Voortaan geen hoekje, Q]||| JTr liQf 1D flUP I maar één hele pagina: Q[J||y| Q fUUti ÜfllU! Uil V ZONDAGSBLAD ZATERDAG 3 SEPTEMBER i960 „RUIMTE VOOR JULLIE" WORDT „RUIMTE VOOR ONS". Met andere woorden: het is zo ver! Het mineur in onze wekelijkse hoek op pagina twee van het zondagsblad ('t kan er niet allemaal inde map zit meer dan vol is veranderd in het klinkende majeur van een complete pagina. RuimteMaar, niet alleen voor verhalen of gedichten, tekeningen en foto's, want deze pagina wordt er een met een gevarieerde inhoud vóór, maar vooral dóór jullie. OM deze opzet nu zo goed mogelijk te realiseren, zal er een jongerenredaktie worden samengesteld, die een groot deel van deze pagina gaat vullen. Reportages, inter views, beschouwingen, actuele zaken én het verzorgen van nog een aantal min of meer vaste rubrieken zullen o.m. door deze gloednieuweredakteuren worden verzorgd. Wie het zijn? Zo maar een groep enthousiaste jonge mensen, die met zijn allen gaan pro beren van „Ruimte voor ons" een pagina te maken, die het bij iedere „teen" of „twen" zal doenDat zij daarbij hopen te kunnen rekenen op jullie aller medewerking, in welke vorm dan ook, zal je, als je deze „schets"-pagina leest wel duidelijk zijn! iiBiniiiiiigniffiii NATUURLIJK zal de kunst in haar vele uitingsvor men een belangrijke plaats pagina .Ruimte voor ons" gaan innemen. De ,,Ruimte"-redactie, die spoe dig gevormd zal worden, wil vooral de mensen, die aeh- ter die kunstuitingen schuil gaan, naar voren halen. Door middel van een inter view of via een beschouwing en het spreekt vanzelf, dat daarbij het oog speciaal zal worden gericht op die kun stenaars, welke juist bij jul lie in het middelpunt der be langstelling staan. Als je iets over een beeldhouwer, schil der, schrijver, dichter, ac teur, actrice, musicus zou willen lezen op je eigen pa gina, schrijf het dan. Tips zijn altijd welkom en de re dactie krijgt dan bovendien een altijd welkome aanvul ling van de eigen ideeën- voorraad! te beweren, dat televisie het avond zonnetje is over verregende huwelij- Wij of beter: de jongerenredaktie gaat dus iets doen met die t.v. Niét alle programma's bespreken, wél be paalde uitzendingen onder de loupe nemen zo nu en dan een interviewtje met enkele, liefst jeugdige, prominen ten van het beeldscherm. TÉÉ-VÉÉ. We hebben er lang over gepraat, of we op deze pagina ook iets aan de t.v. zouden gaan doen tot we tegen elkaar zeiden: „Waarom eigenlijk niet?" Er kan nu wel worden gezegd, dat het zo'n negatief ding Is, waarbij je alleen maar liefst languit behoeft te zitten, zonder dat je er verder zelf aan te pas komt, we zijn het er toch allemaal wel over eens, dat voor velen de „téé-véé" een bijzonder welkome afleiding kan zijn, ook al pleegt Toon Hermans dan Wat trek je aan als: je eens iets anders wil dan altijd maar weer die rok met dat truitje je naar een fuif moet, waar je graag eens met iets aparts voor de dag wil komen het week-end voor de deur staat met zijn vele mogelijk heden 's zaterdags en de wat stemmiger zondag daarop je op dat éne avondje wat vertwijfelend voor je kast het kerst is, oud-en-nieuw, of vul zelf maar aan. Als je er mee zou zitten, moet je van volgende week zaterdag af eens op deze pagina naar die speciale rubriek kijken, vol met mode-ideeën voor ons alleen! Want eerlijk gezegd zijn we er een beetje trots op jullie te kunnen zeggen, dat je elke week op „Ruimte voor ons" ontwerpen, schetsen, tekeningen en suggesties zult tegenkomen, die betrekking hebben op de mode. Een eigentijdse mode voor „teens" en „twens". En we vinden het al even prettig te vertellen, dat leerlingen van verschillende Academies voor Beeldende Kunst deze rubriek gaan verzorgen, waarbij deze mode-ideeën zo nu en dan eens zullen worden afgewisseld door schetsen van toekomstige binnenhuis-architecten, de Interpretatie van een nieuwe haarlijn of „hot news" op het gebied van de make-up om maar eens een paar voorbeelden te noemen. In leder geyal zal het dunkt ons velen plezieren juist een rubriek als deze „Ruimte voor ons" te vinden. WL ■DOEKEN..., dure, waarvan je hoopt dat er gauw een pocket-uitgave van zal verschijnen, de pockets zelf en de meestal minder omvangrijke gedichtenbundels: we zou den het er niet op durven wagen om er hier op een pagina als deze geen aandacht aan te schenken. Nu verschijnen er in ons land ontzettend veel boeken, rijpe en groene, nare en goeie, moeilijke en dingen voor de trein. We zullen proberen steeds een zo goed mogelijke keus te doen en lectuur te bespreken, waarvan we denken, dat het je interesseert. Eén dingniet iedereen leest graag! En daar kan soms de beste boekbespreking niks aan verhelpen. Als jij misschien behoort tot hen, die er liever met een brommer, dan met een boek uitvliegen, dan heb je nü de kans om (op deze pagina) iets over die brommer te vertellen. Hoe je hem uit elkaar haalt én uiteraard weer in elkaar zet. Heb je andere interessen, zo als zeilen, vissen, handwerken, het maken van een aparte ceintuur of een dito tas, radio's bouwenenfin, kies maar uit, laat het ons dan héél gauw weten en we gaan er met z'n allen beslist wat aan doen! ALS WE JE vertellen, dat de film (uiteraard!) ook de aan dacht van de pers-verse jongeren redaktie krijgt hoop ik niet, dat je nu gaat denken, dat we over alle films, die in de Roxy's, de City's, de Luxor's of de Me- tropole's draaien, iets gaan schrij ven. 't Zou niet te doen zijn én, geloof ik, ook niet zó leuk. 't Lijkt ons allemaal veel aantrekke lijker er enkele goede en wat ons betreft ook zo nu en dan minder beste uit te kiezen, zo van „Be steed er desnoods je laatste gul den aan", of „houd die gulden maar in je zak''. Trouwens, wat let je om zelf eens iets over een film te vertellen, die je om de een of andere reden heeft geboeid of die je na afloop een „zonde van m'n avond", doet zeggen! Hetgeen trouwens ook geldt voor de t.v., waar je gerust graag zelfs je mening over kunt ge- draaien (bijna) alle maal platen, luisteren naar de radio, vinden Carol r (misschien) geen onaardig kind en zijn (wellicht) in eens weer bijzonder gechar meerd van het prinsje, dat volgens Papa zo nodig in moet slapen. Bijna, mis schien, wellicht... ik zet liet maar tussen haakjes, omdat er zoveel lichte-, amuse ments-, ontspannings- of hoe je het maar noemen wilt muziek Is, dat het voor een overigens beslist niet a-tona le leek soms moeilijk is over al deze platen iets te vertellen, dat werkelijk in houd heeft. Daarom zal de redaktie van deze jongeren pagina dan ook niet zelf el ke week iets over muziek zeggen. Dat gaat iemand doen, die er véél meer van af weet en die er tevens voor kan zorgen, dat wij zo nu en dan een gpeie foto kunnen meenemen van be kenden (en beminden) op dit gebied. „Ruimte voor jullie" wordt dus „Ruimte voor ons", maar.wat gaat er nu met die eerste rubriek gebeuren, zullen vooral de min of meer trouwe medewer kers (sters) zich afvragen. Tot ve ler geruststelling mag ik aan nemen vertel ik maar direkt, dat deze rubriek blijft bestaan. Alleen de vorm zal wat veran deren. Namen we tot nu toe zo veel mogelijk inzendingen mee van verschillende meisjes en jongens, thans gaan we proberen het werk van één schrijvende, dichtende, tekenende of foto graferende medewerker (ster) te plaatsen. Dat houdt dus een gro tere productie in van één persoon, maar het aantrekkelijke van nieuwe opzet lijkt me toe, dat je die éne dan ook beter het werk leert kennen, j En lukt het eens niet om de aandacht te kunnen De „Ruimte voor Ons"-redactie zal heus niet schuilgaan in een ivoren toren. Zij hoopt, dat de grote belangstelling, die er voor de vaste hoek „Ruimte voor Jullie" al was, voor de hele pagina „Ruimte voor Ons" nóg groter gaat worden. De redactie kan het niet alleen af en ieders medewerking blijft nodig 1 Efn in zendingen, van één hand, dan nemen de oude draad I weer op.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 18