RENNIES Discussie over evenementen op het parkeerterrein Bevorderden en geslaagden chr. technische school Geslaagden en bevorderden chr. huishoudschool Noordwijk Drommen lijders Voor Engelse maatschappijen drie vriestrawlers op stapel Onderscheiding in LEIDERDORP Baas W. F. Smit veertig jaar bij de Touwfabrieken NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 WOENSDAG 20 JULI 1960 NOORDWIJKS raad vergaderde Van Sterken brug verdedigde zich met succes eeds voor de behandeling van de eigenlijke agenda ontspon zich gister- avond in de gemeenteraad van Noordwijk een uitvoerig debat naar aanleiding van een open brief van de journalist Th. C. Droog, inzake het houden van bepaalde vermakelijkheden op het parkeerterrein aan de Golf baan, enkele weken geleden. De heer Benschop had geen bewondering voor de manier, waarop deze zaak aan de orde was gesteld, maar wenste toch op de hoogte gebracht te worden van de gang van zaken. De heer Sedelaar zei, dat de gemeenteraad indertijd heeft beslist, dat op deze plaats geen evenementen meer zouden worden gehouden, wegens de overlast, die de omwonenden daarvan ondervinden. Hij vroeg zich af waarom met de uit drukkelijke wens van de raad geen rekening is gehouden. I>e heer Vogelaar was van mening dat deze zaak volledig tot de compe tentie van de raad behoort. Hij verlang de, dat het college definitief zou toe zeggen. dat dergelijke evenementen niet meer zullen worden gehouden. Hij uitte zijn waardering voor het werk van de evenementencommissie, die het enige lichaam is, dat nog iets doet voor de badgasten. Door het organiseren van dergelijke vermakelijkheden (een tent met zogenaamde bots-autootjes) wordt echter het tegenovergestelde bereikt van wat de bedoeling is. De voorzitter, wethouder J. van Leeuwen, zeide dat men inderdaad uit respect voor het werk van de evene mentencommissie, aanvankelijk heeft gezegd: we gaan met dit idee akkoord, omdat deze mensen zich inspannen be langeloos iets voor de gasten te doen. Zij hadden nu eenmaal deze afspraak gemaakt en wij stonden daarom vrijwel met de rug tegen de muur. Er zijn in deze aangelegenheid natuurlijk fouten gemaakt, maar spreker aohtte het beter hiervoor eventueel in besloten zitting nadere mededelingen te doen. Wel kon de voorzitter toezeggen, dat In het vervolg dergelijke evene menten niet meer zullen worden ge tolereerd. Hij gaf de evenementen- commissie In overweging voortaan tijdig een schema ln te dienen, ten einde door overleg en bespreking gezamenlijk tot een goed resultaat ti komen. Ook de voorzitter kon de wijze waar op de heer Droogh deze zaak naar voren heeft gebracht, niet helemaal bewonde- De heer Benschop voelde er in de grond van de zaak weinig voor deze aangelegenheid maar met de mantel der liefde te bedekken in een geheime zit ting, maar ging ten slotte hiermee toch akkoord. Onaangenaam Vervolgens kwam ter tafel een brief van de heer L. van Sterken- burg, die hierin reageerde op het ge sprokene in de vorige raadsvergade ring over zijn uitlatingen inzake het stichten van een zogenaamd Butlin- camp in 1946. De uitlatingen in de raadsvergadering vond de heer Van Sterkenburg onaangenaam en hij zag hierin een aantasting van zijn eer en goede naam. Genen de onschend baarheid van de raadsleden, meende hij op deze manier te moeten rea- Hij was zich niet bewust onwaarheid te hebben gesproken en hij heeft nie mand willen krenken. De heer Van Sterkenburg verkeerde namelijk in de mening dat hij indertijd door B. cn W. was gehoord om zijn visie inzake de totstandkoming van een Butlin-camp te geven en hij was niet op de hoogte van het feit, dat de raad cn B. en W. dit idee al hadden verworpen. De heer Vogelaar had met genoe gen van deze brief kennis genomen. HU meende dat hierdoor een gans ander licht op de zaak ls gevallen, omdat bleek, dat de heer Van Ster kenburg te goeder trouw was ge weest toen hy de gewraakte zinsne den had geuit. Deze brief verschaft mU volledige genoegdoening, aldus spreker, omdat hieruit biykt, dat de heer Van Sterkenburg verkeerde conclusies heeft getrokken, omdat hU niet volledig op de hoogte was. Zijnerzijds nam spreker graag de ge wraakte uitdrukkingen als „pertinente onwaarheid'' terug en hij wilde deze vervangen door vergissing. Deze vriend schappelijk bedoelde sahoudertik is kennelijk wel wat hard aangekomen, aldus de heer Vogelaar. Ook de heer Van Leeuwen verklaarde de uitdrukking „pertinente leugen", ge zien de explicatie van de heer Van Sterkenburg, gaarne terug te nemen. De heer Van Riemsdijk meende dat, als beide partijen iets grondiger over de dingen hadden nagedacht, deze discus sies voorkomen hadden kunnen worden cn dat de raad zich aan vruchtbaarder zaken had kunnen wijden. Wethouder Van Leeuwen was het hiermede niet eens. Als in het open baar historische overzichten gegeven worden die twijfelachtig zijn is het logisch dat een wethouder of raads lid daarop reageert. Als een voor stelling van zaken gegeven wordt zoals deze aanvankelijk werd gelan ceerd, is het logisch, dat de betrok ken wethouder op de ketting springt. De heer Vogelaar zeide, dat het het goed recht is van een raadslid te geren op zijn eigen manier. Hij van plan dit ook in de toekomst te zul len blijven doen. Drie jaar gevochten De voorzitter deelde hierop mede dat verscheidene raadsbesluiten door Gede puteerde Staten zijn goedgekeurd, on der meer het plan Dobbelmannduin, de flatbouw bij de Vuurtoren, de zoge naamde Staphorater oplossing bij de Gooweg en de plaatsing van tegels op de tussenstrook aan de Quarles van Uf- fordstraat Deze laatste goedkeuring ontlokte de heer Sedelaar de opmerking „Eindelijk, daar heb ik drie jaar voor gevochten!" Bij het punt garantieverlening aan de internationale Lawntennisclub voor wedstrijden, betreurde de heer Passchier sr. het, dat hiermee weer de zondag is gemoeid. Het bedrag zal overigens niet meer kunnen bedragen dan wat de makelij kheidsbelasting opbrengt De heer Van Riemsdijk wees In dit verband op de onverkwikkelijke situa tie, die hier is ontstaan, waardoor al enkele belangrijke wedstrijden niet meer in Noordwijk gehouden worden. Met zorg had hij deze ontwikkeling ga- De heer Benschop sprak zijn teleur stelling uit over het feit, dat Gedepu teerde Staten nog steeds geen fiat heb ben gegeven aan de Instelling vai eekmarkt. Door de bevolking wordt met spanning hiernaar uitgezien. De voorzitter zeide. dat Gedepu teerden aan de Kamer van Koop handel advies hebben gevraagd. Zo dra dit binnen is, kan een beslissing worden verwacht. Voorlopig kunnen wij alleen maar op spoed aandrin- Tot onderwijzeres aan de openbare lagere school werd met algemene stemmen benoemd mejuffrouw E. B. Behage. Vrijwel alle overige punten van de agenda gingen vervolgens onder de hamer door. Die V.V.V. toch Alleen het punt begrotingswijzigingen ontlokte enige commentaar. De heer Benschop vond het bevreem dend, dat de kosten van de riolering van de Scheveningse-, Wassenaarse- Zandvoortsestraat verschoven zijn n 1961. Hij had zich ter plaatse op de hoogte gesteld en meende te mogen spreken van een onhoudbare toestand. Diverse panden aan de Scheve- ningsestraat zijn niet aangesloten op de riolering, wat met het oog op de hygiëne toch onverantwoord Is. Dat in een gemeente als de onze nog on geveer 500 percelen niet voorzien zijn van een watercloset, vond spre ker beschamend. Ook de heer Passchier sr. drong aa op spoedige verbetering. Hij achtte de urgentie zo groot, dat hy aan dit pro ject voorrang wilde verlenen boven alle Van de zijde van B. en W. werd op gemerkt. dat het één met het ander menhangt. Als bijvoorbeeld het Dobbel mannduin wordt verkaveld, komen weer gelden vrij voor andere objecten. Ove rigens zal natuurlijk de meeste spoed worden betracht om hierin verbetering te brengen. Aan de agenda was toegevoegd een voorstel inzake een krediet voor onderzoek aanleg nieuw golfterrein. Ten einde de toekomstige uitbrei ding van Noordwijk aan Zee moge lijk te maken, zijn namelijk onder handelingen gevoerd met het be stuur van de Noordwijkse Golfclub inzake de verplaatsing van de hui dige golfterreinen, welke bij het thans vigerende uitbreidingsplan voor woningbouw zijn bestemd. De onderhandelingen hebben tot een goed resultaat geleid en een krediet van 3.000 werd gevraagd voor on derzoek naar een nieuw terrein. Naar aanleiding van een vraag vai heer Den Otter zeide de voorzitter, dat de eigenaar van de grond, het staatsbos beheer, bereid is de grond aan de ge meente te verkopen. Er waren echter bezwaren tegen Ihet plan voor woningbouw aange voerd door Gedeputeerde Staten en de planologische dienst Toch is er. aldus de voorzitter, een goede kans dat de plannen binnen niet al te lange tijd gerealiseerd kunnen wor- den. Bij de rondvraag informeerde de heer Sedelaar naar de situatie bij de stichting V.V.V. Is het juist, dat de deskundige, die belast was met het onderzoek, zich heeft teruggetrok ken? Spreker had de indruk, dat het bestuur het niet zo nauw neemt met de uitdrukkelijke wens van de ge meenteraad inzake een onderzoek. Het stichtingsbestuur zal er echter m doordrongen moeten zijn dat de subsidie van deze wens afhankelijk is. Wellidht is de raad door deze gedach'e als wenselijkheid te formuleren, wat te clement geweest. Indien edhter van deze wens niet tegemoet gekomen wordt, zal dit ongetwijfeld aan de komende sub sidieverstrekking niet ten goede komen. De heer Sedelaar hoopte, dat aan de chaotische toestand bij de stichting V.V.V. een einde zal komen en hij drong nogmaals aan op nakoming van de wensen van de raad inzake een onder- Webhouder van Leeuwen zeide, dat met deze wens zeer zeker rekening is gehouden. Op de eerste de beste verga dering van het bestuur had hij dit aan de orde gebracht en allerwegen was men ervoor. Wij hebben echter nog geen rapport gezien, maar de A.N.V.V. heeft geen toestemming gegeven dit te over handigen. De vraag of de raad geen subsidie eer verleent, zal de wethouder geen hoofdpijn bezorgen, evenmin als de vraag of hij al dan niet moet blijven zitten als vertegenwoordiger van de gemeente. Ik heb, aldus de heer Van Leeuwen, steeds de wens van de raad naar voren gebracht, dat deze niet gerealiseerd is tot nog toe, ligt niet aan mij, noch aan het bestuur van de stichting, maar al leen aan het hoofdbestuur van de A.N.V.V. We hopen, dat de deskundige, de heer Vet, spoedig toestemming zal krijgen zijn rapport te overhandigen. Nadat nog enkele zaken bij de rond vraag waren behandeld, ging de raad besloten zitting. IN DE AULA van de Christelijke huishoudschool te Noordwijk werden gisteren de diploma's uitgereikt en de bevorderingen bekend gemaakt. De voorzitter van hel bestuur, dr. C. Steketee, sprak de leerlingen bartelUk toe en reikte de diploma's uit. De directrice, mejuffrouw M Booy. feliciteerde de leerlingen. Een toneelstukje werd opgevoerd door de leerlingen van klasse I, met medewerking van mej. N. Poortier, plano, en Wllly Plaatser, fluit. Janny Varkevisser kreeg een boek. omdat zij het minst van allen lessen had verzuimd. De uitslagen luiden: BEVORDERINGEN Klas 1 a: A Bes, I van Drongelen, M de Haan, A de Haas. L de Mooy, A Sme ding. R van Venetiën, R de Jong. Klas 1 b: C van Duin, W van Duin, G Duindam. L Duindam, A Haasnoot, G van der Ham., N Imthorn, L Koopman, A van der Loo, I Olderiks. W Plaatzer, W Plu* R Romijn, J Scheelings, M Smit, L van der Voet. A van der Wiel. C de Niet. Klas ie; J Bamhoorn, H Bedijn, L vs Beelen. A de Bruin, J Cramer, P Cramer. M Cramer, C Dekker. T van Duin, Y Du- rieux, T van der Niet, N van der Niet. M Plesman, B Reyerkerk, B Verboon, S Wijnberger, M v Egmond, M Bestebroer. Klas II a: Het getuigschrift behaalden: L Bamhoorn, C de Bruin, M Duindam, N Goudriaan, C Haasnoot, J Houwaart, P Houwaart, C Leeflang, J van der Niet, C Peen. I van der Sar, T van Sprang, J Varkevisser. aan Brandend Maagzuur zijn lijders-ai van de ene minuut op de andere. KATWIJK ISTERAVOND had in het prachtige overblijflokaal van de nieuwe y Christelijke technische school te Katwijk de uitreiking plaats van de getuigschriften. Behalve de daarvoor in aanmerking komende leerlingen waren ook vele ouders aanwezig. Voorts was het college van B. en W. vertegenwoordigd. Dat doen dan zo'n paar Rennies. Bij de eerste aanwijzing van over tollig maagzuur - en dat stijgt dan snerpend op, soms tot hoog in de keel - een of twee Rennies laten smelten op de tong. En dat is dan alles! Weg zuurbrand - weg pijn - weg zorgen van een verstoord maal of angst voor 'n nieuwe aanval, 'n Wonder wat Rennies voor U doen. Niet zonder reden houden talloze zuurbrandlijders altijd een paar Rennies bij de hand, waar ze ook zijn. En zo brand in de kiem nog vóór hij goed kans krijgt uit te barsten. tegen brandend maagzuur De voorzitter van het schoolbestuur, de heer C. A. Kruijt, heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder de genodigden. Het aantal getuigschriften, dat dit jaar kon worden uitgereikt, noemde hij in ver houding tot de bezetting van de school gering. De oorzaak hiervan was, dat in 1956 een aanvang is gemaakt met de om zetting van de 2-jarige cursus in een drie jarige. Thans is die verandering een feit, zodat in de volgende jaren waarschijnlijk een dubbel aantal leerlingen een getuig schrift kan ontvangen. De heer Kruijt wekte de jongelui op tot verdere studie, zoals op de avondschool. Wat nu is bereikt, is slechts een begin. Toon bescheidenheid, werklust en ijver, zo zei hij. Hierna kreeg het woord de directeur, de heer R. Rijkenboer, die de namen bekend maakte van de geslaagden. Burgemeester H. Duiker reikte vervolgens met een passelijk woord de getuigschriften uit Namens de Kamer van Koophandel aanwezig de heer Zweers uit Leiden, die na een kort woord aan Arie Zuyderduyn het blijk van waardering uitreikte, dat door de K. v. K. voor de beste leerling van de school beschikbaar was gesteld. Bevorderden Hieronder volgen de namen van leerlingen, die werden bevorderd alsmede de namen van hen, die een diploma ont vingen. Bevorderd van de 1ste klas (algemeen) naar klasse 2H (houtbewerking): C W van Beelen; R A C van den Berg, Noordwijk; R A van den Bos; C J Bulk, Noordwijk; C P van Duin, Noordwijk; Const, van Duyn; G van Duyn; P Dijk; C Dijkhuizen; J van Ees, Rijnsburg; J A Freke; W Glasbergen, Rijnsburg; S C den Haan, Rijnsburg; A Haasnoot; Heemskerk; Joh J Klinkenberg; A der Meij; D Meijvogel; W G de Mooij, Rijnsburg; W Notenboom; P J Ouwe hand; A Pronk; A L Rijsdam; Jac de Vreugd; C Wischmeijer, Rijnsburg; H S Wolthaus, Rijnsburg; A Zuijderduijn; Adr J van Beelen; W J van Beelen, Noordwijk; N E Boekee, Rijnsburg; U van der Boon; A J Caspers, Noordwijk; P M van Duin, Noordwijk; J Duindam Noordwijk; A van Duijn; C van Duyn; J C van Duyvenbode; H Guyt; R W van ier Gugten; Fr A M dc Haas, Noordwijk; L J Haasnoot; P J Hoek; A Kuijt; H Visserij golf jes Kottervisserij nog lang niet uit de moeilijkheden De BRITSE VRIESTRAWLER, die bij de tewaterlating van de eerste Ne derlandse vriestrawler „Egmont" IJM. 99 ter sprake kwam, zal niet de enige onder Britse vlag blijven. Er zijn thans, zo vernemen wij uit Enge land, drie vriestrawlers voor Engelse visserijmaatschappijen in aanbouw. Zoals bekend beschikt Engeland reeds over drie visserij fabrieksschepen van het type „Fairtry" van de rederij Chr. Salvesen Co. te Leith. De eerste vriestrawler werd besteld door de rederij Lord Line Ltd. te Huil. Dit schip zal 66 meter lang worden en in afwijking van de „Egmont" over de achtersteven gaan vissen. De trawler, die als naam „Lord Nelson" krijgt, wordt 1700 ton groot en zal worden uitgerust met een 1800 pk. ma chine. De „Lord Nelson" is in aanbouw bij de Rickmers Werft te Bremer haven in Duitsland. Het initiatief tot de bouw van dit schip werd vooral door de British Trawlers Federation van harte toegejuicht. „De super-trawlers van morgen", aldus luidde het in de berichten. Men kon van meer voud spreken, want nog twee vriestraw lers zijn besteld. Deze schepen gaan over de zijde vissen en werden besteld door J. Marr Son Ltd. te Hull en de Kingston Steam Trawling Company Ltd. te Hull De schepen zullen de gehele vangst of een deel daarvan kunnen diepvriezen en in deze toestand kunnen aanvoeren. Ook de Sowjetanle Ook Rusland bouwt gestaag door aan zijn fabrieks- en vriesvloot. Bij de Kieler Howaldtwerke A.G. te Kiel werden dezer dagen de orders geplaatst voor de bouw van twee kleine walvisjagers en voor zes visserij fabrieksschepen van het type, zo als de Howaldtwerke er reeds 24 voor Rusland hebben gebouwd: schepen van een kleine 2500 ton. De opdracht voor deze werf zou een bestelling van ongeveer f 9 miljoen gulden inhouden. Binnenkort zullen twee directeuren van de werf naar Moskou vertrekken om de contracten" te tekenen. De onderhandelingen voor deze transactie dateren reeds van lente 1959. Bevredigende visaanvoer In mei is de aanvoer van vis in Neder landse havens bevredigend geweest. De prijzen waren echter veelal lager dan in april. Vooral verse haring was in grote partijen aan de markt, terwijl ook van makreel veel werd aangevoerd. De export van zeevis bleef iets onder de verwachtin gen. Er werd 1335 ton verse haring aan land gebracht, hiervan werd 625 ton afge voerd naar de vismeelfabrieken. Verder kon 464 ton verse haring worden geëxpor teerd. Voor de visserij waren de weers omstandigheden in mei gunstig- De aanvoer van rondvis was aanzienlijk beter dan in april en liep op van 1908 ton tot 2456 ton. Vooral door de grote aan voer van kabeljauw werd deze stijging veroorzaakt. De aanvoer van makreel be droeg 3727 ton. De aanvoer van schelvis vertoont de laatste maanden een vrij con stant beeld. Er was ln mei 526 ton aan de markt. Redelijke vangsten aan schol wer den aan land gebracht: 1704 ton. Tong was er in een hoeveelheid van 737 ton. Geen afschaffing veilplicht? Over de moeilijkheden, waarin de kot- iervisserij van Nederland dreigt te ko men, doordat de industrievisserij en de visserij voor de conservenfabrieken niet kan worden uitgeoefend, hebben wij reeds bericht. Het ziet er naar uit, dat ook het Produktschap niet de helpende hand zal bieden. Want de commissie uit het bestuur, die met een pre-advies op tafel moet komen ten aanzien van het verzoek van de Ne derlandse Vissersbond om de veilplicht voor pilchards af te schaffen en de mini mumprijs eveneens te laten verdwijnen, is van mening, dat beide verzoeken niet kunnen worden ingewilligd. Wel ziet de commissie er iets in de minimumaanvoer- prijs van pilchards tc verlagen van f 11 tot f 9 per kist van 50 kg. De geldigheids duur van deze verlaging eindigt dan op november. In het Produktschap zal hierover don derdag van gedachten worden gewisseld Het advies is afkomstig van een meer derheid in de commissie. Welke de con sequenties zijn voor de bemanningen van de kotters nu men tot deze maatregel adviseert, is niet bekend. En dat was nu juist het grote knelpunt op de vorige ProduktschapsvergaderingBuiten het pre-advies om kan ook het nodige worden gezegd en besproken, maar ook dan is de kans gering, dat de Nederlandse Vissers bond toch zijn contract met de conserven fabrikanten kan sluiten. Vandaag aan de markt Aan de IJmuidense middenweekse markt zouden vier trawlers verschijnen. Daarbij waren liefst drie Katwijkse sche pen: de KW 80 Dirk Maria met 700 kisten vis, de KW 135 Emma Wilhelmina met 225 kisten vis, 50 kleine kisten verse na ring, 20 stuks stijve kabeljauwen en ver der 270 kantjes haring voor de Katwijkse afslag en de KW 81 Albertha Hendnka met 550 kisten vis. Ook de IJm 32 Elie Chénevière kwam op IJmuiden aan. Dit schip heeft als vangst 1100 kisten vis, waarbij 130 kisten schelvis, 30 verse ha ring, 850 makreel, 50 gul en kabeljauw, 10 diversen en 225 stuks stijve kabeljauwen Tot de te verwachten trawlers als oud ste schepen behoren thans de IJm 10 Maria van Hattem van 9 juli, de KW 42 Nicolaas Senior van 9 juli, de VL 16 Voorloper, de IJm 15 Emma, de KW 76 Excelsior 3 van 11 Juli en de KW 49 Antje IJm 34 Allanwater en IJm 154 Protinus *n KW 121 Brittenburg van de 12e juli. En op dc visgronden Door de schippers van de trawlers, die de laatste dagen om de Noord visten, kwa men berichten over gunstig visserljweer. De vangsten waren voor de schepen ech ter zeer wisselvallig, zodat de dagvangsten van 150 tot 300 manden haring, makrsel, schelvis en koolvis werden gemeld. De trekmeldingen varieerden van 60 tot 80 manden, meest haring. Zo meldde de RO 53 Dirkje trekken van 60 manden, de Scheveningse Huibertje een dagvangst van 300 manden haring en de Schevening se Nelly een dagvangst van eveneens 300 manden. Bij de Doggersbank ln de directe nabijheid van de Silverpitt vissen nog steeds veel loggers en kotters op rondvis De dagvangsten bij een stevige bries wa ren gisteren van 40 tot 50 manden schelvis en wijting per etmaal. Op de 56e breedte graad werd door vele kotters op platvis gevist: de vangsten per etmaal waren 75 :ot 100 kg tong en 10 tot 20 stuks kabel- jauwtjes groot. Aan IJmuidens dinsdagmarkt De IJmuidense dinsdagmarkt werd be zocht door een tiental schepen. Hierbij waren vijf trawlers. De totale aanvoer was 5500 kisten vis groot, waarbij 350 kis ten schelvis, 150 wijting, 275 gul en kabel jauw, 50 koolvis, 1600 verse haring, 450 kleine kisten verse haring, 2800 makreel 50 schol, 20 tong en 1000 stuks stijve kabel jauwen. Ook aan de markt zorgden meest Kat wijkse schepen (6 stuks) voor de aanvoer. Zo was de KW 4 Golfstroom van een op 6 juli 'begonnen reis present met 900 kis ten vis, waarbij 550 verse haring en 250 makreel. De besomming hiervoor werd f 13.300, daar de verse haring van f 14 tot f 10 noteerde en de makreel slechts van f 14 tot f 7 per kist. Kabeljauw was nog steeds goedkoop met noteringen tussen f 75 en f 30 per rij van 10 stuks; de export kocht grove schelvis voor f 40 tot f 30 en het binnenland middel en kleine soort voor f 45 tot f 20. Wijting ging weg voor f 20 tot f 12 per kist. De KW 117 Mare Liberum was binnen met 650 kisten vis, meestal makreel, en besomde f 7000. De RO 27 Willem Robert voerde aan 625 kisten; de VL 131 Petro- nella 975 kisten vis en 300 kleine kisten haring; de KW 175 Doggersbank 100 kis ten vis en de KW 82 Stadt Enchuysen 820 kisten vis, meest haring en makreel. Hier voor werd een kleine f 10.000 gemaakt Ook de KW 90 was binnen (met 210 kisten) en de SCH 9 met 725 kisten en de KW 171 Jan Maria met 200 kisten, 150 kisten kabel jauwen en 130 kleine kisten haring om f 5800 te maken. WARMOND Raad vergadert Volgende week dinsdag komt de ge meenteraad bijeen. Op de agenda staan onder meer de volgende voorstellen: ver hoging huur voormalig gemeentehuis, verhuur arrestantencellen, venhoging huur perceel Jan Steenstraat 34, garantie- verklaring rente en aflossing van eer hypothecaire lening ten behoeve van dt stichting en indchting van een wijkcen trum en het aangaan van een geldlening van f 225.000. Harddraverijen 4. Er was gisteravond grote ling voor de jaarlijkse harddraverij en Het weer leek niet gunstig, maar bleef gelukkig droog. Er werd fel gestreden om de prijzen. De uitslag: 1. het paard Wala, eigenaar J. P. Sty vers, berijder J. van Leeuwen; 2. het paard Partout, eigenaar stal Arctic, rijder A. J. Heskes-, 3. het paard Torero, eigenaar C. Bakker, rijder E. Leeman; 4. het paard William Hanover, eigenaar G. Joustra, rijder H. C. ten Hagen. De geldprijzen bedroegen f 600, f 150 en f 50. Spreekuur burgemeester De burgemeester is verhinderd morgen zijn wekelijks spreekuur te houden. R1JNSBVRC Spreekbeurt Voor de plaatselijke afdeling van Gereformeerde Bond spreekt vrijdag avond 8 uur in het zaaltje achter de Chr. Geref. kerk de heer A. de Redelijk heid te Ouderkerk aan den IJsmI. Maat, Rijnsburg; G J Minnee; J /an der Meulen, Noordwijk; W A van der Mey, C J van der Niet. Noordwijk; J J Ouwe hand; D Parlevliet; Jan van Rijn; P Var kevisser; D de Vreugd; J P L Zonder wijk, Noordwijk. Van 1ste klas (algemeen) naar klasse 2M (metaalbewerking): C van der Bent; Jac van der Bent; H de Boer, Wassenaar; A van der Boon; Adr Durieux; M den Duik; Jan van Duin, Noordwijk; A J van Duivenboden; Jac Eisinga, Noordwijk; Huig van Duijn, N E van Ginhoven, Lisse; D C Freke; C Haas noot; W Geyteman; B F Jagerman; A Houwaard; A Knetsch; A W Jansen, Oegstgeest; A KraaijenoordL P Kik, Wassenaar; A H van Leeuwen; T Kuyt; J C de Mooij; C de Mooij, Rijnsburg; D J van der Niet, Noordwijk; A Oranje, Noordwijk; M Oexman; W J Ouwerkerk, Noordwijk; H Ouwehand; G P Ouwe hand; W van der Plas; L van der Plas; W Joh Plug, Noordwijk; W van der Plas; G R RavensbergenB Rhijnsburger, Val kenburg; G van RhijnP J van Rijn; A S Rotteveel, Noordwijk; E W Sinon; J H C Schaart; C Schuitemaker; D Varkevis ser; Jac Verhart; P Wolthaus; L Wassing, Noordwijk; A Zwanenburg; Jac Zuijder duijn; B C Blommers, Wassenaar; M Boo nekamp; H Bos; R N den Duik; J W C van Duyn; H G van Duijn; M Glasber gen; Joh Hoogstraten, Noordwijk; A N M Jonker; A W P Kreeft, Wassenaar; J J Kroon; N Messemaker; H Ouwehand; Jac Ouwehand; C M van der Plas; W van der Plas; G Peet; W J van den Oever; T Roerig; M van Rijn; D Schaap; C P Souverein; W de Vreugd; C van der Velden; W Zuijderduijn. Afgewezen 6. Van 1ste klas (algemeen) naar klasse 2S (schilderen): H van der Luyt, Oegstgeest; Y de Leeuw, Wassenaar. k Bevorderd naar 3de klas metaalbewer- J van Beelen, Wassenaar; N W van Beelen, J P Berkheij, Aid van Duijn, H van Duijn, Jac van Duijn, Jac van Duijri, van Duijn, L van Duijn Nzn, P Dijk- drent, D Hoek, Jac Houwaard, J A de Leeuw, Rijnsburg, A H van Leeuwen, W van der Luijt, Joh Meijvogel, Jac van der Niet, Noordwijk, D C Ouwehand, Wassenaar, D van Rijn, L van der Sar, Noordwijk, J Schippers, Noordwijk; Corn Vooijs, W dc Vreugd, A W Anholts, Oegst geest: J van der Bent, H van Duijn, Jac van Duin, Noordwijk; A van Duijvenbo- den, H C van Ginhoven, Lisse; C E Gra- vemeijer, Noordwijk; G H de Groot, J Haasnoot, A den Heijer, A Houwaard, G P Kraaijenoord, T J de Liefde, M Ouwe hand. W van der Plas, T van Rhijn, R M van Rijn, C N Vink, Voorschoten; C A Vooijs, C van Wijk, Wassenaar; W R Fr Bamhoorn, D van Beelen, J H B Brink huis, Noordwijk; A van Dijk, G C Gilles, Wassenaar; Jac Groen. C Haasnoot, J W 't Hart, Valkenburg; W P van der Hoek, G J Minnee. A D Mulder, H van den Oever, M Ouwehand, P G van der Plas, H Reimers, Joh Rijnsent, P Schot, Wasse naar; C van Straten, Wassenaar; en Joh G van Woerden, Voorschoten. Afgewezen 2 leerlingen. Bevorderd naar 3de kl. houtbewerking: S C Bachofner, Wassenaar; J P Bekker, KATWIJK AAN ZEE Duiven vlogen De postduivenvereniging De Rijnmon- ders hield een wedvlucht met jonge duiven vanaf Venlo. Afstand 154 km. In concours 259 duiven, die gelost werden te 12.15 uur met west-zuidwesten wind De eerste duif kwam aan te 14.49 24 uur en maakte een snelheid van 981.30 metei per minuut. De uitslag: B. Paauw 1-42-43-51; J Win ters 2-6-10-14-30-33-44-52; J. Heemskerk 3- 12-38-45-54-58-59; J Parlevliet 4; J de Best 5-41J. Meulendijk 7-24-32-61L W. van Rijn 8-19; L. van Duijn 9-11-20-56; B. Mulder 1347C. Kraayenoord 15-23-60- 62; T. de Kluyver 16-55-65; M. Souverein 17-18-22-46-49-50; N. Kleen 21-26-28-53-64; N. de Vreugd 25-27; H. van Schie 31; L. Knetsch 34-36-39P. Hogewoning 35- Th. van Essen 37; T. P. Meirink 4048-57 en H. Smit 63 Hoog en laag water Donderdag 21 juli: hoog water om I.46 en 14.13 uur; laag water om 9.47 en 22.14 uur. L de Best, J M Colijn, Rijnsburg; A J Dannijs, Sassenheim; L C Dieben, Noord wijk; W van Duijn, A P Guijt, C Haze- noot, A Imthorn, W Kloos, H Kuivenho- r ven, Oegstgeest; Adr Meijvogel, Jac de 1 Mooij, Rijnsburg; G W Mijs, G van der Plas, H van der Plas, Wassenaar; C G Ravensbergen, Rijnsburg; W van Rhijn, W Spaanderman, Noordwijk; C Volker, Y de Vreugd, R A Boyenk, Noordwijk; G M van Beelen, Wassenaar, E Brussee, 1 Oegstgeest; H van Duijn, J T van Duijn, 1 J H de Haas, Noordwijk; W Hoek, Noord wijk; J C van Iterson, Rijnsburg; Jac de Jong, D A Maagdelijn, T W van der Meij, Rijnsburg; Jac de Mol, C van der Plas, W van Rijn. W Schoneveld, Th van Star- kenburg, Rijnsburg; CAL Wesseling, Noordwijk; Nic Zwaan, Rijnsburg, P G van Duijn. Afgewezen 3 leerlingen. Diploma's Een getuigschrift ontvingen van de af deling houtbewerking: W Barnhoorn, Kr J de Bruin, Noord wijk; A J van Duin, Noordwijk; Nic van Duyn, W H van Egmond, Rijnsburg; L Haasnoot. Noordwijk; C de Jong, Jac Korbee Jzn, Noordwijk; L Lindhout. Rijnsburg; M Marijt, Noordwijk; Adr van Nieuwkoop, Rijnsburg; W van der Plas, J Veldman, Wassenaar; A Verdoes. M Vlieland, G Fr de Vreugd, P A Wasse naar, A Zuijderduijn, C Zwanenburg. Af- j gewezen 3 leerlingen. Een getuigschrift ontvingen van de af deling metaalbewerkcn: D J Boezaard, J van der Boon, H G Dierickx, Wassenaar; D W van Duijn, P van Duijn, W van Duijn, Jan van Duijn, G Freke, Joh Groeneveld, Wassenaar; Jan Hoek, Joh Hoek, L de Jong, K C van der Mark, Wassenaar; N J R Moot, Voorhout; PAW Ober, Oegstgeest; G van der Plas, P Prins, Rijnsburg; W van Rijn, A B Schipper, J S A Steenvoorde, Noordwijk; D Vahrmeijer, Joh Vierwinden, Voorhout; J J Zuijderduijn en L Zwaan. Afgewezen 1 leerling. Een blijk van waardering, beschikbaar gesteld door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland te Leiden, voor de beste leerling van de school werd uitgereikt aan Arie Zuijderduijn te Kat- wijk. Een blijk van waardering ontvingen verder: K C van der Mark, Wassenaar; W van der Plas en W van Rijn. Waar geen plaatsnaam werd vermeld, is dit Katwijk. sasswheim Aanrijding Drie jongens waren gisteren aan het hardriiden op de Narcissenlaan. Eén van hen. H. v. H., reed tegen een auto van de bodedienst Van L. die de Zuilhof straat uitkwam en de linker rijbaan van de Narcissenlaan opreed. De jongen liep een snijwond aan het dijbeen op. Er was ook materiële schade. Burgerlijke stand GEBOREN: Gerrit, zn v K Baren- drecht en P P Meijers, Parklaan 132; Irene Magdalena, drv AM van Straalen i M A Roonder, Wilgenlaan 12. ONDERTROUWD: Jakob Kuiper, 27 j. J. P. Gouverneurlaan 58 en Christina Jen- tje, 25 j te Voorburg. GETROUWD: Kees Colijn, 25 j, St An- I toniuslaan 23, en Antje Zijlstra, 24 j, St. Antoniuslaan 23, toekomstig adres: Sas senheim, a/b woonschip „Op Dreef" lig gende achter Adelborst van Lecuwcn- laan 15. OVERLEDEN: Gerardina Koning, e/v Ouwehand, 73 j, Kerklaan 16. Raad vergadert De gemeenteraad vergadert donderdag avond 9 uur. Er komt, na de notulen en de ingekomen stukken, sleohts één punt op de agenda voor: aankoop grond nabij de Menneweg van Swart en Co N.V. LEIDERDORP Uit de Geref. kerk De kerk era ad van de Geref. Kerk heeft besloten voorbereidingen te treffen voor het beroepen van een derde predi kant. Zoals bekend, hoopt ds. Bamga eind augustus voor een jaar de gemeente te verlaten om in het leger werkzaam te Het emeritaat van ds. Dijk, die al 65 jaar is, zal over ruim twee jaar ingaan. Bovendien neemt de bevolking steeds toe en breidt de kerkelijke Gemeente zioh ook uit. De gevormde beroepings commissie zal zo spoedig mogelijk haar werk beginnen. de draaierij van dc de heer W. F. Smit, was liet gisteren veertig jaren ge leden, dat hij in dienst trad bij de N.V. Vereenigde Touwfabrieken. Dit heuglijke feit is op feestelijke wijze gevierd met een ontvangst door de directie en een stroom van felicitaties door alle medewer kers in de onderhoudsdienst, vele chefs en collega's. De directeur, de heer H. B. Haanappel, onderschreef volledig een van de stelre gels van de jubilaris, dat als men zijn best doet, gevoel voor en zin in zijn werk heeft, men een vakman kan worden. De grote kunst is om vakman te blijven. In de onderhoudsdienst hebben de afgelopen veertig jaren zodanige wijzigingen ge bracht, dat als de jubilaris en de overige teohnici niet vakman waren gebleven, wij niet op het niveau zouden zijn waarop wij nu zijn, zo zei de directeur. Als voorbeeld haalde hij de enorme vooruitgang in het ten dienste staande gereedschap aan. Het goede vakmanschap en de wijze, waarop de heer Smit zijn vak uitoefende waren jaren geleden aan de directie al opgevallen. Per 1 januari 1948 werd hij tot baas der draaierij benoemd, zodat de jubilaris dit jaar ook zijn 12%-jarig baas schap herdenkt. De heer Haanappel bracht de heer Smit hartelijk dank voor zijn ijver, plichtsbetrachting en trouw aan de V.T en voor alles, wat hij in het be lang van het bedrijf heeft verricht. Hij bezegelde zijn wensen met een handdruk en overhandigde de jubilaris een gouden horloge, het Vererend Getuigschrift van de Ned Mij voor Nijverheid en Handel, met de daarbij behorende draagspeld, als mede een geschenk onder couvert. De burgemeester van Leiderdorp, de heer K van Diepeningen, die vervolgens het woord tot de jubilaris richtte, zeide, dat er ogenblikken in het leven zijn, waar op het goed is, in de publieke belangstel ling te worden geplaatst. Hij had met be langstelling geluisterd naar de lof, die dc directeur de heer Smit had toegezwaaid. Het vele goede, dat de jubilaris in die lange reeks van jaren heeft verricht, is ook niet onopgemerkt gebleven aan de overheid. Het was hem dan ook een genoegen de heer Smit geluk tc wensen met deze blijde dag, die voor hem tegelijk een grote dag was; het heeft H.M. de Konin gin nl. behaagd hem te onderscheiden met de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Onder applaus speldde de burgemeester de jubilaris de versierselen der onderscheiding op. Vervolgens mocht de heer Smit de ge lukwensen van hoofdingenieur D. J. v, d. Moortel in ontvangst nemen. De chef van de onderhoudsdienst, de heer P. J. G. Polhuys, sprak een persoon lijk woord. Hij bracht de heer Smit har telijk dank voor de zeer goede verstand houding, waarin hij met hem heeft ge werkt. De jubilaris was hem in niet min der dan 27 jaren steeds een grote steun geweest. De vertegenwoordiger van de bazen in de onderhoudsraad, de heer A. de Kruiff, feliciteerde de heer Smit met zijn jubi leum, de heer P. Wouters, vertegenwoor diger van de onderhoudsdienst in de on dernemingsraad, zegde hem dank voor alles wat hij en zijn collega's van de ju bilaris hebben geleerd. De jubilaris, die temidden van zijn vrouw, kinderen en een kleinkind was gezeten, zegde ten slotte de burgemeester, directie en alle sprekers dank voor de tot hem gerichte woorden, de hoge onder scheiding en de overige geschenken. Na dit officiële gedeelte kwam de vol tallige bezetting van de onderhoudsdienst baas Smit gelukwensen. De heer P. J. G. Polhuys hield een geestige toespraak en de heer L, J. L. Beijer bood namens „De zwarte Ploeg" een molen voor een werp hengel aan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 4