Avonturen van Spekkie en Blekkie Economie en Financiën twee ervaren chauffeurs GAAT U MET VAKANTIE! NIEUWE I.KIDSCHF COURANT 6 WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1960 Tekort van f 5185 miljoen bij Burg. pensioenfonds (Van onze parlementsredactie) Het tekort van het Algemeen Burger lijk Pensioenfonds is sedert 1955 toege. nomen met 1345 miljoen tot in totaal 5185 miljoen. Deze toeneming is het ge volg van te lage bijdragen 584 min. plus 3 pet. rente) en van gederfde ren te 746 min.) over het tekort sinds 1 januari 1955. De ministers Zijlstra (financiën) en Toxopeus (binnl. zaken) delen dit mee in hun memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot sanering van het A.B.P. en het Spoor- wegpensioenfonds. In een nota van wijzigingen stellen zij voor de verhoging van de pensioenbijdra gen op te schorten tot 1 januari 1961. Vanwege verdere stijging van het tekort bij het A.B.P. stelt de regering voor de jaarlijkse perpetuele lasten uit het oor spronkelijke wetsontwerp te verhogen tot een 60-jarige annuïteitenbelasting vaD S 186 miljoen. Nederland en Lloyd breiden uit De NjV. Stoomvaartmij. Nederland en de Koninklijke Rjotterdameche Lloyd hebben het onder de naam Nedlloyyd Lijn gezamenlijk gevaren lijnennet uit gebreid met de Nedlloyd Latin America and Carnbean Service. De schepen van deze nieuwe maandelijkse dienst varen van Calcutta en Oost-Pakistan, de Straits en de PhiiMppijnen naar Callao en Buenaventura als vaste aanloopha vens en vervolgens door het Panama kanaal naar de havens aan de 'Golf van Mexico, wellicht via Cartagena, King ston op Jamaica en Miami. Reeds enke le jaTon onderhoudt de Nedlloyd lijn een maandelijkse rechtstreekse snel- dienst van het Verre Oosten naar de havens aan de Golf van Mexico en de Mexicaanse havens Vera Cruz en Tam- Saldo schatkist gehalveerd Blijkens de weekstaat der Nederland- sdhe Bank van 1 augustus is het saldo der schatkist precies gehalveerd tot 205 miljoen, een laagterecord voor I960, tengevolge van betaling van 279 min. vervallen schatkistpapier en rente Een nieuwe inschrijving op 5 augustus, waarvan de storting 8 augustus zal ge schieden, zal waarschijnlijk 100 150 min. opleveren. De inkomstenbelasting zal zeker 150 min. opbrengen en niet- kohierbelastingen rullen binnenvloeien Tegen het 6aldo der schatkist is dat der banken met 144 min omhoog ge gaan tot 699 min., dus flink boven het gemiddelde. De geldmarkt is inmid dels al ruim geworden, maar de banken BEDRIJVIGHEID BANK NED. GEMEENTEN De Bank voor Nederlandsche Gemeen ten heeft in het eerste halfjaar voor f539.8 miljoen vaste geldleningen opge nomen, waarvan f200 (vorig jaar 300) min. op de openbare en f 336,8 (207,7) min. op de onderhandse markt. Aan ge meenten, enz. is voor f605.6 (566) min. aan gemeenten aangeboden, waarvan f 543,3 (342,2) min. voor nieuwe kapi- taalwerken en f 62,3 (223,8 min. voor consolidatie van vlottende schuld. Belgische subsidie voor steenkool De Belgische regering heeft een wets ontwerp uitgewerkt tot oprichting van een hulpfonds voor de kolenmijnbouw. Het fonds zal zijn middelen ontvangen uit heffing op stookolie, namelijk 60 fran ken per ton verkochte olie in het eerste jaar. 40 in het tweede en 20 in het derde. Daaruit zullen subsidies worden betaald voor uitvoer van steenkool. De subsidies moeten in 1963 eindigen. Men hoopt dat de Belgische mijnen in 1965 weer con curreren kunnen en dat de kolenwinning dan beperkt zal zijn tot 21 22 miljoen ton per jaar. Sow jetunie komt terug op Rb-47 De Sowjetunie heeft in een felle nota haar beschuldigingen inzake de spionage- vlucht met het neergeschoten Amerikaan se Rb-47 toestel herhaal 1. In een taal die nauwelijks diplomatiek genoemd mag worden, werden de voor stellen gelaakt inzake een onpartijdig onderzoek waartegen Rusland zijn veto heeft gebruikt in de Veiligheidsraad de Verenigde Naties. Dit Amerikaanse voorstel werd manoeuvre genoemd die ten ioel had de aandacht af te leiden van de ontoelaat bare aard van de Amerikaanse militaire luchtvaart De juiste feiten over de Amerikaanse vlucht werden reeds bewezen door de desbetreffende Russische organisaties, al dus de nota, die grotendeels voorbestemd scheen voor gebruik binnenslands der de Russische bondgenoten. Er werd niet gesproken over de beide stemmingen in de Veiligheidsraad bij alleen Polen het Russische standpunt steunde en zelfs Ceylon en Tunesië zich achter de Verenigde Staten schaarden. In plaats daarvan werd in de nota ge zegd dat de vlucht van de Rb-47 in de gehele wereld de gerechtv?- ""«He ve oordeling heeft gekregen. Groot voorschot voor Kongo Na afloop van de gisteren gehouden bijeenkomst van het Belgische kabinet heeft minister R. Scheyven, belast met economische en financiële vraagstukken van Afrika, meegedeeld dat de Centrale bank van Kongo een voorschot vai 50C miljoen Kongoiese frank aan de rege ring van Kongo heeft verstrekt. De bank heeft voorts aan de Kongolese regering meegedeeld dat het bij de wet toegestane bedrag aan voorschotten der schatkist voorlopig niet meer geldt. Het totaal be drag aan voorschotten van de Ceatrale bank aan de Kongolese staat bediaagt thans 3 miljard frank. Ten slotte heeft de Belgische minister nog verklaard dat de Centrale bank van Kongo over vol doende reserves beschikt om niet g»nood zaakt te zijn nieuwe bankbiljetten te, drukken. Lagere inkomsten Güntzel en Schumacher De N.V. Handelmij. Güntzel Schuma cher boekte over 1959 1,87 (vorig jaar 4,84) miljoen aan commissie en goederen- winst, 156539 interest, koersver- schil en dividenden, 647.380 vrij gekomen voorzieningen, tegenover f 1,11 (1,69) min. exploitatiekosten. De netto winst bedroeg 156 (1,17) min. Voorge steld wordt 12 (12)'/* dividend en 700.000 (300.000) toevoeging aan reserve deelne mingen. De dochter te Singapore boekte verlies, de vestiging in Brits Oost-Afrika werd wegens teleurstellende invoerzaken ge sloten. Te Mombasa en Nairobi wordt da N.V. nog uitsluitend voor produktenza- ken vertegenwoordigd. De produktenaf- deling te Londen wordt in 1960 afgewik keld. en boekte in 1959 nog een kleine winst. De resultaten te Hamburg waren belangrijk beter. Het dividend komt de N.V. in 1960 ten goede. De produktenza- Ken te Amsterdam zijn de belangrijkste inkomstenbron. Door reorganisaties is het bedrijf op gezondere basis. In I960 n de produktenzaken bevredigend. Chemische Fabriek Naarden vestigt zich in Mexico De Chemische fabriek Naarden heeft :n dochteronderneming gevestigd in Mexico onder de naam Naarden de Mexi- I. A., voor de samenstelling van smaakstoffen en parfumcomposities ten behoeve van de Mexicaanse industrie en produktie van de conserveermiddelen natriumbenzoaat en benzoezuur in sa menwerking met de Salicilatos de Mexico SA.. Een dochteronderneming te Kuala Lumpur, Malaya, is de werkzaamheden begonnen. ZWEMMEN Australië verbeterde eigen wereldrecord Tijdens de trainingswedstrijden van de Australische zwemploeg in Townsville heeft een heren estafetteploeg dinsdag avond het wereldrecord op de 4 x 100 yards vrije slag verbeterd. De ploeg, bestaande uit John Henrieks, die 56,0 zwom, John Devitt, Geof Ship- en David Dickson maakten een tijd 3 min. 45,7 sec., ruim een seconde beneden het oude record, dat met 3.46,8 reeds op naam stond van een Australi sche ploeg, waarin Devitt en Shipton uitkwamen, tezamen met Jon Konrads en Warren Webster. Het wereldrecord op de vergelijkbare x 100 meter vrije slag is in handen in de Verenigde Staten met 3 min. 44,4 sec. Atletiek BOB GUTOWSKI VERONGELUKT Bob Gutowski, de vroegere wereld recordhouder polsstokhoogspringen, is bij een auto-ongeluk op de marinebasis in Camp Pendleton (Californië) om het leven gekomen. De 25-jarige Gutowski, eerste luitenant bij de Amerikaanse ma rine en een naast hem zittende collega werden gedood, toen de wagen van Gu towski door een legertruc frontaal werd aangereden. Robert Allen Gutowski, een Amerikaan an Poolse origine, werd op 25 april 1935 te San Pedro in Californië geboren en was een van de bekendste atleten. Op 27 april 1957 slaagde Gutowski erin een van de meest spectaculaire wereldrecords na het verspringrecord van Jesse Owens (8.13 meter in 1935) het oudste te ver beteren tot 4.78 meter. Voordien had dit record 15 jaar op naam gestaan van de Amerikaan van Nederlandse afkomst Cornelius Warmerdam. Waterpolo. Dinsdagavond Is in Utrecht de waterpolowedstrijd gespeeld tussen de eerste klasse dameskampioen PSV en ODZ. ODZ won met 3—2 en promovei# t daardoor naar de hoofdklasse. Amerikaans belang in Vondelingenplaat De Pennsalt Chemicals Corp. meldt dat zij een aanzienlijk belang zal ver werven in de N.V. Fabriek van Chemi sche Producten Vondelkvgenplaat. Beide bedrijven zijn voornemens onmiddellijk installaties te bouwen voor vervaardi ging van organiscche zwavelsamenstel- lingen in Vondelingenplaat en de instal laties voor plastic films, oxaalzuur en kleurstoffen uit te breiden. Een dier zwavelsamenstellingen zal gebruikt wor den bij vervaardiging van synthetische rubber. De eerste investering zal twee miljoen dollar bedragen. Pennsalt zal in 1961 de introductie beginnen van de pesticides van Vondelingenplaat in de Verenigde Staten, Canada en Mexico en na voltooiing van marktonderzoek zal zij beginnen met de vervaardiging van andere produkten van Vondelingenplaat La die landen en elders. Faillissementen (Opgegeven door Van der Graaf <fe Co) Uitgesproken: A van Eek Jt-, agenturen. Wilgenlei :63. R'dam. cur- mr A bar. Harinxma thoe Slooteii: J J van Dongen, h/o Techn Bur Van Dongen, Tulpstraat 17b, R'dani. curmr D B W Postma: A Schijthuizen. propagandist. Singel 39a. Schiedam, cur. mr G M Blersma. Rdam; W W Wechgelaer woninginrHogestraat 39. Aalten cur mr. K Wol ten; Winters wijk: G J Hubere (zand- en grinthandei). Pres Steynetraat 12. Deventer, cur mr C H Verstegen; A Zd-rojcski. handelaar. Streeperplein 2, Schaesberg, cur mr. L Vooys Heerlen: Th H M Francot make laar H Hermanslaan 34. Geleen. cur mr- J G Habets: H Jansen, bedrijfsleider, en B E Jansen-Siliakus. Bredaseslra.at 83. Ber gen op Zoom, iur mr H P P M Gerritee: Fr van Gils vloerlegger. Ameretraart 16. Breda, cur mr G W A Bary; F A v d Heijden marktikoopm. textiel Bavelselaan 285. Idem. cur mr- T J Houtman Vernietigd: P Slmonis (garage). Markt 3, Montfort: P J Noorlander J-r- (autohan del). Spanjaardstraat 136. R'dam: J Adrlaan. sen (café), Nwe Molenweg 17, Halsteren. J H Kan (im- en exporteur) metalen- wol- en katoenafvalHaarlemmerstraat 60II. A'dam: A J Mensen (rijwielhandel). Dorpsstraat 2. Kwadendamme Opgeheven: J H Mussers (autoverhuur) Nwe Haagdijk 23a Breda; E Doomboe (zand- e- grinthandel). Mceuwcrderweg 4öA Groningen Geëindigd: NV Eurotap-Hilversum. Z Zyperweg 95 Wieringerwaard: Th H Dan- kers. colporteur, Röntgenstraat 21. Den Bosch: J Eefting )r (v-h zandzuigbedrijf) No 6 Witten: H v d Spek (pension) Berg en Dalsoweg 129. Nijmegen: G J Wilbrink (graanhandelMolenallee 27. Lo- chem cone cred 30.6 Surséance: aan J B Arends (rjjwielrep dof l'i Jaar bewindv mr J v d Berg Den Haag: ontw akkoord gedep i.z F Langstadt h 'a Modes Langstadt Burchl- straat 114. Nijmegen, vorderingen uiteriijlc 24'9 bij bewindv mr. F K R C Sassen, beslissing 10/10 i2 uur. Elk 3e stuk GOUDSTREEP-of BL0EMENZEEP GRATIS Elk 3e pak CUSTARD of CH0C. VLAPOEDER GRATIS Frankforierworstjes van 106 cant voor 100 cent Elke 2e (les FRILI van 57 cant voor 29 cent het Snoepje van de Week voof slechts 15 cent bij aankoop van f.4,- De Gruyter-artikeleiy Altijd een kassabon voor 10°/o korting. Oók bij de weekreclames. 600803 Personeel gevraagd Gevraagd jong meisje v halve dagen. Mevr. Wach ters, Piet Heinlaan 31, Oegst- Gevraagd flink meisje, zelfst. kunn. werken of een werkster voor 3 dagen p.w. M. Lindhout, Kanaalstraat 37, Rijnsburg. Gevraagd hnishoudster In eenvoudig gezin van vader met twee schoolgaande kin deren. Voor nu of later. Leeftijd tot 40 jaar. P.G. Br. no. 5943, bur. blad. Personeel aangeb. B.z.a. een net persoon voor enige dagen per week voor levensmiddelenbedrijf, controle of incasso, of iets dergelijks. Br. no. 5941, bur. blad. Te koop gevraagd O Inkoop goud, zilver ei juwelen tegen de hoogste waarde. Het adres waartoe u zich met het volste trouwen kunt wenden: Het Ringenhuis - Morsstraat 9, Leiden Voor Oegstgeest, Geversstraat 47. Bremmer vraagt antieke meubels, koperwerk, kristal, porseleinen groepen, goud, zilver. Verder alle soorten antiek. Bremmer, Goegerrit- steeg. Tel. 22791. Te koop aangeboden Zeilbootje, model „Grote Piraat". Compl. m. dekzeil, 2 x gebruikt, wegens teleur stelling van f 850 voor f 675. Dorpsstraat 19, Koudekerk aan den Rijn. Beneden- en bovenwoning Poelgeeststraat. Aparte be nedenwoning leeg te i Te bevragen na 18 u. D. Smit Nieuwe Rijn 101, Lelden (niet telefonisch). V.W. de Luxe aangeb. 1955, in zeer goede staat. Volkers, Coornhertstraat 49. Aangeboden Ford Tannus 12 M., van part. bouwjaar 1956. Te bevragen: Hoogma- deseweg 54, Leiderdorp. Tel". 31974. Nieuwe auto's zonder chauffeur, Ford Consul, Tau- nus 17M, Nw Anglia 1960, Opel-Rekord, Volkswagens V.W.-busjes. Telef. 22300 22735, Maredijk 34A, Lei- Te koop bosgrond met of zonder bungalows, opbrengst 10 pet. van het kapitaal. Tel. 8380—8924. Te koop fabrieksgebouwen 1350 m2 opp. en 1000 m2 open terrein. Tel. 08380—8924. Moderne Philips Radio- Grammofooncombinatie met langspeelplaten f 365 f 85. Klein radiotoestel f 135 voor f 24. Alleen hedenavond Waardgracht 126. Te huur gevraagd Te huur gevraagd. Amer. fam. zoekt vrije woning met 3 a 4 slaapk. tussen Hille- gom en Wassenaar. Br. no. 5939, bur. v. d. blad. Voor gezonde onde dame wordt een goed tijdelijk pen sion gezocht. Br. no. 5938, bur. blad. Te huur aangeb. Best. vers Talpenland te huur bij A. v. Klaveren, Boulevard 94, Katwijk-Zee. Diversen Babycom. bur., stoelen, gest. fraai Mechels buffet m. leeuwenkoppen, boekenkas ten, tafels, lederen clubs, an tieke stoelen, schrijfmachi nes, vloerkleden, gespijkerde vloerkleden, alle soorten bu reaus, inkoop antiek. Nieuwe Rijn 60. TeL 22150 bjj hoek Hooigracht. Goede vriend(lnn)en vindl u bij de Algemene Corres pondentieclub! Inlichtingen gratis. Box 6077, Rotterdam- West. Nagelbijten? U leert het binnen enkele dagen af met BITE-X f 1.35. Bij apotheker en drogist. Wasmachines f 135. Nog enkele dure machines, iets beschadigd f 155.Centrifu ges. Fa. Dusoswa, Turf markt 13. Tel. 24409. Japonnen geheel pasklaar f 4.50. (Knippatronen naar maat). Duinhof 30, Leiden. Jachtartikelen - zeilma kerij tentenmakerij, V. B.- bouw. H. R. Troost, Haven 14. Ledden. Tel. K 1710-21664 Houthandel Morspoort biedt u latten en planken handlboard, tegelboard, bo- top en clairet voor tafels Fabion het plakplastic. Colo- y'nv'teeels Morsstraat 58. Kussenkast, kabinet, ron de tafel, bureau, ladekastjes, chiffonière. mah bijzetta feltjes, schemerlampen, Per zische kleden, Kelim, Oud- Holl. koperen kronen, grote keuze koper, tin. Inkoop an tiek. Ter Wee, Hooigracht 86 Tel. 25461. Aanstaande bruidsparen! Noteer dit adires. Wij verzor gen eerste klas uw bruids stoet met pr. 7 pers. auto's Zeemanlaan 12a. Tel. 23056. Autorijschool De Roode, lest met de nieuwste Dau- phine. Jan van Goyenkade 20, Leiden. Jongeman, 33 jaar, met vast werk wil gaarne ken nismaken met eenvoudig meisje, weduwe of gesch. vrouw. Een kind geen bezw. Leeftijd 2533 jaar. Br. no. 5942, bur. blad. 9 Gesloten wegens vakantie van 8 aug. t.m. 13 aug. Schoenm. P. Pauw, onder Rijkstoezicht gedipl. schoen hersteller, Middelweg 19a. Tel. 24759. Waarom meer betalen als u aan de fabriek veel en veel goedkoper bent. Benzo-rij wielen, geheel compleet met lamp, f 124 netto. Vraagt prijscourant. Benzo rijwiel- fabriek Vlaardingen. Prachtbedden m. 100 pet. wolvulling, 1-persoons vanaf f 41.50, 2-pers. f 69.50. De Kleine Winst, Haarlemmer straat 51, Leiden. Tien rijlessen voor f 47,50 Nieuwe Opel Rekord. Ge dipl. instructeur. Erkende Bonds Autorijschool „Irene" Boddens Hosangweg 52, Woubrugge. Tel. 286, Leiden. Telefoon 26753. Nieuwe elektr. naaimachi nes Te huur aangeboden f 10.- p. mnd. Wordt vanzelf uw eigendom. Schrijf Cham pion Naaimachines. Meppel- weg 1198, Den Haag. Nieuwe bromfietsen Sparta, Berini, Puch, DKW, Demm, de 4 t. bromf. Wij kunnen U momenteel deze maten uit voorraad leveren, Valk a. d. H. Schouw 296 300. Voorschoten. Tel. 25191- 01710. Verhuur van nieuwe luxe automobielen, o.a. Mercedes, Opel, Simca, V.W. en Daf. Blerman's Automobielbedrijf, Oude Singel 66, Leiden. Tel. 34403. Iedereen is enthousiast als wij uw matras overtrek ken met damast, 1-pers. f 19.50; 2-pers. f 26.50. Smit Bedden - Tapijtenmagazijnen, Mare 98 - Vrouwensteeg 9. Telefoon 23913. Markiezen rolschermcn, al. jalouzieën. Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Verkoopskantoor C. E. Jedeloo, Juffermans- straat 23, Oegstgeest, Telef. 01710-31165. Aangeb. Singer cn Nau- mann handnaaimachines f 65 en f 85, trapnaaimachines f 90 en f 185. Verkoop met garantie. Haagweg 172A, Lel den. Tel. 32833. Dc Sleutelkoning. Bijma ken van alle sleutels, repa reren, veranderen en openen van elk slot. Haarlemmer straat 273. Tel. 33958 (bij de Overdekte). Levering aan Rijk en Gemeente. Maandag morgen gesloten. Rooyackers cn naaimachi nes een begrip! Levenslange garantie en gratis service. Geen woorden maar daden. Leiden Leemansstraat 31. Tel. 31324. Alphen a.d. Rijn, Iepstraat 12. Tel. 37.53. Volkswagenmateriaal. Nieuw tegen verlaagde prij zen. Voor en achter bum pers. Compl. f 75. Koplam pen ook DKW f 25.Sloop materiaal. Kastelijn, Heuvel- weg 4, Woubrugge. Overhemdenreparatie Boorden en manchetten enz. vernieuwen onder garantie. Ook no-iron „Smits" Over hemden en kousenreparatie- bedrijf. Nieuwe Rijn 94, tel. no. 25391. Strij kin richting Ozon voor uw fijne was. Hoge Rijndijk 34. Telef. 22675. Al brandt het maagzuur Vakantieadressen V.V.V. Wittem, Z.-Lim burg. Vanaf 6 aug. kamers vrij met gebruik van keu- ken. Ook volledig pension. Adres: Partijerweg 19. Tel. I 04450—547 na 18 uur. Ommen. 8-persoons bun galows te huur vanaf 13 aug. 1 a.s. Tel. 8380—8924. Pension Eldorado heeft nog plaats voor U. E. Meijer, Dellenweg 44 in Epe. Telef. K6780—2105. NOORD-ZUID-HOLLANDSCHE VERVOER MAATSCHAPPIJ N.V. EEN BEDRIJF. DAT ZICH VERJONGT. LEEFT I Ons dynamisch bedrijf, rijdend met het modernste materieel, biedt ook U een kans. Wegens de omschakeling van tram- op autobusex ploitatie kunnen wij in HAARLEM en LEIDEN plaatsen- ERVAREN CHAUFFEURS Vereist wordt rijbewijs BDE, leeftijd 21—40 jaar Met rijbewijs BE kan naar de functie van chauffeur gesolliciteerd worden. Opleiding tot buschauffeur geschiedt in eigen bedrijf. BUSCONDUCTEURS (voor opleiding ln eigen bedrijf tot chauffeur). Vereist wordt lagere school, leeftijd tot 35 jaar. De N Z.H. biedt U: een vaste werkkring met afwisselend en verant woordelijk werk. een goed loon met afzonderlijke toeslagen voor late en vroege diensten Tevens afzonderlijke ba- loning voor het bezit van een chauffeursdiploma bij de studie waarvoor wij U helpen. prima sociale voorzieningen (b.v. 100*/» zieken geld, ook over extra verdiensten) vrij vervoer op het gehele lijnennet, ook voor vrije dienstkleding kostgeld- en reisgeldvergoeding hulp bij huisvestingsmoeilijkheden. HEBT U INTERESSE? KOMT DAN BU ONS PRATEN! Na inzending van onderstaande strook, ontvangt U een oproep voor een gesprek. U kunt ons ook een briefje schrijven met een ver zoek om nadere inlichtingen; bedenkt echter wel dat men al pratend eerder tot elkaar komtl Reiskosten worden vergoed. In gesloten enveloppe zenden aan Noord-Zuid-Hol- landsche Vervoer Maatschappij N.V. afd. Personeelzaken Leidsevaart 396, Haarlem Naam: Leeftijd Jaar; Straat en hulsno. Woonplaats: verzoekt een onderhoud over sollicitatie voor chauf feur/conducteur. bij voorkeur op (datum invullen, niet op zaterdag of zondag!) JONGEDAME voor kassa en lichte administratie en EEN IJVERIGE JONGEMAN voor huiswerk en verzendafdeling. TYPISTE Zij, die ervaring hebben in het werken op een elek- 2 trische schrijfmachine en de vary-typemachine ge- nieten <Je voorkeur. Aan een prima kracht bieden wij een prettige werk- j kring en een goed salaris. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen onder no. i 5935 te richten aan bureau van dit blad. VOOR ADVERTENTIES t TELEFOON 31441 >r onze Expeditie- en Postafdeling vragen wij e FLINKE JONGEMAN leeftijd 15—18 jaar Beton Centrale Koudekerk aan den Rijn A. VAN AALST Kantoor Hondsdijk la Koudekerk a. d. Rijn vraagt wegens uitbreiding voor spoedige indiensttreding VAKANTIEGANGERS JONGELUI (mnl.) van 18 jaar cn ouder, die VAKANTIE-WERK zoeken, kunnen ons helpen bij de inmaak. Extra premie Natuurlijk wilt ook u, tijdens uw vakantie graag uw krant lezen. gaat ln ons bezit Zonder bijrekening van kosten wordt de krant naar uw vakantieadres ln Nederland gezonden. Voor andere landen wordt 6 cent per dag extra berekend. Verzenden als brief (frankeren met 12 cent postzegel) Abonnee Straat dag de1960 dag de1960 r mijn vakantieadres: 98. Commissaris Poon, die voorop ging, het pistool in de hand, deed een oude deur open. waarvan het slot een uur te voren goed was geolied. Ze kwamen op het achtererf van het pakhuis waarin Blekkie zich bevond. Voorzichtig slopen ze op de deur af, die op een kier stond. De politiechef van Oppeloo duwde hem langzaam verder open en gleed ais een schim naar binnen. De anderen volgden hem. Spekkie sloot angstig hijgend de rij. Als er nu op het allerlaatste ogenblik maar geen kink in de kabel kwam, dacht hij benauwd. Maar het was gebeurd voor hij er goed en wel erg in had. Een ka merdeur werd opengeworpen, commissaris Poon bulderde: „Handen omhoog of ik schiet!" en toen Spekkie het vertrek bin nenkwam stond de juwelier al met zijn handen langs zijn oren gestrekt tegen de „Het spel is uit. Rotsvast!" gromde commissaris Bonebakker Vergenoegd. De juwelier staarde hem aan, alsof hij niet begreep wat er aan de hand was. „Mag ik misschien om opheldering...." begon hij, doch commissaris Bonebakker liet hem niet uitspreken. „We hebben alles gehoord wat je tegen Blekkie gezegd hebt," snauwde hij. „Pro beer ditmaal maar niet om je eruit te klet sen. Dat lukt je toch niet. Je wordt ge arresteerd wegens verduistering van ver zekeringsgelden en ontvoering van een minderjarige jongen." Commissaris Poon had inmiddels de agenten gewaarschuwd die een cordon om het pakhuis hadden opgetrokken en de ver bouwereerde juwelier werd, nadat hem de handboeien waren omgeknipt, tussen twee agenten weggeleid. Spekkie had een mes van inspecteur Hamzwaaier geleend en knielde naast Blekkie neer om diens boeien door te snijden. „Wat een geluk dat ik je eigenhandig redden kan. Blek!" n?- Ik i hij glimmend i gekregen om juwelier Rotsvast om de tuin te leiden!" Zijn dikke vriend schudde geërgerd het „Geboeid is geboeid", br< ik je niet losgesneden had 2

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 6