lenstra; Iets hogere winst voor Leidsclie Wolspinnerij REED ER l| Pifmanschool Inschrijving uitdeling haring en wittebrood N li. Li WE LEIDSCHE CO LR ANT ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1960 Agenda voor Leiden Maandag Geregracht, 8 uur: Openlucht samen komst uitg. van Baptisten Gemeente. Stadhuis, 2 uur: Gemeenteraad, Woensdag Pieterskerk, 7.30 uur: Avondstilte. De GoejestraatDozystnaat, 7.30 tot 8 uur: straatprediMnig Hervormde Ge meente, Open-'Deur-werk. Vrijdag Legermuseum, 3 uur; Overdracht di recteurschap van brig.-igen. t.t. der art. b.d. C. A. Hartmans aan A. C. Paarde- kooper. Zaterdag Stadsgehoorzaal, 610 uur n.m. sohrijving uitdeling haring en wittebrood. Station N.S., 13.48 uur: Excursie Kon. Ned. Natuurk. Ver. naar Zuiderpark Den Haag. Film fcasino (2.30, 7 en 9.15 uur): Zeebonken (alle leeftijden: donderdag Und abend in die Scala (alle leeftijden). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Heerseres vai de onderwereld (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur(Alle Jieben Peter (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Wapens Mexico (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): All/right Jack (alle leeftijden). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Een gezel in de knel (alle leeftijden). Tentoonstellingen Rijksmuseum voor Volkenkunde, tot 15 oktober: expositie over Ruanda Urundi, (dagelijks geopend van 10 tot 5 uur). Musea, Instituten, leeszalen e.d. Inlichtingen kantoor V.V.V., Steenstr lb: elke dag geopend van 9 tot 5 uur, op zaterdag tot 1 uur. Aoademisoh-Historiseh museum Rapen burg 72, elke dag geopend van half 10 bot half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrij dag van 2 tot 5 uur. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 bot 4 uur (behalve zaterdagmiddag). Legermuseum „Generaal Hoefer", Pest huislaan 7: elke dag geopend van 105 u. Jeugdibiblibheek. leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6: maandag, Puzzel-prominenten 1. J. van Duyvenboden. Mei doornstraat 32, Leiden 2. S. Goor, Kanaalstraat 40, Lisse3. N. Bijs- terbosch-Ooms, Prinses Irene- straat 12, Koudekerk aan den Rijn. Straatprcdiking In het kader van het Open-Deurwerk van de Hervormde Gemeente zal woens dagavond van 7.30—8 uur in de De Goeje straat—Dozystraat een straatprediking worden gehouden. Blijkens de verlies- en winstrekening over de periode van 1 april 195931 maart I960 heeft de ezploitatiewlnst van de Leidsche Wolspinnerij n.v. f ï.228.776 bedragen (v.j. f3.035.186). Voor Interest wordt f 29.853 (v.j. f 20.176) uitgetrokken en voor normale afschrijvingen f 628.114 (f 620.494). De verschuldigde veni schapsbelasting bedroeg f 1.190.000 (f 1.106.863). Na onder andere een reser vering voor diverse doeleinden van f 850.000 (nihil), bedraagt het winstsal do f 797.087 (f762.787). Voorgesteld wordt een dividend van 20 procent, waarvan reeds 6 procent in terim dividend dn januari j.l. werd ne- taalbaar gesteld. Van de resterende 14 procent wordt 4 procent in contanten 10 procent naar keuze in contanten of in gewone aandelen voorgesteld (v.j. werd 20 procent dividend uitgekeerd, van 4 procent desgewenst in aan delen). t jaar heeft een verdere vooruit gang te zien gegeven, ondanks het feit dat de verkoop later tot ontwikkeling gekomen dan in de meeste andere jaren. Op verscheidene markten, in en buiten Europa, werd gelegenheid ge vonden de omzet te verstevigen en uit te breiden. Van het merkartikel Neveda acht de directie in de toekomst veel voordeel met het oog op de verde- ontwikkeling van de export. In het bijzonder zijn de verwachtingen gunstig lanzien van de verkoop op de ge meenschappelijke Europese markt. Een ilijk punt voor de uitbreiding van de afzet is de personeelsvoorziening. Voor vervanging en modernisering ZONNIGE RljNLAND Hoogheemraadschap van Rijnland Dijkgraaf en Hoogheemraden van het Hoogheemraadschap van Rijnland maken bekend, dat bij de op 18 augustus plaats gehad hebbende herstemming ter verkie- van een hoofdingeland-plaatsvervan- in het 6e kiesdistrict (hoofdplaats Hillcgom) als zodanig is verkozen de heer H. de Vroomen te Lisse. werden nieuwe aanschaffingen ten be drage van f 109.000 reeds verwezenlijkt, terwijl pier balansdatum voor een oe- drag van f 886.000 in 'bestelling was. De directie hoopt de investeringen uit eigen middelen te kunnen financieren, hoewel nauwlettend zal worden beoor deeld of het aantrekken van nieuwe middelen in enigerlei vorm gewenst of noodzakelijk wordt. Ten aanzien van de vooruitzichten voer het lopende boekjaar kan de di rectie zich nog moeilijk uitspreken. Afscheid van de heer Burggraaf bij NZH Het personeel van de N.Z.H.V.M. heeft afscheid genomen van de zeer geziene onderafdelingschef te Lelden, de heer C. A. Burggraaf, die na 48 jaar trouwe dienst b|j de N.Z.H., wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd 64 jaar oud, de maatschappij vaarwel zegt. Het personeel heeft dit afscheid, dat werd gehouden in de kantine op het ASC-terrein aan de Kempenaerstraaf te 'bgeest, zelf georganiseerd en deze s gekozen, omdat de heer Burggraaf bestuurslid is van ASC. Vooral in de tijd, dat de scheidende em ployé belast was met de dagelijkse dienst- indeling van het personeel, heeft hij zich alléén maar vrienden gemaakt, dank zij zijn prettige omgang met zijn bedrijfs- genoten. Dit werd vele malen in de speechjes gememoreerd. Als eerste sprak de heer W. Henzen, voorzitter van het huldi'ginigscomité, gevolgd door de heer F. Swagers, die het woord voerde namens de voetbalclub van de N.Z.H. (NZHTB), welke vereniging de heer Burggraaf bestuurslid is, door de heer Braxhoven, :ns de NZH-harmoniekapel (de schei dende employé is hiervan erevoorzitter), de heer J. A. A. Verzuu, namens de 'kstudenten, diie hulpdiensten verrich ten, en de heer Prevo, voorzitter van ASC. De beer Burggraaf kreeg enige ge schenken. ond'er meer een fonkelnieuwe fiets, die door een zeer pud maar mooi ïrsierd vehikel werd voorafgegaan. Een geestig dankwoord, een verant- oording van 48 jaar arbeid, uitgespro ken door de heer Burggraaf besloot het gedeelte van dit afscheid. Vandaag geen Oud-Leiden In verband met de fotoreportage van de Leidse onderwaterjagers onderbreken ij onze rubriek Oud-Leiden één week. Aankoop Sf. Jorissleeg 20 Aan de gemeente is voor een bedrag an f 1.900,- in totaal te koop aangeboden het huis met erf, staande en gelegen aan de St.Jonissteeg no. 20. Het bezit van het perceel is voor de gemeente van belanig. Het college acht de prijs van f 1.900,- aannemelijk. Groep duikers in de Golfo de Resas achter het kamp. Aan de andere zijde van het rotseiland werd naar koraal gedoken. Opname Barend Jekefl. Joop Stokkermans in Kurzaal De Leidse pianist Joop Stokkermans, leerling van de heer Theo van der Pas. van het Kon. Conservatorium te Den Haag, zal maandag a.s. het laatste gedeel- lence afleggen. Dit zal geschieden tijdei een concert te geven door het Residentie orkest o.l.v. Dean Dixon, met de Buries ke voor piano en orkest van Richard Strauss, in de Kurzaal te Schevenir De aanvang is om kwart over acht. PLANTSOEN 65 - TELEF. 26558 TYPEN STENO in 4 talen BOEKHOUDEN DUITS - ENGELS FRANS - SPAANS NEDERLANDS MIDDENST. OPL. SECRETARESSE Leidse ondeinvaterjagers aan het werk Enige weken geleden plaats ten wij van de hand van de Leidse onderwaterjager Fred Vos een aantal impressies van de verrichtingen van leden van de Leidse onderwaterjagersclub aan de Cost.a Brava in Noord oost SpanjeDe Leidenaars hebben daar heel wat ervaring opgedaan m hun prachtige sport. Zij boden ons een ruime keus uit het later ontwikkelde fotomateriaal. Helaas gaan de kleuren va.n de goed geslaagde dia's in een krantenfoto ver loren. m.aar desondanks zal de ze keuze meer nog dan woor den duidelijk maken dat het onderwater jagen een hobby is die de mens volledig in beslag neemt en die ook veel voldoe ning schenkt. Het kamp duur de van 11 tot. 21 juli. Elly van Duren, een van de vrouwelijke O.J.C.-leden. Span jaarden en toeristen keken soms wel verbaasd als ze zagen dat ook dames met apparatuur gingen duiken. Opname Banend Jeicel. Groepje O.J.C.'er kamp op de rotse Joop van Hooff, één van de jongste duikers van de O.J.C. Leiden. Opname Pauil de Block van Söhelttinga. Albert Vossepoel met een door hem geschoten bisje. Onder water jagen bleek een grote kunst te zijn en als de kamp keuken had gedacht te kunnen draaien op door de clubleden ge schoten vis kxoam zij bedrogen uit. C^mame Jaajp Stenger. Parmentier gaat bouwen in Dokkum Volgende week zaterdag: Ontzet, aan de gehele burgerij zonder aanzien van rang of stand. Volkomen ten onrechte heerst bij ve len de mening, dat men zowel op de in- sohrijvingsavond als op 3 oktober uren in de rij moet staan alvorens men aan. de beurt is. Ndets is minder waar dan dat. Wanneer men zo verstandig is om niet reeds om 4 uur in de rij te gaan staan, zodat zich om 6 uur al een lange file van wachtenden heeft gevormd en wanneer men ook niet allemaal tussen 6 en 7 uur geholpen wil worden, blijft het oponthoud tot een minimum be- De gelegenheid tot inschrijving is van 6 tot 10 uur en er is een groot aantal inschrijvingspos ten. Bovendien geldt hier niet, zoals bij de plaatsbespreking voor een cabaret, dat wie het eerste komt, de beste plaatsen kan bezetten. Er is maar één kwalitait haring en wittebrood en het maakt dus geen verschil uit of men om 6, 7, 8, 9 nf 10 uur komt. Hoe meer spreiding, hoe vlotter de gang van zaken. Aan dit laatste is ook bevorderlijk het meenemen van het een of ander legi timatiebewijs. Bij het indienen van aanvragen ten behoeve van buren, ver dient het aanbeveling zich terdege het huisnummer in het geheugen te prenten. Als gevolg van onnauwkeurigheden in de opgaven is het meermalen gebeurd, dat toewijzingskaar ten werden bezorgd bij lieden, die in het geheel niets had den 'aangevraagd, terwijl ingezetenen, die in de vèronderstelling verkeerden, dat voor hen een aanvrage was inge diend. niets ontvingen en dus werden teleurgesteld. En in de praktijk blijkt het helaas lang niet altijd mogelijk der gelijke vergissingen ongedaan te maken! Men zorge dus voor een juiste opgave, ook wat betreft het kindertal. Sport en recreatie in Leiden-Noord De haveii van La Escala, waar de Leidenaars elke dag kwamen, namelijk overdag om te foura- geren en 's avonds om te

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 3