Het spektakel is begonnen... POLITIEKE KERMIS IN LOS ANGELES Democraten hebben het mi voor het zeggen... Kansen van Kennedy nog gestegen Wie zal het worden? Heeft Kennedy de nominatie al in zijn zak? STEVENSON We weten nog lang niet, wat tv allemaal kan. Radio programma e" (Van een onzer redacteuren) HET spektakel is nu toch echt begonnen. Los An geles is er letterlijk en figuurlijk vol van. Deze Califor- nische stad werd in de afgelopen dagen nl. stormenderhand ver overd door de talrijke aanhan gers van de Kennedy's, de John sons, de Symingtons en de Stevensons. Kortom van allen, die zich beschouwen als gega digden voor de kandidatuur van de Democratische partij bij de komende presidentsverkiezingen in de Verenigde Staten. Politieke rekenwonders hebben al uitge rekend, dat er alles bij elkaar ongeveer 45.000 mensen be trokken zijn bij de conventie van de Democratische partij, het op een circus lijkend gebeuren, dat echter niets van een politieke kermis weg heeft, maar integen deel een op schitterende wijze georganiseerde verkiezingsbij eenkomst is. Als zich geen on verwachte moeilijkheden met betrekking tot het aanwijzen van kandidaten voor het presi dentschap en het vice-president- schap voordoen, kan deze spectaculaire gebeurtenis don derdagnacht weer achter de rug zijn. En dan is het wachten nog slechts op de conventie van de Republikeinse partij, die op 25 juli a.s. in Chicago zal worden gehouden.,...,, Conventie begonnen DE conventie van de democra tische partij, die vijf dagen zal duren, is gisteren in Los An geles begonnen. Het lijkt zeker, dat senator John Kennedy mor gen zal worden gekozen tot de mocratisch kandidaat voor het presidentschap van de Ver. Sta ten. In zijn openingstoespraak zei de partij voorzitter. Paul Butler, dat de afgevaar: digden hun onderlinge geschillen op zij moeten zetten nu het voortbestaan zelve van deviatie op het spel staat. Het bewind van Eisenhower noemde hij acht jaar van ..golfing and goofing" (..to goof" is volkstaal voor „een fout maken") Tijdens dit bewind, zei hij. hebben de Sowjets ons op velerlei gebied overvleu geld en zeker in de wedloop om prestige en invloed. Het is zelfs zover gekomen, aldus Butler, dat de Russen zich vrolijk maken over Eisenhower en Nixon. Intussen staat het na een bijeenkomst van het verkizlngscomité In de Ameri kaanse staat Pennsylvanlë, praktisch vast dat senator John Kennedy uit de staat Massachusetts morgen bfj dc eerste of tweede stemming zal worden gekozen tot Democratisch kandidaat voor het Ameri kaanse presidentschap. De gouverneur van Pennsylvanië, Law rence. zei na de bijeenkomst dat zijn af vaardiging heeft besloten bij de eerste stemming 64 van haar 81 stemmen op Kennedy uit te brengen. Kennedy's sterkste tegenstander op de conventie is senator Johnson uit Texas, de leider van de meerderheid in de senaat. Korte tijd later stemde de delegatie van de staat New York die, naar uit de uit slag bleek, 101 van haar 114 stemmen op Kennedy zal uitbrengen. New York heeft de sterkste afvaardiging op de conventie. Algerije voor de Ver. Naties? De „voorlopige regering van de Alge rijnse republiek" heeft alle maatregelen getroffen om de Kwestie-Algerijë aan de volgende algemene vergadering van de Verenigde Naties voor te leggen. Dit heeft de vice-president en minister van buitenlandse zaken van dc voorlopige re gering, Krim Belkacem, bij zijn aan komst te Cairo bekendgemaakt. Volgens Belkacem is er geen verandering geko men in de zaak en zet het bevrijdings leger de strijd voort. Belkacem vertrok gisteravond naai Bagdad waar hij de voorlopige Algerijnse regering zal vertegenwoordigen bij fees telijkheden ter gelegenheid van de ver jaardag van de Iraakse revolutie op 14 juli. VOORAL op buitenlandse toe schouwers maken de partij conventies een chaotische indruk. Toeters, muziekkorpsen, film- en televisiecamera's, spreekkoren en het schijnbaar volslagen gebrek aan organisatie doet bij velen twijfel rijzen of uit deze warboel ooit een zinnige beslissing gedes tilleerd kan worden. Niet alleen de conventiehal, maar ook Los Ange les lijkt op een politieke kermis. Voor de hotels van de aspirant- presidents-kandidaten worden op tochten gehouden en brullen luid sprekers van langzaam voorbij rijdende auto's de uitzonderlijke kwaliteiten van de kandidaat uit over de hoofden van de toeschou wers. Met gulle hand worden deze mensen voorzien van vaantjes en speldjes, waarop de namen van de kandidaten met kapitale letters zijn vermeld. - De drukte is onbeschrijfelijk, want niet alleen de afgevaardigden van de vijftig staten, die Amerika telt. zijn naar Los Angeles gekomen. Zij hebben plaatsver vangers en talrijke aanhangers meege bracht. die het politieke gevecht van dichtbij willen meemaken en er zich als het kan nog zoveel mogelijk mee willen inlatèn. Maar ondanks het lawaai, het vermeende gebrek aan belangstelling voor organisatie en sprekers en het mon sterachtige karakter van deze „verkie- zings-vergadering", voltrekt de conventie zich toch volgens een vastomlijnd plan REGELS De Democraten en de Republikeinen houden er hun eigen regels op na. Wat de eersten betreft, zij hebben de vol gende opzet gekozen: Elke staat krijgt op de conventie twee en een halve stem voor iedere Democratische sena tor en voor alle leden van het Huis van Afgevaardigden, die zij naar Washington heeft gezonden. Bovendien krijgt zij een stem voor haar afge vaardigden in het nationale partijco mité. De staten mogen voorts twee maal zoveel afgevaardigden naar de conventie zenden, als zij stemmen be zitten en als van deze regel gebruik wordt gemaakt, hebben die afgevaar digden slechts een halve stem. Ten slotte mag voor iedere afgevaardigde een plaatsvervanger worden aange wezen, die het recht heeftde conven tie bij te wonen. Op de derde of vierde dag bereikt de conventie doorgaans pas haar hoogte punt. Dan wordt nl. gestemd over de kandidaat voor het presidentschap. De namen der gegadigden worden aan de vergadering bekendgemaakt tijdens een in alfabetische volgorde gehouden appel van de door de staten afgevaardigde ge delegeerden. Elke delegatie noemt daar bij de naam van de man van haar keu ze. Wanneer bijvoorbeeld de naam Ala bama wordt afgeroepen, zal een van de leden van de delegatie van die staat op staan en een naam noemen. Indien de kandidaat, die door de vertegenwoordi gers van Alabama wordt gesteund, in gezetene is van een andere staat, kan de delegatie de kandidaatstelling c laten aan de ander. De delegatie var staat treedt dan naar voren om de n van de betrokken kandidaat te noei Pas dan wordt het alfabetische appel voortgezet met de volgende staat, nl. Alaska. KLEURRIJK In de vele jaren, dat de nationale con venties nu al worden gehouden, hebben zich kleurrijke en rumoerige tradities en gewoonten ontwikkeld. Wanneer de naam van de kandidaat van een bepaal de -taat bekend is gemaakt, heft een orgel of muziekkorps het lied van die staat aan, terwijl de delegatie geestdrif tig door de zaal paradeert met span doeken en levensgrote borden. Andere delegaties en toeschouwers, die de kan didaat steunen, sluiten zich dan enthou siast bij de demonstrerende delegatie Wanneer het appel beëindigd is en de namen van alle kandidaten aan de conventie bekend zijn. begint de stem ming. Opnieuw worden de staten In alfabetische volgorde opgenoemd, maar ditmaal geeft elke staat zijn stemmen op zijn beurt af. Bij deze eerste stemming geven de gedele geerden hun stem vaak aan zgn „fa vorite sons" (uit de eigen staat af komstige politici), die gewoonlijk van het toneel verdwijnen, als de eerste stemming geen resultaat heeft opge leverd. Toch hebben deze stemmen waarde, omdat het blok stemmen, dat zij op zich verenigd hebben, door een staat of een groep van staten gebruikt kan worden als onderhande lingsmateriaal voor het verkrijgen van bepaalde concessies. Het is wel eehs voorgekomen, dat de kandidaat van de partij reeds bij de eerste stemming werd gekozen, maar dat is een uitzondering. ACHTER SCHERMEN Na de eerste stemming hebben ge woonlijk twee of drie kandidaten de lei ding genomen. Dan begint de activiteit achter de schermen, waarbij de leiden de kandidaten ieder voor zich trachten meer staten achter zich te krijgen. Soms wachten de delegaties er mee, zich bij een meerderheid aan te sluiten, totdat er zekere concessies zijn gedaan ten opzichte van de politieke doelstellingen van hun staat. Het oproepen van de delegaties in al fabetische volgorde wordt zó lang her haald totdat een der kandidaten een ab solute meerderheid heeft verkregen. Met deze herhaalde stemmingen wil men bereiken, dat tenslotte de kandi daat uit de bus komt, die naar het oor deel van de conventie voor de grote massa der kiezers het meest aantrekke lijk is. Tijdens het verloop van de stem mingen zijn de reacties onder het pu bliek gewoonlijk zeer fel, vooral wan neer er stemmen van de ene kandidaat op de andere overgaan. Na de verkiezing van de kandidaat voor het presidentschap wordt de kandidaat voor het vice-president- schap op gelijke wijze gekozen. Een president en een vice-president kun nen niet uit dezelfde staat afkomstig zijn en doorgaans worden kandidaten uit ver uiteen liggende delen van het land gekozen, met het doel, de kan didatenlijst van de partij voor meer kiezers aantrekkelijk te maken. In vroeger jaren schonken de door de vele stemmingen en demonstraties vermoeide gedelegeerden niet te veel aandacht aan de keuze van de kandi daat voor het vice-presidentschap. Temeer daar deze functie in het ver leden in politie opzicht niet belang rijk, werd geacht. Van Daniel Webster is bekend, dat hij toen hem in 1840 de kandidatuur voor het vice-presi dentschap onder de latere president William Harrison werd aangeboden, uitriep: „Neen, dank u. Ik voel er niefs voor, begraven te worden voor dat ik dood ben en in mijn kist lig!" Voor een goed begrip van alles, wat zich in de komende dagen kan afspelen iets gezegd te worden over de wijze, (tenzij Kennedy bijzonder snel de kan didatuur in de wacht sleept) dient nog waarop dc gedelegeerden in de afgelo pen maanden werden gekozen. Hierbij wordt nl. gebruik gemaakt van verkie zing door partijcommissies, door con venties in de afzonderlijke staten en van voorverkiezingen. Drie staten bedienen zich van het eerste systeem. Zestig pro cent gebruikt het conventiesysteem en in 19 staten wordt de kandidaten door middel van voorverkiezingen (die weer (Van een onzer redacteuren) T¥7"IE ZAL op de Democratische conventie in Los Angeles als de grote overwinnaar uit de strijd treden? Zat het de „rijke jonge ling" Jack Kennedy uit de staat Massachusetts zijn? De man, van wie men dacht, dat hij als rooms-katholiek politicus geen schijn van kans zou maken, maar die volgens politieke koffiedikkijkers de „nominatie" reeds in de zak heeft? Of zal hij er net niet in slagen de vereiste 761 stemmen op zijn naam te verenigen, zoals zijn tegenstanders hopen? betwisten en ze liever naar Steven son zien gaan dan naar een van beiden. Een van de andere renpaarden, die in de Democratische stal staan te trappelen van ongeduld is senator Stuart Symington, een vroegere minister voor de luchtmacht, die van het standpunt uitgaat, dat zelfs Stevenson met meer geschikt is om als compromis-kandidaat dienst te doen en dat hij (Symington) alleen maar hoeft te wachten tot het ogen blik, dat de gedelegeerden er niet meer uit kunnen komen en een kandidaat willen benoemen, die voor alle elkaar bestrijdende par tijen aanvaardbaar is. vijf mogelijkheden bieden, meeste de gedelegeerden niet binden aan een bepaalde presidentiële kandi daat). De voorstanders van de voorverkie zingen beroepen zich er op, dat hun systeem alle partijleden dc kans geeft, zich uit te spreken hetzij over hun voorkeur voor een kandi daat, hetzij over de keuze van de afgevaardigden naar dc nationale conventie. Zij verwijten de aanhan gers van beide andere systemen, dat deze de macht in handen leggen van partijfunctionarissen en daardoor de gewone partijleden de gelegenheid onthouden, een stem in het kapittel te hebben. Hoe dan ook, voorverkiezingen of conventies en commissies: de gedelegeerden bevinden zich in Los Angeles en wellicht reeds mor gen of overmorgen zullen we weten, wie de Democratische partij zullen vertegenwoordigen bij de komende presidentsverkiezingen in de Verenigde Staten. Hoe de papie ren op dit ogenblik liggen, kan men elders op deze pagina lezen de meerderheid zou weten te behalen en dat hij zelf na enkele onbesliste stemmingen als overwinnaar uit de strijd te voorschijn zou kunnen treden. Deze berekening werd in de war gi stuurd. toen Kennedy tijdens de voor verkiezingen in West-Virginia zijn vi naamste rivaal Hubert Humphrey overtuigend versloeg, dat deze prompt besloot, ztch uit de race om de kandi datuur van zijn partij terug te trekken, waarschijnlijk ten gunste van Kennedy. Deze heeft van deze. overwinning ge bruik gemaakt om in verschillende sta ten, die zich nog niet definitief had den uitgesproken, een voor hem gunsti ge beslissing te forceren door toezeggin gen te doen met betrekking tot belang rijke posten, die vrij zouden komen als hij de presidentsverkiezingen in not ber zou winnen. WIJ NEDERLANDERS zijn maar eenvoudige kijkers. Al worden we niet meer onthutst door Eurovi sie waarbij we zomaar kunnen meekijken naar wat op hetzelfde ogenblik gebeurt in landen op dag reizen afstand, we vinden het toch nog wel interessant als we horen dat de verkeerspolitie gebruik kan maken van televisie of als we ho ren van pogingen om de maan als relaiszender te gebruiken. Maar wat televisie allemaal aan merkwaardigs kan opleveren in toe passing.... daarvan weten we het fijne nog lang niet. Daarom, „tot leeringhe ende ver- maeck" nog eens een paar nieuwtjes die U ongetwijfeld aan het mijmeren- over-de-toekomst zullen zetten. Wist u, dat het nieuwste van het nieuwste, verzonnen in Engeland, Je badkamertelevisie is? Er zijn daar toestellen uitgevonden die drie scher men hebben en beveiligd zijn tegen warme damp. Het eerste scherm ;s voor BBC-programma's, het tweede voor ITA-uitzendingen en het derde... wel, dat kunt U inschakelen als er gebeld wordt. Het laat u dan zien, wie er op de stoep staat, opdat u kunt overwegen of u al dan niet een badjas zult omslaan en druipend naar de voordeur ijlen. In datzelfde Engeland heeft een rechtbank uitspraak gedaan over de rechten van een inwonende dienstbo de op televisiekijken. Haar recht is. dat zij 's avonds en in elk vrij uur in de huiskamer mag meekijken. Wie dat niet wil toestaan is verplicht de ge dienstige van een ontvangapparaat op haar kamer te voorzien. Voor de volgende nieuwtjes stappen we even over de oceaan naar Ameri ka. Hier heeft Samuel J. Barth, een grote landbouwer in de staat Wiscon sin, in zijn koeienstal een televisietoe stel met groot scherm opgesteld. Niet om de 117 koeien die in de stal staan te amuseren, maar ten gerieve van de 20 man personeel die daar de ge- Groot tv-centrum hele dag bezig zijn met verzorger, voederen en melken van de dieren. Klaarblijkelijk kunnen die mensen dat op de tast doen.... Amerikaanse kraaminrichtingen ma ken binnenshuis druk gebruik van te levisie. Vroeger kregen vaders van pasgeborenen hun spruiten het eerst tc zien achter een dubbel raam in de babyzaal, nu echter bevindt zich in de wachtkamer, waar de vaders zitten te transpireren, een beeldscherm. Wanneer het zover Is wordt «ie naam van een der papa's afgeroe pen cn verschijnt op het scherm een zuster met dc jonggeborene in de armen. Het kind wordt getoond en de zuster vertelt erbij hoeveel hc* weegt, welko kleur ogen het heeft, kortom, al die plezierige bijzonderheden die va der dadelijk wil weten.... Daarna kan hij rustig naar huis gaan, zonder dat hij verder is gekomen dan de wacht- De Amerikaanse tv-zender WXWZ wordt geëxploiteerd door lieden, die blijkbaar aan 24 uur per etmaal niet voldoende hebben om de kijkers van alles te laten zien. Bij wijze van proef wordt via deze zender nl. 's morgens rond dc klok van 7 een dubbelprogramma uitgezon den. Op het scherm verschijnen dan naast elkaar een tekenfilm (met ge luid) en de weerkaart waarop de tekst wordt bijgeschreven. Uit dit alles moge u dan blijken, dat ónze verheugenis over televisie-wonde- deren nog maar heel kinderlijk is...! in Belgi ie De Belgische televisie zal binnenkort beginnen met de bouw van een groot centrum. Voorlopig is een krediet van 600 miljoen fr. daarvoor uitgetrok ken. Ook het FM-net wordt sterk uitge breid. Totnutoe bezat België alleen een station voor frequentie-modulatie in Brussel, nu zijn FM-zenders in Veltem, Max van Egmond naar Luzern De ex-radio-nieuwslezer Max van Egmond die verleden jaar zijn zari- gersloopbaan begon en sindsdien al enkele malen ook via de microfoon is opgetreden, zal op 21 juli a.s. in Lu zern zingen. Hij zal dan meewerken aan de eer ste uitvoering van de humoristische cantate ..Proverba Breugeliana" van de Belgische componist Marinus de Jong, welke de Antwerpse koorvereni ging „Arti Vocali" aldaar zal geven. Prix Italia Dit jaar zal de wedstrijd voor de Prix Italia tussen 27 september en 11 oktober a.s. in Triëstc worden gehou den. In de afdeling televisie zullen in zendingen uit 23 landen worden beoor deeld. De Prix Italia werd 12 jaar geleden ingesteld voor het toekennen van on derscheidingen voor radioprogram ma's. Sins 3 jaar worden er ook prijzen voor televisieprogramma's ge geven. Na wat vrolijke muziek kunt u in het KRO-programma om half negen luisteren naar een reportage uit Kongo. Om 8.45 uur hoort u een uit voering van de 4e symfonie van Mahler uitgevoerd door het Concert gebouworkest o.l.v. Erich Leinsdorf. met medewerking van de sopraan Maria Stader (Holland Festival). Om 10.20 uur speelt hetRadio-Kamer orkest, geleid door Maurits van de Berg, werken van Grétry, Mozart, ,I'Uv"5Um 1 402 VARA: 7.00 Nws; 7.10 Gym: 7.20 Gram; 8.00 Nws; 8 18 Gram; 8.30 V d Jeugd; 8.55 V d vrouw; ?A°LGlTnJv d vrouw: 910 Gram. VPRO: 10.00 Moderne theologie, lezing. VARA: 10.20 Gr. 10.35 Pianorecital: 11.00 jzj 11J0 Cabaiw., 12.30 Land- en tuinb meded; 12.33 Voor platteland; 12.38 Gram: 13.00 Nws: 13.15 Promenade-ork; 13.45 Do wereld wil bedrogen zijn, lezing; 14.00 Gram: 15.00 V 16;15 Gram: 1700 v 0 toeristen; 17.50 Regeringsuilz: Emigratierubriek. Het emigratiepraatje van H A van Luyk; 18.00 Nws en comm: 18.20 Tour de France- 18.30 Lichte muz: 19.00 V d kind; 19.1ó dichte muz. VPRO: 10.30 V d Jeugd. VARA: 20.00 Nws: 20.05 Metropolc-ork: 20.45 Tour dc France; 20.55 Ballet der bedriegers, hoorsp (7); 21.35 Holland Fes- 23.40 Gram; HUvi 23 15 Muz 3.55—24.00 Nws. 7 13 Gra NCRV: 7.00 Nw: II. 298 ir 7.30 Een i.vm uewijde mui. 8.00 Nws; 8.15 Radio- om ,?r5m: 900 v d zieken; 9.30 Gram: 9.40 V d vrouw; 10.13 Gram; 10.30 Morgendienst: 11.00 Gram; 11.30 Kinderen ï'o nn eJgen volk> klankb; 11.55 Gram; sche Jonf Confe 14 00 Gram: 14.20 Holland Festival a«" °rk: 15 30 Interscholair oi Haarlem I960; 16.00 V d LH?b<?- klarinet en fagot: 17 40 SfïPSS' l'f_ PnJm.n.dTork 18.30 Leger des I Zyn voornaamste tegenstander, Lyndon B. Johnson, leider van de Democratische meerderheid in de Senaat (waarvan ook Kennedy deel uitmaakt), beweert, dat Kennedy wel dicht bij de streep zal komen, maar er niet over zal gaan. Deze in vloedrijke en uiterst bekwame zoon van Texas verwacht, dat Kennedy na de tweede onbesliste ronde lang zaam maar zeker stemmen zal ver liezen, die tenslotte bij hem (John son) terecht zullen komen, moge lijk reeds bij de derde ronde. Het derde kanspaard Adlai Steven son, advocaat, vroeger gouverneur van de staat Illinois en tweemaal door Eisenhower verslagen bij de presidentsverkiezingen (van 1952 en 1956) meent, dat zowel Kenne dy als Johnson de boot zullen mis sen en dat men evenals In 1952 op hem zal terugvallen als een compromis-kandidaat. Deze moge lijkheid is niet uitgesloten, omdat zowel Kennedy als Johnson elkaar tot elke prijs de nominatie zullen te laat. Het ziet er evenwel naar uit. dat zowel Johson als Stevenson en Sy mington buitflt de waard Kennedy ge rekend hebben Zij hebben niet ver wacht, dat deze 43-jarige telg uit een achtenswaardige en zeer rijke Bostonsn familie reeds voor het begin van de conventie zoveel stemmen op zich zou verenigen, dat hij geacht mag worden niet ver meer van de vereiste meer derheid verwijderd te zijn Dit geldt in de eerste plaats voor Johnson. Terwijl Kennedy in vrijwel al le staten van enige importantie de boer op ging om stemmen te winnen, zag Johnson zich genoodzaakt, in Washing ton leiding te geven aan het vele en belangrijke werk van de Senaat. Hij ging van de veronderstelling uit, dat Kennedy op een „open conventie" nooit wapen. Johnson heeft zelf echter ook nog het een en ander achter de hand. Het Congres is nog niet gereed met zijn wetgevende taak. In de Senaat heeft Johnson zelf de leiding in handen. In het Huis van Afgevaardigden is het dc oude San* Rayburn even eens uit Texas die de touwtjes strak in handen houdt. Rayburn is niet alleen de geestelijke vader van Johnson: hij is ook de man, die zijn grote Invloed in de Democratische partij heeft aangewend om de kan didatuur van Johnson er door te krijgen. Samen met Johnson heeft deze oude vos een krijgsplan in el kaar gezet, dat de leider van de Se naat een krachtig wapen in handen heeft gegeven tegenover talrijke delegeerden op de conventie, die thans in Los Angeles wordt gehou den. Rayburn en Johnson besloten nL de zitting van het Congres te verdagen voor de duur van dc conventies van de De mocratische partij en de Republikeinse partij. En ondanks talrijke protesten kregen zij hun zin. Johnson heeft nu niet alleen de handen vrij op de con ventie in Los Angeles, maar heeft vele afgevaardigden die wellicht naar Kenne dy zouden willen overhellen, van zich afhankelijk gemaakt. Er liggen in het Congres nl. nog enkele zeer belangrijke wetsvoorstellen op aanvaarding te wach ten, wetsvoorstellen, waarbij vrijwel al le staten groot belang hebben. Johnson en Rayburh hebben met het openbaar maken van hun geruchtma kende plan gewacht, totdat ex-president Truman op zijn gebruikelijke ongezou ten manier had verteld, dat hij Ken nedy te jong en te onervaren vond om in aanmerking te kunnen komen voor de kandidatuur van de Democratische par tij. Truman had er nooit een geheim van gemaakt, dat hij zijn zinnen had gezet op Stuart Symington (die ook uit Missouri komt). Maar in zijn televisie- interview bracht hij niet deze favoriet, maar..Johnson naar voren als de man, die naar zijn mening het best ge schikt zou zijn om president van de Verenigde Staten te worden. Ook dit laatste was het werk van de oude Rayburn. Die wist, dat Truman er veel voor over had, een eind te ma- ken aan de opmars van Kennedy. Tru man was de eerste, die de beschuldi ging uitsprak, dat de conventie een uit gemaakte zaak was, voordat zij een aan vang had genomen. Dit motto werd over genomen door Johnson en Rayburn, die openlijk verklaarden, de bijeenkomst in Los Angeles te beschouwen als een door Kennedy gecontroleerde affaire. Zeer te recht tekende de New York Herald Tri bune hierbij aan, dat hun bezwaren niet zozeer het controleren van de con ventie betroffen, als wel het feit, dat zij zelf die controle niet konden uitoefenen. Hoe dit alles zij: Johnson zal een har de dobber hebben om het tegen Kenne dy te kunnen opnemen. En zelfs wan neer hij er in zou slagen, Kennedy de pas af te snijden, dan is het nog de vraag, of hij zelf de vereiste meerder heid op zich kan verenigen. Maar in de politiek is nu eenmaal alles moge lijk.. stevenson. Dit laatste geldt ook voor Stevenson in mindere mate eveneens voor Sy mington en ccn bekwaam politicus-op- de-achtergrond, Chester Bowles, die een indrukwekkende staat van dienst heeft in zijn land en daarbuiten. De een zijn dood is de ander zijn brood Gaat dat brood naar Stevenson, ondanks het feit, dat hij een „losing candidate" is? Of gaat een *an de anderen er mee vandoor? Als dat zo is, dan zullen er nog wel enige dagen voorbij gaan voor dat we dat weten. En dan zal er nog vol doende gelegenheid zijn om op eventuele onverwachte ontwikkelingen de aan dacht te vestigen. Voorlopig lijkt het ons beter, de strijd tussen Kennedy en John- af te wachten. Als er tenminste een gevecht geleverd behoeft te worden. gelimprc 21.15 Medische vaart, lezing: Gram; 22.20 Rep open! 1*—20 uur. You're the top (Por- est Stanley Black: Begin the be- ïrter) Orkest Johnny Douglas; AU love Paris (Por r). Orkest Les Baxter; of^ you (Porter), Orkest I get Morton Gould; X'.. ne5'i stanlev Black; What this thing called love (Porter). Orkest "Mor" ^ulIe& So ln lov* 'Porter), Orkest M»rtin; Cest magnlfique (Porter). Or- kest Werner Muller; Dream of me (Sau- ter). The Kalin Twins; It had to be you (Jones),, Coleman Hawkins: Keep a knockin (Pemmlman). The Everley i yours (Green), Col. lan Hawkins; Long lei Gado: Endlos Burghard). Orkes Jlockenglesser-fn* Vola Colombo Anka) Ernl Bieler del Gadn; Walkin' to school (Kalin), The Kalin Twins; Mood Indigo (Ellington). Or kest Red Nichols: You belong to me (King) ids. Orkest jo Jont.. Bi You're looking at me (Troup). Nat King It bad and that ain't good (El- ed's tunc (Flory), Urbte Green vanavond 9 De VARA verzorgt vanavond, na het NTS-journaaL het gebruikelijke dinsdagse filmprogramma. Dat begint om 8.20 uur met een repertage over weg- en waterbouw in de tropen ch biedt om 8.30 uur de hoofdfilm-voor- groot-cn-klein „Louislana-story", ccn rolprent over aardoliewinning bij d« monding van dc Mississippi. Televltii 16.00—17.0. teLausanne. VPRO: 17.00-1735 V d kind. NTS: 20 00 Journ en weeroverz. VARA 20 20 Act progr: 2030 Kunstrlbrtek; 21.00 Licht progr; 21.40 Forum.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 7