Het transportmiddel van nu HET VRACHTVLIEGTUIG Nederlanders zijn de beurtschippers van het luchtruim BOUWPLAN ALPHENS BELANG WORDT WELLICHT UITGEBREID Noordwijkse konijnenliouders hielden tafelkeuring Echtpaar Blijleven 60 jaar getrouwd TER AAR AGENT-BEZORGER NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 DINSDAG 23 AUGUSTUS 1960 SCHIPHOL: TOEGANGSPUNT TOT EUROPA TAE luchtvaart heeft een les getrok- ken uit de oorlogsjaren. De wer kelijk grote ontwikkeling startte, toen de vrede was getekend. Voor 1940 was een vlucht over de oceaan eigenlijk nog altijd een waagstuk. Thans eist de luchtbrug naar de nieuwe wereld het leeuwenaandeel van het intercontinentale verkeer voor zich op. De nieuwe KLM-ma- chine de DC8 die de afstand tus sen twee werelden in zes tot acht uur overbrugt vervoert per jaar 61.600 passagiers naar New York tegen het nieuwe, hypermoderne s.s. Rotterdam 39.200. De grootste ontwikkeling verwachten deskundigen evenwel op het gebied van het luchtvrachtvervoer. Sinds 1950 is dit verviervoudigd, in de komende jaren zal het vertienvoudigen. De ontwikkeling van het vrachtvervoer door de lucht heelt in de tweede wereldoorlog zijn oorsprong gevonden. Nu pas raakt ze goed op gang. De KLM komt de eer toe, op dit gebied belangrijk pioniers werk te hebben gedaan. Onze natio nale luchtvaartmaatschappij neemt als vrachtvervoerder de tweede plaats in op de wereldranglijst niet de eerste, omdat een Amerikaanse maatschappij veel regeringsopdrachten te vervullen krijgt De KLM kreeg in het buitenland de bijnaam „vrachtvaarder van Europa". Zij houdt daarmee een Nederlandse tra ditie hoog. Dat is van enorme betekenis voor de Nederlandse economie als ge heet voor de toekomst van vele Neder landse industrieën HET VLIEGTUIG luttele jaren geleden nog be schouwd als een romantisch stukje speelgoed, alleen bestemd voor de heel rijken gaat een steeds belang rijker rol spelen in de moderne maatschappij. Het is niet overdreven, als men vaststelt, dat het vliegtuig in een „tweede industriële revolutie' 'de rol gaat spelen van de stoommachine in de eerste omwenteling in de wereld economie. Het zal niet lang meer duren, of ieder punt van de wereld is in een, hoogstens twee dagen te berei ken vanuit ieder ander punt. De wereld wordt kleiner, de landen en volken komen dichter bij elkaar. Het vliegtuig heeft in de tweede wereldoorlog een beslissende rol gespeeld. Misschien was het eerder nog de transportmachine, die de doorslag gaf dan de bom menwerper. De strijd in het Verre Oosten en de invasie waren on mogelijk geweest zon der de vliegende ver huiswagens, die alle gevechtsmateriaai aan voerden. Berlijn en de Berlijners werden ge red van de communis tische overheersing door een luchtbrug, die alles naar de be dreigde stad bracht, wat daar nodig was. Pakje ochtendbladen Een simpel, petieterig De Havllland toestelletje opende op 17 mei 1920 de eerste luchtlijn van de KLM. Toen reeds was er sprake van luchtvracht, want de piloot bracht een pakje Engelse ochtendbladen mee, die hy na aankomst op Schiphol trots aan de verzamelde menigte toonde. Thans heeft diezelfde KLM een vloot van speciale vracht vliegtuigen, waarmee regelmatige vluch ten worden onderhouden naar Amerika, Canada, het verre en nabije Oosten en naar tal van Europese landen. Het In zetten van de straaltoestellen op de At lantische route betekent, dat er dage lijks een capaciteit meer beschikbaar komt, bijna even groot als de totale vracht, die de DC-4 vrachtmachine mee kan nemen. Een tarlevcnverlaging heeft het grote offensief van de luchtvaart op de vrachtmarkt ingeluid. Een offensief, dat noodzakelijkerwijs tot een verveel- vuldlglng van het vrachtvervoer moet leiden. Het is al lang niet meer zo, dat alleen aan bederf onderhevige goederen door de lucht worden vervoerd. Het is lo gisch, dat bloemen en fruit van Neder land alleen in ijltempo naar Amerika kunnen worden gebracht. Het is even logisch, dat verschillende Amerikaanse kranten, die in Nederland worden ge drukt, alleen samengesteld kunnen wor den uit materiaal, dat per vliegtuig wordt vervoerd. Maar voor de man, die zich nooit in dit uiterst interessante vraagstuk heeft verdiept en die bij moderne van alle snufjes voorziene vrachthallen goederen overgeladen uit alle landen ter wereld. Slaagt men erin de ontwikkeling bij te houden, de for maliteiten te beperken, dan zal de Ne derlandse luchthaven het centrum van het wereldtransport worden. Geleerden maken zelfs al aandachtig studie var plannen om er enkele assemblagebedrij- ven te vestigen, waar dan halffabrika ten kunnen worden samengevoegd tot complete produkten, die als geheel ge transporteerd kunnen worden. Er ligt een grote toekomst in het verschiet voor het luchtvrachtvervoer, dat is zeker Nederland zal er wel bij kunnen varen, dat is een vaststaand feit. NU DE IN AANBOUW zijnde brug in de Hoorn, die toegang zal geven tot de industriehaven, haar voltooiing nadert, is het noodzakelijk, dat I de raad zich uitspreekt over de naam, die deze brug zal gaan dragen, om dat de gemeente haar ontwikkeling in grote mate aan haar ligging aan de Rijn te danken heeft, werd reeds eerder besloten de haven zelf Rijnhaven, en de aangrenzende kade Rijnhavenkade te noemen. Op grond van het i vorenstaande stellen B. en W. voor de brug Rijnhavenbrug te noemen. 1 de raad wordt voorgesteld de verder benodigde bouwgrond te verkopen aan' genoemde vereniging voor f36.593. 1° De heer Joh. Visser, architect alhier, wenst ten behoeve van de bouw van een it garage met bovenwoning van de ge-|b meente aan te kopen een perceel bouw-ih grond, gelegen aan de noordzijde van de k Prinses Marijkestraat, hoek Pieter Flo-L: Zestig ROELOFARENDSVEEN Feest voor bejaarden De Oranjefeesten wooden dit jaar ge- huoden op 20, 21 en 22 september. Men heeft besloten ook de bejaarden in vreugde te laten delen door voor hc donderdag 22 september een gezelli; middag te beleggen in de aula van St. Jozefschool. Speeltuin nodig In Roelofarendsveen stelt men opnieuw pogingen in het werk te komen tot de aanleg van een speeltuin. Voor de karatiespelen op de speelplaats van de school aan het pastoor Owelplein had eer fabrikant gratis speelwenktuigen beschik- baar gesteld. Op deze manier weid de jeugd van de straat gehouden en zij heeft zich zo kostelijk geamuseerd, dat plannen voor een speeltuin plotseling weer in de belangstelling zijn gekomen. Geslaagd Voor het diploma coupeuse-lerares slaagde aan de modevakschool te Haar lem onze plaatsgenoten de dames Annie v. d. Zwet en Rini van Ruiten. luchtvracht altijd nog denkt aan het speciale luchtpostpapier, waarop hij let tertjes kriebelt om net gewicht van zijn brief zo laag mogelijk te houden, is het een merkwaardige ervaring om te zien, dat in de vrachttoestellen ook bromfiet sen en ijskasten worden geladen, gras- maaimachines en complete motoren. En toch gebeurt dat. Een vrachtvliegtuig is soms een merkwaardig warenhuis van de meest uiteenlopende zaken. Het heeft voor al deze produkten zin, ze per vliegtuig te vervoeren. Snelheid belangrijk De waarde van een bepaald produkt is in hoge mate afhankelijk van de plaats, waar het zich bevindt Een ijs kast heeft geen betekenis aan de noordpool, een oliehaard is waardeloos in de tropen. Maar zo is ieder fabrikaat pas zinvol, als het op de plaats van bestemming is aangekomen. De in dustriële ontwikkeling houdt in, dat de produktiemethoden worden versneld en vereenvoudigd. De distributiemethoden zullen al evenzeer gemoderniseerd moe ten worden. Een produkt dat de fabriek verlaat is nutteloos totdat het is ver kocht en betaald. Een machine, die is aangekocht kost geld, iedere dag voor dat hij in produktie is. De afschrijving begint op de dag van aankoop, dus is het zaak, hem zo snel mogelijk in ge bruik te stellen. Ten minste als men op economische basis afschrijft. De kracht van de luchtvaart is de snelheid, die haar onderscheidt van elke andere vorm van transport. Maar voor de expeditie van vele bedrijven speelt die snelheid schijnbaar geen roL Schijnbaar, want snelheid is altijd belangrijk. Niet alleen voor bloemen, niet alleen voor kranten of nieuwe modecreaties, die eigenlijk al verouderd zijn op de dag van hun ge boorte. Snelheid kan belangrijk zijn voor ieder zakenman. Bijvoorbeeld om slagvaardig te zijn op de buitenlandse markt, om van iedere gewijzigde markt situatie ogenblikkelijk te kunnen profi teren en omgekeerd o:m ieder prijs- risico op een onzekere markt te vermij den. Snelheid kan belangrijk zijn, om dat er met snel omlopend kapitaal veel meer gedaan kan worden dan met lang zame transacties, zodat aanzienlijk min der bedrijfskapitaal aangetrokken be hoeft te worden. Economische voordelen Luchtvrachtvervoer heeft een enorme toekomst. Om de eenvoudige reden, dat het veelal duurder is dan het traditio nele vervoer, maartegelijk econo mischer kan zjjn. De transported duurt korter en levert minder risico's op, waardoor de verzekeringspremie aan zienlijk lager ls; de verpakking kan vrij wel nihil zijn, voorraadvorming is prak tisch overbodig, de produktie kan beter worden gespreid. Het zijn voordelen voor de individuele bedrijven. Er zijn evenwel nog meer voordelen voor de landelijke economie. De bloementeelt en bloembollencultuur zou in ons land eenvoudig onmogelijk zo'n enorme vlucht hebben kunnen nemen, als vervoer door de lucht niet mogelijk zou zijn geweest; de Neder landse confectie-export zou zonder hulp van 't vliegtuig geen voet aan de grond hebben gekregen in Amerika. Er zijn meer mogelijkheden voor onze industrie. Mogelijkheden, die onze nationale wel vaart ten goede kunnen komen. u Hollandse confectie De moderne beurtschipper van de lucht is de man, die alles over de oceanen vervoert. Hij is de man in de cockpit van de vrachtmachine. Natuur lijk een van de sleutelfiguren in dit transportproces. Maar toch ook niet meer dan een schakeltje in een enorm raderwerk, dat z'n eerste bindingen heeft in de industrie. Wij zagen, hoe in Europa's grootste damesconfectiefabriek in Amsterdam op zaterdagmorgen jassen werden afgeleverd. We zagen het werk van de expeditiechef, het wegen van de jassen afzonderlijk, die daarna op rek ken werden gehangen. De rekken ston den luttele ogenblikken later in de enorme hal van Schiphol, waar alle vracht wordt verzameld. Vracht uit alle delen van de wereld. Daar wordt het overgeladen in de toe stellen, die het naar hun uiteindelijke bestemming zullen brengen, 's Nachts stapten we met de jassen in een lift- master van de KLM, die zijn last die zelfde middag nog afleverde op Idlewild. 's Maandagsmorgens hing diezelfde jas in een etalage op New Yorks luxe Fifth avenue. „Just flown over from Holland". Misschien is hij diezelfde maandag nog overgegaan in handen van een Amerikaanse miss, die graag pronkt met een echt Nederlands stuk confectie. We zagen een enorme Rolls Royce mo tor uit Engeland arriveren op Schiphol in de Liftmaster overgeladen worden in Canada diezelfde zondag nog op de grond staan. Het was een Engelse mo tor, bestemd voor een Amerikaans vlieg tuig een Boeing vervoerd door de KLM. We namen afscheid van crew in Montreal, waar ze opdracht kreeg een Canadese filmploeg vai televisie met apparaten en al naar Lon den te brengen. Wonderlijk bedrijf Het is een wonderlijk bedrijf, dat luchtvrachtvervoer. Een bedrjjf niet enorme toekomst. En een bedrijf dat voor andere bedrijven nieuwe toekomst mogelijkheden kan scheppen. Dank zij de enorme activiteit van dc KLM en de vooruitziende blik van deze maatschappij, die zich eerder dan alle andere concurrenten op de luchtvaart toelegde, ls Schiphol op de weg, de grote toevoerhaven van Europa tc wor den. We praten in Nederland over Rot terdam, het enorme havenproject dat Maar wordt uitgewerkt. We zijn er trots op. Maar de betekenis van Schiphol zal in dc toekomst niet onder doen voor die van de Rotterdamse zeehaven. De geografische ligging maakt de Amster damse luchthaven bij uitstek geschikt om de toegangspoort tot Europa te Nu reeds worden hier in de ultra De Noordwijkse vereniging Pluimvee- en Konijnenhouders hield weer eens een tafelkeuring, een der jaarlijkse hoogtepunten in het vereni- gingsbestaan. Ruim 160 dieren, een aan merkelijk groter aantal dan vorig jaar, gingen onder de handen van de beide keurmeesters, de heren J. Broekhuis uit Leiden en P. de Wit uit Den Helder, door. Een deskundig man als de heer Broek huis verklaarde ons, dat het aangebo den materiaal „van zeer goede kwali teit" was. Over welk prachtig materiaal de- Noordwijkse fokkers beschikken, blijkt wel uit de successen, die zij on langs op de tafelkeuring te Katwijk hebben geboekt. De Noordwijkers be haalden daar onderscheidingen voo beste der grote rassen, de beste i: kort- en langharige rassen, de beste in de middenrassen en de beste vai geheel. Men kan dus wel zeggen, dat Noordwijk er de lakens heeft uitgedeeld. Op de Noordwijkse tafelkeuring wer den door de heer K. van Loe voor het eerst Angora-konijnen aangeboden, prachtige witte dieren, gehuld in een smetteloos witte wollen vachtje. Er werd gekeurd in twee klassen en wel voor dieren, geboren iin januari, februari en maart, en voor dieren, ge boren in april, mei en juni. De uitslag in klasse I is: Beste Vlaamse Reus, C W de Zwart; beste Franse Hangoor, K van beste Lobharingers, C van der Voort; beste Wener, L van der Plas; beste Ha vanna, J Steenvoorden; beste Gouwe naar, L P Smelbinik; beste Lucks, D. G. de Bruin; beste Angora, mevr. Van Loe- Smit; beste Rex, mevr. Smeltink-de Haas; beste Black and Tan, P Hommel; beste Rus, D Oranjebeste Pool, Smeltink; beste grote rassen, C Zwart; beste middenrassen, L van Plas; beste kort- en langharige ras; mevr. Smeltink-de Haas'; beste kleine rassen, P Hommelbeste dwergrassen, C Smeltink; beste van klasse I de Wener van L van der Plas. Klasse H: Beste Vlaamse Reus, C Zuidhoek; beste Lotharinger, C N van Bohemen; beste Wener, I Schaddé van Doorn; beste Papillon. D van Duin; beste Ha vanna, J Steenvoorden; beste Alaska, N Meeuwenoordbeste Rex, G Nieuwendijk; beste Angora, mevr. Van Loe-Smit; beste Black and Tan, Hommel; beste Rus, D Oranje; beste Pool, C Smeltink; beste Kleurdwerg, J F Bosch; beste grote rassen, C Zuid hoek; beste middenrassen, I Schaddé van Doorn; beste lang- en kortharige Benzine-dieven over de grens gezet Op een kampeerterrein in het Langi veld werden enkele Duitse jongelui betrapt bij een poging om benzine uit een auto te stelen. Blijkbaar wilden zij hun oude „slee" op kosten van andere vakantiegangers laten rijden, door de politie ingestelde onderzoek bleek, dat zij iets dergelijks al eerder hadden gepresteerd. Wegens hun wangedrag zijn zij ove de grens gezet Verdronken meisje aangespoeld Ter hoogte van het radiostation NORA is het stoffelijk overschot aangespoeld van een klein meisje. Na de identificatie door de politie van Noordwijk is geble ken, dat het een 10-jarig meisje was, da' woensdag j.l. bij het baden te Katwijk ie verdronken. Het meisje, W. M. Keulen uit Utrecht, logeerde met haar familie in Katwijk. SASSENHFIM Auto's botsten Op de Zandslootkade had gisteren een botsing plaats. Een Leidse vrachtauto kwam van het terrein van de firma Fry- link en de bestuurder verleende geen voorrang aan een personenauto, komende uit de richting Voorhout, bestuurd door :n Sassenheimer. De personenauto werd vaar, de vrachtauto licht beschadigd. Ter Leede 1Lugdunum i Het eerste elftal va nTer Leede zal woensdagavond in het sportpark van Sassenheim een voetbalwedstrijd spelen jjadere inlichtingen: Bureau N i. nanvnrtr* ion mit- kenburg, Korteraarseweg 68A ter Aar. rassen mevr. Van Loe-Smit; beste klei ne rassen, P Hommel; beste dwergras sen, C. Smeltink; beste klasse II, mevr. Van Loe-Smit. Beste van het geheel: L van der Plas; op één na beste van het geheel mevr. Van Loe-Smit; beste nest: N. Meeuwen oord. (Broiii-)fietsen gestolen en gevonden In het afgelopen weekeinde zijn in Noordwijk 3 fietsen en 2 bromfietsen ont vreemd. Bij naspeuringen door de politie kon zondagavond reed een der brommers aan de rechtmatige eigenaar worden te rugbezorgd. Hij bleek door de politie Leiden onbeheerd te zijn aangetroffen. Zaterdag kon de Noordwijkse politie eveneens twee reeds eerder vermiste fietsen gaan ophalen. Deze werden bij het baggeren bij een brug in Rijp wetering omhooggebracht. Orgelconcert Woensdagavond te 8 uur geeft de orga nist Ben Fey een concert op het orgel van de Hervormde kerk te Noordwijk a/Zee. Waterballet In het golfbad aan de Boweg wordt vrijdagavond te 8 uur een waterballet gepresenteerd door de vereniging Meeuwen" uit Amterdam. NIEUWVEEN Puzzelrit voor de jeugd Uitgaande van het Verbond voor Vei lig Verkeer, afdeling Nieuwveen, werd voor de Nieuwveensc schooljeugd een rijwielpuzzelrit gehouden. De belang stelling van de zijde der jeugd was matig, 28 kinderen namen eraan deel. De rit voerde voor het grootste deel over wegen binnen de gemeente. De uitslag is als volgt: le prijs, Huib Spek met 0 strafpunten; "2e prijs, Nico van Veen met 0 strafpunten; 3e prijs, Arie Spek met 1 strafpunt; 4e prijs, Herman van Harten met 2 strafpunten; 5e prijs, Rien Spek met 2 strafpunten. Iedere deelnemer ontving een ijsje, alsmede een prijsje. De le, 2e en 3e prijswinnaar kregen een boekenbon. OUDE WETERING Renimiiigwerk beschadigd drie uur liep het met 418 (ton steenslag geladen motorsohip Sjouwer 2 von G. Langendam uit Amster dam uit het roer en kwam in aanvaring met het remmingwerk van de brug te Oude Wetering. De koningspaal brak af en enkele andere palen werden van hun plaats gedrukt. Het schip voer lek e: lier brak af. Scheepswerf Bock en Meyer heeft het lek ter plaatse gerepareerd. r-»_ J- het remmingwerk be- TER AAR Bouw kleuterschool Het architectenbureau F. J. C. van der Vegt te Delft heeft onderhands aan besteed het bouwen van een Ghritelijke kleuterschool te Ter Aar: De uitslag luidt als volgt: Firma van Wengerden en Visser, Zevenhoven, f 89.600; B. Voogd Zn, Delft, f 88.200; NV D. Huurman jr, Delft, f 86.670; firma Snel en Van Beycren, Alphen aan den Rijn, f 83.465; Gebr. Heemskerk, Nieuw koop, f 82.780 en firma D. C. van Kints en Zn, Ter Aar, f 81-558, voor welk bedrag het werk aan de firma Van Kints werd opgedragen. De raming was f 80.300. risstraat, ter grootte van ongeveerjz, 410 m2. p De raad wordt voorgesteld het beheer |v en het onderhoud van de weggedeelten Ij die vroeger naar de 's MolenaarsbrugL leidden, over te nemen van het hoog.' heemraadschap van Rijnland en het grootwaterschap van Woerden voor een, afkoopsom van totaal f4.531,25. r Aan het complex van 60 woningen,! in aanbouw voor Alphensch Belang! (waarvan reeds eerder In dit overzicht!1; sprake ls), zullen wellicht nog 42 huizen®! (contingent 1960?) worden toegevoegd.®1 Het bestuur van de woningbouwverenl.r* ging heeft de aanneemster van eerstge noemde 60, de fa. Van Wleringen, bc-r reid gevonden nog 42 geheel gelijke wo-gc ningen te bouwen, voor een bedrag^ dat evenredig is aan de aanneemsomja voor die 60. De totale stichtingskostcn0j voor de 42 worden geraamd op f 148.408n( voor wat de grondk. en op f 648.823.02^ voor wat de bouwkosten betreft. B. en W. stellen voor de aanvrage omL financiële steun, door de bouwvereniging^ ingediend, met gunstig advies door teL zenden naar de minister voor volks-r huisvesting en bouwnijverheid. f A.Z.C. verloor vau f; Gouwe: 1-5 l! Als eerste van een serie nederlaagwed-3c strijden speelde AZC 1 gisteravond tegen de Waddinxveense tweede klasser GouweJ. De 15 overwinning die de Waddinx-;- veners behaalden, was door beter en[D sneller vrijzwemmen tenvolle verdiend.^ Reeds na één minuut nam Gouwe metr zes man spelend een 10 voorsprong, dier kort daarop met een tweede treffer werdP0 vergroot. Toen De Gouwe, door dit succes!01 aangemoedigd, teveel- aanvallend gingfce spelen, kon Van der Bijl van een dek-ri kingsfout in de achterhoede van de gas-lai ten profiteren door Kamper een niet tehe lissen kans te geven (12). iii Maar voor de rust wist de Waddinx-' eense voorhoede doelman Van Triest,ja ie weer niet zo'n beste dag had, nog-je: maals het nakijken te geven. Rust 1SU Na de wisseling slaagde AZC erin doorL feller op de bal te spelen wat meer vuur!., het spel te brengen. Veel succes had^1 n echter niet, want de uitstekende P' Gouwe-doelman was niet te verslaan. P( Zelfs wist hij een strafworp van KamperPe: tot corner te verwerken. Gouwe scoorden daarentegen nog tweemaal, daarmee delig eindstand op 15 brengend. (en Hedenavond 7.15 uur wordt de tweede^ wedstrijd, AZC 1Donk 1 (Gouda) ge-f0] speeld. L Ledenvergadering A.D.C. L In hotel Centraal is gisteravond onder leiding van de voorzitter, de heer A. Jes-{"~ de jaarlijkse algemene ledenvergade-! ring gehouden van de Alphense damclub] Besloten werd de feestavond te houder! op 26 september a.s. in het Nutsgebouwl De tientallen zijn als volgt samengesteld! Eerste: N. Brunt, A Rijnberg, A. BruntJ J. Gelderblom, S. Koopman, L. Jesse, A Robbe, F. Verkade, J. Beider en M. L. v. d. Tol; tweede: H. Oudshoorn, C. van Wageningen, J. van Oeveren, G. J. Ver-| steeg, W. J. van Berkel, H. Brunt, F. Blom, J. Koelewijri, C. de Bruyn Binnenkamp. In een gongwedstrijd werd in groep 1 L. Jesse winnaar met als 2de A. Brunt Groep 2: 1ste J. Beider en 2de W. J. v Berkel. Groep 3: 1ste C. de Bruyn en 2 van Oeveren. Nederlaagwedstrjjden Alphense Zwemclub In het zwembad aan de Van Foreest- laan is gisteravond de eerste waterpolo-J wedstrijd gespeeld in de serie nederlaag- wedstrijden van AZC. De hoofdprijs is dc fraaie „Zwembad De Hoorn"-beker. Het Waddinxveense Gouwe boekte een 51 overwinning. De bezoekers namen ondanks een numerieke minderheid de; leiding, die door een fout van doelman! Van Triest nog werd vergroot 0—2. Pas' daarna kwam het verdiende tegenpunt Na de doelwisseling ging het steeds slech ter bij de Alphenaren. Vanavond speelt Donk I uit Gouda de| tweede wedstrijd. KOUDEKERK A. D. RIJN Morgen is het 60 jaren geleden, datj •nze plaatsgenoten Jan Biyieven en Anna Verwaal te Nieuwkoop in het huwelijk traden. Beiden werden te Nieuwkoop ge boren en brachten daar hun jeugd door. De bruidegom is afkomstig uit een schil dersfamilie en hij zette deze traditü 'oort. Na het huwelijk bleef het echtpaar dc eerste jaren in Nieuwkoop wonen. Blij leven was toen werkzaam als meester knecht te 's-Molenaarsbrug, waar hij een loon verdiende van 15 cent per uur, bij een werkweek van 72 uren. Bovendien moest de schildersknecht (aangezien de vrouw van de baas houdster was van het hulppostkantoor) de telefoonlijnen bij stormweer vrij maken van afgewaaide takken in het rayon van Rijnsaterwoude tot Hazerswoude. In 1902 nam Bliileven in Koudekerk aan den Rijn een schilders bedrijf over. Ook thans is hij nog steeds in de winkel en laat hij zijn oog over hel bedrijf gaan, dat thans door een "ordt gedreven. Ruim 20 jaren was Blijleven lid vQ11 vrijwillige brandweer, waarvan verschei dene jaren als commandant. Als zodanig verrichtte hij ook steeds de keuring hooibergen. Uit het huwelijk werden 2 zoons en drie dochters geboren, die allen nog in leven zijn. Voorts zijn er 9 kleinkinderen "1 15 achterkleinkinderen. Mevrouw Blijleven mist al bijr jaar het gezichtsvermogen. De bruidegom is thans 86 jaren oud, terwijl zijn vrouw 81 jaren oud is. tegen Lugdunum i; aanvang 7.30 uur. De Nieuwe Leidsche Courant vraagt voor haai Agentschap TER AAR, een Goede bijverdienste. L. Crt. Steenstraat 37, Leiden, of de heer D, Tur-

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 4