Corso door de Breestraat - auto door Maarsmansteeg Negentig zieken zagen Rijnsburg het corso in Autoslopers staan soms voor verrassingen NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 8 AUGUSTUS 1960 Agenda voor Leiden Dinsdag: l Euxor, 10 uur: jeugdvoorstelling, uit- r de jeuigd- Woensdag 1 Os- en Paardenlaan - Nassaustraat, 7.30 uur: straatprediking uitgaande van het Open-Deurwerk van de Herv. Gem. Koor Pieterskerk, 730 uur: avondge bed, Douderdag 1 Speeltuin Zuiderkwartier Anjelierstr., 10 uur: openluchtvoorstelling commissie vakantiebezigheden. Speeltuin Oosterkwartier Borneostr., 2-30 uur: openluchtvoorstelling van com missie vakantiebezigheden. Vrijdag L.F.C.-terrein in Zuid-West, 10 uur: openluohtvoorstelling van commissie va kantiebezigheden. Speeltuin Morskwartier Lage Mors- weg 2-30 uur: openluchtvoorstelling van commissie vakantiebezigheden. Apotheek Van maandag 8 aug. tot en met vrijdag 12 aug.: apotheek Van Driesum, Mare 110, telefoon 20406. Film Casino (7 en 9.15 uur): De ondergang van de Titanic (14 jaar); 2.30 uur- Vier rakkers en een oude jeep (alle leeftijden) Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): IJsparade (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Naar hei middelpunt der aarde (14 jaar). Hex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Perri (alle leeftijden). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Een slip pertje naar de maam (alle leeftijden). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Pa krijgt de klappen (alle leeftijden). Tentoonstellingen Hortus Botanicus, tentoonstelling Ned. beeldhouwkunst (tot li augustus). Rijksmuseum voor Volkenkunde, tot 15 oktober: expositie over Ruanda Urundl, (dagelijks geopend van 10 tot 5 uur). Musea, Instituten, leeszalen e.d. Inlichtingen kantoor V.V.V., SteenetT lb: elke dag geopend van 9 tot 5 uur, op zaterdag tot 1 uur. Aca demisch-Histonisch museum Rapen burg 72, elke dag geopend van half 10 tot half 1, uditgedondard op dinsdag en vrij dag van 2 tot 5 uur. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag). Legermuseum „Generaal Hoefer", Pest huislaan 7: elke dag geopend van 105 u. Jeugdbiblitheekleeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6: maandag, dinsdag en donderdag van 4 tot 5 30 u., woensdag en zaterdag van 12 tot 4.30 u en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds. Pilgrimfathers-huisj e, Boisotkade 2, elke dag geopend van half 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van 20 tot 4 u. Archeologisch instituut, Rapenburg 26 elke dag algemene studiezaal en uitl een- bibliotheek tot 5 uur (behalve zaterdag middag) Contactbureau voor afgestudeerden Rapenburg op maandag, woensdag en vrijdag geopend van 10 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur. Geologisch en mineralogisch museum Garenmarkt lb: elke dag geopend van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Bibliotheek universiteit. Rapenburg 74 elke dag algemene studiezaal en uitleen- afdielLng, geopend van half tien tot half 6, op zaterdag tot 5 uur. Gravensteen, Pieterskerkhof 6, juridisch studiecentrum, elke dag te bezichtigen (liefst in de vakanties), concierge: Koll- makersteeg 16a. Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree straat 27, maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag en donderdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 0 uur, zaterdag van 10 tot 5.30 uur. Zo trok het bloemencorso zaterdag middag door de Leidse Breestraat, omzoomd met duizenden kijklustigen. Ook de Engelse sportmensen uit Ox ford, die een week in de Sleutelstad vertoefden en vandaag weer huis waarts zijn gekeerd, hebben van de bloemenpracht kunnen genieten, ge zeten op gereserveerde stoelen voor het stadhuis links op de foto). Vriendelijk wuifde Gysbrechts ga de Badelogh hen toe. De drukte na het doortrekken van het corso was groot in het 's- zaterdagmiddags toch bijzonder volle centrum van Lei den. Een Duitse vakantieganger wist er wel raad op: met zijn auto reed hij dwars door een grote stroom wande laars in doe zelfs voor fietsers ver boden MaarsmansteegHet geluid van zijn claxon werd bijna overstemd door het gescheld en gemoppèr van de wandelende mensen! Foto N. van der Horst. Leidse jongen brak been De 6-jarige Pietar Era-dus, wonend aan de MMdelstegracht te Leiden, stak zondagavond om kwart over 7 plotse ling de Vismarkt over. Hij werd aan giereden door een bromfietser en brak :ijn linker onderbeen. Ds. Van Achterberg blijft in Leiden Ds. H. J. van Achterberg, Hervormd predikant te Leiden, heeft bedankt voor het beroep, dat de Hervormde wijkge- :ente Moerwijk te Den Haag op hem had uitgebracht. Spreekbeurt Donderdagavond om half acht hoopt )or de Geref. Gemeente in Nederland dn het gebouw Hoge Rijndijk 24 voor te gaan dr. C. Steenblok van Gouda. Spreekbeurt Woensdagavond half acht spreekt ds. G. Taverne in gebouw Prediker, Jan- vossensteeg 17. Lei'denaar op voordracht Op de voordracht het Historisch hebben B. en W. als heer C. J. de Ry directeur van te Rotterdam ïr. 1 geplaatst de Beest Holle, tenschappelijk ambtenaar (conservator) bij het rijksmuseum voor Volkenkunde te Leiden en wonende alhier, en als nr. 2 jhr. H. W. M. van der Wijok, adjunct- wetenschappelijk ambtenaar, verbonden aan de rijksdienst voor de monumenten zorg, wonende te Bilthoven. 'n volmaakt begrip in oliestook Coleman, de grootste organisatie ter wereld op het gebied van olie stook, fabriceert thans ook in Nederland de beroemde Coleman olie kachels. Een ruim 30-jarige erva ring - in Amerika is Coleman het meest ge vraagde merk - verze kert U van het grootst mogelijke profijt en de ruimst denkbare service. 0 K.cal/u. Gelijkmatig verdeelde warmte in Uw kamer, ook langs de vloer. Laag verbruik - hoog rendement. Gemakkelijk en snel regelbaar, slechts éénknopsbediening. Levenslange garantie op de branderpot. Vraag demonstratie der verschillende Coleman modellen. De Coleman-producten zijn verkrijg baar bij alle goede erkende handelaren. Len volmaakt begrip in oliestook Gevestigde en vertrokken personen In cle week van 28 juli t/m 3 augustus den vestigden zicli: W Sloos en itomoniteur, Druckerstraat 24-a; T lenlborg en fam-, stoffenwever, St 1 3: M S de Jong geb. Schaap 9: H A J van Putt^i sch rijfmaöh ,f abr., Val-eri Leriuestraat 7; J Spek en fam., Zoeterw- singel 67: A B van der Wa-lle en fam-. Ju'lianas-tnaat 49: L W M Nederpel en fam.. adtf. teöhn. amibtenaar, AntdlJenstraat 74; w" - *--a snackbar-houder, 'de Vries en fam •g 5: M J E ;rkster. Paviljoens- hof 29: C A Werdekker. kantoorbed' Rapenburg 116: M Kwam. Vijf Meiplei J Dullaart. Fr. van Mierisstraat 6: H H L Dros. kousenbreier, Sumatrastraat 52a: F geb. Bos, Hoge Rijndijk 49; J^ E Rij-nsburgerweg 50; r Mezens-traat 2; B :tkundige,. Lorentz- -rora, Klikspaan weg de la Courtstraat B G Jonker. Witte Singel 92; G M van uwen. Faigeletraat 6! B L van* de Vree, tiaar. Noordeinde 2t: W J de Bruijn. ssilvildier, Groenhazengrs 1 der Kooij-. Stókkelman, manigelste ■ktriolën. T Siegeribeek- 31; E Husman. li, scheepswerkt kun dige, Zaanstraat 7; A C M van Leeuwen, Lammensehans. weg 7; J C M van Mooreel. lerares huis houdschool W airmonde rweg 37; GE Wein berg, kleuterleidster. Stationsweg 23; P M J den Hollander geb- de Lange, Coorn'hert- straat 55; J N Meertens geb Romih, Ge recht 12; G H Huigens. Lorentzkade 13: C Vegt automonteur. Hoge Rijndijk 142: Bewtum. Lammenschar Zijleinigel 73; H A Hoc gen, Sehimmelpenninekstraat semaker en famRapenburg 5 26 naar Oegstgeest. Ake- fbbel en fam. Van Len- Ridderkerk. Willemstraa 1 N.O.-einde 83a; 1 l;_ A M M W Kaï rt. Hogewoerd' 175 Cr ane^J^van AGcü Helder. Middfenweg 0: A C bar von- Hen- Dorp. Rijn- en Schic ihoten. W de Zwijger 76:1 C J Niks, Klii Fr Erenslaan 24: A M C Geenldmg Klik- epaanweg 21 naar Rotterdam. Westeeed ijk 264: J van den Hil. Coornhertstraat 49 an 2: C Swaab. Rijnsl Lr 's-Gravenhage. Haag Oostende, Rijmslburger -st. Akeleilaan 17: H J Jan- al i4 rsaar Eindhoven. Berg a,~ Peonetweg 65- W F K d° A C Felix. Her 160: A Ge'.m naar Arnhem. Heijenoordseweg 5: C Achterlberir. Rijm,-tou"-gerweg 10 naar Vi nendaa-1. Markt 13: M .T van Beurden. L: Mare 69 naar Utrecht. Vleuten*»* 87: L C M Momma. Tarnnanetraat 90 n: Amsterdam, A rgomou tens trant 74 bis: W HllfLEGOM. Hillegomse club wint waterpolo-toernooi Zaterdagmiddag hadden in het gemeen telijk zwembad van Ilillegom wedstrijden plaats om de Il.Z.V.-wissclbeker, die in 1958 voor het eerst in het bezit kwam van H.Z.V. In 1959 wist Haarlem beslag op de beker te-leggen en na het zaterdagmiddag gehouden toernooi kwam de beker weder om in het bezit van de Hillegomse zwem vereniging. In de voorwedstrijden speelden aller eerst de zwemverenigingen De Blauwe Beugel en Haarlem. Haarlem won 0De tweede wedstrijd ging tt V.Z.V. en H.Z.V. en werd met 0—3 door de Hillegommers gewonnen. De derde ronde was V.Z.V.Haarlem. Daarbij wist V.Z.V. een 31 achterstand op te halen tot 33, maar in de laatste minuten trof fen de Haarlemmers het vijandelijke doel nog tweemaal. Daarna verloor De Blauwe Beugel nog van H.Z.V. met 0—3. Haarlem en H.Z.V. hadden dus ieder 4 punten en zij kwamen daardoor in de finale. Van weerskanten werd vinnig gestreden. Met rust was het 1—1. Kort na de hervatting wist De Graaf van H.Z.V. het tweede doelpunt te maken: 2—1. Rijkspostspaarbank Bij het Hillegomse postkantoor werd in juli aan spaargeld ingelegd f 145.844,13 en terugbetaald I 84.295,54. Het bijkantoor te De Zilk noteerde f 14.838,71 en f 7.468,33. NOORDWIJK Orgelconcert Koos Bons Dinsdagavond 8 uur wordt in de Grote Kerk te N 0 o r d wi jk-Binnen een concert gegeven, waaraan medewerking verle nen de organist Koos Bons uit Maassluis en de bariton Max van Egmond. Uitge voerd worden o.m. werken van J. S Bach, Widor en Branck. Geslaagden chr. mulo Van de 23 kandidaten .der chr. mulo- school te Noordlwijik zijin de volgende leerlingen geslaagd voor het mulo diploma voor het diploma met midden stand: A. Duindaim, C. Eisenga, J. Im- thorn, W. Duindam, B. Cramer, A. Ha- zenoot, A. Leeflang, M. van der Luit, B. Hoek, N. Bannlioorn, G. van Rooyen, voor het muloijlipfloma A (met wis kunde): I. Janssen, T. Ti-man, J. van der Niet, B. Langenegger en H. Bos; voor het mulo-dip'loma A: E. de Groot; voor het mulo-diploma B: F. Eindhout, G. Bannhooxn en N. Hoek. OEGSTGEEST Go-kampioenschap In de wedstrijden om het Europese GO- kampioenschap heeft Cjessow zijn positie aan de top verbeterd. Zijn voorsprong op nummer twee, Grebe, is weliswaar gelijk gebleven, maar Grebe heeft nog maar één partij te spelen, tegen Cjessow twee. Diens kansen met twee punten voor sprong te eindigen en dus zonder beslis singspartijen het kampioenschap te ver overen, staan goed. De stand is: 1. Cjes sow 4 punten uit 4, 2. Grebe 3 punten uit 5, 3 t/m 5. Dueball, John, Susan, 2 uit 4; 6 Gruenauer 2 punten uit 5, 7 Sedlatschek 0 punten uit 4. Duitse dames gewond Op de rijksweg onder Oegstgeest ter hoogte van de Drie Witte Palen is een Duitse automobiliste uit Hamburg ater- dagmiddag tegen een voor haar rijdende plotseling stoppende personenauto gere den. De auto's werden licht beschadigd, maar de Hamburgse en een naast haar zittende vriendin liepen hoofdwonden op. Zij zijn naar het academisch ziekenhuis te Leiden gebracht. Hazcrsicou de-Rijndijk Schadebotsing Zaterdagavond omstreeks 7 uur stond op de Rijndijk te hoogte vam Rozenburg aan de Rijnkant een personenauto, ge deeltelijk op de rijbaan geparkeerd. De bestuurder, die zijn voertuig even had verlaten, begaf zich over de rijbaan weer naar de auto en opende het linker portier, met de bedoeling in te stappen. Op dat ogenblik kwam uit de richting Alphen aan den Rijn een busje. Het ponbier schoof langs de rechterzijde het busje, dat hierdoor ernstige schade opliep. De personnenauto werd aan de linker- Bezoek aan een autokerkhof Zonder het risico te lopen een on juistheid te vermelden kunnen we wel zeggen dat er beroepshalve geen contact bestaat tussen psychiaters en autoslopers. Dat is jammer want er zou een vruchtbare samenwer king tussen beide categorieën kun nen groeien. Immers de ene groep analyseert de menselijke geest, de andere groep „analyseert" auto's. De werkzaamheid van de sloper zou de psychiater als geneesmiddel kunnen gebruiken Iedereen weet, hoe veel opluchting het een opgekropt gemoed kan geven als men eens met de vuist op tafel slaat. Welnu, de enorme hoeveelheid energie die vrij komt bij zo'n zinloze klap op tafel, zou de autosloper best kunnen ge; bruiken. Bovendien zijn bij het geven van klappen op oude auto's direct resul taten zichtbaar, hetgeen niet het geval is wanneer men tafelbladen beukt. Ook zij die lijden aan een ochtendhu meur, moeten zien dat zij goede vrien den worden met een autosloper. Een De autosloper neemt oude auto's in, peu tert ze uit elkaar en bewerkstelligt hier door het ontstaan van een nieuw pro- dukt. Weemoedig werk Er zit Iets weemoedigs in een auto sloperij. Wie een auto bezit of ooit heeft bezeten, weet dat zo'n samenstel van ijzer en blik een persoonlijkheid wordt onder de handen van de berijder. Men gaat zich hechten aan een auto, omdat men ieder geluidje van het ding kent en men tijdens het rijden eigenlijk voort durend door middel van handen en voe ten een nauw contact met z'n vriend onderhoudt. En staat hij werkeloos voor de huisdeur, dan is het nóg prettig om naar hem te kijken. Als je goede vriend een oudgediende is geworden, ruil je hem in of verkoop je hem. Ergens voel je dit als verraad. Maar dat is het toch niet want het ijzer, waaruit de auto voor het grootste deel bestaat, krijgt alleen maar een andere bestemming. Wat eens een simpel auto- tje was, komt misschien weer terug als indrukwekkende oceaanreus, of als ijze ren long ten dienste van de mensheid of OUDE WETERING Hervormden in Geref. kerk Met ingang vam aanstaande zondag zullen de Hervormden wegens de res tauratie van hun eigen kerkgebouw, tij delijk gebruik gaan maken van de Gereformeerde kerk. paar klappen op het dak van een oude „slee" en men voelt zich geheel opge lucht. Hierbij tekenen wij nadrukkelijk aan, dat de klappen met de blote vuist moeten worden gegeven teneinde de ge- nezendekracht zo groot mogelijk te doen zijn. Als men dit verlangen kenbaar maakt bij Dirk Netten een der Haagse autoslope rijen zal hij de bezoeker vast nie leur stellen. Al was het alleen maar hij als geboren Brabander wel van bietje leut houdt en met genoegen kijken naar de man die met een boos gezicht een oude carosserie vol deuken tracht te slaan Maar genoeg over deze nog niet ont plooide mogelijkheid van het autoslo persbedrijf. Het is immers een ernstig werk, dat de autosloper bedrijft. Eigen lijk zit er een overeenkomst tussen de Nederlandse Bank en de autosloperij. De bank neemt van tijd tot tijd oude mi cskerkenweg 29 II: I am.. Lorantakaide 67 1 H W E Coster en fan aar Dordrecht Troels' Kesteren en fam-. AmUon Rotterdam, Wdlgenplaslaan 99; - rdijk 109a naar F J Sehneidei 'eg 197: F M Overleg over de bouw van tweede openbare ambachtsschool in Leiden Naar wij vernemen, heeft het be stuur van de vereniging De Am bachtsschool te Leiden besloten, po gingen in het werk te stellen om de bouw van een tweede openbare am bachtsschool in Leiden te bevorderen. De school aam. de Haaigweg is te klein geworden. Er zijn enige tijd geleden wel twee noodlokalen bijgekomen, maar die zijn niet voldoende om de aanwas van leerlingen te verwerken. Er is reeds een wachtlijst en het be stuur verwacht dat die binnen afzien bare tijd nog belangrijk zal toenemen. Het bestuur heeft zich reeds in verbinding gesteld met het gemeente bestuur. Het overleg dat op het ogen blik gaande is, zal als resultaat kun nen hebben, dat de gemeenteraad zal worden voorgesteld de bouw van een tweede openbare ambachtsschool in Leiden nodig te verklaren. KOUDEKERK A. D. R1JIS J. Kruit weer beste visser De hengelaarsvereniging Koudekerk aan den RijnHazerswoude (Rijndijk) hield zaterdagmiddag haar jaarlijkse wedstrijd voor leden om de wisselheker bij het Zwaantje in de Rijn. De vangst was matig. De houder van de beker, de heer J. Kruit, heeft deze met succes ver dedigd. Daar hij het grootste gewicht on het droge bracht, kon hij de beker weer voor een jaar in bewaring nemen De vijf hoogstgeplaatsten zijn: 1. J. Kruit, 695 gram; 2. D. Kruit, 480 gram; 3. J. J. de Groot, 305 gram; 4. M. van Harskamp, 210 grajn5. J. Batelaan, 200 gram. Het bloemencorso heeft zaterdag ook velen in Rijnsburg, het dorp van :ijn oorsprong, in verrukking ge bracht. En hier is men toch wel wat gewend op bloemengebied.... Langs de gehele route dromden de mensen samen om de fleurige stoet voorbij te zien trekken. Onder hen bevonden zich dank zij het initiatief van een Rijnsburgse bloemenexporteur ook ongeveer 90 patiënten van Sole Mio te Noordwijk, het Rotterdamsch Zee hospitium te Katwijk en de Leidse Reumatologische Klinieken. Speciaal voor deze gehandicapten, die al zoveel moeten missen, werd zien van het corso een belevenis, waar nog lang over zal worden ge praat. In dertig personenauto's heb ben ze, nadat het corso was trokken, nog een tocht gemaakt langs de zonnige boorden van de Vecht, waarna zij in Avifauna een diner kre gen aangeboden door de Rijnsburgse bloemenhandelaren. Om half tien waren de patiënten pas weer op hun plaats van bestemming teruggekeerd. Op bovenstaande foto is te zien, hoe zij vanuit de auto's het corso gade- Om half tien was het corso ook al weer binnen in de Florahallen. De organisatie is prima geweest: precies op de vastgestelde tijd vertrok het corso en precies op tijd was het des avonds weer binnen, druipend van h rt regenwater, dat kort na acht uur over de toen naar vocht smachtende bloemen was uitgestort. Het was overigens gelukkig de enige bui, die het corso kreeg te ver duren. En de figuranten waren erop voorbereid: in een minimum van tijd zaten ze bijna allemaal onder een plastic regenjas of -cape. Napoleon kroop dicht tegen zijn Joséphien aan en de klokkenluider van de Notre Dame smaakte zelfs het genoegen zijn beminde geitenhoedster zo dicht te naderen, dat ze samen onder één cape konden schuilen. Alleen Odys- seur peddelde onverstoorbaar voort, zich niets aantrekkend van de regen, die op zijn ontbloot bovenlichaam neerkletterde. Hij had wel voor hete re vuren gestaan tijdens zijn barre tocht naar zijn trouw wachtende Penelope! Foto N. van der Horst. als een eenvoudig stukje speelgoed waar mee een kind dolgelukkig is Bovendien blijven verscheidene onderw delen van een auto na het slopen als zo danig bestaan. De autosloper bekijkt het geheel: zijn de banden nog goed; de chroomstrippen; de banken; de deuren; de motor? Dan bepaalt hij de prijs, die hij voor de oude auto wil geven. Is de koop gesloten, dan wordt de auto ge sloopt. .Maar dat moet vakkundig gebeu- Hij wordt eerst „uitgekleed"; dan wor den de nog goede onderdelen gedemon teerd en opgeslagen. In kastjes ziet men bobines, schakelaars, ruitenwissers, ach terlichtjes, lampen. Ook worden be waard: wieldoppen, stuurwielen, goede deuren, veren en noem maar op. Wat overblijft, is de carosserie en die wordt met een snijbrander aan stukken gesneden. Dit oud ijzer gaat naar de schroothandel, die het op zijn beurt ver koopt aan de Hoogovens. Daar wordt het ijzer omgesmolten en begint een nieuwe taak in de industrie. De lossa onderdelen wachten op een koper. Een autosloper verkoopt niet graag „nee" en daarom zorgt hij dat zijn sortering zo groot mogelijk is. Hij laat zich niet af schrikken door vragen als: Hebt u een deur van een Plymouth 1951? Een veer uit een bestelfordje 1949? Ik zoek een wieldop van een Dodge. Een stuur van een Mercedes. Soms ligt een bepaald on derdeel twee dagen op een koper te wach ten, soms een paar jaar. Laat de koper te lang op zich wachten, dan gaat het de schroothoop op. Jongens kopen nogal eens een auto stuur voor een eigengemaakte kar. Han dige mensen komen wel om een auto- bank vragen die zij keurig opnieuw over trekken en aldus een gerieflijk en origi neel meubelstuk krijgen. De meeste auto's die voor de sloop wor den gekocht, komen van particulieren. Het is echter ook mogelijk dat de politie vinger in de pap heeft. Dat komt voor de auto zo wrak is geworden dat het niet verantwoord is wanneer hij nog langer op de weg blijft. De wagen wordt dan in beslag genomen en verkocht. On der toezicht van de politic wordt htf dan in stukken gebrand. Muizen Het leven van een autoslaper kan vol verrassingen zijn. De man die bij ,JDirk" welgemoed de snijbrander hanteert, ver telde ons dat hij zich laatst ik-weet-niet- wat schrok. Toen hij de binnenbekleding wegrukte, sprongen de muizen te voor schijn. Beter is het wanneer kwartjes en dubbeltjes voor de dag komen, hetgeen vrij dikwijls voorkomt. Oj zelfs een handjevol guldens. Het leek wel of zij de binnenbekleding als spaarpot hadden gebruikt, vertelde een van de mannen. Een aantal jaren geleden kwam het nog wel voor, dat 1 r heel oude auto'tjcs voor de sloop werden gekocht. Nu deze oude vehikels echter schaars worden en er mensen zijn, die ze gaan verzame len, ligt de prijs te hoog om ze aan stulo- ken te slaan. Dus: als u een auto hebt, laat hem op zijn oude dag dan niet slopen maar bewaar hem een jaar of dertig, veertig. Hij wordt geld waard\ Hebt u geen opslagruimte, tja, breng dan het oude beestje maar naar de sloper OVDE WETERING Jongensclub weer thuis Zaterdagmiddag 3 uur keerde de jon gensclub Samuël terug van een mooie week kamperen op een kampeerboerderij

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 3