Jïieutue £dltsrf)c (fTtrnrant Kong o Katanga scheidt zich af van rest van Russisch toestel schoot Amerikaanse B 47 neer Tsjombe zond Loemoemba en Kasavoeboe terug KATANGA K.L.M. helpt Deserteur hadji Princen ageert tegen Sukarno Telegram naar cle Mont Blanc Loodsen op Amsterdamse scheepswerf uitgebrand Vakantieoord Kon. gezin Karei Doorman op eigen kracht in Fremantle DINSDAG 12 JULI 1960 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie. Redactie. Abonnementen- Advertentie-afdeling Tel. 31441. Eenenveertigste jaarpang 110. 11916 CHRISTELIJKE ATlOft AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantvasticfi is gbfbleptn tngnhtrl ia tegljcnspott" Ij-tunnel vóór Ro Spektakel is begonnen De „onafhankelijke" provincie Katanga heeft ruim anderhalf mil joen inwoners. Ongeveer dertig duizend Europeanen woonden in deze provincie, die een oppervlak te heeft van vijftien maal Neder land en die door enorme minerale rijkdommen de rijkste is van de zes Kongolese provincies. De uitvoer van delfstoffen uit Katanga vormden de laatste ja ren tweederde van de totale ex port van Kongo. De belastingen van Kongo werden voor meer dan de helft door Katanga opgebracht. Moise Tsjombe, leider van de regering van Katanga, is voorzit ter van de Conakat-partij, waarin de federalisten van Katanga zijn verenigd. In de provinciale ver kiezingen behaalde de Conakat 24 zetels. Zijn belangrijkste tegen stander, de Baloebakat. bracht het tot 22 zetels. In het Kongolese parlement stonden Conakat en Baloebakat gelijk: zeven zetels elk. De K.L.M. heeft meegedeeld dat parti culieren en bedrijven die geïnteresseerd zijn in passagiers die de extra-vluchten van Brazzaville naar Nederland, met be stemming Schiphol maken, informaties, voor zover aanwezig, kunnen inwinnen bij de inlichtingendienst van de K.L.M. op Schiphol: tel. netnummer 020, abonnee- 187111. Het bestuur van de Vereniging van K.L.M.-vliegers heeft medegedeeld, dat het zijn leden heeft geadviseerd gevolg te geven aan elk beroep dat de maatschap pij op hen zou doen voor het uitvoeren van evacuatie-vluchten van Brazzaville naar Europa. De vliegers zijn van harte bereid ook in hun vrije tijd aan de lucht brug naar Brazzaville, waar honderden blanke vluchtelingen uit Kongo op ver voer wachten, mee te werken. T/~ ATANGA, de rijke provincie in zuidelijk Kongo waaruit tweederde ■LV van de inkomsten voor de jonge staat vloeiden, heeft zich officieel losgemaakt van Kongo. Premier Moise Tjsombe heeft dit besluit, dat de economische onderdgang van Kongo kan betekenen, gisteravond bekend gemaakt. Hij verklaarde dat Katanga van nu af een onafhankelijke staat zal zijn met een economische verbondenheid aan België. Op dit moment schijnen de muitende Kongolese troepen in Katanga nog steeds.de macht in handen te hebben: de belangrijke kopermijnen van deze provincie zijn gesloten nadat tien Europeanen door oproerige soldaten zijn gedood en een groot deel van de blanke bevolking naar het naburige Rhodesië is ge vlucht. In de hoofdstad Elizabethstad branden textielfabrieken, gebouwen en benzinepompen. Intussen heeft de Kongolese rege ring de Verenigde Naties verzocht tussenbeide te komen in de catastro fale crisis die de jonge staat teistert. Dag Hammarskjoeld, secretaris-gene raal van de V.N., is gisteravond hals "ver kop uit Genève vertrokken waar hij een zitting van de economi sche en sociale raad van de V.N. bij woonde om na te gaan od welko wijze hulp kan worden geboden. Pre mier Loemoemba heeft de V.N. ook verzocht technische krachten te zen den die het losgeslagen Kongolese le ger kunnen reorganiseren. Het nieuws over de losscheuring; van Katanga kwam in Brussel niet onver wachts. Het was Tsjombe die zondag op eigen houtje om interventie van bui tenlandse troepen had verzocht, een daad die door Loemoemtja fel is afgo- Premier Loemoemba en president Ka savoeboe besloten, met hun technische adviseurs, naar Elizabethstad te vlie gen in een laatste wanhopige poging, de dreigende afscheiding van Katanga tc voorkomen. Het mocht niet baten. Op het vliegveld van Elizabethstad werden zij opgewacht door drie ministers van de provinciale regering van Tsjomb* die hun mededeelden dat premier Tsjom be van „het onafhankelijke Katanga" hen niet wenste te ontvangen. Zij kr*- TAE BEKENDE Nederlandse deserteur in Indonesië hadji Johannes Cor- nelis Princen, is volgens een bericht van Associated Press, thans een van de voornaamste leiders der nieuwe anti- communistische beweging, die zich verzet tegen de geleide democratie van Sukarno, de democratische liga. Deze beweging i ontstaan en groeit snel. „President Sukar no cn ik zijn gezworen vijanden", aldus luidde zijn verklaring, die hij rustig liet publiceren. „Princen is overijld en emotioneel", zeide een Indonesiër. „Het kan natuurlijk zijn, dat zijn huidig standpunt juist is, maar men kan wel zeggen dat al zijn daden bepaald worden door oppositie". Princen zelf vertelt, dat hij nog maar zeventien jaren oud was, toen hij pro beerde uit Nederland naar Engeland te vluchten en door de Duitsers gevangen genomen en ter dood veroordeeld werd. Hij werd naar een concentratiekamp over gebracht, maar door de Amerikanen be- Hij sloot zich bij een bataljon Neder landse vrijwilligers aan, maar werd in 1945 ontslagen. Het volgende jaar werd hij opgeroepen maar het was hem duide lijk, dat hij moest dienen in het opstan dige Nederlands-Indië. „Ik deserteerde, omdat ik niet tegen de voor hun onaf hankelijkheid strijdende Indonesiërs wil de vechten", aldus Princen. „Ik bracht een jaar in Frankrijk door" (Nederlandse zegslieden beweerden, dat hij in die tijd zeer linksgezind was). „Zij pakten mij, toen ik naar Nederland terugkeerde om mijn moeder te bezoeken. Ze stuurden me onmiddellijk naar Indonesië en ver oordeelden mij wegens desertie tot vier jaar. Ik werd na vier maanden vrijge- Weer desertie Princen vertelt, dat hij in september 1948 opnieuw deserteerde, ditmaal om zich bij de Indonesiërs aan te sluiten. (Som mige Indonesiërs beweren, dat zijn liefde voor zijn eerste vrouw, een Indonesische, een voorname factor is geweest). In Mid- den-Java viel hij in handen van de op standige communisten, doch de troepen, die trouw waren aan Sukarno, bevrijdden Zij brachten hem naar Djokja, waar hij was toen de Nederlanders in december 1948 binnenvielen. Hij trok toen met de Indonesiërs naar West-Java. Hij vertelt, dat hij patrouilles tegen de Nederlanders aanvoerde en veel wapens buit maakte. Ook vertelde hij, dat Nederlandse solda ten het dorp overvielen, waar zijn vrouw woonde. Zij kwamen te weten, wie zij was, zetten haar in een rij en schoten haar tegelijk met anderen dood. aldus Princen. Na de soevereiniteisoverdracht bleef hij tot in 1951 in het Indonesische leger en daarna was hij in de immigratiedienst een ongemakkelijk beoordelaar van Neder landse aanvragen van visa. In parlement In 1956 kwam hij in het parlement als vertegenwoordiger van de Nederlandse minderheid. Niet lang daarna sloot hij zich aan bij de I.K.P.I., een partij van oudstrijders, gesticht door generaal Na- sution, die een tijd lang buiten dienst was wegens zijn deelneming aan een poging tot een staatsgreep. ▲la parlementslid werd hij drie maal maanden geleden gearresteerd. Zijn langste straf negen maanden ontving hij wegens kritiek op de militaire geheime dienst omdat deze de moordaanslag op Sukarno niet had voorzien, en de opstandelingen op Suma tra en Celebes had begunstigd. In die tijd kwam hij onder bewaking naar de parle- mentszittingen, waar hij een scherpe pro testresolutie indiende tegen zijn a tatie. Dit jaar kreeg hij twee dagen ge vangenisstraf wegens kritiek op hei nieuwe door Sukarno benoemde parle- In 1953 verwierf hij de titel hadji door een reis naar Mekka. In 1955 hertrouwde hij met een Nederlandse vrouw en hij heeft thans vier kinderen. „Als blank burger van een Aziatisch land kan ik niet ontkennen, dat er inci denten op grond van rassenonderscheid zijn voorgekomen, maar de hoofdzaak is, dat ik thans als gelijke ben aanvaard en wordt vertrouwd." Hij geeft toe, dat zijn positie bijzonder kwetsbaar is. Hij zit voor een kaal bureau in een vervallen gebouw, dat de democratische liga herbergt en verklaart: „De zaak is, dat je moet doen. -wat je meent, dat Tsjombe deelde mee dat hij de Bel gische majoor Weber, die zondag met paratroepen was aangekomen, tot coöi> dinerend officier van alle strijdkrachten in Katanga heeft aangesteld. De majoor kan namens de premier optreden en de pasbenoemde Afrikaanse majoor Moeka, die de leid'iing krijgt over de Force Pu- blique, zal onder hem staan. De huidige Belgische commandant, kolonel Matter ne, zal evenwel ondergeschikt zijn aan majoor Moeka. Intussen landen nog steeds kleine Bel gische troepeneenheden in Elizabethstad. Loeiloeaburg, Stanleystad en and»-" plaatsen en streken, om het schrikbewind de vrijheidsdranken soldaten te bre ken. Berichten over slachtoffers onder de Europeanen kunnen totnutoe niet worden gecontroleerd od hun betrouw baarheid. Volgens in Brussel ontvangen berich ten neemt de spanning in Stanlleystad met het uur toe. Ook Kongolese bur gers nemen een vijandige houding aan jegens Europeanen, die op straat won den beledigd en met arrestaties door het leger worden bedreigd. Huiszoekingen worden gedaan onder voorwendsel dat wapens wordt gezocht. Een bank gebouw werd grondig doorzocht omdat de kluizen munitie zouden bevatten Talrijke woningen van Europeanen zou den zijn geplunderd. Voorzover de Nederlandse consul-ge neraal in Kongo, jhr. E. Boreel, kon nagaan, heeft geen enkele Nederlander letsel opgelopen. De consul te Eliza bethstad heeft medegedeeld dat de Ne derlanders aldaar ongedeerd zijn. Ook Stanleystad zouden alle Nederlan ders zich in goede welstand bevinden. Radio Nederland Wereldomroep heeft jhr. Boreel alle Nederlanders in de Kongo in overweging gegeven vron en cn kinderen te doen evacueren. De Britse premier Macmillan heeft in het Lagerhuis medegedeeld een tweede verzoek van Tsjombe te hebben ontvan gen voor troepenversteikingen naar Ka- tanga. Het verzoek van zondag, gedaan aan Rhodesië, was door Londen afge wezen. Over het tweede verzoek is, met het oog op de veiligheid en welzijn der Britse onderdanen, contact opgenomen met de regering in Leopoldstad. Enge land overlegt voorts met Rhodesië over de situatie in Kongo. Radio Moskou heeft gisteren het in grijpen van Belgische troepen een im perialistische samenzwering genoem-d die de goedkeuring had van Amerikaan se, Britse en Franse imperialisten. Het kabinet van de Belgische minister president, prof. Eyskens, geeft het vol gende overzicht van de toestand in Kon go volgens de berichten van vanmongen: Leopoldstad: de toestand is hier rustig. Matadi: als resultaat van onderhande lingen is een begin gemaakt met de (ZIE VERVOLG PAGINA 6) Valse profetie" Een comité, dat bestaat uit leden van diverse kerkgenootschappen, en weke lijkse bijeenkomsten houdt in de Begij nenhofkapel te Haarlem, heeft gister avond een telegram gestuurd aan dr. Bianca, die op de Mont Blanc wacht op het einde van de wereld, dat naar zijn overtuiging overmorgen komt. In verta ling luidt het telegram: „Mede namens vele gelovigen uit verschillende kerken, in vergadering bijeen in Haarlem, delen wij u mede dat wij met leedwezen ken nis namen van uw angstige vlucht naar de Mont Blanc. Wij zijn er van overtuigd dat deze vlucht het gevolg is van het luisteren naar valse profetie. De gedach te van een nu plaats grijpende wereld catastrofe is in strijd met de duidelijke belofte van het Woord Gods betreffende Israël, dat eerst tot bekering moet komen. Bovendien zegt de Heilige Schrift dat niemand iets weet van dag en uur be halve God de Vader. Ieder, die de naam van de Here Jezus aanroepen zal zal zalig worden." Het telegram is onderte kend door ds. A. A. Leenhouts en de heer Jan van Gijs. De bemanning van het neer gehaalde toestel: v.l.n.r. de 38- jarige gezagvoerder kapitein PWosa, ,de 24-jarige eerste lui tenant Freeman Olmstead en eerste luitenant John. R. Mackane. In de afgelopen nacht zijn drie de vijf houten loodsen van de scheeps werf Het Fort van de firma G. de Vries Lentsch aan de Nieuwedammer- dijk in Amsterdam-noord uitgebrand. Enkele in aanbouw zijnde luxe-jach ten gingen verloren of werden zwaar beschadigd. Omtrent de oorzaak van de brand, die de werf stillegde, tast men nog in het duister. De uitslaande brand werd omstreeks drie uur ontdekt door schipper A. Brink vain een sleepschip, dat op de werf werd gerepareerd. Hij waarschuwde de brand weer die de strijd tegen het hoogop- iaaiende vuur met veertien stralen de waterkanonnen van de drijvende brandspuit Jason aanbond. Het vond in de 45 jaar oude naast elkaar gelegen houten loodsen gretig voedsel Twee bouwloodsen van 60 bij 10 meteir brandden nagenoeg geheel uit, terwijl een derde loods van dezelfde grootte, waar onder meer de bankwerkerij was Ln de twee verloren bouwloodsen waren ondergebracht, voor de helft uitbrandde. JJE Scherpe nota 's SINDS 5 juli jl. vermiste Amerikaanse vliegtuig B. 47 volgens radio Moskou op die dag door een Russische jager boven de Sowjetwateren neergeschoten nadat geconstateerd dat de B. 47 een verkenningsvlucht wilde uitvoeren boven de havenstad Archangel. Twee bemanningsleden die zich per para chute wisten te redden en in de Ba- Voor ons Koninklijk gezin wordt thans een villa gebouwd op een in de rotsen uitgehouwen plateau te Porto d'Ercole, ongeveer 160 km ver wijderd van Rome. Men zal van deze villa uit, waar de Koninklijke fa milie vakanties hoopt door te brengen, een riant uitzicht hebben op de Tyrrheense Zee. rentszee terecht* kwamen, zijn door een Russisch schip opgepikt. Zij zul len in de Sowjetunie terecht staan In scherpe protestnota's aan Amerika, Engeland en Noorwegen heeft de Russi sche regering gisteren de beschuldiging geuit dat het Amerikaanse vliegtuig op zettelijk de Russische grenzen heeft ge schonden. Premier Chroesjtsjef zal van daag op een ijlings bijeengeroepen pers conferentie nadere mededelingen deze zaak verstrekken. Over dit eerste nieuws van he dwenen Amerikaanse vliegtuig dagenlang door schepen en vliegtuigen van de Verenigde Staten, Noorwegen cn Rusland werd gezocht, kon nog geen commentaar uit Washington worden ver kregen. President Eisenhower heeft, vol gens perschef Hagerty, onmiddellijk aan zijn ministers van buitenlandse zaken en defensie opdracht gegeven, een rapport de Russische beweringen uit te bren gen. Totdat dit rapport door de president al zijn bestudeerd, zal geen enkele rege- ingsfunctionaris van de Verenigde Sta- en commentaar mogen leveren, aldus Ha gerty. Zowel in Amerika als in Engeland heeft het bericht over een mogelijke twee de onverkwikkelijke spionagezaak onge rustheid gewekt. De Noorse luchtmacht heeft verklaard van niets te weten. Uit Engeland In de Russische nota's wordt gezegd dat de B 47 van een basis in Engeland was opgestegen voor een geheime vlucht. D» (wee in Russische handen zijnde beman ningsleden radio Moskou verklaarde dat dit eerste luitenant John Richard Mackone (navigator) en co-piloot eerste luitenant Freeman B. Olmstead zijn, heb ben gezegd dat zij onder geen beding van de radio gebruik mochten maken, dat zij na hun vlucht weer naar de Engelse basis moesten terugkeren en zonodig op een aangegeven basis in Noorwegen mochten landen. Dit station zou tijdens de vlucht voortdurend paraat zijn voor het opvan gen van eventuele boodschappen van het vliegtuig. Uitvoerig wordt in de nota's vermeld hoe de Russische jager het Amerikaanse vliegtuig heeft onderschept. Russische luchtverdedigingsposten zouden op 1 juli een onbekend militair vliegtuig boven di Barentszee hebben gesignaleerd, nabij het schiereiland Kola. Onmiddellijk werd op dracht gegeven aan een Russisch jacht vliegtuig op te stijgen. Vastgesteld werd dat het toestel een Amerikaanse bommen werper was met de kentekens RB-47. On danks signalen van het Russische jacht vliegtuig om te dalen had het toestel zijn vlucht voortgezet in de richting var changel. In overeenstemming mei vaste Russische orders werd het vliegtuig daarna neergeschoten. Een Russisch schip heeft later, nadat een ander vaartuig de twee overlevenden had opgenomen, het lijk gevonden van de commandant het vliegtuig, kapitein Paul, dat ronddreef in een rubberbootje. Over het lot va drie andere bemanningsleden wordt i Russische berichten niets vermeld. Het Amerikaanse toestel, zo deelde Mos kou nog mede, was bewapend met twee 20 mm kanonnen en munitie en het had een speciale radio, en elektronische uit» rusting voor verkenningsdoeleinden aan ..Medeplichtige" De Russische regering concludeert in haar nota aan Noorwegen dat deze feiten ontegenzeggelijk bewijzen dat Noors grondgebied blijft dienen voor het uit voeren van Amerikaanse agressieve daden tegen de Sowjetunie. De Noorse regering heeft zich andermaal in de po sitie geplaatst van medeplichtige, aldus de nota, waaraan wordt toegevoegd dat, aangezien deze grensschending in de kiem werd gesmoord, de Sowjetregering zich heeft beperkt tot het vernietigen van het betrokken vliegtuig en het ter verant woording roepen van de overgebleven be manningsleden. Volgens een zegsman van het Noorse ministerie van buitenlandse zaken heeft de Noorse regering van bedoelde vlucht eerst kennis genomen nadat in dc nacht van 1 op 2 juli toestemming werd ge vraagd voor het landen van vliegtuigen die aan het opsporingswerk deelnamen. Deze toestemming werd overeenkomstig het internationale gebruik onmiddellijk verleend, aldus de zegsman. ouder meer drie stalen moton-zeilsche- pen voor Engelse rekening in aanbouw. Een 13-meter-jacht brandde geheel uit en wordt als verloren beschouwd. De andere jachten werden licht beschadfigd. Vier houten zeiljachten die naast de schilderswerkplaats in één van de uit gebrande loodsen op verzending lagen te wachten, bleven gespaard. Nagenoeg alle machines, materialen en gereed schappen gingen verloren, waardoor de 45 personeelsleden van de werf hun werk niet kunnen hervatten. Hun di recteur hoopt eén van de andere loodsen als noodwerkplaats te kunnen inrichten zodat de normale werkzaamheden zo spoedig mogelijk kunnen worden hen-at. Hij is niet tegen bedrijfsschade, doch wel tegen brandschade verzekerd. Tijdens de brand ontplofte een met propaangas gevulde cilinder. De brand weerman Pieterse werd bij het uitrol len van de met de drie autospuiten ver bonden slangen door een stuk wegsprin gend koperband getroffen. Hij liet een gat in zijn hoofd juist onder zijn helm op. Misverstand was dodelijk De jonge huisvader J. V. uit Stolwijk reed tijdens het afgelopen weekeinde op de fiets naar huis. Door de duisternis raakte hij van de weg af en kwam met zijn fiets in een brede poldersloot te recht. Hij slaagde erin zonder hulp op de wal te klauteren, maar raakte onmid dellijk in paniek: hij miste zijn vrouw, die zo veronderstelde hij tenminste op dat moment op de bagagedrager was meegereden. Op het hulpgeroep van de jongeman kwamen de omwonenden assistentie ver lenen. Men begon omiddellijk te dreggen en iemand belde de vader van de jon geman op om hem te vertellen wat er gebeurd was. De vader liet niet lang op zich wachten. Hij kwam op de fiets naar de plaats van het ongeluk; zag zijn zoon die helemaal overstuur was en schrok daarvan zo he vig dat hij werd overvallen door een hartaanval. De vader overleed ter plaatse. Pas daarna realiseerde de jongeman zich, dat zijn vrouw niet met hem was meegereden, maar besloten had naar huis te wandelen. Wethouder in arrest Een wethouder in Bergen (Limburg), de 45-jarige arts G. S. is aangehouden onder verdenking van valsheid in ge schrifte. Hij wordt ervan verdacht de valsheid in geschrifte te hebben gepleegd bij de afgifte van landbouwgronden. Vrijspraak voor Poliliiiaim De rechtbank van Frankfort heeft Heinz Pohlmann vrijgesproken van moord op de prostituee Rosemarieni. De officier van justitie had levenslange ge vangenisstraf geëist. Vannacht zijn drie van de vij] houten loodsen van de scheeps werf „Het Fort" in Amsterdam uitgebrand. De foto geeft een beeld van de blussing. Militairen om Chinese ambassade te Djakarta Het garnizoenscommando te Djakarta heeft heden een gewapende militaire af zetting geplaatst rondom de ambassade van communistisch China omdat er ge ruchten waren over plannen tot betogin- Onbestendig De Bilt verwacht tot morgenavond: Opklaringen maar later weer toenemende bewolking en enige regen. Weinig ver andering in temperatuur. Aanvankelijk matige tot zwakke, later matige tot krachtige en langs de kust mogelijk harde wind tussen west en zuid. (Opgemaakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN Woensdag 13 juiliZon op 4.35, onder 20.56; Maan op 23.23, onder 10.36; 15 juli laatste kwartier. Strand verwachting Opklaringen maar morgen toenemende bewolking, gevolgd door regen en een krachtige wind uit zuidelijke richting. Temperatuur 18 tot 20 graden, zeewater 17 graden. Vooruitzichten: nieuwe depressie be reikt morgenavond de Noordzee en brengt voorlopig onbestendig strand- HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur Voortreffelijk zeemanschap TAE KAREL DOORMAN is vandaag op eigen kracht gemeerd in de haven -L' van Fremantle, daar het schip ten gevolge van de staking van de Australische vakbond van zeelieden geen sleepboothulp kon krijgen. Het schip werd in de haven geloodst en bij het meren bijgestaan door een vliegtuig, dat op het dek stond en op volle kracht draaide om het schip vaart te geven, aldus meldt A.P. Ervaren waarnemers hebben dit een voortreffelijk staaltje van zee manskunst genoemd. Nadat de Doorman in het midden van de stroom terecht gekomen was. zond men een deel der bemanning wal met een lijn, en terwijl he' vliegtuig stond te draaien, trokken de lieren het schip langzaam naar de Toen deze manoeuvre voltooid was steeg gejuich op van een grote me nigte op dc kade, in hoofdzaak bewo ners van Nederlandse afkomst. De vakbond beweert, dat de komst van de Karei Doorman en de onderzeeboot- jagers Limburg en Groningen het oorlogs gevaar in Azië zou vergroten. Een woordvoerder van het Nederlandse ministerie van buitenlandse zaken ln Den Haag acht de houding van de vakbond on verklaarbaar. Van Nederlandse zijde is immers bij herhaling gezegd, dat men de reis van het smaldeel niets meer is be doeld dan vlagvertoon, waaraan iedere agressieve bedoeling vreemd is. Voort» zaljedere kans op incidenten worden ver- De woordvoerder wees ook op de brief van de Nederlandse vaste vertegenwoor diger bij de Verenigde Naties aan de se cretaris-generaal Hammarskjöld, waarin duidelijk werd tc kennen gegeven, dat het reisprogram slechts een kort bezoek aan Nederlands Nieuw-Guinea inhoudt en dat de schepen voor het einde van 1960 in Nederland terug zullen zijn. De drie schepen blijven zes dagen te Fremantle en zullen daarna doorvaren naar Nederlands Nieuw-Guine».

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1