Gevacolor Op en top 1925 in Parijs Unilever hoopt werk in Kongo voort te zetten Ct. Uitvoeriger toelichting ivas beter geweest Vader van de meetkunde Pleidooi voor omvorming staatsmijnen tot N.V. 5 NIEUWE ROTTERDAMSE COURANT noemt het beslui bij de Europese tandig omdat 1 lardlg besluit. On' de i t» illusie is aac Engeland een volkomen zelf standige politiek kan voeren. Betreurenswaardig is dit besluit omdat daarmee de splitsing van West-Europa in twee economische blokken bestendigd wordt. In het midden latende of deze split sing op den duur op een politieke splitsing zal uitlopen de Engelsen hebben in bet verleden voor deze consequenties gewaar schuwd kunnen wy in ieder geval consta teren, dat zü er niet toe zal bijdragen de kracht van het gehele vrije Europa te ver groten. Nog bedenkelijker misschien is bet, dat deze beslissing zich onvermijdelijkerwijs zal voortzetten dn Afrika, een continent dat nog minder met dit soort rivaliteit gediend is dan het politiek en economisch stabielere Europa. Wat de economische gevolgen van dit besluit voor Nederland betreft heeft de N.R.C. vertrouwen in het aanpassingsvermogen van de Neder landse economie. T.a.v. de politieke consequenties merkt het blad op: Ernstiger achten wjj de politieke gevol- gen voor Nederland. En dan nemen wij bet j woord „politiële" in de ruimst denkbare I zin. Nederland zit, politiek gezien, in het verkeerde gezelschap. Nederlands geestes- j merk, zoals dit in de geschiedenis gevormd is, doet ons, in ons denken en handelen, veelal staan by de Denen, Noren, de Zwe den en de Engelsen dan brf die volken wier blik steeds voornamelijk op het con tinent gericht is geweest. En met die vol ken zitten wij nu in een gemeenschap, een gemeenschap die niet door haar schuld I alleen dreigt afgezonderd te raken van de rest van Europa. Het is een illusie te menen, dat Neder land zich uit die gemeenschap zou kunnen los maken. Dat zouden wij, zelfs indien dit mogeljjk zou zijn, allerminst willen beplei ten. Maar misschien is het geen illusie te menen dat Nederland in die gemeenschap bij uitstek de factor kan zijn die de ge meenschap behoedt voor isolationisme, po litiek of economisch, opgedrongen of zelf gewild. Indien dit geen illusie is, dan zal Nederland allereerst teneinde die moge- lijkheid werkelijkheid te doen zijn zich bewust moeten worden van wat zijn natio- nale plaats en taaie is, en vervolgens de mo- i gelijkheden die het verdrag inzake de j E.E.G. nog open laat voor'het voeren van een nationale politiek, ten volle moeten i uitbuiten. Niet ter meerdere glorie van de j eigen natie, maar tenville van een Euro- pees Europa. De bevolking van Mexico is in de afgelopen tien jaar met bijna 35 procent gestegen tot 34.5 miljoen zielen. Het I federale district waar de hoofdstad Mexico stad is gelegen, telt 4.800.000 in- i woners. De belangen in Kongo van Uni lever n.v. te Rotterdam en Uni- lever limited te Londen bestaan totalc vermogen Bedrijven hebben schade opgelopen uit handelsbedrijven voor geïm porteerde artikelen en exportpro- dukten, plantages, twee veefokke rijen, een zeepfabriek alsmede een olie- en margarinefabriek, aldus een mededeling van Unilever n.v. Twee maanden voor dodelijke aanrijding De rechtbank te Utrecht veroordeelde gisteren de 21-jarige student J. H. S. B. te Rhenen, wegens het veroorzaken van een aanrijding met dodelijke afloop tot twee maanden hechtenis met drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Op de vroege ochtend van 14 april reed S. B. in een personenauto over rijksweg 25 in de richting Utrecht. In een vrij scherpe bocht onder de ge meente Amerongen, raakte hij met zijn wagen, die een snelheid had van bijna 90 kilometer, plotseling op de linkerrij baan. Voor het tot hem doordrong wat er gebeurde botste hij op een tegenlig ger, welke over de kop sloeg en in de berm van de weg belandde. Een der inzittenden, de heer De Hertog uit Leer- sum, kwam tengevolge van deze aan rijding om het leven. De tweede inzittende moest zwaar ge wond in een ziekenhuis worden opgeno men. Het onderzoek wees uit, dat de verdachte de nacht tevoren een aantal glazen bier op de studentensociëteit te Wageningen had gedronken en niet naar :d was geweest. De officier van justitie had tegen B. ;n maand hechtenis en twee jaar ont zegging van de rijbevoegdheid geëist. maatschappijen, doch de winsten de Kongolese bedrijven maken van haar totale winsten een geringer per centage uit. Bij het begin der tegenwoordige moeilijkheden had Unilever in Kongo ongeveer 550 Europeanen van verschil lende nationaliteiten in haar dienst. Hun vrouwen en kinderen zijn uit Kongo vertrokken met uitzondering van enke- I ien, die er de voorkeur aan gaven te blijven. Uit enkele plaatsen, waar de ongeregeldheden het ernstigst waren, hebben de Europese leden van het per soneel zich, naar gehoopt wordt tijde lijk, moeten terugtrekken op last van de plaatselijke autoriteiten. Voor zover thans bekend is, hebben de bedrijven van Unilever in Kongo enige materiële schade geleden, kenne lijk ten gevolge van de plundering van voorraden in enkele plaatsen. In ande re plaatsen konden filialen, die aanvan kelijk moesten worden gesloten, later worden heropend. Het is gebleken, dat een aantal afnemers aan wie op kre diet placht te worden geleverd ernstige verliezen heeft geleden. Behoudens een uitzondering gaat het werk op alle plan tages zoveel mogelijk normaal voort. Waarschijnlijk zullen alle bedrijven van Unilever in Kongo te kampen krij gen met moeilijkheden bij hun afleve ringen cn de beide fabrieken die thans normaal werken met gebrek aan grond- de beide moeder- stollen. Unilever heeft alle hoop dat zij, wan neer de ongeregeldheden tot het verle den behoren, zal kunnen voortgaan met de uitvoering van haar ontwikkelings programma. Het stemt haar tot voldoe ning, dat al haar Europees personeel, waar mogelijk op zijn post is gebleven om het zijne bij te dragen tot de sta bilisatie van de toestand ter plaatse. Nikolai legt zijn ambt neer Het hoofd van de afdelingen buiten landse aangelegenheden van het Mos- kouse Patriarchaat der RussischOr thodoxe Kerk, metropoliet Nikolai, heeft om gezondheidsredenen zijn ambt neer gelegd. Hij was 68 jaar oud. Zijn op volger is zijn assistent en plaatsvervan ger bisschop Nikodim van Podolsk. Ministers over volkstelling Het zou aanbeveling hebben verdiend, in de toelichting, op de volkstellingformulieren uitdruk kelijk te vermelden, dat de gege vens mede zouden worden ge bruikt voor de bevolkingsregisters KLEURENFOTO'S vergroot formaat 9x9 cm. 9x13 cm. 1.6©" Jz&o 85 ct. 90 ct. Gevacolor rollilms 4x 6,5 cm. 6 x 6 en 6 x 9 cm. s&.QO 2.80 2 95 Gevacolor klolnboeldfllms 20 opnamen 36 opnamen 4>95 ^C\45 3.60 5.60 Ontwikkelen 3^46" I.80 duizendmaal mooier! van de gemeenten. Iedereen had zich dan kunnen realiseren, dat de volkstelling mede de toetsing van de bevolkingsregisters ten doel had. Dit heeft de minister van economi sche zaken, de heer De Pous, mede namens de heer Toxopeus, minister van binnenlandse zaken, geantwoord op schriftelijk vragen van de heer Scheps (PvdA), inzake het gebruik door ge meenten van door de volkstelling ver kregen gegevens. Uit het achterwege blijven van deze vermelding kan echter niet worden af geleid, dat de gemeenten, die de toet sing van bevolkingsregisters aan de volkstellingsgegevens uitvoeren, ver keerd zouden handelen. De bij de volkstelling verkregen ge gevens kunnen worden onderscheiden in gegevens, die ook in het bevolkings register voorkomen onder andere ge gevens omtrent naam en adres en gegevens, die niet in dat register voor komen. De gegevens van dc tweede groep worden slechts gebezigd voor statistische doeleinden, zodat zij niet in individuele vorm bekend kunnen wor- Voor de eerste groep gegevens ligt dit anders. De instelling van het bevol kingsregister beoogt ten behoeve van de overheidsdienst in het algemeen om trent de bevolking bepaalde individuele gegevens te verkrijgen. Deze gegevens kunnen dan ook aan overheidsdiensten, die deze voor hun taak behoeven, ter beschikking worden gesteld. Westen verwerpt Sowj et voor stel kernproeven De Sowjetunie heeft gisteren voor gesteld, dat de V.S., Engeland en Rusland elk driemaal per jaar in specteurs uit het buitenland zullen toelaten om een onderzoek in te stel len naar verdachte aardschokken, die het gevolg zouden kunnen zijn van heimelijke ondergrondse kernexplo- Het voorstel werd gedaan bij monde van Tsarapkin in de 234ste vergadering van de besprekingen inzake het verbie den van kernproeven. Het werd onmiddellijk als onaan vaardbaar verworpen door de leider de'r Amerikaanse onderhandelaars. Wads in zijn tegenwoordige vorm de Sowjetunie het recht geven, driemaal per jaar inspecties te houden in Enge land en driemaal in de Ver. Staten. De beide westelijke mogendheden z< den van de andere kant tezamen recht hebben op niet meer dan drie inspecties op Sowjetgrondgebied. Engeland en de V.S. zijn voorstan ders van ongeveer 20 inspecties per jaar. Zij achten een veel kleiner aantal jaarlijkse inspecties ter plaatse onvol doende om schending van een verdrag tot het verbieden van kernproeven te voorkomen. Bij het indienen van zijn voorstel Tsarapkin, dat 20 inspecties per jaar „veel te veel", „onrealistisch" en aanvaardbaar" voor de Sowjetunie den zijn en slechts spionage CNV-studie over vakbeweging en politiek In zijn besloten huishoudelijke ver gadering besloot de algemene ver gadering van het C.N.V. een onder zoek in te stellen naar de wijze, waarop het propaganda-apparaat nog verbeterd zou kunnen worden. Studie zal ook gemaakt worden van de vraag of het wenselijk is dat be stuursleden van het C.N.V. tevens deel van het parlement uitmaken, cn zo ja, in welke omvang. Tevens zal daarbij het gehele vraagstuk de verhouding vakbeweging en po litiek aan de orde worden gesteld. Nadere bezinning zal er ook plaats hebben op de wenselijkheid nauwere contacten te zoeken met andere vormen christelijke activiteit, zoals de chris telijke dagbladpers en de christelijke radio. Tenslotte kwam men een agntal wij zigingen van de statuten overeen. Voor taan zullen het verbondsbestuur, de verbondsraad of vier aangesloten orga nisaties de algemene vergadering bij een kunnen roepen. Zij is het hoogste orgaan van het verbond. In elk geval zal de algemene vergadering eenmaal in de drie jaren vergaderen ter behan deling van de verslagen en het gevoer de bestuursbeleid. 353) Euclidcs, de beroemde wis kundige die omstreeks 300 v. Chr. in Alexandrië leefde, was buitengewoon handig in het formuleren van be grippen. Door de exacte wijze waar op hij wiskundige eigenschappen in woorden wist uit te drukken, wordt hij „de vader van de meetkunde" genoemd. Hoewel de meeste school jongens hem eerder als een kwel geest, dan als een vader beschouwen. In ieder geval heeft bijna ieder kind nog dagelijks met zijn wetten te maken. De definitie die Euclides voor de cirkel gaf, zulen we hier niet weer geven; zij berustte op de gelijkheid der stralen, gerekend van het mid delpunt tot de omtrek. Dat is na tuurlijk volkomen juist cn in de praktijk houden we ons daar dan ook strikt aan, zodra wc met een passer of een touwtje een lyu om een punt cir- Uit die gelijkheid van de stralen moest de gelijkheid van de middellijnen volgen, want de middellijn is twee maal zo groot als de straal. Populair zou men het als volgt kunnen zeg gen: de cirkel is overal even dik. Ogenschijnlijk was daar niets tegen in te brengen. Leggen we een boek op twee ronde, gelüke. potloden, dan kunnen we dat gemakkelijk heen en weer rollen. Brengen we onder dit hoek een derde potlood, dan zal dit alleen meerollcn, als het overal de zelfde dikte heeft als de beide andere potloden. Is de doorsnede kleiner, dan rolt het niet mee; is dc door snede daarentegen groter, dan past het niet onder het boek. Is het pot lood zes- of achthoekig, dan rolt het helemaal niet, want een voorwerp met hoeken kèn niet gelijkmatig TOCH IS HET ZO! rollen, omdat de middellijn niet overal even lang is. Dat dacht men althans. Tot de wiskundige Reuleaux in 1875 ontdekte, dat er vele figuren mogelijk zijn die overal een gelijke middellijn hebben, maar een onge lijke straal bezitten. De eenvoudigste van deze figuren kan men zich den ken als een gelijkzijdige driehoek, waarvan de zijden zodanig worden" uitgebogen dat elk punt op dezelfde afstand van het tegenoverliggende hoekpunt komt te liggen. Bij elke oneven veelhoek is dit mogelijk, en volgens de tot die tijd heersende begrippen zouden dit dus allemaal cirkels moeten zijn. Cirkels met hoe ken, wel te verstaan. Want legt men een potlood met een doorsnede van zo'n uitgebogen ge lijkzijdige driehoek ouder het zoSuist genoemde boek, dan rolt het rustig met de ronde potloden dat de middellijn overal gelijk is. Zou men een wiel aldus construeren, dan werd het echter een fiasco, want het middelpunt bevindt zich bij lange na niet op gelijke afstand van de om trek. Een trein die met dergelijke wielen zou zijn uitgerust, zou afgrij selijk hobbelen. Ijlings is men derhalve terugge komen van de meer dan 2000 jaar oude opvatting, dat een gelijke straal ook een gelijke middellijn impli ceert. En sedert 1875 zijn cirkels met hoeken dan ook niet meer mogelijk, onidat men zich sedertdien uitslui tend heeft gehouden aan de definitie, waarbij de straal betrokken was. Laten we nu, om het moeilijk te maken, eens spreken over een dier dat geen vader heeft. (Van onze parlementsredactie) De christelijk-historische sena tor mr. G. Vixseboxse heeft er gisteren in de Eerste Kamer voor gepleit van de Staatsmijnen in Limburg een naamloze vennoot schap te maken. De heer Vixse boxse baseerde zijn pleidooi op de overweging, dat de huidige juridische vorm van dit staats- en openbaar nutsbedrijf niet meer past in de situatie van vandaag. Door de ontwikkeling van dc chemi sche produktic zijn de Staatsmijnen ver uitgegroeid boven het oorspronkelijke kolenwinningsbedrijf. Van een n.v.-vorm verwachtte de c.h. spreker veel voorde len. omdat het bedrijf daardoor meer armslag krijgt. Ook ir. H. Vos (soc.) w%s van me ning, dat dc huidige structuur van de Staatsmijnen door de ontwikkeling is achterhaald, maar aan de n.v.-vorm kleven volgens hem toch wel bepaalde nadelen. Het was de heer Vos overigens onverschilling welke juridisceh vorm het bedrijf op den duur zal krijgen, als er maar voldoende ruimte wordt gescha pen voor de expansie-mogelijkheden en als het algemeen belang maar wordt veilig gesteld. Minister De Pous (economische za ken) zei, dat de kwestie van de toekom stige rechtsvorm van de Staatsmijnen een langdurige studie vereist. Een be slissing op korte termijn is hierover dan ook niet te verwachten. De bewindsman beloofde aan alle, met name door de heer Vixseboxse naar voren gebrachte facetten aandacht te zullen schenken. Welp liet zich niet aaien Een welp van het circus Boltini heeft gisteren dc zes-jarige Eddie van Vel- zen uit Amsterdam onder de kin ver wond. Het jongetje wilde de welp bracht. Nadat het ventje in het zieken huis was behandeld, kon het naar huis terugkeren. Omstreeks elf uur probeerden de 16- jarige W. T. en de 24-jarige T. A. S. die bij Boltini in dienst zijn, de drie welpen van de ene kooi naar een ande re op het circusterrein over te brengen. Het transport verliep voorspoedig, tot dat Eddie van Velzen een poging deed een van „de lieve diertjes" te aaien. De vriendelijke belangstelling van het spelende jongetje \verd door de welp beloond met een fikse krab. De volgens de politie betrekkelijk ongevaarlijke welpen waren spoedig weer in het gareel gebracht. Figuur puzzel Horizontaal woorden invullen die be tekenen: 1. medeklinker, 2. platvis, 3. kleine drukletter, 4. ketting, 5. gunstig gezind, 6. stuk geschut. 7. groot aan tal. 8. deel van het gelaat. 9. klinker. Bij juiste oplossing leest men op de middelste verticale rij de naam van een bloem. Zachte, geurige baai-tabak, een uitgezochte melange a„ v re- van de fijnste Cu. overzeese tabakssoorten OPLOSSING VORlUC. PUZZLE Horizontaal: 1. moker, 5. nap. 7. Edom, 8. lus, 10. rel, 11. pil, 12. ho, 13. Ir, 14. bok, 15. sar, 16. pal, 17. vaag. 18 iris, 20 kaag, 21. aal, 22. maar, 24. An. 25. maal, 26. ma, 27. Velp, 28. pan, 29. tres, 30. bons. Verticaal: 1. meridiaan, 2. Oder, 3. kol, 4. Em, 5. nul, 6. as, 8. lik, 9. borg, 11. pol, 12. haag, 14. bas, 15. Saar, 16. pil. 17. vaal, 19. Ran, 20. kaap. 22. mals. 23. Hans. 25. mee, 26. Man, 27. Vr, 28. Po. Bij K.B. is met ingang van 16 aug. 1960 aan schout-bij-nacht-vlieger J. M. van Olm op zijn daartoe gedaan verzoek eervol ontslag uit de zeedienst verleend terzake van langdurige dienst, onder dankbetuiging voor de vele goede en langdurige diensten door hem den lande bewezen. De Amerikaanse minister van de fensie, Thomas Gates, heeft leiders van werkgevers- en werknemersorganisaties uitgenodigd vrijdag met hem te komen praten over vertragingen bij de uit voering van "het program voor de pro- duktie van intercontinentale raketten. Verrassingen van Jacques Heim (Van onze moderedactrice) TJIERRE CARDIN heeft met zijn col lectie het toch kritische publiek van pers en inkopers warm kunnen maken. Het voornaamste kenmerk is eenvoud en elegance. De japonnen zijn sober en welhaast zonder garnering. Pierre Balmain ontwierp voor zijn collectie 1960 deze cloche van bruin velours met een rand van nerz. Js er een garnering dan wordt die gevormd door festons, die bij de ja ponnen en mantels in het midden si«- en de tailleurs aan de zoom van de rok. Dit kon wel eens een rage worden in de confectie. Het nieuwste snufje van Cardin is de cache-misère: mantels die als ze open hangen een japon vormen met een los hangend pand. De linkerkant van de mantel is doorgeknipt tot aan de rechter zijnaad. We vermoeden, dat daar een sluiting verborgen is, maar konden dat in de snelheid waarmee de mannequins plegen langs te zweven niet ontdekken. Dc rechterkant van de mantel wordt gewoon er overheen dichtgeknoopt. Los geknoopt moet dit kledingstuk dan een japon verbeelden, waar een los pand aanhangt. Hiroho Het grootste succes van Cardin bij zijn nieuwe show was Hiroko, een beeldmooie jonge Japanse mannequin, die in haar vaderland lauweren voor de televisie geoogst schijnt te hebben. Ze is zo onwaarschijnlijk mooi en broos, dat men de adem inhoudt waar ze langs komt. Ze is onbetwist de grote stermannequin van dit seizoen in Parijs. Of zij er het volgend seizoen nog zal zijn is een vraagteken, want Hiroko spreekt geen woord Frans, al leen Japans. De tailleurs hebben in de regel geen kraag en korte jasjes, die vaag in hel middel aansloten. In de kleuren veel paars, grijs, roze en rood. Verder veel zwart en licht blauw, dat we in de andere collecties nog niet zagen. Jol ie madame madame trouw en vervalt bij het ont werpen nooit in uitersten. Zo heeft hij zijn mannequins geen „garconne kapsel" laten knippen. Ze droegen gewoon lang haar, dat zonder vulsels of krullen was opgestoken. Opvallend is. dat de mantel tjes van de tilleurs bij hem veel langer zijn. Ze reiken tot aan of zelfs ver op de heup. Voor een winterpak heel ple zierig. Deze tailleurs hebben ook een kraag met revers of een shawL Een enkele tailleur heeft een hoge officiers- Beeldig was een zwarte tailleur met heel lang jasje en een onzichtbare slui ting. Op de hoge col was een diamanten clips gestoken. Een ander mooi pak was van grijze tweed, waarbij mouwen en sommige tail leurs een brede gestrikte ceintuur van hetzelfde materiaal hebben. De mantels hebben dikwijls gorte bont kragen of een kleine koetsierspellerine. De rok heeft dikwijls een zijsplit. De japonnen sluiten aan de taille of blouse wat over. Ze hebben korte mou wen en geen enkele garnering. Balmain maakt een gematigd gebruik van knopen. De avondjaponnen zijn weer rijkgebor- duurd en reiken allen tot de grond. Zijn geliefkoosde kleuren zijn echte herfsttinten: bruin in vele variaties, paars, groen grijs en rood, terwijl zwart ook herhaaldelijk in de collectie voor- Jaques Ifeim OOK bij Jacques Helm weer tailleurs met lange jasjes, al stelt hij er andere tegenover, die juist een heel kort man teltje hebben, soms met een schootje van het tien centimeter onder een ceintuurtje uitkomend. De mantels zijn van voren recht en hebben een wijde rug. De ceintuur wordt PIERRE CARDIN Japonnen: festongarneringen. Mantels: cache misère, die ja pon en mantel combineert. Tailleurs: kraagloos met kort manteltje. Kleuren: paars, grijs, roze, lichtblauw, rood en zwart. PIERRE BALMAIN Tailleurs: lange manteltjes met kraag en revers of shawl, soms hoge officierskragen. Mantels: grote bontkragen of kleine pellerine. Japonnen: sluik zittend met korte mouwen en sober van lijn. JACQUES HEIM Tailleurs: lange jasjes of heel korte met een schootje. Mantels: recht van voren met wijde rug, combinaties met ja ponnen van hetzelfde maar lich tere materiaal. Combinaties: japon met broek. GUY LAROCHE Tailleurs: jasjes aan twee kan ten te dragen. Ruiten worden ge combineerd met effen stoffen, splitten in de rokken. Japonnen: veer garnering met stropdassen, die soms heel lang zijn. er achteloos omheen gestrikt. Mooi was de combinatie van mantel en japon van dezelfde stof en dessin, maar mantelstof en japonstof verschillen wel in dikte. Een vreemde sensatie brengt Heim met een combinatie i'an rok broek, onder de portefeuille rok wordt een kniebroek gedragen van hetzelfde ma- teriaal.Waar het goed voor is was nie mand duidelijk, maar nauwelijks van deze verbazing bekomen kwam er nog iets vreemders: een colant, een tricot dat van knie tot schouder reikt en waaroverheen een doorschijnende ja pon met wijde rok wordt gedragen. Met stomme verbazing aanschouwde men deze vinding. A/TANTELPAKJES aan twee kanten te i-Vl dragen is de laatste snufje van «IMIIIIIh. i- Jacques Heim-Svend wil de winter opvrolijken met deze hoed van zwart-wit-grijs geruite en doorgestikte zijde, versierd met een brede rand van zwarte struisveertjes. Laroche. De jasjes kunnen tenminste omgekeerd worden en de rok heeft dan een van de twee kleuren. Laroche heeft wel heel consequent de mode 1925 gekozen. Hij maakte modellen waarin twee tinten of materialen ver werkt konden worden Bijvoorbeeld een geruit jasje of op een effen rok. Het geeft het idee, dat er twee pakken bij elkaar gedragen worden. Zelfs bij de mantels wordt dit principe doorgevoerd: bovenstuk geruit en onderstuk effen. De mantel kan gekeerd en dan is het pre cies andersom: boven effen, onder ge ruit. Allemaal bijzonder en excentriek maar echt niet mooi. Bij een zwart mantelpakje met geruite kraag en revers had de rok een lange split opzij, waar onder ook alweer een geruite „onder laag" was aangebracht. Een aardige vondst zijn de lange das- n. We zagen er bijvoorbeeld een van vart fluweel op een wit kanten japon met chemisekraagje. Lange stropdassen, maar dan inet vrouwelijke zwier werden veel als garnering gebruikt. De avond japonnen war enrecht cn sluik, dikwijls geborduurd met kleine kraaltjes in de kleur van de japon, op en top 1925. Zelfs de paarlenketting met het kleine kwastje van pareltjes is weer terug gekeerd. Vandaag gaan we naar Dior, waarvan we al kunnen vertellen dat dc schoenen lang maar met vlerkante neuzen zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5