U.V.S. gaf les in Rijnsburgse Boys voetbalkunde Agr essieve Leidenaren wonnen met 2—6 IJmuiden-Lisser Boys: 4-1 Quick Boys dwong K.F.C. draw af Kort voor einde leidden Katwijkers nog (33) Waspeen had ongunstige markt Groots strandfeest met Kees als stralend middelpunt Verdiende overwinning van Hazerswoudse Boys Opening tennisbanen hij Huis ter Duin Lex Jongsma Nederlands open schaakkampioen NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 MAANDAG 8 AUGUSTUS 1960 Ongeveer hetzelfde UVS-elftal dat zaterdag voor een week tegen Quick Boys nog een nederlaag leed, speelde zaterdagmiddag in Rijnsburg een agressieve partij voetbal tegen Rijnsburgse Boys. De geelzwarten kregen daarbij een stevig voetballesje, dat resulteerde in een 26 nederlaag. De Leidenaars waren goede leer meesters: ze speelden elkaar snel en meestal accuraat de bal toe, ze demonstreerden een zeer behoorlijke techniek en toonden zich voor het Rijnsburgse heiligdom vlug bereid een schot in de roos te wagen. En niet minder dan zesmaal met succes. Hoewel de ruime overwinning zeker niet geflatteerd kan worden genoemd, werd de score voor Rijnsburgse Boys stork ongunstig beïnvloed door de of!-day van de achterhoede. Steunpilaaivlinksback B. Kralt (die in het bloemencorso mee reed) ontbrak. Weliswaar verving G. v. d. Meij h«>m niet onverdienstelijk, maar het verband dat een verdedigingslinie hecht maakt, was zoek. Een verdedigingsfoat in de eerste minu ten bezorgden de Rijnsburgers al dadelijk een achterstand (01) en binnen de tien minuten werd 't 0—2, toen goalie Heems kerk een door rechtsbuiten Zoete effect vol genomen corner eigenhandig in het doel sloeg. Daar schrokken de geel-zwarten toch wel even van. want dat ging lijken op een deb&cle. Feller probeerden ook zij tot suc ces te komen. Na een goed kwartiertje lukte het op een haar na bij een eeraffi- r.eerd hakje van linksbinnen Heemskerk, dat goed begrepen werd door linksbuiten Den Heijer. Diens inswinger belandde ech ter tegen de lat. 0—3 en 0—4 In de 23e minuut trapte linksback G. d. Mey grandioos over een zacht rollertje heen en daar er geen keeper meer achter hem stond betekende dat het derde doel punt. (03). Luttele minuten later werd een voorzet van rechts door linksbinnen Goossen ineens op de slof genomen keihard ingeschoten (04). Ten lange leste kwam er dan ook een doelpunt aan de andere kant. Het hal ve uur was bijna vol toen rechtsbuiten Van der Kwaak, die door de vele wedstrij den van deze zomer aanzienlijk gsroutl- neerder is geworden, via een U.V.S-voet cn binnenkant paal het net achter goalie Van Duyl, die niet eens naar de bal keek. deed trillen (14). De roodbaadjes bleven echter bedui dend sterker, hetgeen ojn. tot uiting kwam door de harde dreun tegen de lat in de 36e minuut. Rechtsbuiten Zoet schoot het terugspringende leder hoog wind tegen. Het spelbeeld veranderde echter niet. zij het dat U.V.S. een korte inzinking had in het eerste kwartier Kort na de hervatting ving linksbinnen Heemskerk een voorzet van rechtsbuiten Van der Kwaak met de borst op. In de vaart doorlopend kwam hij vrij voor het Leidse heiligdom doch de snel uitlopende goalie Van Duyl wist het rollertje nog juist zoveel van richting te veranderen, dat het leder tegen de staander rolde. U.V.S. liet zich wat terugdringen tot rechtsbinnen Van Leeuwen in de 19e mi nuut van weer eens een misverstand in de geelzwarte defensie profiteerde en de stand op 15 bracht. Kort nadien speelde i flitsende c de UVS-voorhoede I binatie de geel-zwarte achterhoede volko men uit elkaar. Het was weer rechtsbin nen Van Leeuwen die hierdoor op 5 meter van doel ongehinderd raak kon richten (1-6). Het was wel het mooiste, maar no? niet het laatste doelpunt. De eer daarvan ten de Rijnsburgers in de 25e minuut zich op. Een through-pass belandde bij de na rust weer als linksbuiten optredende T. van Zuylen (De Heyer was uitgeval len en werd vervangen door trainer Van de Gevel). De Leidse defensie bleef staan voor vermeend buitenspel en een goalie alleen kan routinier Van Zuylen wel pas seren (2—6). Aanvalsleider De Rijnsburgers hadden een nieuwe midvoor opgesteld: zekere Snijders. Hoe wel hij geen spectaculaire dingen deed (hij kwam niet verder dan een schut te gen de paal (in de 80e minuut) komt het ons voor dat deze knaap een behoorlijke dosis voetbaltechniek in zijn mars heeft. Hij vond nu ook wel een heel bekwame spil op zijn pad naar de goal. Wellicht zal hij de oplossing van het voorhoedepro bleem zijn. In het door E.T.O. te Hoofddorp ge organiseerde toernooi moest Lisser Boys zaterdagmiddag een wedstrijd spelen te gen IJmuiden. Het is een zeer matige wedstrijd ge weest. die door de IJmuidenaren met 41 verdiend werd gewonnen. De Lis- sers verschenen met 2 invallers in het veld. namen van de aftrap af het initia tief in handen en trokken fris aanval- 'end naar voren. De verdediging van 'mtrden moest het eerste kwartier alle zeilen bijspannen om inheil tc voorko- -li, wat hen goed gelukte mede door het slechte schieten van de Lissers. Na een kwartier spelen wist IJmuiden zich echter te herstellen en zelf ten aanval te trekken: reeds in de 16e minuut was het 1—0 toen een goed voor doel ge plaatste corner, onhoudbaar voor Lan- geveld, door de rechtsbinnen in het doel werd geplaatst. Van dit moment af is Lisser Boys er voor rust bijna niet meer aan te pas gekomen en wer den zij zwaar in de verdediging gedrukt Na een half uur spelen werd het 20 en daar Lisser Boys hier geen tegen- punt tegenover kon stellen, werd er met dezelfde stand gerust. Na de thee was Lisser Boys weer lan ge tijd in de aanval en speelde zich de strijd hoofdzakelijk af op dè IJmuddense helft. Maar het duurde allemaal veel Rijnsburgse Boys kreeg ua de rust te lang en gevaar zat er nauwelijks i In het kader van de serie oefenwedstrijden die Quick Boys tegen sterkere clubs speelt, vond zaterdagmiddag de krachtmeting plaats tegen de sterke eerste divisieclub KFC uit Koog aan de Zaan. Quick Boys was geenszins de mindere, getuige ook de uitslag: 33. Quick Boys startte aarzelend. Het be gin was dan ook volledig voor K.F.C., die door prachtig kort samenspel het keeper Den Hollander zeer lastig maak te. Binnen de vijf minuten was het 01 door de rechtsbinnen. In deze periode onderscheidde de Quick Boys keeper zich zeer. Nadat do Katwijkers wat meer vat op de tegenpartij hadden gekregen, za gen we Floor van Duijn er tussen uit trekken, twee. drie spelers passeren, en met een goed gericht schot de stand weer gelijk maken, 11. KLF.C. verhoogde hierna het tempo en kwam heel gevaarlijk opzetten. Gelukkig voor de thuisclub brachten de Koogse aanvallers er niet veel van terecht; vlak voor doel werden opgelegde kansen ge mist. Bovendien waren in deze periode KNAC organiseert auto-jeugdrit De K.N.A.C. organiseert op zaterdag 3 september voor de eerste keer 'n „Jeugd- rit". Het doel is, jeugdige autosport- enthousiasten de kans tc geven zich te oefenen in kaartlezen. Aan de rit kan uitsluitend worden deel genomen door equipes, bestaande uit twee personen uit een gezin van wie één. de kaartlezer, jonger moet zijn dan 18 jaar. De eerste K.N.A.C.-Jeugdrit zal gaan over 60 km. Hij bestaat uit drie étappes van elk ongeveer 20 km. De eerste étappe moet gereden worden op routebeschrij ving, de tweede met behulp van een door zichtige blinde kaart, waarop een aan eengesloten lijn is gedrukt en de derde étappe aan de hand van schetsmatige si tuatietekeningen (bolletje-pijltjes-sys teem), waarbij afstanden zijn vermeid. De voorgeschreven gemiddelde snelheid is bepaald op 30 km/u. De start is zaterdagmiddag 3 septpmber bij het KJ4.A.C.-secretariaat aan de So- phialaan in Den Haag. Twee uur na hun vertrek worden de deelnemers weei te rugverwacht bij motel „Hoornvvijck" in Bij de routecontroles onderweg rullen zich ook zelfbedieninscontroles bevinden. Aan het eind van elke étappe staat een tijdcontrole opgesteld. Aan de best geklasseerde deelnemers zal een herinnerings-plaquette worden uitgereikt Bovendien ontvangt iedere deelnemer een speciaal ontworpen wim pel. Wandelsport. Drie groepen van de Chr. wandelsportvereniging S.D.S. uit Den Haag in totaal 65 leden zijn za terdag uit Rotterdam teruggekeerd, waar zij aan de Derde internationale jeugevier- daagse hadden deelgenomen. Twee groe pen hadden dagelijks 10 km., de derde groep 15 km gewandeld. In het jeugdge- bouw aan de Miquelstraat werden de deelnemers die geen uitvallers telden gehuldigd. de beide Quick Boys' backs voortreffelijk op dreef. Doordat men in de achterhoede nogal eens te veel en onnodig van plaats ver wisselde, kwam de linksbinnen der gas ten op 'n gegeven moment geheel vrij te staan-, met een goed gemikt schot plaat ste hij de bal achter de verbaasde Den Hollander: 21. Dit was voor Quick Boys het sein om nog wat flinker aan te pakken. Viool bracht de bal ver op, gaf de bal op maat aan de jeugdige Ouwehand, die het leder voor de voeten van Arie v. d. Oever deponeerde. Een ouderwetse ko gel volgde en de gelijkmaker lag in de touwen, 22. De strijd golfde nu wat op en neer. De thuisclub werd zelfs langzaam aan wat sterker. De hardwerkende Van Duijn loste enkele harde schoten, die de K.F.C.- keeper met grote moeite wist Ie keren. Doordat de stopperspil der gasten een bal niet voldoende onder controle kreeg, zag een snel startende V. d. Plas zijn kans schoon; de in de linkerhoek ge plaatste bal bracht de stand op 32 en- verdiend. Kort voor het einde mocht K.F.C. een corner nemen. De bal belandde vlak voor het doel en uit een kluwen van spelers kwam hot leder achter Den Hol lander terecht, 33. Er werd niet meer gedoelpunt. zodat de verdediging van IJmuiden alle tijd had om in te grijpen en rustig weg te werken. Na 17 minuten spelen ging IJmuiden zelf even ten aanval en zó slaagden erin, Langeveld voor de 3de maal te passeren: 30. Dat was Lisser Boys toch wat te erg. Verwoed trokken zij naar voren en de keeper van IJmuiden had niet over ge luk te klagen toen een kogel van Gijs Hagen de staander beukte. Twaalf mi nuten voor het einde kwam de bal op nieuw bij Gijs Hagen. Nu slaagde hij erin de keeper van dichtbij niet een zacht rollertje te passeren: 3—1. Even kwam er nog vuur in het spel van de Lassers, maar toen IJmuiden ne enkele minuten het vierde doelpunt scoorde, was dat gauw geblust en ging de wedstrijd als de bekende nachtkaar- uit. Muur hoger dan record De muur, die in het Olympisch dorp het mannen- van het vrouwen verblijf scheidt doet veel inkt vloeien, in het bijzonder nu be kend is geworden, dat hij is ver- hoofd van 2.20 tot 2.30 meter. In Italiaanse kringen gaat het ge rucht dat men dit heeft gedaan uit vrees, dat de Amerikaanse hoog springer John Thomas des nachts zou trachten zijn eigen wereldre cord hoogspringen van 2.23 meter te verbeteren. Deze muur zal misschien wel een IJzeren Gordijn worden en het zal alleen aan vrouwen zijn toegestaan hem te passeren, evenwel met ge bruikmaking van de deur en zon der toevlucht te nemen tot listen, die aan het initiatief van de heren worden overgelaten. IJshockey Een ijshockeyploeg, be- staainde uit Nederlanders (Klein en Van Dijk), Belgen en in Europa vertoevende Canadezen onder wde de oud-spelers van Den Haag Zukawski en Guay za! een tournee maken door Zuid-Duitsland en Italië. In Zuid-Duitsland speelt de combinatie drie vriendschappelijke wed strijden en wel morgen te Fuessen, op 10 augustus te Garmisch Partenkirchen en op 11 augustus in Bad Toels. Van 13 t/m 15 augustus komt de ploeg uil tn het zomei^ijshockeytoemooi in Coir tina d'Ampezzo. Het was me zaterdag het dagje wel voor hadman Kees. Hier zit hij omkranst en wel naast zijn 87-jarige vader, die indertijd de Koningin nog zee ingereden heeft. Op het ogenblik dat de foto werd genomen, bracht men een driewerf hoera uit. De voor zitter van het huldigingscomité, de heer Dondorp (met hoed), gaf hierbij de toon aan. Foto D. Kruyt. Groenteveiling Katwijk TVTet de waspeen ging het de afgelopen week uitermate slecht. De aanvoer was groot en de prijzen waren laag tot zeer laag. De hoogste prijs op dinsdag en woensdag was 3,40 per kist van 20 kg. De grootste massa haalde echter niet eens de minimumprijzen, 2 en 1,40 voor respectie velijk A en B, en draaide dus door. Er werd 318.000 kg aangevoerd (vorige wéék 265.000 kg). De exportvraag was gering, een 57.000 kg of 17% °/o (16 ging de grens over. Engeland en Duitsland waren de afnemers. Opmerkelijk was, dat voornamelijk het BI sortiment werd uitgevoerd. Oorzaken van de slechte markt zijn zeer grote aanvoer, geringe exportvraag en de geringe vraag van de zijde der conservenfabrieken: De prijsnotering was voor AI peen 2 tot 3 2 tot 3,40), voor All 2 tot 3,40 2 tot 4,50) en vooi van 1.40 tot 1,90 1,40 tot 3). Bloemkool Met de bloemkool is het iets beter ge steld. De aanvoer was iets lager dan vorige week, namelijk 213.700 stuks tegen 296.000 stuks. De exportvraag was gering, nog geringer dan vorige week. Er wer den 14.000 stuks of bijna 7uitgevoerd (vorige week nog 151Ó). Het weinige ging naar België en in zeer geringe mate naar Duitsland. Er draaide zo goed als niets van dit produkt door. De prijzen waren als volgt: met 6 pakt AI van 36 tot 73; voor All 10 tot 52; met 7 verpakt AI 27 tot 36, All van 13 tot 20; met 8 verpakt AI van 28 tot 48, All van 15 tot 34. (De notering vorige week was AI 21 tot 55. All van t 10 tot 34). Bospeen werd weer aardig aan gevoerd: 28.000 bos, iets minder dan vorige week. De prijzen liepen van 11 tot 32 10 tot 31). De bo nensoorten daalden, tengevolge van de nu groter wordende aanvoer. Snij bonen noteerden van 46 tot 84 per 100 kg. 78 tot 116); prin scsseboncn van 22 tot 74 57 tot 70); pronkbonen 15 tot 20. Uien zakten iets en gingen weg voor 0,90 tot 2,50 per kist naar kwaliteit. Peterselie deed van 2 tot 7, selderie van 3 tot 7, krulpeterselie van tot 4 en kervel van 9 tot 9,10. Andijvie begint nu ook te komen. Dit produkt werd afgedrukt van 7 tot 14 kroten gingen weg voor 1 a 1,80 pe> kist; tomaten noteerden van 22 tot 41 21 tot 53) en komkommers 8 tot 17 5 tot 23). KATWIJK Afscheid gemeentesecretaris Zoals reeds eerder gemeld, gaat Kat- wijks gemeentesecretaris, de heer D. C O. Boekhoven, per 1 september met pen sioen. Het ligt in de bedoeling van het gemeentebestuur op 31 augustus officieel afscheid te nemen. Dit zal gebeuren in een speciaal bijeen te roeDen raadsver gadering. Gouden badman in KATWIJK Ontroerende demonstratie van hartelijke vriendschap TAE HEER Kees van Duyn, over wiens gouden jubileum als badman wij reeds schreven, is zaterdag een hartelijke huldiging bereid. Voor dag en dauw waren de badgasten in de weer om het strand een feestelijk aan zien te geven. De tenten werden met slingers en bloemen versierd. Een Duitse gast kreeg een prijs voor de mooiste versiering. Toen de kinder spelen achter de rug waren, werd Kees om twaalf uur naar huis gestuurd. Inmiddels werkte men met man en macht aan een groot vierkant, gevormd door versierde badhokjes. Twee lieve meiskes haalden Kees in een tilbury van huis. Op het strand werd de jubilaris door acht dames verwel komd, die hem een grote krans om de schouders hingen, terwijl een regen van confetti neerdaalde. Kees nam plaats naast zijn 87-jarige vader, het huldigings lied werd gezongen, Don Vilagos vertel- In tegenstelling tot het vorige week vertoonde spel heeft Haz. Boys zaterdag een verdiende overwinning behaald op het pas naar de 4c klasse van de K.N.V.B. gepromoveerde D.S.O. uit Zoe- termeer. De gasten hadden drie inval lers, terwijl Haz. Boys weer eens een andere opstelling probeerde. Inderdaad zat er meer vaart in de voorhoede, ter wijl de achterhoede niet gemakkelijk was te passeren. In de voorhoede zagen we als nieuweling H. Spruitenburg, die be slist voor een volgende wedstrijd ir aanmerking komt. Zijn debuut bekroon de hij namelijk met twee doelpunten. Reeds direct na de aanvang werd ei Nederlaag voor Engels team By de samenstelling van de Engelse ploeg voor dc wedstrijd tegen de I. C. van Nederland, die zaterdagmiddag te Noordwtfk begon, heeft het bestuur van de Engelse I. C. het Nederlandse tennis kcnnelUk wat onderschat. Dat is ook wel enigs zins begrijpelijk, want vorig Jaar won de Engelse I. C. de ontmoeting met 12—0. Na de eerste dag ziet het er nu ech ter naar urt, dat de gasten niet aan een nederlaag zullen ontkomen. Na zes par tijen staat de Nederlandse ploeg althans met 5—1 voor. Piet van Eysden opende de ontmoeting met de partij tegen Ba- rett. Met diepe drives wist Barett de Nederlander vrijwel steeds achterin te houden en op het vierde setpoint, op de service van Van Eysden, won Baret* de eerste set met 63. Door meer sprei ding en opvoering van het tempo stelde de Nederlander zijn ook met een inzin king te kampen hebbende tegenstander voor onoplosbare broblemen cn zodoen de won hij de tweede set met 62 er de derde op het vijfde matchpunt me' 5—0. Hans van Dalsum had inmiddels met duidelijke cijfers Hare verslagen en in de volgende ronde zegevierde Henk Ge ris over J. M. Ward in drie sets en ver loor Willem Maris, eveneens in drie sets. van G. Ward. In deze partij kwam onze landgenoot alleen in de tweede set tot sterk spel. Daarvoor en daarna speelde hij echter te weinig constant- Dat betekende dus, dat de Nederland se I.C. na de enkelspelen met 31 leid de. Door het winnen van de beide dub belspelen werd deze voorsprong tot 51 opgevoerd. De wedstrijd werd gehouden op de banen van de Noordwijkse tennis club Huis ter Duin, die met deze wed strijd officieel door de club in gebruik werden genomen en waarbij het woord werd gevoerd door de voorzitter van de club, jhr. L. J. Quarles van Ufford, de burgemeester van Noordwijk, m>r. G F W. van Be rekel, en door de voorzitter van I.C.-Nederland, mr. W. Dreesmann fris gespeeld, waarbij de Boys iets ge vaarlijker waren. Het tempo lag vrij hoog,.maar voorlopig konden de defen sies zich handhaven. Toen echter de linksbuiten van de gasten Cok wist te passeren, was zijn schot doelman Van Oeveren te machtig en had D.S.O. een 10 voorsprong. Het antwoord bleef echter niet lang uit. Door een mooie boogbal van Sprui tenburg over de D.S.O.-verdediging kreeg Vos een goede kans, waarop een doel punt volgde, (1—1). Van dit moment af was het initiatief bij de Boys, die de kansen beter wisten te benutten dan hun tegenstanders, die toch ook wel kansen tenburg, J. v. d. Maas en weer Spruiten- tenburg, J. v. d. Mas en weer Spruiten burg ging de rust in met 41 voor Haz. Boys. Na de rust hetzelfde spelbeeld, maar nu was het de linksbinnen van de gas ten, die de stand op 42 bracht. Door de buitenspelval toe te passen, trachtten dc gasten het spel te verzetten. Dat dit voor henzelf ook gevaarlijk was bleek naderhand, toen Pos doorbrak en de stand op 52 bracht. Toch werd D.S.O. gevaarlijker en soms ontstonden er hachelijke momenten voor het doel van de gastheren. Uit een corner werd met een fraaie kopbal het derde doelpunt van D.S.O. gescoord. Deze goal was wel een van de fraaiste uit deze wedstrijd. D.O.S. pro beerde nog meer in te lopen, maar slaagde daar niet in. Door een doelpunt van Vos werd het zelfs 6—3, waarmee de Boys een fraai resultaat bereikten. De opstelling van de Haz. Boys was als volgt: doel: J. van Oeveren; achter: M. Cok en J. de Gel der; midden: K. Dekker, C. Thor, en C. Kraan; voor; J. v. d. Maas, H. Sprui tenburg, P. Pos, J. Vos cn F. de Vreede. Haz. Boys 2-DSO 2 8-2 Het tweede elftal van de Haz. Boys deed zeker niet voor het eerste onder. Er werd goed gespeeld en men was veel doortastender dan de Zoetermeerders. De ruststand 50 spreekt voor zichzelf. De D.S.O.-mannen bouwden af en toe wel aardige aanvallen op, maar afwer king was er niet bij. De eindstand werd 8—2 voor Hazerwoudse Boys 2. de een van zijn beroemde kinderverhalen en nadat nog eens was gezongen, brak het grote ogenblik aan: het overhandi gen van het geschenk van de badgasten Dat was een prachtig radiotoestel-met visserijband. Receptie Op de receptie werd gesproken dooi mr. J. van der Plas namens gemeente bestuur en V.V.V. Hij schetste de ont wikkeling van het strandleven en ves tigde er de aandacht op, dat een goede verstandhouding tussen badman en gas ten van grote betekenis is voor Katwijk als badplaats. Namens de strandexploi- tanten sprak de heer G. Guyt, die een radiotafel schonk, en namens de strand- commissie de heer Van Duyvenbode, die een foto van het strand overhandigde. Vervolgens verzorgde de firma Goemaat een badpakkenshow onder het motto „Voorheen en thans". De show oogstte veel succes. Terwijl Kees van alle kanten nog druk werd Handbal Op vrijdag 12 augustus orgainiseert Turnlust op de rodschaats- baan „Dc Eekhoorn" aan de Leywep in Den Haag een int. handbaltoemooi waaraan zal worden deelgenomen dooi Blau Weisz (Duitsland), Olympia (Den Haag), VerbuTch (Poeldijk) en de orga niserende vereniging. VOETBALFLITSEN Alkmaar Een vricnschappelijke wedstrijd tussen dc nieuwe erc-divisie- club Alkmaar '54 en Schcvcningcn/IIol- land Sport is zaterdagavond geëindigd met een 31 zege voor Alkmaar '54. Bij Scheveningen/IIolland Sport werd het doel weer verdedigd door oud-interna tional Wim Landman. Bottrop De Ned. eredivisieclub Ra pid JC leed zaterdagavond in een vriend schappelijke wedstrijd tegen FVB Bot trop een 60 nederlaag. Bij rust had den de Duitsers al een 40 voorsprong Hilversum Sportclub Enschede heeft zaterdagavond in Hilversum in een vriendschappelijke wedstrijd een ver diende 32 overwinning behaald op de eerste divisieclub 't Gooi. Bij rust had de Twentse ploeg een 20 voorsprong Helmut Rahn speelde voor de Sport club een goede wedstrijd. Hij scoorde na 20 minuten het openingsdoelpunt en onderscheidde zich ook daarna door in telligente passes en goede schoten. New York De Braziliaanse club Bangu heeft het int. voetbaltoernooi in New York gewonnen. In de eindstrijd zegevierde Bangu zaterdag met 20 over Kilmarnock (Schotland). Bij rust was de stand 1—0. Beide clubs waren in hun poule als eerste geëindigd. gefeliciteerd, arriveerde UNI, dat de feestelijkheden muzikaal omlijstte. De AVRO maakte radio-opnamen. Kees was er tegen te avond wer kelijk een beetje beduusd van. Hij had gehoord en gelezen, dat ze ten aanzien van zijn jubileum wat van plan waren, maar dat het zo'n groot se demonstratie van vriendschap worden, nee, dat had hij zelfs niet durven dromen KATWIJK AAN ZEE Het tennistoernooi ZATERDAG werden de finales afge werkt van een buitengewoon geslaagd tennistoernooi. Het weer was In de afge lopen week een grote steun voor de wed strijdleiding. Er moesten ongeveer 270 l art ij en worden gespeeld. In de finale damesenkelspel was zoals gewoonlijk de laatste jaren de wedstrijd tussen mejuffrouw J- Overdijkink en me juffrouw A. Piuo zeer spannend en trok mej. A. Pino ditmaal aan het langste eind. Bij de heren ging de finale in afdeling B tussen de Rotterdammer R. van Leeuwen en de Duitser Jost. Na een spannende strijd wist onze landgenoot de overwin ning te behalen. Voor een jeugdspeler van 16 jaar een voortreffelijke prestatie. Tot slot speelde de winnaar van het vorige jaar (afdeling A) de heer E. Lim, tegen de winnaar van afdeling B nu, de heer R. van Leeuwen. Het werd voor da -alrijke toeschouwers een ware demon stratie. Eerst in de derde set wist Lim zijn tegenstander te verslaan en kwam hij in het bezit van de prachtige door de V.V.V. beschikbaar gestelde beker. Vermeld moet nog worden dat ver schillende prijzen in Katwijk bleven. Hiermede werd het bewijs geleverd, dat n Katwijk de tennissport zich in stijgende ijn blijft bewegen. De prijswinnaars waren als volgt: Damesenkelspel afd. B :1. mej. A. Pino, Leiden, 2. mej. J. Overdijkink. Kat- Herenenkelspel afd. B: 1. R. van Leeu wen, Rotterdam, 2. B. Jost, Duitsland. Gemengd dubbelspel afd. B: 1. mej. J. Overdijkink/J. Blanken, Katwijk, 2. mej. J Tieleman/ E. Mauer, Katwijk-Den Haag. Herendubbelspel afd- B: 1. W. Koeke- bakker/B. Punt, Den Haag-Noordwijk, 2. B. Jost/A. Kemeling, Duitsland-Katwijk. Damesenkelspel afd. Cl: 1. J Tieleman, Katwijk, 2. L. van der Bree, Rotterdam. Herenenkelspel afd. Cl :1. J. Blanken, Katwijk, 2. D. de Bnuljn, Sassenheim, A. Beijsens, Den Haag, 4. J. M. Spee, Gouda. Gemengd dubbelspel afd. Cl: 1. mej. J. Tieleman-G. Verdoes, Katwijk, 2. mej. Wilms Floet-A. Moormans, Leiden-Den Haag. Herendubbelspel afd. Cl: 1. F. Olthuls- H. Meijer, Leiden, 2. J. Jaspers-J. M. Spee, Gouda. Dames dubbelspel afd. Cl: 1. F. Bou- huis-T. Kasten, Leiden, 2. H. Hueting- M. de Vrij, Katwijk. Damesenkelspel afd. C2: 1. Frau Schel- low, Duitsland, 2. mej. A. van Leeuwen, Wassenaar. Herenenkelspel afd. C2: 1. P. Smit, Den Haag, 2. A. Kemeling jr, Katwijk, 3. M. Harteloh, Oegstgeest, 4. Ia van Voorden, Uithoorn. Gemengd dubbelspel: 1. mej. T. Martini- R Smit, Den Haag-Rotterdam, 2. mej. I. p'Werswijk-A. Kemeling jr., Katwijk. Duitser verdronken Ter hoogte van de Oude Kerk is zater. dagmiddag bij het zwemmen in zee de 50-jarige Duitser F. W. W. Klesse uit Düs- seldorf verdronken. Het toedienen van zuurstof baatte niet. Competitieschema voor 1960-1961 De competitieleider van het zaterdag- voetbal heeft evenals voorgaande jaren een schema opgesteld voor het spelen van de competitie 1960—1961. Daarin zijn ook weer de diverse In- haaldagen gepland, waarop vertegen woordigende elftallen de gelegenheid krijgen zich voor te bereiden op het interlandseizoen. Zo is vastgesteld dat op zaterdag 1 oktober een bondselftal zan aantreden tegen een Zeeuws KNVB-elftal. De jaar lijkse wedstrijd WestOost zal op 11 februari worden gespeeld. De competitieleider heeft de volgende zaterdagen als inhaaldagen vastgesteld: 29 oktober, 19 nov., 7 jan., 11 febr., 6 en 13 maart. Er zullen geen wedstrijden worden vastgesteld op 3, 24 en 31 de cember. Fenny Heemskerk onttroond De Rotterdammer Lex Jongsma is za? terdag de opvolger geworden van de Pool Branicki als open schaakkampioen van Nederland. Jongsma behaalde 6ü uit 7 partijen; In de laatste ronde won de nieuwe titelhouder van dc Westdultscr Diemer, die al te optimisch materiaal of ferde. Kuypers (Breda) dominee Gorls (Bargum) cn Verholst (Utr.), deelden met 4Vi punt de tweede plaats. Kuypers verloor in de laatste ronde in een wilde partij door een fraaie combi natie van Goris. Verholst versloeg met zwart de Limburgse kampioen Meddeler. Vrij onopvallend kwam Quakkelaar via een zege op de Belg Coninghs op vier punten. Ir. Van Donk, die weinig geluk heeft gehad, verloor in de laatste ronde na uitstekend openingspel tegen dr. Mul der. Hij eindigde op 50 procent.. Speyer (Nijmegen) bereikte deze score door in de laatste ronde van Jansen (Waterlands kerkje) te winnen. De Westduitser Die mer, die een zekere reputatie als aan- valsspeler geniet, heeft ervaren, dat men zyn voorkeur voor combinatiespel niet te ver mag drijven. Hij kwam op 3 uit 7. Coninghs, (België), Meddeler (Heerier- heide) cn Jansen (Waterlandskerkje) deelden de laatste plaats met l% uit 7. De uitslagen van de zevende ronde; JongsmaDiemer 1o. KuypersGoris 0—1. MulderVan Donk lo. Meddeler —Verholst 01, ConingsQuakkelaar 01, Jansen—Speyer o—1. De eindstand is: l. Jongsma 6!= pt; 2, 3 en 4 Kuypers, Goris en Verholst 41.? pt; 5. Quakkelaar 4 pt; 6, 7 en 8 dr. Mulder, ir. Van Donk en Speyer, 3%pt; 9. Diemer 3 pt; 10, 11 en 12 Coninghs, Jansen en Meddeler VA pt. Onttroond De 21-voudlgc schaakkampioene van Nederland, mevrouw Fenny Heemskerk, heeft ln het toernooi te Vcnray haar titel niet kunnen prolongeren. Ze werd voor bijgestreefd door mevrouw Timmer (Den Haag) en mevrouw Vreeken (Vlaardln- gen), die beiden met 6 punten uit 7 ein digden Mevrouw Heemskerk kwam niet verder dan vijf punten. In de laatste ronde won mevr. Vree ken na een gevecht met wisselende kan sen van de oud-kampioene. Mevrouw Timmer kwam, ondanks zeven uur spe len, tegen mejuffrouw Broere niet ver der dan remise. Een tweekamp tussen mevrouw Timmer en mevrouw Vreeken zal nu uit moeten maken wie zich kam pioene van Nederland zal mogen kampioene bekend is mevr. Heems kerk een revanche-match om de titel zal aanvragen. De eindstand was: 1 en 2 mevr. Tim mer en mevr. Vreeken 6 pt; 3 mevrouw Heemskerk 5 pt; 4. mejuffrouw Broerse 4A= pt; 5 en 6 mevrouw Van Aalst en mevrouw Van der Veen 3 pt; 7. mejuf frouw Bruinenberg 1 pt; 8. mevr. Bee- laerts van Blokland M pt. West-Duitsland tegen Rusland: 13-51 De schaakwedstrijd tussen de natio nale teams van West Duitsland en Rus land, die ruim twee weken heeft ge duurd, is zaterdag geëindigd met een 5113 overwinning voor de Russen. De uitslag van de achtste cn laatste rondo was 62 in hun voordeel. Tot de be6te persoonlijke score kwam wereldkampioen Tal: 7,5 uit 8, Petrosian en Polugaievsky scoorden elk 6,5 udt 7. De beste Duitser was Darga met een totaal van 3 urt 7. O'Kelly leidt in het Nimzowitsch-toeniooi Na dc zevende ronde van het Nimzo- witsch-toernool, dat in Ziirich wordt gehouden, ziet dc stand er als volgt uit: 1. O'Kelly (België) 6 pt; 2. Fuderer (Z.Slavië) 5 pt; 3 en 4. Duckstein (Oos tenrijk) en Keiler (Zwitserland) beiden 4',2 pt; 5. Gereben (Did.) Vh pt; 6 en 7. Paoli (It.) en Van den Berg (Ned.) bei den 2V2 pt en een afg.; 8 en 9. Martin (Zwits.) en Nievergelt (Zwits.) beiden 2 pt; 10. Kieniger (Did.) 1% pt. Dr. Max Euwe hield lezing in Leipzig Dr. Max Euwe, de Ned. schaakgroot meester, beeft in het eeuwenoude raad huis van Leipzig een lezing gehouden over zijn belevenissen als schaker. Vele honderden schakers luisterden ge boeid naar de causerie en uiteraard de vele anecdotes van de oud-wereldkam- Dr. Euwe vertoeft als gast van het or ganisatie-comité van de 14e schaakolym piade, die van 16 oktober tot 9 november in Leipzig wordt gehouden in deze stad. Ook zijn vrouw en de Hagenaar W. J. 1. Het is mogelijk dat als de nieuwe Muhring verblijven thans in Leipzig.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 4