te bestuderen, wilde hij deze zaak een maand verdagen De heer De Groot deed de suggestie het bestaande gebouw te handhaven en op een andere plaats in de gemeente (Vliet wijk) èen dépendence te stichten. De heer Dirksen kon geen bewondering hebben voor de wijze waarop het krediet der enig raadsstuk tot f21.000 is hoogd. Wethouder Dekker zag geen nut in het uitstellen van deze zaak, zoals de heer Rombouts wilde. Deze aangelegen heid was grondig besproken met het be stuur van Gezondheidszorg en architect. Voor de bouw van een dépendence in Vlietwijk werd inmiddels grond aange vraagd. Slechts een drietal leden, de heren Fortanier, De Groot en Rombouts stemden vóór het voorstel Rombouts, waarna het beleid van B. en W. t' goedgekeurd. Conform het voorstel van B. en W. den na stemming de leden der i missie, belast met het onderzoek va rekeningen over 1959. benoemd, te weten mevr. A. de Waal Malefijt-Spruit en de heren C. v. d. Werf, ir. Rombouts en G. J. Rietmulder. Begrotina Het deed de voorzitter deugd, dat reeds nu de begrotingen voor het jaar 1961 klaar zijn. Hü hoopte deze begroting met de gebruikelijke nota van B. en W. bin nen 14 dagen aan de leden van de raad te kunnen aanbieden. Z.h.sL werd besloten tot aankoop van perceel grond in Adegeest ter grootte 2.40.90 ha. van de heer G J. IJ perlaan de s i f 25.3 Eveneens z.h.st. werd besloten tot ver windkracht 7 bracht dit met zich. De IJM 211 kwam op huis aan met 130 kisten, meest verse haring: de RO 46 Claesjc met 1100 kisten, meest makreel. Verder kwam een deel van de kotter- vloot aan de markt met tong en schoL Van de visgronden Ook in het centrale en noordelijke gedeelte van de Noordzee werd gisteren een stevige bries uit oostelijke richting gemeld. Er werd door de trawler slecht gevangen. De dagvangsten liepen uiteen van slechts 25 tot 100 manden, meest haring. Tegen de Vikingbank aan werd beter weer gemeld, maar daar beston den de vangsten ook uit slechts 100 tot 150 manden, meest makreel, schelvis en kabeljauw en gul. De HD 79. de IJM 10 en de KW 8 deden daar trekken van 30 tot 40 manden vis. Op de Nederlandse kust. vooral be noorden de Waddeneilanden, bestonden de dagvangsten gisteren uit slechts 50 tot 125 kg tong en 10 tot 20 manden schol en wijting. Voor een verblijdend geluid zorgden de drijfnetloggers. Er werd door Scheve- ningen en Katwijk een gemiddelde vangst van 50 kantjes per logger gemeld. Enkele loggers meldden zelfs vangsten van 90 kantjes uit de halve vleet. AAN DE VRIJDAGMARKT Een krab heeft het onderwerp van ge sprek aan de IJmuidense vrijdagmarkt gevormd. Het was namelijk een krab- met-een-boom-op-de-rug. De „boom" be stond uit een laag klei op het schild van het dier, terwijl uit die kleilaag veel wier sproot. Het geheel leek veel op een gewei. De grote krab werd aangevoerd door de UK. 44, die het beestje had ge vangen in de nabijheid van Borkum. De groothandelaar Van Galen bood voor het beestje f 4.80. Maar verder was de aanvoer vrij nor maal en werd er goed voor betaald. Er stonden in de hallen 5250 kisten vis, waarbij 350 kisten schelvis. 225 wijting, 200 gul en kabeljauw, 1500 verse haring. 1600 makreel, 300 schol, 600 tong, 200 stuks stijve kabeljauwen. Van de traw- lervloot waren drie schepen binnen: de KW. 153 Franciena met 650 kisten vis, meest haring; de VL. 84 Jan Senior met 650 kisten vis, meest haring en de IJM. 15 Emma met 1400 kisten vis. meest ma kreel. Voor die haring en makreel wer den goede noteringen gemaakt. Haring bracht f 26 tot f 20 op. makreel f 28 tot f 14 naar kwaliteit. Zo kwam de Em ma IJM. 15 aan een besomming toe van f 32700. de KW. 153 haalde f 16.100 en de RO. 27. die 500 kisten versen aan land bracht, maakte f 10.500. Kabeljauw was duur met f 150 tot f 50 per rij van 10 stuks: schelvis eveneens met f 70 tot f35 per kist van 50 kg. rietmulder nieuw raadslid. koop van enige percelen grond in Ade geest aan de N.V. Nederlandsche Woning- financiering Maatschappij te Amsterdam die daar een aantal voor de verhuur bestemde winkels met bovenwoningen, meergezinshuizen in drie woonlagen en boxen garages wil bouwen. Een gedeelte hiervan zal worden verhuurd aan door B. en W. aan te wijzen gegadigden. Een aantal nogal kapitaal vragende voorstellen passeerden zonder meer de voorzittershamer. Dit betrof het beschik baarstellen van een krediet van f 47.250 voor het aanschaffen van een vuilniswa gen met stofvrije belading, het beschik baarstellen van een krediet van f 81.000 ten behoeve van de uitbreiding van de bureauruimten en het treffen van voor zieningen aan het Raadhuiscomplex. Verder was er het voorstel tot aankoop van het perceel Leidseweg 38 van de heer G. Lamboo voor de prijs van f 20.500. Te zijner tijd zal deze grond worden bestemd voor parkeerruimte. Ook het voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet van f 2455 voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de openbare ULO-school passeerde de hamer evenals het gevraagde krediet van f 5800 ten behoeve van een nieuwe vloer in de gymnastiekzaal van de Parkschool. Medewerking werd verleend aan het bestuur van de stichting Chr. ULO-school voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van het vak muziekonder wijs. Hiervoor worden nodig geacht een platenspeler met versterker, platen en di verse muziekboekjes. Hiermede is een be drag van rond f 1090 gemoeid. Het voorstel van B. en W. inzake wij ziging van de uitbetalingsregeling van het salaris van een gedeelte van het ge- meentepersoneel was bedoeld om over te schakelen van weekloon op maandloon. Dat kan uiteraard niet zo zonder meer, waarom dan ook een overgangstermijn was geprojecteerd waarbij de weekloners het voordeel kregen van één week loon Na enige discussie werd het voorstel van B. en W. tot het doen van een voorstel aan de Kroon tot het verho gen van het maximum der vergun ningen en der verloven A, aangeno men. De heer Pels vond, dat het col lege wel wat ver ging met zijn voor stel van 1 vergunning op de 1000 In woners. De voorzitter zei dat er voor overleg heeft plaatsgehad met de Drankwctlnspcctle. Ten slotte werden met algemene stem- ien gekozen en benoemd tot leidster aan de Openbare kleuterschool mej. J. P. Remmelink te Leiden en mej. J. G. M. Suringbroek te Den Haag. In de rondvraag vestigde de heer Va* der Werf de aandacht op de wateroverlast In Vlietwijk. Toegezegd werd, dat nog vóór dc winter een drainering zal worden aangebracht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 13