Oegstgeester Geref. Kerk kreeg mooie feestdag Ontwerp gemeentehuis van buiten bijna onveranderd Subsidies buurtverenigingen worden wellicht verdubbeld Vissers schenden oefengebied van Koninklijke Marine Ons Genoegen in Oegstgeest had drukke receptie gerestaureerd „Irene" Motorcrosses in Alphen NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 MAANDAG 5 SEPTEMBER 1960 Werk van ds. Eringa gevoelvol herdacht Ds. Kappers deed intrede na vacature van ruim drie jaar ]V^ EEN VACATURETIJD van meer dan drie jaar was het voor de Ge- reformeerde Kerk van Oegstgeest gisteren een feestdag, toen in de avonddienst ds. J. H. Kappers, gekomen van Sint Jacobi-parochie zijn in trede deed. Er was zowel voor de morgendienst als voor de intrededienst grote belangstelling en er zijn na de intrede vele en hartelijke welkomst woorden gesproken Ds. Kappers ontvouwde het Woord vanuit psalm 100 2a: Dient de Here met vreugde. Hij liet niet na te beginnen met ge voelvolle woorden te spreken jegens hem, in wiens plaats hij was geko men, wijlen ds. Jac. Eringa, die de Gemeente meer dan een kwart eeuw diende en die de grondlegger is geweest van een bloeiende kerkelijke ge meenschap. fer. Steeds vind ik daar opnieuw be reid, oneindige barmhartigheid. Als Jezus in het middelpunt staat, wordt het dienen een vreugde. Deze blijdschap moeten wij zelf ken nen als wij de wereld tot blijdschap op roepen. Deze blijdschap moet in de kerk diensten blijken. Juist de Kerk kan ju belen en juichen in deze wereld. Het feesit begint al in de kerk en wordt pas echt wanneer wij Hem zullen zien. Ds. Kappers was in de morgendienst bevestigd door een vriend uit zijn stu dententijd, ds. Joh. Dijkstra van Kla- zinaveen, die sprak over 1 Koningen 13 1 Zie daar kwam een man Gods door het Woord des Heren uit Juda te Bethel. Na het beantwoorden van de vra gen door de nieuwe predikant zong de Gemeente psalm 68 2. De morgendienst, die was begonnen met psalm 103 eindigde met samenzang van gezang 46. In verband met do belangstelling elders had men de avonddienst schoven naar zeven uur. Ondier de velen die deze vreugdevolle samenkomst bij woonden, waren de predikanten Callen- bach, Slump en Perdok en ouderling Den Os namens de Oegstgeester Hervormde kerkeraad, ds. Hoekstra, vormingsledder van Oud-Poelgeest, de Hervormde predi kanten Locher cn Mackaay namens d* DS. J. H. KAPPERS vreugdedienst Raad voor de Zending, de Gereformeerde dassispredi kanten Kuiper, Van den Berg, Bij leve ld. Van der Linde, Post, Dronkert cn Loosman, ds. Kornet van Oude Wete ring, pastoor Looijaards en kapelaan Pinxter namens dc rooms-katholieke parochie, ets. Brussaard, emeritus predi kant van Oegstgeest, burgemeester Du Boeuff, gemeente-secretaris De Visser, ouderling Melse van de Kerk van Leiden, kcrkeraadeleden van Sint Jacobiparochie, mevrouw Eringa-Andriessen en wik Vlieger. Ds. Kappers zei te willen spreken over de vreugdevolle dienst van de Heer. Hij begon met de blijdschap van de Gemeente, nu men na acht bedankjes een eigen predikant heeft. De gedachte van de nieuwe Oegst geester pastor gingen uit naar ds. Eringa, die ons is voorgegaan tot het eeuwige feest. Houdt hem in gedach tenis! Ds. Eringa dient zijn Heer in volmaakte vreugde en ds. Kappers hoopte te mogen meewerken ir navolging van het geloof van deze predikant. Getuigen In de strijdende Kerk is het dus gaan en komen van dienaren. Eens zal in Oegstgeest een dominee voor de laatste maal het Woord bedienen. Tot die dag zal de Kerk bezig moeten zijn van Hem te getuigen. Heeft het zin de oproep tot algemene vreugde in deze tijd over te nemen? Bij de Olympische spelen wordt gejuicht, maar de verslagenen treuren. Er juicht altijd maar een deel van de wereld. Brui loft- en begrafenisstoeten ontmoeten el- Er wordt in de tekst over dienen ge sproken. Plato cn de Griekse filosofie vroegen: boe kan een mens gelukkig zijn als hij een ander moet dienen? Ook wij willen liever worden gediend dan dat wij dienen. Heersen was de eerste zonde. De duivel beweert dat dc dienst een slavendienst is. Het resultaat van deze duivelse reclame is ook dat men het als een summum van goede opvoeding ziet, wanneer men de kinderen vrijlaat in de keuze van het geestelijke leven. De Kerk zal iets van de dienst van God moeten tonen. Hoe krijgen wij de kracht om te dienen? „Ik mag u wijzen op het kruis van Christus, die niet kwam om tc worden gediend, maar om te dienen. Hij was de dienstknecht des Heren. Zijn dienen was onbegrensd." Bij het kruis zien wij het volle of- i God VOORSCHOTEN Het Masker iii het zilver Zaterdagmiddag hield de toneelver eniging „Het Masker" in de hal van he cultureel centrum receptie ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van df vereniging, die tot voor 5 jaren de naarr droeg: Arbeiders Toneelvereniging Voor schoten. Het voltallig dagelijks bestuur van de gemeente bood bij monde van burge meester L. de Kool zijn gelukwensen aan en accentueerde de belangstelling van het gemeentebestuur voor het wel en wee van de vereniging. De voorzitter van de toneelvereniging, de heer H. Pcrfors, huldigde de drie aan wezige oprichters en benoemde hen tot ere-leden. Dit zijn mevr. A. Haak-Schu- chard en de heren F. H. van Meurs en J. Solleveld. Verder werden ook gelukwensen aan geboden door de algemeen secretaris var de NATU, de heer H. J. Zeevalking, er. de heer J. Bartelsman namens de afde ling Leiden. Ook de plaatselijke vereni gingen, zoals de Koningin Wilhelmina Vereniging, het Nut en de U.V.V. had den afgevaardigden gezonden, die be halve gelukwensen, ook cadeaus aan boden. SASSENHEIM De heer R. Brouwer 25 jaar hij Sikkens Lakfabrieken De heer R. Brouwer vierde zaterdag zyn zilveren jubileum bij Sikkens Lak fabrieken en ter gelegenheid hiervan nad een huldigingsbijeenkomst plaats de kantine van het bedrijf. Ir. A. w Driel, directeur, merkte op, dat de di rectie het werk van de heer Brouwer altijd bijzonder op prijs heeft gesteld. Zonder veel woorden te gebruiken, doet hij altijd met hart en ziel zijn werk als chef van de expeditie binnenland. De heer Van Driel bood de jubilaris een enveloppe met inhoud en een werphen gel aan. Bedrijfsleider A. Gelling sprak eens met veel waardering over de acti viteiten van de heer Brouwer. Hij bood hem een zilveren medaille met getuig schrift van de „Vereniging van vt en verffabrikanten" aan. Namens dernemingsraad en fabriekspersoneel overhandigde de heer C. Wassing een geschenk en ten slotte speldde de heer J. Beugel namens de medewerkers, die meer dan 25 jaar in het bedrijf werken, het gouden Sikkensspeldje op. Jezus heeft overwonnen. Op deze reld heeft een kruis gestaan. En zo hopen met vreugde te dienen, z Kappers, opdat vain ons allen kan worden gezegd op de jongste dag: Ga in tot de vreugde van uw Heer. Nadat de Gemeente gezang 50 had gezongen „Ik heb de vaste grond ge vonden, waarin mijn anker eeuwig hecht" en de dienst was geëindigd, sprak ds. Kappers een persoonlijk woord. Hij richtte zich tot de kerke raad en de commissie van beheer, vertegenwoordigers van de classis, ds. Bijlèveld, de consulent, en ds. Van den Berg, die de catechisaties verzorgde de Hervormde predikan ten en de rooms-katholieke geeste lijkheid, de burgerlijke overheid, ge meenteleden uit zijn vroegere Ge meente, zijn pleegouders, zijn be- ger en ds. Brussaard. Vanzelf sprekend had hij speciale woorden oor zijn nieuwe Gemeente. Toespraken De heer J. J. Siljée, voorzitter kerkeraad tot donderdagavond, sprak ms de raad en de Gemeente tv van begroeting, dank brengend de predikanten Bijleveld en Van den Berg. Nadat men psalm 33 11 had gezongen, sprak ds. P. D. Kuiper namens :ei dat de gemeente niet altijd werd verblijd met vrede en aangename rust dat het Gereformeerde Oegstgeester weerbericht wel eens wat veel leek op van deze dag, maar hij wenste dat het huwelijk van ds. Kappers en Oegst geest, gedragen door gebed en steun, oor beide tot rijke zegen zal zijn. Voordat men deze samenkomst eindigde sprak ds. Kappers een dankwoord tot de heer J. J. Siljée, die jarenlang de Ge meente in de vacaturetjjd leidde. Eci dankwoord, waarmee de Gemeente, als het geen kerk was geweest, zeker met langdurig applaus had ingestemd. Ten slotte zong met hot laatste gezang: „De dag door Uwe gunst ontvangen is weer voorbij, de nacht genaakt, en dank baar klanken onze zangen, tot U die 't licht en 't duister maakt". VOORSCHOTEN Verbouwing Geref. pastorie voltooid In een gecombineerde vergadering van de kerkeraad cn de commissie van be heer van de Gereformeerde Kerk alsmede een aantal belangstellenden, werd zater dagmiddag de gerestaureerde pastorie aan de Leidseweg nr 49 aan de kerkeraad overgedragen. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter van de commissie van be heer, de heer G. J. Rietmulder die een dankwoord sprak tot allen die aan deze restauratie hebben meegewerkt Tot archi tect Van Ma amen, die met zoveel liefde iets moois had ontworpen-, tot de aanne mers C. J. Kerstens en Zonen uit Raams- donksveer, die in recordtijd gedegen werk hebben afgeleverd en tot de opzichter van gemeentewerken, de heer Van Grol, die de grootst mogelijke medewerking heeft verleend. In een vlotte en geestige toespraak dankte de architect voor de prettige om standigheden waaronder hij had gewerkt i het bijzonder ten aanzien van de aan- smer, wie niets te veel was. Hij bood ;n moderne lamp aan voor de vestibule. Ds. Smit noemde de hem aangeboden sleutels een begerenswaardig bezit. Per soonlijk had hij zich doorlopend op de hoogte gesteld van de vorderingen van de restauratie. Hij kende de pastorie, die bestemd is voor de nieuwe predikant,ds. Modderaar, nu van binnen en van buiten wenste, dat hij ook de Gemeenteleden grondig zou leren kennen. Zoals de sleutel toegang geeft tot de pastorie zo weten wij aldus ds. Smit dat er een sleutel is tot het hart van .God. Gezamenlijk begaf men zich hierna van het Jeugdigebouw naar de pastorie, die een zodanige verandering heeft onder gaan, dat er niets meer aan de oude pas torie herinnert. Met de beschikbare ruim te is gewoekerd en door de aanwezigheid van veel glas en lichte verf maakt het alles een aangename en vrolijke indruk. WOVBRVGGE Gaande en komende man Ingekomen: H. Ch. Hoogenboom, Prioi van Milstraat 23, Uden; J. Th. C. M van der Post, Mgr. Aengenentlaan 3 Warmond; J. J. Witteman, Woubrugse- weg 17, Alphen a. d. Rijn; E. Oudshoorn Dorpsstraat 17, Koudekerk a. d. Rijn; L Harskamp, Dorpsstraat 15, Koudekerk a d Rijn; A. Kloos, CommandeursDad 13 Katwijk. Vertrokken: W. de Lange, CharL de Bourbonstraat 10, Alphen a. d. Rijn; T G van der Laan, Kerkstraat 12a, Ber- kel; G. L. J. van Reenen, Prof. Pullelaan 9, Utrecht; C. J. de Graaf, a/b So Long Oud- en Nieuw Gastel; T. Bijlsma, a/b woonschip, Den Helder; W. Kinkel, Kas tanjestraat 17, Alphen a. d. Rijn; P. An- genent. Hortensialaan 61, Aalsmeer; W P. M. Mooren, Londelsweg 20, Bergen Gespreksstof voor Rijnsburgs raad "PVE RAAD van Rijnsburg, die woensdagavond bijeenkomt, zal op de vijf- tien punten tellende agenda voldoende stof tot praten vinden. Er wordt onder meer een krediet van f 14.000 gevraagd voor honorarium voor de architect van het nieuwe raadhuis. Uit het te dezer zake bijgevoegde pre-advies blijkt, dat B. en W. het jongste ontwerp yan architect Boom, dat wat uiterlijke vormgeving betreft géén, doch wat inwendige indeling betreft wèl behoorlijke afwijkingen heeft ten opzichte van het vorige ont werp alleszins acceptabel achten. Er zijn nog twee punten waarover in vorige raadsvergaderingen uitvoerig is gedebatteerd: de wijziging van de leges ver ordening in dier voege dat het uitleggen van de loper bij huwe lijksvoltrekkingen f 10 moet gaan kosten en een wijziging van het besluit tot invoering van de werkclassificatie en prestatiebeloning. In de raadsvergadering van 11 mei is nogal wat kritiek, maar ook waardering, geuit ten aanzien van het schetsplan voor het nieuwe raadhuis. Die kritiek betrof ook de uiterlijke vormgeving. Het gesprek dat B. en W. met de architect hebben gehad naar aanleiding van de bezwaren heeft echter niet geleid tot grote veranderingen van het uiterlijke beeld. Alleen is de noordelijke vleugel van het gebouw (de secretarie) enkele meters meer achterwaarts geprojec teerd, waardoor wordt bereikt, dat het hogere middengedeelte nog meer wordt geaccentueerd. echter middels het bestuur van de Oranjevereniging tot B. en W. met het verzoek verdubbeling van de jaarlijkse subsidie (van 50) te over wegen. Gezien de belangrijke finan ciële offers die reeds door de vereni gingen zijn gebracht, stellen B. en W. voor de subsidies tot wederopzegging te verdubbelen met ingang van 1960. Bij het voorstel de verhuring van het sportterrein aan de Noord wij kerweg weer met een jaar te verlengen onder dezelfde voorwaarden (de helft van de entree-gelden) delen B. en W. mede, dat het aandeel van B. en W. in de en- tree-gelden over 1958 f 1458.51 bedroeg, doch in 1959 2501.64. Ook werd voorge- steld de kantine en het parkeerterrein onder dezelfde voorwaarden te verpach- Tweeledig De inwendige veranderingen zijn tweeledig. In de eerste plaats zijn de werkruimten van gemeentewerken van de (zonloze) noordoostzijde overgebracht naar de zuidoostzijde van het gebouw. In de tweede plaats zijn de reserve ruimten voor de secretarie, de onder trouwkamer en de kamer voor de veri ficateur van de zuidoostzijde overge bracht naar de noordoostzijde. Deze vei trekken zijn nu, in de onmiddellijke na bijheid van de secretarie, logischer ge situeerd. Ook de onderkeldering is be langrijk uitgebreid. B. en W. menen om deze redenen aan het laatste ontwerp de voorkeur te moeten geven. Zy stellen voor een krediet van f14.000 beschikbaar te stellen voor het maken van een definitief schetsplan met een be knopte technische omschrijving. Als Visserij golf j es TVE MARINE HEEFT bij de Inspectie der Visserijen geklaagd over het zorgden er zaterdag voor, dat de IJmul- schenden van oefengebieden voor het mijnenvegen door vissers- totale ^anwDe^varf 642o'<lSstenn vaartuigen. De oefengebieden zijn in 1958 uitgekozen na een uitvoerig overleg tussen marine, visserij-inspectie en onder meer de voorzitter van de Nederlandse Vissersbond. Het doel van deze vaste gebieden, tien in getal, was tweeledig: de marine zou ongestoord kunnen oefenen; de vis sers hadden het voordeel, dat de vervuiling van de zeebodem door scherpe obstakels (geëxplodeerde oefenmijnen) in het vervolg werd beperkt tot de vaste oefengebieden. Tot mei 1960 kwamen er bij de visserij-inspectie geen klachten binnen: de regeling werkte dus bevredigend. Sinds juni zijn echter van de marinestaf klachten ontvangen over het herhaaldelijk storen of onmogelijk maken van de oefeningen door mijnenvegers, door vissersvaartuigen, kotters en andere kleine vaartuigen, die dwars door de vaste gebieden voeren of visten. In Visserijnieuws, het maandblad van 2 directie Visserijen, is thans een waarschuwing opgenomen van de In specteur der Visserijen, de heer H. S. Drost. In deze waarschuwing wordt de vissers erop gewezen, dat wanneer zij zich niet aan de gemaakte afspraak hou den, de marine ziflh gedwongen ziet de noodzakelijke oefeningen op andere ge bieden te houden. „Met het gevolg, dat weer overal de zeebodem voor het vis- Voor jeugd en zieken... In een genoeglijke sfeer recipieer de zaterdagmiddag de Oegstgeester buurtvereniging Ons Genoegen in het bestuursgebouw van de woning bouwvereniging Buitenlust ter gele genheid van het 15-jarig bestaan. Als eregast werd begroet de burgemees ter van Oegstgeest, de heer H. L. du Boeufff met echtgenote, die zich ver heugde in het feit, dat zijn gemeente zo'n bloeiende en levendige vereni ging bezit. Ook de heer N. van Welsen, voorzitter va© de oranjevereniging, prees Ons Ge noegen voor do schitterehde behartiging der belangen en genoegens van de Oegst geester jeugd. Hij wees op en dankte voor de prettige samenwerking met de vereni ging. vooral in de dagen rondom 30 april. Dat het gehele bestuur op deze dag, 15 jaar na de oprichting, wel Ln het zon netje werd gezet, bleek eveneens uit de woorden van de heer E. J. Massink, voorzitter der woningbouwvereniging Buitenlust. „Immers er wordt niet alleen aan de kinderen gedacht, doch ook de zieken uit de buurt profiteren van. zorgzame ijver van het bestuur". Na deze woorden overhandigde hij de voorzitter, de heer H. F. Medendorp, een enveloppe met inhoud, waarvoor deze hartelijk dankte en waarvan de inhoud vermoe delijk wordt besteed aan de zo lang door de secretaris gewenste schrijfmachine. Mevrouw J. M. van Ees-Gerritsen, die van de oprichting af commissaris ii weest, werd nog even gecomplimenteerd met het feit, dat ze het zolang met el die mannen heeft kunnen uithouden, waarop zij lakoniek antwoordde; „O, ik kan Onder de vele aanwezigen, die wandeling door de regen gaarne ov hadden om het bestuur van harte te feli citeren met het behalen van het derde „vijfjaarspaaltje" waren: de wethouder van openbare werken generaal-ms b.d. J. F. M. Steenmetser; de adjudant groepscommandant der Rijkspolitie, dc heer A. Koerten; ds. B. C. Visser, Her vormd predikant en de heer J. Vos, se cretaris der Oranjevereniging, evenals een vertegenwoordiger der M.E.B. (Marine Elektronische Bedrijven). serijbedrijf onveilig en schadelijk wordt. Zulks te voorkomen ligt dus geheel in de hand der vissers", aldus de heer Drost. Mijn in zee Los van deze klacht van de marine staat de boosheid van de kustvissers het besluit van de marine de magneti sche Duitse mijn, die door de UK 4 Scheveningen werd binnengebracht niet kon worden gedemonteerd, weer zee te gooien. De vissers wijzen er melijk op, dat de zogenaamde munitie stortplaats op 18 mijl westnoordwest van Scheveningen niet is afgebakend. Do kans is groot, menen zij, dat de gevaar lijke mijn weer door een visser zal worden opgevist. Er wordt nogal druk gevist in de omgeving van de stort plaats. Er staat daar een sterke stroom. Vaak komen vissers buiten hun schuld in het gebied terecht Uitstekende vangsten De afgelopen dagen zijn er van om de Noord door de schepen uitstekende vang sten gemeld. Weliswaar profiteerden niet alle schepen ervan, maar het bewiis werd geleverd, dat er grote scholen ha ring en makreel om de Noord zijn aan gekomen. De schepen boekten dagvang sten, die liepen van 150 tot 800 manden haring en makreel. De Dirkje RO 53 was een van de sche pen, die een dagvangst van 800 manden haring en makreel konden melden. De Thorina IJM 33 meldde een trek vai 300 menden. Langs de kust zijn de vang sten niet zo best. Men moest daar steeds genoegen nemen met etmaalresultaten van 70 tot 100 kilo tong en 10 tot 15 man den schelvis en wijting. Op het Zandt werd vanwege de weersomstandigheden in het geheel niet gevist Afgebroken reis De trailer Machlel HD 108 werd deze week gedwongen zijn reis af te breken voor een motorstoring. Op halve kracht draaiend bereikte de treiler IJmuidcn. Het schip had een schrale vangst aan boord, die zaterdag werd afgeslagen. Dit was er Vijf trailers, zes loggers en 69 kotters 585 kisten schelvis, 100 radio, 310 wijting, 315 gul en kabeljauw, 60 koolvis, 1500 haring, 80 kleine kistjes haring, 100 kleine kistjes makreel. 1255 makreel, 750 schol, 750 diversen, 825 stij ve kabeljauwen en 33.000 kilo tong. De schepen De Medan IJM 57 zorgde voor 5 wij ting, 120 schelvis, 110 gul en kabeljauw, 30 koolvis, 145 haring, 260 makreel, 50 diversen en 40 stijve kabeljauwen. De Polderman IJM 20 voor 20 wijting, 75 schelvis, 20 gul en kabeljauw, 20 kool vis, 300 haring, 600 makreel, 20 diversen, 10 stijve kabeljauwen en 80 kleine kist jes makreel. De VL 131 Petronella voor 15 wijting, 10 schelvis, 10 koolvis, 15 gul en kabel jauw, 500 haring, 25 makreel en 600 stij ve kabeljauwen. De Golfstroom KW 4 zorgde voor 300 haring, 60 makreel, 25 diversen en *0 stijve kabeljauwen. De Machiel HD 108 (afgebroken reis) voor 25 wijting, 10 schelvis, 25 gul en kabeljauw, 120 makreel en 20 diversen. De Protinus IJM 154 voor 60 wijting, 15 schelvis, 90 haring, 25 diversen en 70 stijve kabeljauwen. En vandaag? Behalve een groot aantal kotters en loggers met platvis en tong aan boord zorgden vandaag vier treilers voor een flinke aanvoer in IJmuiden. De Job Gouda kwam aan de markt met 750 kis ten diversen van om de Noord. De Dirk je RO 53, Nestor KW 101 en de Nicolaas Senior KW 42 hadden veel haring en makreel aan boord. Van de prijzen valt niets slechts te zeggen. Ze zijn goed. dit definitieve plan binnen is, zal worden getracht van hogere instan ties waarborgen te krijgen, dat in derdaad tot de bouw in deze vorm kan worden overgegaan. Als dit al les rond is, zal de raad worden ge vraagd het definitieve plan goed te keuren met gelijktijdige beschikbaar stelling van een krediet voor de ge hele uitvoering van het werk. Voor de uitvoering van dit gigantisch pro ject is reeds een reserve gevormd van f351.600.23. In een vorige ten de stemmen bij stel £10 te heffen bij het uitleggen van een loper bij huwelijksvoltrekkingen. Thans brengen B. en W. hetzelfde voor stel weer ter tafel. In 1959 besloot de raad onder protest zo mogelijk vóór of op 1 januari 1961 over te gaan bot invoering van werk classificatie en prestatiebeloning gemeentewerklieden. Klaarblijkelijk heeft de minister de bezwaren der klei ne gemeenten aangevoeld, want thans wordt in een circulaire van 25 juli gedeeld, dat er geen bezwaar tegen zal worden gemaakt als in de gemeenten met minder dan 20 vaste werklieden pas tot invoering van de moderne loon- methodieken zal worden overgegaan op 1 januari 1963. B. en W. stellen besluit in deze zin te wijzigen Premie In het voorjaar van dit jaar werd regeling vastgesteld die voorziet in pre mietoekenning aan de gemeentewerk lieden voor gevaarlijk, ongezond of zwaar werk. De toeslagen die thans worden toegekend, bedragen 5% tot 15% .van het weekloon. G.S. hebben geen be zwaar tegen het toekennen van een der gelijke premie, doch wensen deze toe lage beperkt te zien tot maximaal f 3 per week. Uit billijkheidsoverwegingen ten opzichte van het gemeentepersoneel stellen B. en W. voor deze limitering te doen ingaan op 5 september 1960. Door de strengere eisenvan de Ste delijke Lichtfabrieken te Leiden met betrekking tot het materiaal dat de buurtverenigingen gebruikten vooi jaarlijkse feestverlichting, kwamen deze verenigingen voor zware financiële las ten te staan. Uit een overzicht blijkt, dat de kosten in totaal f 5000 bedroegen, waarvan inmiddels de helft dioor vrij willige bijdragen is gedekt. Een verzoek om directe financiële steun is door de buurtverenigingen bewust achterwege elaten. Thans wenden de besturen zich Bevolking Teneinde werkpieken en plotseling opkomend werk bij de afdeling bevol king beter te kunnen opvangen en geest dodende arbeid te kunnen afstoten, stellen B. en W. voor te besluiten tot aansluiting bij het administratiecentrum van Samsom te Alphen aan den Rijn, De kosten zullen een uitgave ineens van f 1350 bedragen en vervolgens een jaarlijkse last van f 520. Na moeizame onderhandelingen zijn B. en W. met de heer D. A. den Haan alhier tot overeenstemming gekomen over de aankoop van '9 woningen aan de Kerkstraat en Oude Vlietweg en een tweetal percelen grond Schoolstee?. Een aanvankelijke overeenstemming tussen de zaakgelastigde van de heer Den Haan en de gemeente werd door de heer Den Haan verworpen. De totale aankoop zal ongeveer f 70.000 verg De christelijke lagere tuinbouwschool verzoekt het handenarbeidlokaal va openbare school te mogen huren ge. durende 2% dag per week. B. ei gaan hiermee akkoord doch wense 1 januari 1965 het lokaal weer vrij te hebben. De huur zal f 25 per week be* Voorts hebben B. en W. aan de agen da toegevoegd een lijst van de ingeko men stukken. Daaronder zijn goedkeu ringen door G.S van de gedeeltelijke demping van de Vliet en verbetering van de verbindingswegen met Katwijk en Noordwijk. Belangrijk is, dat ook goedgekeurd de onderhandse aanbeste- ding van de burgemeesters- en secreta riswonlng. G.S. delen mede, dat gemeentega ranties voor vrije-sectorbouw van woningen niet zullen worden goed gekeurd. Ongetwijfeld een teleurstel ling voor de kopers van de vrije-sec- torwoningen op de Knikkerbaan. Op 29 juni 1960 blijkt de gemeente Rijnsburg een bezwaarschrift te heb ben ingediend tegen het uitbreidings plan van de gemeente Oegstgeest. Thans is van B. en ~W. vah Oegstgeest de me dedeling binnengekomen, dat het be zwaarschrift in hoofdzaak ongegrond is verklaard. B. en W. (van Rijnsburg) stellen voor de aan de raad van Oegst geest kenbaar gemaakte bezwaren ter kennis van G.S. te brengen. Repetities Juliana De repetities van het kinderkoor Ju liana beginnen niet vanavond, maar vol gende week maandag om zes uur. LEIDERDORP Geref. jeugdwerk gestart in r|fER OPENING van het nieuwe seizoen heeft de Geref. Jeugdcentrale zaterdag avond een aantrekkelijk programma aangeboden aan leden en andere belang stellenden. Het hoogtepunt van de avond was de bezichtiging van het gerestaureerde jeugdgebouw. De jongelui kunnen, gezien de resultaten, trots zijn op hun werk. Onder meer vallen op een nieuwe verlichting, een nieuwe vloer en een uitstekende geluidsinstallatie. Het geheel is geschilderd in frisse kleuren. Voorzitter A. Verbeek van de Jeugd centrale sprak er in zijn openingswoord zijn vreugde over uit, dat hij het geboüw in deze straat mocht overdragen aan d( commissie van beheer. Het werk is ge heel door de jeugd zelf uitgevoerd. Met trots en dankbaarheid aanvaardde de heer M. Visser als voorzitter van genoemde commissie het gerestaureerde gebouw. Mevr. J. Wesselink-Lengkeek, voor drachtskunstenares uit Den Haag, opende hierna het programma met een Vlaamse schets „Kapoenke", Veel belangstelling Onder minder goede weersomstandig heden werden zaterdagmiddag motor- terrcin wedstrijden in Alphen aan den Rijn gehouden. Het circuit bevond zich op het Industrieterrein bij de Van Fo- recstweg. Deze wedstrijden waren geor ganiseerd door de M.A.C. Rijnland onder auspiciën van dc Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging cn met mede werking van dc Motorcrossclub IJssel- streek. Het programma van deze middag twee series van de 175 cc klasse; twee series van de 250 cc klasse; twee s van de 500 cc klasse; de finales va series 175, 250 en 500 cc. De afvalraces 175 c 250 c 1 500 c Het parcours, dat een totale lengte van 900 meter had, was aanvankelijk ta melijk goed berijdbaar. Dit werd echter hoe langer hoe slechter door het on gunstige weer en bovendien door het rijden met de motoren. Van de wedstrijden de volgende noti ties: de 175 cc klasse: in de eerste serie blonk H. van Rees uit Voorburg uit. Hij wist op zijn'Maico na een prachtige race te winnen. In de tweede serie was het W. Rechters uit Zevenhuizen, die wist te zegevieren. In de 250 cc klasse was in de eerste serie D. van Vliet uit Moerkapelle de snelste en in de tweede serie L. de Wit uit Lelden. De 500 cc werd in de eerste serie een overwinning voor J, Heijboer uit Nieuwerkerk aan den IJssel, terwijl de tweede serie een daverende zege voor J. Kruizinga uit Gouda werd. De uit slagen van de eerste drie op Iedere af- De eerste serie van de 175 cc klasse: hier moesten drie ronden worden ge reden. H. van Rees nam onmiddellijk de ielding i—»- - dus H. 4 J. Delmeer, Leiden, Maico': Dobben, Zwammerdam, CZ. De tweede serie 175 cc: hier vankelijk L. de Wit uit Leiden de snel ste, maar in de tweede ronde werd De Wit ingelopen door W. Rechters uit Ze venhuizen, die op zijn Triumph eerste •werd; 2. P. Anders. Gouda, James; 3. J. Stam, Oegstgeest Maico. De 250 cc. Eerste serie: bijzonder goede start van F. Verbrugge uit De Hoef, die een zeer sterk rijder bleek te zijn Het was bijzonder Jammer voor hem dat hij ln de laatste ronde viel, zodat hij als vijfde eindigde. 1. D. van Vliet, Moer kapelle, Ducati; 2. D. Hoevelaken. Nieu werkerk aan den IJssel, Jawa; 3. D Polderman, Reeuwijk, Jawa. Tweede se rie: 1. L. de Wit Leiden. BSA; 2. N Wolters, Lopikerkapel, Maico; 3. P. Ven- rooy, Voorburg, Jawa. Hier moesten vijf ronden worden gereden. De 500 cc klasse: 1. J. Heijboer, Nieu werkerk aan den IJssel, BSA; 2. N Stoppelenburg. Reeuwijk. Matchles. óve rigen uitgevallen. Tweede serie: 1. J. Kruizinga, Gouda, Velocette; 2. B. Burger, Schoonhoven. BSA; 3. A. Eigenbrood, Lisse, BSA (ron- denaantal: zeven). Finale seriewedstrijden: de eerste twee: 175 cc: 1. J. Delmeer; 2. H. van Rees. 250 cc: 1. L. de Wit; 2. N. Wolters. 500 cc: 1. Heyboer; 2. Kruizinga. waarna het uit de leden gevormde muziekgroepje „Con Ambitio" onder leiding van Siem Goedhart enkele moderne geestelijke liederen ten ge hore bracht, die helaas niet bepaald met gepaste stilte werden aangehoord door de aanwezige jongeren Na de pauze bracht hetzelfde muziek gezelschap een speciaal Irene-lied. in al het wel cn wee van de verbouwing werd bezongen. Mevr. Wesselink hield enkele geestige voordrachten en hierna werd een leuke wedstrijd gehouden. Jeugdouderling T. van Ingen Schenau sprak een slotwoord, waarin hij opmerkte, dat het belangrijkste onderdeel van het jeugdwerk wordt gevormd door de we kelijkse clubavonden met Bijbelstudie en dergelijke, waardoor de jeugd wordt ge vormd tot Christenen, die weten hoe hun houding moet zijn in deze verwarde en dynamische tijd. Orgelconcert Hervormde Kerk Vrijdagavond 8 uur wordt in de Her vormde Kerk een orgelconcert gegeven door Jan Bot, orgelist te Sliedrecht, stu derende op het Rotterdams Toonkunst conservatorium, leerling van Piet van de Kerkhoff. Het programma bevat de volgends werken: a. Wer nur den lieben Gott lasst wal- ten, J. S, Bach; b. Ich ruf zu dlr Herr Jesu Christ. J. S. Bach. ALKEMADE Kassenbouw In opdracht van zeventien tuinders uit Roelofarendsveen heeft architect G Rey- neveld te Leiderdorp het bouwen van een aantal kassen gegund. Het bouwkun dig gedeelte ging naar de gebroeders Vink uit Noorden voor het bedrag van f 182.906.90 en de staalconstructie naar J. 9"- _Yan Doorn uit De Kwakel voor

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 4