Alarmcentrale van A.N.W.B. thans in vol bedrijf Veelkleurige Katwijkse show op de boulevard Ben Fey op orgel Herv kerk Noordwijk Zee Peru rijdt onze werven in de wielen Westeincle in Zoeterwoude worden verlicht zal NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 DONDERDAG 25 AUGUSTUS I960 Drie tot vier procent pechgevallen Zeventien man tegelijk op pad om wagens op te halen (Van onze speciale verslaggever.) 'TAissen de drie en vier procent van de autobestuurders, die in een blijde vakantiestemming van Nederland uit naar het buitenland vertrekken, krijgt onderweg met moeilijkheden te kampen. Deze moeilijkheden kunnen uiteraard zeer uiteenlopend zijn. Ze variëren van een kleine panne tot een echte calamiteit: van een uitgevallen accu tot een volledig in elkaar ge drukte wagen. Daarnaast zijn er nog de gevallen, die van huishoudelijke of lichamelijke aard zijn. Een vakantieganger, die plotseling naar huis wordt geroepen wegens een ernstige ziekte of 'n sterfgeval, of bij wie zich tijdens de reis een kwaal of kwaaltje openbaart, ziet zich ook plotseling voor moei lijkheden geplaatst, waarmee hij nauwelijks rekening heeft gehouden. Het is op 't ogenblik volop vakantie- tijd en de Dienst Repatriëring Voertuigen van de ANWB werkt dan ook op hoge toeren. Begin deze week waren er zeven tien man tegelijk op pad: zeven equipes roet trekker en trailer (of dolly) om ge strande wagens op te halen, en drie inspecteurs van de Wegenwacht om auto's, waarvan de bestuurder plotse ling was uitgevallen, weer naar de va derlandse bodem terug te rijden. Tegelijkertijd komt men ook op de af- deling Reis- cn Kredietbrieven tijd te kort. Niet met de uitgifte van deze brjna onmisbare documenten dit jaar werden cr door de ANWB ongeveer honderdduizend uitgereikt doch met de afhandeling van schadegevallen, waarbij coupons als betaalmiddel werden gebruikt. Tenslotte is cr nog de radio-omroep dienst, waarvoor dagelijks de commer ciële zender van Luxemburg gedurende drie tot voor kort twee minuten wordt ingeschakeld. Tot nog toe zijn cr gedurende het lopende seizoen al 188 Nederlanders naar huis geroepen wegcas een ziekte- of een sterfgeval. Dertig procent van hen heeft onmiddellijk ge reageerd, heel vaak dank zij de hulp van naar de uitzending luisterende roede automobilisten of benzinepomp-houders. De dienstverlening van de ANWB was in verschillende gevallen haast onbe grensd. Een met onbekende bestemming vertrokken echtpaar, waarvan het oud ste zoontje een ernstig verkeersongeval overkomen was, werd behalve over de 1 zender Luxemeburg, ook nog over Zwit serse. Oostenrijkse en Franse zenders opgeroepen. Diverse telegrammen werden daarnaast nog verstuurd, terwijl ook verschillende, dure telefoongesprekken werden gevoerd. Na vierentwintig uur kreeg men eindelijk contact met de ouders, die zich onmiddellijk vanaf een Italiaans vliegveld naar Nederland spoed- Service De service, die geboden wordt on geslagen in de hele wereld is geba seerd op de reis- en kredietbrief, waar van de aanschaffingskosten (vijf gulden in de winter en zeseneenhalve gulden in de zomer) alle diensten bedruipt. In dit document bevinden zich coupons tel waarde van vijfhonderd Zwitserse frank, die als een krediet van de ANWB aan de houder ervan moet worden gezien. Gebeurt er iets met de auto van de laatste, dan kunnen de eerste onkosten ermee worden gedekt, zonder dat het vakantiegeld behoeft te worden aange sproken. Bij moeilijkheden neemt de ANWB vijftig gulden voor garagehulp voor zijn rekening, vijftig gulden voor techno-hulp, honderd gulden voor het raadplegen van een advocaat, duizend gulden voor de repatriëring van de wagen en tien duizend gulden voor te betalen invoer rechten. Naar het bouwjaar of de oi> derhoudstoestand van de auto wordt niet gekeken. Dit is welhaast een onmogelijk heid, daar dc uitgifte van de reis- en kredietbrief dan afhankelijk van een keuring zou moeten worden gemaakt. Hoewel het document min of meer een unicum in Europa is, zijn de meeste garagehouders in het buitenland bereid de coupons als betaalmiddel te aanvaar den. De verzilvering ervan geschiedt door een met de ANWB gelieerde toe- ringclub in het eigen land, die de reke ning tenslotte met Den Haag vereffent. Misverstanden zijn er wel eens oor zaak van geweest, dat Nederlandse auto mobilisten in het buitenland niets met de reis- en kredietbrief meenden te kun nen beginnen. In de meeste gevallen konden de standpunten echter spoedig aaan elkaar worden gebreid, waarbij een enkel telefoontje met het ANWB-kan- toor wonderen bleek te kunnen verrich ten. Bedankbrieven Bij dc Dienst Repatriëring Voertuigen in Den Haag berust een dikke map met bedankbrieven van mensen, die hun niet meer op gang te brengen auto naar huis zagen gesleept, of wier wagen door een Wegenwacht-inspecteur naar het vaderland werd gereden. Anderen kre gen weer onderdelen per vliegtuig toe gestuurd vijftig procent van de trans portkosten voor rekening van dc ANWB en weer anderen kregen van de KLM op vertoon van hun reis- en kredietbrief een vliegticket naar Amsterdam uitge reikt. als hun aanwezigheid thuis on middellijk was vereist. Bij dc verlening van hulp in het bui tenland gaat de ANWB van het standpunt uit, dat deze zo snel en zo efficiënt mo gelijk dient te geschieden Een maand geleden ontving men om negen uur tek-"-- telefoontje, dat de be was en met z'n vrouw naar huis moest worden gereden. Een Wegenwacht-in specteur, die zich op deze route bevond, werd door een van z'n „gele rijders" op gespoord en om vijf uur 's avonds kon hij zich al aan de Rivièra bij het ge strande echtpaar melden. Ondertussen was hij nog even naar huis geweest om zijn tandenborstel en wat dies meer zij te halen, terwijl hij uiteraard ook nog op tijd op Schiphol moest zien te komen. Hulpverlening t worden De hulpverlt gestuurd, moeten beslist niet gat te vangen zijn. „De camping bij het Gardameer" eens door een pechvogel als adres opgegeven kon pas na uren zoeken worden gevonden, daar er niet minder dan tweeënveertig campings ble ken te zijn. Hetzelfde gebeurde tussen Nimes en Montpellier, hoewel er toen „slechts" keuze tussen eenentwintig staanplaatsi Een andere Wegenwacht-inspecteur moest in het Oostenrijkse ei halen, waarvan de bestuurde: bloeding gekregen had. De aanvankelijk met hem meer onderweg kreeg hij zoveel pijn, dat hij zich, na veel aandrang, liet bewegen ii een vliegtuig te stappen. Toen de „geli rijder" de wagen in het vaderland wilde afleveren, was er niemand thuis. De eigenaar lag in het ziekenhuis en net een spoedoperatie ondergaan. Soms neemt de repatriëring zulke men aan, dat er twee keer heen en gereden moet worden. Een voorbeeld hiervan is de auto die een paar weken geleden in het zuiden van Frankrijk bleef tezamen met de caravan, die hij a de motorboot, die op de impe- vas gebonden. De ANWB-equipe wucie er eerst een soort treintji maken eigen wagen, trailer me en daarbovenop de boot, en tenslotte de caravan maar de politie stond dit niet toe. Om het hele konvooi thuis te krijgen, moest er bijna zesduizend kilo meter worden afgelegd. De verste repatriëringen betroffen auto's, die met zware schade in Griekenland en Lapland stonden. De meeste dit seizoen zijn er al vijf enzestig behandeld en tot eind sep tember gaat het werk gewoonlijk door doen zich voor op de Noord- Zuid-route docr Frankrijk cn op de trok NOORDWIJK Strand gezuiverd van hout en glassplinters Over een groot strandoppervla'k ter hoogte vam de Duindamse slag is eer hoeveelheid hout en glaswerk aange spoeld. Veel flessen werden kapot op het strand geworpen of door baldadige jon genen vernield. Een grote schoonmaak ploeg van de gemeente en enkele poli- tie-agenten hebben het brandbare vuil bijeengezameld en op de vloedlijn goten met petroleum. Hierna werden de hopen verbrand. Ook het glas werd op geruimd zodat de stramdwachten van d< N.R.B., die in de afgelopen dagen hon derden verwondingen van glassplinters te verzorgen gekregen, het iets iets rusti ger zullen krijgen. Vandalisme Vorige nacht hebben enige baldaddgen omstreeks twee uur drie bloembakken, die ter siering van de badplaats op de Grond waren aangebracht, uit de grond gerukt en midden op de rijweg neerge gooid. Dit leverde voor het verkeer, dat in de nachtelijke uren gelukkig niet druk is, een groot gevaar op. Een passerende politieagent vond de bakken en heeft met behulp van enkele collega's de namenten weer op hun plaats gezet. De inhoud van de bakken was vernield. Inbraak In de vorige nacht is de consumptietent van de heer Westerop in het Langeveld opengebroken. Uit de tent, wa; ook een mobilofoonónsta-llatie Noordwijkise politie bevindt, werd niets ontvreemd. Omtrent de schade konden nog geen mededelingen worden verstrekt. Van de daders ontbreekt elk spoor. VOORHOUT N.C.V.B. Vrijdag 26 aug. a.s. zal de afdeling van de N.C.V.B. Voorhout haar eerste maandelijkse bijeenkomst houden. Als spreker treedt op dr. J. van der Griendt te Oegstgeest (oud-ingezetene van Voorhout) met als onderwerp „Al coholisme", toegelicht met de film „Café Parijs" KATWIJK AAN DEN RIJ1\ Telefooncel in Molenblok Dezer dagen heeft de P.T.T. een open bare telefooncel geplaatst op het trot- van de Tulpstraat, nabij het kruis punt met de Molentuinweg. Deze cel is inmiddels in gebruik gesteld en blijkt de dichtbevolkte wijk „Het Molen- blok" In een grote behoefte te voorzien, mede doordat het aantal telefoonaanslui- n in deze omgeving vrij gering is. Reeds in 1955 werd in de gemeenteraad de aandacht gevestigd op de noodzake lijkheid van deze telefooncel, doch door tekort aan apparatuur kon de P.T.T. toen niet tot plaatsing overgaan. HET Katwijkse V.V.V.-bestuur I Negen drumbands en harmoniekorpsen bracht gisteravond in de reeks afzo.ndK-lijk en in combi- attracties een geslaagde taptoe. Dui- enden hadden zich van een plaats verzekerd, om vooral niets te missen, van dit kleurige schouwspel. Wan neer men de badplaats bezoekt, komt men langs een verlichte sprookjes- tuin, om ten slotte op de sfeervolle boulevard de met schijnwerpers be schenen Oude Kerk te bewonderen. Interessante kennismaking rjV DE HERVORMDE KERK te Noordwijk aan Zee was het gisteren Ben L Fey, die de gewone sleur eens doorbrak door een vrijwel onbekend werk van deze tijd op zijn programma te plaatsen. Deze jeugdige organist, pas van het conservatorium, heeft kans gezien zijn militaire legerplaats even te verwisselen voor' zijn standplaats als organist. Hier moet men niet gering over denken. Voor. instrumentalisten in- hét bijzonder is het een zware handicap, juist op voor hen zo'it belangrijke leeftijd, van technische studiemogelijkheden verstoken te zijn. Om zijn durf breng ik hem van deze plaats mijn ere-saluut. (Om in de militaire stijl te blijven). Clarke: A Trumpet Voluntary en Wes ley: Air and Gavotte, waren twee pret tige openingsnummertjes in de stijl van hun beider tijdgenoot Handel. Vervol gens Bachs koraalvoorspelen, Ich ruf' zu dir, Herr Jesu Christ en Wohl mir dass ich Jesum habe, tegenwoordig beter be- Twee vriendinnen de ene 19 en de andere 20 jaar gingen samen op vakantie naar het zui den van Frankrijk. De ene kreeg de auto van pa en alles ging goed tot ze dicht bij dc Rivièra kwa> men. De bestuurster raakte daar de beruchte „stenen berm", kwam op de linkerweghelft terecht en ramde daar een tegenligger. Alle inzittenden kwamen er vrijwel zonder letsel af, doch de auto's moesten worden weggesleept. Een telefoontje naar pa en de ANWB bracht de Dienst Repatriëring Voertuigen onmiddellijk in actie. Een etmaal later wareu pa en twee chauffeurs-monteur bij dc ge strande meisjes gearriveerd en even later stond de auto al op dc trailer (bovenste foto). Op de te rugweg liep nog een kleine Duitse wagen achter op de trailer (onder ste foto). Een ingedeukt neusje was echter alles wat ervan OEGSTGEEST Voetbalvereniging behoeft betere accommodatie De voetbalvereniging „Oegstgeest' hield gisteravond in hotel „Het Witte Huis" haar jaarlijkse algemene leden vergadering. De voorzitter, de heer W. Versteeg, sprak in zijn openingswoord zijn dank uit aan de vele leden, die aan de uitnodiging gehoor hadden gegeven. Hierna werden d«e resultaten over het afgelopen seizoen onder de loep geno men. Het eerste elftal verkeerde tot 3 weken voor het einde van de competitie in ernstig degradatie-gevaar. Het tweede elftal stond 1 plaats hoger. Het derde elftal en de junioren telden nog een woordje mee in de bovenste regio- Het ontbrak vaak aan saamhorigheid en teamgeest. Wil men een gunstig re sultaat behalen dan moet diit zeker ver beteren. Vervolgens werden nog enige woordén aan de aecommodaitde gewijd. Wanneer deze plannen werkelijkheid worden, (en dit vertrouwen heeft „Oegst geest" in B. en W.) dan komt alles voor elkaar, ook mot het spel. Want een goede accommodatie doet een hoop. Er werd dank gebracht aan de schei dende bestuursleden, de heren J. van der Voort en H. Heeren. Hierna volgde ver slag secretaris. De penningmeester liet een zeer opti mistisch geluid horel. Want, wat de fi nanciën betreft is „Oegstgeest" kern gezond. Na de verslagen elftal- en kas- commissie volgde verkiezing bestuur. Het bestuur is nu als volgt samenge steld: W. Versteeg-voorzitterA. Soet- ©ecretairis; J. Hogewonmg-pennmg- meester; C. die Bekker-2e secretaris; W. Verbooy-2e penningmeester. De elftalcommissie bestaat uit de le den- M. Smit; A. Stravers; H. Versteeg. Hierna volgde een verkiezing voor de de ballotagecommissie. Visserijgolfjes TAE VTSMEELEXPORT van Peru tegen afbraakprijzen heeft voor de Nederlandse scheepsbouwers nare gevolgen gehad. Aan de stroom van opdrachten via de werf van Hakvoort in Monnikendam voor de bouw van stalen casco's voor kotters voor Deense reders is vrijwel een eind ge komen. De Denen en Duitsers, die grote hoeveelheden zandspiering in hun vismeelfabrieken verwerkten, vissen nu alleen nog maar voor de eigen behoefte. De export van vismeel van zandspiering is door de con currentie van Peru niet lonend meer. Aan stalen kotters hebben de Denen daarom voorlopig geen behoefte. Ook voor Harlingens visserscoöperatie heeft deze concurrentie gevolgen gehad. Een vismeelfabriek van drie miljoen gul den, waarvoor de bouwplannen praktisch gereed waren, zal niet worden gebouwd. Het heeft geen zin. Duitse geldschieters zouden do fabriek financieren. Met de levering van produkten zou de lening worden afgelost. In Duitsland heeft men geen behoefte meer aan deze produkten. Vorig jaar zag men nog veel Duitse kotters in de havens van IJmuiden en Den Helder, die zandspiering losten. Thans komt er vrijwel geen één Dit was er Vier treilers, drie loggers en vier kot» ters zorgden er gisteren voor, dat d« IJmuidense visafslag werd voorzien van een totale aanvoer van 4300 kisten verse vis. Er waren 1400 kisten verse haring, 1200 makreel, 800 schelvis, 100 schol, 110 wijting, 235 gul en kabeljauw, 130 koolvis en 80 radio. Bovendien losten de schepen 265 kleine kistjes haring, 80 kleine kistjes makreel, 9 kantjes haring, 500 stijve ka beljauwen en 2500 kilo tong. Goede prijzen De kabeljauwprijzen hebben zich woensdag hersteld. De woensdagmarkt deed hiermee haar goede naam weer eens eer aan. Voor de grote regels kabeljauw betaalde de handel f 130 tot f 126 en voor de kisten kleine kabeljauw f 112 tot f 106. Haring noteerde f 30 tot f 18 en makreel f 22 tot f 13 per kist van 50 kilo. De schol- prijzen waren ook hoog. Schol I deed f 58 tot f 52. schol II f 45 tot f 32 en de drie tjes f 35 tot f 19 per kist van 50 kilo. De tongprijzen lagen boven f 4 per kilo. Gemiddeld bracht de tong f 4.30 per kilo op. Grote tong noteerde zelfs f 4.80 per kilo. De pilchards, die opnieuw door het span Uk. 60 en 61 werden aangevoerd, waren nu goedkoop met f 9.60 per kist van 50 kilo. De grote schelvis deed f 46 tot f 36, grootmiddel f 42 tot 30, klein- middel f 36 tot f 31, pennen f 32 tot f 27 en braad f 24 tot f 11 per kist van 50 kilo. Lagere schelvisprijzen dus, hetgeen kon worden verwacht met de grote aanvoer het uitermate warme weer. met 200 schelvis, 300 haring, 400 makreel, 10 wijting. 120 gul en kabeljauw en 30 diversen; de Polderman IJm. 20 met 130 schelvis, 250 haring. 325 makreel, 15 wij ting, 25 gul en kabeljauw, 40 diversen, 175 stijve kabeljauwen en 100 kleine kist jes haring; de Elie Cheniviere IJm. 32 met 120 schelvis, 230 haring, 250 makreel, 10 wijting, 65 kabeljauw en gul, 15 kool- vis, 90 stijve kabeljauwen en 95 kleine kistjes haring; de Emma IJm. 15 met 210 schelvis, 620 haring, 140 makreel, 70 gul en kabeljauw, 20 radio, 40 diversen, 50 stijve kabeljauwen en 70 kleine kistjes haring. Op de visgronden Om de Noord waren de weersomstan digheden goed, maar de vangsten waren weer erg ongelijk met 80 tot 400 manden makreel, haring, schelvis, koolvis en ka beljauw per etmaal. Op het Zandt vingen de schepen 30 tot 50 manden schelvis, gul en kabeljauw per etmaal. De vangsten langs de kust bedroegen 60 tot 120 kilo tong en 8 tot 14 manden schol per etmaaL En vandaag? Vandaag kwam de Antje Kw. 49 aan de markt Het schip had 760 kisten verse vis uit de Noord aan boord. De Sch. 27 zorgde eveneens voor een 700 kisten verse vis en de Emma Wilhelmina voor 300 kisten verse vis en wat kantjes haring Voorts kwamen er kotters met tong en schol aan de markt. HAZERSWOVDE Zaak heropend Dinsdagmorgen is de gemoderniseerde zaak van de firma Raaphorst heropend. De winkel is zeer functioneel ingericht. Behalve drogistartikeler worden ook par fumerieën en sigaren en sigaretten ver kocht. Er was veel belangstelling, tal van bloemstukken gaven het interieur een feestelijk aanzien. Burgemeester Smit en de heer H. van Wieringen, na mens de christelijke middenstandsvereni ging, voerden het woord. Collecte Dezer dagen wordt in Hazerswoude gecollecteerd voor het Koningin Wilhel- minafonds (kankerbestrijding). kend als Jesus, joy of mans desiring, beide stemmig vertolkt. Hierna volgde diens Praeludium en Fuga in e moll (de z.g. kleine uit band III Peters) dié in totaal ander klankbeeld waren gevat, dan ik een avond tevoren hoorde. Ben Fey realiseerde dit werk meer klaar doorzichtig. Toch lag over deze opge somde werkjes een zekere matheid, voor ik niet lang naar een verklaring behoef te zoeken en waarvoor ik wijs naar de aanhef van dit artikel. Bij César Franck in diens Canta bile en Vierne's tedere Berceuse ech ter was reeds niets meer van indis positie te bespeuren. Bijzonder sfeer volle vertolkingen. De Suite Gotique van Boëllman viel een vertolking ten deel, die niet was mis te verstaan. Zonder aarze ling verrees dit zo geliefde werk uit de noten. De introductie onopge smukt, het menuet stijlvol, het Prière devoot en de Toccate virtuoos. Dankbaar Een belangrijke kennismaking was die met het werk Van Marius Monniken dam: Per la notte di natale, (over de nacht der geboorte)Een thema van eigen vinding wordt hier door de componist in een bijzondere pastorale sfeer gevarieerd Eigenlijk dus programmamuziek, want zij schildert het gebeuren in de nacht van Bethlehem bij-de herders op het veld. Monnikendam legt hier een voorliefde voor de lydische toonsoort aan de dag. die een verstilde stemming oproept. Het werk is in de jaren '40 tot '45 tot stand gekomen en is bepaald nog geen gemeen goed op de programma's der concert organisten. We mogén dus Ben Fey dankbaar zijn voor de kennismaking en diens knappe vertolking. Zijn instrumen tale kennis is zeer te roemen, want welk een fraai gebruik wist hij te maken van vulstemmen en tongwerken. Het werk culmineerde in een stralend slot en nog maals: een verademing, in het bijzonder voor een recensent, om eens iets geheel anders te horen. Dit was overigens ook het geval met de improvisatie aan het slot. Op de melo die van Jezus' Bloemhof bouwde Ben Fey hier een serie variaties die zeer boeiden door harmonische vindingrijk heid, structuur en verrassende klank. Ik denk, dat ik Ben Fey het best mijn be wondering kan tonen, door Noordwijk alvast geluk te wensen met zijn spoe dige terugkeer tegen het eind van dit Henri Welbooren NOORDWIJK Woningbouw Namens het college van B. en W. heeft het architectenbureau Th. N. J. A. Geels G. Kamsteeg het bouwen van 32 wo ningen aan de Van de Mortelstraat en het Rozenburg opgedragen aan L. C. v. d. Marel's Bouwbedrijf te Katwijk aan Zee voor f 382.900. TER AAR GEBORENElisabeth W dr van D van Vliet en E W Wingelaar, Oostkanaalweg 31, Antonia J P dr van G H van der Zwaan en P C M Turk, J M Halkesstraat 19, Martinus J M zoon van H J Ubink cn J C van de Loo, Bloemenstraat 6a. maitie. Zij gaven elkaar mets toe en paradepas zo gunstig mogelijk te d*oen uitkomen. Dat er grote aandacht voor de plaat selijke verenigingen was, is begrijpelijk, doch ook de gasten ontvingen ruime Het is bepaald verheugend te consta teren dat veel jongeren aan dat vereni gingsleven actief deelnemen. De marsen werden opmerkelijk zuiver geblazen. Ook was er grote belangstelling voor de uniformen. De gasten waren: De Trommelaeren van Roesendaele, Scheepswolfabriek Vee- nendaal en Ahoy Rotterdam, vereni gingen die goede prestaties leverden. Het marslopen van Ahoy bleek van voorname alure. Het gaf aan het pro gramma bijzondere glans. Een echte zomeravond werkte eraan mee, de talrijke wandelaars nog lang buiten te houden. N. Verhoeven NOORDWIJKERHOUT Diamanten luchtschommel Op het lunapark tijdens de volksfees ten zal ook en deze keer voor de 60e maal in Noordwijkerhout de lucht schommel van de fam. Vallentgoed staan, Het ligt in de bedoeling van de Oranjevereniging aan dit jubileum een feestelijk tintje te geven. Getracht zal worden de heer H. Vallentgoed sr. die dagen naar Noordwijkerhout te laten komen om hem een rondrit met attrao ties te laten maken langs de punten waar al die jaren de luchtschommel op de kermissen in het dorp heeft gestaan. Burgerlijke stand GEBOREN: Petrus H W C, z v H J Niessen en C W Spruijt; Cornells R J. z v P C Bartels en M E van der Vlugt; Alida A E M, d v C Pijpers en J A Geeriings; Johannes C G M, z v C Goldenberg en W J van Sehie; Anne- marie L, d v J F Beekman en L H M Schaepman; Yvonne J M, d v W A van Nobelen en D J van GJjlswijk; An nette W M, d v W A van Nobelen en D J van Gijlswijk; Petrus N L M, z v H J Heemskerk en W A van Gijlswijk. ONDERTROUWDA J van Beek en M H van Schooien; P J van Rijn en 6 A Pesschier; P M H Tetteroo en J M de Groot; J Otto en A J Zuiderduin; P J Smit en M C J van den Burg; J G A M Waasdorp en M C J van Noort. GETROUWD: H J Koster en M C M Weijers; G J Coencn en C M Meiland; H C M Brama en E T J van Lil. OVERLEDEN: Louis van Delft, 43 Adrianus Wagemakers, 71 j, echtgen.- v AMP Muller; Kornelis van den Bosch, 87 j, echtgen. v L Freijee; Wilhelmus 11 Valk, 67 j, echtgen. v J S Hendriks; Cornelis Berkhout, 84 j, wed.n. v C A Dietz. Hat marslopen van Ahoy Rot terdam was van voorname allure Foto N. vain der Horst KATWIJK AAN ZEE Geheimzinnig gedoe voor Katwijks kust Sinds enkele dagen is men voor di kust van Katwijk bezig met liet zoeken naar resten van de Brittenburg, gaat er een beetje geheimzinnig tot, want de amateur-duikers en -onderwa* terjagers hebben van een dagblad f4000 gekregen om de kosten te dekken op voorwaarde, dat zij aan niemand mededelingen over de stand van het on derzoek zullen doen. Het ligt in de bedoeling veertien da gen lang te speuren, waarbij men zelfs gebruik hoopt te makeii van een onder, watervliegtuig.. Er zijn metingen vi richt en de duikers hebben rondj,- scharreld over de zeebodem, waarbij zij ernstig bemoeilijkt werden door grott scholen kwallen en door het ruwe wa ter dat veel zand opjoeg, waardoor he: zicht uiterst slecht was. Zoals uit de door ons gepubliceerde artikelen van de hand van ds. Poort "b gebleken, bestaat weinig zekerheid over de juiste ligging van het oude castellum. Enige tijd geleden hebben d onderzoekers via onze krant contact gezocht met ds! Póórt, die hen zo gas1 mogelijk heeft ingelicht, maar niet koi yerhelen, dat deze speurtocht kan wor den vergeleken met het zoeken naar dl spreekwoordelijke naald in een hooi berg. De jeugdige duikers zijn echter vol goede moed en zij zijn vast va» plan iets te vinden, hoe dan ook Prof. Brunsting uit Leiden heeft als zijn mening uitgesproken dat de kans zeer gering is dat hier iets wordt gevon den tengevolge van verschuivingen in de zeebodem. Duitse dievegges over grens gezet Door de chef van een levensmiddel lenbedrijf in Katwijk werden kort na elkaar twee Duitse vrouwen van 28 en 68 jaar betrapt op het wegnemen van levensmiddelen zonder betaling. Het weggenomene werd in beslag genomen Do beide vrouwen werden door hun diefstal gedwongen hun vakantie Katwijk af te breken. Ze werden, tegelijk met een 15-jarige Duitse knaap, die zich eveneens aan diefstal had schuldig ge maakt, het land uitgeleid. Spreekbeurt Vanavond om acht uur zal in de .Kapel aan de Voorstraat voor de Gereformeer de Bond spreken ds. C. v. d. Bosch uil Bodegraven. Hoog en laag water Vrijdag: hoog water 5-30 en 17.53 uurj laag water 1.26 en 13.39 uur. Gemeenteraad vergaderde Gisteravond vergaderde dc gemeente raad van Zoeterwoude. Burgemeester H. J. J. A. Smeets deelde onder meer mede. dat de uitkering uit het gemeentefonds verhoogd. Er zal spoedig worden be gonnen met het leggen van een brede waterleidingbuis van de Ommedjjk naar de Noordbuurtseweg. Op verzoek van de R.K. fractie ward het voorstel tot aankoop van grond voor rioolwaterzuiveringsinstallatie aange houden tot een volgende vergadering Voor het maken van plannen voor een zelfde inrichting aan de Hoge Rijndijk werd f 5700 beschikbaar gesteld. Tot lid van de commissie voor maat schappelijke zorg warden benoemd de heren A. Pieterse (in da vacature—W. de Boer), H. H. van Kapel (in de vacature Jac. Dorrepaal) en L. van Vliet (in de va- cature-J. Schenkveld). De heer P. van Bemmelen werd herkozen en tot voor zitter werd de heer P. van Bemmelen gekozen. De heren E. M. Sieverding, P Koning, J. C. Schinkel, J. H. van der Ploeg en II. J. van Mil werden herkozen als lid van da woonruimte-adviescom- nissie Ten slotte werden de heren J /an Vliet, C. J. van Leeuwen en J. B. A /an Diemen herkozen als lid van de wa- erleidingcommis6ie. Ondanks een voorstel van de heer De Vrind om de paraillelwog langs de Hoge Rijndijk gewoon Hoge Rijndijk te blij- ïoemen, werd aan deze weg overeen komstig een voorstel van B. en W de aam Titus Brandsmastraat gegeven. Het beroepschrift van J. v. d. Kolk in zake het bouwen van een woning achter Dorpsstraat 36 werd afgewezen. Hierna ging da raad akkoord met het Voorstel van B. en W het uitbreidingsplan zo danig te wijzigen, dat de door dc hee; Van der Kolk gewenste bouw toch kan doorgaan. Het Westelnde zal van straatverlichting worden voorzien. Voor de bouw van een Wit-Gele-Kruisgebouw zal de gemeente 400 m2 grond op de hoek Korte Miening- Jan van Banndngstraat aan de betrokken wijkverenlglng overdragen voor f 23 per vierkante meter. SASSENHEIM Naar Taptoe Delft Het is de Sassenheimse V.V.V. geluk! in het bezit te komen van een beperkt aantal kaarten voor Taptoe Delft op 2 september. De mogelijkheid bestaat p« bus naar Delft te gaan. Kaarten cn nadere inlichtingen worden zaterdag 27 augustus verstrekt in hotel „Het Bruine Paard" tussen half 8 en half 9. In de deze week gehouden jaarvergade ring van Halberg N.V. zijn de jaarstuk' ken met algemene stemmen goedgekeurd' De voorzitter verklaarde dat de in d« tweede helft van 1959 ingetreden verbe- tering zich voortzet en dat de omzetten steeds toenemen. Ten dele is dit een ge van de kwaliteitsverbetering vïfl het hoofdprodukt, de Alto-heftrucks, diJ bij machinefabriek A.W.O. Den Haag worden vervaardigd. Ten slotte deed de voorzitter tijdens dl rondvraag op verzoek van enige aandeel houders mededeling van de verbeterd» liqulditeitsposditie

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 4