De heer Boekhoven ontving Katwijks zilveren penning Katwijk aan den Rijn vierde volop Oranjefeest De Nieuwe Leidsche Courant ENKELE BEZORGERS Oegstgeester buurtvereniging Ons Genoegen viert feest Noordwijkse jongens bij Amsterdam in een sloot t'WE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1960 Afscheid van gemeentesecretaris Uw werkkracht was geweldig uw ijver onbegrensd TN een buitengewone vergadering van de raad van Katwijk, waarbij ook vele genodigden aanwezig waren, heeft de gemeentesecretaris, de heer D. C. O. Boekhoven, afscheid genomen in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Van 15 november 1929 tot gisteren was de scheidende heer Boekhoven secretaris van Katwijk. Hij diende de ge meente onder een viertal burgemeesters, de heren De Waal Malefijth, mr. Schokking en mr. Woldringh van der Hoop en sedert 1956 de heer W. Duiker. In twee gemeentehuizen zwaaide hij de ambtelijke scepter. Voor 1929 kende hij twee gemeentesecretarissen en 160 gemeenteambtenaren waren in de loop van die 31 jaren zijn medewerkers. Reeds op 1 februari 1917 kwam de zo vitale heer Boekhoven in gemeentedienst te Katwijk, na dat hij de twee jaren daarvoor zijn eerste ambtelijke stappen zette in zijn geboorteplaats Sommelsdijk en in Hasselt. In het afscheidswoord, dat burgemees ter Duiker tot de heer Boekhoven richtte, herinnerde hij aan deze feiten. Bij alle gevoelens die nu opwellen, zo zei de bur gemeester, zal zeer zeker overheersen een gevoel van dankbaarheid, dat deze car rière zo heeft mogen zijn. Namens B. en W. dankte spr. de scheidende functionaris, voor al wat hij heeft mogen en kunnen doen voor de gemeente Katwijk en haar inwoners. Wij denken met waardering aan uw grote plichtsbetrachting, uw trouw, toewijding en grote ijver. Uw werkkracht is altijd enorm geweest, uw ijver onbegrensd, terwijl een ongekende liefde voor uw vak u dreef, waardoor niets u te zwaar was. Prettig In een persoonlijk woord dankte de burgemeester voor de prettige verhou ding die van stonde aan de omgang had beheerst. Hierna maakte hij bekend, dat bij besluit van 19 juli 1960 de heer Boek hoven werd begiftigd met de erepenning in zilver van de gemeente Katwijk. Na voorlezing van het desbetreffende besluit overhandigde burgemeester Duiker de penning aan de scheidende gemeentese cretaris Ook mevrouw Boekhoven werd hartelijk toegesproken. Vervolgens voerde het woord de heer L. van der Zwan, de nestor van de raad. die mede namens de fractie van de CHU sprak. De heer Van der Zwan was reeds lid van de raad in 1929 en hij herinnerde aan het feit, dat de benoeming van een nieuwe gemeentesecretaris in dat jaar niet zo erg vlot ging. Er was een stroming in de raad, die in een gemeente als Kat wijk beslist een meester in de rechten als secretaris wilde. Andere raadsleden meenden, dat een ingewerkt man als de heer Boekhoven moest worden benoemd. B. en W. waren ook van mening, dat de heer Boekhoven de geschikste man was voor de vacante plaats. En zo gebeurde het. dat de heer Boekhoven werd be noemd met een kleine meerderheid. Het Is met vreugde, dat we mogen gewagen van een zo lange tUd van samenwerking. Het Is echter met een zekere mate van weemoed, dat nu de Hjd van schelden daar Is. WfJ wisten toen reeds uit ervaring, dat u met liefde voor uw werk bezield was. We zün niet teleurgesteld. Spr. blikte te rug In de voorbije tijd. Een crisis, ge volgd door de tweede wereldoorlog waren wel de grote dieptepunten. Een krachtig en vastberaden beleid was noodzakelijk, vooral ln de na-oorlogse De secretarie, oorspronkelijk in de Rijn straat, werd in 1932 verplaatst naar het nieuwe raadhuis. De raad werd uitge breid als gevolg van de sterke groei van de bevolking van 15 tot 21 leden. Met grote dankbaarheid gedenkt het bestuur der gemeente al het werk door u verricht. Gelukkig is niet alle arbeid die u in onze gemeente verricht, thans ten einde. Spr. bood hierna enkele ge schenken aan. De heer H. Haasnoot sprak namens de raadsfractie van de P.v.d.A de heer A. Wassenaar deed dit voor de AR,. de heer D. J. Kleen voerde het woord voor de P.C.U.-fractie, waarna de heer H. J. Grimbergen de rij van sprekers sloot voor de K.V.P.-, S.G.P.- en V.V.D.-raadsleden. mengde gevoelens, overheerst de dank baarheid, aldus spr. Toen ik mijn functie als secretaris aanvaardde in 1917, waren er 7 ambtenaren in het oude raadhuis zes van hen zijn reeds overleden. Het af sluiten van mijn levenstaak valt zwaar; jongeren zullen die taak overnemen en op hun wijze voortzetten. Mijn werk heb ik met vreugde gedaan, daarbij tegemoet komende aan mijn innerlijke drang tot dienen. Ik heb mijn werk echter slechts kunnen volbrengen dank zij de hulp van velen, wel in het bijzonder van mijn echt genote, die mij steunde en kritiseerde. Moge wijsheid u allen gegeven worden bij het oplossen van de problemen, tot gro tere bloei van Katwijk. De laatste ambtelijke handeling van de heer Boekhoven betrof de ondertekening van een telegram, dat volgens mededeling van de burgemeester gisteren werd ver zonden aan prinses Wilhelmina ter gele genheid van Haar verjaardag. Na de raadsvergadering was in de trouwzaal een intieme hijeen- komst, waar de scheidende gemeen- De nieuwe gemeentesecretaris van Katwijk, de heer J. C. Tiele- man (rechts), in gesprek met (van rechts naar links) de heer D. C. O. Boekhoven, mevrouw Boekhoven, de heer E. Boek hoven (zoon van de scheidende secretarisen diens vrouw. tesecretaris afscheid nam van het personeel der gemeente. Op deze hij- eenkomst werd achtereenvolgens ge sproken door de heer F. M. M. For- nara namens de hoofden van dienst, de heer H. van der Schee namens het personeel van de secretarie en het ontvangerskantoor, en de heer J. C. Tieleman, de opvolger van de heer Boekhoven. Nadat de heer Boekhoven deze sprekers had geantwoord, spoedden de heer en mevrouw Boekhoven zich weer naar de nu ontruimde raadzaal voor de receptie, die daar zou plaats hebben. Bijna vier honderd personen hebben daar de schei dende functionaris en zijn familieleden de hand gedrukt. Onder deze velen merkten we op. de hoofdambtenaren en ambtenaren met hun dames, de heer B. J. Thijssen uit Haar lem, voormalig gemeente-ontvanger in Katwijk, de inspecteur van het l.o. in de inspectie Leiden, mr. R. Warmoltz, voor malig hoofdinspecteur van politie, de.oud burgemeester van Valkenburg, de heer J. de Wilde, gemeentesecretarissen van vele omliggende gemeenten, een afvaardiging van de Katwijkse Reddingsbrigade, een afgevaardigde van de Koninklijke Neder landse Militaire Bond Pro Rege uit Utrecht, een afvaardiging van het tehuis- bestuur van het Pret. Militair Tehuis, predikanten, hoofden van scholen, be stuursleden van de Christelijke Midden standsbond en vele personen uit het be drijfsleven. vraagt voor de bezorging van een Stadswijk boven de 16 jaar. Aanvangstijd 3.30 uur. Aanmelden aan ons bureau Steenstraat 37, Leiden. Heel leuk feestprogramma r^ATERDAG zal het bestuur van de buurtvereniging „Ons Genoegen" ter gelegenheid van het derde lustrum van drie tot vijf uur recipiëren in het bestuurshuis van de woningbouwvereniging „Buitenlust". Het is „Ons Genoegen" in die jaren naar genoegen gegaan. Er zit in tegenstelling tot andere buurtverenigingen leven in de vereniging en wel zó veel dat ze ge makkelijk het lÖO-jarig jubileum kan halen. Op deze vergadering werd de buurtver eniging in het leven geroepen. Als eer ste voorzitter trad op de heer N. Verhoe ven. nu wijlen de heer D. Zandvliet tweede voorzitter. A. van Zuilen eerste secretaris, L. Verhaar tweede secretari; De heer G. Blansjaar was eerste pen ningmeester en Th. Bazel tweede pen ningmeester. De heer H. F. Meden dorp was algemeen-adjunct. Commissaris waren: mevr. J. M. van Ees-Gerrit: J. Heemskerk en mej. Koppers. Midden in de groei van de vereniging vertrok de heer Verhoeven naar elder: en werd de heer Medendorp tot voor zitter gekozen. Zij die in de loop der iaren ook in het bestuur zaten zijn: A. C. Verbeij, B. van Woudenberg, N. Breedijk, Th. Bazel. M. Kort, G. Taffijn en mevr. v. Ees-Gerritsen. De verstandhuoding met het gemeente bestuur en diverse gemeentelijke instel lingen is zeer goed. Het tegenwoordige bestuur bestaat uit de volgende personen: voorzitter H. F. Medendorp; tweede voorzitter N. Bree dijk; eerste secretaris A. G. Verbeij; tweede secretaris "P. C. Slootweg; eerste penningmeester B. v. Woudenberg; tweede secretaris M. J. Zaalberg; alge meen-adjunct M. Kort; commissarissen mevr. J. M. van Ees-Gerritsen, B. Hamer, W. Wierman. Hét bestupr heeft voor dit derde lustrum een feestcommissie in de arm genomen Behalve de receptie op zaterdag zijn er op 5 september volksdansen in de Ce- lebesstraat. Er is een draaiorgel en een band van de N.Z H.V.M. speelt. De vol gende dag worden geschenken gegeven in de bejaarden, zieken en kinderen van Op 7 september is er 's middags in het patronaatsgebouw een cabaretvoorstel- voor kinderen van 5-16 jaar, door 't gezelschap van Frans Weber uit, Haar lem. De sluiting van de festiviteiten zal 'jn om 19.30 uur in het patronaatsge- >uw door het gezelschap Frans Weber 1 de _M.E.B,-Band. Aanleg rijksweg Het ligt in het voornemen van rijkswa terstaat nog dit jaar een begin ie maken met de aanleg van het ontworpen nieu- rijkswegdek tussen de Maaldrift en het Rijnzichtviaduct. Deze nieuwe weg zal in Oegstgeest de Rhijnhofweg en de Rynsburgerweg kruisen. In verband daar mee acht Rijkswaterstaat het wenselijk dat betrokken weggedeelten aan het rijk worden verkocht. De Rhijnhofweg krijgt een onderdoorgang, zodat het verkeer langs deze weg van de aanleg van nieuwe rijksweg geen belemmering ondervinden Voor de Rijnsburgerv/eg ligt dit anders. Het is niet de bedoeling dat hier een aansluiting of onderdoorgang zal komen. Dit weggedeelte zal dus aar openbaar verkeer moeten worden ont trokken. Er zijn tegen deze onttrekking geen bezwaren bij het college of de raad ingekomen. Dankbaar KATWIJK AA\ ZEE Spreekbeurt Vanavond 8 uur spreekt ds. B. Haver kamp, Groenekan, in de kapel aan de Voorstraat. WARMOND Ophalen vuilnis In verband met de komende feestelijk heden zal het gemeentevuil in plaats van dinsdag 6 op maandag 5 september wor- Ucd opgehaald. GISTEREN was het de eerste dag van de jaarlijkse Oranjefeesten. Slechts een enkele maal stoorde de regen de feestelijkheden. Reeds vroeg werd aan de Overrijn de tra ditionele viswedstrijd gehouden, waarvoor goede belangstelling be stond. De prijswinnaars waren: 1. A. G. Wagter; 2. W. Wagter3. L. Freke. De kinderen konden genieten van een openluchtvoorstelling voor de r.k. lagere school. John van Brussels „De bonte kmdertrein" wist de bijna duizend kin deren op uitnemende wijze te vermatten. Reeds vroeg in de middag spoedden tich velen naar de Noordwijkerweg, .vaar om 2 uur het lunapark werd ge- Ringrijden Voor het ringrijden op de fiets stond reeds een lange rij jongens en meisjes op de Noordwijkerweg gereed. De prij zen waren voor: 1. Kees van Dijk; 2. Klaas Groenheide; 3. Willie Bergman; 4. Jeannette van Leeuwen; 5. Rieske Makkenze. Ook een aantal ponyrijders hield zich bezig met ringsteken. Hier werden prij zen gehaald door: 1. Leen Schaap; 2. Joke Haasnoot. Enkele paardrijders be proefden oveneens hun geluk. De prijs winnaars waren: 1. C. Houwaard; l. mej. E. Dorrepaal; 3. Jan de Haan. In de Van Egmondstraat traden de gegadigden aan voor het busspuiten. Hier werden de prfjzen gewonnen Honderden kinderen werden op het Oranjefeest in Katwijk aan den Rijn geboeid door de grollen van een paar leuke clowns. Foto D. Kruyt. door: 1. R. de Winter; 2. Hennie Groenheide; 3. Bart Minnee; 4. A. Luytcn; 5. Plet van Zuilen. De Harmonie Katwijk was ook in touw. Al in de morgenuren werd ee rondgang door het dorp gemaakt en df middags klonk muziek van de Turf- Het feest werd besloten met een grote lampionoptocht, waaraan medewerking verleenden de Harmonie "Katwijk, het C.J.M.V.-tamboer- en pijperkorps D.V.S. en de politiedrumband. Halte voor bussen In verband met de opheffing van de tram en de invoering van busdiensten bij de aanstaande winterdienstregeling van de NZHVM zullen van gemeentewege en kele voorzieningen moeten worden getrof fen. Deze omvatten het volgende: ter hoogte van de veiling Flora en ter hoogte van de r.k. kerk aan de Rhijngeester- straatweg dienen opstelplaatsen voor de bussen te worden gemaakt. Deze opstel plaats zal bestaan uit een verhoogde vluchtheuvel en een met betonsteen ver harde parkeerstrook. In verband met de verkeersveiligheid zal de vluchtheuvel bij de r.k. kerk aan de zijde van het fietspad worden voorzien van een hekwerk. Op de grenzen van de halteplaatsen zal ter aan duiding van de grenzen vanaf de halte plaats een witte tegel worden aange- Begln voetbalcompetitie Zaterdag gaat de voetbalcompetitie weer draaien. En de voetbalvereniging „Oegstgeest" krijgt het de eerste de beste wedstrijd niet gemakkelijk. Zij gaat zich meten met Spirit in Ouderkerk aan den IJssel. De wedstrijd vangt aan om 4.15 uur. Vertrek bus van r.k. kerk om 2.30 Het elftal: doel: W. Hillebrand; achter: J. Hoogewoning en P. Slootweg; midden: H. Sollie. J. v. d. Voort, E. v. d. Mark; voor: J Filippc, R. v. d. Valk, H. Selier, P. Janssen, N. Hollander. Op het terrein aan de Laan van Alke made wordt een trainingswedstrijd ge speeld tussen twee elftallen van Oegst geest. Aanvang 4.15 uur. De pupillen gaan naar LeidenV.N.A., vertrek 2.45 ur per fiets van de r.k. kerk. De junio- sn gaan naar Lisser Boys. aanvang 3 ar. Vertrek Laan van Alkemade per bus Begroting 1961 Op de woensdagavond aan de raad aan te bieden begroting va nde algemene dienst is uit het gemeentefonds een extra uitkering van f 170.233,64 geraamd. Hier bij is rekening gehouden met f 80 000 aan extra inkomsten uit belastingverhoging. Ware dit niet het geval dan zou de be groting een ongedekt tekort van f 25.000 vertonen. Raad vergadert De gemeenteraad vergadert volgende week woensdagavond half acht. Er staan twintig punten op de geanda. Aan de orde komen onder meer de volgende voorstellen: benoeming leden woning- ruimtecommissie, goedkeuring van reke ningen, aanbieding van de gemeentebe groting voor het volgend jaar, behande ling beroepschriften, onteigening van water in de Oudenhofpolder, geven van namen aan de openbare scholen, onttrek king van een gedeelte van de Rijnsburger- weg aan het verkeer en comptabiliteits- besluiten. Verjaardag Volgende week woensdag hoopt jhr. B. C. C. M. M. van Suohtelen, Louise de Colignylaan 23, oud-gouverneur van Su matra's Oostkust zijn vijfenzeventigsite verjaardag te vieren. Gronden voor tuinders In de raadsvergadering van 29 juni is bij de behandeling van het uitbreidings plan in hoofdzaak door mevrouw P. H. Smits-Witvliet iets gezegd over het ver krijgen van vervangende gronden of nieuwe polders ten behoeve van boeren en tuinders. B. en W. stellen de raad voor een commissie in te stellen uit de raad, die schriftelijk de raad suggesties zal doen. Het college stelt voor in deze commissie te benoemen de raadsleden mevr. Smits-Witvliet, P. van der Hulst. P. van Nieuwkoop en K. Veen. Aankoop Hofdijck 50 De met de familie Lubbe gevoerde on derhandelingen hebben tot resultaat ge had dat deze bereid is het pand Hofdijck 50 met schuren, erf en tuinland aan de N.C.R.V.: groot t.v.-spel over de martelaar John Brown Misschien herinnert u zich nog het heel oude, uit Amerika naar ons land overgewaaide liedje „John Brown stierf voor de vrij heid van zijn slaaf, en zijn ziel juicht bij God" Nu, over deze grote figuur uit de gewapende strijd van Amerikanen tegen de staat om de afschaffing van de slavernij handelt het grote televisiespel dat de NCRV zondag avond a.s. uitzendt. Het is een stuk met een uitzonderlijk zware rolbe zetting, hetgeen tot nu toe opvoe ring op het toneel heeft belem- In december 1959 was het honderd jaar geleden, dat John Brown, afkom stig uit Torrington in Connecticut, we gens deelneming aan de strijd tegen de slavernij in Charlestown werd opge hangen. Het spel behandelt de laatste levens jaren van deze door zijn godsdienstige overtuiging gedreven martelaar voor de vrij-verklaring der negers. De Ameri kaanse schrijver, die in 1933 dit biogra fische stuk schreef onder de titel „Gal lows glorious" heeft kunnen beschikken over een schat van nauwkeurige histo rische gegevens, zodat het gegeven niet vertekend is door allerlei fantasie, in vele gevallen dikwijls nodig om historie weer tot aannemelijk leven te brengen. Ds. C. M. de Vries uit Hilversum heeft onder zijn pseudoniem Ted Loge man het st.uk vertaald en het de titel „John Brown" gegeven. Voor zover men kan nagaan is het spel in Nederland nog niet eerder op gevoerd. Samenwerking met de Toneel groep Theater maakte nu televisie-op voering mogelijk. Zoals gebruikelijk bü zondagavon/i-toneel van de NCRV is de opvoering al geschied en op tele- recording vastgelegd. „John Brown" omvat 21 rollen. De titelrol wordt gespeeld door Richard Flink en onder de overige medespelen den zult u Elly van Stekelenburg. Mar line Crefeoeur, Maxim Hamel, Donald Jones en Ben Grocnier zien. Commeniaar Herinneringen U'R MOET wel een trilling van ont- ■L/ roering door de Nederlandse huis kamers zijn gegaan toen daar gister avond via de radio de stem van konin gin Juliana klonk in de meest innige rede, welke zij ooit in het openbaar heeft gehouden. „Moeder is 80 jaar geworden en ik ben bij haar met een hart vol dank baarheid dat ze nog bij ons is", dit wa ren wel echt woorden van een dochter die gelukkig is op haar moeders ver jaardag. En verder in haar toespraak: „Moeder en ik denken vandaag samen Vaderdie wij na 26 jaar nog steeds vanavond 0 Ook vanavond wordt de televisie uitzending, verzorgd door de VARA, onderbroken door reportages uit Rome. Het programma ziet er daar door als volgt uit: 8 uur NTS-jour- naal, 8.20 uur Olympisch allerlei, 8.30 uur VARA met actualiteiten en poli tiek overzicht, waarna om 8.50 uur Greetje Kauffeld een kwartiertje liedjes zingt. Om 9.05 uur uit Rome zwemfinales en filmoverzicht en om 10.15 uur nog een VARA-film over moderne raketten. Onze koningin legde er nog eens de nadruk op, dat de jarige alleen in de familiekring haar feestdag wilde vie ren. Daarom hebben radio en televisie het in de nationale programma's ook ulleen gezocht in herinneringen en wij willen gaarne zeggen dat wij nooit betere programma's op feestdagen van het KoninklijJc Huis hebben gezien en gehoord. De sfeer van intimiteit, opgeroepen door de rede van de koningin bleef als het ware bewaard in deze herinne ringsprogramma's. De radio wijdde een zeer verzorgde uitzending aan herin neringen uit de jaren waarin koningin Wilhelmina „in ballingschap" met haar volk meeleefde en meestreed: velen, die toen in haar nablijheid verkeerden, vertelden daarvan. De NTS had een soortgelijk program- in de uitbeelding van de ontwikke- de LISSE Geen spreekbeurt Wegens ziekte van ds. Baay gaat de bijeenkomst van de Oud-Gereformeerde Gemeente vanavond niet door. TER AAR Zaterdag 3 september wordt weei oud-papier opgehaald voor het Dorps huis, aanvang 2 uur. De vorige actie bracht f354.22 op. gemeente te verkopen tegen f 60.000. Hierim zijn alle schadevergoedingen be grepen. De ontruiming van erf en be drijfsgebouwen zal uiterlijk 1 mei 1961 plaats hebben. Het op het terrein staande kastje zullen de gebroeders Lubbe mogen afbreken. De ontruiming van het woon gedeelte zal pas geschieden nadat een passende woonruimte is gevonden. Water Oudenhof In 1958 is onder meer besloten tot de onteigening van diverse percelen water tot een totale grootte van 4031 m2 vam de polder Oudenhof. Pogingen om door minnelijke schikking dit water te ver krijgen hebben niet het gewenste resul taat gehad. B. en W. stellen derhalve de raad voor tot het instellen van een pro cedure bij de rechtbank over te gaan. Schoolnamen Burgemeester en webhouders stellen de raad voor de eerste openbare lagere school de naam Terweeschool te geven. De tweede openbare lagere school wordt dan Floraschool. Woonruimtecommissie Burgemeesber en webhouders stellen de raad voor de volgende personen voor het tijdvak van 1 oktober 1960 tot 1 oktober 1961 te benoemen tot lid van de woon ruimtecommissie: D. M. van Nes, voor zitter, mevr. G. Bouma-Voetberg, mevr. G. A. Kramers-de Vlaming Pleysier, P. van Nieuwkoop en J. H. Thorn, Een 10-jarig jongetje was zoek. By onderzoek bleek, dat hy om de een of andere reden niet thuis durfde te komen en daarom de nacht had doorgebracht ln de schuur van de buren. Op de Koningin Wilhelminaboulevard kwam een bromfietser in botsing met een Duitse Mercedes. De auto werd flink beschadigd. In onderzoek is een diefstal uit een geparkeerde auto. Een inwoner van Noordwijk aan Zee heeft van een drietal baldadige jongelui enkele vlaggestokken afgenomen. Drie jongens, niet in het bezit van een rijbewijs, gingen met een auto toeren. Vlak bij Amsterdam raakte de wagen in een sloot. Twee van hen moesten met ernstige verwondingen in een Amster dams ziekenhuis worden opgenomen. Een moeder, uit Duitsland afkomstigr1 miste haar 13-jarig dochtertje. Dank zij vorbeeldig „teamwork" van de Wassc- naarse en Noordwijkse politie, kon het meisje in Wassenaar worden opgespoord. Zij was langs het strand naar Wassenaar getippeld. Oranjefeesten De Oranjefeesten te Noordwijk Binnen zijn ingezet met volksfeesten. Bij het ringsteken met versierde fietsen werden de prijzen voor versiering toegekend aan: 1. Nelly den Elzen. 2. Ankie Muller. 3. Toos den Elzen, 4. Ria Wassenaar. Bij het ringsteken werden de prijzen als volgt behaald: 1. M. v. d. Berg, 2. Rie van der Zalm. 3. Wim den Elzen, 4. J. Bierman, 5. J. Landman, 6. Tiny den Elzen, 7. H. Muller. Het kussenslaan had het volgende resultaat: 1. C. Boon, 2. N. Steenvoorde, 3. W. Peschier, 4. N. v. d. Berg. Dames: 1. Trees v. d. Holst, 2. Jopie Hermans. Tobbetjesteken: 1. Paula Vliet Vlieland, 2. C. Caspers Pz, 3. Riet Hogervorst, 4. Marjan Hoogeveen, 5. Tiny Verwey, 6. Greetje Koeman, 7. J. Noppe, 8. Gerda Rijnders. Stoelendans: 1. Aad van Weghel, 2. Henny Scheurwater, 3. Annie van Weg hel, 4. Mien van Weghel, 5. Miep van der Meer, 6 Coby Zonneveld, 7. J. de Rid der, 8. P, Waasdorp. Feest Berghstichting Gisteravond werd Oranjefeest gevierd op de Dr. mr. W. van den Berghstichting, Medewerking verleenden Crescendo en De Echo der Duinen, compleet met drum band, majorettes en jeugdkorps. Er werd geconcerteerd op het sportveld en een geslaagde lampionoptocht volgde. Geslaagd Enkele leden van de Noordwykse Red dingsbrigade wisten een paar moeilijk te behalen diploma's in de wacht te slepen. Voor het examen strand wacht A slaagden mevrouw J. Weenk-Bal en de heren P. v. d. Ploeg, J. Heyberts en A. Akkerman. Voor het examen strandwacht B slaag den mej. M. van Steyn en de heren H. Weenk en J. van Went. Opdracht Het aannemersbedrijf C. G. J. van Alkemade te Noordwijk heeft van ar chitect G. T. Rietveld te Utrecht op dracht gekregen om voor de familie Erdman uit 's-Gravenhage een grote villa in Wassenaar te gaan bouwen. koningin en haar volk: van het portret van het „koninginnetje met hangend haar" op de eerste haar beeltenis dra gende postzegel tot televisiebeelden toe. Ook hier werd een groot deel ge wijd aan de oorlogsjaren, ook hier haal den velen herinneringen op. Wellicht het meest geslaagd echter was de eerste NTS-uitzending, ook vol herinneringen. Hierin sprak een van de petekinderen van prinses Wilhelmina. Wilhelmina-Lijsje van Riel de dochter van de eerste leermeester van de prin ses mevrouw Loosjes-Gediking die nog de aantekencahïers van haar vader be zit, een Engelandvaarder, een mijn werker. kortom, veli doodgewone Nederlanders die elk hun eigen verhaal hadden over ontmoetingen met een ge liefde vorstin. Tot slot sprak de minis ter van Staat prof. Gerbrandy een per soonlijke gelukwens uit. Zeer charmant was ook het „herin neringscabaret", geleid door mevrouw Rika Hopper in haar eigen kamer, op nieuw een boeiende sfeer van intimiteit oproepende. dccfi vanavond Voor de laatste maal gaat vanavond het zomeravond-amusementsprogram ma „Poste Restante" van de NCRV de ether in. Nog eenmaal de bekende rubrieken en de wedstrijd „Doe het zelf". U kunt luisteren van 8 tot 9.15 uur Om half tien weer gepoetste pla ten en tussen 10.10 en 10,30 uur orkest en pianowerken van Liszt. Om 11 uur begint een orgelconcert, te geven door Piet Kee in de Grote Kerk te Alk maar, waar hij werken van Swee- linck, Pasquini en Schumann uitvoert. e In het AVRO-programma concer teert tussen 7.35 en 8.40 uur het Om roeporkest onder leiding van Henk Spruit. U hoort dan werken van Mozart en Richard Strauss en de tenol' Naan Pöld zingt liederen van Mahler Daarna tot 12 uur nieuws, reportages uit Rome en lichte muziek. Programma voor morgen VRIJDAG 2 SEPTEMBER I960 Hilversum I, 402 m. 746 ko/s. VARA: 7-00 Nws 7 10 Gym 7 20 Gram 8 00 Nws 8-18 Gram 9.00 Gym v d vrouw 9-i0 Gram. (9 35—9 40 Waterst) VPRO: 10 00 Dit en 05 Morgenwijding 20 Gram 10-35 Amus muz l'l.OO 2 20 Regeri-ngsuitz: VARA: V d kleuters 1 AVRO: 12 00 J- Uitz v d landbouw 21 3o L,ana- en tuin- bouwmeded 12.33 Sport en prognose l'2-50 Pianospel 13-0o Nws 13 15 Medc-d en gram 13,25 Orgel en hobo 13-55 Beursber 14 00 Jiddisch progr 14.30 Gram 15 05 Gevar progr. VARA: 16.00 Hammondorgel en zang 16 30 V d zieken 17-00 V d jeugd 17.25 Poiitiekapel- 18,00 Nws 18.15 Vlaamse notities 18 20 Latijnse klanken 18.50 Act 19 00 V d kind 19 10 Kinderkoor. VPRO: i9 30 Het platte, land, nu, gesprek 19-45 VPRO-nws. 20 00 Nws 20 05 Zo zijn ze. lezing 20 10 De dich ter JanJHanlo. lezing 20-20 Voordracht en 20.35 De x 20 50 Volksontwikkel ing in België. progr 22 15 Buitenl VARA: 2100 weekoverz 22-30 Nws 'VPRO: 22 40n Zoi.. om de mons, gesprek- VARA: 23.00 Soc nws ln Esiperanto 23-10 Muziekrevue 23 55 Hilversum II, 298 m. 1007 kc/s KRO: 7-00 Nws 7.15 Gram 7-45 Morgengebed en overweg-lne 8 00 Nws 8-13 Gram 8 55 V d vrouw 9 40 Gram 10 10 Gram 11 00 V d zieken 11-40 Gram 11.30 Koning en Aoos- »el. toespraak 12-00 Middagklok-noodklok 13 00 Gram I6-10 Vaticaanse 13.25 Gram 18 30 Rogeringsuit: Het emlgra" 7e Intern Vocaüstenconct GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (over de 4e lijn) Vrijdag 2 6eptember 1960 van 18—20 strawinskiy: Petrouschka - *-* Ris Sympho- II Peter Tsjai-kowskyDe Notenkraker o-p, 71 (Ballet in 2 bedrijven). l'Orches- tre de la Suisse Romande olv Ernest

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 4