FRAGIELE PARASOL STEVIGE PARAPLU f 4'd 'idê Zwaargewichten hebben het niet gemakkelijk Ulsters „Six Counties" zijn de aandacht waard H" Kredietkaart is populair in de $TATE$ GROEIDE UIT TOT piiiiii —j ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1960 We zullen het maar ronduit zeg- fen: wü zijn véél upa_ la dik. Met onze HET LEVEN lengte van nau welijks 1 meter en 73 centimeter komen we aan een gewicht van 92 kilogrammen en dat is te veel van het goede. Eens, en dat is al weer even ge leden, is er een ijverige poging gedaan, om door het volledig afschaffen van aardappelen op ons menu enkele ponden te doen verdwijnen. En ofschoon dit werd volgehouden van Koninginnedag 30 april tot en met die zaterdag in augustus, bleef de totale vermagering uitsluitend beperkt tot enkele grammen. We hebben nu evenwel weer nieuwe hoop ge kregen, want het Voorlichtingsbureau voor de Voeding, gevestigd Koninginnegracht 42, in Den Haag, heeft een dun (dat is hier wel toepasselijk) boekje uitgegeven over deze voor ons. zwaargewich ten, nogal moeilijke zaak. Hoe word ik magerder Oplossing Handel naar „Wie veel weegt, veel waagt" Te zwaar zijn is noch uit gezondheidsoverwegingen, noch op esthetische gronden verantwoord. Wie daarom de naald van de weegschaal onheilspellend ver ziet uitslaan, doet er goed aan, zich in te spannen om er wat kilo's af te krijgen. Vermageren is geen eenvoudige zaak. Het is een kwestie van kiezen, goed kiezen en volhouden. Dit zei, en we waren ons daarvan al terdege bewust het Voorlichtingsbureau voor de Voeding in zijn begeleidend schrijven bij het boekje „Wie veel weegt, veel waagt", dat enkele dagen geleden van de persen is gekomen, speciaal ten behoeve van de zwaargewichten, die het niet gemakkelijk hebben om die extra- hoeveelheid kilo's kwijt te raken. We zullen met enkele citaten uit dit boekje (verkrijgbaar voor 15 cents extra postzegels aan de adreszijde van een briefkaart) in leder geval onszelf en naar we ho pen ook een groot aantal te zwaar wegende lezers (essen) proberen nieuwe'moed te geven. County Down Eerste citaat „We beperken ons voedsel en worden weer slank. Wij moeten er echter voor zorgen, dat we wel ponden verliezen, maar niet onze gezondheid en levenslust. Daarom moeten we niet zo maar willekeu rig minder eten. maar ons reken schap geven van wat we wel en wat we niet moeten blijven gebrui ken. Bouwstoffen (eiwit, kalk. ijzer) en beschermende stoffen (vitamines, voedingszouten) heeft ons lichaam onder alle omstandig heden nodig, ook bij het vermage ren. Wat we moeten beperken, is on ze brandstoffen-opname. De brand stoffen leveren ons namelijk calo rieën. En de hoeveelheid calo rieën. die wij opnemen, heeft gro te invloed op ons gewicht." Tweede citaat „De calorieënbehoefte hangt af van leeftijd, geslacht, werkzaam heden. Is men te dik, dan heeft men een tijdlang meer dan de be nodigde calorieën gebruikt. Wil men vermageren dan kan men het beste dagelijks ongeveer 1000 calorieën minder opnemen. Wil men het nog drastischer doen, dan is het wel gewenst éérst een dok ter te raadplegen." Derde citaat „Hoe gaan we bij vermageren het liefst te werk? In de eerste plaats laten wij een groot deel van die levensmiddelen weg, die ons veel brandstof, dus veel calo rieën leveren. Dit zijn o.a. suiker, snoepgoed, jam, honing, gebak, koek, chocolade, vet, olie, boter, margarine, pinda's en noten, zet- meelhoudende bindmiddelen. In de tweede plaats gebruiken we liefst levensmiddelen, die onze gezond heid zullen beschermen en ons fit zullen houden, zoals: dagelijks minstens: Vi liter melk. karne melk. of yoghurt: 20 gram kaas of meer: 250 gram groente of meer. 100 gram fruit of meer: 50 tot 100 gram mager vlees, mage- Ieder van de zes .coun ties" van Ulster heeft een uitgesproken eigen karak ter. In de ,,Glens of Antrim" heeft de natuur vele van haar liefelijkste schatten bij eengebracht. De zachtgol- vende delen van Down zijn bezaaid met goed-beheerde re vleeswaren, magere vis of ei; weinig boter of margarine; wei nig aardappelen en brood." Wat heeft U nodig? Tenslotte geven we hieronder het lijstje van de calorieënbehoef te voor mannen en vrouwen, zo als dat voorkomt (met nog vele nuttige wenken, die wij hier we gens ruimtegebrek niet kunnen op nemen) in het boekje „Wie veel weegt, veel waagt": boerderijen. Strangford Lough doorspekt met kleine eilandjes, waar de wildstand bloeit. Armagh, „de tuin van Ulster" is een beroemd gebied voor de ooftteelt en de charme van Fer managh wordt voor een groot deel teweeggebracht door de beide gedeelten van Lough Er ne. Het bergachtige Tyrone en Londonderry hebben natuur schoon op grote schaal en voor al de majestueuze Sperrins zal men niet licht vergeten. Voor een vakantie is Ulster geschikt bij uitstek. Dit lazen we in eèn uitstekend verzorgd boekje, dat de rege ring van N oord-Ierland ons de ze week deed toekomen, via haar inlichtingendienst. In enke le woorden is hierin een por tret gegeven van de zes graaf schappen, die met elkaar het noordelijk deel van Ierland vor men en waarvan de 1.400.000 bewoners zich verbonden weten met het Britse Gemenebest. In een zestigtal royaal en qua fotografie uitstekend geïllus treerde pagina's kunstdruk wordt de lezer een beeld gege ven van het leven en streven der Noord-Ieren, die hun land in federale stijl (dus met rege ringen voor ieder graafschap regeren onder supervisie van een gouverneur, die de Britse Koningin vertegenwoordigt. We maken via platen en inte ressante beschrijvingen kennis met Belfast, de hoofdstad, met Londonderry, de tweede stad, met de rotsachtige kusten, met de charme van het landschap en met de rijke geschiedenis van dit land, waar nog over blijfselen uit alle tijdperken der wereldhistorie te vinden zijn. 2029 jaar Zittend leven Matige arbeid Zware arbeid 3044 jaar Zittend leven Matige arbeid Zware arbeid 4564 jaar Zittend leven Matige arbeid Zware arbeid 65 jaar en Zittend leven ouder Matige arbeid Vrouwen 2029 jaar Zittend leven Matige arbeid 45—64 jaar Zittend leven Matige arbeid Zittend leven Matige arbeid jonge moeders kcal. 2700 3000 3700 2500 2700 3400 2200 2400 3100 2000 2200 2400 2000 2200 1800 2000 1800 1900 De dag. waarop geld een curi ositeit sal zijn. is waarschijnlijk nog lang niet in zicht, maar er is in de Amerikaanse samenle ving heel wat veranderd, sedert die gedenkwaardige avond, nu Uen jaar geleden, toen Fred Mc.- Namara, exploitant van een klei ne financieringsmaatschappij, in een dure Newyorkse nachtclub tot de ontdekking kwam, dat hij geen geld bij zich had. Dit bracht hem op het denkbeeld van een „Diner's Club". En na die „Di ner's Club" kwamen ook andere organisaties, die een kleine to- verkaart in omloop brachten, die met de handtekening van de hou der voldoende is om de rekenin gen betaald te krijgen. De „kredietkaart" maakt grote opgang in de Verenigde Staten en ook al elders. Ruw geschat 15 miljoen Amerikanen bezit ten zo'n kaart en zij worden in restaurants met de grootste égards bejegend, zij kunnen in warenhuizen alles kopen, wat ze maar willen, ze kunnen bij een reisbureau een Safari in Afrika bespreken, alszij maar voldoende geld op hun bankrekening hebben staan, om al die handtekeningen op hun kredietkaarten in ritselende bankbiljetten waar te maken! Want de klant mag dan achte loos zijn handtekening zetten op zo'n kredietkaart, de verko per moet binnen 30 dagen zijn centen hebben en als er dan niets op de bank blijkt te staan, dan komt er een haas tig einde aan de schijnrijkdom van de kredietkaartenhouder. Hij komt op de zwarte lijst en zal al zijn diners, zijn goede ren of wat dan ook contant moeten voldoen, want zijn handtekening zal alleen nog maar wenkbrauwfronsen ver oorzaken. Het is wel zo, dat de „krediet kaart" dé houder standing geeft. Zij vormt het bewijs voor een behoorlijk inkomen en alleen de „Diner's Club" van Fred Mc.Namara heeft reeds meer dan 1 miljoen leden. On geveer 40.000 ondernemingen in Amerika en in andere we relddelen doen aan het „Di ner's Club"-systeem mee en zij bereiken via de geaccepteerde kredietkaarten een omzet van zo'n 200 miljoen dollar per jaar. Meer en meer vindt dit systeem ingang en sommigen voorspel len, dat de tijd van baar geld op zak binnen enkele jaren ho peloos ouderwets zal zijn. Of die sommigen gelijk zullen krij gen. valt te betwijfelen, omdat er natuurlijk aan het systeem het bezwaar blijft kleven van de incasso binnen dertig dagen. PUZZEL VAN DE WEEK KRUISWOORDRAADSEL Over.. 16. slaapziekte, 17. scheikundig element (afk. 18. telwoord. „0. gem. m N. Brab.. 21. scheikundig element iafki. 22. scheikun dig element (afk). 23. talmen. 26. vogel. 28. bekend Nederl. schil der. 30. dorp in Gelderl. onder Vuren. 31. pers. voornaamw 33 Europeaan. 35. scheikundig element (afk), 36. hoofddeksel. 38. schei kundig element (afk), 39. gewicht (afk). 40. kropgezwel. 41. cilin dervormig voorwerp, 42. begrip, 43. duinvallei. 44. stapel, 45. oude inhoudsmaat (afk), 46. muzieknoot, 48. plechtige gelofte, 50. bij- W00r,™ £ans Ult het hoge noo"ïen, 55. trustee (afk), 56. briefje van 100 gulden (bargoens), 57. misprijzen, 59. gem. in Drente. 62. verhaal, 64. rivier in Siberië, 65. in het jaar der wereld (afk. Lat). 66. troefkaart. 68. muzieknoot, 69. adellijke titel in Engeland (afk) 70. meisjesnaam, 72. een der middelste Cycladen, 74. ongaarne 76* aandoenlijk, 77. Javaans orkest. Verticaal: 1. jongensnaam, 2. water in N. Brab., 3. als 65 hor, m oer" u' .,afnemend getij, 6. bedektbloeiende plant, 7. ïift T^??an 8Ü scheikundig element (afk), 9. voegwoord. 10. jaar (afk. Lat), 11. hoekpijler, 1-. gem. in N.H., 15. bedorven, 19. gem in Groningen, 21. gezamenlijk verteer. 24. spil van een wiel 25 tejwoord. speelgoed voor baby's. 27. roemrijker gedachtenis het zachte verhemelte. 52. bijwoord.' 53. munt Nederi (afk) de maangodin. 56. muzieknoot, 58. voorzetsel, 60. rivier in SDan- m^Jesriaam, 6_6. land in Europa (afk.), 67. plomp. t dyne, 73. welaan, OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. slim, 4. stork. 8. noot. 12. oor. 13. stele. 14. boter, 15. et, 16 storm, 17. hak, 18. ra. 19. sul. 21. eer. 22. gas. 24. som. 26. lapel, 28. bok, 31. gil, 33. Sem, 34. Solon, 36. eg, 38. sek. 40. Selene. 41. tra. 43. hamster, 44 net, 45. Herman, 47. kim. 49. Ne. 50. enger, 51. del, 53. een. 55. Son. 56. Colijn. 58. tot, 61. ven. 62. mat, 64. gom. A.D., 68. bal, 69. heden, 70. Ti. 71. patat, 73. koran, 74. Son. 75. Ares. 76. Brest, 77. Rika. Verticaal: 1. soes. 2. lotus. 3. Ir, 4. stoel, 5. terras, 8. olm. 7. re. 8. nok. 9. Ot, 10. oer, 11, trap. 13. sté, 14. bas, 17. hal, 20. log. 22. gem., 23. Polen, 25. mis, 27. penseel, 28. Bol. 29. ko men. 30. Nethe, 32. Lehar. 34. serie, 35. netel, 37. grens 39. kan, 40. sek. 42. argot, 46. men, 48. met, 51. Don. 52. Lijmers, 54. nog, 56. cel. 57. nadat. 59. totok. 60. papa. 61. vat. 63. ten, 65. Mina. 67. dar, 68. bas, 69. hoe, 72. te. 73. kr., 74. si. INZENDINGEN Inzendingen worden vóór don derdag a.s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de linker bovenhoek vermelden: ..Puzzel oplossing" Er zijn drie prijzen: een van 5,— en twee van ƒ2,50. TIEN JAAR LUCHTVERDEDIGING Oorlogsmoede Spitfires legden de grondslag (Van onzer redacteuren) OP 1 SEPTEMBER bestond het Commando Luchtver dediging (C.L.V.) van de Ko ninklijke Luchtmacht tien jaar en dat mag wel de aandacht hebben vooral van hen, die niet bij de luchtmacht dienen, want in de voorbije periode heeft dit commando zijn op dracht voortreffelijk uitge voerd. Het heeft boven Ne derland een paraplu gebouwd, die in tijden van oorlog in do eerste plaats de Nederlan ders veiligheid zal bieden, maar daarnaast ook van groot belang is voor de gezamenlij ke Westeuropese defensie. En dit is gebeurd ten koste van een enorme inspanning van een groep mensen, vliegers en niet-vliegers.» wier aantal niet eens zo geweldig groot is geweest. Zij begonnen op 1 september 1950. De minister van oorlog en marine had een paar maanden tevoren in een nota inzake het defensiebeleid de oprichting van het commando aangekondigd. „Het plan van de luchtverdedi ging van Nederland als onder deel van de Westeuropese ver dediging", zo scheef hij. „omvat de opbouw van een aantal squa drons, dagjagers en nachtja gers, een alarmeringsapparaat met radarstations, een lucht wachtdienst en telefoonverbin dingen. Voor rechtstreekse be waking en verdediging van de vliegvelden zullen bataljons luchtvaart troepen worden ge vormd. Voorts zullen er lucht- eenheden voor transport, artil lerieverkenning en fotografie worden opgericht. De operatio nele gevechtssquadrons voor de luchtverdediging zullen met de organen voor alarmering wor den samengevoegd in een lucht verdedigingscommando. Veteranen De commandant van dit nieu we commando kreeg niet zo veel in handen. Hij had slechts de beschikking over een klein aantal oorlogsmoede Spitfires, oorlogsveteranen het eerste en tevens het laatste gevechts vliegtuig met schroefmotor van het C.L.V. en een klein aantal Gloster Meteor 4 straaljagers, die wel echter ln aantal gingen toenemen. Maar hij werd terzij de gestaan door een groep en thousiaste vliegers, van wie er velen ln de jongste oorlog hun sporen hadden verdiend, en door een groep kundige techni ci en bekwame organisatoren. En zij klaarden het. Zij lieten zich niet door tegenslagen ter neerdrukken en er zijn vele tegenslagen geweest. De op bouw Is niet over rozen gegaan. Tal van jonge, bekwame vlie gers hebben het offer van hun leven gebracht. Maar het com mando groeide, zij het lang zaam. Het groeide uit van een fragiele parasol tot een stevige paraplu. En op 1 september 1955. bij het eerste lustrum, kon de toen malige commandant luchtverde diging in een overzicht met trots zeggen: „Toen begonnen staf. klein, de baleinen, de ondersteunende onderdelen zoals bases, technische en logis tieke diensten, waren klein en weinig in getal, en het scherm, gevormd door de operationele squadrons, was slechts voor een klein deel aanwezig. In vijf jaar tijd is deze paraplu nu op aan zienlijke wijze vergroot, ver sterkt en aangevuld. Begonnen werd met drie operationele squadrons, twee operationele bases, vier navigatiestations en enkele kleine onderdelen met een totale personeelssterkte van ruim 2100 man. Op het ogen blik in 1955 dus beschikt het commando over zes opera- X Automatisch worden de vier Nike-Ajax projectielen omhoog gericht bij de nadering van vijandelijke vliegtuigen. Een formatie van drie Northrop F-89D Scorpion jachtvliegtuigen, bewapend met 104 lucht- lucht raketten, is opgestegen om de vijand eveneens tegemoet te vliegen. Geleide wapens 1 ln 1958 werd de grondslag ge legd voor de opbouw van een nieuw onderdeel van het com mando. De steeds voortschrij dende techniek maakte het noodzakelijk de luchtverdedi ging binnen afzienbare tijd aan te vullen met snellere en onbe mande wapens ln de vorm van grondlucht geleide wapens. De eerste groepen luchtmacht- personeel vertrokken naar de Verenigde Staten voor het vol gen van een opleiding ln de be diening van de Nike-Ajax en Nike-Hercules luchtverdedigings systemen. Korte tijd geleden werd de eerste groep geleide wapens als een operationeel onderdeel van het C.L.V. in West-Duitsland ge plaatst. De modernisering jaagt intus sen voort. In de komende jaren zullen de Hunters en Sabres be wapend worden met luchtlucht projectielen van het type Side winder om de gevechtskracht te vergroten. En in 1962 zullen de eerste supersone opvolgers voor Hunters en Sabres worden begroet. De F-104G Starfighter zal o.m. de taak van de beide C.L.V.-jagers overnemen. Ook de eenheden geleide wapens zul len in de komende jaren wor den uitgebreid. Wellicht komen te zijner tijd luchtlucht pro jectielen tegen laagvliegende vliegtuigen beschikbaar, en ook zal er waarschijnlijk een twee de groep Nike-wapens worden gevormd. Toekomst De betekenis van het Com mando Luchtverdediging in het geheel van onze defensie neemt nog steeds toe. En bij voortdu ring zal er aan haar moderni sering gewerkt moeten worden, wil zij een goede, degelijke pa raplu blijven. Maar in welke richting zij zich gaat ontwikke len is moeilijk te voorspellen. Zal er nog een bemande opvol ger voor de F-104 komen bij de luchtverdediging? Zijn er over een aantal jaren misschien grondlucht raketten als ver vangers van de Nike's? Is de groep lichte vliegtuigen wel licht uitgegroeid tot een veel ,»v,wo, v..», Eveneens in 1956 kwamen de omvangrijker army-air-force"? nenkort vier operationele vlieg- eerste all-weather-fighters in de Niemand kan het zeggen. De bases, aanzienlijk uitgebreide organisatie van de Koninklijke "3? zai het moeten leren. T tmacht. Met de North Ame- .litem F 86K Sabre in de wan- Maar éen ding staat vast: ge- deling de Kaasjager gen.emd "L'ÏÏÏÜS.".Va werden drie squadrons AWX teg vanmSemaP„"S°; ïrtK'ïto "IT iS^ltaüïï ie van ïu.ouu man te Vliegtuigen onder comman- allerwege geëerd wordt en do van het C.L.V. te staan. De waarop wij, als Nederlanders vervanging van de Meteors door trots kunnen zijn en waarin we Hunters en Sabres werd in 1957 het volste vertrouwen kunnen vrijwel geheel voltooid. hebben. De Nike-Hercules: een grond-lucht projectiel. tionele squadrons, drie Modernisering In tien jaar luchtverdediging ligt de ontwikkeling besloten van een handjevol oorlogsmoede Spitfires en een klein aantal Gloster Meteors 4 naar een fors commando, uitgerust met de pijlvleugelige Hunter dagjagers en de dito F-86K all weather fighter plus een eerste groep geleide wapens met Nike pro jectielen. In die tien jaar werd de opbouw van de luchtverdedi ging voltooid. Echter, de moder nisering zal vrijwel nooit ge reed zijn. Zodra de ene moder nisering haar beslag heeft ge kregen, moet de volgende al weer worden voorbereid wil men de luchtverdediging up-to- date en paraat houden en wil ze op doelmatige wijze haar taak kunnen blijven vervullen. De ontwikkeling van de vlieg tuig- (en geleide wapen-)tech- niek gaat immers zo snel, dat GROTE BEURS GEEFT VOORLICHTING Werkende (Duiise) vrouw houdt vaak wedloop met de tiid se modernisering van het vlie gend materieel. De Meteor was verouderd ert moest plaats ma ken voor de veel snellere Haw ker Hunter Mk-4, de eerste pijl vleugelige jager Een vakantierubriek Ook tijdens de vakantie heeft een dam- redacteur de plicht zijn bijdrage op tijd af te leveren. Dit is niet altijd even een voudig, vooral als men verzuimd heeft het nodige dammateriaal in zijn reis bagage mede te nemen. Daarom moesten we deze keer in de weinige vrije tijd, die tijdens de diverse uitstapjes overbleef, onze toevlucht nemen tot het zakdam- bordje, dat ons gelukkig niet in de steek had gelaten, om daarop een tweetal pro blemen samen te stellen. De ideeën van deze vraagstukken zijn o.i. niet onaardig, maar de uitwerking hadden we zelf graag iets beter gezien. Niettemin lijken deze opgaven ons voldoende geslaagd om daar mede deze vakantierubriek te vullen. No. 2 W. Jurg Onze correspondent in Bonn heeft een open oog voor nieuws wat ook de vrouwen hier kan interesseren Dat heeft hij al meermalen van zijn Duitse standplaats uit laten blijken. En dit maal laat hij ons weten, dat de grootste huisvrouwenbeurs ooit in Westduitsland gehouden, dezer dagen is geopend op het jaar beursterrein in de Nedersaksische landshoofdstad Hannover. oor de vereniging vat beurs vooral gericht op de problemen van de rond 7J miljoen Westduitse vrouwen, die er voor halve dan wel hele dagen een beroep op na (moeten) houden. Een getal waar wij met onze - ----- ----- -TP, Nederlandse ogen misschien wat vreemd tegenaan kijken; een UterCevo"denU^o™nde pnU-szin^ derde van alle werknemers in de Westduitse Bondsrepubliek bestaat uit vrouwen, van welk aantal dan weer ongeveer de helft is gehuwd en kinderen heeft. Dat brengt natuurlijk allemaal proble men met zich mee en het grootste is mis schien nog wel. hoe zij naast haar beroep, dat de Duitse vrouw door ontoereikende of geheel afwezige weduwenpensioenen vaak uitoefent, ook nog een huishouding kunnen voeren en haar kinderen verzorgen. Een huishouding op een dergelijke wijze be stierd is dan veelal een wedloop met de tijd. een strijd tegen het horloge, dat de slovende huisvrouw wel moet afleggen als haar niet de middelen bekend zijn om op de meest efficiënte wijze „huis te hou den". In de gerationaliseerde huishouding is ook de laatste seconde op het werksche ma belangrijk. Hoe minder de huisvrouw te doen heeft des te meer tijd zij voor ontspanning en herstel van krachten over heef) Geen grote machines Welnu, de Hannoverse beurs leert haar welke mogelijkheden haar hier gegeven zijn. Zij komt er tot de ontdekking, dat al te grote en gecompliceerde huishoudmachl- nes haar evenveel zorgen kunnen baren als een dienstmeisje. In dit verband is het onderzoek van de huisvrouwenvereniging in Minden (Westfa- len> interessant. Met een stop-watch in de hand heeft een aantal Mindense huis vrouwen de tijdsduur van verschillende huishoudelijke werkzaamheden nauwkeurig vastgesteld. Daaruit is het huishoudelijk daggemiddelde van 9 uur en 36 minuten voortgekomen. Haar gemiddelde „werk week" bedraagt 67 uur. Twee uren en elf minuten hadden de Mindense doorsnee huisvrouwen nodig om een drie-kamerwo ning schoon te houden, waarbij bijvoor beeld 26 minuten alleen al voor het afstof fen afging. Meer dan twee uren duurt het voor het eten op tafel staat; voor de in koop werden 56 minuten genoteerd en nog eens 67 minuten voor het aan het fornuis staan. Dit alles zou het bewijs moeten le veren, dat ook rationalisatie en huishoud- machines de „werktijd" van de huisvrouw in haar domein niet bijzonder heeft ver kort. Hoe het dan wél moet, daarop geeft deze Hannoverse beurs dan weer een af doend zij het tijdrovend antwoord via de 24 verschillende afdelingen op het gebied van het moderne huishouden. Zwart: 8. 9. 12/14, 18, 19. 22. 23 29. 34, 35. 40. Wit: 15, 20. 24/27, 30, 33, 38. 39. 42, 43, 49. 50. Correspondentie belr -t-»- ubrlek aan de heer W. Jurg, L an 176 Den Haag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 16