|licuiuc CeitertK (fmtrant Nieuwe crisis om Berlijn? Oostduitse dreiging tegen corridor Bom in Jordanië door loopjongen geplaatst Geheime codes j naar Rusland Blaasjesziekte óók door margarine Kalondji verlangt hulp om Kasai te heroveren Industriearheiders willen delen in de welvaart WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1960 BUREAUS: Sleenstraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling Tel. 31441 ABONNEMENTEN 7,50 per kwantaal: 2,56 per maand; 0,59 per week ADVERTENTIES: 0,20 per millimeter. Familieberichten 0,18 per millimeter Eenenveertigste jaargang no. 11959 CHRISTELIJKE ATION AAL DAGBLAD „Stoatvastich is gbfbituen tngn hert in tcgljenspatr Visioen en OPDRACHT Zie pagina 3 FIRATO-paradijs Zie pagina I Olympische SPELEN Zie pagina'! 6 en 7. EUROPOORT open 0OST-DUITSLAND heeft een dreigement doen horen tegen de lucht- corridor, die West-Berlijn met het Westen verbindt en heeft tevens maatregelen genomen, die grote stagnatie zullen veroorzaken in de ver bindingen tussen de beide delen van Berlijn. Aanleiding zijn de bijeenkomsten welke van 1 tot 4 september in West- Berlijn zullen worden gehouden door Duitsers afkomstig uit de gebieden, die vroeger aan Duitsland en thans aan de Oosteur<~,; ?se landen behoren. VANDAAG vierde H.K.H. prinses Wilhelmina haar tachtigste ver jaardag. Er is geen openbaar feest, al hingen overal de vlaggen uit. De Ko ninklijke familie was vandaag op Het Loo bijeen. De ministerraad felici teerde telegrafisch. De Rotterdamse Floriade (foto) brengt de Prinses een hommage In de „Konings hof", die bloemen en planten uit de Euro pese vorstelijke tuinen en oranjerieën be vat. Rond een voor deze gelegenheid ge plaatst portret van de Prinses werden bloemen gearrangeerd. Het kruiwagentje, waarmee de Prinses in de paleistuinen speelde, is tot een ontroerend tafereel op gemaakt met bloeiende heide. „Eenzaam maar niet alleen" In Londen en in alle hoofdsteden van de landen van het Britse gemenebest is vandaag een Engelse vertaling ver schenen van haar boek „Eenzaam maar niet alleen". In Nederland zijn tot nu toe 110.000 exemplaren verkocht. Over een maand zal het ook in de Verenigde Staten en in Canada verkrijgbaar zijn. De Duitse uitgave kan in de loop van oktober worden verwacht. In Finland is reeds de vierde, in Noorwegen de de derde, in Denemarken de tweede en in Zweden de eerste druk versche nen. „Eenzaam maar niet alleen" zal binnenkort in ons land in een goed kopere editie verschijnen. LONDENSE TIMES i Toegenegen T~\E LONDENSE Times brengt van- ■*-' daag naar aanleiding van de tach tigste verjaardag van prinses Wilhel mina hulde aan haar kwaliteiten als mens en als vorstin, en schrijft dat het Britse volk haar toegenegen is omdat het haar in de donkere oor logsjaren heeft leren kennen door de „Koninklijke moed" waarmee Zij zich van haar taak kweet. Het Britse volk, dat in vrede en oorlog nauwe historische banden met het Huis van Oranje onderhield, had ech ter de meest persoonlijke met de „on tembare vrouw" die thans haar tach tigste verjaardag viert, aldus het blad. Zij won, toen zü in de oorlog in Londen was, eerst het respect en vervolgens de liefhebbende bewondering van haar gastheren. De toon van rustige vastbeslotenheid in radiotoespraken en de waardige en ongekunstelde hou ding op foto's maakten haar tot een vertrouwde persoonlijkheid. Zij kan terugzien op een actief leven van dienen en men kan weinig paral lellen in de dynastieke geschiedenis vinden, aldus de Times. Castro beschuldigt „Yankees" Minister-president Fidel Castro heeft dinsdagavond de beschuldiging uitgespro ken, dat „agenten van het Yankee-im- perialisme" zonder enig succes samenge zworen hebben om het vliegtuig neer te schieten, waarmee de Cubaanse delegatie van de conferentie te San Jose terug- In een communique, dat door de pers dienst van Castro verstrekt werd, stond, dat de delegatie onder leiding van de minister van buitenlandse zaken Raul Roa vroeger dan in de bedoeling lag, teruggekeerd was met een Costaricaans chartervliegtuig, omdat „contrarevolutio naire huurlingen" voornemens waren he eigen speciale vliegtuig van de delegati te onderscheppen en tot een landing te dwingen. De Oostduitse regering heeft name lijk verklaard niet te zullen toestaan, dat de luchtcorridors tussen West- Berlijn en West-Duitsland „mis bruikt zullen worden voor het ver voer van militaristische en naar af scheiding verlangende elementen" naar West-Berlijn. Deze corridors aldus de Oostduitse regering zijn slechts bedoeld voor ge bruik door de geallieerde strijdkrachten in West-Berlijn en de westelijke mogend heden zijn ten volle verantwoordelijk, wanneer een dergelijk „misbruik" toch wordt gemaakt. Bovendien sluit de Oostduitse rege ring van 31 augustus tot en met 4 september Oost-Berlün voor West duitsers, die niet in het bezit zijn van een vergunning der Oostduitse autori teiten. Overtreders zullen worden ge straft. Dit niettegenstaande het feit, dat krach tens de viermogendhedenovereenkomst Duitsers toegang hebben tot alle delen van Berlijn. Doch de Oostduitse regering verklaart dat het volkenrecht, de over eenkomsten van Potsdam en het hand vest van de Verenigde Naties propagan da van agressie verbieden en dal de be trokken bijeenkomsten op dergelijke pro paganda zijn gericht. West-Berlijn behoort volgens Oost-Duitsland niet tot West- Duitsland en door de Westduitse regering „geleide en gefinancierde organisaties"' hebben niet het recht daar werkzaam te Een ambtenaar van het Oostduitse mi nisterie van buitenlandse zaken zeide, dat Westberlijners niet als Westduitsers om uitlevering Een speciale commissie is begon nen een onderzoek in te stellen naar bomaanslag waarbij de Jordaanse premier Hazza Majali om het leven is gekomen. Volgens zegslieden van de com- issie is een boodschappenjongen in het persbureau dat een deel van het bureau van de premier in ge bruik heeft, aangehouden voor on dervraging in verband met de ont ploffing. Zijn twee collega's, die enkele uren jor de ontploffing verdwenen, zijn naar en denkt de grens van Syrië overgesto- ken. Zij brachten aan dat land de afgelo pen maand veel bezoeken. De twee vermiste boodschappenjongens, Kamal Shammout en Shaker Dabbas, slie- V.A.R. gevraagd pen gewoonlijk in het persbureau en vol- imout om 0400 plaatselijke tijd het gebouw zien verlaten, acht uur voordat de tijdbom ontplofte. Shammout (22) had eerder gewerkt bij het Egyptische persagentschap 'voor het Midden-Oosten: Op een persconferentie heeft Koning Hoessein meegedeeld dat Jordanië de Ver enigde Arabische Republiek om uitleve ring heeft gevraagd van de twee jongens. Hoessein voegde hieraan toe, dat indien de V.A.R. niet tot uitlevering zou oi gaan, hij de Arabische Liga in de zaak betrekken. Aan secretaris-generaal Hammarskjöld heeft Koning Hoessein een telegram ge zonden, waarin hij uiting geeft aan dc moeilijkheden, waarmee Jordanië te kam pen heeft bij het bewaren van zijn vrij heid en veiligheid in de onschendbaarheid van zijn gebied. Nieuwe regering Inmiddels is gisteren de samenstelling van een nieuwe Jordaanse regering bij koninklijk decreet goedgekeurd. In het nieuwe kabinet zijn alle ministers het vorige, op een na. opgenomen. Boven dien zijn er drie nieuwe ministers noemd. Koning Hoessein van Jordanië heeft boodschap gezonden aan de nieuwe pre mier Talhoeni, waarin hij zegt vastbe sloten te zijn om aan alle gevaren, die de soevereiniteit van Jordanië bedreigen, het hoofd te bieden. Ik heb volledig vertrou- ïn onze strijdkrachten, aldus Hoes- die in zijn boodschap de nadruk legt op de eenheid tussen het Jordaanse volk en het leger. Hoessein zegt dan dat het in de eerste plaats noodzakelijk „krachtigste" maatregelen te nem hen, die „geleid door satan" zover gaan dat zij hun vaderland verraden. Volgens waarnemers in Beiroet blijkt uit de samenstelling van de niei daanse regering, dat koning Hoessein zelf rechtstreeks de leiding van de staatsza ken op zich heeft genomen. Hoessein heeft geen officieren op de sleutelposten ge- bijw plaatst en TaLhoeni is altijd een man ge- eest die in de schaduw van de koning opgetreden, zo zei men. In Amman is het op het ogenblik v rustig. De winkels zijn open en de bindingen zijn hersteld. ermoedelijk naar de Sowjelunie uitgeweken Amerikaanse coderingsdes kundigen Mitchell en Martin waren in het bezit van ..belangrijke gegevens, het verlies ernstiger is dan officieel is toegegeven". Dit heeft democratische fractieleider in het erikaanse huis van afgevaardigden, Mc. Cormack, in een brief aan de voor- ikaanse activiteit, Francis Walter, mee gedeeld. Mitchell en Martin, beiden verbonden an het Nationale Veiligheids bureau, had den gezegd samen met vakantie te zul len gaan. Toen zij niet terugkeerden werd mderzoek ingesteld, waaruit bleek dat zij het laatst op Cuba zijn gesigna leerd. Het ministerie van buitenlandse zaken heeft meegedeeld, dat zij „waar- :hijnlijk" achter het IJzeren Gordijn zijn verdwenen. Mc. Cormack schreef „van betrouw bare zijde" te hebben vernomen dat Mitchell en Martin te maken hadden met Russische en andere buitenlandse codes en dat zij zeer goed op de hoogte van de hierbij gevolgde procedu- ,Hun kennis en ervaring op dit buitengewoon gespecialiseerde terrein net Kremlin van bijzonder groot belang zijn". worden beschouwd en dus wél Oost-Ber- lijn mogen bezoeken. Oostduitse volkspolitie houdt de wacht bij de Brandenburgse Poort en verschei dene auto's met Westduitse nummerplaten keerden bij de grensposten terug, doch uit omgekeerde richting kwamen Westduitse auto's ongehinderd de grens over. Er zijn geen aanwijzingen, dat de Westduitse grenspolitie bijzonder versterkt is. doch de gehele Westberlijnse politie is op de been geroepen. Het besluit zal het verkeer tussen beide stadsdelen in een chaos veran deren, daar het toezicht op de na leving vele verkeersopstoppingen on vermijdelijk zal maken; vooral als dit ook wordt uitgeoefend op het treinverkeer. Ook de organisatoren van bustoeren zullen nadeel onder vinden. Het besluit ligt niet in de lijn van de immunistische propaganda, welke er on roemde, dat Westduitsers de „socialisti sche prestaties" komen bekijken. Inzake de luchtcorridor zouden de Oost duitsers de hulp van de Russen moeten inroepen, daar het luchtverkeer onder controle staat van het Russisch-Ameri- kaans-Brits-Frartse veiligheidscentrum Om 400 man Wat de aanleiding betreft, was het reeds maandenlang bekend, dat het congres op de bepaalde data in West-Berlijn zou cenkomen. Er worden niet meer dan 1 honderd personen uit West-Duitsland wacht. Jaarlijks vieren in West-Duitsland tien miljoen personen, die in vroegere Duitse doch thans Russische en Poolse ge bieden behoren, de „dag van het vader land". Dit jaar zijn de bijeenkomsten be legd in Berlijn, Reeds aangekondigd dat zij ondanks de maatregelen zullen doorgaan. De Westberlijnse politie aan de grens post Drcilinden, het oostelijke einde van de 160 km lange Autobahn van West- Duitsland naar West-Berlijn, meldde dat het verkeer heden normaal was. Het autoverkeer en het aantal trein reizigers van West- naar Oost-Berlijn is erminderd. De Oostduitse grenspost Helmstadt is vandaag verstrekt, maar de weinige rei- igers naar Berlijn werden vlug geholpen. Volgens de Westduitse genswacht is nie mand teruggezonden. Westduitsers moes ten hun persoonsbewijs laten zien, waar op hun geboorteplaats staat aangegeven zodat men kon uitmaken of de betrok kene er vluchteling was die waarschijn lijk de bijeenkomsten in West-Berlijn zou Parijs: wat doet De Gaulle met Algerije Ietwat nerveus wacht Parijs op het moment, waarop president Charles de Gaulle van Frankrijk zijn plannen voor Algerije bekend zal maken. Dal gebeurt op 5 september, wanneer De Gaulle een van zijn zeldzame pers conferenties zal houden. Hoewel nie mand, zelfs premier Michel Debré. niets, maar dan ook niets van de plannen van het Franse staatshoofd weet, wordt alom ijverig „gespecu leerd". Aangenomen wordt dat De Gaulle de vorming van een „voorlo pige uitvoerende macht voor Alge rije" zal aankondigen. De grote vraag is nu: hoe ver zal de Gaulle gaan- en hoe zullen de Europeanen in Al gerije op de nieuwe plannen reageren? De plannen van De Gaulle zullen na tuurlijk uitermate geschikt zijn om de tegenstanders van het bevrijdingsfront het gras voor de voeten weg te maaien nu de Algemene Vergadering van de V.N. zich opnieuw met de kwestie Alge rije zal gaan bezighouden, schrijft „Pa- Het blad veronderstelt dat de vier commissies van Algerijnen, die 15 sep tember in Versailles worden geïnstal leerd, het begin kunnen zijn van een autonoom lichaam met grote bevoegd- In Parijs weet men te vertellen dat de secretaris-generaal van het bureau van Delouvrier, André Jacomet, uit pro test tegen de voornemens van De Gaulle zijn ontslag heeft aangeboden. Ook wil len de geruchten dat De Gaulle onlangs in Zwitserland een onderhoud heeft ge had met Boumendjel, de leider van de Algerijnse delegatie in Melun. De rege ring werden reeds vragen gesteld over deze kwestie. De berichten over het contact tussen de Franse regering en het Algerijnse bevrijdingsfront hebben verontrusting gewekt bij vele Europeanen in Algerije. Ontsteltenis bij Unilever Informaties van het Unilever-con cern en een gisteren gehouden be spreking tussen de directeuren-gene raal van Nederland en West-Duits land hebben duidelijk gemaakt dat ook de zogenaamde „blaasjesziekte" die in 1958 in West-Duitsland werd geconstateerd, kennelijk is veroor zaakt door een aan de margarine toegevoegde stof. De margarinesoort die de „Marga rine Union" in 1958 in de handel bracht, bevatte, evenals de Nederland se „Planta-met-rode-band" een op soya-olie gebaseerd anti-spatmiddel. Dit preparaat wordt beschouwd als de veroorzaker van de in Nederland optredende jeukziekte. De bedoelde stof is sedert november 1958 niet meer in Westduitse margarine verwerkt. Wel werd tegen het einde van 1959 opnieuw met het produkt door „Margarine Union" geëxperimenteerd, maar er werden geen nieuwe ziektege vallen gemeld. Door Duitse deskundigen werd destijds geen verband gelegd tussen de ziekte verschijnselen en het gebruik van de margarine. Men veronderstelde, dat er sprake was van een virusinfectie. In enkele gevallen werd een virus aange- ONDERZOEK De besprekingen tussen de Nederlandse directeur-generaal van volksgezondheid, prof. dr. P. Muntendam, en zijn Duitse ambtgenoot ministeraldirektor dr. J. "President dr. Albert Kalondji van A Kasai heeft plannen om zijn mijnstaat, die thans zo goed als ge heel door Loemoemba's troepen is bezet, te heroveren. Hij is in de Katangese hoofdstad Elisabethstad, waarheen hij de wijk heeft genomen, begonnen met het op de been bren gen van een legertje van Baloeba's en heeft voorts president De Gaulle en de staf van de Ver. Naties in Kongo om militaire hulp gevraagd. Gisteren hadden zich reeds een drie honderd leden van de Baloeba-stam gemeld als vrijwilliger voor Kalondji's bevrijdingsleger. Zodra zij van uitrus ting zijn voorzien zullen zij Kasai bin nenvallen en oprukken naar Bakwanga, de hoofdstad van de mijnstaat. zo is meegedeeld. In zijn boodschap aan president De Gaulle wees Kalondji op de toenemende communistische invloed in Kongo. Zilver en brons voor Oranje (Van onze sociaal-econ. redactie) T*E HOOFDBESTUREN van de U drie vakbonden van industrie arbeiders hebben in een officiële ver klaring als hun oordeel uitgesproken dat de bijzonder gunstige ontwikke ling van de economie in de indus triële sector van het bedrijfsleven tot uitdrukking behoort te komen in de arbeidsvoorwaarden van de werk- De besturen van de vakorganisaties, de Chr. Bedrijfsgroepen Centrale, de Katholieke Bond van Werknemers in de industriële bedrijven en de Ned. Bedrijfs groepen Centrale, zijn van plan op korte termijn met de werkgevers in contact te treden in de verwachting, dat daar, waar de mogelijkheden aanwezig zijn, verbe teringen in de arbeidsvoorwaarden tot stand zullen worden gebracht In de verklaring wordt verwezen naar de toenemende gunstige ontwikkeling van de produktiviteit en rentabiliteit in de industrie, die vorig jaar, bij de afslui ting van de meeste cao's in de industriële sector, onmogelijk kon worden voorzien. Evenmin heeft men bij het maken van afspraken omtrent de doorvoering van de werktijdverkorting rekening kunnen houden met een zo sterke toeneming van de welvaart. Daarom achten de vak- Nederland had gis ln Rome: de zestienjarige Marian ne Heemskerk won de zilveren medaille op dc 100 meter vlinderslag (foto: ze feliciteert winnares Caro lyn Schuier in het water) en de Haagse zwemmer Wie jer Men- son i d c s kreeg de derde Olympi sche prijs op de 200 meter schoolslag: ccn schitterende prestatie. Bovendien zwom onze estafetteploeg 4 x 100 meter wisselslag dames haar serie in de beste tijd; vanavond is er dus zelfs kans op goud! Er waren meer opwindende momenten voor Neder land: roeien, hockey, wielrennen... Zie de pagina's 6 en 7. organisaties overleg met de werkgevers op korte termijn noodzakelijk. Uit de verklaring blijkt dat niet alleen wordt gedacht aan loonsverhogingen ln die bedrijfsgroepen waar zulks mogelijk is, doch ook aan een snellere invoering van de 45-urlge werkweek en bepaalde maatregelen ter bevordering van de bezitsvorming. De bonden overleggen thans onderling over de voorstellen, die de werkgevers kunnen worden gedaan. Hij zei dat Loemoemba's leger onder leiding staat van Tsjechoslowaakse offi cieren en dat de Sowjetunie wapens en munitie heeft binnengesmokkeld. Aan dr. Ralph Bunche, de V.N.-vertegen woordiger in Leopoldstad (die inmiddels uit Kongo is vertrokken om plaats te maken voor de Indische diplomaat Dayal) telegrafeerde hij om blanke V.N.- troepen. Op beide verzoeken is nog geen commentaar gekomen. Uit Leopoldstad wordt gemeld dat de troepen van Loemoemba de grens naar Katanga op enkele kilometers zijn ge naderd. De radio heeft omgeroepen dat het Kongolese leger de komende dagen de lang verwachte actie tegen Katanga zal beginnen. Doch van andere zijde is vernomen dat de troepen het in Kasai allesbehalve gemakkelijk hebben. Zij worden voortdurend bestookt door de giftige pijlen van Baloeba's en er zou den al verschillende doden zijn geval len. Bovendien hebben de troepen te kampen met een gebrek aan legermate- Inmiddels wordt het steeds duidelijker dat Loemoemba niet al te zeer op de steun van de andere Afrikaanse landen moet dekenen. De conferentie van Afrikaanse landen in Leopoldstad heeft er namelijk in een resolutie bij de pre mier op aangedrongen nauw samen te werken met de Ver. Naties en vertrou wen te hebben in dit internationale orgaan. De Ver. Staten hebben gisteren ern stig geprotesteerd bij de Kongolese rege ring tegen de mishandeling van de be manning van een Amerikaans vliegtuig, dat zaterdag op het vliegveld van Stan- leystad aankwam. De regering wordt gevraagd de schuldigen te straffen. Doch Loemoemba heeft laten verklaren dat het incident sterk overdreven is. Het was slechts een twist van drie minuten tussen de Amerikaanse piloten en Kon golese militairen, die verbaasd waren dat het toestel zo lang boven het vlieg veld had gecirkeld, aldus zijn commen taar, Over het feit dat verschillende bemanningsleden ernstig gewond raak ten doordat ze voor Belgen werden gezien, sprak de premier niet. De terugtrekking van de Belgische troe pen uit Kongo is vandaag voltooid. On geveer 180 man van het bevrUdingsbatal- jon, dat in 1941 in Engeland werd opge richt, werden in Elisabethstad toegespro ken door de Katangese minister van bui tenlandse zaken, Moenongo, voordat de militairen in Amerikaanse vliegtuigen stapten, die hen naar Brussel vlogen. Het bataljon was in Katanga aangekomen na- dat de muiterij onder de Kongolese troe pen was uitgebroken en zes blanken waren vermoord. MIS Het is beslist niet nodig om naar Rome te reizen om de Olympische spelen te gaan bezoeken: een eenvoudiger middel is een bezoek aan EDLY, want door het deskundig en neutraal advies over diverse T.V.-merken is U verzekerd een loge plaats te verkrijgen. Een glashelder beeld, en bovendien een beperkt aantal toestellen 1960 met kortingen tot 30%. EcUy-Radio Service Gemakkelijke betaling en 1 jaar gratis allrisk verzekerd Stralen, gisteren in Venlo gehouden, hebben geleid tot de samenstelling van kleine studiegroep. Deze groep zal beelden in beide landen onderzoeken. De raad van bestuur van Unilever i3 het volkomen eens met een dergelijk on derzoek. Daarnaast wenst de raad nog te weten of er gesproken kan worden van nalatigheden in het Unilever-concern. Daartoe zal een commissie worden ge vormd door enkele vooraanstaande Ne derlanders. De commissieleden zullen toegang hebben tot alle gegevens van en personen bij Unilever. Ook staat het hen vrij zich door deskundigen buiten Unilever te laten voorlichten. een communiqué spreekt de raad bestuur zijn grote ontsteltenis uit de mogelijke samenhang tussen de invoering van de nieuwe Planta-marga- rine en de nu in Nederland heersende ziekte. Hoewel het nog geruime tijd zal duren eer kan worden verklaard hoe de ziekte kan worden toegeschreven aan bestanddeel van de kunst boter, vreest de raad nu reeds, dat da rschijnlijfcheid van do samenhang De sectie op het stoffelijk overschot in de 34-jarige vrouw te Leeuwarden, ie een van de vermoedelijke slacht offers van de huidziekte ls, heeft geen •gumenten voor een andere doodsoor zaak opgeleverd. Een microscopisch huidonderzoek, dat enkele weken in beslag zal nemen, moet uitwijzen of de dood inderdaad is veroorzaakt door het nuttigen van Planta-margarlne. Pas dan zal de officier van justitie te Leeuwar den zijn verdere gedragslijn bepalen. Ook in België zijn gevallen van huid aandoening geconstateerd. Het Belgische ministerie van volksgezondheid deelt nu dat deze „naar alle waarschijnlijk heid zijn veroorzaakt door het gebruik onrechtmatig uit Nederland inge voerde produkten". communiqué wordt gezegd, dat het nieuwe merk Planta in België niet wordt geproduceerd en ook niet de handel wordt gebracht. De Belgi sche bevolking wordt gewaarschuwd te gen het gebruik van gesmokkelde mar garine. „D,e verschillende margarine- produkten, die normaal op de Belgische markt voorkomen, hebben geen aanlei ding tot ongemakken gegeven", aldus het communiqué. Vanmorgen werd het eerste Duitse ge- ■al van huidziekte bekend gemaakt Een legien-jari'g jongetje uiit Emmerik, wiens ouders geregeld Nederlandse margarine kepen, vertoonde dezelfde verschijnselen als de Nederlandse Slachtoffers. De Zwitserse regering heeft vandaag »n openbare waarschuwing gegeven te gen'dc Nederlandse „Planta" margarine meegedeeld, dat maatregelen genomen irden om te voorkomen dat zij op de Zwitserse markt komt De Sojabonenstichting te Rotterdam wijst erop dat het volkomen uitgesloten s dat soja-olie als zodanig nadelige ge- olgen van welke aard ook voor de men selijke consumptie kan hebben. Wordt er gesproken over „soja-olie" in Planta, dan bedoelt men een produkt dat langs che mische weg verkregen is en waarvan de structuur niets meer met soja-oKe als zo danig gemeen heeft. Bewolkt De Bilt verwacht tot mor genavond: Half tot zwaar bewolkt met enige regen. Weinig randering ln tempera- Zwakke tot matige wind, in hoofdzaak tussen west cn zuid. (Opgemaakt om 11.W uur). ZON EN MAAN Donderdag 1 september: zon op 5.51 nder 19.28 uur; maan op 16.49 en ond Hoogwater Schevenmgcn 31 augustus: 9.16 v.m.; 9.63 njn. 1 september: 10-48 v.m.; 11.33 n.m. 5 trandverwacliting Ook morgen koel strandweer met nog een verspreide bul. maar ook opklarln gen. Matige wind tussen west en noord west. Temperatuur ongeveer 17 graden, zeewater ruim 17 graden. Vooruitzichten: afnemende wind, maar nog te koel HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur Grenoble Nice Berlfln Frankfort München

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1