Leen-de-koster in Noordwijk koninklijk onderscheiden Rijnsburgse Boys moest plan clubgebouw besnoeien Eervol ontslag verleend aan prof. mr. J. E. Jonkers Ronde van Noordwijk trok opnieuw veel bekijl VAM levert 2 miljoenste ton compost af NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1960 Agenda voor Leiden Vrydag Stadsgehoorzaal, 8 uur, Opera Italiana met Verdi Festival. Zaterdag Korevaarstraat 19, 3 uur: Ingebruik neming showroom Korevaar-garage door webhouder A. J. Jongeleen. Stationsplein, 1.15 uur: Vertrek N.C. ReisV. naar Aalsmeers Stadion Spel. Oegstgeest, Buitenlust, 3 tot 5 uur receptie t.g.v. derde lustrum buurtver eniging Ons Genoegen. Apotheken Geopend apotheek Herding en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Het lot van een mens, (14 jr); donderdag: Moord op de voorpagina (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Tussen nacht en morgen, (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Liefde zon der uitzicht (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De bruidei van Dracula, (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Mannen ii rok,. (14 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Salomo ei ile koningin van Scheba (14 jaar) Couture Riël te Leiden vandaag heropend Het modehuis Couture Riël (directeur de heer A. J. Immink), gevestigd op Bree- straat 135, hoek Ketelboetersteeg, is van daag na een grondige restauratie en mo dernisering heropend. Het uiterlijk van dc zaak is vriendelijker en royaler gewor den, mede door de verplaatsing va entree, terwijl ook het interieur kon den uitgebreid door een praktischer deling van de ruimte. Vanochtend hield het echtpaar Immink een druk bezochte receptie en vanmiddag om eén uur ging de deur weer open het publiek. Balletschool Hendrichs opent ballelzaal Op de Hooglandse Kerkgracht 42 heb ben de heer en mevrouw Hendrichs ge toond, dat met doorzettingsvermogen heel wat te bereiken is. Zij presteerden het anmelijk in hun vrije tijd een oude zaal in een fraaie balletzaal om t< Gistermiddag had de opening van deze zaal plaats. Vóór de restauratie had me vrouw Hendrichs les gegeven in eea klein zaaltje aan de Middelweg 16. Hier was echter maar plaats voor zeven leer lingen. Toen dan ook het zaaltje aan de Hooglandse Kerkgracht vrij kwam greep zij haar kans. Indien zij het had laten opknappen, was het vrijwel onbe taalbaar voor haar geworden, vandaar haar besluit: „We doen het zelf". De nieuwe zaal biedt plaats aan zeker zestien leerlingen. Mevrouw Hendrichs. die vroeger zelf ballerina is geweest, doet het werk voor haar plezier. Het is voor haar een bijzonder groot genoe gen, wanneer ze in één van haar pu pillen een toekomstige ballerina ont dekt. Eén van de leerlingen, Jeanette Hermans, die reeds zeven jaar les van haar krijgt, heeft getoond de kwalitei ten te bezitten om met ballet roem te verwerven. Met ballet wordt de roem je echter niet in de schoot geworpen: Je moet er voor ploeteren en slechts een enkele gelukt het. Het is in ieder geval verheugend, dal het ballet In Leiden aan interesse schijnt te winnen. Dit valt tenminste af te lei den uit de noodzakelijke uitbreiding van de balletschool Hendrichs. En TOCH heeft de BESTE MIDDENST. OPLEIDING de Kon. Erk. Pitman school PLANTSOEN 65 TELEFOON 26558 Bjj Koninklijk Besluit van 16 augustus is met ingang van 19 september in band met het bereikt hebben van d ventigjarlgc leeftijd eervol ontslag leend aan prof. mr. J. E. Jonkers va Leidsc Universiteit met dankbetuiging voor de belangrijke in deze betrekking bewezen diensten. Daarmee komt een eind aan het universitaire optreden van één der bekendste Leidse hoogleraren, wiens vertrek samenvalt met het einde van z(jn rectoraat. Jan En-gbert-us Jonkers werd op 10 mei 1890 te Buitenpost geboren. Hij behaalde het gymnasium-diploma in Kampen studeerde aan de Leidse Universiteit. vankelijk theologie en later rechtswe schappen. In 1915 promoveerde hij, zi toen gebruikelijk was. op stellingen. Een jaar later begon zijn werk bij de rech terlijke macht in Nederlan-ds-Indië, eer loopbaan die in 1930 werd afgesloten als advocaat-generaal bij het Hooggerechts hof. In 1939 werd mr. Jonkers benoemd tot hoogleraar in het Indisch strafrecht aan de Utrechtse Universiteit. Kort na de bevrijding volgde een benoeming tot hoogleraar te Leiden. Nadat mr. Jonkers van september '45 tot maart 1946 als waarnemend procu reur-generaal in Indonesië was opgetre den. combineerde hij, terug in Nederland het hoogleraarschap met de functie van eerste plaatsvervangend raadsheer en daarna raadsheer in de bijzondere Raad Cassatie. In 1953 werd de Leidse leeropdracht uitgebreid met Nederlands straf- en strafprocesrecht. Prof. mr. Jonkers publiceerde onder teer De waarheid in het strafproces. Het oud-Indisch strafstelsel. De weg var strafrecht en het Handboek van het Ne derlands-Indisch strafrecht. Dr. Bouvy overleden Te Wassenaar is gisteren, 66 jaar oud, overleden dr. Johanna M. C. Bouvy, oud-docente aan de Rijksuniversiteit te Mevrouw Bouvy deed haar doctoraal letteren op 29-jarige leeftijd te Leiden, cum laude; zij promoveerde negen jaar later nadat zij als assistente van prof. dr. A. Verwey had gewerkt. Van 1936 tot 1941 was zij de assistente van prof. mr. dr. P. N. van Eyck, welke functie zij na de oorlog weer opvatte. Gedurende de oorlog verbleef zij in Amerika, waar zij werkzaam was Dij uitgever, aan het Nederlands Infor matie Bureau te Holland (Michigan), in welke plaats zij van '46 tdt '47 even eens doceerde aan het Hope-College, in 1951 begon zij haar colleges in de Ne derlandse leterkunde aan de Leidse universiteit. Van haar publikaties noemen wij: Idee en werkwijze van mevr. Bosboom- Toussaint (diss.) en in tijdschriften: De eerste vaderlandse held bij P. C. Hooft. Persoonlijke herinneringen aan drie Leidse leermeesters, Martha- en Mar: vragen en In Memoriam prof. mr. c P N. van Eyk. Opening schrijfmachine- fabriek Royal McBee te Leiden Ir. W. L. van Lakerveld, directeur v( de industrialisatie zal maandagochtend 26 september officieel de nieuwe schrijf- machinefabriek van Royal McBee Nede land n.v. aan de Rooseveltstraat te Lei den openen. De fabriek werd gebouwd naar e ontwerp van het Rotterdamse ingenieu en architectenbureau A. G en J. Postma (B.N.A.), dat onder meer oi de D.A.F.-fabrieken te Eindhoven bou de. De nieuwe schrijfmachinefabriek t slaat samen met de kantoren een vloer oppervlakte van 11.000 m2 en is gelegen op een terrein van 50.000 m2. Korter werken bij de Grof In overleg met de ondernemingsraad heeft de directie van de N.V. Koninklijke Ned-erlandsche Grofsmederij te Leiden besloten aan de Vakraad voor de Metaal industrie toestemming te verzoeken invoering, per 26 september a.s., van werkweek van gemiddeld 47 uur week, waarbij om de andere zaterdag vrije dag zal zijn. Zoals bekend is wordt de toestemming tot werktijd verkorting slechts gegeven als aannemelijk is, dat deze niet tot pro- dukfcievermindering zal leiden. Maatrege len zijn dan ook getroffen om de produk- tiviteit aan de voorgenomen werktijdver korting aan te passen. Lezers schrijven ons Ziek fruit (2) Vanavond las ik in de krant over ondeugdelijk fruit op de Leidse markt. Ik ben het volkomen met de schrijver dat ingezonden stuk eens. Kan men niet wat beter controleren, om deze misselijke bedriegerij te voorkomen? Nog niet zo lang geleden lagen er prachtige appelen, een lust voor het oog 1 per kilo. Toen ik een kilo kocht begaf de koopman zich naar achteren begon een beetje in de daar staande kisten te rommelen. Voordat ik betaalde opende ik de zak: twee rotte appels. die beurs waren, één groene en drie goede. Ik bedankte hem hartelijk. En dan moet je eens een kind sturen sinaasappels Dan weet je ook wel wat je thuis krijgt. Wie nog zo dwaas is op de Leidsc markt te kopen, die doet er goed aan met gepast geld te betalen. Als je groot geld geeft, kun je er zeker van zijn. dat zich bij het wisselgeld vreemde geld stukken bevinden. Als dat zo doorgaat kan de markt beter worden opgedoekt Leiden. M. LINA, Rembrandtstraat 26 GISTERMORGEN werd de heer L. van Duyn, koster van de Hervormde Gemeente te Noordwijk aan Zee, onderscheiden met de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde"van Oranje-Nassau, wegens zijn 40-jarig kosterschap. De burgemeester van Noordwijk, mr. G. F. W. van Berckel, las het besluit voor, waarna ds. N. J. Cupédo de jubilerende koster het ere metaal opspeldde. De burgemeester feliciteerde de heer Van Duyn met de onderscheiding, die hij alleszins verdiend noemde. Het ambt van koster is bijzonder ambt, hij die het bekleedt gevoelt imzijn hart behoefte te arbeiden tot eer van God en in dienst van de naaste. veel trouw en zorg heeft u 40 jaar lang uw dienst vervuld en de Noordwijkse [emeenschap is u hiervoor ten zeerste dankbaar. Ds. N. J. Cupédo zei, dat het aan iedere ingewijde bekend is wat Leen van Duyn de Hervormde Gemeente v0an Noord- AS TAE ORANJEFEESTEN te Noordwijk Binnen zijn ook dit jaar met animo gevierd. Er was grote belangstelling voor de volksfeesten en uiteraard trokken ook de vermakelijkheden weer veel volk. Er waren 300 inzendin gen binnengekomen voor de etalagewedstrijd van de winkeliers. Naar het oordeel van de jury hadden de fa. Van den Berg aan de St. Jeroensweg en de fa. Berkhout Molenstraat de beste etalages. Zij ontvingen met respec tievelijk 72 en 70 punten een eerste prijs. Een tweede prijs was voor E. v. d. Werf, Voorstraat, en fa. Tissing, Voorstraat, met 69 en 67 punten. De fa. Bauch en Tissing, Voorstraat, kreeg met de fa. Betram, Zeestraat, een 3e prijs, elk met 65 punten. Als wij deze waardering uitspit is dit hartelijk gemeend en verdiend. Het is wel eens goed, dat deze waardering openlijk wordt uflbgesproken. We zijn vooral getroffen door de manier waarop u uw dienst heeft vervuld, u heeft het steeds met hart en ziel gedaan Van de 40 jaar dat u koster bent, ben ik 31 jaar getuige geweest, aldus ds. Cupédo, die verklaarde dat er in deze jaren nooit enige wrijving is ge weest. Ds. Cupédo betrok ook de echtgenote van de jubilerende koster in de hulde. Aanwezig waren onder meer afgevaar digden van de kerkeraad, de diakonie en de kerkvoogdij van de Hervormde Ge- ite, de heer Sira, secretaris va: afdeling Leiden van de Prot. Cbr. Kos tersvereniging, en de heer A. van Nierop, Diegenen uit het publiek die het oor deel van de jury het best benaderden, kregen eveneens een prijs. Mevrouw S. de Bruyn-de Monije verdiende f 25 als le prijswinnaar, 2e was Gerard Koolstra (f 17.50), 3e P. van Os (f 12.501, 4e (f 10) Ella Hoogeveen, 5e mevrouw J. Kaptein- Wassenaar (f 5) en J. Marijt (f 5). De regen en de duisternis konden de 38 deelnemers aan de viswedstrijd gister morgen half zes niet weerhouden bij de Leidsevaart het viswater op te zoeken. Er waren ook twee dames bij, mevrouw Koppe en mevrouw Van der Voort, Veer tien hengelaars wisten een prijs (en wat visl in de wacht te slepen. No. 1 was C. de Winter, 2 W. van Schie. 3 J. W. Vink. 4 J. van der Halm, 5 Th. L. van Werk hoven. Ringsteken Het ringsteken met paard-en-wagen is als steeds een geliefkoosd spel. Ook nu trokken de versierde tilbury's aller aan dacht. De prijzen voor de versiering wer den als volgt toegekend: 1 J. Landman, 2 A. v. d. Holst, 3 H. Zandbergen, 4 A. Hoogeveen, 5 L. Hoogeveen, 6 W. Pas- schier, 7 P. Zandbergen, 8 H. Heemskerk. Het ringsteken werd als volgt beloond- 1 1L Heemskerk, 2 L. Hoogeveen, 3 A. Heyer. 4 W. Passchier, 5 J. Landman. Kruiwagenrace: 1 de heer Waasdorp: 2 Wim en Annie van Weghel; 3 W. dc Ridder en Truus Schelvis; 4 W. en R. Knijnenburg; 5 Niek Steenvoorden en Willy van der Meer; 6 J. en A. de Winter. Puzzelrit: 1 K. M. de Groot, 2 R. Bier man, 3 Marjanne Bouwhuis, 4 Ronnie van Zuylen, 5 T. Kapel, 6 J. v. d. Burg, 7 J Visser. Touwtrekken: 1 ploeg Steeds Sneller, 2 ploeg De Ridder, 3 De Zeezeilers, 4 ploeg Riet Meyer, 5 De Teddyboys, 6 De Slappelingen, 7 De Visgraatjes. Schietwedstrijd: 1 W van Bohemen, 99 p., 2 J v. d. Hoonaard 99 p., 3 A. v. Eg- mond 98 p. De ronde van Noordwijk op toerfietsen trok veel bekijks, De favoriet Paul Chris- tiaanse werd door een valpartij uitgescha keld. De uitslag was: 1 A. Zonneveld, 2 E. Groenewoud, 3 J, Rietmeyer, 4 L. van den Berg, 5 A. de Haas. Bollenschuur Hot architectenbureau Paardekooper- Barnhoorn te Lisse heeft namens de N.V Vinkeveld het bouwen van een bollen schuur aan de Beeklaan opgedragen aan het aannemersbedrijf C. G. J. Alkemade te Noordwijk. wijk aan Zee is en, hopelijk nog lang zal blijven. Namens de kerkeraad, de diaco nie en de kerkvoogdij feliciteerde ds. Cupédo de jubilerende koster hartelijk met dit jubileum. Verdiend Zendingswerk Van Leids Legerofficier De campagne van het Nationaal tent team onder leiding van de Leidse heils officier kapitein R. J. Schuinink is haast ten einde. In da afgelopen weken werd o.m. gewerkt in Wageningen en Winters wijk, waar de tentbijeenkomsten bijzonder druk werden bezocht. Enige duizenden werden op deze wijze ook door middel van bezoeken aan de bedrijven, met de wijze van zending van het Leger in aan raking gebracht. Thans zijn Maassluis. Dordrecht en Overschie de gastheren van het team. De leider van het Leger des Heils in Nederland, it. commissioner Palstra. zal op 4 en 11 september resp. in Maassluis en Dordrecht de samenkomsten In het Leidse korps zal zondag voor gaan kapitein A. de Heus, Jeugdsecretari-s van de Centraal-Nederland-divisie. Zondag 11 dezer zal de secretaris voor bijzondere zaken, majoor Joh. B. Hoevens. uit Amsterdam, de dienst aan de Hooi gracht leiden. Vermoedelijk dn oktober zal kapitein Schurink weer geheel in z'n plaatselijke functie in Leiden terugkeren. Landelijke bond uit voorzitter Den Haag. De heer Van Duyn sprak een dank woord, waarin hij wees op de goede ver houdingen. 's Avonds bracht de christelijke muziekvereniging De Echo der Dui nen de jubilaris een serenade. Tho mas van de Schapedel sprak hem toe en zei hierbij dat tal van Noordwij- kers Leen van Duyn heten, maar dat er maar één Leen de koster is. Ook hierna sprak de heer Van Duyn een dankwoord. „Niet voor de pers modewoord D' oys" genoot de eer gisteravond het ver gaderseizoen te openen met haar 31e jaarvergadering. Hoewel de agenda er toch cclit niet overladen uitzag, is het een bijzonder langdurige bijeenkomst geworden, die tot ver 11a middernacht duurde. Er kwamen bijzonder veel zaken aan de orde, belangrijke en onbelangrijke. Over vele belangrijke zaken zullen wij niet schrijven omdat ongeveer een tiental malen het in Rijnsburg blijkbaar tot modewoord ver heven gezegde „niet bestemd voor de pers" weerklonk. Een enkele maal konden wij dat begrijpen, andere keren echter niet. Hoewel dat in een verslag niet he lemaal op zijn plaats is, nemen wij toch de gelegenheid te baat bij deze vast te stellen dat de pers zich door dit „machtswoord" niet gebonden acht als het een openbare vergade ring betreft. Indien er zaken zijn, die niet aan de openbaarheid mogen worden prijsgegeven, moeten ze ook niet opengelegd worden in een gadering waar 74 mensen aanwezig zijn. Voor dit keer respecteren wij de :n; wij blijven ook in den vervolge tot overleg (maar dan vooraf) bereid. Zo veel mogelijk zullen wij echter met in achtneming van de journalistieke fat normen de onverkorte waarheid lezers overbrengen. Gezellig Overigens was het een gezellige verga dering. Voorzitter Alb. Paauw heette zijn openingswoord speciaal welkom het ■lid, de heer J. Oosthoek. Hij noemde het afgelopen jaar bijzonder belangrijk doordat het 30-jarig bestaan werd her dacht en het eerste elftal promoveerde lar de hoogste zaterdagmiddagklasse. Ook in het jaarverslag viel een gun stige grondtoon te beluisteren. Het kam pioenschap werd op waardige wijze be haald en het ledental steeg van 315 naai 400. De lagere elftallen behaalden geen kampioenschap. (Advertentie) LEIDEN I KATWIJK Br eestraat I Voorstraat GEMEENTE LEIDEN Officii/* publicatie» Verkeer Burgemeester en wethouders van Lei den brengen ter openbaire kennis, dat de Lammens oh aneweg, voorzover gelegen tussen de Kasbanjekade en de Koninginne- laan, met ingang van heden voor de duur der werkzaamheden aldaar is afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij en trekdieren en vee, in de richting Ko- ninginnelaan Bouw sludentenflals le Leiden opgedragen Namens de stichting Studentenhuisves ting te Leiden heeft architeot H. Postel te Bilthoven het bouwen van drie stu dentenflats aan de Klikspaanweg - op gedragen aan de firma C. v. d. Wiel te Noordwijk voor een bedrag van f 647.000 De flats zullen in juli 1962 moeten wor den opgeleverd. LEIDERDORP Fancy-fair geopend Bij afwezigheid van de burgemeester opende loco-burgemeester Meerburg gis teravond de fancy-fair in het Dorpshuis ten bate van de hulp aan vluchtelingen. Hij zei ervan overtuigd te zijn, dat dit werk niet alleen een opdracht voor Frankrijk behelst met pater Piré als centrale figuur in Parijs. Acht landen hebben zich achter het mooie doel geschaart en vele vluchtelin gen zullen te zijner tijd ongetwijfeld weer gaan beseffen, dat ook zij „een naaste" hebben. De heer Meerburg wenste de or ganisatoren veel succes toe bij hun stre ven f 150.000 bijeen te brengen voor de stichting van een gebouw voor dakloze jongeren te Parijs. Ten slotte sprak de heer Kemper, voor- :itter van de organiserende vereniging n Nederland, nog enige woorden ter op- vekking tot een bezoek aan de fancy- air, die vele aantrekkelijke stands bevat. (Van een onzer redacteuren) TN HET HART van de provincie Drente wapperde gisteren het nationale dundoek aan de poorten van de VAM (N.V. Vuilafvoer Maat schappij), omdat dit staalscompost- bedrijf in Wijster de twee miljoenste ton stadsvuilcompost zou afleveren. Sinds de oprichting van het VAM- bedrijf in 1931 is er dus een respectabele hoeveelheid van dit, de dorre zandgronden zo vruchtbaar makend, produkt verzonden. De directeur van het bedrijf, de heer ir. W. A. G. Weststrate heeft in tegenwoor digheid van verschillende genodigden schertsend een vergelijking gemaakt „De sinds 1931 afgeleverde compost zou een mesthoop kunnen vormen van tien meter breed, één meter hoog en 220 km lang. dat n Wijster in Drente naar Den Haag langs de spoorlijn gemeten", zo zei hij. Ir. Weststrate noemde Den Haag, om dat deze gemeente de grootste grondstof- fenleverancier voor het Drentse bedrijf is. Iedere dag vertrekt vanuit de Residentie i grote trein met speciale wagens, waar- het stads- en huisvuil uit de Hofstad ir Wijster wordt vervoerd. Tenminste gebeurt nog steeds, maar het ziet er ir uit, dat dit over enkele jaren tot het verleden behoren, omdat Den Haag lemens is het stads- en huisvuil te verbranden. Deze beslissing van Den Haag, die genomen werd, nadat de direc- an de VAM het contract met de ge meente Den Haag had opgezegd, wierp schaduw over de feestvreugde, die de gehele dag in het met slingers en bloe- versierde bedrijf heerste. Zowel de directeur, als de voorzitter van de raad van commissarissen, het Eerste Kamerlid, mr. dr. R. H. Baron de Vos van Steenwük staken hun teleurstel ling niet onder stoelen of banken. Hoe wel men in onderhandeling is met vier andere (kleinere) gemeenten voor de le vering van stads- en huisvuil, moest men thans reeds erkennen, dat de hoeveelheid grondstoffen aanzienlijk lager zal zijn dan wanneer de huidige toestand bestendigd zou blijven zijn. „Het ziet er naar uil, dat bedrijf zullen moeten inkrimpen dat i niet ii de het agrarisch bedrijfsleven zullen kunnen vol doen', zo zei men. De directeur van de VAM betwijfelde zelfs of Den Haag met een eigen vuilnisverbrandingslnstallatle wel goedkoper uit zal zijn. Een standpunt, dat door het Haagse gemeentebestuur niet wordt gedeeld, omdat het aan de gemeen te aangeboden rg/uwc contract een zeer belangrijke ko.'/ënverhoging voor de af voer van het vuil betekent. Bij alle feestvreugde heerste er dus dui delijk een mineurstemming. Ook de commissaris der Koningin in de provincie Drente, mr. J. Cramer betreurde het, dat het bedrijf in de toekomst voor moeilijkheden zal komen te staan, dit vooral in verband met de ti ekomst van het agrarisch bedrijfsleven in zijn gewest. „Het verbaast mij, dat de gf organiseerde landbouw niet heeft gereageerd op de toekomstige produktie-vermindering van dit bedrijf", zo merkte de commissaris op. nadat hij te voren had opgemerkt, dat het samenspel tussen de VAM en de gemeen te Den Haag in het verleden voorbeeldig genoemd kon worden. Met een sympathieke speech werd ten slotte in tegenwoordigheid van tal van autoriteiten de twee miljoenste ton com post, die in een versierde wagen was ge stort. aan de landbouwer G. van Dijken uit Witteveen aangeboden. Penningmeester R. L, Hoogewoud. meldde een batig saldo van f 1622.79. Om dat er nog enkele niet voldane rekenin gen zijn, is het reële saldo echter f 1.042.79. Ordecommissie De heer L. v. d. Sleet prees namens de kascommissie het werk van de penningmeester. Op zijn voorstel werd besloten de contributie-admini stratie te verbeteren. Er werd een orde-commissie benoemd, bestaande uit de heren G. v. d. Vijver, J. Prins, Heemskerk, H. Ravensbergen en C. van Egmond. Deze commissie zal bij thuiswedstrijden de orde hand haven en controle uitoefenen op de plaatsbewijzen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de heren R. L. Hoogewoud. J. van Duyn en W. van Egmond, bij acclamatie herkozen. Twee leden van de elftalcommissie stelden zich niet herkiesbaar. Na de verkiezing bleek de elftalcom- issie te bestaan uit de heren J. Hoog duin, Francken. H. Glasbergen. J. Zwaan, P. Ravensbergen, H. Heemskerk, p. Iterson, J. van Iterson. ningmeester S. Heemskerk een overzicht van de financiële toestand. Vervolgens reikte de voorzitter de prijzen van de zomercompetitie uit. De heer N. B. J. Imming was voor de vierde maal kam pioen geworden. In de eerste klasse be haalde de heer K. Oudshoorn de eerste prijs. De heren P. van Egmond en N. B. J. Imming werden gekozen als afgevaar digden naar de vergadering van de LDDB. Men besloot het komende sei zoen eerst de boldencompetitie te spe len en daarna de kampioenswedstrijden. In de vacature G. van Zuylen werd ge kozen de heer W. M. Star. (Advertentie) Voor KOELKASTEN NAAR RADIO KROMHOUT Vliet N.Z. 32 - RljNSBURG Clubgebou w zilter deelde mede, dat de financiering van het te bouwen clubge- •gen baart. Er is thans on geveer f 3000 bijeengebracht. Omdat he' lorspronkelijke plan te kostbaar wordt :al een kleiner gebouw worden neerge- :et. Voor de financiële moeilijkheden is thans een oplossing gevonden doordat enkele bestuursleden zich garant stelden jor het nog ontbrekende bedrag. Het clubblad, dat tot nog toe voor de leden gratis was. zal thans een stuiver per week gaan kosten. De rondvraag bracht heel wat tongen beweging. Er werd gesproken over de geest in het eerste elftal, speelterreinen diverse voorzieningen. Medegedeeld werd op een vraag van de heer C. Blazer, dat het niet opkomen bij wedstrijden zonder kennisgeving zal worden gestraft met tijdelijke schorsing. Opstelling Voor de uitwedstrijd van Rijnsburgse Boys heeft de elftalcommissie het vol gende elftal samengesteld :doel: W Paauw; rechtsachter, N. Bleichrodt; linksachter B. Kralt: rechtshalf, G. van Starkenburg of H. de Mooy; spil, L. v. d. Sleet; linkshalf, J, Bleichrodt; rechts buiten, G. v. d. Kwaak; rechtsbinnen, d. Mey; midvoor, H. de Mooy of een speler die donderdagavond nog geen defi nitieve overschrijving had gekregen; inksbinnen. C. Heemskerk; linksbuiten, van Zuylen. Dammers vergaderden In zaal Concordia vergaderde gister avond de Rijnsburgse damclub. Voor zitter Joh. Kromhout sprak zijn teleur stelling uit over de geringe opkomst. Hij dankte degenen, die hadden meege holpen de corsowagen op te tuigen. Nadat secretaris P. van Egmond hei jaarverslag had uitgebracht, gaf pen- Op de fancy-fair van de stich ting „Emmaus-vrienden Neder land", die tot en met zaterdag in Leiderdorp wordt gehouden, is een „waarzegster" in actie ge komen die over een uitgebreid kaartsysteem beschikt. Patio Geruit Fiainen, Reeuw ijk. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Peter zn v W P Wijn hout en D J Meijer, Johannes zn v J Keijzer en R J Klom, Aldegonda Mi- chèle dr v J Mandersloot en A G Vlaming, Tse Moo zn v S C Hsien en A Humme, Wilhelmus Cornelis Maria zn v P A v d Slot en J M Heemskerk. Yvonne Cornelia Theodora dr v A Polderman en C M T Baltes, Anja Maria dr v G A Montanus en J M Schrijvers. Dirk Cornelis zn v P Sip en M van Duijn, Cornelis Jozefus zn v H C v Haastregt en J M T Hensing, Jacob zn v J Plokker en E Barnhoorn, Yvonne Maria dr v J P H van Rijn en M H v Meijgaarden, Enrico Alexander Sylvester zn v J van Dig- gele en O I J M Bouwman. GEHUWD: G J Kiihn en H Hak, G M van Dongen en A M Kloeg, P Deegenaars en C Devilee. T S Tan en T N Teng. D van Leeuwen en J H Plomp, F K F van de Werken en J Ouwerkerk, H R Tegelaar en E van der Lucht. J G M van Leeuwen en G Rijsbergen, J L den Hoed en A Poe- liejoe, M Noest en L Franken. A J Rijsbergen en G M van Tongeren, D van Rossen en J de Boer. OVERLEDEN: A G Timmermans 63 j. man: P A van Leeuwen 81 j, man, J Rekvoort 82 j, man. VOORSCHOTEN De firma Griffioen alhier verwierf op de Floriade in Rotterdam een gouden medaille voor een inzending vaste plan ten bloemen, Bouw pastorie voltooid De verbouwing van de pastorie aan de Leidseweg is voltooid. De aannemer en de architect zullen het werk officieel opleveren en de gerestaureerde pastorie zal worden overgedragen aan de kerke raad in een bijeenkomst van de Com- e van beheer en de kerkeraad, zaterdag om half vier, in de hal van het Jeugdhuis. Belangstellenden zijn van harte welkom. NOOR D WIJKERHOUT VVSB-nieuws WSB speelt zaterdagmiddag een oefen wedstrijd in Katwijk tegen Quick Boys 3. WSB komt in de volgende opstelling uit. Doel: E. Franken; achter: S. Laros en D. Freke; midden: H. Bouwmeester, J. Dorst A. den Elzen; voor: P. van der Hulst. W. Kales, H. den Elzen, J. Knotter en Th. Kerkvliet. WSB II speelt zaterdagmiddag thuis tegen Sizo 3. Deze wedstrijd begint om VOORHOUT Spaarzaam Aan het plaatselijk kantoor van de PTT werd in augustus op spaarboekjes f 11.199.01 ingelegd en 19384.60 terugbe taald.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 3