LANGEZAAL 6 Haringvisserij staat voor structurele problemen Grenssluiting in Berlijn Deze - of helemaal geen toto Dader aanslag op Madjali in arrest Japan zoekt uitweg Morgen laatste dag van onze grote show ZEER BEKWAAM (HEF MONTEUR SCHOONMAAKSTER Poiifsch©fi! EEN SEKRETARESSE EEN MEISJE Fijnbankwerkers Bankwerkers [deBoeF's NIEUWE LEIDSCHE COURANT 11 DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1960 Weinig opwekkend L.E.I.-rapport Oude vaartuigen niet rendabel T"\E AFDELING visserij van het Land- ■*-' bouw Economisch Instituut heeft van- daag: een rapport uitgegeven, waarin uit voerig studie is gemaakt van de bedrijfs resultaten van de Nederlandse haringvis serij in de periode 1950-1960- Het (weinig opwekkende) rapport komt tot de con clusie, dat de haringvisserij in Neder land eigenlijk drijft op de moderne trawlloggers. De resultaten van de drjjf- nctioggers zyn in vele gevallen zodanig, dat met een tekort werd gewerkt. De haringvisserij staat voor grote structurele problemen, zo staat in het rapport te lezen. De oude vleetlogigers met een geringer motorvermogen worden meer en meer vervangen door trawlers met een aanzienlijk groter motorvermo gen. De vangcapaciteit van deze nieuwe sohepen ligt belangrijk hoger dan die van de oude vaartuigen, waarvan de kiel in vele gevallen bijna een halve eeuw geleden werd gelegd. Het in de vaart brengen van de nieuwe schepen heeft bovendien geleid tot een verschuiving van de aanvoer van zoute haring aanvoer van verse haring. Naast de technische en economische problemen, welke de vlootvernieuwlng met zich brengt, stelt ook de natuur, reder en visser voor moeilijkheden. Uit het overzicht blijkt dat na 1954 de be langrijke najaarsvangsten met de vleet zijn achteruitgegaan, waardoor de be drijfsresultaten van de visserij met de vleetloggers ongunstig worden beïnvloed. Het aantal nieuwe sohepen is nog be trekkelijk gering, met het gevolg, dat bijna de helft van de vloot gedurende de wintermaanden moet worden opge legd. Een groot deel van de bemanning moet dan elders werk zoeken. Dit is in het bijzonder voor de Schevendngse vloot het geval. Rentabiliteit Wat de rentabiliteit betreft blijkt dat de oude vaartuigen van 1950 tot en met 1954 een gering resultaat opleverden doch daarna met uitzondering van 1958 met een tekort werkten. De nieuwe schepen met een groot motorvermogen zijn pas na 1955 geleidelijk in bedrijf gebracht en hadiden een gunstig bedrijfsresultaat. In de haringvisserij zijn de inkomsten van de bemanning ten nauwste afhan kelijk van de opbrengst van de vangst. Het verschil tussen oude en nieuwe sche pen komt dan ook duidelijk tot uitdruk- king in die verdiensten van de beman ning. Het inkomen van een opvarende op een nieuw schip ligt ruim tweemaal zc hoog ais dat op een oude vleetlogger. Bij nadere beschouwing van de renta biliteit blijkt, dat gunstige bedrijfsre sultaten vooral waren te danken aan de tnawlvisserij op haring, De trawlvisserij op verse zeevis gedurende de winter maanden was voor de oude schepen esgevend en droeg voor de nieuwe tigen slechts weinig bij tot de gunstige «uitaten. Voorts is aandacht besteed aan de po sitie van dc rederijen te Katwijk ii band met het ontbreken van een eigen haven. De scheiding tussen rederijplaats aanvoerhaven betekent voor de gro tere vaartuigen extra-kosten van onge- eer f 6.000 per jaar. Ten slotte is nagegaan in hoeverre re derij en haringhandel elk hebben bijge dragen tot het totale resultaat van het bedrijf. Immers de meeste rederijen ex ploiteren niet alleen schepen doch ne men ook deel aan de haringhandel. Uit het overzicht blijkt, dat het re- dierijbedrijf gunstige en ongunstige ja ren had en over de periode 1953 tot en met 1957 op een totale aanvoerwaarde van f 152 min. geen winst of verlies maakte. De haringhandel leverde een verlies op, bij een totale omzet van f 129 min., waaronder begrepen de tegen lage prijzen verkochte zoute ha ring naar Oost-Europese centraal in kopende landen. Chroesjtsjef wenst een neutraal Turkije De Russische premier Nikita Chroesj tsjef heeft zich, volgens een vandaag ge publiceerde boodschap, tot de Turkse mi litaire junta gericht en generaal Gursel verzocht de weg der neutraliteit te wil len volgen. (Vervolg van pagina 1) Aanvankelijk verliep het verkeer met Berlijn geheel normaal. Er werden geen passages afgeboekt en alle vluchten kon den doorgang vinden. Bij de sectorgrens oefende de „Volkspolizei" controle uit. Reizigers moesten vertellen hoe lang hun verblijf in West-Berlijn zou duren wat het doel ervan was. Wie zo dom te zeggen, dat hij naar het vluchtelingen- eongres ging, werd teruggestuurd. Na het indienen van de protesten bij de Sowjetumie kwam er echter plotseling een stroom van berichten over inciden ten. Reizigers werden ruw behandeld, iet alleen in de stad zelf maar ook op e wegen naar het oosten. Ongeveer 27 iensen werden uit de treinen gezet. Bij de teruggezonden auto' waren ook de vagen van deelnemers aan het congres 'an de Baptisten. Volgens de commumis- en gingen deze mensen naar een „ophit- ers-bijeenkomst". Karei Doorman niet weer naar N.-Guinea? De Japanse ambassadeur in Den Haag deelde mede van de Nederlandse rege ring de verzekering te hebben ontvangen, dat het smaldeel na het bezoek aan Japan niet naar Nederlands Nieuw- Guinea zal terugkeren. Van de zijde van het Nederlandse mi nisterie van buitenlandse zaken verklaart dat de regering in de dreigende houding van de Japanse vakbond van havenarbeiders geen aanleiding ziet het bezoek van de Karei Doorman af te ge- Jac. Cats-herdenking in de Trèveszaal De Mij. der Ned. Letterkunde organi- ïert t.g.v. de 300ste sterfdag van Jacob Cats op 12 september een plechtige her denking in de Trèveszaal op het Binnen hof (no. 20). Het programma, dat om 11 uur begint, vermeldt een toespraak van prof. dr. L. W. G. Scholten over Cats als staatsman, een toespraak van prof. dr. E. Rombauts over Cats en Vlaan deren en een bezichtiging van de voor malige vergaderzaal der Staten van Holland, thans Eerste Kamer der Staten Generaal, onder voorlichtende leiding van mr. J. A. Jonkman, voorzitter der Eerste Kamer. Munsters waarschuwen: Geen clwang van minderheid (Van onze parlementsredactie) De regering kan niet de mening on derschrijven dat bij de wijziging van dr Loterywet een betrekkelijk kleine minderheid haar wil aan een grote meerderheid zou hebben opgelegd. By i overleg waren niet alleen een min heid en een meerderheid en de Tweede Kamer betrokken, maar tevens de regering enerzyds en de Tweede Ka- anderzijds. Men mag verlangen dat ook rekening wordt gehouden met de inzichten van de regering, die volgens eigen verantwoordeiykbeid handelt. Dit zeggen de ministers Beerman (justitie) Klompé (o., k. en w. ad interim) in 1 memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over het wetsontwerp tot wijziging van de Loterywet, waarbij de •portoto wordt geregeld. Op die eigen verantwoordelijkheid van de regering heeft minister Beerman het oog gehad, toen hij in de Tweede Ka- opmerkte dat „een verwerping van dit wetsotnewrp tot een zodanige con stellatie zal voeren, dat binnen afzien bare tijd een gespannen politieke situa tie zal ontstaan." Dit betekende dat het als tijdelijk bedoelde beleid, dat tegen de achtergrond van het rapport-Wiarda gevoerd, niet zou kunnen worden voortgezet indien het wetsontwerp niet aanvaard zou worden. Niet te verwachten Van de regering mag niet worden verwacht dat zy na verwerping van het voorstel een nieuw wetsontwerp zou indienen, waarin de grenzen voor df sportprysvragen ruimer worden getrok ken dan in het aanhangige voorstel. Van de uiterste mogelijkheden die de huidige Loterywet nog biedt, zou niet opnieuw gebruik worden gemaakt, want vas alleen verantwoord met het oog :n te verwachten nieuwe wettelijke maatregel. Anderzijds zou de regering bij verwerping te maken hebben gekre gen met de wens van de Kamermeer derheid dat continue vergunningen wor den verleend voor sportprijsvragen. Uit deze tweeslachtigheid moest naar het oordeel van de regering te eniger tijd een gespannen politieke situatie ont staan, zeggen de ministers in hun me morie van antwoord. Het algemeen belang is ermee gebaat dat voor de sportprijsvragen een opzet wordt gevonden, waardoor het instituut, ondanks de bezwaren die er aan ver bonden zijn, aanvaardbaar is voor een zo groot mogelijk deel van de bevol king. De aanvaardbaarheid van de sport- prijsvraag als zodanig gaat boven de beslissing over de hoogte van de prijs, aldus de ministers Beerman en Klompé Vermiste jongen verdronken Iii de bouwery in de Mgr. Nolenslaan in Schiedam is woensdagmiddag een gru welijke vondst gedaan. Personeelsleden van de firma Muys en De Winter vonden in het kelderwater van de betonfunderin- gen het stoffeiyk overschot van de acht jarige Schiedamse jongen W. H. M. Franken. Deze jongen werd sinds 24 maart 1959 vermist. Hy moet toen zijn gaan spelen in de betonnen kelders, die reeds waren gestort voor de winkelgalerijen in de Mgr. Nolenslaan. Vermoedelijk is hij in de duistere kelders naar de kelders voor de stookplaats van de centrale verwarming gestapt. Deze kelders zijn ruim 1.30 meter lager gelegen. Anderhalf jaar geleden werd de bouw van deze winkelgalerijen tijdelijk gestaakt. Men heeft toen de kel ders onder water gezet. De jongen moet vorig jaar van het ondiepe water in het diepe water zijn gestapt en onzichtbaar vanwege de betonnen vloeren zijn ver dronken. Langnese Elskrem GmbH, behorend tot het Unilever-concern, zal te Hep- penheim een nieuwe roomijsfabriek bou wen. die de grootste en modernste op het Europese vasteland moet worden en 27 miljoen D.M. zal kosten; het aantal werknemers wordt 650. Radio Amman heeft in een speciale uit zending voor Syrië, president Nasser en zijn aanhangers verantwoordelijk gesteld voor de aanslag op de Jordaanse premier Madjali. De regeerders van de Verenigde Arabische Republiek hebben openlijk be kend trots te zijn op hun „misdaden er moorden", aldus de radio. Tijdens een persconferentie over d( bomaanslag van maandag verklaarde ko ning Hoessein, dat zijn land de nodige maatregelen zal nemen om aan dergelijke agressie door de V.A.R. een einde te maken. „Ik dreig niet met oorlog, doch als wij moeten vechten, zullen wij vech ten voor de vrijheid van de Arabische wereld. Als de situatie uit de hand loopt, zullen wij niet de verantwoordelijkheid dragen voor een eventuele actie, die wij zouden moeten ondernemen, met inbegrip van gewelddadige actie", aldus de Koning. Een der daders van de aanslag op pre mier Madjali is gisteravond in Amman gearresteerd. De arrestant wordt beschre ven als „een derde man", is geen rege ringsambtenaar. Zoals bekend worden twee regerings ambtenaren, die maandag naar Syrië zijr gereisd, de hoofdschuldigen van de aan slag genoemd. Het Japanse ministerie van buiten landse zaken heeft heden verklaard dat de Japanse regering nog steeds tracht tot een minnelijke schikking te komen met de Nederlandse en Indonesische regerin- en over het bezoek van de Karei Door- tan van 8 tot 12 september. Japanse zakenlieden zouden volgens P. vrezen dat Indonesië wraak zal ne- ten door Japans handel te belemmeren als het bezoek van de Doorman door- De Japanse minister van buitenlandse zaken heeft in het parlement verklaard, dat het land zich zal houden aan het internationale gebruik. Hij zeide, dat Indonesië een goed vriend is van Japan. Nalatigheid Interpol Rapport Scotland Yard bleef in Den Haag liggen Naar thans blijkt had de politie in Amsterdam maandag reeds in het bezit kunnen zijn van een rapport van Scotland yard, dat achtergrond geeft aan de vorige week in Amster dam door de politie „mogelijk ge- ensceneerde" genoemde schilderijen diefstal. In het rapport, dat werd samengesteld op verzoek van het bureau van inspec teur Postma, worden inlichtingen ver strekt over Cook, Scaramanga, Sykes en Catherina Dent Brocklehurst. Voorts bevat het informaties over de eigenaar van de schilderijen, die als vermist wer den opgegeven, de heer Leapman. Het rapport heeft de Amsterdamse politie niet tijdig bereikt, omdat het. zo heeft een zegsman Interpol in Den Haag ver klaard. door een misverstand op het Haagse bureau van Interpol is blijven liggen. Het rapport was vrijdag door Scotland Yard, via Interpol, naar Neder land verzonden. Er wordt onderzocht hoe het rapport in Den Haag is blijven ste ken. „De fout ligt hier in Den Haag en niet bij Scotland Yard", zo verklaarde de zegsman van Interpol. Kamerlid vraagt over prijs studenten-eten Het Tweede-Kamerlid Vermeer (P.v. d.A.) heeft schriftelijk gevraagd aan de minister van O. K. en W. of het waar is, dat de minister heeft besloten voor het komende studiejaar de bijdrage aan de studenteneettafels van 40 tot 30 cent per maaltijd te verlagen, terwijl hij toestem ming gegeven heeft de prijs per maaltijd tot f 1.30 te verhogen. De heer Vermeer vraagt zich af, hoe deze beslissing valt te rijmen met de uitspraken van de minister in de nota in zake voorzieningen voor studenten, dat een voortgaande verhoging van de ver koopprijs tot een daling van het aantal verkochte maaltijden heeft geleid en dat goede voeding van studenten een der eerste voorwaarden is voor optimale ge zondheid. PRIJZEN VOOR KOERIERS I TOT 20 WOORDEN t 1.— VAN 20 TOT 30 WOORDEN t 1.50 KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST Personeel gevraagd 9 Mevrouw Oosterhoff, Ster- rewacht 9, zoekt nette werk ster voor 2 dagen per week. (Jevr. meisje of werkster voor 3 ochtenden p. w. Me vrouw J. den Haan, Kanaal straat 23, Rijnsburg. Mevr. Zimmerman, v SandeBakhuyzenlaan 3, hulp van werkster of ir genmeisje. 9 Gevr. nette hulp in de huish. bij weduw Kunnende koken oor d. en n. V.g.g.v. Pret- ge werkkr., oliestook aan- ezig. Mevr. Birrer, Bloem- camplaan 40, Wassenaar. T. no. 01751—9970. By de Boer's zelfbediening kunnen enkele flinke meis jes 1519 jaar worden ge plaatst. Aanmelden bij de chef. Haarlemmerstr. 164-166 Verkoopster; Victorie- mag. Hogewoerd 22 vraagt voor de afdeling Luxe en huishoudelijke artikelen een verkoopster. Liefst m. enige ervaring. Aanm. na 6 uur. Rijnkade 12 (b. d. Zijlsingel) 9 Werkster gevraagd voor 2 I "nhtenden per week. Mevr. I Schipper, Zoeterwoudsesin- ?el 21. Gevraagd winkeljuffrouw. I Drogisterij en Fotohandel J. I M. A. Waterreus, Voorstraat "5, Katwijk aan Zee. Aanm I Voorstraat 15, Winkel, des I avonds 89 uur Larixlaan 7 I Gevr. 2e bediende, een 3e I bediende en een leerling banketbakker. Stolp's Ban ketbakkerijKooilaan 19. T. po. 75157. Aangeb. Etna kachel staat. Prof. Debijelaan 24, Voorschoten. Diversen Leidse Autorijschool. Op leiding voor alle rijbewij' zen A, motor, scooter, auto, C.E. D.E. vrachtwagen en bus. De rij school waar uw vader reeds leerde rijden! Hooigracht 6 telef. 21280, Leiden. 9 Kinderrijwielen v.a. f 49-! Sportrijwielen v.a. f 89. Ook Rudge en Simplex voorradig Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3 Telefoon 24409. 9 Parapluie reparatie (ook voor opvouwbare), wandel stokken - invalidestokken rubberdoppen - Parapluie- magazijn Van Oerle, Haar lemmerstraat no. 95, bij de Vrouwensteeg. Leiden. ens en 's-avonds. W. Wie- nn. Celebesstraat 22 Oegst- T<? huur evraacd Onderwijzer zoekt zit- ei «laaDkamer. Brieven onder 0. 6093 bur. blad. Onderwijzer zoekt zit- «laankamer met kookgele- eenheid. Br. no. 6074 bur. bl. To koon fevraasd Pedaalorgel of ander groot "reel gevraagd, minstens 3 «nel. liefst groter. Brieven ■net priis en omschrijving "nder no. R 4116 bureau van ""t blad. Huis te koop gevraagd v 'elfbewoning voor nu of la- <er i.b.v. groep I (geen pieuwbouwi. Br. no. 609 bur "an dit blad. Huisorgpl te koop gevr "nor pasgehuwd echtpaar, 1;pfst met eiken ombouw Ongave prijs, merk en ann- '"1 registers Poppeliers. Pa- "adijslaan 15B, Rotterdam "el 010—112343- Kachel In prima staat v. Srote kamer of keuken door A. v. Veen, Kanaalstraat Aangeboden een kolen haard in prima staat. Hoog- madeseweg 30. Leiderdorp, Te koop 800 vloertegels 15 x 1.5 em p. st. 12 ct. Par tijtje glas 60 x 38 cm per stuk 30 ct. 3 centrale verw ketels. Lijsterstr. 15, Leiden Tel. 25962. Aangeb. prachtige kin derwagen. weinig gebruikt, lichtgrijs met chroom f 60.-. Te bevragen onder no. 6095 bur. van dit blad. Aantrekkel. prijzen. Leids Autoverhuurbedrijf N.V., Papengracht 5a, Leiden. Tel. 01710—31511. 9 Du-Ny, de enige zeeploze toiletzeep haalt het vuil van de huid en uit de poriën. Dus minder overhemden en blouses wassen. 9 Gebruikte rywlelen, groot en klein, ook sportfietsen, alle merken. Enorme voor raad. Ook prima school- en werkfietsen. Van der Mey. Hooigracht 66. Leiden. 9 Zoekt u een zaal voor re petities of kleine vergade ringen?? Komt U eens kij ken op de Hooglandse Kerk- gracht 42. Billijke condities. Kaplaarzen, deze week m. 7o extra korting. Profiteer n deze aanbieding. De Lederhal, Rijnstraat 3. 9 Echt Fins hardboard 1.90 per m2. 122 x 153 f 3-50, 122 x "3 f 4.25. 122 x 214 f 5.-, 122 255 f 5.70. 122 X 275 f 6.35 z. Deurplaten f 4.15 P. pl De timmerwinkel, Uiterste gracht 168. 9 Kredieten t'm f3000 (voor iedereen) voor aankoop meu belen en woningtextiel. Di- in fabriek enorme keu- besparing, uiterst soe pele betalingsregeling en strikte geheimhouding. Vr vrijblijvend inlichtingen. Postbus 538 Den Haag.. 9 Laat door ons uw matras overtrekken. Weer als nw terug in één dag. 2-pers va f 1950 De Kleine Winst ■«•lommerstraat 51. Rijwiclkoopjes. Gazelle sportrijwiel 95. Locomotief supersport, kabelremmen f 105. Raleigh sportfiets f 95 Germaan f 85. Tourfiets f 85 Alles in staat van nieyw en vol jaar garantie. Rijwiel handel Siouke. Hogewoerd 9 Gerecht in. telef. 23007. Warme maaltijden en lun- van 12.30-2 uur. Diner 5.30-7 uur. GroeDsmaal- tiiden en koffietafels voor disputen en andere gezel schappen Logies voor tijde lijke gasten. 9 Katwiik opgelet, Vrijdag markt. Onze super wit rib heren soortgoed. alle mate" nu f 1.98. mooie kwaliteit lange jaeger onderbroeken borstrokken, alle mater f 3.9 borden Janle Katwijk ongelet. Vrijdag markt' Zo zijn er weer onze bekende heren pyama's alle maten f 5.98, flanellen nacht japonnen tot 52 nu alle ma ten f 3.98. Leuke jongens 1 pyama's zie borden. Japle. Duizenden bezochten reeds deze unieke tentoonstelling. Morgenavond op veler verzoek nogmaals optreden van RIA VALK. Vrij toegang. - Elk uur film - De gehele dag demonstraties. Tot ziens op onze laatste dag in den Burcht. Stille Rijn 3-4 Leiden Tel. 26545 9 9 TJw "Wïnk elïer verkoopt KOppm THÉË ftOOOtfÉ«H f l56 e. 25O GR. CAYLOW-MEl^AlJdg 0.9OP. looSft. Garage bedrijf, Hoofddealer van een gerenommeerd merk, vraagt een Vereist wordt: -fr Volledige vakkennis van diesel- en benzineauto's, -fr Kennis van werkplaats-administratie. Gewend met cliënten en personeel om te gaan. -8- Geboden wordt een prettige werkkring met koffie pauze tussen de werkuren. HOOG LOON. -&■ Prima sociale voorzieningen (b.v. 100% uitk. bij ziekte) Brieven onder No. 6089 bureau van dit blad. DAT U MARIAN HEEMSKERK niet heeft zien is Uw eigen schuld. Maar U kunt met ccn PHILIPS of ERRES T.V. van A. de WIT's Handelshuis >T 111, nog dagelijks van dc O lige zyn. BEL 25328 EN WIJ KOMEN Tast toe 't is van 1jfee Reklame Karbonade cQ m. kl. b. 1/3 Doorr. Runderlappen 1,28 200 gr. magere Ham 75 Vakbekwame LOODGIETERS GEVRAAGD Fa J. de Vrind en Zn, Beschuitsteeg 12, Leiden, Tel. 22306, b.g.g. tel. 20094 AOONAhet ideale jon gensondergoed. Zit goed en blijft goed In de was. Shirts en broeken v.a. 1.4S p. st. Dagelijks inschrijving: NIEUWE CURSUSSEN; Typen - Steno - Ned.. Franse Duitse, Eng., Spaanse. Ital Portug.. handelsc en con vers., Middenst.. Boekhou den, Alg Ontw. Ned taal. Handverb.. enz., SPECIALE OPLEIDING Steno-typist(e), Corresp. Steno-typist(e), Boekhoi derJCorresp., Secretaress Smit Röntgen N.V. Leiden zoekt voor haar huishoudelijke dienst een Sollicitaties; Herengracht 34 GASFITTERS ELEKTROMONTEURS alsmede voor PERSONEEL IN DE MACHINEKAMER EN HET KETELHUIS Vraagt vrijbl. studie-advies Tel. 21249 Alléén Steenschuur 3 GEMEENTE VOORSCHOTEN Uitbreidingsplan Het Hoofd van het Gemeen tebestuur van Voorschoten brengt ter algemene kennis, dat het hij raadsbesluit vi 20 november 1959. nr. i; vastgestelde partiële uitbri dingsplan in onderdelen .Vlietwijk II", betrekking hebbende op de gronden, gelegen tussen de Vlietwijk I en de Vliet en verder be grensd door de Kerksloot er de sloot achter het kinder tehuis „Nieuw - Voordorp", met de daarbij behorende bebouwingsvoorschriften en toelichting, door Gedepu teerde Staten der Provincie Zuid-Holland bij hun besluit "~tn 28 juli I960, G.S. goedgekeurd. Tegen het verlenen goedkeuring kunnen belang hebbenden, die bezwaren tegen het plan bij de Raad hebben ingediend, binnen een maand na heden bij de Kroon beroep instellen. Het goedgekeurde plan ligt in een uitvoerige kaart uit gewerkt ter Gemeente-Se cretarie voor een ieder ter nzage. Voorschoten, i september '6( Het Hoofd van het Gemeen- JONG MEISJE CEVRAACD 8.30—12.30 uur. 3 kamer flat omg. Burggravenlaan. Brieven no. 6097 bur. blad. if/z, Z~7/c MM esusujc vraagt voor haar dekenfabriek: voor de exportmanager. Goed kunnende corresponderen in de Franse, Duitse en Engelse taal. Brieven aan ons kantoor KANAALWEG 160 te LEIDEN. GARAGE Te huur aangeboden 'n plaatijzeren garage gelegen aan de Hoge Mors- weg te Leiden 35.- per maand. Brieven onder no. 6098 bur. van dit blad. PREEKSTOEL OP PREEKSTOEL AF HENK DE JONG Mar hand In hand Hat aantrekkelijk* Op een accountantskantoor gevraagd dat kan typen en in het bezit is van het diploma U.L.O. i onder No. 6091 aan het bureau van dit blad. Smit Röntgen N.V. Leiden heeft plaats voor: en Goede arbeidsvoorwaarden. Sollicitaties: HERENGRACHT 34 DE NIEUWE LEIDSCHE '•/OOR HET HELE GEZIN ^AAÜBIEDinGEf QM6(/ET/5C«E Xi-PRUZEf iWdh-EMMEBSTPAAT 164-166 BESCHUIT 2 grote rollen HELE RIJST kilo pak Chocolade Pasta in drinkglas, nu EDEL-JAM vruchten m. suiker pot van 98 voor CHOCO HAGEL 3Q Pak 250 gram VRUCHTEN HAGEL 33 of anijs, 200 gram SOEPBALLEN ^g KANTKOEK pak 500 gram BISCUIT grote zak vol LANGE VINGERS 150 gram PENNY WAFELS pak 5 stuks GROTE CAKE per stuk Weekendkoeken flink pak slechts 45 SPINAZIE liter blik SOEPGROENTE 2 blik TOMATENPUREE import 3 blik Schyven Zoetzuur spotprijs, literpot BALLEN GEHAKT OQ blik met 4-5 stuks SUPER PILS nog steeds 3 fles ZOUTE PINDA s per pak 39. 2 pak GOUD THEE pak ïoo gram PINDA's grote zak 500 gr. Gevulde WIENERS 4c 200 gram J Nougat Melange cq 150 gram van 69 nu CH STAAFJES Cr melk-puur 150 gram 3 BOKKEPOOTJES 59 150 gram STENGELS 200 gram MARGRITEN 250 gram ROOMBOTER HAM 150 gram SAKS 150 gram CHOC. REPEN aan de cassa's spotprys, 5 voor Advertenties wijzen de weg naar voordelig inkopen

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 11