Jlieuiue pütódjc (faurant Hammarskjöld Kongo 5 jaar VN- biedt hulp aan 18 Acht personen verongelukt Hogere belastingaftrek voor de gehuwde vrouw Kennedy zal Nixon voor t.v. ontmoeten Vr ouw en kind dood gevonden Oostduitse aanval op dr. Globke Studenten vastgehouden in Moskous hotel Slag om Engeland was bedrog 91 196) 14 VRIJDAG 29 JULI 1960 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie. Redactie. Abonnementen- Advertentie-afdeling Tel. 31441. Eenenveertigste jaargang no. 11931 Directie; F. DIEMEK Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMEK CHRISTELIJKE ATION AAL DAGBLAD „Staatvastfcii is abtblmn mgn hert ia te gfyeaspatt" Wie is CABOT LODGE Zie pagina 5 VIERDAAGSE naar finish Zie pagina 7 Parijse MODE Zie pagina T Delegatie uit Katanga naar New York DAG HAMMARSKJÖLD, de secretaris-generaal van de Verenigde Na ties, heeft de Kongolese regering een plan voorgelegd dat voorziet in de aanwezigheid van V.N.-functionarissen in het land gedurende vijf jaar. Zij zouden Kongo moeten helpen bij de economische, bestuurlijke en mili taire opbouw. Dit wordt van diplomatieke zijde in de Kongolese hoofdstad Leopoldstad vernomen, nadat Hammarskjöld daar besprekingen had ge voerd met leden van de regering. De secretaris-generaal is gisteren enthousiast in Kongo ontvangen. apparaat ter vervanging van de V.N.- vertegenwoordigers zal wellicht de meeste tijd kosten. De opleiding van ambtenaren, officieren, artsen, advo caten en geschoolde krachten op an der gebied lijkt binnen vijf jaar niet mogelijk. Sommigen menen dat hier voor een periode van tien tot vijftien jaar nodig zal zijn. Hammarskjöld heeft gisteren vijf kwartier met president Kasavoeboe en andere regeringsleden geconfereerd. Na afloop verklaarde Kasavoeboe dat de Kongolese regering haar beslissingen over de kwestie-Katanga heeft geno men. Hij wilde echter niet zeggen hoe deze luiden. Kasavoeboe zei optimistisch te zijn over de situatie met betrekking tot Katanga. De besprekingen werden ook bijgewoond door het hoofd van de V.N.-troepen in Kongo, generaal von Hardnekkige geruchten willen dat Hammarskjöld zaterdag of zondag naar Elizabethstad zal gaan om met premier Tsjombe en zijn afgescheiden regering besprekingen te voeren over weder- aansluiting bij Kongo. De Kongolese minister van voorlichting Kasjamoera wist reeds met zekerheid te vertellen dat Hammarskjöld naar Katanga zou gaan, maar deze verklaring werd later weer ingetrokken. Officiële \2ir kringen hullen zich in stilzwijgen. Tsjombe Intussen heeft premier Tsjombe bekend gemaakt dat een delegatie van zijn regering via Brussel naar New York zal gaan om de V.N. in te lichten over Katanga's onafhanke lijkheid. Gisteren richtte Tsjombe een scherpe waarschuwing tot de op positie in het parlement om geen ver zet aan te moedigen tegen de autori teiten, daar dit als ondermijnende en misdadige activiteit streng zal wor den gestraft. Tsjombe schijnt vertoornd over het weglopen van de oppositie uit de eerste vergadering van het parlement. Dit is slechts bedoeld om de troepen van de VN. gelegenheid te geven Katanga bin nen te trekken, aldus Tsjombe, die eraan toevoegde, dat de stamhoofden uit Mwamba's oppositionele partij sympa thiseerden met de regering, zodat alleen de aanhangers van Loemoemba Mwam- ba zouden steunen. Het Belgische ministerie van defensie heeft gisteren bekendgemaakt dat Bel gische para-eenheden dinsdag naar Ka- songo in de provincie Kivoe zijn ge zonden, omdat muitende troepen zich van het vliegveld en het spoorweg station hadden meester gemaakt en Europese vluchtelingen beletten, te ver trekken. De V.N. zullen het gisteren aangeko- Nog écn week (Advertentie) OPRUIMING Moderne traploper :m breed 14.90 BULTHUIS I BOTERMARKT 23 m Raadsbesluit van R'dam vernietigd Overal moet hard gewerkt worden De Kroon heeft als strijdig met het algemeen belang vernietigd het besluit van de raad van Rotterdam van 22 januari 1960 tot het verlenen van een gratificatie aan het daarvoor in aanmer king komend personeel der gemeente De Kroon acht dit raadsbesluit een door kruising van het algemeen salaris- er loonbeleid en met name een verstoring van de onderlinge verhoudingen in d bezoldiging van het overheidspersoneel. De Kroon heeft nog overwogen, dat als motief voor deze gratificatie niet kan worden aanvaard een tengevolge de schaarste aan arbeidskrachten i da?» nodmale krachtsinspanning van personeel van genoemde gemeente de gehele linie, omdat ook bij andere overheidsdiensten en in de particuliere sector een bijzondere krachtsinspanning van het beschikbare personeel wegens d* thans heersende personeelsschaarste eei veelvulidg voorkomend verschijnsel is. Gilson heeft verklaard niet te kunnen aanvaarden dat Belgische troepen zon- neer de plaats ruimen voor V.N.- eenheden. Uit talrijke plaatsen bereiken nog steeds verzoeken om hulp. aldus Gilson. en in verafgelegen plaatsen zul len zeker nog Europeanen op ons wach- Premier Loemoemba vertrekt van daag voor twee dagen naar Canada. Gisteren verklaarde hij op een pers conferentie een telegram van zijn minister van justitie te hebben ont vangen, waarin deze dringend ver zocht Amerikaanse of andere troepen naar Kongo te zenden „om de toe stand te redden". Loemoemba zou het verzoek aan de VN hebben door gegeven. De Kongolezen achten het onbegrijpelijk dat de V.N.-troepen wel de muiters ontwapenen, maar niet de Belgische militairen. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft laten doorscheme ren dat de V.S., ondanks een speciaal verzoek van Loemoemba. niet aan Bel gië zullen vragen zijn troepen terug te trekken. Al wat de V.S. doen ten aan zien van Kongo loopt via de V.N., zei de woordvoerder van het State Depart- Een Belgisch jachtvliegtuig dat enige tijd geleden in de omge ving van Thysstad door Kongo lese muiters werd neergehaald, is nu een dankbaar object voer souvenir jagers Op de rijksweg Breda—Tilburg is gisteren onder Molenschot een auto tegen een boom gereden. De 25-jarige Tilburger A. C. Timmermans en zijn 21-jarige verloofde, mejuffrouw P. J- Willemse uit Breda, kwamen hierbij om het leven. De 17-jarige mejuf frouw J. Willemse werd zeer ernstig gewond. 0 Op de Veurseweg in Voorschoten is gisteren een auto tegen twee bomen ge reden en daarna op de trambaan terecht gekomen. De 43-jarige bestuurder L. van Tol uit Schiedam, overleed aan zijn ver wondingen. 0 In Dordrecht kwam gistermorgen de 63-jarige bromfietser J. Witteveen op de hoek Jacob Marisstraab—Brouwersdijk onder een auto. Later op de dag over. 0 In Vlaardingen is gisteren de 17-jarige Roterdamse werkstudent H. C. G. de Koning door het glazen dak van een loods der Eerste Nederlandse coöpera tieve kunstmestfabriek Vlaardingen ge vallen. Hij kwam dertien meter lager op een betonnen vloer terecht. Hij was op slag dood. 0 In het kanaal Wessen—Nederweert, onder de gemeente Thorn, is het stoffe lijk overschot gevonden van de 33-jarige tegelzetter L. J. Kirkels uit Maarheeze. die zondag met zijn auto te water moet zijn geraakt. De wagen is nog niet gevon- 0 De 20-jarige A. van Dinter uit Arn hem, knecht op het motorschip Beaume, is in Roermond te water geraakt en ver dronken. 0 Vanmorgen is de 78-jarige scheeprrfa- ker F. Kroon, bij het schutten in de sluis aan de Aardamseweg in Ter Aar te wa ter geraakt en verdronken. Hij was op weg naar huis met een boot, die hij van de kant af door de sluis trachtte te loodsen. Hierbij viel hij in het water. De Indonesische minister van buiten landse zaken Subrandio. heeft volgens Ass. Press verklaard dat Indonesië be reid is troepen naar de Kongo te zenden ter versterking van de legermacht der Verenigde Naties. Het probleem van de afval olie, welke grote wateropper vlakten bevuilt en jaarlijks duizenden vogels ten dode doemt, schijt opgelost te zijn door de uitvinding van een in Denemarken wonende voorma lige Duitser, Eberhard Potratz. Hij stelde een substantie samen, oilsink genaamd, die zich met de drijvende olie vermengt. Het mengsel zinkt. In Engeland zijn al proeven met oilsink genomen welke volkomen slaagden. Op de foto ziet men hoe een dikke wolk oilsink uit een vliegtuigje op een verontreinigde rivier stroomt. VERBETERING ONTWERPEN-HOFSTRA De (Van onze parlementsredactie.) minister en de staatssecretaris van financiën, prof. dr. J. Zijlstra en dr. W. H. van den Berge, hebben bij de Tweede Kamer nota's van wijziging ingediend op de wetsontwerpen tot structurele herziening van de inkomsten-, vermogens- en loonbelasting, die minister Hofstra in 1958 even voor zijn aftreden aan de Kamer voorlegde. Tevens hebben zij inge diend een wetsontwerp op de vennootschapsbelasting en een wetsontwerp op de dividendbelasting. Voor de vennootschapsbelasting wordt de invoering van een gedifferentieerd tarief voorgesteld en voor de dividendbelasting een verhoging van het tarief. De bewindslieden van financiën kondigen voorts de afschaffing van de commissarissen- belasting aan. Deze bezettingsmaatregel zal worden vervangen door een regeling (opgenomen in het wetsontwerp inzake de vennootschapsbelasting), die aansluit by het vóór 1940 in ons land geldende systeem. menen, dat het bedrag van f 200 waar beneden de kosten van de opleiding of studie voor een beroep niet voor aftrek in aanmerking kunnen komen, voc kleinere inkomens (vooral van jeugdige personen) een te hoge grens is. Daarom stellen zij voor dit maximum te verl; gen tot f 120. 3 De bestaande minimumgrens voor d investeringsaftrek (f 3000) zal worden verlaagd tot f 2000. De minister e staatssecretaris hebben daarmee spe ciaal het oog op de kleinere midden standsondernemingen, waarin een jaar bedrag van f 3000 voor investeringen in bedrijfsmiddelen dikwijls niet wordt bereikt. De investeringsaftrek zal voorts eveneens gelden voor tijdelijke grond verbeteringen waarop de ondernemer pleegt af te schrijven (drainagesysteem, bouw van kademuren e.d.). bij de wetsontwerpen gevoegde ning wijzen de minister en de staatssecre- nota over de algemene belastingherzie- taris erop, dat de ontwerpen geen ver andering zullen brengen in de totale hoogte van de belastingdruk en dus in het algemeen ook geen herziening van de .belastingtarieven bevatten, hoewel de budgettaire gevolgen ervan niet te ver waarlozen zijn. De bedoeling is slechts te komen tot een structurele verbetering de belastingwetgeving. De vraag of n hoeverre voor de komende jaren verlaging van de belastingdruk kan plaats hebben (met name in de sfeer der direkte belastingen), zal binnenkort moe ten worden beantwoord. Wanneer de beide Kamers der Staten- Generaal de nu gewijzigde wetsontwerpen minister Hofstra en de nieu stellen inzake vennootsehaps- en divi dendbelasting zullen hebben aanvaard, dan zal daarmee de herziening van dc belastingwetgeving voor wat betreft de belastingen naar inkomen, wins mogen, zijn voltooid. In het algemeen kunnen minister Zijlstra en staatssecre- Van den Berge zich wel met de in houd van minister Hofstra's ontwerpen op de inkomsten-, vermogens- en loonbe lasting verenigen. Voorzover zij met hun ambtsvoorganger van mening verschillen hebben zij in de ontwerpen wijzigingen aangebracht. Dat zijn o.m. de volgende Voor de werkende gehuwde vrouw wordt een inkomensaftrek ingevoerd bedrag van f 4,50 per werkdag met een maximum van f 1000 per jaar. Minister Hofstra had resp. f 3 en f 614 voorgesteld. Verder hebben minister Zijlstra en staatssecretaris Van den Berge de aanvankelijk voor de aftrek gestelde eis van beroepsarbeid gedu rende tenminste 4 uur per dag terug gebracht tot VA uur. Ook stellen zij nu voor de gehuwde vrouw, indien zij in een kalenderweek in totaal tenminste 18 uur beroepsarbeid heeft verricht, een aftrek voor 6 dagen te verlenen. Met het voorstel van minister Hofstra om studiekosten boven een bepaald minimum op het inkomen in mindering te brengen, kunnen prof. Zijlstra en dr. Van den Berge zich verenigen. Maar zij SENATOR KENNEDY, de democratische kandidaat voor het Amerikaan se presidentschap, heeft gisteren een uitnodiging aanvaard o-m zijn republikeinse tegenstander Richard Nixon voor de televisiecamera's te ontmoeten en met hem over de Amerikaanse politiek te debatteren. De National broadcasting company (N.B.C.) heeft de twee politici gevraagd aan een serie van acht uitzendingen te werken. Kennedy heeft dit gisteren meegedeeld op zijn vakantieverblijf Massachusetts. Hij wenste Nixon geluk met. zijn benoeming en verklaarde dat de democraten in de herfst een verwoede strijd zullen voeren. Vice-president Nixon, is onmiddellijk na zijn verkiezing tot republikeins kandidaat zijn campagne begonnen. Hij hield giste ren reeds enige toespraken. Gisteravond verklaarde hij in een rede voor de par tijconventie dat de presidentsverkiezing in november naar zijn mening beslissend kan zijn voor de toekomst van de be- nieuwe president moet krachtig zijn, krachtig in beginselen, maar nooit oor logszuchtig, aldus Nixon. Hij mag er nooit enige twijfel over laten bestaan dat de Amerikanen nooit zullen toelaten dat op Cuba, in Berlijn of waar ook met wordt gesold. vice-president besprak verschillen de wereldproblemen. Het meeste succes oogste hij met de opmerking: „De heer Chroesjtsjef heeft gezegd dat onze klein kinderen communist zullen zijn. Laten (Advertentie.) GOED NIEUWS Voor a.s. televisiekijkers kan ieder jaar in de overgangstijd, als nieuwe typen toestellen op de markt verschijnen, bij zondere aanbiedingen gedaan worden. Het gaat de fabrieken erom, om de nog aanwezige voorraden tegen sterk ver laagde prijzen te ruimen. Deze voorraden zijn uiteraard beperkt en snel uitverkocht. Het is daarom zaak er spoedig bij te zijn. Van Grundig o.a type 153 53 cm naturel noten van f960 voor f 745 353 automatisch, naturel, van f 1060 vo f818; 453 volautomatisch van f1198 vo f 868; 553 staand model in teak van f 1317 voor f898. Edly-Radio Service TELEFOON 33975 MORSSTRAAT 20 LEIDEN wij hem zeggen dat zijn kleinkinderen vrij zullen zijn". Nixon heeft tegenover de conventie zijn grote tevredenheid uitgesproken over het feit dat zij Henry Cabot Lodge heeft aan gewezen als de kandidaat voor het vice- presidentsehap. Kennedy had op zijn pers conferentie gezegd, dat de benoeming van deze ervaren diplomaat de strijd voor de democraten extra zwaar zou maken. De zedenpolitie te Rotterdam heeft een 41-jarige man in het westen van de stad voorlopig in bewaring gesteld. Zij heeft dit gedaan, omdat een onderzoek wordt ingesteld naar de omstandigheden waar onder zijn 39-jarige vrouw en haar pas geboren kind om het leven zijn gekomen. In hun woning heeft de politie gister avond de moeder en het kind dood aan getroffen. De Tilburgse wethouder ir. J. F. L. Krugers (soc.) heeft te kennen gegeven van plan te zijn het wethouderschap en eventueel het raadlidmaatschap neer te leggen. De reden hiertoe is de herhaalde kritiek op het beleid van deze wethou der, zowel in als buiten de gemeente- Rechterhand van Adenauer zou nazi zijn geweest (Van onze correspondent.) Bonn, vrijdagochtend rentie in Oost-Berlijn zijn de Oostduitse communisten gisteren ge komen met „onthullingen" over de secretaris-generaal op de bondskan- selarij, dr. Hans Globke, een van de naaste medewerkers (sinds 1949) van bondskanselier Adenauer. Het was in officiële kringen in Bonn bekend, dat deze campagne op handen was. Naar analogie van de affaire-Ober- Ia nder wordt door de Oostduitse com munisten die zelf enige honderden ex-nazi's in partij en staatsdienst hebben dr. Globke zijn vermeende „nazi-ver leden" aangewreven. Op de persconfe rentie werd dr. Globke er van beschul digd „misdaden tegen de mensheid" te hebben begaan Dr. Globke stond, tezamen met de minis- :er van verkeer Seebohm en de minister van binnenlandse zaken dr. Schroder al enige tijd op de lijst van hoge Westduitse functionarissen, die de Oostduitsers met behulp van „Genossen" in Polen en Tsjechoslowakije de woebtijn in willen sturen, nadat het hun was gelukt om de minister voor vluchtelingenzaken, prof. Oberlander, met de mede door de Neder lander Joop Zwart berucht geworden „Lemberg-affaire" tot ontslagneming t« dwingen. Geen nazi Vanwege prof. Oberlanders onmisken bare nazi-verleden heeft de Westduitse regering niet te zijnen gunste geïnterve nieerd. In verband met de beschuldigin gen tegen dr. Globke is de bondsregering evenwel niet van plan werkeloos toe te zien, dat de naam van de staatssecretaris wordt besmeurd. Wat de Oostduitse com munisten hem als „nazi-verleden" toe schrijven is het feit, dat hy een juridisch commentaar heeft geschreven op dc Neu- venbergse jodenwetten. Dr. Globke, die nooit lid is geweest van de N.SD.A-P., heeft daarmee willen trachten voor de joden een nog zo gun- studenten drie Amerikanen, een Engelsman en een Westduitser vier uur in een Moskous hotel vastgehouden nadat zij hadden ge probeerd exemplaren van het in de RUSSISCHE KIJK OP WERELDOORLOG: tot TITERINNERT u zich dc slag om Engeland in de ramp zalige zomer en herfst van 1940? Herinnert u zich dc lof. die Churchill heeft toegezwaaid aan „de weinigen" die, naar de meesten van ons geloofden, de wereld van slaverny onder de nazi's hadden gered? Wel. volgens de nieuwe en officiële Sowjetgeschiedcnis van dc Tweede Wereldoorlog was dat allemaal bedrog. Die hele slag was niets an ders dan een met zorg gepro duceerd rookgordijn om de voorbereidingen van Hitler voor zyn opmars tegen Rus land te verbergen Dat is tenminste de voor stelling van zaken, die wordt gegeven ln het eerste deel van dc „geschiedenis van dc grote patriottische oorlog van dc Sowjetunle 19401945". In dit boek wordt beweerd, dat dc aanval van dc Luf- waffc op Engeland 'n „schyn- aanval" was om de indruk te wekken, dat Engeland het voornaamste doel was. „Duitse generaals erkennen thans algemeen, dat al deze voorbereidingen alleen werden getroffen om de veldtochten tegen het Oosten te camoufle ren", aldus het werk. waarin verder wordt beweerd, dat zelfs Churchill heeft toegege ven. dat de voortzetting van de Duitse oorlog tegen Enge land een „noodzakelijke en bruikbare camouflage voor dc samentrekking van de strijd krachten tegen Rusland" was In een recensie van gene- raal-majoor N. Poekhovsky ln dc Prawda wordt opgemerkt, dat de bewering dat de Twee de Wereldoorlog van dc aan vang af een bevrijdingsoorlog en een antifascistische oorlog is geweest, in dit boek wordt weerlegd en dat erin wordt bewezen, dat het tot aan de Duitse aanval op de Sowjet- unic een imperialistische oor log is geweest. In het eerste deel van de Russische geschiedschrijving over de Tweede Wereldoorlog wordt voorts de beschuldiging geuit, dat sir Winston Chur chill en president Inonoe van Turkije gedurende de oorlog hebben gecomplotteerd om de olievelden van Bakoe te bom barderen en daardoor een hongersnood in Rusland te veroorzaken. Churchill wilde Turkije anti- Russisch maken. Beweerd wordt, dat Churchill en Ino noe in januari 1911 toen Rusland en nazi-Duitsland nog verbonden waren door hun verdrag telegrammen heb ben gewisseld over een plan om in Turkije bases voor Britse bommenwerpers in te richten, die de olievelden van Bakoe zouden kunnen ver- Hicraan voegen de Russi sche geschiedschrijvers toe: „Het was de Britse politiek, een Balkanfront tegen Rus land in het leven te roepen''. Dc Russen hebben 15 jaar nodig gehad om hun kyk op de Tweede Wereldoorlog te bock te stellen. Het eerste deel vliegt weg tegen de prijs van 30 roebel- Russische taal gestelde blad „Ame rika" te verspreiden. Een der studenten slaagde erin te ont snappen en stelde de Amerikaanse am bassade op de hoogte. Een lid van de sbaf begaf zich onmiddellijk naar het hotel om vrijlating van de studenten te verkrijgen. „Amerika" is een blad van het Ame rikaanse ministerie van buitenlandse zaken dat krachtens een Amerikaans- Russische overeenkomst in een oplage van 50.000 exemplaren in de Sowjetunie wordt verspreid. Ook op de Amerikaanse ambassade zijn, ten behoeve van bezoe kers, nummers voorhanden. De studenten verspreidden het blad vanluit hun auto die zij voor het hotel hadden geparkeerd. Spoedig verzamelde zich een menigte om de auto, hetgeen de aandacht trok van een politieman diie de studenten naar het hotel bracht. Zij heb ben thans opdracht gekregen het land zo spoedig mogelijk te verlaten. Ook gedurende het weekeinde werden zes Amerikanen enige tijd vastgehouden wegéns verspreiding van „Amerika". Cubaan Cova aan wonden overleden Andres Cova, leider van de revolutio naire beweging van Fidel Castro in Vene zuela, is gisteren gestorven aan de ver wondingen, die hij opliep toen door een politiepatrouille vijf schoten op hem wer den gelost. Volgens de politie had de Cu baan, die in zijn huis werd ondervraagd stig mogelijke interpretatie van de wet*- clausules te geven. Het „Reichsgericht" der nazi's heeft dit toen het er achter kwam dan ook zo gauw mogelijk voor onbruikbaar verklaard en ingetrokken. Vele in leven gebleven joden hebben na de oorlog verklaard, dat zij met dr. Glob- kes commentaar zeer veel voor hun ge loofsgenoten hebben kunnen doen. Men wees er gisteren in officiële krin gen in Bonn op, dat toen dr. Adenauer in 1949 dr. Globke benoemde de (joodse) Amerikaanse plaatsvervangende Hoge Commissaris in Duitsland, Riddleberger, tegen dr. Globke geen bezwaren had- Men wees voorts op een brief, die de toen malige bisschop van Berlijn, Konrad kardinaal von Preysing, op 16 januari 1946 heeft geschreven, waarin de kardi naal o.m. zeide: „Dr. Globke heeft steeds zijn best gedaan om gewelddaden van de nazi's te verhinderen, voor zover hem dat ln zijn ambt mogelijk was. Hij lichtte het episcopaat in over plannen e* besluiten van het rijksministerie van binnenlandse zaken, gaf inzage van streng geheime wetsontwerpen en leverde op deze wijze materiaal voor protesten en dreigemen- Ten behoeve van de hulp aan ver volgde joden heeft dr. Globke de waardevolste diensten bewezen, waar bij hy telkenmale leven en vrijheid op het spel zette- Het is in de eerste plaats aan z(jn moedige samenwer king met het Berlynse ordinariaat te danken, dat twee wetsontwerpen tot scheiding van „rassische Mischehen" door dc dreigende houding van het Duitse episcopaat nimmer tot wet werden verheven- Aangezien deze (ondergrondse) arbeid geheim moest blijven, is onbekend gebleven wat de joden in Duitsland aan dr. Globke te danken hebben." Enkele opklaringen •rwacht tot zaterdagavond Enkele opklaringen en op de meeste plaatsen droog weer. Matige tot zwakke wind uit zuidelijke richtin gen. Iels hogere temperatu ren. (Opgemaakt om 11.15 ZON EN MAAN Zaterdag 30 juli: Zon op 4.58, onder 20.34; Maan op 12.16, onder 23.51; 31 juli Strandvericachting Morgen enkele zonnige perioden met plaatselijk een bui. Nog onbestendig en te koel strandweer met een vrij krach tige westelijke wind. Temperatuur over dag 18 a 19 graden, zeewater 18 graden. Vooruitzichten: juli blijft tot dc laat ste dag te koel en wisselvallig strand weer brengen. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur Helsinki Stock h Oslo Kopenh Luxemb Parijs

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1