Brede verkeersweg tussen Oegstgeest en Sassenheim Zicht op het Groene kerkje blijft Rel om konijn H NIEUWS "'tteSLEUTElSTA Ferry Sonneville kampioen op Roomburgtoernooi Onderwater Jagers Club Leiden duikt aan Spaanse kust a Collecte in Leiden „Laat u dit kind niet alleen staan" Voorlaatste weinig dag Kaagweek met wind begonnen NIEUWE LEID5CHE COURANT 4 DONDERDAG 21 JULI 19« OINDS enkele weken wordt rijksweg vier tussen het Rijnzichtviaduct te Oegstgeest en het Postviaduct onder de gemeente Sassenheim onder handen genomen. Het is een miljoenenwerk, dat wordt uitgevoerd in het kader van de aanpassing van bestaande wegen aan de grote eisen van het verkeer in de nabije toekomst. Dagelijks passeren ongeveer twintigduizend auto's de weg Den HaagAmsterdam en de directie van rijkswaterstaat achtte het niet langer verantwoord dat tussen genoemde twee viaducten geen vierstrooksweg met voldoende scheiding is. De laatste tijd is menigeen ongerust ge weest over de hoge zandmuren aan de rechterzijde van de weg van de kant van Oegstgeest, waardoor het zicht op het Groene kerkje dreigde verloren te gaan. Wat dat betreft, kan men gerust zijn: de enorme zandvoorraad, naar sch.-.tting 95.000 kubieke meter, verdwijnt zodra de werkzaamheden zijn beëindigd. Het /and, dat bij de Kaag wordt gebaggerd, wordt via het Oegstgeester kanaal aangevoerd en daar met behulp van twee zandzui gers opgespoten. Ook de in het weiland gemaakte zandkaden zijn slechts tijde lijk. Het doel van deze kunstmatige woes tijn is de verzwaring van het weg-zand- bed. De oude weg wordt stuk na stuk afgegraven, waarbij een gedeelte „vuile grond", in hoofdzaak klei, zal worden af gevoerd en de anderhalve meter funde ring uit zand zal worden opgetrokken. Breder Doel van het werk is de aanpassing van de weg aan de aan de andere zijden van de viaducten gebruikte wegaanleg. Dit houdt in, dat er een middenstrook komt van vier-en-eei>halve meter. Tot nu toe voldeed de wegbreedte nog wel, maar i druk bereden hoofdweg wil erhoogde ver men terwille keersveiligheid het hebben liggers uitschakelen. Aan beide zijden van de v egscheiding NOORDWIJK Verkeersongelukken Een politiepatrouille stuitte gisternacht omstreeks half 3 op de Duinweg op een scooter, die dwars over de weg lag. In de nabijheid vond men de 24-jarige schil der uit Hillegom en een 20-jarige secre taresse uit Noord wijk, die blijkbaar met hun voertuig uit de bocht waren gevlo gen. Nadat eerste hulp was verleend, konden ze naar hun woning worden ver voerd. In de gevaarlijke bocht in de Schiestraat botsten een personenauto, bestuurd door een 41-jarige Duitser en een auto, stuurd door een 21-jarige chauffeur Noordwijk, in volle vaart op elkaar. Beide auto's werden zwaar beschadigd maar de bestuurders kwamen er zonder letsel af. Een Noordwijker had met zijn auto op de Duinweg een lantaarnpaal finaal af geknapt waarna hij er snel vandoor was gegaan. De politie bleek echter over een lange arm te beschikken want binnen korte tijd was hij gegrepen. Zijrt auto is in beslag genomen. Een beambte van Staatsbosbeheer zag nabij rijn woning aan het Dnindamse Slag een jongeman lopen met een konijn in de hand. Dit beestje kwam bcm bij zonder bekend voor en een controle in zijn konijnenhok bracht al gauw aan het licht waar het konijn vandaan kwam Hij zette de man achterna cn belandde in ren café. waar de konijnendier op de goe de afloop zat te drinken. Zonder alarm te slaan, belde de eigenaar van het konijn de politie, waarna hij een praatje aanbond met de dief. Juist toen de politie arriveerde, ging de man met het konijn er vandoor Een rechercheur en een agent zetten een achtervolging in, die eindigde op een kam peerterrein. De konijnendief gaf zich ook hier echter niet zomaar gewonnen er. dat gaf uiteraard de nodige deining onder de kampeerders. Ten slotte gelukte het de politiemannen de dief te overmeeste ren. Het bleek een 21-jarige Hillegommer te zijn, berucht om zijn vechtlust, die al eerder ^raet de politie in aanraking is Avondstilte Volgende week vrijdagavond wordt een avondstilte gehouden in de Hervormde kerk te Noordwijk-Binnen. Spreker is ds. W. Dekker en medewerking verlenen mevr. Luske-van der Houten (hobo) en de heer Joh. Admiraal (orgel). Geslaagd Mej. Bep Goudriaan slaagde voor het eindexamen van de 3-jarige handels- komt een baan van 7.5 meter breed, ver deeld in twee stroken. Daarnaast komt an elke kant dan nog een parkeerberm «n 2,75 meter. Men is nu ongeveer een maand aan de gang en ongeveer half november zullen twee rijbanen en de bermen ge reed zijn. Het gehele complex zal be gin juni van het volgend jaar worden opgeleverd, echter met uitzondering van de asfalt-toplaag. Dat zal wel j augustus 1961 worden. Het verkeer gaat echter onverminderd door en de directie van rijkswaterstaat heeft heel wat moeten meten en passen, voordat men kon beginnen met het „af knijpen" van de weg. Het verkeer van Den Haag naar Amsterdam gaat gedeel telijk via de oude rijksweg en de auto's van Amsterdam naar Den Haag rijden overdag op de linker rijbaan. Fietsers van Leiden naar Sassenheim gaan al enige tijd via de Oegstgeester Rhijngees- terweg. Er zijn tijdelijke verkeerslichten bij het kruispunt van de oude rijksweg j en er staan knipperlichten bij de Haar lemmertrekvaart. et komt niet vaak voor dat in een tennistoernooi een finale van A mid den in de week wordt verspeeld. De uitzondering op deze regel had gisteren plaats op het tennispark Roomburg, waar de uitgestelde eindstrijd van de verregende Haagse districts-kampioenschappen tussen F.' Sonneville en H. v. d. Weg werd gepresenteerd. Sonneville, eerste speler van de pas naar de hoofdklas B gepromoveerde reserve-ploeg van Thor-RW uit Den Haag, had in het begin weinig moeite met zijn tegenstander, de Leimonias- speler H. v. d. Weg. Sonneville speelde een rustige partij met veel sprei ding. Van de' Weg trachtte steeds met netaanval de zwakke backhand van zijn tegenstander te bestoken en zo het initiatief te verkrijgen. Afge meten lobs van Sonneville noopten hem echter tot missen en vrij snel leidde de Thor-speler met 51. Toen spon hij zichzelf vast in een web van variatie en zachte passings die Van de Weg steeds beter onder controle kreeg. Langzaam liep de oud-Daviscup-speler de achterstand in. Kwam 45 en 400 te staan. Kreeg door goed aanvallen een droomkans, die hij vervolgens diep in het net zag opgaan. Sonneville veerde op. Gooide het spel weer open en werd verder niet meer bedreigd (64, 62). Sonneville is hierdoor de Haagse kampioen 1960. Intussen ging het gewone toernooi rustig verder. De reeds welbekende och tend/regen kon niet verhinderen dat Van Steends met verdienstelijk netspel van dr. Ma assen won. Wél snoeptte Hans Gevekoop tussen de regensluiers door F. Oltihuis één setje af, maar daar bleef het dit jaar bij- K. Nuis blijkt vastbeslo ten zijn plaatsing te rechtvaardigen. Nu won hij van G. Hoogeveen. Els Engelenburg had geen moeite met mej. v. d. Koogh, terwijl zij geassisteerd door vader ook. nog triomfeerde tegen me). T. Gribnau en Th. Lumbers. G. Hoo- geveen en mej. v. Deureen wonnen van het echtpaar Maèrssen terwijl in dé he- rendubbel tussen B. Deanminint-J. W. Gast en H. v. Nes-J. Emmer enkele hoog te records in tobben werden gebroken. Da eersten wonnen!. F. Luyck toonde daf hij tennis serieus neemt en dat bleek in de uitslagen zijn partijen tegen S. Sohoervers en J. Ub bink. Mej. Kettner en mej. van Ulden bleven ongeslagen evenals mej. I. Ney- boer. De herendubbel L. Ripassa-E. J. Oost sloeg even hard als hun tegenstan ders R. Hoogenvorst-Kooreman, alleen iets zuiverder (6—3, 6—2). In de dames- dubbel bereikten mej. Overdijfcink-mej. A. Pino als eensten in dit toernooi een finaleplaats door de dames Soonius en Kasten te verslaan. H. Ubbink moest het in A tegen Koerts opnemen. Ondanks de grotere routine van zijn tegenstander speelde Ubbink een goede partij met sterk serveren en vol leren. Het afmaken faalde echter te vaak en dat bracht hem de nederlaag èn een herkansing tegen dr. Scheepe. Deze was tactisch volkomen de meerdere van Ub bink, dde echter goed bij bleef en het verlies van de eerste set. in zo'n vroeg stadium, te wijten had aan een serie fou ten bij zijn service. Scheepe leek bij 6—3, 4—3 onbedreigd te gaan winnen, verstuik te echJter zijn enkel en moest opgeven. Ondanks de reglementaire zege een goede wedstrijd van H. Ubbink. Odrtfvuis sneuvelde snel tegen Lim, maar deze had met Thomas méér te 6tellen. Thomas liep op alles en met goed antici peren hield hij de stand lang in even wicht. Pas In de derde set kreeg ver moeidheid de overhand en won Lim vrij 6nel de strijd. Van Steenis speelde tegen Holleman net zo vrfj uit als eerder op de ochtend. Dat leverde hem 4—1 op *~"r eteedis grotere risico's deden de Camping Montgo, 15 Juli i960- Vanochtend z(Jn we naar de ruines van Ampurlaa getogen In dc hoop dat er daar ln het water nog Iets zou zUn te ontdek ken voor de leden van de Onderwater Jagers Club Lelden. Toen we echter za gen dat de resten van de oude haven- dammen niet doorliepen tot onder water, maar op de rotsen waren gebouwd, ging dit opthnlsme verloren. We zouden al heel veel gehik moeten hebben, wilden we hier zoiets als oude amfora's (liefst nog gevuld met wijn) vin den. Het water was door de zandboden van de dichtgeslibte haven en de bran ding troebel, waardoor het zicht tot vijf meter was beperkt. Wel bleken er in de holletjes van de rotsen zich allerlei vis sen te verschuilen. Zelf kwam ik bij een duik een groep van vijf of zes vissen van een halve meter lengte tegen, die onmid- delyk rechtsomkeert maakten en als het ware ln het troebele water oplosten. Jammer, want ik had ze graag wat. beter bekeken. Rob Blomsma wilde een grote vis schieten, maar het beest werd door iemand met veel geklapper van zwem vliezen verjaagd. Alleen geruisloze zwemmers zien kans de vis ongemerkt te naderen. Het jagen kun Je daarom ook het beste in je eentje of met z'n tweeën doen. Bij een groep mensen ont staat te veel geplas en geplons. Overigens was hét water vrij koud en daarbij begon het nog te regenen. Ik was blij, dat ik mijn duiktrui bij me had die ik nu over mijn overhemd kon aantrek ken. Ik had de trui bij het onderwater- zwemmen niet gebruikt, omdat ik dat pas wilde doen als we met perslucht gin gen duiken. We besloten naar het kamp terug t« gaan cn de perslucht te bewaren voor het duiken in de baai achter het kamp, waar verschillende grotten zijn en waar eigen lijk wel het meeste te beleven is. In de baai Om deze baai te bereiken moeten eerst over een hoogte klimmen het kamp is door een bergrug omgeven terwijl naast het kamp nog een andere zee-inham is met een strandje; in de laatste baai hebben we een fantastische nachtduik gemaakt Het water is daar zeer helder (15 20 meter zicht) en zelfs in het donker konden we in het ondiepe gedeelte de bodem nog onderscheiden. Sommigen van ons hadden onderwater lantaarns bij zich en met groepjes zwom men we achter zo'n lichtbundel aan naar de bodem. Bewoog je je handen voor het gezicht dan begon de zee te lichten cn onstonden er prachtige sterrebeelden voor Je ogen. Jammer dat het weer ons zo in de steek laat. We hebben pas één dag echt mooi weer gehad, voor de rest lijkt het hier aan de Spaanse Costa Brava wel 'n zomer zoals in Nederland, af en toe een zonnetje, lichte tot zware bewolking en nu en dan een regenbuitje, terwijl we hadden gedacht dat 't hier één en al zon was en zo warm, dat we het alleen in het water zouden kunnen uithouden. De tijd vliegt om. Volgende week gaan we alweer op de terugreis en het zal wel niet lukken alle gemaakte plannen tot uitvoering te brengen. Alle gevoel voor datum zijn we verloren; kranten worden er niet gelezen (zelfs de NL.C. niet) en al« we willen weten welke dag het is, moeten we dat eerst uitrekenen Fred. Voa. voorsprong slinken en zelfs geheel ver dwijnen. Holleman zegevierde met 64. Ook dn de tweede set bleef de uitslag lange tijd onzeker. Pas bij 44 kon Hol teman de zege veilig stellen (64). WARMOND Etalagewedstrijd en braderie Ter gelegenheid van het gouden jub! leum van „De Kaag" werd een winkel week gehouden met een grote etalagewed strijd en een braderie- De deelneming aai deze beide onderdelen van de winkel week was zeer bevredigend en vooral vai de etalages had men zeer veel werk ge maakt. Er was voor deze gelegenheid eei bij uitstek deskundige jury benoem^ bestaande uit de heren J. T. W. Fries schein, chef-etaleur van de firma Med dens te 's-Gravenhage, en Th. Kouwen berg van de firma Vroom en Dreesmann Naast deze jury werd ook het publiek ii de gelegenheid gesteld te beoordeiei welke etalage het mooist was. Voor di door de jury aan te wijzen prijswinnaar) waren vijf bekers beschikbaar gesteld q voor de winnaars aan te wijzen door ho publiek vijf lauwertakken. Prijswinnaars aangewezen door di jury: 1. S- G. van Stijn met etalage 44 punten; 2. C. Uiten den Boogaard 4 punten; 3. W. Sikking 42 punten; 4. G Flint 40 punten; 5. Th. van Niekerk 3! punten. De wisselwimpel voor de meesj verkoopkrach tige etalage werd toegekenc aan de heer C. Uit den Boogaard. Doo- het publiek waren 244 stemmen uitge- bracht. Men had als eerste prijswlnnaa: aangewezen de heer W- Sikking met 121 2. G. Flint met 53, 3. G. van Betem me' etalage 2 13, 4. P. van Wissen met 11 stem- men en 5- C. Uit den Boogaard met lt stemmen. Een muzikale rondwandeling door hel dorp van de Harmonie St. Matthias be-' sloot deze feestdag. Vanavond en morgenavond bloeit in de Leidse Hortus de bijzonder fraaie bloem Victoria Regina weer, vanavond wit en morgen rose. De kas is open van 9 tot 11 uur. Personeel van de Hortus geeft de belangstellenden een toelichting. Er is een nieuwe verlichting in de kas gekomen, zodat de pracht van de bloemen en planten nog wordt geaccentueerd. NIEUW VEEN De Wltpen De postduiven-vereniging De Witpen hield een wedvlucht van Dussel af, af stand 127 km. De duiven werden gelost om 6-30 uur. Aankomst eerste duif 8-03- De uitslag was; 1. 5, 10 en 23 H Burg- graaff; 2, 11 en 22 J Hoogervorst; 3. 15, 18 en 24 J Verhaar; 4, 6, 16 en 17 Smooren burg; 7. 13 en 21 Schuurbier; 8 en 20 Wassenburg; 9 Kennedy; 12 en 19 C van Bemmelen; 14 C van Leeuwen. Geslaagd Onze plaatsgenoot J. P. M. Akerboom slaagde aan de hogere technische school te Haarlem met lof voor het examen elektrotechniek. ^~\NDER DIT MOTTO houden de Leidse organisaties, die zich bezig houden met de nazorg van de oud-leerlingen van de B.L.O.-scholen, ln de week van 25 t/m 30 juli zowel een huis-aan-huis als een straatcollecte. In het collecte comitc hebben zitting vertegenwoordigers van de Cornelius Muslussticbting (Rooms-Katholieke or ganisatie), dc Dr.Van Voorthuyzcnstlch- ting (de algemene organisatie), dc Stich ting voor Christelijke Nazorg, de ouder vereniging „Philadelphia" en voor Het Zorgenkind de oudercommlssie van de Van VoorthuyzenschooL Met deze collectie wordt de aandacht gevraagd voor het geestelijk gehandi capte kind. Deze vaak vergeten kinderen voor wie de kans op genezing vrijwel is uitgesloten moeten worden geholpen. In de eerste plaats zijn tehuizen nodig hen, wier ouders zijn weggevallen en alleen staan zonder bescherming van vertrouwde huiselijke milieu. Voorts moet de nodige hulp worden geboden een plaats voor deze gehandicapten te vjnden in de maatschappij. Ook in het verdere leven hebben deze mensen steeds speciale zorg nodig. Deze zorg is voor wat de oud-leerlingen van de Rooms-Katho lieke BL.O.-scholen en de Van Voort-1 huyzenschool betreft reeds in handen van een daartoe opgeleide sociaal-pedagoog. Met ingang van 1 januari as. is ook voor de oud-leerlingen van de Protestantse BL.O.-scholen in de Rijnstreek een ciaal-pedagoog betooemd. De kosten deze gespecialiseerde maatschappelijke werkers worden slechts ten dele door de' overheid gesubsidieerd. Teneinde echter te voorkomen dat de mensen met een min der verstandelijk vermogen in deze inge wikkelde maatschappij zouden ondergaan is dit moeilijke doch noodzakelijke werk van wezenlijk groot belang. Uw mede werking hierbij is dringend nodig. U kunt zich zowel voor de huis-aan-huis als voor de straatcollecte opgeven bij de volgende adressen: C. W. Oostveen, Rijn en Schiekade 121, Leiden, of J. A. Smits, Woonark „Corel". Zoeterwoude (Post Lei derdorp). Het collectebureau, Jeugdhuis, Bree- straat 19 te Leiden, is geopend op zater dag 23 juli as. van 2-4 uur mm., vrijdag zaterdag 30 1 8-30 1 tot t Het comité van aanbeveling Ds H. J. Achterberg, Herv. predikant te Leiden. J. G. Bazuin, arts, directeur gemeentelijke geneeskundige en gezond heidsdienst en voorz. van de Dr. Van Voorthuyzenstichtdng te Leiden, dr K. Dron'kert, Geref. predikant te Leiden, W. P. Haring, deken van Leiden, S. Men ken. wethouder van Sociale Zaken te Leiden, voorzitter van de Cornelius Mu- siusstichting. Leiden, C. Steketee, genees heer-directeur van de Dr. M. Willem vxl. Berghstichting te Noordwijk en W. Trap man, gemeentesecretaris van Boskoop, voorzitter van de Stichting voor Chrdste- lijk-Sociaal-Pedagogische Nazorg ii Rijnstreek. FD's, Valken en een Pampus, varend met halve wind naar bet Norremeer. Een beeld van de Kaagweek 1960. Hoewel het er gistermorgen niet best uitzag wat het weer betreft, viel dat 's middags best tnee en konden de zeilers hun hart ophalen. Foto OppenJiedm. DE VOORLAATSTE Kaagdag verliep heel anders dan de vorige dagen. Maandag moesten de wedstrijden door te grote windsnelheid worden afgelast, maar gisteren, toen de grote stryd in de HollandFriesland team wedstrijd in de Regenboogklasse zou aanvangen, was het te rustig voor het mooi. Er stond nagenoeg geen wind en de schepen gingen moeizaam van start. Van strijd was geen sprake en wij kunnen alleen vermelden, dat de Hollanders in de kopgroep zaten. Wat verder op de plas werd wat meer wind gevangen en bij het Zweiland gingen J. Hofland en ir. G. A. Bakker fier aan kop, gevolgd door de sterk zeilende mr. E. K. Hoekstra en J. Alberda, beiden Friesland. Veel verandering kwam er niet totdat' 1 de tweede ronde Bakker en Sieverts hun goede plaats verspeelden, waar- door Friesland won met 30 pnt. tegen Holland 25.1 pnt. Over de eerste race op dinsdag kun- en wij nog vermelden, dat Bakker (Holland) reeds bij de eerste boei werd uitgeschakeld toe bij een kleine aanvaring zijn-grootzeil scheurde. Hier was de pun tenverdeling: Friesland, 27 pnt., Holland ~~i.l pnt. Totaal: Friesland 57 nt.; Holland 50.2 pnt. Gelukkig klaarde het weer op en bij de middagwedstrijden stond er weer een flinke bries, zodat ook deze dag weer prima zeilweer bracht. De overige uitslagen -zijn: Valkenklasse BI 1. W. J. C. Steenland, Gouda 2. A. Th. Velsink, Leeuwarden; 3. R. Poons, Den Haag;'4. L. van Veen, Breukelervc'en 5. Ir: A. R. Kolff van Oosterwijk, Was- Valkenklasse B2 1. L. H. Hahn, Vlaardingen; .2. C Ka bel, Leeuwarden; 3. E. J. de Kort, Kat wijk; 4. Ir. J. A. Lucas, Voorburg; 5. J. Duits, Zaandam. Olympiajollenklasse B 1. W. v. Schooneveldt, Hilversum;'?, mej. P. v. Roessel, Amsterdam: 3. G; Marks, Laren; 4. Mej. A. Stevens, Den Haag; 5. R. Roëll, Amsterdam. Vrijheidsklasse A 1. J. R. de Vries, Den Haag; 2. P.. Wijk, Woubrugge; 3. J. L. J. Gaillard, Oegstgeest; 4. R. van Yperen, Rotterdam; 5. H. Schmitz jr., Haarlem. Sternklassc B 1. R. L. Kluin, Rotterdam; 2. R. Gevers Deynoot, Zwitserland3. D. W. Out, Zaan dam; 4. N. J. Jonker, Santpoort; 5. F. Heybroek, Wassenaar. 16 m2 Streepklasse B 1. H. van Agtmaal, Hilversum; 2. B. de Graaf, IJsselmonde; 3. E. v. d. Kooy, Den Haag; 4. B. F. A. Brandt, Wi naar; 5. A. de Jonge, Amstelveen. 16 m2 Puntklasse 1. J. van Bergen, Boskoop; 2. Ir. F. Engelbert v. Bevervoorde; 3. J. Korthuis, Den Haag; Pampusklassc A 1. II. J. de Ruyter, Heemstede; 2 M.- Blok, Utrecht; 3. O. P. Besseling, Am sterdam; 4. E. A. Labouchère, Den Haag; 5. D. de Waard, Wassenaar. Pampusklasse B 1. D. Veerman, Amstelveen; 2. J. W Le- vjson, Den Haag; 3. J. K. Corts, Bussum. .12 Voetsjollenklasse B 1. C. Röhrman, Zeist; 2. J. B. Lucas, Voorburg; 3. C. Zant jr., Zaandam; 4. Mej. M. v. Splunter, Velsen; 5. G. J. Oostwald, Voorburg. 12 Voetsjollenklasse C 1. J. L. ten Berg, Rotterdam; 2. J. Wa- Jcugdklasse B 1. R. van Rey, Leiden; 2, M. D. Drul- an, Rotterdam; 3. B. Ouwerkerk, Lei den.; 4. A. Bon, Aalsmeer; 5. Mej. I. Kerkhoven, Amsterdam. Jeugdklassc C 1. A. Th. van Kranen, Amsterdam; 2. Mej. R. Leeksma, Rijswijk; 3. D. J Van Kampen, Den Haag; 4. R. Nolls's, Leiden; 5. W. van Vliet, Rotterdam. Vliegende Hollanderklasse 1. Gebr. Kraan, Oude Wetering; 2. D. de Kat. Den Haag; 3. H. Blok, Den Haag; 4i.F. Kamerling, Den Haag; 5. G. Jonge- rieel, Boskoop. 12 m2 klasse .1. B. Kraan jr.,-Oude Wetering 2. L. Borra, Amsterdam; 3. G* Vroege, Alphen a/d Rijn; 4. N Boschma, Leiden; 5. C. Guldemond, Leiden. Valkenklasse A l.-E. Rolf, v. d. Baumen, Den Haag; 2. E- J- Hoppe, Leiden; 3. H. D. Zuiderhaan. Rotterdam; 4 H- Klrkenler, Heiloo; 5 mevr. M. 't Hooft, Den Haag. Drakenklasse t. Drs J- Bier, Hilversum; 2. ir. J. de Jongh, Veendam; 3. W- Klomp, Voorburg Regcnboogklassc I 1. E. K. Hoekstra, Sneek; 2. J. Albenda, Sneek; 3. dr. G. A. Bakker, Rotterdam* 4. J. H. C Sieverts, Santpoort; 5 J. C. v. d. Velde, Den Haag. Rcgenboogklasse II 1. J. Hofland. «Rotterdam; 2. A. Gebuis, Rotterdam; 3. mr. A. v. d. Werf, Sneek: 4. C. W. Kist, Rotterdam; 5- J. de Wilde. Sneek. 16 m2 Streepklasse A 1. A. A. Taselaar, IJsselmonde; 2. J. A.| de Haas Mzn. Amsterdam; 3. A. W. End stra, Amsterdam; 4. J. Nederveen, Rotter-; dam; 5. B. N. Ooms, Hilversum. Fin/ollenklassc 1- J. H. J. de Jong, Rotterdam; 2. \V[ Maarse, Aalsmeer; 3. L. Gerhards, Amster dam; 4. J. A- de Boer, Rotterdam; 5. L.l Willemsen, Rotterdam. Olympiajollenklasse A 1. C. A. Visser, Rotterdam; 2. F. van Melzen, Baarn; 3. S. H. Haaksma, Oegst geest; 4. H- Prins, Oud-Loosdrecht; 5. J.j Loogman, De Kaag. Vrijheidsklasse B I 1. H. G- Maronier, Rotterdam; 2. P. Karsten, Rotterdam; 3. M. Esmeycr, Rot-i terdam; 4. W. van *t Hoogerhuys, Rotter dam; 5. H- van Horssen, Wassenaar. Vrijheids klasse B2 1. J. H. M. Eichhorn, Haarlem; 2. A., Harms, Vlaardingen; 3. G- Fckkes, Rot-; terdam; 4. A. v. d. Voorden, Rotterdam;' 5. A- Volmer, Amstelveen. Vrijheidsklasse C 1- B. J. v. d- Laan, Schiedam; 2. M. Vorfeld, Laren; 3. J. Koenderink, Amster dam; 4. H. Bezemer, Delft. Flying Junlorenklassc 1. D- Dudok van Heel, Bussum; 2. Rl Blok, Den Haag; 3. G. A. van Montfrans, I Amsterdam. Sternklasso A 1. H. Coops, Bussum; 2. A. Kamsteeg, j Oegstgeest; 3. H. F. v. d. Rest, Voorburg; 4. R. Ketelaar, Amsterdam; 5. J. Visser, Vinkeveen. Teamwedstrijd in dc Pampusklasse CurasaoDe Kaag Ook dn de tweede race behaalde De I Kaag 32.1 pnt tegen Curasao 23 pnt. Na twee races is de stand: De Kaag 65 2 pnt; Curagao 45 pnt. 12 Voetsjollenklasse A 1. F. Daniëls, Leidschendam; 2. J. v. 't Hoogerhuys, Baarn; 3. F. L. Plantenga, Rotterdam; 4. P. Bulters, Heemstede', 5. I F. Speckmann, Zaandam. Jeugdklassc A 1. G. L. Woortman, Groningen; 2- mej. i A. Vunderink, Loosdrecht; 3. J. H. Oerlo- mans jr, Rotterdam; 4. G. J- v. d. Werf. Rotterdam; 5- D. van Wely, Rotterdam. Tour der Verenigde Naties Goed nieuws van de ploegen uit Leiden en omgeving ,,'t Was 'n makkelijke dag vandaag" vertelden de jongelui, die ons van de tour verslag brachten. En 't bleek dat zelfs de grotere jongens blij waren, dat er deze dag wat minder was gefietst, 's Morgens Ln Rotterdam reed men eerst naar de Del- bana-vetegenwoodiger. Hier moest Wim Sloos naar voren komen om zijn horloge ln ontvangst te nemen. WU konden Wim zelf niet aan de telefoon krijgen om hem over deze plechtigheid te Interviewen. De anderen zeiden, dat hfj voor het eerst sinds de tour is begonyen: „z'n wafel eens had gehouden". SASSENHEIM Koninklijk brons voor P. Roelandse Dc heer P. Roelandse, dio veertig jaar bij de firma H. Verdegaal en Z11. N.V. werkzaam is, werd gisteren gehuldigd. De huldiging bad plaats door dc direc tie; ook was aanwezig de loco-burge- meester, wethouder A. Vogelaar. Dc heer Roelandse werd door alle firmanten, die waren vergezeld van hun echtgenoten, in hartelijke bewoordin gen toegesproken. Als blijk van grote waardering bood één der firmanten de heer Roelandse een televisietoestel aan, terwijl mevrouw Roelandse bloemen ontving. De loco-bur gemeester zei. dat men een 40-jarig jubi leum moet zien als een gave Gods. De heer Vogelaar bood de heer Roelandse zijn gelukwensen aan en deelde mede, dat het H.M. de Koningin had behaagd de jubilaris de eremedaille in brons, ver bonden aan de orde van Oranje Nassau, toe te kennen. Het personeel, bij wie de heer Roelandse zeer gezien is, schonk hem een pendule, een grote taart en veel bloemen. De jubilaris dankte allen voor de vriendelijke woorden en de vele geschen- Jongcn aangereden Gistermiddag had een ongeval plaats op de Hoofdstraat by de Warmonderweg, doordat de 9-jarige Matthias Malmberg spelenderwijs de straat overstak Hij werd geschept door een personenauto, ondanks krachtig remmen van de bestuurder. De knaap liep een hersenschudding en schaafwonden op. De Voorschotense ploeg ln zyn geheel kreeg toen zyn plastic-gcldpremle uitge keerd en ook Rob Faber kreeg zijn pre mie voor het dagklasscmcnt. Daarna vertrok men met mooi weer in de richting Moerdijk. Hier werd ge geten, waarna de voorbereidselen voor j de grote tijdrit een aanvang namen. Deze ging over een afstand van b kan. Ome Joop en zijn medewerkers weten, wat zij vanavond te doen hebben, want bijna 100 jongens deden mee. De race-fietsers of wat er op leek werden apart geklas- seerd. Hierin reden o.a. Wim Zaalberg, Rob Faber, Ab Wassenaar en Wim Sloos. De uitslag is uiteraard nog niiet bekend, daar start en findshlijsten nog niet vol doende waren vergeleken. Officieus had één der tijdopnemers verteld, dat Rob Faber dit keer Zaalberg had verslagen. Ton Ouwerkerk van dc Torpedo-ploeg en Fred van Zonneveld, die in de B- klasse reden, hebben het ook heel snel j gedaan evenals Nico de Kuiper van de Lisser-ploeg. Van Lisse hebben ze alle maal met de rit meegedaan: dat zal ook nog wel punten opleveren, want 't was de enige ploeg, die geheel compleet aan de start versoheen. Toen wij naar heimwee-patiënten in formeerden, kregen we hoopvolle be richten: „We hebben ze al weer aan het lachen". Vandaag heeft de Torpedo-ploeg 't niet alleen met fietsen gedaan, maar ook de karweitjes van katoen gegeven. En dit heeft geholpen, want zij hebben de Nobo-ploeg uit Ede weer van de kop verdrongen. Ook Wim Zaalberg zit weer j in de gele trui en dat niet alleen door 't racen, want de dagétappe is volgens de laatste berichten door een jongen uit Zutphen gewonnen, met Faber op dc tweede plaats. Wim kwam op de derde plaats. En nu naar Heeze, waar de bur gemeester reeds tweemaal bloemen aan Wim Zaalberg heeft gegeven. Zaalberg zal alles op alles zetten om die weer tc krijgen, maar zijn ploeggenoten hebben hem verteld, dat zij hier ook hun j uiterste best zullen doen. Voor KOELKASTEN NAAR RADIO KROMHOUT Vliet- N.Z. 32 - RIJNSBURG

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 4