Sander van Marion toonde zich begaafd organist Katwijkse vissers zijn in Canada gekomen Raad Valkenburg gauw gereed met onbelangrijke agenda CHR. MIDDENSTANDSCURSUS fa Aanvang dinsdag 6 september, 's avonds 8 uur, fa Aanmelding en inlichtingen voor 6/9 bij een der volgende adressen: Familie Icke veertig jaar badgast in Katwijk Zaterdag in Hillegom opening van Sizo-clubgebouw fTZUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1960 In ISieuwe Kerk te KATWIJK ANDER VAN MARION (22) bespeelde gisteravond voor de tweede maal tn dit seizoen het orgel van de Katwijkse Nieuwe Kerk. Hij maakte een aanmerkelijk rustiger indruk dan zevenentwintig dagen geleden. Mis schien zou men mogen zeggen, dat hij toen niet gedisponeerd was en nu wèl. Hoe het zij we vonden het prettig te mogen constateren, dat ons vertrouwen in zijn muzikale begaafdheid, niet ten onrechte was uitge sproken. Dit, ondanks enkele wantrouw en-wekkende verschijnselen. Van Marion begon maar dadelijk, met een eigen compositie: Zeven kleine varia ties over een door hem zelf gevonden thema. Deze wijs door gebruik van een kerktoonsoort en melodievorming, archaïstisch gekleurd herinnert aan de zestiende eeuw. Wat de maker ermee doet, is bijzonder boeiend door afwisseling van vorm, kleur, tempo en stemming. Hij be toonde zich hier een geestig muziekvinder. die met deze reeks sprankelende stukjes een waardevolle bijdrage tot het Neder landse orgelwerken-bezit heeft geleverd. De Partita over Auf, auf mein Herz. mit Freuden van de Antwerpenaar Flor Pie- ters, ongetwijfeld een klankrijk en vloei end geschreven, eveneens zevendelig va riatiewerk. deed, bij het voorgaande ver geleken, wat ouderwets en minder origi neel aan. Dat de componist vijfendertig jaar ouder is, behoeft daarvoor geen ver klaring te zijn Op verzoek speelde Van Marion Bachs Wohl mir dass ich Jesum habe. Het klonk zó gaaf, tempovast en door het natuur lijke verloop van de cantus firmus zó stijl vol, als we het zelden hoorden Twee koraalbewerkingen van Tele- mann waren het aanhoren zeker waard, bovenal Christ lag in Todes- banden, waar het pregnante, bonzen de motief van de tegenstem een spre kende situatieschildering teweeg brengt. Vater unser im Himmelreich klonk onrustig door tempo-wisselin gen om de paar maten. Van Marion deed verder een goed werk met de uitvoering van de Sonate d'lnta- volatura van Domenico Zipoli, tijdgenoot van Bach, die later zijn werkzaamheden van Rome naar Argentinië (Cordoba) ver plaatste. Dat intavolatura wijst erop, dat we hier met gearrangeerde vocale werken hebben te maken. Maar Zipoli deed meer. Hij fantaseerde er zoveel bij. dat alle stijfheid verbannen blijft en er een werk ontstond, dat, als orgelcompositie, uit de tijd van nóg een eeuw terug, schijnt te stammen. Zeer interessant zijn de Sweelinck-achtige toccata-inleiding en de oubollige finale met drinklied-motieven op een liggende bas. Fen niet zo belangrijk „prelude - adagio - allegro" van Handel, kreeg een onbe zorgde, nochtans gebonden vertolking Dit gold in elk opzicht ook van Mendels sohns allerbekendste zesde sonate, die zeer vlot en ongeëxalteerd klonk. In het slot-Andante gaf de concertgever blijk van een andere opvatting. Na een vankelijk tremulando werd de klank scherper en het geheel ruiger dan ge woonlijk te horen is. Pieter van Veen blies op zijn blöic- fluit sonates van' Telemann, Hanqel en Daniel Purcell (de één jaar jon gere broer van de ongetwijfeld ge nialer Henry). Zijn toon was niet om vangrijk van volume, maar wel cor rect, fijn en muzikaal. De voordracht wisselde in geaardheid duidelijk met de stijl. De begeleidingen waren niet zelden wat te sterk, zodat de toon zich niet steeds geheel vrij en onge forceerd kon bewegen. De slot-improvisatie over Merch toch toch hoe sterck, frappeerde door speelse fantasie en effectvol registergebruik. Het scheen alles wel een modern-geinterpre- teerd stuk geschiedenis-in-muziek. zon der programmatische grofheden echter. Sander van Marion heeft met deze bespeling op overtuigende wijze revan che genomen. Zijn spel zal hier en daar lan rust kunnen winnen. Hij moge uitlopers op zijn hoede blij- :n. uit zeer geslaagde concert houden e gaarne in herinnering. Ten slotte moet nog worden opgemerkt, dat de opnemings-capaciteit van een pu bliek, zelfs niet van een toegewijd publiek zoals nu, niet onbeperkt is. Het programma, waarvan de uitvoering anderhalf uur in beslag nam. was beslist te lang. Joh. van Wolfswinkel Ook als zuurbrand opstijgt vanuit de maag tot hoog ln de kool li blossen mot Bennies kwestie van 'n ogenblik. KATWIJK De heer Parlevliet jubileert Morgen hoopt de heer L. Parlevliet, hoofdcommies op de gemeentesecretarie te Katwijk, te herdenken, dat hij vijfen twintig jaar geleden in gemeentedienst trad. De jubilaris, die 19 november 1914 te Katwijk is geboren, begon zijn loop baan in 1935 als volontair op de secretarie van Rijnsburg. Korte tijd later werd hij volontair in Katwijk, in 1939 werd hij klerk en vervolgens doorliep hij verschei dene rangen om ten slotte hoofdcommies op de afdeling algemene zaken te worden. De heer Parlevliet is tevens secretaris van de verkeerscommissie en van de commis sie weekmarkt. Van 1947 tot 1950 kreeg hij van het Katwijkse gemeentebestuur buitengewoon verlof om in Nederlands- Indië te werken als adjunct-referendaris op de secretarie van Batavia. In Katwijk is de jubilaris een. zeer ge- ene figuur. Zijn kennis van de plaatse lijke omstandigheden is bijzonder groot. Lon g-onderzoek gesubsidieerd De Nederlandse organisatie voor zuiver wetenschap-elijk onderzoek heeft dr. J. J. Hiirdes. geneesheer directeur van kliniek „Berg en Bosch" te Bilthoven dr. M. W. Bosch, die als bio-chemicus aan deze instelling verbonded is, een subsi die verleend voor een onderzoek naai de suikerachtige (polysaccharide) bestand delen van de longen van normale perso nen en van patiënten, lijdende aan long- emphlseem. Dit is een ziekte die geken merkt wordt door een vernietiging het longweefsel. En niemand In Uw omgeving heeft er weet van. Want U neemt Rennles onopvallend in, laat ze smelten op de tong en zodra de weldadige samenstelling met Uw eigen speeksel de maag be reikt, Is alle leed geleden en dc vuurkolom gedoofd. Rennles neutraliseren overtollig maag volkomen en on-mid-del-l ijk. Koop vandaag een pak- 'je bij Uw apotheker of drogist. (Advertentie) Gevraagd BEZORGERS voor Lybellen, Panorama's en Rosita's Rijnsburg. Inl. W. van Beelen, Noordwijkerweg Katwijk aan Zee. Inl. voor abonnees zelfde adres. NOORDWIJK afgestoken. Ondanks het minder gunstige weer waren heel veel op de been om de uiteenspattende sterrenregens te bewonderen. RIJNSBURG Spreekbeurt Vrijdagavond 8 uur spreekt ds. B. Ha verkamp, 'Groenekao, in de zaal achter de Christelijke Gereformeerde Kerk voot ie afdeling van de Gereformeerde Bond Rijnsburgse Boys Morgenavond half7 acht \vordt ln Vliethof de jaarvergadering van Rijnsburgse Boys gehouden. Do agenda vermeldt onder meer: jaarverslagen, verkiezingen, ver slag commissie van onderzoek. Ledenvergadering Morgenavond acht uur wordt in Con cordia de jaarlijkse ledenvergadering va RDC gehouden. VICKI BAÏIM (72) OVERLEDEN De romanschrijfster Vicky Baum is maandagavond na een kort ziekbed in de 1 ouderdom van 72 jaar in een ziekenhuis te Hollywood overleden. Visserij golfjes TTET GROTE AVONTUUR voor schipper Ewout de Vries, Snelliusstraat 46 te IJmuiden, zijn negentienjarige zoon Kees en drie vrienden uit IJmuiden en Katwijk allen ervaren vissers is begonnen. De eerste stap is ten minste gelukt: zij zijn met hun nieuwe kotter IJM 46 Maryanne aangekomen te Souris op Prins Edward Island, Canada. Daar wil schipper De Vries met zijn opvarenden beginnen aan de opbouw van een nieuw visserijbedrijf voor deze vijf man en hun gezinnen. Als visschipper zal voorlopig de heer Michael Keus optreden, die reeds vele jaren daar woont en op de visgronden thuis is. Schipper De Vries is niet over één nacht ijs gegaan. Hij liep al vele jaren met emi gratieplannen rond. Hij vernam van de rijke makreel-visgronden in de contreien oostelijk Canada, verkocht znij sta len kotter IJM 7 Maryanne en ging eens poolshoogte nemen in Canada. Het resul taat van die reis was dat hij een nieuwe kotter bestelde: de IJM. 46 Maryanne Het moderne scheepje. 18.65 meter lang. 5.82 meter breed en 2.72 meter hol. werd ge bouwd op de werf van J. Haak te Zaan dam en werd uitgerust met een 360 pk. GM. motor. Op 18 juni 1960 kwam het schip in de vaart en vervolgens maakte het twee visreisjes op de Noordzee. Op de tweede augustus begonnen de vijf man nen aan de grote oversteek over de Atlan tische Oceaan. En Wout de Vries, zoals men hem in visserij kringen kent „Een ondernemende kerel", zegt men redde het. Een brief maakte er gisteren melding van. dat de IJM, 46 te Souris was aange komen na een reis van slechts 12 dagen.. De kotter gaat nu aan de visserij in die stdeken beginnen en keert dan in de loop van decembér naar IJmuiden terug om de familieleden van enige opvarenden op té halen. Eventueel wordt in de loop van volgend jaar nogmaals een retuorreis ge maakt om familieleden op te halen en naar Canada te brengen. De IJM. 46 Mary anne, die 70 ton meet, heeft natuurlijk niet vele accomodatie, maar voor deze over tocht wil men het vlsruim inrichten. T~\E GEMEENTERAAD van Valkenburg kwam gisteravond in voltallige vergadering onder voorzitterschap van burgemeester M. A. van der Have bijeen ter afhandeling van enige onbelangrijke, maar toch noodzake lijke aangelegenheden. Het gemeentepersoneel zal een tegemoetkoming ontvangen in de kosten van ziekteverzekering. De huurverhoging van een aantal gemeentewoningen zal met ingang van 2 april 1960 worden doorge voerd. De begroting 1960/61 van het woningbedrijf werd vastgesteld; slechts een tweetal complexen vertoont een nadelig saldo. Ook een aantal wijzigingen van de gemeentebegroting 1960 vroeg geen nadere toelichting. De gemeenterekening dienst 1959 moet nog door het verificatiebureau worden gecontroleerd; zij zal daarna worden nagezien door de heren Anth v. d. Berg en S. M. Poot. Op een vraag van de heer Jac. van der Melj over het perceel grond, dat door de gemeente van de familie Lan- geveld is gekocht, kon de voorzitter nog geen definitieve mededelingen doen. Tolk De heer S. M. Poot was ongetwijfeld de tolk van de ganse vergadering, toen hfj de voorzitter gelukwenste met de goede afloop van het auto-ongeluk, dat burgemeester Van der Have in de vakan tie heeft gehad. Op reis naar zijn vakan tieverblijf in Zuid-Limburg is zijn auto de kop geslagen. De vier inzitten den kregen slechts lichte verwondingen. De auto moest naar een sloper worden gesleept. De heer G. van Leeuwen vroeg, waar om de verlichting in de Marinus Post- straat zo povertjes is. Uit het antwoord van wethouder Ouwersloot bleek, dat de lampen in die straat wat uit de toon vallen in vergelijking met de goede ver lichting van de Hoofdstraat. De heer Van Leeuwen informeerde ook naar de oorzaak van de water overlast Jn de Poststraat. Wethouder Ouwers! l zei, dat de Rijnlaan en 't Boonra* aan hetzelfde euvel mank gaan. Er zal nu een rapport worden opgemaakt over de maatregelen, die moeten worden genomen. Dit zal echter geen eenvoudige zaak zUn. Ten slotte sprak de heer Van Leeuwen over het dorpshuis. De voorzitter zei, dat alles in kannen cn kruiken is. Men wacht op de eerste de beste vergadering van de Stichting, waarbij ook vertegenwoor digers van het ministerie en de Provin ciale Stichting voor Maatschappelijk Werk aanwezig moeten zijn. Financieel moet alles volkomen klopDen. Verwondering De heer Van den Berg sprak er zijn verwondering over uit, dat een verbou wingsvergunning is afgegeven voor een object, dat in het saneringsplan was aan gewezen om te worden verwilderd. De voorzitter zei. dat de procedure van het saneringsplan nog zeer veel tUd vergt en dat daardoor de vergunning voor be doelde verbouw niet kon worden gewei gerd. Financieel zal dit ongetwijfeld na delig zijn bij een eventuele latere ont eigening. De wethouder van openbare werken, de heer N. Ouwersloot, kon tot zijn vreugde meedelen, dat de pompen vaii de riolering ook bij de zware regenval van de laatste dagen uitmuntend hebben vol- Opbrengst collecte De collectie voor het Koningin Wilhel- minafonds heeft in onze gemeente de prachtige som van f 211,25 opgebracht, Burgerlijke stand Geboren: Kitty, d v B Duell en M Tichelman. Getrouwd: W van Vliet en A van der Nagel. werden veel schepen verwacht. In ieder geval zouden vier trawlers komen lossen: de IJM. 33 Thorina met 825 kisten vis. waarbii 559 verse haring, 150 makreel, 100 diversen, 20 stuks kabeljauwen en kantjes gezouten haring: de IJM. 35 Post boy met 750 kitsen vis. waarbij 225 haring, 300 makreel. 125 schelvis, 50gul en kabel jauw, 50 wijting en verder 260 kantjes gezouten haring en 90 stuks kabeljauwen: de IJM. 28 Amsterdam met 1200 kisten vis, waarbij 160 schelvis, 140 verse haring, 625 makreel en verder 60 gul en kabel jauw en 500 kleine kisten haring. Van de Katwijkse vloot kwam de KW. SQ op huis aan met 875 kisten vis, waarbii 500 kreel en 150 haring en 140 schelvis. Voorts meldden zich de KW.70 met 350 kisten vis. meest makreel en de HD. 87 Pietertie met 325, Jcisten vis. meest makreel en verder 270 kabeljauwtjes. Aan de dinsdagniarkt Aan de dinsdagmarkt te IJmuiden los ten nog 16 schepen, waarbij twee traw lers. De totale aanvoer was nog 4500 kis ten vis, waarbij 400 schelvis, 450 wijting, 300 gul en kabeljauw. 1200 verse haring, 1800 makreel, 200 schol, 50 tong. 650 stuks stiive kabeljauwen eh Verder 175 kisten diversen. Van de trawlervloot lóst de KW. 82 Rtadt Enschuysen 425 kisten vis, waar bii 200 haring en 220 makreel en de SCH. 261 800 kisten vis, waarbij 700 verse ha ring en 50 makreel. De Stadt Enchuysen besomde voor deze te IJmuiden geloste vangst f 5400; andere Katwijkers, die de markt waren, waren de KW. 28 met f 4020, de KW. 175 met f 2900. de KW. 24 met f 3520. de KW. 117 met f 4860, de KW. 141 met f 4600, de KW. 93 met f 4840. de KW. 33 met f 7500. Voor deze besommin' gengen werden vangsten van 450 tot 125 kisten vis aangevoerd. Zo was de KW. 117 binnen met 460 kisten en de KW. 90 185 kisten Vis. Wat de prijzen betreft, kan worden meld, dat de exportkabeljauw wegging voor f 135 tot f 40 per rij van 10 stuks, de grove schelvis voor f 65 tot f40 per kist en de grove en mjddel schol voor f 50 tot f 40 per kist. Tong noteerde voor het bui tenland f 4 tot f 1,80 per kg. De binnenlandse handel nam de gul af voor f 45 tot f 12, de middel en kleine schelvis voor f 50 tot f 2 ep5 rki ts schelvis voor f 50 tot f 25 per kist v: kg. De verse haring leverde naar grootte van f 24 tot f 14 per kist van 50 kg. op, de makreel naar grootte van f 26 tot f 8. En op de visgronden Goed weer was gisteren in de noorde lijke Noordzee te melden, maar op de kust hadden de kotters met een stevige bries windkracht 7 te kampen. Voor daag werd nog meer wind, wellicht kracht 9, verwacht. De visserij om de Noord was zeer ongelijk en leverde van 50 tot 300 manden vis. meest haring, makreel, schel vis en kabeljauw op. De vangsten per trek varieerden van 20 tot 80 manden, meest haring. De KW. 4 Golfstroom gaf een dag vangst door van 100 manden haring, de IJmuidense Job Gauda en de Elie Chene- viere déden trekken van 40 tot 30 man den; de Jan Senior een trek van 80 man den haring. Uit IJmuiden zijn de trawlers IJM. 36, IJM. 72 en IJM. 15 weer ter serij gegaan. WARMOND Kinder- cn volksspelen Dinsdag 6 en woensdag september worden in Warmond de jaarlijkse kin- en volksspelen geiiouden. De avond tevoren, maandag 5 september, trekt een lampionoptocht door de gemeente. Om half negen gaan de vermakelijkheden open en in De Stad Rome staat een pro gramma van dam-, schaak-, kaart- en sjoelbakspelen te wachten Dinsdag 9 september beginnen de kinderspelen om 9 uur in de Dorps straat en Burgemeester Ketelaarstraat. De prijzen worden om kwart over twaali in het oude Raadhuis uitgereikt. De oudere meisjes en jongens komen des middags aan de beurt, terwijl ook een hengelwedstrijd is uitgeschreven, waar aan de jeugd van 5 tot 14 jaar kan mee doen. Voor deze evenementen worden de prijzen om kwart over vijf uitge reikt. Behalve een muzikale mars door het dorp is de avond gewijd aan spelen voor jongens van 15 en 16 jaar. en aan een kruiwagenrace voor paren. De gehele woensdag worden volks spelen gehouden AfscheidBmlddag Chr. kleuterschool In de Chr. kleuterschool Is gisteren de jaarlijkse afsaheidsmiddag gehouden de kleuters uit de tweede klas, die vrijdag voor het eerst naar de „grote school" zullen gaan. Veel moeders wa in het Trefpunt bijeen, toen mej. Beumer met de kleuters allerlei liedjes zong, waarbij parmantige melskes als solisten optraden, en samenspraakjes uitvoerde. De scheidende kleuters kre gen hun werkstukken van de kleuter school mee naar huis om jongere broer- en zusjes vast verlangend te ma ken ook in dit kleuterparadijs te ge raken. Enige kinderen boden mej. Beumer als tastbaar bewijs van de dank der ouders enige boeketten bloemen, een handtas, een portemonnaie en een vier kleurenpotlood aan. Mevrouw Hoogervorst vertolkte de dank van de ouders voor het gegeven onderwijs HOOGMADE Bazaar Door de plaatselijke hervormde vrou wenvereniging wordt zaterdag 10 septem ber een bazaar gehouden in de schuur van de landbouwer C. van Rijn aan de Vliietwc,*:. De opbrengst is bestemd het restauratiefonds van de Hervormde Gemeente. Aanvang 3 uur. voor beginners gevorderden en teleurgestelden M.E.A.B.' De officieel erkende MIDDENSTANDSCURSUSSEN VAN HET ONDERWIJS-INSTITUUT o.l.v M. V. d. HORST HERENGRACHT 4 - LEIDEN - TELEFOON 01715-30660 (Door het I.M.Q. officieel erkende Middenstandsopleiding) beginnen de volgende maand ln KATWIJK AAN ZEE! Bedenk, dat de cursist van HEDEN de Middenstander van MORGEN is I I MAAK STRAKS UW LANGE AVONDEN PRODUKTIEF, GA LEREN I Speciale inlichilngenavond in KATWIJK AAN ZEE, HEDEN, woensdagavond van 7—10 uur in lunchroom van Ryn, Prineestraat 27. telefoon 3819, waar U zich ook kunt opgeven voor onze cursussen: DUITS en ENGELS Meer dan 2000 geslaagden tot heden, daarom geldt ook voor U: „WIE ZEKER ZI|N WIL VAN SUCCES DIE NEME BIJ DE „M.E.A.B." LES!! te Katwijk (erkend als officiële opleiding door de Centrale voor Chr. Handelsonderwijs) in de Calvijnschool - Randweg 33. fa Bevoegde en ervaren opleiders fa Opleiding voor examen 1961 fa Geen grote groepen Nachtegaallaan 83 - Parklaan 96 - (Telefoon 3588) (Telefoon 3780) Gisteravond werd in „Nieuw Britten burg" het feit herdacht, dat de familie Icke veertig achtereenvolgende jaren badgast in Katwijk is geweest. De eerste keer dat de familie in Kat wijk kwam was zU bij de familie Does In het Waaigat. Sindsdien verbleef zU zeven achtereenvolgende jaren bU de familie Van der Plas, eveneens in het Waalgat. Tijdens de oorlogsjaren 1942, 1943 en 1944 was de familie ook ln Katwijk. In 1945 bleek pas hoe erg de Duitsers Katwijk geschonden hadden. Het was een jaar waarin de familie geen van haar vroegere kennissen ontmoette. Natuurlijk werd de heer Icke de vr; gesteld of hij het nu prettiger op het Katwijkse strand vond dan vroeger. De heer Icke zei hierop, dat hij alles vroeger niet beter wilde noemen nu. „Af en toe moet ik nog wel met heimwee aan de oude boulevard terug denken, maar de boulevard van nu is veel beter dan de oude. De verhouding tot de bevolking is ook beter geworden. Veertig jaar geleden vond men een badgast maar een zondig bloobbenig wezen, maar daar is nu geen sprake De familie Icke was een der eerste, die haar tent over de Watering aan stille strand zette. Er kwamen er jaar wat bij. Was het vroeger zo, wanneer de familie haar trouwdag her dacht, men aan een half pond bonbons genoeg had om het hele strand te trac- teren. nu zouden enige sohelpenkarren vol slechts toereikend zijn. Op het stille strand ontstond een ten- tenkamo. waar ieder elkaar kende. Elk jaar kwamen de meesten trouw terug. Na de bevrijding was het familie-strand leven van de baan. Ook de trossen jongelui die 's avonds over de „Wurft" liepen zag men niet meer. De draag bare grammofoon van die dagen is nu vervangen door de draagbare radio. Hendrik van Arnhem uit Woer den is gisteren in het huwelijk getreden met Anna Wïlhelmina Glasbergen uit Rijnsburg, „Juf" van de Chr. kleuterschool aldaar. Bij de uitgang van het Groene Kerkje te Oegstgeest, waar het huwelijk werd ingezegend, vormden kleuters en ouders een erehaag. Foto N. van der Hors waar men verveeld rondslentert. Nee wat dat betreft is het heel anders gewor den sinds de oorlog. Verheugd Op de bijeenkomst sprak de heer T. den Duik, waarnemend-voorzitter van de V.V.V. Spreker was zeer verheugd dat de familie al die jaren de badplaats Katwijk trouw is gebleven. Ook de ge huwde kinderen komen ieder jaar in Katwijk terug. Hij hoopte dat dit ii toekomst zo zal blijven. Over de toekomst van Katwijk als badplaats zei de heer Van Duik het volgende: „Vanaf 1920 tot enkele jaren na de bevrijding hebben wij als V.V.V,- bestuur met de financiën op kleine schaal moeten rondkomen, zodat er nooit een grootscheepse actie kon worden ge houden. Maar loeh konden wij dit veer tigjarig jubileum met ongemerkt laten' voorbijgaan". Spreker bood vervolgens een tegel, bonbons en rookgerei aan. Ook de verschillende families waarbij de familie Icke had gelogeerd boden enige cadeaus aan.wDe heer Icke sprak hierna enkele woorden van dank. Ook zijn zoon, de heer C. Icke, dankte al len, die aan dit jubileum hun medewer king hadden verleend. Na dit alles bleef men nog enige tijd met kennissen en het bestuur van de V.V.V. bijeen. Sfeer in 'f gezin De „Nieuwe Leidscheer SASSENHEIM Burgerlijke stand GEBOREN: Cornells Petrus Hemnicus, z v W E Bakker en P J Roeland.ee, Var 't Ha af straat li, Noord-wijkerhout- Elfred, z v S Muller er S C van Brero, Menneweg 22; Jacob, z v J Gmavelamd en M J Monfirooij, Platanenlaan 28; Paulus Arthur, z v B G J Berntzcn en H J Smit, W Wannaarlaam 20. te Noondwijkerhout; W 09kam, 28 j. Ter ;d Leedelaan 45 en C H Jansze, 27 j, te Voor hout; W F Daudeij, 24 j, Hoekstraat 17 en G C Petit, 24 j, te Leiden. GETROUWD; R A J van der Zon, 39 j, te Lisse, 3e Poellaan 40 en A M J Lange-- veld, 23 j, Parklaan 22. toek adres; Voor hout, 's-Gravendamseweg 30e; C F J van Oudenhoven, 23 j. te Leiden, Kamerlingh Onneslaan 23 en E T C Schmidt, 22 j, Rusthofflaan 1, toek adres; voorl ongewij zigd; C J Lunenburg, 33 j, Meldoormlaan 13 en P Wijfje, 28 j, te Ter Aar, toek adres: Saesanihelm, Hyacintenstraat 13; P T van Dam, 23 j, Jac van Beierenlaan 7 en B. F Bot, 24 j, te Amsterdam, toek adres: nog ongewijzigd. OVERLEDEN: C de Groot, wed v Hoog kamer, 74 j, gewoond hebbende Hoofd straat 92; P Braak. 69 j, Hoofdstraat 188. Geen voorrang Op de driesprong Baron Van Heemstra- laan-Elbaiaan-Vijverlaan had een aanrij ding plaats, doordat de Sassenheimse bromfietser A. M„ komende vanaf de Vij ver-laan, geen voorrang verleende aan de van rechts komende automobilist H. O., eveneens uit Sassenheim. De bromfiets werd zwaar bechadiigd: de auto van vo ren eveneens. Er werd geen lichamelijk letsel gemeld. In een vergadering van Sizo, die maandagavond plaats had in Welte vreden, werd in de plaats van de heer W. B. Scheffers tot voorzitter ge kozen de heer A. L. de Graaff, die reeds eerder deze functie bekleedde, maar gedurende de bouw van het nieuwe clubgebouw als voorzitter van de bouwcommissie daar al zijn vrije tijd aan besteedde. De bouw van bit club gebouw heeft heel wat voeten in de aarde gehad. De voetbalvereniging Sizo heeft geen moeite of kosten gespaard dit te bereiken en alle bezuini gingen die men zich redelijk kon opleggen, heeft men besteed aan dit doeL t binnentreden, ver- mooie en keurig in- dat door vrijwilll- Zo heeft men ook dit jaar weer 20% van de inkomsten daarvoo-r disponibel gesteld. Nu echter het resultaat is te zien van al dat zwoegen en tobben, kan men tevreden zijn. Als zaterdag half drie het clubgebouw geopend zij die voor het eers baasd staan over dit gerichte clubgebouw, gers, zowel mannen stand is gekomen. Toen indertijd de bouw van een nieuw clubgebouw ter sprake kwam en er een begroting werd opgemaakt, bleek een bedrag van f 34.000 nodig te zijn. En het stond wel vast dat er nog wei iets zou bijkomen. Toen kwam het idee naar voren het zelf te bouwen. Het aantal dat zich opgaf om de vrije tijd ter beschikking van de bouw te stel len, was voldoende en het bedrag dat er nodig was, zou wel ongeveerd e helft zijn. Middenstanders en bedrijven stelden materialen tegen verminderde prijzen ter beschikking en de expediteurs zorgden voor vervoer zonder er iets voor te be rekenen. Er is gewerkt en nog is men er niet mee 'klaar De laatste loodjes wegen ook hier weer zwaar, maar hei komt klaar, zegt de nieuwe voorzitter. Van buiten is het een eenvoudig dege lijk geheel. Voor de scheidsrechter en de spelers is er een aparte ingang Er zijn n kleedlokalen en de nodige douche cellen en ook een gelegenheid zich in koud water te wassen. Voor de scheids rechter is er een kamer en eigen douche- gelegenheid. De kantine met bar zijn voorzien van een indirecte verlichtine. De kantine, die een oppervlakte heeft van 50 m2, ziet er keurig uit. Er is ruimte genoeg om er ledenvergaderin gen te houden. Sizo kan ook in dit op zicht meedoen mei de clubs ln de bloem bollenstreek. Zaterdagmiddag half vrer, na de ope ningsplechtigheid van het nieuwe ge bouw, zal een wedstrijd worden gespeeld tussen een combinatie var. de voetbal verenigingen. Sizo, Corcordia en Van Nispen. In het doel komt Klinkenberg van Van Nispen, verder A. de Gier (Sizo) en Nederstigt (v. Nispen), P. de Koning (Conc.), Reijneveld (Sizo), Boot (Conc.), voor: v. d. Plas (Sizo), v. d. Linden en v. Maris (v. Nispen), B. de Koning (Conc.) en Vermin (v. Nispen). De opstelling van Hillegom is nog niet bekend. LEIDERDORP A. de Kruijff vierde zilveren jubileum De heer A. de Kruijff, baas in de af deling voorbereiding der weverij van de N.V. Verenigde Touwfa-brleken, vierde gisteren zijn zilveren jubileum. Nadat de familie De Kruijff was verwelkomd in de kantine, sprak directeur H, B. Haanappel, die de levensloop v%n de jubilaris schets te. Hij prees hem vanwege zijn vele acti viteiten in het bedrijf, onder meer in de ondernemingsraad. Ook is hij lid van het bestuur van het pensioenfonds en lekon- controleur van de afdelingsziekenkas. De heer Haanappel overhandigde het zilve ren VT-ereteken en een geschenk onder couvert. De bedrijfsleider van de vezel afdelingen, de heer I. Vogelenzang de heer Jac. Stouten namens de bazengroep, de heer J. Th. Hensing namens de onder nemingsraad, de heer J Visser', die de gevoelens van het personeel vertolkte, allen hadden waardering voor de wijze van optreden van de jubilaris Hem werd een kroonlamp aangeboden. Nadat nog enkele personen het woord hadden ge voerd, sprak de heer De Kruijff een dankwoord.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 4