SUNIL Frida Katz, eerste vrouw in c.h.fractie, wordt 75 Emancipatie nog niet voltooid Jfriesrï) JNblaö Subsidie voor aankoop van kunstwerken Slechts levend vlees WITTER DAN DE WITSTE DUIF SUNIL WAST STRALEND WIT Amsterdam aclit jj bouw IJ-tunnel noodzakelijk Humor-exporteur werd „skipper" van de K.L.M. dragen tot dc opheffing van het structureel ar- beldsoverschot ln ItaUë. Tegen deze voorstelling van zalccn wil len we toch wel enige bedenkingen oppe ren. Want dat dc Nederlandse expansie zou afhangen van enkele tienduizenden arbei ders die we nog niet hebben, moet beslist onjuist worden geacht, omdat de mense lijke arbeidskracht voorzover niet van zeer gespecialiseerde aard in het geheel niet meer dc voornaamste exponent is van de expansie in een goed ontwikkeld land. We zouden in dit verband hier een waar schuwing aan vast willen knopen. Neder land heeft in het verleden altijd open ge staan voor immigratie van werknemers en zelfstandigen en het heeft daar nooit 6pijt van gehad. Ook mensen uit zuidelijke lan den bleken hier zeer goed te kunnen aar den. Maar we willen toch wel waarschu wen tegen immigratie in een tijd die ge kenmerkt wordt door een bijzonder gro te werkgelegenheid, zolang niemand nog weet dat dit een blijvend verschijnsel is. Willen Italianen, werkloos en arm in het eigen land, hier profiteren van een voorals nog tijdelijke opbloei van de welvaart, ze zijn van harte welkom mits hun goed dui delijk wordt gemaakt dat het vooralsnog om een tijdelijke maatregel gaat, zodat een definitieve vestiging met gezinnen er vooralsnog niet bjj hoort. Een dergelijk duidelijk stellingnemen is niet alleen een Nederlands, maar ook een Italiaans belang, omdat de kans groot is, dat deze mensen bij de eerstkomende ver mindering van de werkgelegenheid het eerst „gedaan" zullen krijgen, waarna dc ellende niet te overzien is. CHRISTEUI* NATIONAAl DAGBLAD cent dat de stelling oet aansluiten bü di ivolledig i! "J volkszede wel kan :lge zondag! daterend dode lett< ilechts een gevolg indigheid dat oolitic i uit geda; Jj^ET eerste vrouwelijke Tweede- Kamerlid uit de kring der pro testants-christelijke partijen hoopt op vrijdag 29 juli haar 75ste ver jaardag te vieren. Het is mevrouw mr. C. F. Baronesse Mackay-Katz, die van 1922 tot 1940 lid van de Tweede Kamer was. De intrede van Frida Katz zoals mevrouw Mackay kortweg genoemd werd in 's lands ver gaderzaal betekende een ietwat gedurfde stap, die grotendeels te danken was aan de vooruitstreven de ideeën van prof. Slotemaker de Bruine. Velen van protestants- christelijken huize vonden in die dagen nog dat de vrouw zich verre van de politiek behoorde te hou den. Pas vijf jaar tevoren had de vrouw in ons land het passief kiesrecht ge kregen. In het vuur van de strijd die daarover in 1917 in ons parlement werd gevoerd, had niemand minder dan de christelijk-historische leider jhr. mr. A. F. de Savomin Lohman verklaard: ,.In de heide colleges van de Staten-Generaal echter behoort de stilte, soms onbewuste invloed die de vrouw op den man kan uitoefe nen, te worden voorkomen." Iemand interrumpeerde: „Stel dan een leeftijdsgrens!" Waarop de hoogbejaarde Lohman niet ongeestig antwoordde: „Een leeftijds grens helpt niet. Er zijn mannen die op alle leeftijden de vrouwen charmant en beminnelijk vinden. Dat gaat niet over". Zij spreekt over liet voetlicht, zei variétéman (Van onze parlementsredactle) Suze Groeneiveg In 1917 akkoord gingen met dc grond wetsherziening, waardoor de vrouw verkiesbaar tot Kamerlid werd. Een jaar later kwam de eerste vrouw in de Tweede Kamer: de felle socialiste Suze Groeneweg. De parlementaire geschiedschrijver prof. mr. P. J. Oud noemt deze onderwijzeres „geen katje om zonder handschoenen aan te pak ken". Een journalist van de kamer tribune, die zijn ogen niet van Suze's opvallende kleding kon afhouden, schreef eens: „De sluitzegelblouse van Suze Groeneweg maakt ons tureluurs" Al spoedig kwamen er ook wat min der opvallende vrouwen in de Tweede Kamer. In 1922 steeg het aantal vrou welijke afgevaardigden tot zeven. Eén van deze dames is de christelijk-his torische mejuffrouw mr. Frida Katz. Over haar schrijft prof. Oud in Het jongste Verleden: „Evenals mevrouw Bakker-Nort (vrijzinnig) is zij juriste en ook zij heeft zeer actief deelgenomen aan de vrouwenbeweging. Van alle vrou welijke leden is zii verreweg de beste spreekster. „Zij spreekt over het voet licht", oordeelt Henri 'ter Hall, de later in de Vrijheidsbond opgenomen hebben alsof de vret n De overheid bleef dus Het blad vervolgt dan Toen het Nederlandse gouvernement Ba- li onder zijn rechtstreeks bestuur bracht, heeft het op scherpe wijze zich gekeerd tegen de zede, de volkszede van de wedu- wenverbrandin£. Eenvoudig, omdat haar roeping als overheid was. Zij ging onverbiddelijk in tegen de volkszede, die onverbrekelijk samenhing met de volksre- ligie. Zo scherp ligt het niet bij de zondags wet. Maar al te veel wordt tegenwoordig een redenering gehoord, die de plicht der overheid tegenover de dag des Heren al te betrekkelijk maakt. Men zegt dan: de zede is veranderd. Vroeger was dc zondag voor de kerkdienst en voor de rust. Hoogstens voor de w deling. Maar het is nu ook de dag der creatie geworden. Dc mensen blijken de zondag nodig te hebben voor ontspanning. Het is de dag van de grote drukte voor tal van bedrijven. Het openbare vervoer kan de passagiers soms niet verwerken. De laoreca-bedrijven moeten het vaak van de zondag hebben. De grote stad stoot haar volk des zondags naar buiten. Dat recreatieve karakter van de zondag moet verwerkt worden in de zondagswet. Want die moet passen op de volkszede. Hier is een grote voorzichtigheid nodig. Want boven alle redeneringen en consta teringen omtrent de volkszede staat het Het vierde gebod, dat ons elke zondag wordt voorgehouden en dat ook voor d> overheid het beslissende woord blijft. Arrestatiebevel tegen Men gele De politieleiding van Buenos Aires heeft woensdag een arrestatiebevel uitgevaarcigd tegen dr. Josef Mengele. die door de Westduitse regering als oorlogsmisdadiger wordt gezocht. West-Duitsland heeft Argentinië jaar geleden om uitlevering van dr. Mengele verzocht. Deze, wordt ervan verdacht dat hij, als dokter van het nazi-kamp te Auschwitz, gevangenen heeft uitgezocht, die vervolgens werden vergast. Voor parelwitte tanden Bedrag per tentoonstelling staatssecretaris Scholten zal dit jaar bij wijze van proef hogere subsidies verstrekken aan parti culieren, die werken van levende Nederlandse beeldende kunste naars aankopen. Daarmee wil hij de afzet van kunstwerken be- 348) De larven van verschillende wespensoorten voeden zich uitslui tend met vers, d.w.z. met levend vlees. Nu klinkt dat eenvoudiger dan het in werkelijkheid is, want de lar ven van de bier bedoelde wespen- soorten zfjn meestal weeskinderen als zfj uit het ei kruipen, zodat zij de liefderijke zorg van de ouders moeten ontberen. En hoe komt een verlaten baby nu aan vers vlees? In het algemeen gaan de wespen aldus te werk: door een steek in een bepaalde plaats van het zenuwstelsel wordt het dier dat als voedsel voor de a.s. wespenlarve moet dienen, verlamd. Vervolgens wordt de prooi naar het hol van de wesp gesleept, alwaar de eieren in het verlamde slacht offer worden gede poneerd. zodat de daaruit gekomen wespenlarven zich direct te goed kun nen doen aan de provisievoorraad: het verse vlees van de nog levende prooi, die niet in staat Is zich te ver weren of zUn lot te ontgaan. Er zijn echter ook wespen, die niet alleen het zenuwstelsel van hun slachtoffer verlammen, maar door bijzondere praktijken er ook in sla gen liet bewustzijn van dit dier te verdoven. Dit gebeurt door een mas sage van de hersenen van het ver lamde dier, welke massage de wesp met haar kaken verricht. Hiervan ondervindt het slachtoffer verder geen nadeel, want zon het sterven dan zou alle moeite van de zijde van de wesp voor niets zijn geweest TOCH IS HET ZO! (omdat de wespenlarve zich immers uitsluitend op een dieet van vers vlees heeft toegelegd en zou sterven indien hü vlees van een dood dier zou eten). Pas na geruime tijd komt de door de wesp verdoofde prooi weer bij, maar dan Is hij al lang door de wesp in het hol onder gebracht en zijn de eieren reeds in zijn lichaam gedeponeerd. Alle pogingen van de mens om deze hersenmassage met behulp van de fijnste instrumenten na te bootsen, hebben tot op dit ogenblik geen succes opgeleverd. Ofwel er trad geen verdoving in, óf het aldus be handelde dier stierf onder de ope ratie. Afgezien van het weerzinwekkende, dat dieren in leven- de staat worden op gepeuzeld en met een dergelijk cy nisch raffinement worden panklaar gemaakt lijkt een dergelijke hersen massage ter verdo ving toch verkieslijker dan het toe dienen van vergiften, zoals bij men sen gebruikelijk is. Tussen twee haakjes: U zult zich wellicht nog vaag herinneren, dat er in het verleden wel eens processen zijn geweest tegen gifmengsters, die er van werden beschuldigd mede burgers met arsenicum te hebben vergiftigd? i volgende keer. vorderen, „teneinde de levende beeldende kunst een plaats te geven in het leven van grotere groepen van de Nederlandse be volking." De subsidiëring zal geschieden bij aankopen op openbare verkooptentoon stellingen. In verband hiermede kunnen instanties, die van plan zijn in de peri ode 1 oktober 1960 tot 1 oktober 1961 n tentoonstelling te organiseren, zich vóór 1 september a.s. bij de afdeling kunsten van het ministerie van o., k. en aanmelden met het verzoek die ten- toonstell g voor toepassing van de sub sidieregeling in aanmerking te brengen. In het algemeen komen voorlopig al leen exposities van schilderijen, goua ches, aquarellen, tekeningen, grafische werken en plastiek in aanmerking, waaraan tenminste tien kunstenaars met in totaal tenminste veertig werken deelnemen. Een uitzondering kan wor den gemaakt voor tentoonstellingen, die door kunsthandelaren worden georgani- Per tentoonstelling wordt een bedrag voor subsidieverlening beschikbaar ge steld, dat afhankelijk is van het aantal te exposeren werken en van hun ge zamenlijke verkoopwaarde. De aanwijzing van de in aanmerking komende tentoonstellingen en van de per expositie beschikbare bedragen zal de afhankelijk zijn van het totaal voor dit doel beschikbare bedrag. Voor de periode 1 oktober 1960 1 oktober 1961 is dit bedrag op maximaal ƒ65.000 ge steld. r 30 tot 200, dat daarna oploopt tot 50 bij 400 en bij prijzen van mee 600 weer zal dalen. Boven de 800 zal het subsidie 250 bedragen. Bij vertegenwoordiger van het mentsbedrijf, die als variété-directeur op deze dingen zijn bijzondere kijk heeft. In haar maidenspeech zal zij opkomen tegen het ultra-feminisme, dat den man zijn positie als hoofd der echtvereniging wil betwisten". Kind en gevangenis de I MEJUFFROUW KATZ sprak in de nnIAJ- Tweede Kamer vooral over jus- rolksgezondheid- Met veel vuur pleitte zij voor de be langen van de kinderbescherming, een terrein waarop zij bijzonder goed thuis was. Ook maakte zij naam als voor zitster van een commissie tot het uit brengen van een advies over een vrou wengevangenis. Op de ideeën die in het lijvige rapport van deze commissie zijn neergelegd is ook in de laatste jaren nog voortgebouwd. Haar ervaring als advocate in Am sterdam kwam mejuffrouw Katz bij haar politieke werk goed van pas. Naast al deze activiteiten vond zij ook nog gelegenheid om lid van de pro vinciale staten van Noord-Holland en de Amsterdamse gemeenteraad te JToen mejuffrouw Katz in 1937 me- rouw Mackay werd, bleef zij (tot 1940) d van de Tweede Kamer. Haar echt genoot was in die tijd burgemeester van Ermelo. Na zijn pensionering ves tigde het echtpaar zich in Den Haag. Tengevolge van een langdurige ziekte de heer Mackay overleden- Mevrouw Mackay woont thans in Aerdenhout. Ook buiten de vertegenwoordigende po litieke organen is mevrouw Mackay zeei actief geweest. Zo nam zij in 1935 met enkele andere vrouwen het initiatief tot oprichting van de Centrale van C. H. Vrou wengroepen, die in het komende najaar haar 25-jarig bestaan zal vieren. Het aandeel van de vrouw in de leiding m de C.H.U. bleef overigens vóór 1940 ïaar gering. De Tweede-Kamerfractie, het hoofdbestuur en twee van de zes bij zondere commissies telden bijvoorbeeld r.velijk lid: mr. Frida Katz. Grotere rol ITUSSEN is de rol van de vrouw in de Nederlandse politiek steeds groter geworden. Na het recht om gekozen te worden, kregen de vrouwen reeds in 1919 ook het recht om Kamer-, staten- en raadsleden te kiezen. De rumoerige no vemberdagen van 1918 hebben ook in dit opzicht „de polsslag van de tijd" ver sneld. Na de tweede wereldoorlog zette de ont wikkeling zich in snel tempo voort In 1953 deed de vrouw haar intrede in het Nederlandse kabinet: mejuffrouw dr. A. de Waal kwam op O., K. en W- als onze eerste vrouwelijke staatssecretaris. Drie jaar later kregen we in mejuffrouw dr. M. A. Klompé onze eerste vrouwelijke minister (van maatschappelijk werk). In 1958 werd mejuffrouw mr. A. E. Ribbius Peletier als eerste vrouw tot lid Raad van State benoemd. Vorig, jaar tenslotte kwam voor het eerst een vrouw op de hoge voorzitters- zetel in de Tweede Kamer de hamer J. M. Stoffels- Haaften werd vice-presidente- Van de dames in andere colleges, zoals gedepu teerde staten, zwijgen we nu m; Onvoltooid landse politiek reeds is voltooid. De anti revolutionairen bijvoorbeeld hebben nog maar één vrouwelijk raadslid afgevaar digd en nog geen enkel vrouwelijk Kamerlid. Tot de 150 Tweede-Kamerleden beho ren nu veertien dames, onder wie Jkvr. mr. C. W. I. Wittewaall van Stoetwegen (c.h.) als waardig opvolgster vrouw Mackay-Katz. Voorlopig zal het aantal vi.^ vertegenwoordigende en leidinggevende politieke functies nog blijven toenemen. Maar de eis: overal evenveel vrouwen als mannen, is wegens de gezinstaak van de huisvrouw niet te vervullen, zegt mejuf frouw dr. J. C. Schokking in haar in teressante proefschrift „De vrouw in de Nederlandse politiek", waaraan we en kele gegevens ontleend hebben- Mejuffrouw Schokking voegt eraan toe dat de politieke integratie van de vrouw voltooid zal zijn indien de politieke me dewerking van de vrouw tot een van zelfsprekendheid is geworden. Parlementsredacteuren zijn maftr man- ïn. Desondanks wensen we mevrouw Mackay gaarne toe dat zij deze „vanzelf sprekendheid" spoedig zal mogen be leven. En overigens: nog vele jaren, mevrouw! Stralend wit wordt uw wasgoed met Sunil. Bleken en blauwen mag u overslaan. U wast minder, u spoelt minder, u wringt min der. Uw wasgoed slijt dus minder 1 U - en honderdduizenden andere huisvrouwen - merken direct dat het hemelsblauwe Sunil tegelijk het modernste en het degelijks te wasmiddel is. De mooiste witte duif verliest het van uw stralend witte was! Het extra voordelige drielingpak bespaart u elke keer geld Bij de aanvang van de gisteren ge houden vergadering van de Amsterdam se gemeenteraad heeft de heer J. den Uyl (arb.) namens alle fractievoorzit ters een motie ingediend, waarin de raad, kennis genomen hebbende van de door de Eerste Kamer op 12 juli jl. aanvaarde motie met betrekking tot de bouw van de IJtunnel, zegt van oordeel te zijn dat de afbouw van deze tunnel met alle kracht dient te worden bevor derd. B. en W. worden daarom uitge nodigd „Het voor de voortzetting van de tunnelwerkzaamheden benodigde bouwvolume op te nemen in de eerst volgende, aan de regering voor te dra gen lijst van uit te voeren werken". De motie is met algemene stemmen aan genomen. In verband hiermede wordt In de mo- e aan B. en W. verzocht de raad op korte termijn een overzicht te geven van de in de komende jaren voor de af bouw van de tunnel benodigde arbeids krachten en financieringsmiddelen als onderdeel van de door de gemeente uit te voeren urgente werken en zich tot de regering te wenden teneinde mede werking te verkrijgen voor investerin gen van de gemeente „waarin de voort zetting van de IJ-tunnelwerken is inge past met inachtneming van het voor de gemeente Amsterdam in het kader van De heer Den Uyl die in een toelich ting op deze motie vooral de nadruk legde op de eigen verantwoordelijkheid van de gemeente, verzocht B. en W. de ze motie na aanneming ter kennis te brengen van de leden van de Eerste en Tweede Kamer en van de regering. Nieuw V.S.-plan voor kernverbod De Verenigde Staten hebben woens dag herziene voorstellen voor een waar- nemings- en herkenningsstelscl inge diend op de drie-mogendhedenconferen- tie te Genève over beëindiging van proeven met kernwapens. Deze voorstellen zijn vervat in een bijlage die deel zou moeten uitmaken van een verdrag over de beëindiging. De Britse afgevaardigde, Wright, zei dat de herziene bijlage „een fris en be langrijk westelijk initiatief" is. De voor stellen zijn belangrijk voor het opvullen van de hiaten in het verdrag. De Russische vertegenwoordiger Tsa- rapkin verklaarde dat hij de Amerikaan se voorstellen „zeer zorgvuldig" zou bestuderen. Zijn eerste indruk was dat zij „punten bevat, die de Verenigde Sta ten reeds eerder aan een daartoe niet bereid zijnde Sowj et-Unie wilden opdrin gen". Van conferentiezijde wordt vernomen dat het westen in het algemeen van me ning is dat Tsarapkins reactie als „niet onbevredigend" moet worden be schouwd. Hieraan werd toegevoegd dat oost en west elkander dicht genaderd zijn wat betreft de instelling van een inter nationaal controlestelsel voor het meten van de omvang van ondergrondse ont ploffingen. INDIA 1 de aanstaande Algemene Vergadering Britannië en de Sowjet-Unie richt waar in er op wordt aangedrongen met ver dubbelde inspanning te streven naar be ëindiging van proeven met kernwapens met inspectie op de naleving van "Rn desbetreffend verdrag. De Indische afvaardiging heeft di* punt op de voorlopige agenda laten plaatsen. De zitting van de algemene vergadering begint op 20 september. Een zevenhonderdtal duivenhouders in Dortmund en Witten wacht reeds da genlang in grote ongerustheid op de te rugkeer van een groep postduiven die in het weekeinde in de Deense plaats Vi- borg voor een wedstrijd over een af stand van 570 km zijn losgelaten. Van vierduizend duiven waren er tot op he den woensdag nog slechts enige honder den op hun basis teruggekeerd en vermoeden bestaat dat de vlucht na honderd km boven de Deense stad Hol ding in een zwaar onweer is terecht gekomen en voor het grootste gedeelte in noordelijke richting is uitgeweken. In dat geval moet verwacht worden dat dc meeste dieren boven open zijn geraakt en omgekomen. Twee Arnhemse vechtersbazen de cel in Twee beruchte Arnhemse vechters bazen, de 30-jarige koopman T. S. en de 22-jarige chaffeur P. W. K. (ex- amateur-kampioen bokser) zijn giste ren door de politierechter in Arnhem veroordeeld tot vijf maanden gevan genisstraf met aftrek, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Als bijzondere voorwaarde geldt dat zij zich in woord en daad zullen onthouden per sonen lastig te vallen op straat en in openbare gelegenheden. Beide vechtersbazen, die reeds eerder ior mishandelingen zijn veroordeeld, hadden in de nacht van 2 op 3 juli in een Arnhems café ruzie uitgelokt met de 29-jarige aannemer J. W. C. van de K. Buiten hadden zij de schermutseling met de aannemer voortgezet, waarbij de laatste een messteek opliep. Wie van de twee hem de messteek toebracht, is niet bekend geworden. Officier en politierechter hekelden fel het optreden van de twee Arnhemmers, die zij ervan beschuldigden, een ware terreur uit te oefenen. K., die op de nominatie stond naar de Olympische spelen te worden uitgezon den doch vorig jaar door de Nederland se Boksbond voor het leven werd ge schorst, liep tijdens de vechtpartij nog en proeftijd voor een vorige straf. ROTTERDAM WESTBLAAK 18 Telefonisch reserveren alléén 010 115300 prijs boven de 1.250 zal geen subsidie meer worden verleend. De kopers zullen zlcb jegens het rijk moeten verbinden het kunstwerk niet binnen vijf jaar te verkopen. Alleen tuurlijkc personen zullen voor subsidi ering in aanmerking komen. Libanese president treedt niet af President Fouad Tsjehab heeft giste ren zijn ontslag ingediend maar dit acht uur later weer ingetrokken nadat vrijwel het gehele parlement hem had verzocht aan te blijven. De in het land zeer geziene president veranderde van gedachten toen 90 Ie- den van het 99 afgevaardigden tellende parlement hem hadden verzocht zijn plotselinge ontslagaanvraag in te trek ken. De directeur van de New York Post, James F. Graham, is gisteren in zijn wo ning te Chatham. New Jersey, tegevol- ge van een leverontsteking overleden. Op Schiphol vertelt Max Tailleur nog gauw „de laatste..." jgIJ zijn vertrek naar Zuid-Afrïka is Max Tailleur, die als ambas sadeur van de Amsterdamse humor ook deze zomer een lang durige buitenlandse reis gaat maken, op Schiphol door de onderdirecteur van de K.L.M., de heer R. J. Vogels, benoemd tot skipper van de „World society of skippers of the Flying Dutchman". Prins Bernhard is de eerste skipper van deze ver eniging, waarvan slechts diege nen lid kunnen worden, die actief het belang van de lucht vaart hebben gediend. Op zijn beurt onderscheidde Tailleur de heer Vogels: met een gouden doofpot speldje. Een exclusieve onderschei ding want behalve Prins Bernhard be zitten slechts 7 andere Nederlanders het De heer Vogels is de negende. Bovendien overhandigde Max temidden van een aantal genodigden in het ge bouw van de civiele dienst op Schip hol mej. Frieda Swart de secretaresse van de public relations dienst van de K.L.M., die zijn circa 80.000 km lange tournee door Zuid-Afrika en Amerika heeft voorbereid, do gouden Anne Frank medaille, waarop behalve de jaartallen 1929—1945 in het Duits ver meld staat: „Ik geloof in het goede in de mens." Wij vinden dat Max, die een van onze meest bereisde passagiers is, de be langen van de luchtvaart reusachtig heeft behartigd", zei de heer Vogels vlak voor het vertrek van de Amster damse komiek. Vervolgens overhan digde hij Tailleur een afgietsel van een exotische vogel met een geweldi ge neus, genaamd „toekan", hetgeen hij een ander woord voor „doofpot" noemde. West-Duitsland antwoordt niet Een woordvoerder van het Westduit se ministerie van buitenlandse zaken heeft woensdag te Bonn verklaard dat de jongste Sowjet-nota, waarin de bondsrepubliek wordt gewaarschuwd tegen het uitrusten van de Westduitse strijdkrachten met ,,Polaris"-raketten.' „het diplomatieke verkeer degradeert tot het bedrijven van propaganda" en dat zij daarom geen welgemeend ant woord waard is. Dc groolslc. Vervolgens was de beurt aan Tailleur zelf, die vertelde dat de komende tour nee de grootste wordt, die hij tot dus- en Noord-Amerika en Canada optre den voor Nederlandse verenigingen en maatschappijen. Pas begin oktober keert hij in Nederland terug. Op 7 oktober zal zijn etablissement „De Doofpot" weer geopend worden. Voor sommige bekende persoonlijkheden heeft hü cadeaus bij zich, zo bijv. bloembollen voor de Amerikaanse filmster Jane Mansfield, die enkele jaren geleden Nederland heeft be zocht. „Ze krijgt bollen die haar naam zullen dragen vertelde Max en hij haakte daar een paar slagzinnen aan vast, die in Hollywood dit Nederland se produkt beroemd zullen kunnen ma ken. Een speciaal woord van dank uitte hij tegenover de heer A. Marx: „Hij heeft mij o jaar geleden de eerste duizend gulden geleend voor de op- -ichting van De Doofpot. Toen ik die hem een jaar late terugbetaalde zei hij: dat kost me honderd gulden, want ik had met een vriend van me om honderd gulden gewed, dat ik ze nooit terug zou krijgen." „Vertelt u onze luisteraars nog gauw even de laatste Amsterdamse mop", zei een radio-verslaggever, gewapend met een microfoon tot Max, toen de passagiers reeds waren opgeroepen om zich naar het vliegtuig te bege ven en Tailleur vertelde snel de vol gende: Er staat een slagersjongen voor een stoplicht met zijn fiets op de tram rails. Hij moet linksaf. De tram kan niet meteen doorrijden als het licht groen wordt. ,Jan, kun je niet even van die rails afgaan?" roept de trambestuurder. Jk wel", zegt de slagersjongen, „maar jij niet."

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5