LODGE- een naam die vertrouwen wekt Vervoer van zuurstof Brussel maakt wandaden in Kongo bekend Maatregelen voor het Noorden te incidenteel en verbrokkeld Vingerafdruk leidde op spoor van inbrekers Je\oIL»Lrant hoofdcommissaris schrijft n.a.v. de Amsterdams van Politie: Waar is in liet nogal niqué van dc Amsterdamse hoofdcommis saris de man gebleven die de dingen zo leuk kan zeggen? De man die verklaarde, dat zijn agenten geen weeskinderen waren, dat rond de gewone burger nooit zo'n rel ontstaan zou zijn en dat „krijgstuchtelijk geen reden bestond om tegen de agent in kwestie op te treden"? Het enig duidelijke temidden van de vele voorzichtige slagen om de arm van de hoofdcommissaris is, dat in dit incident niet alles geweest is zo als het bad moeten zijn, dat niet duidelijk bewijsbaar is wat er nu wel en niet ge daan en gezegd is.... Ondanks de felle kri tiek wenste hij niet meer terug te komen op het door zijn mannen ingestelde onder zoek, waarvan het resultaat in al zijn 27 pagina's nog een raadsel is. De hoofdcommissaris laat bijna alles in het midden. Misschien is de politie ontactisch opgetreden, misschien ook niet. Hij erkent en betreurt dat de onderhavige aangele genheid in sterke mate is vertroebeld, maar weer laat hij in het midden aan wie dc schuld. Het federatiebestuur van de Nederlandse journalisten voor welks interventie wij dankbaar zijn meent, dat de blaam van onbetrouwbaarheid, geworpen op de betrok ken journalisten, is weggenomen. Als dit zo is, zijn we er blij mee, maar waar staat dit in de verklaring van de hoofdcom missaris? Een wat helderder erkenning van gemaakte fouten van de zijde van de poli tie ware ons liever geweest. Deze erken ning zou het aangetaste prestige van de hoofdcommissaris veel meer hebben her steld dan dit halfslachtige communiqué, op gesteld in moeizaam bijeengezochte zinnen, dat kool en geit op overigens onverdienste lijke wijze spaart. Laten we er niet meer over doorzeuren. Want al met al zijn we tevreden, dat het incident tussen pers en politie twee vertrouwenswuardigc en nuttige instituten in de democratische maatschappij nu tot het verleden schijnt te behoren. Die laatste weken was die verhouding vertroe beld op een wijze waar niemand iets aan had en die niemand ook nastreefde. Een beetje meer tact en wat minder hooghar tigheid hadden heel wat narigheid be spaard. Het is nu allemaal wel wat ondui delijk gezegd, maar wat ons betreft een streep eronder. En of onze verslaggever zich nu wel of niet voor rechercheur heeft uitgegeven, daarover zien we met vert wen een rechterlijke uitspraak tegemoet. Cubaanse vlieger ondanks bewaking in V.S. geland De vlieger van een Cubaans DC-3- vliegtuig, dat een dienst onderhield tus sen Havana en de Cubaanse provincie Oriente, heeft in volle vlucht de bewa pende bewaker, die op voorschrift der Cubaanse autoriteiten op alle vliegtuigen is geplaatst, overmeesterd en daarna koers gezet naar Miami, waar het vliegtuig is geland. De vlieger en zijn zes passagiers hebben aan de Amerikaanse autoriteiten om politiek asiel gevraagd. Terwijl het toestel van Camaguay op weg was naar Havana, trok de vlieger een revolver, die hij op de in de bestuur derscabine gezeten bewaker richtte. Op hetzelfde ogenblik drongen twee passa giers de cabine binnen, die de bewaker ontwapenden en tevens de tweede vlieger en de hofmeester in bedwang hielden. Deze laatsten boden geen tegenstand. Hierna veranderde de vlieger van rich ting, op weg naar Miami, waar werd ge land. De DC-3 kon later weer naar Cuba trekken, met de tweede vlieger ei hofmeester aan boord, benevens twee passagiers die blijkbaar met het gebeur de niets te maken wilden hebben. De vlieger wordt thans door de Ame rikaanse autoriteiten ondervraagd. De zes passagiers die asiel hebben gevraagd, twee echtparen en twee kinderen, zul len waarschijnlijk toestemming krijgen in de V.S. te blijven. Dit was de eerste maal, dat een Cubaans vliegtuig van de binnenlandse luchtlijnen met een bewapende bewaker aan boord naar de Verenigde Staten is uitgeweken. JOURNALIST TNE 58-jarige Henry Cabot U Lodge, Republikeins kandi daat voor het vice-presidentschap" van de Ver. Staten, stamt uit één der oudste en meest aristocrati sche families in New England, waar ook Jack Kennedy, Demo cratisch kandidaat voor het pre sidentschap, vandaan komt. Hij was aanvankelijk een overtuigd isolationist maar gaf later toe dat zijn ideeën „voor honderd procent verkeerd" waren. Na het uitbreken van de tweede wereld oorlog was hij de eerste senator sedert de burgeroorlog die in ac tieve dienst bij de strijdkrachten ging. Hij kreeg veel onderschei dingen. Thans is hij reserve-ge- neraal-majoor. Lodge staat bij de Amerikanen het best bekend als de man, die de Russen van repliek dient. In de acht jaar waarin hij de belangrijk ste Amerikaanse zegsman in de Ver. Naties was, heeft zijn foto hon derden malen in de krant gestaan, terwijl zijn toespraken via de te levisie werden uitgezonden. Tijdens de Republikeinse conventie in Chicago verdedigde hij in New York de Ver. Staten (in de Veilig- J De Cubaanse minister van de stryd- krachten, majoor Raul Castro, heeft op persconferentie te Cairo gezegd, dat in Moskou vyf uur met Chroesjtsjef i heeft gesproken, maar dat de Russische premier en hij geen overeenkomsten I hebben ondertekend. Energieke grootvader (zeven maal Advertentie Wat 'n vondst! Met één Van Nelle's „After noon" theebuiltje (groot for maat) hebt u volop krachtige, geurige thee voor heel de'familie. Gemakkelijk, vlug en proper! Ook echt handig om mee te nemen op vacantie: in de caravan, de boot, de tent VAN NELLE's „Afternoon" theebuiltjes (groot formaat) doos van 20 stuks 98 ct Zonder zuurstof gaat het menselyk en dierlyk organisme spoedig te gronde. Het ongestoord vervoer van de zuurstof naar de lichaamscellen is dus een eerste vereiste en hiervoor zyn dan ook verschillende systemen mogelijk. Het kan bijv. geschieden door een apart buizenstelsel dat zich in het oneindige vertakt, gelijk bij de insecten het geval Is. Deze dieren hebben dan ook geen rood bloed. Mocht u dit by het dooddrukken van een insect tóch waarnemen, dan is het beest daar beslist niet eeriyk aan gekomen, want het heeft dit rode bloed aan een ander dier, of een mens, ontstolen. Een voor hogere organismen doelma tiger systeem, is het stof door middel van een vloeistof. Veronderstellen- derwys zou water hiervoor gebezigd kunnen worden, want zuurstof lost in water op. Maar men heeft bere kend, dat in een dergelyk geval 150 liter water door ons aderenstelsel ge pompt zou moeten worden. De be zwaren hiervan zyn evident, want behalve zwaariyvigheid en grote dorst, zou één gemeenschappeiyke hartkwaal het lot der mensen zyn. Maar dit terzijde. Zoals alle verschyningsvormen in de schepping, is ook het vraagstuk, hoe zoveel mogclyk zuurstof kan worden vervoerd met middelen die de geringste plaats innemen, op mi raculeuze wyze opgelost. We behoe ven u daarover niet in het onzekere te laten, want u weet even als leder ander, dat de in dc bloedvloeistof voor- TOCH IS HET ZO! komende rode bloedlichaampjes de vervoerders van de zuurstof zijn. Ze bestaan leder uit een eiwitdeeltje en vier haem-groepen. Iedere haem- groep bevat een yzeratoom, dat gc- makkelyk een zuurstofmolecule in de longen opneemt en wel in een zó los se verbinding, dat dit by lagere zuur stofspanning in de weefsels weer wordt afgestaan. Door het grote aan tal rode bloedlichaampjes (25 bil joen) en doordat de oppervlakte van ieder bloedlichaampje V/2 maal zo groot is als de oppervlakte van een bolletje van geiyke inhoud (probeert u een dergelyk lichaam maar eens te construeren: het is een appel- pervlakte die hy het zuurstoftransport Is betrokken 1500 keer zo groot als onze totale lichaamsop- pcrvlakte, zodat vol staan kan worden met 5 liter vloeistof (waarvan het volu me van de rode bloedlichaampjes 2 liter Inneemt). Niet alleen Uzer leent zich voor zuurstoftransport, want ook een ko perverbinding kan daarvoor dienen, zoals by kreeften, mosselen en slak ken. Hun bloed ziet niet rood, maar blauw. Ook mangaanverbindlngen ko men by sommige weekdieren voor, maar geven geen bepaalde kleur aan het bloed. In ieder geval kunt u hieruit zien, dat blauw bloed niet het uitsluitend voorrecht van lieden van edele ge- boort® is. Voorts moeten wy er u op wyzen, dat de magnetische noordpool by de Zuidpool ligt. Daarover een volgende keer. lieidsraad) tegen de Russische be schuldigingen inzake het incident met het verkenningsvliegtuig RB- 47 dat op 1 juli door een Russische straaljager werd neergeschoten. Ook in dat debat heeft hij zich bediend van de krachtige, bloemrijke taal die hij altijd gebruikt in zijn repliek tot de Russen. Hij heeft echter ook bewezen met de Russen te kunnen onderhande len in plaats van hen alleen op hun nummer te zetten. Zijn laatste wa penfeit op dit gebied waren de on derhandelingen over een akkoord waarbij de Russen zijn toegetreden tot een nieuwe commissie van de Ver. Naties over het vreedzaam gebruik van de ruimte. Cabot Lodge heeft een geweldi ge energie. Zijn jeugdige verschij ning doet nauwelijks vermoeden dat hij reeds zeven maal grootvader is. Een bijzonderheid is, dat Lodge in 1952 door Kennedy werd verslagen in de campagne voor een zetel in de Senaat voor Massachusetts. Bei den hebben aan Harvard gestu deerd. Na zijn nederlaag tegen Kenne dy was Lodge naar de Ver. Naties gegaan. Hij wordt hogelijk gewaar deerd door president Eisenhower en is regelmatig aanwezig bij de ka binetszittingen in Washington. Ei senhower heeft hem vele buiten landse opdrachten gegeven en hem uitgekozen als speciale begeleider van premier Chroesjtsjef op diens reis door de Ver. Staten, eind vo rig jaar. Cabot Lodge is sinds 1952 in de politiek en werd al in 1936, op 34- jarige leeftijd voor Massachusetts in de Senaat gekozen. Zijn politieke carrière werd in de tweede toereld- oorlog onderbroken door militaire dienst. Bij een Amerikaanse tank eenheid die was ingedeeld bij het 8ste Britse leger in Libye en bij de Amerikaanse strijdkrachten in Ita lië, Zuid-Frankrijk en in Duitsland,' behaalde hij de rang van luitenant kolonel. Hij is vroeger journalist geweest. Bij de Boston Evening Transcript en de New York Herald Tribune heeft hij acht jaar als verslagge ver, buitenlands correspondent er commentator gewerkt. Zijn belangstelling voor politiek heeft hij naar zijn zeggen te danken aan zijn grootvader, de eerste Hen ry Cabot Lodge, die 31 jaar lang in de Senaat heeft gezeten en die geenszins kon worden beschouwd als een internationaal denkend po liticus. Lodge heeft echter duidelijk ge maakt, van mening te zijn dat de Ver. Naties één van de belangrijke diplomatieke feiten in de wereld is waarmee de landen dienen rekening te houden, of zij willen of niet. Als het zomer is neemt hij iedere kans waar om naar zijn huis in Be verly, Massachusetts te gaan. Hij werd daar geboren op 5 juli 1902. Daar brengt hij een groot deel van zijn tijd door met zeilen en vissen met zijn beide zoons Henry Sears Lodge, die bij een technisch bedrijf werkzaam is en George Cabot Lodge, een voorlichtingsambtenaar bij het ministerie van arbeid. President Eisenhower koos hem uit als zijn persoonlijke vertegenwoordi ger om premier Chroesjtsjef op diens reis door de V.S. te vergezellen. Lodge is getrouwd en heeft vijf kinderen. Hij houdt van vissen en varen, drinkt matig en rookt niet. Lodge heeft de Republikeinse kandidatuur voor het vice-presi dentschap aanvaard met een rede, waarin hij de buitenlandse politiek het essentiële onderwerp van de campagne noemde. Hij zei, dat de strijd op leven en dood tussen de communisten en de vrije wereld aan de ver kiezing voor ons en de wereld zijn onweerstaanbare, overweldigende belang geeft en dat niemand zo goed toegerust is om Amerika in de woelige wereld politiek te ver tegenwoordigen als Richard M. Nixon. Lodge, Amerikaans ambassadeur bij de Ver. Naties, zei, dat de we reld vol gevaren is omdat de com munisten voornemens zijn overal het heft in handen te nemen. „Wanneer het hun duidelijk wordt dat de pogingen om dat met militair geweld te doen hun eigen vernietiging teweeg zullen brengen, zullen zy hun toevlucht nemen tot dreigementen, haatpro- paganda en verraad te midder nacht", aldus Lodge. „Zodoende kunnen wij ons land in theorie op twee manieren verliezen ofwel meteen door middel van een to tale atoomoorlog, ofwel geleidelijk door geïsoleerd en doodgesard te worden." „Natuurlijk gaan wij ons land niet verliezen. Wij zullen het behouden. En daarenboven zullen wij opmar cheren met gebruikmaking van de krachten en talenten, die God geven heeft om er voor te zorgen dat vrijheid veilig zal zijn in een wereld die wij ons bouwen een wereld waarin de rechten van de kleine lan den geëerbiedigd zullen worden, eet wereld van openhartige meningsuiting, waarin verdraagzaamheid gepredikt wordt en die geheel toegewijd zal zijn aan de waardigheid van de mens." Honderden blanke vrouwen door negers misbruikt wandaden, die hij typerend noemde voor hetgeen zich na dc muiterij van de Kongolese weermacht in de provin cies Leopoldstad (vooral Thysstad en Matadi), Kasai en Evenaard heeft af gespeeld. Minister Merchiers onder streepte, dat de wandaden jegens de Europese vrouwen werden bedreven in de aanwezigheid van hun echtgenoten en kinderen, die dikwijls onder bedrei ging met vuurwapens moesten toe.zien. Talrijk zijn ook de gevallen, dat Euro pese mannen en vróuwen aan touwen gebonden werden voortgesleept. Veel Europese vrouwen werden uren achter een door de muiters verkracht. Kinderen, die zich in dodelijke angst tegen aanranders van hun moeders y De Belgische minister van justitie, Merchiers, heeft donderdag in Brus sel meegedeeld, dat cr aan dc hand van getuigenverklaringen 230 geval len van verkrachting cn 291 gevallen van ernstige mishandeling in Kongo zijn vastgesteld. Deze wandaden zijn |SS. werden eesikge,. cn mishan door Kongolezen gepleegd jegens Eu-1 deid. Moeders offerden zich op om hun ropese mannen, vrouwen en kinderen tijdens de jongste onlusten. De cij fers zijn, naar dc minister meedeel de, geenszins volledig. De door de Belgische regering ingestelde com missie is nog slechts twaalf dagen aan het werk en nog lang niet alle slachtoffers en getuigen konden wor den gehoord. dochters De minister zei. dat nu reeds be kendheid wordt gegeven aan de tot dus- verzamelde gegevens, omdat „som mige Kongolese leiders er naar streven de tragische werkelijkheid van de fei- i_in voor het forum van de wereldopi- ie in twijfel te trekken". Het is alsof er een wachtwoord was gegeven om alles in het werk te stel len mannen en vrouwen zo diep moge lijk te krenken, er zorg voor dragend geen daden te bedrijven, waarvoor de daders later in de wereld als „moor denaars" zouden kunnen worden ge brandmerkt", zei hij, na erop gewezen te hebben dat het aantal doden als gevolg van de wandaden betrekkelijk gering lijkt. Wandaden Nog steeds doden in Hirosjima Van juli vorig jaar tot begin deze maand zijn veertig personen overleden aan gevolgen van de atoombom die in 1945 boven Hirosjima ontplofte. Het af gelopen jaar werden nog steeds 18. personen met stralingsziekten In de ziekenhuizen verpleegd. Van de veertig personen die zijn over leden stierven dertien aan een lever kwaal, elf aan leukemie, negen aan bloedarmoede en zeven aan verschil lende andere aandoeningen. Voor het eerst werd een geval van polyosteo- myeloma, tumor in het beenmerg ge constateerd. Zelfs zwangere lachtoffer", zei minister Merchiers, die voort gevallen noemde waarin ook de Kongolese bur gerbevolking zich aan wreedheden had schuldig gemaakt. Europese officieren en onder-officie- :n werden soms dagenlang zonder voedsel of water in cellen opgesloten. ..In ontelbare gevallen werden kinderen met de dood bedreigd om de moeder te dwingen geen verzet te bieden. „Meis jes van twaalf jaar en jonger werden het slachtoffer van de muiters. In an dere plaatsen moesten Europese vrou- ontkleed door de straten lopen, zij door de bevolking werden ver nederd. De commissie heeft voorts getuigen verklaringen, dat ook kloosterzusters het haar 8-jarig dochtertje te red den. Verscheidene mannen werden door de negersoldaten getatoueerd door een vertikale insniiding tussen de ogen. minister Merchiers, die voorts gevallen in een aantal gevallen de namen van de daders bekend zijn. „Als de rust en orde zullen zijn teruggekeerd, zal de Kongolese regering w orden gevraagd de daders te vervolgen". De door de commissie ie verzamelen gegevens, waarbij niet dc grootst mo gelijke zorgvuldigheid te werk wordt ge gaan. zullen voorts in een witboek aan de VN worden overhandigd. K rnis woord pnzzel Horizontaal: 1. gemeenschappelijk bouwland der markgenoten. 4. zitplaats de schouwburg. 9. werk van Ibsen, 11. gem. in Gelderl., 12. vogel. 16. baan voor balspel, 17. muzieknoot, 18. plotse ling. 21. slobkous (Vlaams). 22. voorzet sel, 23. aanleg, 25. oude lengtemaat, 27. cilindervormig voorwerp, 28. door on dervinding leren, 31. slap. 32. kloof, 34. jongensnaam, 35. landtong. Verticaal: 1. voegwoord ,2. wolvlok- jj, 3. uitbarstingsmond van een vuur spuwende berg, 5. vaarwel, 6. hoepel, 7. kolenemmer, 8. oude lengtemaat, 10. slede, 13. zijde. 14. kernspreuk, 15. ver dwenen (bargoens), 17. boom, 19. vlies, vel. 20. vrouw van Abraham, 21. gem. Limb., 24. soort pijnboom, 26. lol, 28. H-, 29. huisdieren. 30. ontkenning (spreektaal). 31. scheikundig element (afk.), 33. staatsbedrijf (afk.). Rapport van CNV-werkgroep Noordelijke provincies moeten gezamenlijk plan opstellen Cubaan Cova aan wonden overleden Andres Cova, leider van de revo lutionaire beweging van Fidel Castro in Venezuela, is gisteren gestorven aan verwondingen, die hij gisteren opliep toen door een politiepatrouille vijf schoten op hem werden gelost. Volgens de politie had de Cubaan, die in zijn huis werd ondervraagd over de recente onlusten in Caracas, verzet geboden. Tegen 4 jonge Amsterdammers 4 jaar geëist Vier jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest heeft de officier van justitie bij de rechtbank in 's-Her- togenbosch geëist tegen vier nog vrij jeugdige Amsterdammers: A. de B., A. K., G. W. en P. H. Up" fabriek een auto uit Amsterdam gekomen, voor zien van alle nodige werktuigen. Een maal in de fabriek, kwamen zy na enige moeite by de brandkast, waax-van zij de zijkant met een snijapparaat onder handen namen. Ze sneden er een gat van 120 bij 60 centimeter in, waarna de buit: 17.000 gulden in Nederlands geld en 25.000 Belgische franken, voor het grijpen lag. Er waren nog meer bankbiljetten in. doch deze waren door de snijder zodanig verbrand, dat ze waardeloos geworden belastende voorwerpen in het water wer den geworpen en de buit in vier gelijke parten verdeeld werd. De inbrekers namen daarvan een vlicgrctourtjc Ham burg waar ze op de Reeperbahn vrij vlug door het geld heen wareg. By de operatie met dc brandkast werd .in fout gemaakt, die de politie op hun spoor heeft gebracht. Toen de technicus, die het snywerk verrichtte, bang werd, dat hy zijn handen zou gaan branden, leende een van de anderen hem zyn handschoenen die hij over de zyne aan trok. De ander liet een vingerafdruk achter, die dc politie op het spoor van de inbrekers bracht. De jongelui pleeg den ook inbraken onder meer in Den Helder, Amsterdam, Lemmer en Huizen. Voor de rechtbank bekenden ze vlot. De verdedigers bepleitten clementie op grond van de moeilyke omstandigheden, waarin hun cliënten verkeerden. De rechtbank zal op 11 augustus uitspraak doen. (Van onze sociaal-economische redactie) Twee werkgroepen van het C.N.V., beide onder voorzitterschap van de heer P. Tjeerdsma, secretaris van het verbond, zijn gereed gekomen met rapporten over de werkgelegenheids- cn industrialisatievraagstukken in het Noorden van ons land en in het Deltagebied. De rapporten zijn eind juni aan; de verbondsraad aangeboden, maar moeten nog behandeld worden. Speciaal wat betreft de situatie in het Noorden van ons land, heeft de heer Tjeerdsma op de algemene vergadering van het C.N.V. deze week be toogd. dat er een gemeenschappelijk ontwikkelingsplan voor de vier noorde lijke provincies moet komen. De provincies zouden dit plan in samenwerking met de rijksoverheid kunnen opstellen. De huidige maatregelen ter bevordering van de industriali satie en structuur dragen een te incidenteel en verbrokkeld karakter. De mogelijkheden die het Noorden heeft op wetenschappelijk, sociaal-cultureel en recreatief terrein zijn groter dan men over het algemeen meent. Werkgelegenheid De werkgelegenheidssituatie in Neder land schetsend, merkte de heer Tjeerd sma op, dat er thans een geregistreerde arbeidsreserve is van 31.503 personen, hiervan zijn er werkzaam op aanvul lende werken 5.226, zodat er bij aftrek van dit aantal nog 26,277 werklozen over blijven. Bovendien zijn er nog 11.471 per sonen tewerkgesteld op sociale werk- voorzieningsobjecten, zodat het aantal geheel werklozen slechts ongeveer 15.000 bedraagt. Deze werklozen blijken hoofdzakelyk in de provincies Friesland, Groningen, Drente en N.O.-Overyssel te wonen en voorts in Zeeland en West-Brabant. Juist de twee probleemgebieden, waar aan de C.N.V.-werkgroepen een studie hebben gewijd. In deze gebieden bestaat al lang een tekort aan werkgelegenheid. Italiaanse arbeiders OPLOSSING VORIGE PUZZEL 1. h, 2. bot, 3. parel, 4. keten. 5. ge negen, 6. kanon, 7 massa, 8. kin, 9. a. Hortensia Advertentie op de boterham, ook nog de in dit verband wat vreemd aandoende tewerkstelling in ons land van Italiaanse arbeiders. Ter gerust stelling kon hy echter meedelen, dat dc regering hier niet handelt dan in over leg met de centrale werkgevers- en werknemersorganisaties. De betrokken bonden zyn uitvoerig Ingelicht. De re gering heeft thans besloten circa 2000 Italiaanse arbeiders aan te trekken. Er waren reeds 2400 aanvragen door het Nederlandse bedryfslcven ingediend. Wat betreft het aantal van 20.000 Ita lianen, dat al eerder is genoemd, gaf de C.N.V.-secretaris de volgende toe lichting. Begin 1960 vormde de Euro pese Commissie te Brussel een werk groep, welke tot taak kreeg de conjunc turele aspecten van de arbeidsmarkt in de zes E.E.G.-landen te bestuderen. In april j.l. bracht de werkgroep rap port uit en constateerde een tekort aan werkkrachten in Duitsland en Neder land. In Nederland werd het tekort ge schat op 20.000 arbeiders. Dit aantal is niet zo vreemd, indien men weet, dat er op het ogenblik 66.000 openstaande aanvragen zijn en er elk jaar ongeveer 40.000 arbeidsplaatsen vervuld De Nederlandse regering voert in deze zaak echter een voorzichtig beleid. De werkgelegenheid is voor de vakbewe ging een byzondcr gevoelige zaak. De vakbeweging wenst er by betrokken te worden, indien de Europese Commissie zou willen overgaan tot uitvoering van haar opvattingen. lekkerder, gezonder... Op de boterham.TT1 heerlijk en voordelig J Grote pot 1,45 Middelpot 0,93 'met handige echroefslultinff IIUtMMUlIHHHIIIMIM*; J

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5