Jeugd van Valkenburg bracht tegenbezoek In Tour de Lisse blijft Rietveld de sterkste Gast in NEURENBERG Kerk van Christus reikt verder dan landsgrenzen Drumbandconcours in Katwijk aan Zee Musical „My fair lady" komt naar Rotterdam ie NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1960 (Van onze correspondent) ER MOET WEL een zeer bijzondere reden zijn geweest, dat de naam van het Hollandse Valkenburg, de plaats met nog geen tweeduizend in woners in de nabijheid van Leiden, in het buitenlandse nieuws voorkwam. Vorige week dinsdag hadden twee Neurenberger dagbladen een uitvoerig artikel over de ontmoeting tussen Duitse en Hollandse jongeren. Opschrif ten als „Oberbürgemeister begroette Hollandse jongeren" en „Neurenberg als trefpunt van Europese jeugd" trokken de aandacht en als het diepste motief dan is: het leggen van contacten tussen de kerkelijke jeugd van verschillende landen, dan is er dankbaarheid, dat er ook op deze eenvou dige wijze iets duidelijk wordt van het wereldwijde werk van de Kerk van Jezus Christus. In de vorige zomer logeerde een groep Duitse Jongeren in het kader van jeugduitwisseling in Valkenburg. Per soonlijke contacten tussen de Hervormde predikant, ds. D. Lekkerkerkere: ieider van de Steintoühler Sptelschar, de heer George Meijerhöfer, waren begin geweest van een vakantieweek, die nimmermeer uit de herinnering zad dwijnen van hen, die ervan hebben ge- Het bezoek van de Duitse jongeren moest worden beantwoord met een van de Valkenburgers naar Zirid-Duits- lamd. Zaterdag 3 juli jl. vertrok een groep van dertig jongeren naar Neurenberg het wederzien op het station was zo har telijk, dat het beloften inhield voor eer zeer geslaagd verblijf. Geen der deel- nemers is daarin teleurgesteld; alles wa teer „gründlich" voorbereid en toen mer maandagavond in de eigen woonplaats ■terugkeerde, was men zo opgetogen, dat het moeite kostte een enigszins geordend reisverslag te geven. Gelukkig vonden we ds. Lekkerkerker en do heer Bult, die als reisleider en als tolk was opgetre den, bereid om het een en ander te ver tellen. Allereerst Informeerden we naar de toestand van de heer Meijerhöfer. We wisten nl. dat deze eminente Jeugdleider lichamelijk sterk gehandicapt was. Wel heeft hij aanwijzingen kunnen geven voor het reisprogramma, maar zelf kon hij er niet aan deelnemen. Ongetwijfeld veroorzaakte dit een schaduw over het veit>lijf in Neurenberg. Spontaan De meeste Jongeren stonden nog wel wat onwennig rond te kijken, toen zij na aankomst in Neurenberg in de Jugend- studio van de Spielschar werden verwel komd. Slechts enkele bekende gezichten an hen, die het vorige Jaar in Valken burg waren, maar overigens was alles Het is dan ook geen wonder, dat de leiding met een enigszins bezwaard hart de meisjes en jongens naar hun gastge zinnen liet gaan. Zouden de taalmoeilijk heden overbrugd kunnen worden? Ver- Tassingen zouden zeker niet uitgesloten blijven. Een van de meisjes gaat mee met een oude vrouw en bij thuiskomst blijkt, dat zij met haar gastvrouw in hetzelfde lits-jumeaux moet slapen. De volgende morgen is de stemming echter zo buitengewoon goed: het lijkt wel of alle bezwarende omstandigheden met een streek zijn weggeschoven- Hoe dat komt? Zelfs zonder woorden heeft men de spontane hartelijkheid gevoeld De wil is aanwezig om veel voor elkaar te zijn en dan worden alle moeilijkheden tot futiliteiten gereduceerd. Het bezoek van de Neurenberger groep aan Valken burg had het vorige jaar zo'n diepe in druk achtergelaten, dat men nu aan de Hollanders wilde laten zien, hoe ook in Neurenberg de deuren van vriendschap en hartelijkheid wijd open staan. Ontvangst breide programma willen we aanstippen. Daar is bijv- het bezoek aan de „Schuco speelgoedfabriek op maandagmorgen. Met zeer veel interesse heeft men de fabricage van het modernste speelgoed kunnen na gaan; vooral de bestuurbare autootjes vormden een aantrekkelijkheid op zich zelf. Maarmen moest die morgen zeer nauwkeurig op de tijd letten. Er stond nl. een belangrijk punt op het programma: „Officiële ontvangst door de Oberbürger- meister in het stadhuis" en daar moest men dus punctueel op tijd aanwezig zijn Oberbürgermeister dr. Urslechter had blijkbaar zoveel goede dingen gehoord over het verblijf in Valkenburg, dat hij er prijs op stelde zelf deze groep Hollanders te begroeten. Zeer zeker is dit een van de hoogtepunten geworden van het be zoek aan Neurenberg. Vertaald door de heer Bult ging dr. Urslechter enige din gen uit de geschiedenis van Neurenberg naar voren halen; hij noemde het be drijfsleven. de culturele aspecten, de zorg voor de rijpende jeugd en als stokpaardje het graven van een kanaal, dat de ver binding zal vormen tussen de Donau en de Main, waardoor ook Neurenberg kan worden ingedeeld bij het achterland van Rotterdam. In zijn beantwoording zei ds. Lekker kerker, dart het eigenlijk jammer was. dart de reis niet een jaar later plaats vindt, want dan zouden de Hollandse jongeren, als t^horend tot een zeevarende mogend heid, per schip naar Neurenberg zijn ge- Na het officiële gedeelte kregen dc meisjes en Jongens in het Heilig-Geist- Spitai een maaltijd aangeboden; het was iets om nooit te vergeten. Om half twee moest dr. Urslechter afscheid nemen, om dat andere dingen hem noodzaakten heen te gaan. Het was overduidelijk, dat hU met groot genoegen in deze kring, die zich ongedwongen en spontaan uitte, had vertoefd. Ds. Lekkerkerker had aan het eind van zijn toespraak ook de groe ten overgebracht van burgemeester M. A. van der Have van Valkenburg. Namens de Hollandse collega over handigde hij een boekwerk met re producties van schilderstukken. Zeer dankbaar werd dit aanvaard en het zou ons niet verwonderen, als er een persoonlijke ontmoeting uit zal voortkomen tussen de Neurenberger Oberbürgermeister en de eerste burger van Valkenburg. Op dinsdag 36 juli heeft men een be zoek gebracht aan de Lorenzkirche en aan de Tiergarten. De volgende drie da gen bracht men door in de omgeving van Allgau, een bergachtige landstreek op de grens van Beieren en Oostenrijk. De toch ten, die lopend moesten worden afgelegd, stelden zware eisen aan de Hollandse jeugd, die in het eigen land voor iedere afstand de fiets of de brommer gebruikt, maar de stemming bleef prima en er werd volop genoten van het sterk wisselende landschap. Over de muren Zondagmorgen half tien kwam men bij een dn dfe Christuskirche, waar ds. Irr- gang de liturgie zou leiden en ds. Lek kerkerker de predikatie zou houden. Er was opvallend veel bezoek en het moet voor de Valkenburgers toch wel ontroe rend zijn geweest, dat zij daar uit een vertrouwde mond in een vreemde taai het oude Evangelie hoorden verkondigen. ras grote aandacht, toen ds. Lekker kerker zijn gehoor bepaalde bij hert woord uirt Hebr. 11 30: „Door hert geloof zijn de muren von Jericho gevallen". Omdat het hier een bekende geschiedenis gold. kon den ook alle meisjes en jongens het min eer volgen. Er is, zo zei de voorgan een geloofsgemeenschap die over de :n van nationaliteit en taalverschil heenreikt, die de menselijke vijandschap verdrijft en die muren opbouwt van hoop liefde, want dan zien wij op de overste Leidsman van hert geloof, Jezus Christus, [t in Hem zijn we één. Zondagsavonds waren er ln het „Ge- meindehaus" meer dan tweehonderd bij eengekomen om het afscheid mee te maken. Hert „Wilhelmus" gezongen door het Chr. gemengd koor uit Valkenburg, werd staande aangehoord en terwijl op het doek de vlag werd gehesen kwam er toch wel even een diepe ontroering op i de Valkenburgse harten- Door de bandrecorder kwam een toe spraak Van burgemeester Van der Have mars van Valkenburgs Harmonie enkele dia's van de paardenmarkt en tot slot de filmstrook „Als de bollen bloeien" Zeer spontaan hoorde men enkele malen „Herrlich" zeggen; het was een avond, die tot in de puntjes was verzorgd en die door de vele aanwezigen op zeer hoge prijs werd gesteld. Na een dankwoord ds. Lekkerkerker. speciaal voor de gastouders, en een slotwoord van ds. Irr- gang behoorde hert bezoek bijna tort het Jeugdige Valkenburgers op be zoek in Neurenberg. In het mid den links ds. Lekkerkerker, de Hervormde predikant van Val kenburg; rechts naast hem (boven dame in wit vest) de bur gemeester van de Duitse stad. (Exclusief N.L.C.). Christus verder reikt dan de lands grenzen. De akker is de wereld en deze akker moet bezaaid worden met het zaad van het Evangelie. Dat kan geschieden langs de weg van hoogstbelangrijke conferenties; het kan ook gebeuren door stille con tacten als gezamenlijk het gebed op rijst: „Uw Koninkrijk koom' toch, o Heer!". Rijkspostspaarbank In de afgelopen maand werd bij de Rijkspostspaarbank 10.667,40 ingelegd ƒ9257,43 terugbetaaild. Opbrengst collecte De collecte voor de nazorg van hen, die buitengewoon lager onderwijs heb ben gehad, heeft 52,01 opgebracht. Burgerlijke stand Helena Johanna, dr van P. Schaap en A. G. Zwaan; Geirit Adriaan, i G. A i Es Getrouwd: A. M. Duivenvoorden. Overleden: A. E. Peters, weduwe i N. van Duykeren, 66 jaar. RIJNSBURG Spreekbeurt Vrijdagavond 8 uur spreekt ds. D. J. van Dijk, Nieuwerkerk aan den IJssel. voor de plaatselijke afdeling vam de Geref. Bond in het zaailtje achter d» Chr. Geref. kerk. SASSENHEIM Burgerlijke stand Geboren: Agnes C M, dr v J Stigter en A E M Blom; Peter C, zn v A van Kam pen en E G van der Voort; Leonardus C M, zn v W C van Ruiten en T G Grim bergen; Maria C F, dr v L H J Kortekaas en H M A La ros te Warmond; Johannes C,mv JP Kortekaas en C J Elsgeest. Ondertrouwd: Petrus Th van Dam en Bernardina F Bot te Amsterdam; Corne lls J Lunenburg en Petronella Wijfje te Ter Aar. Getrouwd: L J H van Loon te Asten en J H Rotteveel; P P IJsselmuiden te. Voorhout en P M M van Vliet Overleden: Jacobus G Vink, 61 jaar. KATWIJK AAN ZEE Hoog cn laag water Donderdag 4 augustus: hoog water c 1.02 en 12.47 uur; laag water om 8 n 20.49 uur. Op zaterdag 13 augustus: Voetbal tussen Fortuna en Quick Boys Op zaterdag 13 augustus zal Kat wijk aan Zee weer dreunen van vreugd, want dan wordt het jaar lijkse drumbandconcours gehouden, een evenement, waardoor deze bad plaats in de achterliggende jaren goede naam heeft weten te maken. Duizenden zijn er getuige van en het moet steeds gezegd, dat zij hun moeite ruimschoots beloond zien. Visserij golf jes Zeer ongelijke vangsten in de noordelijke Noordzee Zeer ongelijke vangsten blijven de visserij in de noordelijke Noordzee door de trawlers beheersen. Gisteren werden bij goed weer van 75 tot 200 manden haring en makreel per et maal buitgemaakt. Trekmeldingen kwamen van trawlers, zoals de IJM 35 Postboy, IJM 33 Thorina en KW 8 Deining; 50 tot 60 manden per trek. Op 't Zand werd door de trawllog- gers en kotters van 50 tot 125 man den vis gevangen. Deze vangsten be stonden eveneens in hoofdzaak uit haring en makreel. Over de thuisstomende vloot voo woensdag- en donderdagmarkt was texavond nog weinig bekend. Er gingen van IJmuiden naar zee de schepen IJM. 46, IJM. 37, KW. 82. IJM. 20, KW. 153 en IJM. 153, terwijl voor de dinsdagmarkt binnen kwamen de trawlers IJM. 15 Emma en de KW. 80. Voor de woensdag- markt zou stomende zijn de KW. 87 Al batros. Dit schip zou echter een defect aan de zender hebben, waardoor de mel ding over de thuisreis en over de vangst gisteren nog niet bekend was. Aan de dinsdagmarkt Met de al genoemde trawlers IJM. 15 en KW. 80 waren ook vijf trawllogers aan de IJmuidense afslag. Daarbij w de KW. 156, de KW. 57, de WR. 25 e KW. 124. De vangst van de IJM. 15 Emma bestond uit 1200 kisten vis, meest haring makreel, 90 kleine kisten verse haring, 200 stuks stijve kabeljauwen. Hiervoor werd een besomming van 22.800 ge maakt. daar de haring van de hand ging voor 14 tot 20, wat iets meer dan maandag. Makreel noteerde var tot 16 naar kwaliteit, kleine schelvis ging naar het binnenland in voor 45 tot 12 per kist en ook weer naar kwaliteit. Het buitenland kocht de grove schelvis 50 tot 35 per kist en de kabel- voor 125 tot 50 per rij van 10 stuks. was een kleine aanvoer van plat- (10 kisten tong en 75 kisten schol) C. van Gog veertig jaar bij De Rijnstreek te Alphen aan den Rijn Toen men de volgende morgen op het hoofdstation van Neurenberg af scheid nam, was dat niet eens ge makkelijk; er waren banden van xjriendschap gelegd. Men had ook be- iVJW grepen, dat de Kerk van Jezus I Maandag had Zuidam een plaats be- De heer C. van Gog herdacht gisteren de dag waarop hij 40 jaar geleden als machinebankwerker in dienst trad bij de machinefabriek ,X>e Rijnstreek" de fa. J. Ottens te Alphen aan den Rijn. Het ging met de jübilaris niet zoals het anderen wel in het maatschappelijk le ven overkomt: twaalf ambachten en de tien ongelukken. Voor hem was de fv ma Ottens zijn tweede baas «a d scheepsbouwwerf Boot en daar heeft hij zich een bekwaam vakman getoond. Hij heeft met zijn uitgebreide vakkennis de industriële ontwikkeling van Alphen aan den Rijn niet onaanzienlijk gestimu leerd. Weldra werd hij er op uit ge stuurd om dan bij de ene dakpannenfa- briek een mechanisch apparaat op stellen en te doen starten en dan ping hij weer elders zijn kennis in dienst stellen van het plaatsen van de of andere machine. Heeft hij in de aanvang zelf veel ten leren, weldra vonden vele jongeren, vooral afkomstig uit de Martha-Stichting, een bekwame en welwillende leermees ter in de heer Van Gog. het dan te verklaren, dat de jubileumdag voor Van Gog en zijn ge zin tot een onvergetelijk gebeuren is maakt. Een kamer vol bloemstukken de Van Eeghenstraat nr. 15. De patroon, de heer J. Ottens kwam met zijn zoon de jubilaris thuis bezoe ken, evenals het overige personeel met echtgenoten of verloofden. De patroon stak het niet onder stoelen of banken, dat hij best tevreden is over de presta ties van de thans hoofdzakelijk als elek trisch lasser werkzame jubilaris. Na nog vele herinneringen te hebben opgehaald bood hij de jubilaris een geschenk der couvert aan. Namens het personeel heeft de heer A. Verboom, lid van de kern gesproken, wegens ontstentenis van de voorzitter van de kern, de heer K. de Daas, Tel kens domineerde de waardering voor de jubilaris om zijn collegialiteit, zijn vakmanschap en zijn gevoel voor humor. Met de aanbieding van een scheerappa- raat en fruit werden de woorden onder- Onder de zeer velen die de jubilaris persoonlijk kwamen gelukwensen waren de heren Koren en Van der Stouwe van de Vereniging „Het Mobilisatiekruis" en de heer J. Verkade van de Chr. Metaal- bewerkersbond. Ook deze bezoekers bo den geschenken aan. Sportvisser ving vier grote karpers De sportvisser M. Zuidam uit de Hugo de Grootstraat had gisteren op zijn laat ste vakantiedag, de vangst van zijn leven. Hij vist vaak met de hengel in de zg. tankval, in opdracht van de Duitsers ge graven van wijk Hoorn naar het stoom gemaal aan de Gouwe. Dit schijnt een rijk viswater te zijn.! merkt, waar karper in de weer was. Gis termorgen is hij daar om vijf uur gaan zitten. En met verrassend resultaat. Want ■hij ving tot 's middags één uur vier kar pers, waarvan twee met het gewicht van ruim veertien pond, één van elf en één van negen pond, totaal plm. vijftig pond vis, een fantastisch gewicht. De heer Zuidam, die, als echte sport visser, de gevangen vis weer uitzet, ving de karpers met een werphengel, geaasd met aardappel. Karpers zijn zo sterk, dat ze een roeiboot meetrekken. Maar ze moesten na een kwartier de strijd toch opgeven. en deze ging voor stevige prijs van de hand. Tong noteerde van 4 tot 2,50 per kg. Schol ging het binnenland in voor 40 tot 15. Van de Katwijkse vloot was de trawler KW. 80 binnen met 725 kisten yis, waar bij 425 verse haring en 170 makreel. Voor deze vangst werd een besomming van 14.200 gemaakt. Een foto gemaakt bij de eerste le zing van ,My_ Eair Lady"; op de voorgrond midden de regisseur, Sven Aage harsen, geflankeerd door Joekie van der Valk en rechts „Fair Lady" Margriet de Groot; daarachter Johan Kaart, Mary Smitshuijzen en Georgette Reyewesky. Van de zijde van de V.V.V. te Katwijk aan Zee vernamen wij, dat er 25 korpsen naar de badplaats komen, 's Middags zijn er ook reddingsdemonstraties, en wel met medewerking van de Marine-lucht vaartdienst en de Kon. Noord- en Zuid hollandse Reddingmaatschappij, 's Avonds omstreeks kwart over 10 begint het vuur werk. Een bijzonder programmapunt is een voetbalwedstrijd om 5 uur met de club Fortuna Geleen. De opstelling van dit gerenommeerde voetbalteam is als volgt: doel: Belski; rechtsbinnen: Custers; linksbinnen: Pieneman; rechtshalf: Win- kens of Notermans; midhalf: Cor van der Hart; linkshalf: Munster; rechtsbui ten: Adang; rechtsbinnen: Wilkes; mid- voor: Angenent; linksbinnen: Beenen; linksbuiten: Kohn. Tet elftal van Quick Boys kan nog niet worden gepubliceerd. Wel is het ze ker,. dat men twee gastspelers zal aan trekken. De namen zijn echter nog niet bekend. Binnenkort volgen nadere mede delingen. Voor direct gevraagd EEN BEZORGER voor een ochtendblad HILLEGOM Aanvaring Maandagmorgen werd de woonark Ja- haja van de familie Van der Loo, die ligplaats heeft in de Vossevaart te Hille- gom, aangevaren door een boot van de firma G. Hulsebosch. De aanvaring ver oorzaakte ernstige averij aan de woonark. Mutatie bij Rijkspolitie De wachtmeester I, H. H. C. Langen- hein, begon deze week zijn werkzaamhe den nadat hij van Rijnsburg was overge plaatst naar de groep rijkspolitie te Hil- OEGSTGEEST Dodelijk ongeval Op het zo langzamerhand berucht ge worden punt bij de Drie Wirtte Palen is gisteravond weer een dodelijk onge val gebeurd. De zeventigjarige mevrouw T. EiradusSoheffer, die van de Ende- geesterfaan-zijde de grote weg wilde oversteken, werd dn het vrij drukke ver keer door een auto gegrepen. Zij is vrij wel op slag gedood. Attentie! Van 8 tot met 16 augustus zijn wij wegens vacantie GESLOTEN. Woninginrichting J. BUIS en Zn SLUISWEC 25 KATWIJK AAN ZEE (E PUBLIEKE belangstelling voor de Tour de Lisse bljjft onverminderd voort duren en beweegt zich zelfs in stijgende lijn. Dinsdagavond waren er ruim 2000 bezoekers, die met grote belangstelling de voorlaatste etappe gadesloegen cn luid hun favorieten aanmoedigden. Ook deze avond was het prima fietsweer. Deze etappe was een tijdrit over 4,5 km met start en finish op de sintelbaan van het gemeentelijk sportpark. De renners startten op de noordzijde van de sintelbaan, reden dan hte parcours van de vorige dagen, kwamen op de zuidzijde de baan binnen en reden dan rondje op dc sintelbaan om aan de zuidzijde te finishen. Vooraf was bekend gemaakt, dat ir.otor- gangmaking verboden was en één minuut straf opleverde. Er werden wederom veel premies uitgeloofd: van pocket-books en ballpoints tot liters limonade, terwijl iedere renner na afloop de verbruikte energie kon aanvullen met patates frites melk. Dat Rietveld sterk rijdt, bewees wel de achterdocht, die men koesterde omtrent zijn leeftijd: het is een nogal flink uit de kluiten gewassen knaap. Die achterdocht ging zelfs zó ver, dat men een uitrieksel uit de Bugerlijke Stand wilde halen Maar tourbaas Jan van Kesteren was zeker van zijn zaak en dinsdagavond maakte Egbert van 't Oever voor de microfoon bekend, dat Rietveld inderdaad 13 jaar is, de ma ximum leeftijd voor de Tour dit jaai De gele-truidragen wordt in september 14 Overwinningskus Om half acht startte als eerste de laagst geklasseerde renner B. de Bruin, die een tijd maakte van 11.26. De gele trui startte als laatste en maakte de fantastische goe de tijd van 8.57. Bekijken we ter verge lijking nog eens de uitslagen van de vo rige Tours dan zien we in 1957 M. Castien met 953; 1958 K. Arentsen 8.59^to 1959 d. Ham met 9.06 zodat de tijd van Rietveld de beste is sinds 1957 toen Jan van Kesteren voor het eerst de Tour ganiseerde en financierde. Deze avond was het Tour-miss Nelly Langeveld van de O.L.S., die Rietveld voor zijn prachtige prestatie beloonde met bloemen en een klinkende overwinnings- Vanavond wordt de laatste etappe over 19 km. verreden en dan behoort ook deze Tour weer tot het verleden. Wanneer we een prognose maken, dan voorspellen we de overwinning voor Rietveld. De zege kan hem nauwelijks meer ontgaan maar hij zal er toch voor moeten vechten Uitslagen De uitslagen van de 5e etappe zijn als volgt Dagklassement: W. Rietveld 8.47 N. Zoet 9.06, H Mens 953, P. Vrijburg 9.35, T. Zeldenthuis 9.40, A. Bon 9.40,' M van Dijk 9.46, F. Baak 9.47, J. van Rooijen 9.48. W. Mooijekind 9.49, J. Degenaars 9 52 H. van Lierop 9.53, J. van der Ploeg 9 58, F. van Zeist 10.06, P. van der Lans 10 11, J. Boot 10.12, P. van der Vlugt 10.13, R van Lierop 10.13, E. van der Drift 10 14, K. Goossens 10.23, B. Barten 10.29, C. Ver- kley 10.28, L. Beijk 10.29, B. Reitsma 10.34, H. v. d. Salm 10.37, G. Rusman 10 38, P v. d. Zwet 10.43, P Butter 10.43, A Meel dijk 10.44, G. Boogaard 10.45, T. van Kes teren 10.46, H. Paase 1057, A. Mondriaan 11.10, J. Mohlmann 11.13, H. den Butter 11.16, R. van Kesteren 11.22, F. Meijer 11.23, B. de Bruin 11.31, R. van dei Pol 11.35, A. van Di.ik 11.42, T. Zuidhoek 11.55, H. Waasdorp 12.26. Algemeen klassement: W. Rietveld I.43 53, N. Zoet 1.44.47, T. Zeldenthuis 1.45.01, H. Mens 1.45.14, P. Vrijburg 1.45.16. M. van Dijk 1.4557, J. van Rooiien 1 45.29, H. Mooijekind 1.45 30. J. Degenaars 1.45.33. H. van Lierop 1.45.34. J. van der Ploeg I.45.39. F. Baak 1.45.48. P. van der Lans 1.45.59, L. Beijk 1.48.06. F. van Zeist 1.49.02. E. van der Drift 1.49.17, J. Boot 1.19 ^8, B Reitsma 1.49.44. K. Goossens 1.49.56, P van der Vlugt 1.50.18, K. van Lierop 1,50.36, A Bon 1.50.46, A. Meeldijk 1.51.00. T. van Kesteren 1.51.02, P. Butter 1.51.07, H v d. Salm 1.51.22. B. Barten 1.51.51, P. van der Zwet 1.52.27. C. Verkley 1.53.51. G. Boogaards 1.54.37, H. Paase 1.54.43. G Rusman 2.01.31, J. Mohlmann 2.04 36, F. Meijer 2.05.10, A. Mondriaan 2.05 58. T. Zuidhoek 2.06.41, H. de Butter 2.06 66. R van der Pol 2.08.09, R. van Kesteren 2.08.27, P. van Kesteren 2.08.58, A. van Dijk 2.09.25, H. Waasdorp 2.15.03, P de Bruin 2.18.36. Puntenklassement: W. Rietveld 57 pun ten. H Mens 31, N Zoet 27, T. Zelde-.thuis 26. H. van Lierop 17, P. Vrijburg 13. J Degenaars 8, M. van Dijk 5, F. van Zeist 3. A. Bon 2. Ploeeenklassement-etappePloeg Bronk- horst 29.08, Graficus 29.09, Tissing 29.32, Ons Weekblad 29.33, De Vlinder 29 44 Ma- ja 29.58, Gez. Melkhandelaren 30.29, BeUersbergen 32.03. Algemeen plocgcnklassemcnt: Ploeg Tissing 5.23.34, Bronkhorst 5.23.51. De Vlin der 5.25.19, Waja 5.26.17, Gez. Melkhande- laren 5.30.32. Ons Weekblad 5.30.46 Gra ficus 5.37.11, Beijersbergen 5.54.17 Na afloop werd nog een tijdrit geieden door de adspirantrenners van de Ren- en (Van onze kunstredactie) QP 1 OKTOBER komt In het Luxor Theater te Rotterdam de première voor Nederland van de musical „My fair lady", aangekondigd als een „adoptie van Bernard Shaws Pymma- llon". Het is de bedoeling dat deze musical drie maanden in Rotterdam blijft en op 20 januari in Carré een première voor Amsterdam beleeft. Daar blijft My fair lady tot juni en dan is er een heel klein kansje dat zij in Den Haag zich zal.laten bewonderen. Maar het is het waarschijn lijkst dat zij zich zal beperken tot Rot terdam en Amsterdam en de volgende zomer meteen zal vertrekken naar Bel gië, waar Antwerpen en Brussel haar met ongeduld zullen verwachten. Regisseur is de Zweed Sven Aage Larsen, die in ons land een speciale troupe bijeen heeft gezocht. Deze omvat o.a. Wim Sonneveld als professor Hig- gins. Margriet de Groot als Eliza Doo- little, Johan Kaart als Alfred Doolittle, Georgette Rejewsky als mevrouw Hig- gins, Paul Storm als Kolonel Pickering, Mary Smithuysen als mevrouw Pearse. Joeki van der Valk als mevrouw Eyns- ford-Hill, Richard Prince als Freddy Eynsford-Hill, Tabe Bas als Jamie en H. Boelhouwers als Harry. Al deze ar tiesten zijn „op hun reputatie" aange worven. Alleen Margriet de Groot werd na heel veel audities uitgekozen uit enige tientallen Eliza Doolittles. Verder is er een dansgroep van zestien medewerkenden, afkomstig uit Neder land, Scandinavië. Denemarken en Aus tralië. Aan de groep is Dolf van der Linden toegevoegd als muzikaal adviseur. Hij heeft een orkest samengesteld van 26 musici, dat hij tijdens een aantal voor stellingen zelf zal dirigeren. Hij zal nog een dirigent aanwijzen om die taak van hem te kunnen overnemen. Voor wat betreft vertaling, bewerking van de liederen, décors en costumes heeft men zich streng laten leiden door de oorspronkelijke versie. Lars Schmidt zelf is enige malen uit New York naar ons land geweest om daartoe de nodige aanwijzingen te geven. De tekst is ver taald door Hubert Janssen, terwijl Seth Gaaikema de Nederlandse bewerking van de liederen voor zijn rekening nam. Chiel de Mey verzorgt de décors volgens de oorspronkelijke tekeningen van Oli ver Smith, de costumes worden vervaar digd volgens het oorspronkelijke ont werp van Cecil Beaton. Over costumes, décors en toneel heeft Friso Wiegersma' als coördinator de supervisie. LISSE Bromfietser tegen vraclilauto Omstreeks half 7 gisteravond heeft een vrij ernstige botsing plaats gehad tussen bromfietser (de heer M. Wassenaar) cn vrachtauto. De vrachtauto van de ia Scheepmaker alhier, die werd be stuurd door een Hillegomse chauffeur, reed het erf op van de firma Ed. Nieuwen- huis. De chauffeur lette niet op de snel naderende bromfietser, die niet tijdig meer kon remmen, met als gevolg dat hij tegen de auto opbotste. Met een smak kwam hij op de grond terecht, terwijl de bromfiets onder de vrachtauto kwam. Het slachtoffer klaagde over hevige pijn i de rug. Dokter Haase achtte overbren ging naar het academisch ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. Rijkspostspaarbank Bij de Rijkspostspaarbank alhier werd in de maand juli f 63.444,97 ingelegd en f 45.696.66 uitbetaald. Clubrit De Solexclub „Bollenstreek" maakt zaterdagmiddag 6 aug. een clubrit naar het bloemencorso te Rijnsburg. Start 2.30 uur van H.B.G.-pleim af. Tourver. „De Bollenstreek" over 20 ron den in het sportpark met een tota'e af stand van 8 km. Deze wedstrijd wa.. bui tengewoon spannend. De ongeslagen kam pioen van de Tour de Lisse 1959, S van der Ham, wist deze nek-aan-nek-race te winnen en ging onder daverend getoieh van de 2000 toeschouwers door de finish. Hij legde de 8 km af in 11 min. 16 sec.! De uitslag is als volgt: 1. S. van der Ham, 2. H. Stuifbergen, 3. A. v. d Lans, 4. S van Lierop, 5 M. van Hage, 6 N de Kuiper, 7. B. van Leeuwen, 8. A. Rsrten. Onder luide toejuichingen reed S van der Ham een ererondje, getooid mei een boeket bloemen. Hij leverde als jongste -en schitterende pdestatiet Vanavond wordt de beslissende Kamp geleverd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 4