Toeristen werving moet met kracht worden voortgezet Senatoren over de Toto Kon. jachten naar Italië Duitser Diemer besliste partij met dame-offer Betonnen steiger (234m) en groot ziekenhuis Vissterfte in Oude IJssel Ambassadeur van Japan opendei te Oegstgeest liet vierde Europese Go-congres NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 DINSDAG 2 AUGUSTUS 1960 Ondanks liet dichtbevolkte Westen Meer kustgebieden dienen te worden ontsloten De laatste tijd wordt, volgens de directeur van de Alg. Ned. Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer, jhr. W. Boreel, meer dan eens de vraag gesteld, of 'het nog wel wense lijk is het bezoek van buitenlandse toeristen naar ons dichtbevolkte land te blijven bevorderen. Gezien de grote drukte, die op een aantal hoogtijdagen in vele centra in het westen heerst, wordt gevreesd, dat verdere vergroting van het bezoek van toeristen uit den vreemde de re creatieve belangen van ons eigen volk zou schaden. Deze angst nu is ongegrond. Inderdaad zijn de recreatiegebieden, de beziens waardigheden en het toeristisch ont vangst- en vervoersapparaat in het wes ten op enkele feestdagen en in het korte hoogseizoen over het algemeen intensief bezocht c.q. bezet. Maar daar staat te genover, dat het elders op vele plaatsen nooit bijzonder druk is en dat het bui ten de topdagen ook op vele plaatsen in de Randstad Holland niet overvol is. Beter dan een voor ons land zo be langrijke welvaartsbron als het toerisme verder onbenut te laten is daarom te trachten om te komen tot meer sprei ding van het toeristenbezoek naar ruim te en tijd. Er zijn wat dit betreft zeer zeker nog mogelijkheden, want buiten het westen bezit ons land tal van toeris tisch aantrekkelijke gebieden, die slechts door een gering aantal buitenlanders worden bezocht. Ook binnen het westen zou trouwens leer ruimtelijke spreiding bewerkstelligd kunnen worden, want langs onze Noord zeekust liggen nog grote oppervlakten prachtig strand, die voor toeristen vrij wel niet bereikbaar zijn en zelfs door üs eigen volk nog weinig benut worden. Door verdere ontsluiting van deze ge bieden zouden de recreatiemogelijkheden inze kust, die terecht bij binnen- cn buitenlandse toeristen zo zeer in trek is, dusdanig worden uitgebreid, dat er het gehele jaar door voor iedereen nog rus tige plaatsen te vinden zouden zün. Overigens moet het aandeel van de buitenlandse toeristen in de drukte op de topdagen niet worden overschat. Als de hand van de beschikbare ge gevens het aantal bezoekers uit andere landen, die op elk der hooguit tien wer kelijk toeristische hoogtijdagen in het jaar naar de drie grote steden en de centrale kuststreek trekken? wordt ge taxeerd, dan bedraagt dit zeker niet dan een tweehonderdduizend. Daaruit blijkt wel, dat verreweg het grootste deel van de miljoenenmenigte, die zich dan in deze gebieden beweegt, uit Nederlanders bestaat. Toch is door het inkomend toerisme in >59 meer geld binnengebracht dan door de export van onderscheidenlijk boter (f 178 miljoen), kaas (f 249 miljoen), aard- (Vervolg van pagina 1) waardige wijze de speelzucht prikkelt. De a.r. senatoren geven nogmaalt uiting aan hun misnoegen over de gehele gang van zaken met de sporttoto in het jongste verleden. Verder komt het beleid van minister Beerman hun bepaald ongeluk kig voor waar deze tijdens de behande ling van het toto-ontwerp door de Twee de-Kamer aan bepaalde instellingen lottovergunningen heeft gegeven. De a.r. Eerste-Kamerleden zeggen stel lig oog te hebben voor de netelige vraag in hoeverre de overheid aan de indivi duele burgers de vrijheid moet laten om naar eigen believen hun geld te beste den. In dit verband verklaren zij in het voorlopig verslag uitdrukkelijk, zich verre te willen houden van een geeste lijk imperialisme," waarbij een groep Ne derlandse onderdanen aan een andere groep zijn gedragslijn voorschrijft. Der gelijke verwijten menen de a.r. overi gens rustig naast zich te kunnen neerleg gen. Het principiële standpunt, nl. om in iet mee te werken aan het verslappen van de volkszeden, is volgens hen im mers volstrekt houdbaar, en door dit standpunt in te nemen onttrekt men zich geenszins aan democratisch overleg. C.H. Enige leden (de C.H.-fraotie) begroe ten het wetsontwerp „met voldoening". Z beoordelen het kansspel als een vorm van volksvermaak, dat de overheid kan toelaten voorzover het niet de christelijk- zedelijke grondslagen van de maatschap pij en dus de volkskracht aantast. Bij de grote verscheidenheid van opvatting, die er bij de bevolking bestaat over de gel ding van de Christel ij k-zedelijke normen in het algemeen en dus ook over de toe laatbaarheid van het kansspel, zal een overheidsmaatregel op dit gebied steeds op een compromis moeten berusten. De C.H.rfractie nu meent, dat de rege ring erin geslaagd is in het toto-ontwerp, zoals dat na de behandeling in de Twee de Kamer is geformuleerd, zo'n compro mis op bevredigende wijze gestalte te geven. Het S.G.P.-standpunt is in het voorlo pig verslag niet uiteengezet. Industrie en spreiding Dat Nederland moet industriali seren om zijn snel groeiende be volking aan werk en dus aan brood te kunnen helpen is nu wel zo langzamerhand tot iedereen doorgedrongen. Dat er in de laat ste jaren wat die industrialisatie betreft flinke successen zijn ge boekt mag eveneens als algemeen bekend worden verondersteld, In vele discussies en. gesprekken over dit onderwerp staat de laatste tijd een belangrijk facet op de voorgrond, n.l. de regionale in dustrialisatie en wel speciaal in de gebieden, die in economische ontwikkeling door allerlei om standigheden zijn achtergebleven. Men denkc slechts aan de noorde lijke provincies. Het woord in dustriespreiding is in dit verband reeds een vertrouwd begrip ge worden. Waarom deze noodzake lijk wordt geacht en hoe overheid en bedrijfsleven haar in de prak tijk willen verwezenlijken is een niet alleen interessant, maar naar onze mening ook uiterst belang rijk onderwerp. Belangrijk ook, omdat deze industriesprciding me de samenhangt niet de problemen welke een ongelimiteerde concen tratie van industriële bedrijvig heid (en als gevolg daarvan grote huisvestings-, verkeers- en recrea tievraagstukken) in het Westen met zich brengt. Deze hele mate rie wordt besproken in een drietal artikelen van een onzer redacteu ren, waarvan het eerste vandaag in ons blad wordt gepubliceerd. Voor deze serie, onder het motto: Nederland, méér dan het Weston „en de rest", vragen wij uw bijzon dere aandacht. Gemakkelijk is de stof zeker niet, maar wij achten het onderwerp van voldoende be tekenis om er die aandacht voor te vragen. appelen (f 151 miljoen) en planten en bloemen en bloembollen gezamenlijk (f 323 miljoen). Ruim verbreid is het misverstand, dat toerisme alleen baten oplevert voor de horeca- en amusementsbedrijven, de be zienswaardigheden, de vervoersonderne mingen, de banken, de söuvënirhandel en andere op het toerisme ingestelde be drijven en instellingen. Alleen reeds uit 't feit, dat zeker wel een twintig procent of meer van de op brengst van het toerisme doorvloeit naar de staatskas, blijkt het tegendeel. Bo vendien ligt het toch wel voor de hand, dat hoe meer bijvoorbeeld de horeca bedrijven floreren, hoe beter het ook de leveranciers van die bedrijven gaat. Van nature heeft de mensheid de on weerstaanbare en niet te stuiten drang in zich om te reizen en zolang er men sen zijn, zullen er dus altijd toeristen zijn. In de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens is de drang om zich te verplaatsen ook als een recht erkend, want in dit „charter" leest men dat iedereen het recht heeft zich naar een ander' land te begeven. Moeten wij nu de stroom toeristen zon der meer aan ons voorbij laten gaan door niet verder te trachten deze naar ons land te doen vloeien, terwijl andere landen van de wereld er met alle kracht naar blijven streven zo groot mogelijke voordelen uit het toerisme te verkrijgen? Het antwoord hierop kan slechts zijn, dat degenen, die de werving van toerjstcr naar Nederland stóp willen zetten, onge lijk hebben, omdat ons land daarmee grote schade zou worden berokkend. DODELIJK ONGELUK BIJ RECORDPOGING Athol Graham, een 36-jarlge technicus die op de zoutvlaktcn bij Bonneville een poging heeft ondernomen om het we- reldsnelhcidsrecord te land te verbete ren, Is maandag verongelukt. Bij een snelheid van 480 km per uur verloor zijn wagen het linker voorwiel waarna deze onbestuurbaar werd en omsloeg. Graham werd in zeer ernstige toestand naar een ziekenhuis vervoerd waar hij aan de gevolgen van zijn ver wondingen is overleden. Oorzaak gevonden van ziekteverschij nselen In de leerfabriek in Sint Miohëlsges- tel waar zich onder de personeelsleden ziekteverschijnselen, soms gepaard met verlammingen, hebben voorgedaan, zul len voortaan geen sneldrogende lijmen meer wonden gebruikt. Het is namelijk gebleken dat de verschijnselen te wijten zijn aan een stof hierin. Enige tijd gele den werd het bedrijf gesloten in afwach ting van de resultaten van een onder zoek. Er is thans geen bezwaar de fabriek te heropenen. Binnenkort zullen alle personeelsleden hersteld zün. Directeur faunabeheer De commissie-Langemeyer die onder- i zocht heeft of er reden was de direc- teur faunabeheer van het ministerie \M landbouw, de heer W. J. S., te ontslaan wegens fraude, heeft de minister aange- raden diens ontslag te bevorderen. Wel- iswaar heeft zij geen fraude geconsta teerd, maar zij meent dat de verhou dingen tussen de heer S. en zijn onder- j gesdhikten zijn aanblijven onaanvaard baar maken. De commissie adviseert mi nister Marijnen het ontslag te verlenen j op grond van artikel 99 van het Alge- J meen rijksambtenarenreglement, dat bijzonder financiële regeling toelaat. Aan 1 het ontslag zal ook de minister-president zijn medewerking moeten verlenen. De 4 heer S. was reeds Fabrieksbrand. In de verffabriek van de Nederlandse aluminiummaatschappi, in Utrecht is gisteravond brand uitgebro- ken. De fabriek is wegens vakantie ge- sloten maar er werden revisiewerkzaam- J heden verricht. Hoewel de brand zich I ernstig liet aanzien, valt de schade wel Op en schaaktitel van Nederland Uien Nederlandse hoofdklassers, van nogal uiteenlopende speelsterk- te, de Westduitser Diemer en de Belg Jos Coninghs zijn gisteravond aangetreden voor de eerste ronde van het toernooi om het open kam pioenschap van Nederland. Diemer trok de meeste aandacht, niet alleen, BOUW-ACTIVITEIT OP BIAK OP BIAK in Nederlands Nieuw-Guinea begint over enige maanden de bouw een nieuwe betonnen steiger van 234 meter lengte door de Hollandsche Beton- my. Deze zal over twee en een half jaar gereed zijn. Tegelijkertijd zullen daar een 12.009 ton boot uit Nederland, een K.PJW„ in 4000 ton en twee kleine gouver nementsvaartuigen kunnen meren. Een ,v 14 meter lang bunkerhoofd zal spoedig een losplaats bieden voor tankers 18.000 ton. De houten steiger wordt geleidelijk afgebroken. Tevens zal men over enige maanden de voorbereidingen beginnen van een nieuw :iekenhuis te Biak, ontworpen door ir. i, van Noortwijk, te bouwen door de Vermiste jongen in Marseille aangetroffen De 16-jarige J. H. Demmink uit Doe- tinchem, die sinds 15 juli was verdwe nen, omdat hij thuis zijn zeer slechte schoolrapport niet durfde te laten zien, is terecht. Zondag is hij in Marseille aangetroffen en door de Franse politie op transport naar Nederland gesteld. BB-lioofd beklaagt zich over Kringraad De heer J. Carets uit Dirksland, hoofd van de B.B.-kón/g Goer ee - O verfla-kkee, heeft bij de officier van justitie in Rot terdam een aanklacht ingediend tegen zijn kringraad. Hierin hebben de zes burge meesters van het eiland zitting. De heer Ca reis meent dat er tekortkomingen zijn in het financieel beleid die zijn klacht rechtvaardigen. Hij is al een: schorst geweest op medische gronden, maar bij de keuring voor het pensioen fonds werd hu onvoorwaardelijk geac- Derde slachtoffer. De 17-jarige Janny Willemse is in Breda overleden aan de verwondingen die zij donderdag bij een verkeersongeluk had opgelopen. Haar 21- jarige zuster kwam met haar verloofde Politie. Bij K.B. zijn met ingang van 1 augustus de heren H. Kessler en P. A, Jong benoemd tot commissaris van ge meentepolitie te Amsterdam. Beiden wa- n hoofdinspecteur aldaar. Amsterdamsche Ballastmij. en de Bouw- mij. Hollandia. Het zal verrijzen op een terrein van 200 bij 175 meter op het zo genaamde tweede terras bij de woonwijk Het kan 125 later zelfs 200 bedden be vatten. Het zal zes zalen tellen rondom binnentuin, namelijk een klasse-pa viljoen, infectiepaviljoen, twee vrouwen zalen, een mannenzaal en een kinderpavil joen, alle met verplaatsbare tussenwan den. De bouw is laag, daar het plan iets te klein is voor een dure liftinstallatie. »t voorgebouw met inrijpoort krijgt e verdiepingen met o.m. vertrekken verpleegsters, administratie, direc- polikliniek, laboratorium, operatie afdeling. Er achter komt een internaat 30 leerlingverpleegsters, keuken en bijgebouwen. Voor het nieuwe kantoor van de Am sterdamsche Ballastmij. te Hollandia wordt ten dele gebruik gemaakt van uit Nederland aangevoerde voorgespannen betonelementen. Deze zijn niet duurder i in Nieuw-Guinea vervaa'rdigd beton bovendien geven zij een grote tijds besparing. Met het vrachtschip Neder Ebro zijn gistermiddag de twee koninklijke jachten Piet Hein en de Lemsteraak Groene Wraeck (van prinses Beatrix) uit de Amsterdamse haven naar Sicilië verscheept. In Siracusa zullen de schepen ter beschik king staan van ons Koninklijk gezin, dat binnenkort zijn va kantie aan de westkust van Ita lië zal gaan doorbrengen. Op de foto ziet men links de Groene Draeck en rechts de Piet Hein, stevig vastgesjord als deklast aan boord van de Neder EEbro- Het waterschap De Oude IJssel en scheidene hengelverenigingen zullen onderzoek instellen naar de oorzaak het feit dat sinds vanmorgen vroeg bij Terborg in de Oude IJssel grote hoeveel heden dode vis voorkomen. Bij een om derzoek is gebleken, dat op een bepaald punt per minuut zeker' honderd dodi vissen voorbij drijven. Vermoedelük is de dood van de visser een gevolg van het voorkomen van gif tige stoffen in het water. Naar het zich laat aanzien sterft de vis in het op Duits gebied gelegen gedeelte van de IJssel drijft dan af naar Nederland. omdat hij het veel omstreden Black- mar-Diemer-gambiet speelde, doch vooral om het slotspel, dat inge- j leid met een dame-offer Spever in enkele zetten, via een promotie- comibinatie tot opgeven dwong. Van gehalte was evenzeer de strijd tussen ir. Van Donk (Dordrecht) en de Twentse kampioen QuaJokelaar. De laait- ste koos de Doewenthail-varia ut van het Siciliaans, doch had van de aanvang af zwaar spel. Vla een dubbel-pionoffer kon wit de stelling insnoeren en toen vrij geforceerd wiimnen. Jongsma versloeg de jeugdkampioen Frans Kuypers. De laatste had na een moeilijke beginfase bijna een gelijkspel bereikt toen hij een onjuiste combinatie i uitvoerde. De remise tussen Goris en dr. Mulder was niet enerverend. Cn- ningihs (België) verloor van de Uitrech- tenaar Verholst. De laatste offerde kort na d« opening een stuik voor twee pion nen. Hoewel deze actie niet geheel stra- - tegisch verantwoord was, kwam zwart er spoedig mee in het voordeel en won vervolgens vrij regelmatig. Meddeler {Heenlerheide) zal het zwaar te verduren krijgen in dit gezelschap. Tegen Jansen (Waterlandskerkje) kwam hij door de opening in positionele moei lijkheden, die uitgroeiden tot beslissend materieel nadeel. De uitslagen van de tweede ronde van het dameskampioenschap luiden: mej. Broersemevr. Beeilaarts van Blokland 10, mevr. Vreeken—mevr. Tim: 01, mevr. Van Aalstmevr. Van Veen \k, mej. Bruinenberg— m< Heemskerk afgebroken, Actiecomité AVRO nog niet tevreden De heer B. Groen, voorzitter van het „actiecomité van AVRO-vrienden", heeft de volgende verklaring verstrekt: „Het actie-comité van AVRO-vrien den heeft kennis genomen van het be sluit van het AVRO-bestuur een com missie ad hoe te benoemen, welke commissie een onderzoek zal instellen naar de moeilijkheden die tussen het AVRO-bestuur en een groot aantal le den zijn gerezen. Ofschoon het actie comité gaarne tot overleg bereid is, spreekt het zijn verbazing uit over de wijze waarop de drie leden van de ze commissie zullen worden gekozen. Het is het actie-comité namelijk be kend dat deze benoeming geschiedt alleen op voordracht en aanbeveling van het dagelijks bestuur van de AVRO. Daar de bezwaren van het ac tie-comité juist gericht zijn tegen het beleid van dit bestuur onder voorzit terschap van de heer Roell, geeft de ze ongebruikelijke gang van zaken aanleiding tot ernstige twijfel aan de objectiviteit van dit onderzoek. Om een werkelijk onafhankelijk onderzoek te waarborgen, stelt het comité voor zelf eveneens drie kandidaten AVRO- leden aan te zoeken van deze com missie deel uit te maken. Tevens zal, met goedkeuring van beide partijen, een terzake kundige deze commissie moeten leiden. Deze laatste zal iemand moeten zijn met grote kennis van het radiowezen en een status van ab solute onafhankelijkheid en integer- Weer een hulpactie van de VPRO In het najaar Is een nieuwe tele visie-actie van de VPRO te verwach ten. Volgens een idee van ds. J. A. van Nieuwenliuyzen, hoofd van de VPRO-televisiesectie, bestaat het plan in september a.s. een radio- en tele visieteam van deze omroepvereniging naar Chili te zenden. Deze expeditie zou dan ecu serie radioklankbeeldcn cn een televisiefilm opleveren over de situatie in Chili na de verwoesten de aardbevingen en daarin een be- paald project van hulpverlening pro pageren. Een Nederlandse ingenieur, die oog getuige was van de over Chili geko men ramp, heeft ds. van Nieuwenhuij- zen er op attent gemaakt, dat Europese hulp zeer gewenst is, temeer, omdat de Chileense economie voor de helft is ontwricht door de verschrikkelijke ver woestingen en er na de eerste hulp, verleend door Amerikaanse landen, door het buitenland geen aandacht meer is geschonken aan de Chileense catastrofe. Het team dat zich voorstelt naar Chili te gaan wordt gevormd door de radioverslaggever en tekstschrijver Henk Teeuw, de televisie-regisseur Joes Odufré en de cameraman Piet Kaart. Ds. van Nieuwenhuijzen denkt de ex peditie te leiden. Er zijn echter nog en kele organisatorische perikelen te over winnen eer de reis officieel kan door- heid. Een man als bijvoorbeeld Wil lem Vogt zal voor alle AVRO-lederi acceptabel zijn en hiervoor moeten worden aangezocht. Zolang het actie-comité geen volle dige zekerheid heeft omtrent de objeo tiviteit van dit onderzoek, ziet het geen enkele reden zijn activiteiten te sta ken", aldus de verklaring van de heer T.v.-clagsluiting bij kampvuur Morgenavond komt de dag sluiting van de NCRV-televisie uit Ommen, waar die dag (3 augustus) de internationale bijeenkomst van padvindersleiders en -leidsters wordt geopend. Ongeveer 500 afgevaardigden uit in to taal 32 landen zullen zich tijdens deze derde Wereld Indaba door spelen, de monstraties en besprekingen beraden op het spel van verkennen in een ver anderende wereld. De NCRV zal hiervan om ongeveer 9 uur een reportage geven onder leiding van Henk Veenstra. Nadat de kunstru briek dan op het scherm is geweest, wordt overgeschakeld naar het kamp in Ommen, waar rondom het kampvuur een dagsluiting met de international# gasten wordt gehouden. vanavond 0 Op deze dinsdagavond geen film, maar Eurovisie uit Bregenz, waar het Weens symfonieorkest, het Bre genz Festival koor en solisten de ko mische opera „De barbier van Bag dad" van Peter Cornelius opvoert. Dirigent is Heinrich Hollreiser. De uitzending begint om 8120 uur, direct na het NTS-journaal. Van 7.30 tot 8 uur: het maandelijks agrarische jour- i Oudste bordspel ter wereld TAE JAPANSE AMBASSADEUR in Nederland, de heer Akira Miyazaki, opende gisteravond in kasteel Oud-Poelgeest te Oegstgeest het vierde Europese Go-congrès, dat twee weken zal duren. Go is het nationale spel der Japanners en het oudste van alle bekende bordspelen. De belangstel ling voor dit spel wordt ook in Europa steeds groter; in ons land zijn er on geveer 500 a 600 Go-spelers, onder wie zich vooral veel wiskundig onder legden bevinden. Het congres wordt bijgewoond door 65 Go-spelers uit zes landen. Het belangrijkste evenement is de strijd om het kampioenschap van Europa, waarbij dr. Düball uit Berlijn zijn titel moet verdedigen. In zijn korte openingstoespraak merkte de Japanse ambassadeur onder meer op, dat hij bij confrontatie mot hot Go-spei altijd weer wordt herinnerd aan zijn kin dertijd, boen zijn grootvader hem de eer ste beginselen van dit mooie spel bij bracht. Ouder geworden, heeft hij het Go-spel nooit zo intens zien beoefenen De Japanse qmbassadeur in ons land, delieèr Akiro Miyazaki,.heeft gisteravond op kasteel „Oud Poelgeest" te Oegstgeest het vierde Europese „Go"-congres geopend. De heer Miyazaki ("rechts) kon daar na de verleiding niet weerstaan om een partij „Go" te spelen tegen de Duitser Walther Sedlatschek. als dn een oude tempel op een berg.Avaar twee spelers in de grootst denkbare stilte ui het Go-spel waren verdiept. Het gaat bü Go niet om de over winning maar om het genoegen van het spel zelf, aldus dc ambassadeur. Eén ding beheerst slechts dc gedachte als men aan het bord zit: Go! De heer Miyazaki was blij, dat Go ook in Europa steeds meer wordt gespeeld cn hy besloot zijn openingswoord met te zeggen, dat hjj goede verwachtin gen heeft voor de toekomst van dit prachtige spel, dat enerzijds eenvoudig is maar aan dc andere kant onbe grensde mogelijkheden heeft. De heer A. P. H. Schilp. voorzitter van de Nederlandse Go-borid, vertelde ver volgens iets over de geschiedenis van het spel, die ongeveer 4000 jaar geleden in China is begonnen. Vervolgens kwam het spel in Japan, waar al direct een grote belangstelling voor Go aan de dag werd gelegd. Aanvankelijk beperkce het spel zich tot hofkringen en de adel, maar ten slotte werd het steeds meer een volksspel. Er werd na verloop van tijd in Japan zelfs een aparte academie voor het Go spel gesticht. Er zijn thans in Japan 1 miljoen Go-spelers, van wie er 2000 de meesterstitel hebben behaald. In Europa zijn er nog slechts 10 Go-spelers met de meesterstitel. Na deze uiteenzetting werd nog het woord gevoerd door afgevaardigden van de Duitse, de Oostenrijkse en de Engelse Go-bond. Werkgevers bouw bedrijf bij ministers Neutrale en rooms-katholieke werk gevers in het bouwbedrijf zullen mor genochtend om half elf in het ministerie van economische zaken een bespreking hebben met de ministers van economi sche zaken, van volkshuisvesting en bouwnijverheid en van verkeer en wa terstaat, drs. J. W. de Pous, mr. J. van Aartsen en drs. H. A. Korthals. Naar verluidt zal het gesprek het prijsbeleid tot onderwerp hebben. 's Middags om half een zullen de drie bewindslieden vertegenwoordigers van de protestants-christelijke werkgevers organisaties in het bouwbedrRf voor een bespreking ontvangen. Dc driejarige Frans de Haan uit Wor- merveer die stond te kijken bij het Jaden van zandauto's is gegrepen door een ach teruit rijdende zandauto. Het kind was op slag dood. 0 In het muziekprogramma van de KRO kunt U vanavond tussen 8.30 en 9.40 uur luisteren naar het Brabants orkest, dat onder leiding van Hein Jordans de 4e symfonie in Es van Bruckner uitvoert, direct daarna naar de organiste Marie-Claire Alain die de Trjosonate in G van Bach speelt en om 10.40 uur naar het Omroepor kest, dat, gedirigeerd door Carl Ca- raguly werken van Gabrieli, Martin en Elgnr ten gehore brengt. 0 Dé AVRO biedt het gevarieerde dins- dagavondprogramma, dat de luiste raars om 8.05 uur aansluit met de Ti- voliclub, om kwart voor negen een klankbeeld over paardensport uit zendt en om 9.15 een muziekprogram ma van de Floriade. Om 10 uur kunt U horen, hoe Cora Canne Meyer, mezzo-sopraan, tijdens het Holland- Festival liederen van Hugo Wolf zong met begeleiding van George van RènesSe-, piano. Televisie vanavond Programma voor morgen woensdag 3 augustus 1960 Hilversum i. 4U2 m. 746 kc/s. vara: 7.00 NwS 7 10 Gym 7.20 Gram 8.00 Nws 8-18 Gram 3.30 V d Jeugd 8.55 Tips v d voedingsniarkt 9.00 Gym v d vrouw 9-10 Gram 9.35 Waterst 9 40 Gram VPRO: 10 00 Methoden en mogelijkheden van Exegese, lezing (II) VARA: 10.20 Gram 10.35 Pianorecital l'l-OO Zigeunermuzlek 1.30 Zang en Interviews 12.00 Lichte muz 12-30 Land- en tutobouwimeded 12.33 Voo-r het platteland, praatje 12.38 Orgelspel 13.0o Nws 13.15 Promenade-ork i3 45 De wereld wil bedrogen zijn, lezing 14-00 Volksliedjes en -dansen 1415 Gram 15.00 V d Jeugd 16.15 Gram 17.00 Versierde vakantie tips 17 50 Kegeiingsuitz: Jeugd- u'iibz De brievenbus gat open. Correspon dentie club olv Reglna Zwart. 18 00 Nws cn comm 18-20 Gram 18.30 Lichte muz 19 00 V d kind 19 10 Het ge loof van de ongelolvge politicus, toe spraak 19:20 Gram VPRO: 19.30 V d Jeugd VARA: 20.00' Nws 20.05 Operette- muz 20-45 Een schelm genaamd Lucifer, hoorspel 2155- Cello en piano 22 2o Wc- reldikamp wielrennen in Leipzig 22 30 Nws 22.40 Hammondorgelspel 23 00 Ge sproken portret 23.15 Gram 23.é5—24 OU Nws Hilversum II, 298 m. 1007 kc/s. NCRV: 7.00 Nws 710 Gram 7 3o Een woord voor de dag 7.40 Gewijde muz 8 00 Nws 8.15 Radiokrant 8 35 Gram 900 V cl zieken 940 V d vrouw 10-15 Gram 10.30 Mor gendienst 11-00 Vijf dagen naar Parijs, hoorspel 12 00 Pianorecital 12.30 Land en tuinbouwmeded 12 33 Gram 12.53 Gram lagdad, opera 15 25 Vlo»» uibel 16 00 V d jeugd 17.20 Gram j-rkelirUiV'i, pmdo talm gesprek 21-50 Lichte muz 22.15 Rep ope ning wereldcongres YMGA te Loosdrecht 22 30 Nws en SOS-ber 22 40 Gram 22 46 Avondoverdertking 23 00 Hatcnnleuws 23 53 —24 00 Nws Tclcvlsleprogr. VARA: 17.00 V d Jeugd NTS: 17-30—17 40 Intern JeugdJoum 20 00 Journ en weeroverz NCRV: 20 20 Film- fantasie 20.35 Jazzanuz 2100 Rep ope ningsdag padvindereleiders en -leidstere te Ommen 21 30 Kunstrubriek 21.53 Ref kampvuur te Ommen- (over de 4c Rjn) Woensdag 3 augustus 1960 van 18—20 uur: C'est ntagnifique (Porter), Orkest Edmundo Ros; Heart and soul (Loesser), Sue Rancy; No can do (Simon). Orkest Erwin Halletz; Heartaches by the number (Howard). Guy Mitchell: To know him is to love ltim (Spector), Orkest Bert Kaompfert; Me too (Sherman). The An drews Sisters; Ma mbo roulette (Roulette), Orkest Erwin Halletz: Running Gun (Gla- scr), Marly Bobbins; El Rancho rock (Raines), Orkest Max Greger; When a (Hanighcn), Peggy (Rordiguez), Orkest Lee; La eui Stanley Black; Grandfatl; (Works). The Four Lads; Jealousy (Gade) Orkest Stanley Black; A tree in the mea dow (Reid). Connie Francis; I got the morning (I'.rrlm), Ork.-st Ed- Berlin). The Sinatra; Get happy (Koehlcr). Or kest Nelson Riddle; Yes Indeed (Oliver). Dinah Shore; My funny Valentine (Hart), Lionel Hampton; Lazy river (Arodln), The Mills Brothers; Kinda cute (Shearing), George Shearing; Blue moon (Rodgere), Rosemady Clooney; Just you Just mc (Green). Orkest Paul Weston; Between the devil and the deep blue 6ee (Koeh- ler). Perry Conio; Isn't thi6 a lovely day

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 7