M KONGO in afwachting NI Australië ontstemd over Nederlandse ambassade In eeti étftafce Ky> Overeenkomst plantenen vogels 5 VRAGEN OVER NIEUW-GUINEA Het rooms-katholieke Tweede-Kamerlid de heer Andriessen heeft schrifte lijk aan de minister-president gevraagd te willen meedelen of er sprake is van een voornemen bij de Nederlandse regering om stappen te doen bij de Verenigde Naties, ten einde te komen tot internationalisatie van Nieuw-Guinea. Kan de minister-president, indien deze vraag ontkennend wordt beantwoord, enig licht omtrent de oorzaken van het misverstand verschaffen, dat klaarblijkelijk heeft geleid tot het Reuter-bericht van 5 september, waarin het bedoelde voornemen aan de regering wordt toegeschreven, zo vraagt de heer Andriessen voorts. EERSTE KAMER BEZOEKT ROTTERDAM Een groot aantal leden van de Eerste Kamer heeft gisteren met de voor zitter mr. J. A. Jonkman op uitnodiging van het gemeentebestuur een uitstapje gemaakt naar de havens en naar enkele grote bedrijven van Rotterdam. Burgemeester Van Walsum gaf een uiteenzetting over Botlek en Europoort. DE LAATSTE KANS Met het zilveren dubbeltje is de laatste vooroorlogse munt uit de Nederlandse pasmuntcirculatie verdwenen. De minister van financiën deelt nu mee, dat tot dusverre 88% procent van alle oude munten naar 's Rijks schatkist is terug gevloeid. Gebleken is dat de Nederlanders met de waardeloos geworden kleine munten nonchalanter omspringen dan met de coupures van grotere waarde. Zo is van de kleinste munten niet meer dan 50 procent ingewisseld. Het gemiddelde van 88% procent wordt hoog geacht. Bedacht moet worden, dat er coupures van meer dan een eeuw oud (dubbeltjes en kwartjes) werden ingeleverd en dat gedurende de laatste oorlog door materiaalschaarste grote hoeveelheden munten aan hun bestemming werden onttrokken (manchet knopen De sanering van het muntwezen is nu bijna voltooid: nog eenmaal komt de gelegenheid tot inwisseling van alle sedert 1948 buiten omloop gestelde mun ten: van 12 september tot 19 november 1960. Het gaat omcent (brons), 1 cent (brons en zink), 2% cent (brons en zink), 5-cent (cupronikkel en zink), 10 cent (zilver en zink), 25 cent (zilver en zink), gulden, 1 gulden en 2% gulden. MINISTER BEDANKT SCHOOLJONGEN De minister van sociale zaken en volksgezondheid, mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooy, heeft gistermiddag de elfjarige Robert Ouwerkerk uit Rotterdam ont vangen om liem te bedanken voor het feit dat men dank zij hem tot de con clusie is gekomen dat Planta-margarine de oorzaak moest zijn van de huidziekte. Robert is indertijd naar dokter W. A. Treurniet gegaan om te vertellen dat alle kinderen uit het gezin Ouwerkerk die ziek waren, van de nieuwe margarine hadden gegeten. Zijn zesjarig broertje, dat niet ziek was geworden, had alleen maar roomboter gegeten. Dokter Treurniet bracht de geneeskundige dienst van Rotterdam op de hoogte, waarop een nader onderzoek werd ingesteld. Minister Van Rooy zei het bijzonder plezierig te vinden dat hij in de gelegen heid was Robert te bedanken. Hij overhandigde de jongen een schooltas en een vulpenhouder. Ook kreeg Robert een oorkonde, ondertekend door de minister en door de directeur-generaal voor de volksgezondheid, prof. dr. P. Muntendam. Prof. Muntendam, die getuige was van de ontmoeting, verklaarde het zeer op prijs te stellen dat de huisartsen in de persöon van dokter Treurniet zo'n belangrijk aandeel hebben gehad in het vinden van de oorzaak der huidziekte. Robby Ouwerkerk, de Rotter damse jongen, die de doktoren op het spoor bracht van de mo gelijke oorzaak van de beruchte huidziekte (hij vertelde n.l., dat zijn zieke moeder en broers Planta hadden gebruikt en hij zelf niet), is gisteren door mi nister Van Rooy ontvangen. Deze heeft hem hartelijk be dankt voor zijn bijzonder schrandere opmerkingen. In aanwezigheid van de directeur- generaal voor de volksgezond heidprof. dr. P. Muntendam, heeft de minister Robby een mooie schooltas aangeboden. Bo vendien zette minister Van Rooy zijn handtekening in het knip- selboek van de Rotterdamse jongen. In Kongo leeft men ïn af wachting van de dingen die ko men gaan. Het is duidelijk, dat de partijen in Kongo tot het laatst toe hebben gewacht op de volgende stappen van de twee grote rivalen Kasavoeboe en Loemoemba. Maar ook de leiding van de VN-strijdkrach- ten in Kongo ziet met spanning uit naar de wijze, waarop het ernstige conflict zal worden ge regeld. Het is niet onmogelijk, dat zij secretaris-generaal Hammarskjoeld zal verzoeken, de Veiligheidsraad om nieutoe instructies te vragen. Dit zal in het bijzonder het geval zijn, als Kasavoeboe de steun van het parlement zou krijgen, maar vooral in Leopoldstad te maken zou krijgen met tegen stand van Loemoemba-elemen- ten in het leger. Kasavoeboe zou dan een beroep op de VN- troepen kunnen doen, deze op standige groepen te ontwape nen. Loemoemba besteedde gisteren de gehele dag aan een spoedconferentie met „zijn kabinet" en liet de tien aan wezige ministers (dertien anderen lie ten verstek gaan!) het besluit van Kasavoeboe ongeldig verklaren en zelfs tot afzetting van de president over gaan. Verwacht wordt, dat hij vandaag een beroep op het parlement zal doen. Hierbij rijst de vraag, of hij maat regelen heeft genomen om te verhih- deren, dat er een meerderheid tegen zijn aanblijven in de vergadering aan wezig kan zyn. vergadering van heden gebruik maken om een groot aantal van politieke tegenstanders wegens raad" te laten arresteren. Het is ook niet duidelijk, welke positie de naatsvoorzitter Ileo, die door Kasa voeboe tot opvolger van Loemoemba is benoemd, zal innemen. Als het goed is, zal ook hij een vertrouwensvotum m het parlement vragen. Enige honderden aanhangers van Kasavoeboe trokken gisteren door de straten van Leopoldstad in do richting de woning van „premier" Loe moemba. De Kongolese politie kwam in actie en opende het vuur op de mensenmassa. Tenminste twee men sen zouden zijn gedood. De bewering van Loemoemba en zijn aanhangers, dat de „staatsgreep" van Kasavoeboe onderdeel is van een kom- plot dat in samenwerking met de Bel gen wordt uitgevoerd, werd gisteren gesteund door een commentator van radio-Moskou! Het verraad van Kasa voeboe was de laatste troef van de ko lonialisten. Dat zij deze troef hebben uitgespeeld betekent dat zij in uiterste nood verkeren en dat het einde van hun uithoudingsvermogen in zicht is. De Russische commentator besloot: ,Het volk van Kongo zal in staat zijn, zelf te onderscheiden, wie zijn belan gen verdedigt en wie probeert zijn va derland aan de kolonialisten te verko- Premier Eyskens van België ver klaarde gisteren na een buitengewo ne kabinetszitting, dat België zich niet in de zaken van Kongo kan mengen. Hij voegde er aan toe, dat volgens Belgische deskundigen pre sident Kasavoeboe het recht had de premier te ontslaan. Niemeijer Voortrekkers! wM De zachtste! De geurigste! onó te gaót GODFRIED BOMANS Prof. Gluckman toch naar Nieuw-Guinea? Eenv aanbeveling van de Nederlandse ambassade om een visum te verstrek- aan de Australische prof. Max Gluckmann voor een bezoek aan Ne derlands Nieuw-Guinea, heeft in diplo matieke ikringen in Canberra stof doen opwaaien. Premier Robert Menzies verklaarde dinsdag desgevraagd in het Huis van Afgevaardigden dat hij tot dusver „nog niet over feiten beschikte om trent een beweerde verklaring van de Nederlandse zaakgelastigde". Premier Menzies was gevraagd of hij terug zou komen op de weigering om aan de anthropoloog dr. Max Gluckmann een visum te verschaffen als gevolg van de aanbeveling van de Nederlandse zaakgelastigde dr. J. H. Insinger om prof. Gluckmann een vi sum te verstrekken voor Ned. Nieuw- Guinea. Van zegslieden die nauw contact on derhouden met de premier wordt ver nomen dat dr. Menzies zeer ontstemd "5 over de bemoeiingen van dr. Inshv er. Diplomaten verklaarden dat de ^ustralische regering waarschijnlijk niet zal schromen om dr. Insinger van haar ontstemming op de hoogte te brengen. Nadat dr. Menzies in het Huis het woord had gevoerd, bracht dr. Insin ger een bezoek aan het permanente hoofd van het departement van buiten landse zaken, sir Arthur Tange. Na- Advertentie dien deelde hij aan A.P. mede: ,,Ik zal de premier alle gegevens toezen den die hij wenst. Menzies heeft mij niet persoonlijk om een verklaring ge vraagd maar alle inlichtingen waar- hij wenst te beschikken heb ik zijn departement doen toekomen, s niets bijzonders aan de hand. De hele kwestie is dóódsimpel. *of. Gluckmann heeft om een visum -"er- zocht. Hij is een vooraanstaand weten schapsman en wij hebben de uitrei king van een visum aanbevolen. Dat "les. Politieke aspecten zijn er niet deze zaak. Het gaat er alleen om een man van wereldnaam een be zoek aan ons land zou willen brengen. We zullen hem daar met genoegen ont vangen". Kruiswoordpuzzel Horizontaal: 2. zwemvogel, 7. bloed gever; 8. jaargetijde, 9. wijzer van een kompas, 10. eikeschors, 12. ontkenning (spreekt.), 13. slaapt men op, 15. hon gerig, 17. kubieke meter, 19. familie lid, 20. muzieknoot, 21. vertegenwoordi ger, 24. sprong, 26. oudé lap, 27. zijtak Donau, 29. spijstafel, 30. niet dezelfde, 32. munt in Perzië, 33 rangtelwoord, 34. zijtak Ebro. Verticaal: 1. metaalsoort, 2. hemel lichaam. 3. scherp, zuur. 4. de ge zamenlijke hoeveelheid, 5. land in Euro pa (afk.), 6. rund, 10. gelijk, 11. deel van een huis, 13. zichtbare voorstelling, 14. een der middelste Cycladen, 16. voorzetsel, 18. baan voor balspel, 22. kapmes (Ind.), 23. tandvormig bovendeel van een kasteelmuur, 24. honende op merking (Eng.), 25. halsdoekje, 28. na dato (afk.), 30. voedsel om te lokken, 31. buitenhaven. Onze „hof"- horloger! i Permitteer u het comfort van een eigen horloger. Zijn advies aan u en uw huisgenoten is een ere- zaak voor hem... de vak- 1 man (hij wil u immers niet I alleen graag als klant win- j nen, maar ook behouden). PRISMA het goede Anker-horloge De 19-jarige G. Hollander uit Leeu warden is gisteren bij werkzaamheden in de centrale van het provinciaal elek trisch bedrijf te Leeuwarden van hoogte van zeven meter gevallen. In het Diaconessenhuis is hij aan de ge volgen van zijn verwondingen overle- Maatkostuum komt weer meer aan bod /"VVER het algemeen geldt de opvat- ting, dat de ambachtelijke beroepen minder delen in de stijgende welvaart, omdat deze sector van het bedrijfsleven minder sterk kan deelnemen aan de in dustrialisatie en de mechanisering en daardoor ook achterblijft in prodiuktivi- tedtsstijging. Zo'n ambacht is de maatkleermakerij. Maar gisteren bleek op de jaarvergade ring van de Christelijke Bond van Kleer makerspatroons in Kampen, dat er maar weinig reden is tot pessimisme. De waar nemend voorzatter, de heer W. Alta, ver klaarde in zijn openingswoord, dat de meeste kleermakersbedrijven goed van werk voorzien zijn en dat de omzetten aantonen dat ook de kleermakerij een graantje meepikt van de hoogconjuc- De gemiddelde inkomensver betering van de bevolking leidt er toe, dat er steeds meer behoefte ontstaat aan kleding die represen tatief, stijlvol en van degelijke kwaliteit is, getuigend van een per soonlijke en onafhankelijke smaak, zo verklaarde de heer Alta. Deze economische omstandigheden zal men moeten benutten. Dit alles nam echter niet weg dat de heer Alta eveneens het maatkledingbe- dryf er toe opriep, de produktivlteits- ontwikkeling ernstig in de gaten te hou den. Als een hoopvol teken beschouwde hij de nieuwere werkmethoden die de laatste tijd ingevoerd zijn, de vaktech nische verbetering en de invoering, waar mogelijk, van machines. De arbeidsuren worden steeds duurder (werktijdverkorting en loonsverhoging) en de prijzen mogen niet omhoog. De ondernemers kennen op het ogenblik nog onvoldoende hun kosten en bovendien calculeren zij slecht Er zal een open cal culatieschema moeten komen, zo meende de- heer Alta, om de mensen het calcule ren bij te brengen en om een gezond prijs peil te bevorderen. Voor de jongeren moet een vakopleiding komen op moder- leest en de ouderen zullen cursussen >r bijscholing moeten volgen. Voor de financiering van over te nemen bedrij ven heeft het bedrijfschap onlangs een geling getroffen. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Hor. 2. zwaan, 7. donor, 8. lente, 9. naald, 10. eek, 12. nee, 13. bed, 15. graag, 17. stère. 19. ma, 20. re, 21. agent, 24. salto, 26. lor, 27. Inn, 29. dis, 30. ander, 32. toman, 33. eerst,34.Se- gre. Vert. 1. koper, 2. zon, 3. wrang, 4. alles, 5. Ned, 6 stier, 10. egaal, 11. ka mer, 13. beeld, 14. Delos, 16. aan tra, 22. golok, 23. tinne, 24. sneer tissu, 28. n.d.,30. aas, 31. ree. In Hollywood stal een man de portemonnaic van zijn hospita. Hy werd gearres teerd en bekende dat hy drie vrouwen heeft ver moord. In zün kamer werd het stoffeiyk overschot van een van zün slachtoffers aangetroffen. I Ook Argentinië heeft het voorbeeld van enkele Ame- merikaanse landen gevolgd en de diplomatieke betrek kingen met de Dominicaan se Republiek verbroken. Deze republiek was door de Organisatie van Ameri kaanse Staten veroordeeld wegens „agressie tegen Ve nezuela". Uruguay heeft een soorgeiyk besluit ge- I Iets minder bezoekers dan in 1959 hebben dit jaar de elfde internationale ten toonstelling van elektronica „Flrato" bezocht: 152.586. De exposanten hebben daarentegen meer zaken gedaan dan tydens de tien- I de „Flrato". Televisie, ra dio en bandrecorders wa ren de grote trekpleisters. I De Weense bank van le ning heeft een kostbaar polshorloge aangekocht. Volgens de Weense politie kan dit horloge heel goed behoren tot juwelenschat, die dit jaar aan do filmster Sophia Loren werd ontsto len. Sophia had een serie nummer van het horloge opgegeven. Dit nummer ontbrak, maar het kan heel goed na de diefstal zyn ver- wüdcrd, zeggen de Weense rechercheurs. Sekou Toure, president van Guinea, is gisteren in Mos kou aangekomen. Hy werd begroet door Chroesjtsjef, die de Guinese staatsman meedeelde dat „het schan dalige en verouderde kolo niale stelstel" in Afrika aan het instorten is. De Rus voorzag een actieve rol In de wereldgebeuren voor Guinea en zün buurlanden. Toure droeg het zyne by in de algemeenheden met deze: „Het volk van Guinea steunt de Russische politiek van vrede, vreedzaam sa menleven en vriendschap in de wetenschap dat vrede de ondergang van het kolo niale stelsel betekent". In Tilburg is gisteren een Banden-remouldfabriek in bedryf gesteld. Het rc- mould-procedé maakt een volledige vernieuwing van loop- en züvlakken van ge bruikte banden mogeiyk, indien het bestaande carcas vernieuwing toelaat. Re- mould-banden kosten slechts de helft van de prys van nieuwe banden en zün in kwaliteit nauwelyks van nieuwe banden te onder scheiden. Het nieuwe Goodyear bedryf ver wacht te kunnen voldoen aan de vraag naar Re- mould-banden in de Bene- By onlusten tengevolge van een loongeschil werden in dorp Rlmoeka by Gatooma in Zuid-Rhodesië gebouwen van het inheemse bestuur in brand gestoken. In drie textielfabrieken werden de monstraties met traangas- bommen beslecht. Tussen Korea en Japan zul len besprekingen worden gevoerd over het herstel van de normale betrekkin gen van beide landen. Dit zei de Japanse minister van buitenlandse zaken Ko- saka, die gisteren voor een tweedaags goodwill-bezoek in Seoel arriveerde Studen ten hielden tydens liet be zoek demonstraties en cis ten verontschuldigingen voor de jaren van Japanse bezetting van Korea. De Zuidkoreaansc regering was soepeler en liet alle Japanse vissers, die op Zuid-Korea gevangen wer den gehouden, vry. Korea zal echter wel de vissery- grenzen in de Japanse Zee handhaven. Dinsdag 13 september ho pen de heer en mevrouw Zuil in Boyl (gem. Oost- stelllngwerf) him 70-jarige echtvereniging te vieren. De heer Zuil is 93 jaar er zyn echtgenote 91. Het echtpaar heeft zeven kinde ren en 27 kleinkinderen. Wie zyn vrouw wil slaan moet goed opletten v mee hy dat doet. Zweedse visser, die zün vrouw met een levende pa ling om de oren sloeg, is onlangs veroordeeld tot twintig galden boete. Hy was wreed geweest voor... het dier. De Europese paardestand wordt bedreigd door de do- deiyke Afrikaanse paarde- ziekte, zo deelt de wereld gezondheidsorganisatie mee. De ziekte verbreidt zich op ongekende schaal cn wordt op het ogenblik door een speciale commissie bestu deerd. Zelfs Frankryk verwacht een boteroverschot. Vorig jaar konden de Franse zui- velberelders niet voldoen aan de vraag en steeg de prys onrustbarend; dit jaar beginnen de botervoorra- den zich door gunstige weersomstandigheden op. te hopen. Verwacht wordt dat de voorraden tegen de winter 50.000 ton groot zul len zün. Frankryk gebruikt 's winters nooit meer dan 35.000 ton boter. j^E heer Bomans bleek niet gene- denkbeeld dat in mij opkomt, schriftelijk te beantwoorden. Wel was hij bereid ons in een door hein aangewezen gelegenheid tot verver sing te woord te staan, onder voor waarde dat hij louter als consument en niet. in het licht van een gezien werd. Zo geschiedde. „Uw eerste vraag," aldus de schrijver, na het dessert onze brief wezig, zij het raadplegend, „luidt: wat vindt U ongrijpbare Antwoord: „Met het grootste ge- betaler noe9en- U weet, dat op aarde geen energie verloren gaat, maar in iets anders wordt omgezet. De stem Napoleon is dus nog steeds aan een nu voor ons Ik kan mij voor- bleem een inwoner van Bern voor- de stem van Napoleon. Het loutere de gezant van Frankrijk onheus be jegend had. Hij wist niet, dat op hetzelfde moment en twee straten Vraag: „Meent U dus, dat ook stein, zijn relativiteits-theorie op de redactietafel van een obscuur blaadje had neergelegd, met de be leefde vraag of er plaats voor was. Wij kennen de belangrijke gebeur tenissen van 1960 niet, omdat die zich pos in 1990 als zoctonip gaan voar &"toan? Antwoord: „Ik ben hier zozeer van overtuigd, dat ik mijn woorden met de uiterste zorg gekozen heb." Vraag: „Zal er belangstelling aftekenen." Antwoord: „Zeer veel, zoals voor geet niet, dat hier voor de eerste keer in de geschiedenis gesproken wordt over een uitvinding, die dan het begin af mee rekening gehouden." De heer Bo mans tikte tegen zijn glas, ten te ken dat er afge rekend moest worden en fluis terde ons toe: ,Jk ontraad U met kracht te knibbelen. Van een royale fooi gaat voor de leerlingen iets op- bouwends uit." Hij groette ons hoofs en verdween. FANTASIE EN WERKELIJKHEID (Advertentie) Vraag: „Maar hebt U althans «l}f, enig vermoeden?" Antwoord:. „Mijn vermoeden -- dat de spanning tussen Rusland en allerwege verbreid zal zijn. Dit Amerika, die wij als d? „koude oor- stempelt U en mij tot pioniers en log" ondervinden, later zal blijken verheft, onze conversatie naar een niveau, dat voor de schoolgaande _I___jeugd uit die dagen als verplichten- liet probleem der overbevolking, de leerstof wordt aangeduid. Het is Geen van deze machten is op zich jammer, dat U dit nu pas in de ga- in staat de ons ten hebt. Ik héb omringende he mellichamen te bereiken. Het is de angst, dat de een de ander strategisch vóór zal zijn, die hen tot prestaties drijft, welke la- ter in combinatie een geheel ander project zullen realiseren, dan de di recteuren van hun patensbureaus nu menen." Vraag: „Acht U deze projecten dan uitvoerbaar?" Antwoord: „Het is gebleken dat alles, wat een mens denkt, ook praktisch mogelijk is. Of U nu H. G. Wells of Jules Verne leest, steeds zult U getroffen worden door het merkwaardige feit, dat er niets in het menselijk brein geboren wordt dat niet tevens uitvoerbaar of reeds werd uitgevoerd. Het juli- nummer van Punch" 1960 laat een aantal plaatjes zien, die zogenaam de fantasten van 50 tot 100 jaar leden in dit blad getekend hadden. De abonné's uit die dagen hebben zich vermoedelijk krom gelachen. Ons echter ontgaat de aardigheid van die plaatjes. Wij zien gewoon de moderne uitvindingen voor ons: televisie, telefoon, grammofoon, brandstof-voorziening in de lucht, enz. enz. er is één tekening bij van George du Maurier, waar men ie mand ziet telefoneren, terwijl tege lijk de aangeroepene op een beeld scherm verschijnt. Dit was de eni ge absurditeit, waarvan ik dacht dat zij niet uitgekomen was, tot ie mand mij vertelde dat de visuele telefonie inderdaad bestaat." Vraag: U meent dus, dat menselijke fantasie geen grenzen kent?" Antwoord: „Nee, dat meen ik niet. Wat niet uitvoerbaar is, kan zij zich ook niet voorstellen. Onze fantasie is een produkt van deze aarde. Dit houdt echter wél in, dat alles, wat zij zich voorstelt, ook op aarde mogelijk is. Ik zelfs zo ver. om te menendat elk Wc kennen veel voorbeelden van bloemen of planten die een be paalde geiytenis vertonen met die ren denk maar aan de vlinder bloemigen of met organen Maar een allermerkwaardigst feit, dat zich voordoet by het orchideeën- geslacht Ophrys, heeft dit oppervlak kige oordeel op de achtergrond ge drongen. De bloemen van verschei- toevallige vorm-geiykenis, oorzaakt door het bouwplan va bloem of de plant. Niemand zal im- spinnen, dat niet alleen de mens, de maar ook de mannelyke vertegen woordigers van die insecten- kan er toch moeiiyk een oorzakeiyk deze geiykenissen nog steeds zui- verband worden gevonden. Dat een ver toevallig zouden kunnen zün. rups of vlinder de Maar ook in het gedaante cn kleur aanneemt van een takje of een blad, is begrüpelüker om dat het dier door deze geiykenls aan het oog van vUan- den ontsnapt. Maar by het leeuwenbek- je en vele andere planten is een dcrgclyke opzet rede- De manneiyke insecten voeren in lykerwüs niet te verwachten. TOCD IS HET ZO! deze biolo gen werd de zaak toch wel wat anders, toen geconstateerd werd dat deze bloe men de op vrouwe- iyke insecten gely- kende vormen no dig hebben voor voortplanting. de veronderstelling dat zy hun bloemen In vorm en kleur een frap pante geiykenis vertonen met een kleine vogel. De kleur van de bloc- vruchtlng uit, die voor de voortplan ting van het Insect uiteraard geen en kele waarde heeft, maar die voor de het oppervlakkig^ schouwende weten zelfs degenen die het minutieus .n»,_ n m j over- werkende leven in de natuur niet is zü anders willen zien dan één complex van „toevalligheden" geen raad. We zullen hen in hun overpeinzin gen laten, maar zonden u, vóór het wetenschap, die in de natuur scheiden van de markt, de vraag illen voorleggen of u met de ge brekkige en grove hulpmiddelen, in het huishonden be- menselyke oog? Of heeft deze eenkomst werkciyk doel dus opzetteiyk? Nog niet zo lang geleden waren dit geen vraagstukken niets anders dan een mechanisme zagen. Evenmin bleem voor hen die de geest uit de waarover genomen, dat de sten In de natuur op niets anders dan want u kunt het! toeval berusten. i-overeenkom- Schudt niet mistroostig het hoofd. i volgende keer. Probeer óók die Rhenmatiek van U af te schudden. Neem Kruschen - om dat wonder zei! te beleien. Ge zult Uzelf 'n ander mens voelen, jeugdiger, kwiek, vief en weer blij. Want met de onzuiverheden in Uw bloed door Kruschen's vijf minerale zouten losge maakt en afgevoerd, verdwynen ook die Rheumatische pynen en maakt Uw stram heid plaats voor dat monter lenig gevoeL Finlands toetreding tot de E.V.A. De eerste besprekingen over de moge- lyke toetreding van Finland tot de Euro pese vry handelsassociatie van „de Zeven" zullen volgens gezaghebbende kringen in Kopenhagen worden gevoerd als de commissie voor Scandinavische economische samenwerking op 12 sep tember in de Deense hoofdstad byeen- komt. Verwacht wordt dat Finland bij deze gelegenheid enige bijzonderheden zal bekendmaken over dc gesprekken die tydens het bezoek van Chroesjtsjef aan Helsinki zijn gevoerd. Er kan echter nog geen officiële verklaring worden verwacht dat Finland tot de E.V.A. toe treedt. Deze zal moeten wachten tot de afloop bekend is van de FinsRussische handelsbesprekingen in november. Advertentie in het heldergele blikje! m

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5