Eerste steen voor de Geref. Petrakerk (Leiden-Noord) Nieuwe mode laat veel aan de vrouw zelf over NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1960 Agenda voor Leiden Woensdag: Rijksherbarium, Nonnensteeg 1, 8 uur: C. Bas over paddestoelen voor Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging. Pieterskerk, 7-30 uur n.m.: Avond kilte. Restaurant Van der Heijden, 8 Vereniging voor Pedagogiek, forum avond ontgroening. L.F.C.-terrein, tiaagweg, 7.30 uur n.m. Voetbalwedstrijd westelijk amateur elf talmilitair elftal. Waaggebouw, 8 uur; Repetitie koraal- muziek. Van der Werfpark, 8 uur: Concert chr. muziekvereen. Concordia. gstgeest, Het witte Huis. 8 il: Modeshow modehuis Van Strien. Donderdag Academie, 4 uur: Afscheid custos Smit. gstgeest. Het witte Huis, 8 u.: Modeshow modehuis Van Strien. Patronaatsgebouw, 8 uur: Kunst -en filmavond Ned. Blindenbond m.m.v. Dirk Schipper te Hilversum, piano. Waaggebouw, 8 uur; Repetitie koraal- muziek. Vrijdag Garenmarkt, 8.30 uur: Vertrek K. en O.-dagexcunsie naar Amerongen en Zeist. Pieterskerk, 8 uur: Feestavond Ex Animo m.m.v David Hollestelle, bas. i d e r d o r p Herv kerk, 8 uur Orgelconcert Adde de Jong m.m.v. Krijnie Poot, sopraan en Koos Suyker, Zaterdag Binnenstad Leiden, 7.30 uur n.m. Gro te taptoe. In den vergulden Turk, 2.304.30 uur: Afscheidsreceptie J. van Leeuwen, di recteur N.V. Alg. Brandstoffenhandel ..Leiden", kennismaking nieuwe direc teur G. J. de Jong. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Jungle duivels (18 jaar). Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): Ik heb ge zondigd (14 jaar). Luxor (2-30. 7 en 9.15 uur): De boeka- iers (14 jaar). Rex (2-30, 7-15 en 9.15 uur): Misdadige meisjes (18 jaar); donderdag; De man die verdwijnen moest (14 jaar). Studio (230, 7 en 9.15 uur): Hiroshima, ion amour (18 jaar). Trianon (2.30. 7 en.9.15 uur); Angst (18 Jaar). Tentoonstellingen Lakenhal, oude en moderne grafiek uit verzameling Taevemier te Gerat (tot 17 oktober) Lakenhal, kindertekeningen 3 oktober- ;est 1959 (tot 5 oktober). Legermuseum, 's Konings Rok (t-m. !0 september). Rijksmuseum van Oudheden, Rapen- urg 28. Panorama der prehistorie (tot 15 december). Brand bedwongen een als kantoor ingericht automo bielbedrijf aan de Zijlsingel brak gister avond half negen brand uit. doordat de kraan van een oliekachel veel te ver was opengedraaid. De olie die hierdoor uit de kachel liep vatte vlam. De eigenaar doof de de vlam door middel van een schuim- apparaat, waarna de later gearriveerde brandweer met een nevelapparaat nog wat nabluste. De schade viel alles bij el kaar nog wel mee. De eigenaar v/as ver zekerd tegen brandschade. Kiud aangereden Gistermiddag om kwart voor vier werd op de Haarlemmerweg een kind door een personenauto aangereden. Het kind de 1 Vi jarige Alida Steen voorden, was onder toezicht van haar grootmoeder langs de Haarlemmertrekvaart aan het spelen, vlak bij de woonschuit waar het kind woonachtig was. Plotseling stak het de weg over en werd aangereden. Tengevol ge van de aanrijding bloedde het kind uit het oor. Opneming in het Academisch ziekenhuis was noodzakelijk. Draad bovenleiding gebroken Vanmorgen even over elf brak een draad in de bovenleiding van de tram boven de Blauwpoortsbrug in Leiden. Van de H.T.M. was men spoedig aanwe zig om het euvel te verhelpen. De politie regelde het verkeer, dat dreigde in de war te lopen. De oorzaak was slijtage. Bij het sluiten van de brug brak de Dank zjj de medewerking van een Petrakerk nu „rond". Ook de exploitatie Petrkerk nu „rond". Ook de exploitatie het gebouw zal echter de nodige zorg baren maar gelukkig bewijzen de Gereformeerden In Leiden steeds weer door een grote offervaardigheid achter de bouwplannen te staan. Zo brengt de maandelijkse extra collecte voor het bouwfonds gemiddeld f 1200 op. GEHOLPEN door haar wijkpredokant, dir. H. J. Westerink, heeft de oud ste bewoonster van wijk 2 (Kooiwijk) der Geref. Kerk te Leiden, de -jarige mevr. de weduwe Fijnenbuik (Atjehstraat 29) gistermiddag om klokslag vier uur de eerste steen gemetseld in de in aanbouw zijnde Petra kerk aan de Surinamestraat. Zij wilde daarna „ook nog wat zeggen", zo deelde de heer S. M. Stolp als voorzitter van de commissie van beheer mede; onder de grootst mogelijke stilte zong mevr. Fijnenbuik daarop wat ijl en beverig de zegenbede uit Psalm 134, voor deze gelegenheid wat aan gepast aan de omstandigheden. Honderden wijkbewoners en vele genodig den waren hierbij tegenwoordig. Allen begaven zich vervolgens naar' de R.K. school in de Timorstraat (die zondags als Geref. Kerk fungeert). De heer Stolp heette hier onder anderen welkom: de vertegenwoordigers van de algemene kerkeraad,' ds. Heule en de heer S. Melse (ook de andere plaatse lijke Geref. predikanten waren aanwe zig); ds. J. N. de Ruiter, predikant van de Hervormde wijkgemeente Kooiwijk; wethouder J. C. van Schaik, die het ge meentebestuur vertegenwoordigde de architect; de aannemer; de leden van het damescomité (dat zich onder meer beijvert voor de aankleding van de euwe kerk) ;het R.K. schoolbestuur i het hoofd van deze school. Geen station De heer Stolp zei blij te zijn, dat de aanvankelijke plannen om het oude stationsgebouw aan de Heren singel tot kerk te verbouwen, niet zijn doorgegaan. Vervolgens wees hij op de bouwactiviteiten, die Gerefor meerd Leiden na de bevrijding heeft ontplooid. De kerk aan de Oude Vest werd geheel gerestaureerd en inmid dels is zowel in Leiden-zuidwest (Be vrijdingskerk) als in deze wijk de eerste steen gelegd voor een nieuw kerkgebouw. Vooral de bouwcom missie heeft zich bij dit alles bijzon der ingespannen. Hutspot-wandeltocht De traditionele Leidse Hutspot Wan deltocht, die zich in de voorgaande jaren in een steeds groeiende populari teit mocht verheugen (vorig jaar ruim deelnemers(sters), zal dit jaar wor den gehouden op zaterdag 8 oktober De wandelsportvereniging Zwieten uit Zoeterwoude heeft weer de organisatie op zich genomen en het batig saldo zal dienen tot kaaversterking van de wan delkring-Leiden e.o. Mochten de deel- nemers(sters) vorig jaar een met de hand vervaardigd hutspotje als herin nering ontvangen, ditmaal ontvangen zij weesjongen, gekleed in de kleuren, zoals deze tussen 15001600 in het Leid- weeshuis werden gedragen. De start heeft plaats in de Romanuszaal aan de Mare (achter de Hartebrugkerk), des middags tussen 14 en 15 uur en de af standen bedragen 10 en 15 km. Vereni gingen, die in groepsverband deelnemen (tenminste 12 personen) ontvangen als herinnering een speciaal uitgevoerde groepsprijs. De medisohe verzorging geschiedt door s E.H.B.O.-Raad-Leiden. Inschryf- adressen: Hoge Rijndijk 357, Zoeberwou- Watertje 8, Zoeterwoude; Reseda- straat 19, Leiden; Herman Gorterstraat 1. Alphen aan den Rijn Drie jubilarissen bij Sijthoff hartelijk gehuldigd Gistermorgen werden In de feesteiyk versierde kantine van A. W. Sythoffs Uitgeversmaatschappij N.V. te Leiden, drie jubilarissen, vergezeld van echtge noten en kinderen, gehuldigd door de directie, procuratiehouders, chefs en een deputatie uit het personeel. Het waren de heren J. Pels, J. B. Tebrugge en P. Vogelenzang, die allen 40 jaren geleden bU Sythoff in dienst traden. De directeur memoreerde dat de heer Vogelenzang, die als zetter werk zaam is, dn 40 jaren zowat alles heeft gedaan wat er als zetter te doen is. Als er iets bijzonder vlot moet gebeuren, dan weet de heer Vogelenzang er wel een oplossing voor. De directeur dankte hem hartelijk voor de plezierige mander waarop dit is gebeurd en overhandigde de jubilaris een enveloppe met inhoud, e?n persoonlijk geschenk, alsmede het vererend getuigschrift van de Ned. Maat schappij voor Nijverheid en Handel. De jubilaris werd mede een geschenk voor zijn echtgenote, die niet aanwezig kon Zijn, aangeboden. Vervolgens richtte de directeur zich tot de he-jr Pels, die als zetter de man is van het wetenschappelijke en gecom pliceerde werk. Hij dankte déze jubilaris voor z'jn secuur zetwerk. Hem werd WUficat.fi bloemstuk aangeboden, terwül de jubi laris tevens een persoonlijk cadeau en het vererend getuigschrift van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel werd uitgereikt. Daarna werd de heer Tebrugge, die als leerling-drukker in dienst trad, door de directeur toegesproken. Hij dankte deze jubilaris, die reeds 33 jaren de zeer speciale taak van magazijnmeester ver vult, voor de wijze waarop hij deze taak heeft vervuld, en sprak de hoop uit dat, de heer Tebrugge nog lange jaren zijn krachten zal mogen geven. Mevrouw Te brugge werd eveneens in de gelukwensen betrokken en kreeg een fraai bloemstuk. De jubilaris ontving een enveloppe met inhoud en een persoonlijk cadeau, als mede het vererend getuigschrift van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel. De jubilarissen werden ook nog toe gesproken door de bedrijfsleider en de oud-bedrijfsleider. In een waarderende toespraak getuigden zij van de prettige samenwerking met de jubilarissen. De voorzitter van de jubileumcommis sie bood de jubilarissen hierna nog enveloppe met inhoud en het herinne ringsalbum aan. De heer Vogelenzang dankte allen ook namens de andere ju- Tegeltjes Dr. Westerink, die hierna sprak, blij, dat de bouwplannen nu eindelijk i vervulling zyn gegaan. We hebben oi lange tyd wel een beetje als een achter gebleven gebied gevoeld maar nu krijgen we in dit grensgebied van de nieuwe de oude stadswijk dan toch een wykcen- trum, waardoor het wijk werk ongetwij feld veel beter dan voorheen kan worden ontplooid. Ds. Heule sloot zich op gees tige wijze by zijn ambtgenoot aan. Hij had het altijd naar gevonden, dat dr. Westerink in de Kooi geen kooi voor zyn schapen had. Vreugde en dankbaar heid vervult daarom nu onze harten, aldus ds. Heule. Ook wethouder van Schaik toonde zich verheugd. Hy had grote bewon dering voor de offervaardigheid, die aan de dag is gelegd om ook in deze groeiende wyk een kerk te kunnen bouwen. Mevr. Fynenbuik ontving als eerste een tegeltje, waarop de nieuwe kerk is afgebeeld uit handen van dr. Westerink. Daarmee startte een verkoopactie ten bate van de kerkbouw, want andere lief hebbers voor deze tegeltjes zullen er voor moeten betalen. Modeflitsen van V. en D. Mantels naar ieders smaak en voor elke beurs MET EEN GEHEEL nieuwe collectie gaf V. en D. gisteren een rendez vous met de wintermode. Het accent viel deze keer meer op mantel pakken, complets en wintermantels. Vooral in de wintermantels is de sor tering al heel ruim, zodat men in iedere prijsklasse kan slagen. Heel apart en misschien daardoor erg duur waren de haute-couture modellen. Een knap staaltje van naaikunst in dit genre was de grijze mantel met een bontkraag van petit-gris. Drie strikjes van hetzelfde materiaal als de mantel zorgden voor een asymmetrische sluiting. Het achterpand had een split tot aan de deze winter zo moderne dwarse naad op heuphoogte. Veel mantels hebben deze siernaad, die soms op de mouw doorloopt. Een nouveauté voor dit seizoen is de cape. Een fraaie double face-cape, weer met asymmetrische sluiting en een groot split in de achterbaan, stond dan ook in het middelpunt van de belangstelling. Mantels die elke dag dienst moeten doen en waarin men altyd elegant is, meestal hoog gesloten en hebben sportieve zakken. Het zijn mooie geruite mantels in gedekte tinten. Voor een strenge winter zyn er jassen met bont kragen, gecompleteerd door kwieke al dan niet passende bontmutsjes, een bont hoedje is trouwens hypermodern. Mantelpakjes Het wintermantelpak lykt in veel ge vallen meer op een ensemble. Het jasje driekwart lang en dus praktisch, warm elegant. Heel chique was een geruit mantelkostuum met uni-rok van Italiaan oorsprong. Er werd een schitterende blauwe hoed met een wit opgeslagen rand bij gedragen. De hoeden waren stuk voor stuk zeer looi. Ze hadden de hoge bol waardoor het langgerekte silhouet extra accen tueerden. Zoals de mode voorsahrijft, waren de japonnen sluik en de rokken glad. Heel modern was een fijn gep'lisseerd donkergrijs rokje, op enoge afstand kon men zelfs niet zien dat het ge- plisseerd was. Voor de slanke types waren er jurkjes van dikke wollen stof met vaak nog een aangerimpel- de rok. Alleen de teenager mag nog wijde rokken dragen over één of meer petticoats. Voor haar was er ook een zwart-grijs geruit jurkje met franje garnering en voor een avondje-uit zou ze het snoezige rood fluwelen japonnetje kunnen kiezen. Dwars- maar nog meer rechtgestreepte of is het materiaal voor nauwsluitende japonnetjes met een mouw tot op de elleboog of net iets erover. Een variatie hierop was het rokje in streeppatroon dat aan de rand overging in een ruit. V. en W. liet op deze show veel midden grijs zien. In deze kleur zyn er gemeleer- de pullovers, rokken en simpele ja ponnen. De laatste vielen op door de perfecte coupe. Gouden draden De verwerking van gouden en zilveren draden in de stof voor geklede japonnen neemt steeds meer toe. Het geeft aan het geheel een enigszins feestelijk tintje. Sieraden worden hierdoor bijna over bodig. Een aardig japonnetje van dit materiaal had een modieus accent door de geschulpte halsuitsnyding en ceintuur. Een zwart kanten japon gevoerd met zwarte zyde kreeg door het kantpatroon een alleraardigst moiré-effect. Om mevrouw Pels een fruai bilarissen voor 4e hulde en cadeaus. ins een Idee te geven van met enkele meters stof, en i de duurste, kan bere<ken. toonde men een grote zwarte cape met daaronder een zwarte zyden rechtvallende japon met drie aanzet- stroken. Dit model uit de jaren twintig was een toonbeeld van originele stofverwerking. Het slot van de show werd gevormd door de bruidsstoet, waarin de bruid was gekleed in een korte witte japon, terwijl drietal mannequins in korte avond japonnen haar begeleidden. G. de VriesHaarbrink. „Het buurtbelang" De manufacturenhandel „Het buurt belang" (A. Veerman) aan de Zijlsingel 39 heeft een modernisering ondergaan. Vandaag had onder grote belangstelling de heropening plaats, maar pas morgen begint de verkoop. Het is een mooie moderne zaak geworden. Krachtsport in Leiden Bij de clubkampioenschappen van de 'crachtsportvereniging L.K.V. heeft K. Devilee definitief beslaggelegd op de wisselbeker. Hy won deze in 19581959— 1960. Th. Langeveld werd tweede, H. Zirkzee derde, terwyl J. J. de Romijn de riijlprijs won. De uitslagen waren: K. Devilee 230: Th. Langeveld 227% (nieuw record): P. van Buuren (nieuw record); J. Holper 197%; P. Post 190: W. Paas 185 (nieuw •-eeord); D. Paas 187%; H. v. d. Berg °37%; H. v. d. Hoed 262%; H. Zirkzee 292%; J. J. de Romijn 277%; J. van Kam- oen 287%; P- v. d. Lour 282%; S. Stok- ke! 332% kg. Er was grote belangstelling en de pres taties waren voortreffelijk. W.B.V. „Eensgezindheid" In een ledenvergadering van de Leidse woningbouwvereniging Eensgezindheid werd de heer B. de Klerk Wolters herko zen als voorzitter, de heer W. G van Katwyk als penningmeester en de heer P. F. van Atten als tweede secretaris. In de vacature van de heer V. Stokhuyzen werd de heer H. Mieremet, Trompstraat 26, gekozen. De heer D. de Wolf zag zich herkozen als lid van de raad van com missarissen. In de vacature van de heer Mieremet in deze raad koos men de heer H. Arnoldus, De Ruyterstraat 12. Kaatsen Zaterdagmiddag had te Den Haag, als sluiting van het kaatsseizoen, een leden- kaatsparty plaats tussen kaatsers uit Den Haag en Leiden, De uitslag luidt als volgt: I. K. en J. van der Wal, Den Haag en F. van der Veer. Leiden; 2. A v Hattum, Bosma jr. en H. Buiskool, Den Haag; 3. J. Dijkstra en H. Veldstra. Leiden en Bos ma sr„ Den Haag. Den Haag Houtrust t/m 7 okt. Entrée f 135 (alle* inbegrepen^ - t tiidia! GRATIS Uw Rolleiflex-foto in het NOVITEITEI tegen inlevering van deze advertentie aan de cadeautafel ELKE MIDDAG EN AVOND MODESHOWS EN IN HET CABARET „DOE MEE" GEZELLIGE QUIZZES WAARDEVOLLE PRIJZEN Elke 10e, 20e, enz. 'n geschenk.^Let op de eindnul van Uw volgnummer Hedenavond RUDY CARRELL met zijn one-man-show Morgenavond WILLY ALBERTI "il lapolilc .o. „Mor Shows van firma De Groot door er op het ogenblik weinig sprake is van modevoorschriften. Het wordt meer aan de smaak en de artisticiteit van iedere vrouw -overgelaten, datgene te dragen wat het meest met haar persoonlijkheid overeenkomt Op welke manier zij dit het beste kan bereiken, werd gisteren duidelijk gemaakt op de shows, die de firma De Groot 's middags in het „Five Flies Chalet" te Warmond hield en 's avonds in tearoom Van der Heyden. Met assistentie van Messchers modehuis, dat de hoeden en handschoenen ver zorgde, en de fa. Van der Blom van wier hand de coiffures waren is men erin geslaagd de vrouw een goed beeld te geven van de mogelijkheden die er bestaan om elegant gekleed te gaan. De kostuums en japonnen waren af komstig van bekende Zwitserse, Weense, Franse en Engelse modehuizen. Het ma teriaal waaruit de kostuums vervaardigd waren, is een yerseysoort, samengesteld uit byzondere wolsoorten, die niet rekt en motvry is. De kleding wordt hierdoor wel iets pryziger, maar daarentegen heeft men er jaren plezier van. Aan de kwali- WINTERMODE IN OEGSTGEEST VAN MODEHUIS VAN STRIEN dertig", wordt zo in deze maanden alom verkondigd. Hoewel vele facetten inderdaad gelijken op die van de mode uit de jaren vóór de oorlog (vooral de lange rechte Greta Garbo mantels met grote bontkragen), is deze stelling niet geheel aanvaardbaarDit bleek ook gisteravond, toen modehuis Van Strien uit Oegstgeest in het Witte Huis zijn collectie winter- kleding toonde. Vier mannequins defileerden voor een groot aantal belang stellenden en brachten japonnen, deux-pièces, mantels en mantel-kostuums van verscheidene stoffen. Zwart, vaak in combinatie met wit, paars, don kergroen en alle tinten bruin zijn de hoofdkleuren in deze mode. Anthra- ciet, beige en licht- en donkergrijs ontbreken evenmin. In het algemeen zyn de lijnen voor het aanstaande seizoen eenvoudig en smaak vol. Een enkele plooi, veel knopen. Zo n er veel rechte mantels, met kra- van ettelijke soorten bont gegar neerd: persianer, nertz. wasbeer, Indisch lam en een nieuwe soort: polaris. Wei nig ruim-vallende schouders en geen en kele ceintuur. Zllvermohalr. velours, tweed (tzwart/wit, dat erg geliefd belooft te worden) en wol zijn de stoffen, waar van de mantels deze winter zullen wor den gemaakt. Voor Japonnen wordt een nieuwe stof in de mode gebracht: wol-mousseline. Het heeft een bescheiden vlakke glans en valt soepel am het lichaam. Dun en glad van oppervlak, toch warm genoeg voor een koele Hollandse winter. Een weefsel dat erop lijkt is het Italiaanse alpaca, waarvan ook eenvoudige, maar chique modellen worden getoond. Mohair, wol en een combinatie van bedde, flanel, kaïn garen en mohair-wevendt behoren ook tot de stoffen, die er deze winter zullen Wat modellen betreft: doorknoop- De Vereniging voor hulp aan blinden in Brazilië heeft voor de komende presidentsverkie zingen, die op 3 oktober zullen worden gehouden, stembiljet ten laten vervaar dip en met de tekst in normaal schrift en in braille. CÊDULA GUI A PARA ELKITOR CÉGO i*trin»a BRAiuji uui raujm actui» u. fttnonu m ren nu» ft I I O I N T I n r J A N I O A O H M A R L O TT F C R R A R 1 O; S rokken (of zelfs japonnen met ge heel een knoopsluiting van voren), wijde, geplooide, aangerimpelde en iets bollende modellen werden afge wisseld met zeer strakke, gladde rok jes, die bijna alle een split of kleine plooi van achteren hadden. Veel be scheiden uitgesneden ronde halsjes, enkele hooggesloten, en ëen aantal V-vormige decolleté's hoorden bij strakke lijfjes, die slechts enkele malen getooid waren met een garne ring van plooitjes, vaker met knopen. Drie-kwart mouwen, meestal ingezet, en zogenaamde Paola-mouwtjes (die tot net boven de elleboog reiken) completeerden het geheel. ig-japonnen in Picasso-motief en van effen stof werden gevolgd door cocktail-jurkjes van zijde (een prachtig tuniek-model met een jeug dig rond halsje in blauwgroene glan zende zijde met rode bloemmotieven), tule en goudlamé. Eèn japon met ballon mouwen, die bijzonder bij het pu bliek in de smaak viel, vervaardigd van alpaca, donkerbruin en blauw (bijna zwart). Veel Franse en Italiaanse model len en stoffen, een enkel Engels mantel kostuum in klassieke stijl. Grote zakken, zadelsteek-garneringen, brede ceintuurs en sportieve lijnen wer den meermalen geftoona. Het traditionele bruidstooi et besloot het geheel. Het bestond uit twee tulen onder rokken, een nylon-kanten overrok, waarvan de wijde ronde hals voorzien was van een schulprand (die onderaan de rok werd herhaald), en het werd ge completeerd door een bloemenitoefje op het voorhoofd en een korte tulen sluier. De show gaf een goed overzicht van wat de vrouw in de komende winter zal moeten dragen, wil zij modieus gekleed gaan. Er werd terecht veelvuldig en enthousiast geapplaudisseerd. Heieen van der Reyden Minimumprijzen van hyacinten omlaag Opnieuw heeft het Produktschap voor Siergewassen een advies van de Com missie van Bijstand in de bollensector verworpen. Het bestuur ging wel mee met het advies de buitenlandse minimum prijzen te stellen op 90 pet van de pro- duktiekosten, maar wees met twaalf tegen zeven stemmen het voorstel van de hand de buitenlandse prijzen ongewijzigd te laten. Besloten werd die vast te stellen op de binnenlandse prijs plus een export marge van 80 pet. Dit houdt in dat de minimum-exportprijzen van hyacinten late tulpen en van kortkronige narcis sen niet onbelangrijk lager zullen liggen dan verleden jaar. De heer Sterrmga legde er de nadruk op dat de commissie van by stand er is om advies te geven maar geen advies dat door sommige be stuursleden van het produktschap is be- invloed. Men besloot de exportprijs der vroege tulpen ongewijzigd te laten. Die van trompet-, dubbele en grootkronige gingen omhoog. Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Aloysius J, zn v F Goossen en G Koopman; Charetal E, dr v J Web er en B P H R Dublaron; Johannes, zn v P Ravensbergen en G Boesaard; Ronald J M, zn v J A Voskuil en G M van Veen Bduard P W M, zn v G de Bruin en J G Meinders; Cornelis, zn v W Heemskerk en C de Hoog. Gehuwd: N J A Heinrichs en C S Cra- ma; J J Binnekamp en C W den Holder Overleden; M Vooijs, 71 jaar, man; E H Rensman, 79 jaar, eolrigen v H Groene- wegen; R van Dorssen, 2 jaar, zn der Worm, 80 jaar, vrouw. Na jaren te zyn veronachtzaamd viert bruin dit seizoen hoogtij. Ook in de ko mende voorjaarscollectie heeft deze kleur naast de pasteltinten een belangryka functie. Behalve bruin ziet men ook aubergine, een mooie tint donkerrood. Van de bonneterie-afdeling zag men jumpers in vele soorten, kleuren en uitvoeringen. Voor de oudere dame zyn de jumpers met V-hals en sjaal kraag heel geschikt, zy kleden slank af. Een snoezige combinatie vormde de bruine jumpers met beigekleurig V-vormig middenstuk en beige by- passende rok. Zwarte jumpers ziet men gelukkig ook weer. Er waren heel aparte exemplaren, zoals de zwarte angora jumper met rolkraag en korte mouw. Heel chique en zeer gekleed stond ook de beige jumper met een rand van handgeklost kant. Vooral de zwarte rok, handschoenen en snoezige hoed kwamen het geklede effect ten goede Voor de sportieve teenager en de jonge vrouw waren er grofgebreide truien. Ge heel nieuw zijn de bedrukte wollen tricot blouses, waarvan een wit exemplaar met bruine rozen op bijpassende bruine rok het wel heel goed deed. Een geschikt ma teriaal voor blouse is ook de wollen mous seline. Dat men zyn artisticiteit ook op dit gebied kan uitbuiten, bleek uit een apart gedessineerde blouse in vele tinten Hoewel de jumpers meestal van Ita liaanse oorsprong zyn, zyn zy toch heel goed te combineren met rokken van En gelse origine. Naast simpele strakke yersey en kamgaren rokken zag men de bekende Schotse kilt-rokken, apart ge- in black-watch ruiten en voor de grote koperen speld. De pantalons waren strak aangesloten en vervaardigd van yersey of lastex weef sels. Behalve de japonnen van yersey, die simpel maar erg charmant waren, zag men ook de grijze flanel japon. Flanel is een heel mooie soort kamgaren. Het kan tegen een stootje. Vooral witte accessoires en garneringen doen het goed. Een snoe zig jurkje van dit materiaal had een wyde rok en een grote witte kraag. De pakjes waren over het algemeen klassiek van snit en toch modern. De Engelse tweedkostuums waren van prachtige stof gemaakt De jasjes vallen tot op de heup. De slanken kunnen er een ceintuurtje om dragen, voor de niet- slanken markeert het losvallend jasje weer veel. Geklede japonnen ziet men van velerlei materiaal, waaronder ook weer yersey. dat zich zo uitstekend leent voor draperieën. De kleding werd vervolmaakt door de hoeden van Messchers modehuis. Elke moderne hoed heeft een hoge bol. Messchers hoeden zijn gemaakt van schitterende materialen en heb ben over het algemeen een wollig Cloches met bont en teddy staan erg aardig bij een winters pakje. Bij een meer gekleed japonnetje staat een hoedie in twee kleuren anart, zo als de combinatie witte bol en bruine rand Een flanel japonnetje kreeg een fleurige noot door de hoed die erbij werd pedragen. Het was een rode fez achtige hoed gerimpeld aan een Tiize band. Natuurlijk behoort bij een chiaue hoed een kansel naar de laatste lijn waarvoor dan ook gezorgd was. Een krullende lok over de wang gaf hier de laatste mode G. de Vrlcs-Haarbrlnk (Advertentie) TI|DELI)KE AANBIEDING Bii aankoop van één der onderstaande artikelen ontvangt U geheel gratis een borrelglaasje met gouden rand. Spaanse wijn Costcra per tl. 2 55 frambozen Bessenwijn per ltr. 2.55 Advocaat „Witte Kip" per fl. 4 25 3 Oktober de gehele dag geopend! WIJNHANDEL Tram uit rails Gisteravond om 18.40 uur liep een treintram van de H.T.M. op weg van Leiden naar Den Haag by de wissel by de Wassenaarseweg uit de rails De oor zaak van dit gebeuren was dat de wissel voortijdig omsprong. Het gevolg was dat de motorwagen de richting van Den Haag opging, maar de bijwagens naar Oegst geest wilden De motorwagen werd ver volgens uit de rails getrokken en kwam dwars op de weg te staan. De stagnatie duurde twee uur Het gewone rijverkeer ondervond weinig hinder en kon gewoon doorrijden. Het tramverkeer lag echter geheel stil De schade aan het tri nstel toegebracht kon nog niet worden vastge steld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 3