Jlieuroc £ditsrl)c GTouranl Amerika zal Russen uit Kongo weren Aanslag op zou zijn Loemoemba verijdeld Zonne-auto in de regen Veiligheidsraad wacht op Loemoemba's komst Rusland tracht spanning met opzet te vergroten Tien doden in Zuid-Afrika Rooms-katholiek verzet tegen Castro's regime DONDERDAG 21 JULI 1960 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie. Redactie. Abonnementen- Advertentie-afdeling Tel. 31441. Eenenveertigste jaargang no, 11924 octie; F. DIEMER dredactenr: Dr. E. DIEMER CHRISTELIJKE ATIOW AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantvasticfi is abebUoen mgn bert ia Icgfjcnspatr Oecumene (2) Frida Katz 75 (5) Marihuana (7) i de Kongolese premier Loemoemba, dat „onmiddellijk een beroep zou worden ge daan op de Sowjetimie en Aziatisch-Afrikaanse landen om troepen naar Kongo te zenden", heeft Amerika vandaag laten weten dat het „tot elke actie zal overgaan, die noodzakelijk is om de Sowjettroepen buiten de Kongo te houden". In de Veiligheidsraad diende de Russische afgevaar digde een resolutie in, waarin binnen drie dagen terugtrekking van alle Belgische troepen uit Kongo wordt geëist. De zitting van de raad werd verdaagd tot vanavond (acht uur Nederlandse tijd) in verband met de komst van premier Loemoemba, die vanochtend uit Leopoldstad naar New York zou vertrekken. Secretaris-generaal Hammarskjoeld van de Ver. Naties wordt maandag in Leopoldstad verwacht om de vorderingen van de V.N.-troepen ten aanzien van de rust in het land en van de bestrijding van de dreigende honger in ogenschouw te nemen. De voorzitter van de Veiligheids raad. José Correa van Ecuador, no digde de Belgische minister van bui tenlandse zaken, Pierre Wigny, cn de minister voor V.N.-zaken van Kongo, Thomas Kanza, uit deel te nemen aan de besprekingen. Secretaris-generaal Hammarskjoeld gjnadht daarna zijn eerste rapport uit óver het V.N.-programma voor hulp verlening aan Kongo. Hij zei de toe komst hoopvol, zo niet met absoluut vertrouwen tegemoet te zien. Het is niet uitgesloten, dat de V.N.-strijd- macht in Kongo zal worden vergroot, maar hierover moet nog overleg wor den gepleegd. De Amerikaanse generaal Wheeler zal zich naar Kongo begeven om een on derzoek in te stellen naar de mogelijk heid om verzanding van de Kongo te voorkomen. Generaal Wheeler heeft in 1956, eveneens in opdracht van de Ver. Naties, het Suezkanaal weer bevaarbaar gemaakt. Hammarskjoeld legde het accent van zijn toelichting op de noodzaak van ver- taillering van de V.N.-strijdmacht in Kongo. De V.N.-strijdmacht in Kongo, kan geen partij zijn in interne conflicten, al dus Hammarskjoeld, kennelijk doelend op de tegenstellingen tussen de premier van Katanga, Tsjombe, en de centrale regering. Maar de troepen zijn gemach tigd op het gehele grondgebied van de republiek Kongo „als een eenheid" te opereren, zo liet hij er op volgen. Ham marskjoeld liet doorschemeren, dat hij Tsjombe hiervan op de hoogte heeft ge steld. „Het optreden vaoi de Verenigde Na ties in Kongo is het belangrijkste wat de volkerenorganisatie tot op heden heeft ondernomen. Wij staan bij een keerpunt in de geschiedenis. Het betreft de toe komst van Afrika en wellicht de toe komst van de wereld", zo verklaarde hij; Voorwaarden De tweede spreker was de vertegen woordiger van Kongo, Kanza. Hij her innerde aan de vriendschappelijke be trekkingen die gedurende de tachtig jaar tussen België en Kongolezen hebben be staan en zeiae het te betreuren dat Kongo België thans moet aanklagen we gens schending van het zeer onlangs ge sloten vriendschapsverdrag. Kanza noemde vier voorwaarden op dat „de Kongolezen hun hart weer open stellen voor België" Stopzetting van het „agressieve op treden1' van de Belgische troepen, d.w.z. geen verdere versterking van de Belgische legermacht in Kongo. Zo spoedig mogelijke terugtrekking der Belgische troepen van Kongolees grondgebied. Geen erkenning van de onafhankelijk heid van Katanga. Een erkenning dat de Kongolese re gering bevoegd en bekwaam is om de levens, bezittingen en investeringen van Belgen en andere buitenlanders in Kongo te beschermen. Minister Wigny herinnerde eraan dat Belgic Kongo in achttien maanden on afhankelijkheid heeft verleénd. Hij zeide dat sinds het uitbreken van de onlus ten hem talrijke boodschappen over mis handelingen, martelingen cn verminkin gen, aanrandingen van vrouwen en meisjes en moordpartijen hebben bereikt die voor het grootste deel eindigden met „Waarschuw Bunche". Gelooft u dat wij, wanneer wij wer kelijk een complot hadden gesmeed, onze vrouwen en dochters bij u, mensen zonder eergevoel an de hel zouden heb ben achtergelaten?, zo -riep Wigny uit, zich rechtstreeks tot de Kongolese afge vaardigde wendend. De waarheid is dat u de muitende troepen niet meer in de hand had en uw regering heeft niets gadaan, kon niets doen, om hen te kalmeren. Kan men ons verzekeren dat op dit ogenblik in Stanleystad de Belgische levens zul len worden gered? Wij hadden het recht tussenbeide te komen toen het er om góng onze land genoten, onze vrouwen te beschermen. Wij' hadden het recht te interveniëren, anders zouden wij eerlozen zijn geweest. Wij hebben de onafhankelijkheid die wij u hebben verleend, tot de uiterste grens geëerbiedigd. Bereid Ons tussenbeide komen was agressie noch w aanzin, maar wordt verklaard door het feit, dat de Kongolese regering niet bij machte was de orde te herstel len, terwijl de radio bleef oproepen tot geweldpleging en moord, aldus de Bel gische minister. Overal waar wij tussen beide zijn gekomen was het om vrouwer en kinderen te redden. Naarmate de troe. pen van de Ver. Naties onze i'nterventde- troepon aflossen, zullen wij onze soldaten terugtrekken, zo zei Wigny. Het i dat wij verlangen, is dat de veiligheid wordt gegarandeerd. Zich tot Hammarskjöld wendend, (Zie vervolg op pag. 9) TN LEOPOLDSTAD zou een poging1 ■*- om premier Loemoemba van het leven te beroven, zijn verijdeld. In een brief, die voorzitter Kassongo gistermorgen heeft voorgelezen in het Huis van Afgeavardigden en die afkomstig was van de Vereniging van de Kongolese jeugd, werd melding gemaakt van een geheime bijeenkomst ir. de universiteit Lovanium, waar de plannen voor de aanslag nader zou den zijn besproken. Tot de samen zweerders zouden behoren monseig neur Gillon, de rector-magnificus var de universiteit, Kalondji. voorzitter van de Kongolese nationale beweging. Bolikango, voorzitter van de Afri kaanse eenheidspartij, in burger ge klede Belgische officieren, en enkele journalisten, onder wie de hoofdre dacteur van het in Leopoldstad ver schijnende Franstalige blad Le Cour- rier d'Afrique. Ook de naam van de hulpbisschop van Leopoldstad, mon seigneur Maloela, werd genoemd. Tijdens de bijeenkomst zouden, aldus nog altijd de brief, gewapende Kongolese politiemannen d® vergaderzaal zijn bin nengedrongen. Onmiddellijk nadat de brief was voorgelezen ging het Huis van Afgevaardigden in besloten zitting: gen darmes verwijderden pers en publiek van de tribunes. Premier Loemoemba is nog altijd in gebreke gebleven wat betreft de bekend making van het regeringsprogramma. Hij zou gistermorgen daarvan mededeling hebben moeten doen in de Senaat, maar hij was niet verschenen. Inplaats daarvan las de vice-voorzitter van de Senaat, Obema, een brief van Loemoemba voor, waarin deze de Senaat scherp kritiseerde, omdat die zich zou mengen in zaken, welke uitsluitend tot de bevoegdheid van de regering behoorden. Loemoemba acht te dit een ernstige inbreuk op de schei ding van de bevoegdheden en wees erop. dat Kongo momenteel met grote moeilijk heden te kampen heeft. Volgens de vice- voorzitter van de Senaat zal het rege ringsprogramma nu vermoedelijk maan- dag o£ dinsdag worden voorgelegd. Beschuldigingen Gisteravond stond Loemoemba weer voor de microfoon van de Kongolese radio om zijn beschuldigingen aan het adres van België te herhalen. Volgens hem was het in de Oostelijke provincie volkomen rus tig totdat Belgische troepen aankwamen in Boenia, Kindoe en Coquilhatstad, waar zij Kongolese militairen doodden niek zaaiden. „Wij kunnen dedigen", zei de premier. In Brussel heeft de Belgische premier Eyskens medegedeeld, dat steeds meer feitelijke gegevens bekend worden over de wreedheden en gewelddaden, die de muitende Kongolese soldaten jegens de Europese bevolking hebben gepleegd: mannen worden gevangen genomen, ont wapend, met stokken geslagen cn aan el kaar vastgebonden. Zij moeten toezien, in aanwezigheid van kinderen, dat hun geweld wordt aangedaan. Zelfs Duikboot lanceert Polarisraket DE AMERIKAANSE MARINE heeft woensdag voor het eerst van een zich onder water bevindende duikboot een Polaris-raket gelanceerd. Het acht meter lange cn 14 ton wegende projectiel is gelanceerd door mid del van samengeperste lucht. Boven water trad de eigen aandrijving in werking. Nadat de „Polaris" de oppervlakte van het water had bereikt, lze'-. zij daar een ondeelbaar ogenblik in de lucht te hangen, voordat, met een verblindend licht, de eerste trap van de raket ontbrandde. Op een hoogte van ongeveer 110 kilometer viel dit eerste raketgedcelte af en ont brandde de tweede trap, waarna de raket haar vlucht in de richting van het ten noorden van Porto Rico gelegen doelgebied voortzette. De Ameri kaanse marineleiding heeft later medegedeeld dat de proef volledig ge slaagd is. Matadi in handen van de Marokkanen op kleine meisjes worden die gruwel daden gepleegd. Gearresteerd In Elisabethstad zou de Kongolese mi nister van buitenlandse zaken, Bomboko, zijn gearresteerd, toen hij daar, op weg naar Albertstad, een tussenlanding maak te. Bomboko werd, aldus de inmiddels van Belgische zijde tegengesproken be richt, met een metgezel, van het vlieg tuig weggevoerd. Gezegd wordt, dat de piloot van zijn toestel de autoriteiten van Katanga per radio heeft gewaarschuwd. Voorlopig zou Bomboko worden vastge houden om daarna uit Katanga te worden Marokkaanse troepen van de V.N. heb ben gisteren de havenstad Matadi bezet. Zij vonden de haveninstallaties praktisch geheel in tact. Andere Marokkaanse een heden hebben de muitende Kongolezen van het kamp van Thysstad ontwapend. In de stad is de orde hersteld. De enkele Belgen, die waren achtergebleven, kun nen zich weer vrij bewegen. Zonder verzorging In een ziekenhuis te Matadi werden 32 gewonde Kongolezen aangetroffen, die daar al enkele dagen zonder medische hulp lagen. Een vliegtuig heeft hen naar Leopoldstad gebracht. In het algemeen is de medische verzorging van de Kon golese bevolking kritiek-door de uittocht van vele blanke artsen en verpleegsters. Voor de soevereiniteitsoverdracht waren er 400 blanke dokters, 300 blanke ver pleegsters en 500 verplegers. Minstens de helft van deze aantallen zal naar Kongo moeten worden gezonden, aldus heeft V.N.-functionaris medegedeeld. Tien Is raëlische artsen hebben inmiddels toege zegd naar Kongo te zullen gaan. Nog tienduizend Tot gisteren waren ruim 3000 man V.N.- troepen in Kongo aangekomen. Verwacht wordt, dat er in de komende dagen nog eens 10.000 man zullen arriveren. De Zwe den leveren (uit de Gazastrook) 600 terwijl ook nieuwe eenheden uit Marokko en Tunesië worden verwacht, evenals de tachementen uit Guinee en Liberia. Ier land stuurt 500 vrijwilligers. Zwitserland zendt een medische eenheid. In Brussel is vernomen, dat maandag twee Belgische parachutisten zijn gesneuveld bij het red den van 166 Europeanen uit de handen van Kongolese muiters in de plaats Boenia in de Oostprovincie. Een derde militair werd gewond. De parachutisten bevrijdden behalve de Europese burgers ook enkele Belgische officieren, die door hun Kongolese minderen werden gehouden. Het Belgische ministerie van defensie heeft nader medegedeeld, dat er bij het ongeluk met het Belgische militaire transportvliegtuig in het noordoosten Kongo 36 jonge beroepsmilitairen om leven zijn gekomen. Acht werden (Van een onzer verslaggevers) De Koningin heeft gisteren in Rotterdam een officieel bezoek ge bracht aan de Floriade. Zjj maakte, in gezelschap van Floriade-voor- zitter dr. A. J. Verhagen, een rond wandeling over het tentoonstel lingsterrein, waarbü haar belang stelling in het bijzonder werd ge wekt door het rosarium, de tro pische kas en de miniatuur-boom kwekerij van Boskoop. Na afloop van het bezoek sprak de landsvrou we haar waardering uit over het optreden van de Rotterdamse po litie. Dankzij dit optreden namelijk was het de overige bezoekers van de tentoonstelling mogelijk onge stoord van de verschillende inzen dingen te genieten; er waren geen speciale afzettingen gemaakt. Bij de ingang van liet museum bood de 12-jarige Lidy Verhage de hoge bezoekster een boeket gele, geurende rozen aan. Op dat ogen blik werd op het Herenhuis in het Fark de koninklijke standaard gehesen. In een gondel van de kabelbaan ging de Koningin naar de Konings hof en de Boskoopse boomkweke rij, waar de heer J. Jobsen uit Den Haag met behulp van een lijsterbes een praktisch voorbeeld van ocu leren gaf. De wandeling werd besloten met een rit per auto-trein door het Park. HAMMARSKJOELD VIA SCHIPHOL NAAR KONGO Verwacht wordt dat de secretaris generaal van de Verenigde Naties, Dag Hammarskjoeld. zondag per DC8-vlieg- tuig van de K.L.M. uit New York zal vertrekken om via Schiphol naar Braz zaville te reizen, waar hij maandag 25 juni zal V.S.-ANTWOORD OP POLARIS-NOTA H AMERIKAANSE ministerie buitenlandse zaken heeft gis teren gereageerd op de Russische be schuldiging, dat eventuele levering van Polaris-raketten aan West-Duits- land de vrede in gevaar zou brengen. Deze Russische uiting van bezorgd heid staan in schrille tegenstelling met het afbreken der ontwapenings onderhandelingen in Genève, aldus het State Department Op een tijdstip waarop Rusland Nieuwe uitbarsting van de Etna De Etna op Sicilië is gisteravond om zeven uur voor de tweede maal binnen vier dagen tot eruptie gekomen, na de afgelopen twee dagen zwavelgaswolken te hebben uitgestoten. Er vormde zich een hoge rookkolom boven de centrale krater, terwijl stenen en ander vulka nisch materiaal onder donderend geweld de berghelling afrolden. Het hoofd van de criminele recher che van Pieter Mariteburg (Zuid-Afrika) heeft meegedeeld dat dinsdag tien Afri kanen zijn omgekomen en vier gewond bij een gevecht tussen Mbono's en Ngoe- loebeni's. ongeveer honderd kilometer ten noorden van de stad. Spionage in Israël Prof. Kurt Sitte, een internationaal be kende expert in kosmische straling die in Haifa onderzoekingen verrichtte, is, naar officieel wordt vernomen, gearresteerd onder verdenking van spionage. Dit is reeds zes weken geleden gebeurd nadat de Israëlische veiligheidsdienst hem lan ge tijd had nagegaan. Amerikaans plan voor beëindiging kernproeven De Verenigde Staten hebben gisteren herziene voorstellen voor een waarne- mings- en herkenningsstelsel ingediend op de drie-mogendhedcnconferentie te Genève over beëindiging van de proe ven met kernwapens. De Britse afgevaardigde. Wright, zei dat de herziene bijlage „een fris cn be langrijk westelijk initiatief" is. De Russische vertegenwoordiger Tsa- rapkin verklaarde dat hij de Amerikaan se voorstellen „zeer zorgvuldig" zou be studeren. Zijn eerste indruk was dat zij „punten bevat, die de Verenigde Staten reeds eerder aan een daartoe niet bereid zijnde Sowjetunie wilden opdringen." Aardbeving in Italië Vannacht is in centraal Italië een sterke aardschok waargenomen. In Terni een stad van 84.000 inwoners ten noor den van Rome. renden de mensen de straat op en weigerden naar hun huizen terug te keren voordat de dag aange broken was. Er is geen melding van schade. In Rome werden ook lichte bevingen gevoeld. R.K. groeperingen op Cuba. die voor het grootste deel uit vrouwen bestaan, zijn op 't ogenblik de groot ste tegenstanders van het regime Castro. De katholieken, die zondag en maandag betogingen hebben gehouden tegen het communisme, kondigden gisteren aan dat zij een passieve cam pagne zouden beginnen. „We zullen passief betogen", zei een vrouw „maar als we aangevallen worden, zullen we terugslaan." Zij doelde hierbij op de activiteiten van communistische groepen, die open lijk wapens dragen zonder dat de politie ingrijpt. Hun agressie is de laatste we ken vooral .tegenover rooms-katholieken toegenomen. De r.k. kerk op Cuba heeft zich niet openlijk bij de campagne aan gesloten. Tot nu too is betoogd tegen het communisme in het algemeen en niet tegen het regime Castro in het bijzon der. dr. Charles A. Escoffery in een show room aan de Nieuwe Zijds Voorburg wal in Amsterdam in zijn „zonne- auto". Een antiek wagentjes uit 1912 is het en het ontleent zijn energie aan het zonlicht. De heer Escoffery, een chemisch fysicus, die als wetenschap pelijk medewerker is verbonden aan een fabriek van gelijkrichters in El Sugundo in Californië, blijft tot van daag in ons land om de „zonneauto" en andere voorbeelden waarbij ge bruik wordt gemaakt van zonlicnt als energiebron te demonstreren. „Die ry. „We hebben hem laten bouwen om het contrast tussen de oude en de mo derne techniek te accentueren: een mu seumauto die rijdt op zonne-energie". Op het dak van de auto is een paneel gemonteerd, waarop 10.640 siliciumcellen zijn aangebracht. Ze zien er uit als wa feltjes. Als de cellen door zonlicht wor den getroffen, produceren ze een zwakke elektrische strocm, die „bewaard" wordt in accu's. Als ze vol zijn, kan de auto ongeveer drie uur rijden bij een snel heid van ruim 30 km. In de ruimtevaart wordt reeds veelvuldig gebruik gemaakt van zonne-energie. Zo zijn bijv. de Tiros- navigatiesatellieten van de Amerikaan se marine met zonnebatterijen uitgerust. De kosten zijn nog vrij hoog omdat het hele principe nog in een experimenteel stadium verkeert. De kostbare reearch is slechts mogelijk dank zij de financiële steun van de Amerikaanse legerautori- Maar volgens de heer Escoffery zal in de toekomst blijken dat zonne-energi goedkoper is dan de ,met behulp van bewegende delen" opgewekte energie. De toepassingsmogelijkheden zijn uiter aard beperkt. Voor Nederland verwacht men weinig heil van deze nieuwigheid. De wolken boven ons land absorberen de rode stralen van het zonlicht cn het zijn juist deze stralen waarop de .zonne- roosters" reageren. De zonne-auto zal men ook kunnen zien op de Firato-ten toonstelling die binnenkort in Amster dam wordt gehouden. Algemeen wordt verwacht dat de oppo sitie tegen de regering tot uitbarsting zal komen op 26 juli, de nationale feest dag die het begin van Castro's opstand tegen het regime Batista aangeeft. De rooms-katholieken zullen die dag een massa-rouwbijeenkomst houden, waarbij zij zich in het zwart zullen kleden en rouwbanden zullen dragen. Gisteren zijn dertien rooms-katholieken die zondag bij de betogingen gearres teerd werden, vrijgelaten op een borg som van 100 pesos (ƒ380) per persoon. Een aantal is nog onder arrest. De 32 hoogleraren van de technische faculteit van de universiteit van Hava na zijn van regeringswege geschorst. De hoogleraren wordt, evenals hun collega' van de juridische faculteit, verwete dat zij niet aan het werk zijn gegaan naar aanleiding van een geschil met hun studenten over het al dan niet steun lenen aan het bewind van Fidel Castro. Wegens dit conflict i$ de senaat va universiteit al afgetreden. De Russische premier Nikta Chroesi- tsjef heeft zijn toezegging herhaald dat de Sowjetunie alles in het werk zal stellen om Amerikaanse militaire immen ging tegen Cuba te voorkomen, aldu« bericht radio Moskou. In een communiqué over de bespre kingen tussen Chroesjtsjef en de Cu baanse minister van defensie, Raoel Castro, wordt gezegd dat „de strijd krachten van het socialistische kamp thans zo sterk zijn en hun economise* potentieel zo groot dat zij Cuba stellig kunnen voorzien van de noodzakelijke produkten die de Verenigde Staten en bepaalde andere landen thans niet wil len leveren." De ministers van buitenlandse zaken van de 21 Amerikaanse republieken zul len omstreeks 15 augustus bijeenkomen om de betrekkingen tussen de Verenigde Staten en Cuba en het Russische optre den in de geschillen tussen beide landen to bespreken, aldus is in Washington campagne van dreige-nienten tegen klei- landen in de vrije wereld voert, de V«N.-acties in Kongo tracht te verstoren en met gebruik van raketten dreigt ter ondersteuning van de politiek inzake Cuba, komt de Russische bewering om trent bezorgdheid wel bijzonder ver- Door acties van deze soort tracht de Sowjetunie de spanning opzettelijk te vergroten, aldus het commentaar van Washington. Amerika wijst er verder op dat de onderhandelingen in de Navo over bal listische projectielen voor middellange afstand ter verdediging van het ver dragsgebied onderdeel uitmaken van het programma op lange termijn, dat in december 1957 op de Navo-topconferentie te Parijs werd vastgesteld. Overigens vormt het aandeel van West-Duitsland in de Navo geen bedrei ging voor wie dan ook, aldus het Ame rikaanse ministerie, zulks in tegenstel ling met de Sowjetpogiaigen om de Oost- duitse marionettenregering een regime van terreur te willen laten uitoefenen over het vrije West-Berlijn. Jongens boeten met boeken Vier jongens van zestien tol ne gentien jaar hebben gisteren terecht gestaan voor de Asser politierechter wegens baldadigheid. In het begin van deze maand waren ze door cafébezoek in een vrolijke stemming gekomen, waarbij een zover ging, dat hy zulke onvrien delijke taal sprak dat de anderen zich eraan ergerden. In deze stemming kwamen zy op het idee een viertal meisjes uit eeu andere provincie een bezoek te brengen. Zjj jaagden de meisjes zo'n angst aan, dat een van hen voor een zenuwschok moest wor den behandeld. De hoofdschuldige van deze bal dadigheid werd veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf, waarvan vier voorwaardelijk- De andereu kregen vier weken, waarvan drie voorwaardelijk cn een paar geld boeten. Als bijzondere voorwaarde werd echter gesteld, dat de jongelui de meisjes ieder een boek over de provincie Drenthe moesten geven als vergoeding voor de onheuse be jegening. Praft voor rechter David Beresford Pratt, een 50-jarige rijke blanke boer, is vandaag voor de rechtbank in Pretoria formeel beschul digd van moord op de Zuidafrikaanse premier dr. H. F. Verwoerd. Hij zal terecht staan voor het hooggerechtshof. Op een vraag van de officier van jus titie of hij iets wenste te zeggen, ant woordde Pratt; „Edelachtbare, in dit stadium heb ik besloten niets te zeggen." Schadevergoeding. China heeft erin toegestemd Nepal 50.000 roepie (onge veer 40.000) schadevergoeding te be talen voor de dood van een Nepalse of ficier bij een grensincident in juni. Onbestendig De Bilt verwacht tot vrij dagavond: m Vrij veel bewolking met aanvankelijk enige regen. Morgen overdag plaatselijk enkele buien. Matige, af en toe vrij krachtige naar west ruimende wind. Weinig ver andering in temperatuur. (Opgemaakt om 11.15 u.). ZON EN MAAN Vrijdag 22 juli: zon op 4.46 uur, onder 0.46 uur; maan op 3.49 uur, onder 19.35 u. 3 juli nieuwe maan. Strimdvertcachting Achter regenfrontje dat komende nacht passeert, morgen weer opklaringen en op de meeste plaatsen droog. Matige zee wind. Temperatuur ongeveer 18 graden, zeewater 17 graden. Vooruitzichten: pe rioden met vrij goed strandweer maar door westelijke luchtstroom nog iets te koel. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur Locamo Wenen InneOruck 19 12 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1