briej GA EENS OP EEN TERRASJE ZE ER SOMS 1961 ZATERDAG 30 JLLI 1960 a*. Soms is hel niet ktvasi-nonchalanl meer, maar f kreukte, u-at ongelijke rokken, opgestoken haar, het begrip „kapsel" en ongelukkig geko: VAN BLOEM'EN PLANT DE FRANSE GERANIUM De Geranium Is wel een van de meest bekende kamerplan ten. Dat komt waarschijnlijk omdat ze niet zoveel bijzonde re zorg nodig heeft, niet bang is voor wat zonneschijn en zeer fraai bloeit gedurende een vrij lange tijd. Naast de ge wone Geranium kent men nog de Hanggeranium. de Dwerg- geranium, de Bontbladige en de Franse Geranium. De laatste willen wij (op ver zoek) nu eens nader bezien, al wijkt de behandeling maar heel weinig van die van de gewo ne Geranium af. Pelargonium De naam Geranium, zoals de- ze planten algemeen genoemd Ar' worden, is niet juist. En hoe ze daaraan gekomen is kunnen IP? wij niet verklaren. Een echte Geranium is een heel andere plant. De juiste naam var planten, die wij bedoelen, Pelargonium. In de praktijk mengsel van half blad- aarde half scherp zand, dat atig vochtig houdt. Zet die deze i om zullen wij Geranium blijv een oog. neemt de onderste bladeren weg en laat ze enke le uren liggen om wat uit te goéd"als niemand dr°S™ Daarna, steekt bezigt |j Veel j licht en lucht Wil men veel genoegen ken van de Geraniums en bloei zien, dan moet me (ook de Franse) op een 2 ge plaats zetten. Alleen ii vooral niet eerder in aarde voor dat de snijwond volkomen droog is. Anders treedt rot op. ima- Stekken in een flesje water veel zetten geeft daarom haast al- ze tijd mislukkingen. het Ontvangen boeken Van de Uitgeversmaatschap pij KOSMOS te Amsterdam ontvingen wij enkele herdruk ken waarop wij hier gaarne heetst goed van 1 tot 3 uur ze iets beschermen met een stukje trage. Geen kranten a.u.b. Een geranium, die geen i... Keil wa W1J 41„4 krijgt zal geen of heel weinig d aandacht vestigen, bloem geven. Bovendien houdt ze van veel yan mevr. A. C. Muller-Id- frisse lucht. zerda's 100 Kamerplanten ont- Heerlijk vindt ze het als het vingen wij de 10e druk. Dat staat, heel dit boek zoveel drukken beleeft (in 1957 kwam de 7de druk te begrijpen. Het keurig uitgevoerd en geeft een juiste, duidelijke en gemakke lijk uit te voeren handleiding voor een goede verzorging der planten. Met A. Jansen schreef me vr. Muller-Idzerda Mijn tuin planten A B C. een ..be veel open staat. Matig water In tegenstelling met de mees te kamerplanten, die in de zon staan, vraagt de Geranium maar matig water. Eens per week een flinke scheut, bij koel weer iets minder, bij er ge warmte iets meer. is wel voldoende Als de aarde nog knopte encyclopaedic donker ziet geen water geven, liefhebbers van tuinieren, bloe- Bovendien heeft ze, alweer in men en planten in huis en tegenstelling met andere plan- tuin", zoals ze het noemen, ten. niet graag een douche. Niets te hoog gemikt. Ook Besproei dus de Geraniums vaklui zie ik er al in snuffe- maar niet. len. 't Geeft op allerlei vra gen een goed antwoord. Van Overhouden .burenrechten" tot ..rozenke- 's Winters hebben heel veel ^.Aronskelk", van"?.tuinbouw- dames last met het overhoudem •scholen- tot ,,Diadluis". Zeld- iam veelzijdig. Vaak komt dat omdat veel water geven. Dat is fout: ze moet maar heel weinig heb ben. Alleen als ze in de war me kamer blijft, wat voor de Franse Geranium w< is. moet ze iets meer hebben. Maar de aarde mag niet don ker gekleurd blijven cloor het vocht. Gewone Geraniums kun- 1 óók wel i de blijven, doch in een koe le kamer en goed licht, maar heel weinig water, overwinte ren ze ook gemakkelijk. Na de winter verse aarde geven is wel nodig. Die aarde moet goe de potgrond zijn met een wei nig oude koemest, als dat mo gelijk is. 's Zomers geregeld kamerplantenmest In de serie „Weten en Kun- ;n" verscheen de 7de druk 1 j van A. C. Muller-Idzerda. De h«™«n Plant in huis. Een beknopte handleiding voor het verzorgen van kamerplanten, en van de zelfde schrijfster de 8ste druk van Aanleg en onderhoud van kleine tuinen. Beide zeer goe de boekjes, die we gaarne aan bevelen. Stekken Als verpot moet men meteen de plant wat insnij den. Ze groeit dan beter uit. Die afgesneden toppen kan men benutten om te stekken. Zo'n top moet ca. 8 cm lang zijn. Men snijdt ze af onder ken meestal wat te beknopt. Ook verscheen een 7de druk van G. Bleeker. Snoeien van bomen en struiken. Deze druk werd na het overlijden van de auteur bewerkt door G. J. Pannekoek, die door het bij voegen van een hoofdstuk over de snoei van vruchtbomen de bruikbaarheid van het boekje zeer verhoogde. Van Fruitteelt In kleine tui nen door Piet Dekker ver scheen een 2de druk. Vaak goede wenken. J J MOET het beslist eens doen (als u het zo op gere gelde tijden al niet doet U moet zo nu en dan een tijdje zonder iets aan het hoofd te hebben, op een terrasje gaan zitten. Niet alleen tijdens de vakantie, maar zomaar, op een doordeweekse middag, als u eens in de stad bent. En dan wat lekkers nemen, ook al is het het eind van de maand of de week. Is de situatie zó krap, dat u dit niet aandurft of uw lijn zodanig, dat die sorbet of dat thee-complet onbereikbare idealen blijven, wel, een kop koffie zal het huishoud-budget toch niet in een levens gevaarlijke toestand brengenOp een terras zitten dus en eens wat kijken. Een heerlijke bezigheid en vooral als het een beet je druk is, kun je met name als vrouw een heleboel zien, want wat kan soms een boeiender aan gelegenheid zijn dan naar mensen te kijken? Andere mensen wel te verstaan. Om nu nogal hardop sa men met een vriendin allemaal kritische opmerkin gen te gaan zitten maken, is natuurlijk minder juist, ook al zou je daar soms bijzonder veel aanleiding toe hebben. Denk het dan maar zachtjes voor uzelf en glimlach er wat om.... ja, glimlach vooral om sommige jonge meisjes, die men al weer tijden „teenagers" noemt. Want daar is dit babbeltje eigen lijk over begonnen. Deze wee.; behoorden we namelijk zelf tot de ca tegorie ogenschijnlijk niets-te-doen-hebbende mensen, die zich op zo'n rieten of plastic stoel laten zakken om een stukje wereld aan je te laten voorbijgaan. Al weet je dan in het achterhoofd nog een heleboel te doen tc hebben en die paar uur eigenlijk best voor iets anders te kunnen gebruiken: waarom je zelf eens niet wat gegund! Het duurde niet lang, of we zijn er op gaan letten;spéciaal gaan letten op al die meisjes en jonge vrouwen, die op zeer hoge hakken voorbij trippelden of op een paar flat jes langs slenterden. Nu zijn we heus zó oud nog niet, dat wij de zon der jeugd vooral 's zomers niet in het zonnige water kunnen zien schijnen. Het „die jeugd van tegenwoordig, kijk me dat nou eens aan..." mag u ons beslist niet in de schoenen schuiven. Het is een veelbezongen waarheid, maar nog steeds gaat het op, dat je zo oud (en vooral zo jong) bent als Je je voelt. En met dat gevoel zit het, wat ons be treft, redelijk goed. „Zo móói Nee. dat was het hem dus niet, het ging om de manier, waarop heel wat van die teenagers uit drukkelijk „mooi lopen te zijn", terwijl eigenlijk van het tegendeel sprake is. Goed. voor de jongeren is er al sinds enkele jaren een heel eigen, speciale mo de ontwikkeld. En dat is alleen maar gunstig te noe men. 't Is heus nog niet zolang geleden, dat die vijf tien tot twintigjarigen het moesten doen met „grote kinderjurken" of „kinderlijk gemaakte damesjapon nen". Die teenagers-mode kan bijzonder aantrekke lijk zijn, al is zij hier en daar wel eens wat ge raffineerder, dan vaak bij veler leeftijd past. Maar 't wordt op het ogenblik in heel wat gevallen schro melijk overdreven, zodat het zeker niet altijd smaak vol, maar meer smakeloos is te noemen. Om het van teen tot top eens na te gaan: neem nu 's die schoenen. Ofschoon er allercharmantste jonge-meisjes-schoencn worden gebracht, kiezen som mige teenagers zulke hoge wiebel-hakken, dat zij er bijna niet op kunnen lopen. Er wordt dan een licht- getinte pump gekozen, die nu eenmaal het nadeel heeft wat men noemt „zeer besmettelijk" te zijn. En omdat ondanks wiebelhakken jeugd, jeugd blijft, en dus meestal niet al te zorgvuldig met de spul letjes omspringt, zie je er schoenen bij, die alleen nog maar hoog, maar voor de rest gewoonweg lelijk en onverzorgd zijn. Laten we dit nog in het midden: de manier, waarop men er dan op rondstapt, doet je soms de wenkbrauwen optrekken. „Looptechniek" is er zogezegd niet bij, houding al evenmin. Als je je dan zo'n paar wiebeis" wilt aanschaffen, pro beer er dan tenminste ook naar te lopen. De gewilde combinatie bij deze schoenen zijn veel al de wijde, zeer wijde rokken. Royale rokken kun nen grappig én pittig staan, vooral als je zoals dat bij heel wat teenagers het geval is slank bent. Maar als je onder die toch al korte rokken soms zes tot zeven petti-coats aantrekt, worden die gevallen door deze enorme onderlaag zó kort, dat de knieën voluit te zien zijn. Nu kan dat zeer mo dern zijn, maar is het ook mooi! Wijlen Dior en dat was op het gebied van de mode toch wel een bijzonder toonaangevende figuur heeft niet voor niets wel eens ronduit verklaard, dat hij knieën haat teZelfs het mooiste paar benen wordt er lelijk door als de knieën er tegelijk maar bij worden ge toond, ook al zijn het nog prille teenagers-benen. heel prille meisjesbenen niei zei Dior die het toch heui „Knieën? Ik haat ze!" Vroeger hele stapels met een lint er om maar De linnenkast wordt kleiner Naaldhakken.... ho leen blijkt het een moeilijke kunst t behoorlijk op te lopen. A la B.B. niet Lijnrecht daartegenover staat de slanke rok, te zeggen de zéér slanke rok, die min of meer naar het lichaam is gemodelleerd. En laten we het maar eerlijk zeggen: al draait menig „herenhoofd" op zo'n terras met een dergelijk rokje mee.... écht charmant....?, nee, alleen maar „te". Met splitjes opzij en natuurlijk weer kort wordt er a-la B.B. in gelopen en gebeurde het nu nog maar precies a la B.B., dan kon het ex (heel misschien) nog mee door. Maar die slechte imitaties doen je eigenlijk alleen maar meewarig glimlachen, temeer, als er op zo'» super-gekleed rokje een grof gebreide uitgesproken sport-trui wordt gedragen. De meeste trouwlustigen van onze dagen houden er In de ogen van heel wat ouderen maar zorgeloze ideeën op na over de linnenkast. De aan staande mevrouwtjes krijgen vaak toch niet meteen een huis en als ze een huis krijgen, is het meestal zo klein, dat er beslist geen compleet slaapka merameublement met linnen kast in kan. Dus kopen ze aan linnengoed gewoon wat ze no dig denken te hebben met nog een kleine reserve erbij. En de moeders en grootmoeders schudden hun hoofd.... nee dan vroeger, overal 24 stuks van èn met mooie lintjes er om heen. Maar hun voorraad was weer klein, vergeleken bij die van welgestelde vrouwen in de acht tiende en negentiende eeuw. Men gebruikte toen veel echt (kost baar) linnen en dat werd mees tal buitenshuis gewassen nen maken. Merkwaardig is ech ter, dat in een rijke, achttiende eeuwse baby-uitzet van in to taal 418 stuks, maar 18 linnen luiers te vinden waren en een paar wollen, tegen 36 handdoe ken. en 72 doeken om het kind „in te pakken". „Dat is nou ook weer niet no dig" zeggen de degelijke moe ders en grootmoeders van nu. En zo denken hun dochters en kleindochters weer over de hoe veelheden. die de ouderen zo graag in stapels waar de lineaal langs kan, in de linnenkast zou den zien.. 't Is maar hoe je het bekijkt, of beter, in welke tijd er een andere naam voor je meisjesnaam komt ,Blouson" blijft in de mode De „blouson", de blouse die over de rok wordt gedragen, blijft (gelukkig) voorlopig nog in de mode. Gelukkig: want het is een flatteus kledingstuk, dat niet al- gebleekt, soms maar één keer leen voor jonge vrouwen gereser- per half jaar! Berekent men veerd hoeft te blijven. De warme het aantal wekelijks gebruikte tinten waarin de blousons (vaak huishouddoeken op twaalf, zo uit synthetische textielvezels) lazen we in ..Van linnen en lin- worden gemaakt, staan ook meni- nenkasten" van dr. G. T. van Re oudere vrouw met grijzende Yssensteyn, dan was een voor- haren heel goed. en wie geen raad van 750 tot 1000 stuks niet „wespentaille" heeft, kan dit feit eens overdaad Om niet te roet een goede blouson heel aar- geloven, anno 1960. dig verdoezelen! Voor de zomermaanden zijn kant vooral de blousons met open hals geschikt, waarvan wit de basis- kleur is. En wie nog een „laatste- t-inkoop" voor haar vakan tiegarderobe wil doen, zou beslist haar gedachten eens moeten la ten gaan over zo'n fleurige com binatie van blouson met witte rok de rok uiteraard ook van mo dern synthetisch materiaal. Zo'n combinatie is een waardevolle In de achttiende eeuw vervalt aanwinst in de vakantiekoffer: men echter weer in het andere het is een zomerse, enigszins ge- uiterste. Nu ziet men in de uit- klede dracht, die ook 's avonds zet van een Frans meisje 72 uitstekend dienst kan doen en die „l?0. zakdoeken, bo- bovendien de eigenschap „zó ge- 3R Hnolrioc r,m muffe - Maar, zo veel linnen men gebruikt, zo weinig scheen men vroeger te stellen aan de hygiëne van lijfgoed. In de inventaris van koningin Cle- mentia van Hongarije, de we duwe van Lodewijk X. opge maakt bij haar dood in het jaar 1328, komen 126 tafellakens, doch slechts2 hemden i vervalt hemden v™ i£ Si0h,dïkJe"eO„m.:0^ - «W" eens 36 voor de poeder. rok-blou- iarmante kleding genoeg inden, uelke beslist niet smaakvol hoeft te zijn. kreukelen doet soncombinatie al e Daarnaast was de luiermand be* gewicht dat aan de vakantie- eveneens zó overvloedig voor- garderobe wordt toegevoegd, valt dat wij er ons eigenlijk te verwaarlozen. Dat laatste geen voorstelling r i kun- ook i heel plezierige factor. Vogelnestjes "TR zfjn bfj de post nogal wat brieven die over de vacantie gaan. Zou ik het vacantie-houden, om van vacantie-vieren maar niet te spreken, afmeten stemming van n En dan: de kapsels. We hebben sters, dan zou he het haar be- tie me alleen al een diepe zucht doen slaken. Want wat zitten som mige mensen ermee! Niet alleen moeders met kinderen in kleine u misschien denken zoudt. nee, ook jonge vrouwen die kunnen gaan en staan waar ze willen. teenagers slist bijzonder leuk droegen, ook al was het volgens de Farah Di- ba-lijn opgemaakt. Maar soms Hele stellages worden het. vogel nestjes, boven op het hoofd. Men huizen, zoals bereikt dit door er b.v. een of twee tot een bal gepropte nylon kousen in te stoppen. Zelfs, zo hoorden we, wordt er wel eens kippengaas voor gebruikt. Dat zakt niet in en je kunt er speldjes i vast steken! Maar vooral ook weet w ger nauwelijks te aanschouwen krijg: meters voor hem uit halen vijf kleine joggies al pannen en flessen bij je deur vandaan, en duiken in en uit de melkkarl Ach, dat nemen we dan maar. IJn briefschrljf- zij, als ik zeg. laten we naar Span- ken datje liefdeloos handelde? '"j iedef feval woord- vacan- ïe gaan. zal roepen: veel te heet! Heeft men er aanmerkingen over? 1 s roderdaad wat druk- en als ik dan: Noorwegen zal Rustig laten praten. Ga maar ge- Ker en ongeregelder, maar dat voorstellen, ook dat weer zal af- noeglijk ieder een andere kant op. maakt ook dat je wat meer kammen." daP, 2®ï«jf«,„!Ütaar straks weer aan de Aderen kunt opdragen. veel te vertellen. T^U Marieke L. Die mag van En als ik aan mijn leveranciers haar vader niet met een vricn- denk, dan hoop ik alleen maar het buitenland. Ik heb vurig dat zij genieten, volop dat «jjg ar alles anders doen dan dié ordt het haar tegengekamd, )ms zó sterk, dat het alleen eei de grootst mogelijke je moeite uitgekamd kan worden Voorzichtig en met beleid tegen- kammen. kan voor het haar niet altijd zó slecht zijn, maar dit sterke tegenkammen om maar zo'n enorm lijkende bos haar te krijgen, is niet goed. Hele klit-par- tijen komen er dan ook voor, wat hindert dat mij wordt geschreven in opwelling, en het doet je goed :ens uitgepraat te hebben laar ben ik ook voor en zo het allemaal niet. het komt attent v heus veel beter voor elkaar dan op der. Samen reizen i kleine gebreken val len veel gauwer op. Ik heb een jongen gekend, zeldzaam aardige vent. thuis erg leuk voor zijn moeder, behulpzaam. :nt voor zijn klei- broertjes zulke brii de loop der tijd. Chris- beetje te dan kregen de an- tine, die van alles -„„.J kunst, horen krijgt, moet openlijk ii krant dochterlief ge- sombere dag uit- jes. Maar ging je met ziet. MAAR soms zit die tie je zo hoog. Geen wonder, le- want zo langzamerhand vacantie een ziekte geworden. Ji.d'a bolle^kap- Iedereen moet uit. En alles wordt vergeleken. Ga ik naar de Velu- we, dan gaat zij naar Italië, en spurten wij jaar in jaar uit door Europa dan komt toch ook een maal de dag dat wij ons gaan af vragen of het in Zeeland Lak tenslotte bij dit alles de na gels van je tenen en vingers nog groen en je ziel er uit om., nee, i door het bekende ringetje te halen, in het hart te laten uitlachen. Jammer eigenlijk, dit allemaal. Want de teenagers-mode kan zo aardig zijn en heus niet „tutte- rig" om een kreet van een van die jong meisje meedoet andere rage, goed, dat kan. je zou achterlopen, als je het niet deed. En dat wil liever niemand. Maar heel stel kampe ren, dan was hij de vervelendste die er bij was. Liep stiekum weg als er wat te doen viel, snoepte 's avonds van de bo ter gek hè. maar je zag het voor je ogen. Alles wat hem in het gewone leven vlot en gezellig lijk geven en ieder een kan dan 2 hoe idioot-antiek der is. Niets er\ Wat is dat: met vriendin naar het bloemetj dere vijftig weken. Dat ze het zich eens veroorloven bediend te wor den in plaats van te bedienen. U zegt: die dóen maar. Nou. dat hoop ik. Want het zijn juist de- ijzeren regel in hun leven, die heel aarzelend toe kómen" "di buiten te zetten. je door velen rustiger zou zijn. Enkele brieven afging, liet hij hierover wil ik beantwoorden, eerst die van Cok de R. die schrijft: „Weet u hier iets op: ïjn vriendin en ik zijn het hele terecht komt tussen wie je be landt? Dat is een heel verschil hoor! En dan ik kan niet je hele brief in hij werd de krant afdrukken, maar ieder de Open Brief onsportief. Natuurlij* kreeg hij die hem leest dan wel aller- daarvoor wel op zijn kop, maar hij raakte daarom al die kleine dingen niet direct kwijt. Het was of zijn goede gedrag „op" was wij zullen dat van onszelf ook wel kennen. Je gaat kampe buitenland? f,wi!eüJ,a,n<ü'? Eers' moetcn ze de ,sssrïi.i"i«gd: ™rïïhe.vd' E,n „het id,;e herbergen? Of kam- Y hè-he-yacantie tot hen door peren in Z.-Frank- dringt, is de dag van thuiskomst rijk, twee meisjes al weer in bet verschiet. Over en een tent, en dan de mannen wil ik het hier nog je niet eens hebben, maar ik be wónder onze mede-zusters achter de toonbank. Huilt daar een klein tje binnen? Slik het in. er staat een mevrouw te wachten. Heb je een pijnlijke knie? Nog even, het is zó sluitingstijd. Enzovoort. Als ik dat op me laat inwerken, zou met elkaar. Maar gaan wij op re*s' dan 's er altijd ruzie, "te* lopen z'{jn"!"ter- Een paar jaar geleden gingen we 'n zachtst zeilen: zij vond mij slordig, ik wijl je gezegd nogal typisch uitziet, lijkt vond haar te pietepeuterig, toch minder juist. Want wat wil zeiden toen: dit ligt ons niet, je daardoor in feite bereiken: dat je opvalt, dat „ze je aardig, aan trekkelijk vinden" Nou. opvallen doe je misschien wel. maar of ze je aardig vinden"'??? Ga dan zélf eens op een terrasje zitten, maar in je eentje en kij' zélf eens Kun je lachen., penlijk glimlachen We we zijn een volgend jaar bus naar Zwitserland gegaan. Wéér hetzelfde: ze vond dat ik met iedereen aanpapte, ik vond dat z'i z'cb ontzettend moeilijk kijk dan gaf. Hoe kan dat nu, denkt u. als het hele jaar door zo goed kun- opschieten? Ik ben bang dat zijn, dat hij de indruk wekt, dat lk roet genoegen nog een tijdji vader je liever met ieder ander een paar maal vaker met de dan met deze vriendin uit laat boodschappenmand naar deze en SSSt wm.™ - «c ver- Dan is cr mevrouw K. uit r! zeker u dat die b,J ons weegt! .v.. ...et BH vicicn maar ie die me vraagt of ik niet eens T houdt voor jezelf die doos met van hieruit kan protesteren tegen we allen proberen elkaar lekkers die je moeder je meegaf, de vacantieregeling van onze le- v®e te gunnen. Des te vrolijker Je gaat fijn met een auto op reis veranciers. Die doen maar. Zit kijken we elkaar straks weer maar vóór je het weet zit je te heeft toevallig op een andere tijd aan. Per slot: waar is vacantie kibbelen, ben je geraakt door wat vacantie gehouden, en moet nu anders voor. een ander zegt. ben je boos omdat maar zien wie aan haar iemand de weg beter meent te deur komt. En dan heb je weten allemaal moeheid, ner- het als huisvrouw toch al vositeit die even de ruimte moet meestal drukker dan nor hebben. Als het echter elke keer maal. terugkomt, zoals bij deze jonge dames, dan is het toch helemaal TVIEVROUW K.. ik weet het niet erg om het eens een jaar -1-'1 allemaal. Ik mis ook apart te proberen? Je schreef dit mijn trouwe melkboer, altijd toch niet omdat je een beetje goed gemutst, vooral ook bang was dat anderen zouden den- omdat ik zijn plaatsvervan- 1 TIP VAN U! f 2,50 waard k We zullen maar beginnen met een hoog-zomer tip, die gaat over: 'I ZITI R WORDEN VAN ROOM Niet iedereen heeft (al) een koelkast, terwijl men toch vaak 's zondags wel eens wat slagroom wil gebruiken. Me- vrouw H. Langendoen van Dul- venboden uit Den Haag heeft ontdekt, dat geklopte room langer goed blijft, dan in het flesje. Zodra zij 's zaterdags de room heeft gekocht, giet zij ze in de klopper, doet er flink wat schepjes suiker bij en slaat de room goed stijf. Tot nu toe heeft zij 's zondags nooit zure room gehad, zelfs 's maandags was een restje vaak nog prima. Mevrouw F. Boon-Eyge- maan uit Den Haag kwam op een gezellig idee. toen zij van een wijde rok een flink stuk afknipte, omdat de japon kor ter gemaakt moest worden. Deze afgeknipte reep stof leende zich uitstekend om er de bovenkant van een niet meer zo mooi laken mee te verstevigen. Zo'n fleurige om slag staat bijzonder aardig. Als men nog een klein stukje over heeft, kan men bovendien op het kussensloop in de hoek zo'n versiering stikken en u heeft er een aardig stel bij ge kregen. Eerlijk gezegd soms moet u niet in m'n naaidoos kijken, want de inhoud daar van zit niet altijd even perfekt op zijn plaats! Mevrouw L. M. Savert-Evenbllj uit Rotterdam- Overschie heeft wél een keuri ge naaidoos en zij houdt die ook altijd netjes, omdat zij rol letjes zij en garen vastzet op spijkers. Ze nam daarvoor een kartonnen doos en sloeg door de bodem een aantal spijkers. Daarop kregen de rolletjes en klosjes een plaats, die in de naaidoos geen verwarring meer kunnen gaan stichten. GEEN STOF MEER Het schoonmaken van een 6tofzuigerzak kan een pluizig karweitje zijn. Er zal echter geen stofje in het rond vliegen als u na het ledigen van de zak deze weer in de stofzuiger i doet. de stofzuiger open laat en vervolgens aanzet. Met een ou- de borstel kunt u. terwijl de 1 zuiger draait, de zak goed I schoonmaken, zonder dat het stof u om de oren dwarrelt. aldus de raad van mevrouw D. Vlieland uit Scheveningen. Deze lezeres krijgt tevens haar schaar weer scherp, door deze zo'n keer of twintig al knip- pend langs de hals van een le- ge melkfles te halen, maar dat zult u wel weten, neem ik NIEUWE PITTEN Gaven we onlangs een tip over het aansteken van een petroleumstel met behulp van een wasknijper, thans nog iets voor haar die zo'n stel bezit ten. Deze tip komt van mejuf frouw P. C. 't Hart uit Rot terdam. Als zij nieuw katoen in haar stel wil draaien, stikt zij de pitten eerst een paar keer op de naaimachine door Doordat het katoen nu veel platter is geworden, laat het zich veel gemakkelijker in draaien. ROESTIG AFDRUIPREK Niet iedereen bezit een geplastificeerd afdruiprek, om- dat deze rekken eerst zondOr zo'n beschermend laagje wer- i den geleverd. Toen het rek van mevrouw Vaartjes uit Den Haag dan ook roestig begon tc worden, vond zij het toch jam- mer om het weg te doen. Ze schuurde het wat af en gaf het i toen een verfje met op metaal houdende verf. 't Rek ziet er uit als nieuw en er komt al sinds maanden geen roestplek- je meer op voor. ZELF niELT.IES MAKEN f Heeft u een paar oude le- ren of nappa herenhandschoe- nen. die beslist niet meer ge- 1 dragen kunnen worden? U kunt het leer ervan meestal uit- stekend gebniiken om er als u deze nodig zoudt hebben een paar hieltjes in schoenen van te maken. De gladde kant ervan wordt op de schoen ge- lijmd en zo hebt u. praktisch voor niets, uw schoenen van een anti-slippertje voorzien, zo schrijft mevouw S. Slabbe- koorn-Keizerswaard uit Rotter- dam. scno.\E n.\.\DE\ Als de echtgenoot van i mevrouw C. Verdouw uit Den Haag met extra vuile handen thuis komt. wegens een of an- der karweitje, dan zorgt zij al- tijd voor een schoteltje, waar- op wat suiker is gedaan. Dan i eerst de handen wassen met lauw water en vervolgens goed inwrijven met de kristalsuiker. Het vuil laat snel los en de 5 handen worden dus goed 1 schoon, hoe ze er ook uitzien. Veel gerookt in een van de kamers? Steekt u, als u weet dat er menig sigaretje wordt opgestoken, dan eens een kaars aan. Dan hoeft u als de laatste sigaret in de asbak is gedoofd, de „rook niet te snijden". En wist u, dat een ogenschijnlijk leeg koperpoets- busje meestal nog een behoor- lijkc hoeveelheid poetsextract bevat? 't Is vaak de moeite waard als u denkt, m'n koper- 1 poets is op. de bodem van het blikje met een opener los te maken. U zult eens zien wat er nog in zit. Even Inhaken op een tip van vorige week, gegeven aan niet 5 zulke deskundige en handige naaLiters. Geadviseerd werd na- meHjk een geregen japon ach- I terstevoren aan te trekken, f Iedereen zal wel begrepen heb- ben, dat hiermee 't binnenste S buiten werd bedoeld1 gjlllllllllllll

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 15