Jlieuwe GTourani Moskou helpt Cuba Amerikaanse tussenkomst bij Chroesjtsjef dartelt door Oostenrijk Dodelijk ongeluk in Wateringen Abbas geeft Parijs nog een „kans" Tien kilometer lopen voor doosje lucifers Peking levert JNepalezen uit Kampleider Amersfoort in Beieren gearresteerd Kongolezen vechten en staken nog Zomer verloopt gunstig DINSDAG 5 JULI 1960 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie. Redactie. Abonnementen- Advertentie-afdeling Tel. 31441. Familieberichten f 0.1: Dr. E. DIEMER CHRIST ELI JKJiATION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantvasticfi is ahcblmn thgn hert ia tegljenspoef Eenenveertigste jaargang no. 11910 LINK VAN BRUGGEN» ALS IK NEGER WAS, zou ik bang zijn OLIECONFLICT GAAT ZICH TOESPITSEN TERWIJL AMERIKA, ENGELAND EN NEDERLAND werken aan een krachtig protest bij de Cubaanse regering tegen de overneming van raffinaderijen, heeft radio-Moskou steun toegezegd aan het regiem van Castro. De radiocommentator richtte een felle aanval op de Amerikaanse regering en verklaarde dat Cuba vele oprechte vrienden bezit die zullen beletten dat Amerikaanse militaristen de vrede in dit land zullen versto ren. Cuba zal geen tweede Guatemala worden, aldus het Russische com mentaar, waaraan werd toegevoegd dat „Amerika op het moment aarzelt of het Cuba zal aanvallen, zoals indertijd in Guatemala is gebeurd". Inmiddels is het eerste Russische tankschip, de Tjernowskd, met tien duizend ton ruwe olie aan boord de haven van Havanna binnengelopen. De Cubanen vertrouwen erop de werkzaamheden aan de overgenomen raffinaderijen van de Koninklijke Shellgroep en de Esso. met de bewer king van deze olie te kunnen hervatten. Ter hoogte van de Tunesische haven Bizerta is gisteren een Russische tankboot, de Pekin, die in allerijl met olie naar Cuba was vertrokken, in botsing gekomen met het Noorse tankschip RondefjelL Het Noorse schip liep een lek a3n de machinekamer op. Het moest de haven van Bizerta worden binnengesleept De botsing kwam zo zwaar aan dat een op varende van het Noorse schip ernstig ge wond raakte. De man is per helikopter naar een ziekenhuis in Bizerta overge bracht. Hoewel ook de Russische tanker Mr. W. F. Schokking Staatsraad59 jaar overleden In het Wilhelminagasthuis te Amster dam is na een ernstige ziekte in de af gelopen nacht overleden mr. W. F. Schok king, lid van de Raad van State, oud- minister van oorlog en marine. De heer Schokking was 59 jaar. Voor de oorlog was hij advocaat in Amsterdam en o.m. secretaris van het medisch tuchtcollege. In 1939 nam hij voor de Chr. Hist. Unie zitting in de ge meenteraad. In 1942 werd hij door de Duitsers als gijzelaar naar Sint Michiels gestel gebracht. Kort na de bevrijding werd hij wet houder van openbare gezondheid in Am sterdam. Hij werd lid van de program maraad van de Wereldomroep en be stuurslid van de Amsterdamse diacones sen-inrichting. In het ministerie-Drees-Van Schaik (1946) nam mr. Schokking zitting als mi nister van oorlog, waarna hij ook „mari ne" ging beheren. Hij wijdde bijzondere aandacht aan de belangen van de gere- patrieerden uit Indonesië. In 1950 vroeg mr. Schokking ontslag als minister. Hij werd Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. In 1951 werd hij lid van de Raad van State. De heer Schokking, die zeer muzikaal was en als leerling van de Amsterdam se organist Frans Hasselaar vele malen het orgel van de Wester- en de Koepel kerk dn Amsterdam bespeelde, was voor zitter van de Hervormde Klokken- en Orgelraad. Hij was voorts o.m. enige tijd secretaris van de Rekkense-Inrichtingen en van de voogdijraad te Amsterdam, terwijl hij het Prot. Interkerkelijk Thuis front als voorziter diende. Hagenaar met gestolen auto over de kop Een 23-jarigc Hagenaar is gisteren om het leven gekomen toen hij met een ge stolen auto over de kop sloeg. De jonge man was in Kwintsheul aan het werk en had met een 18-jarige vriend uit Wate ringen tijdens dc werktijd een café be zocht. Dit kostte hem ontslag op staande voet. Uit wraak stalen de jongens de anto van hun ex-werkgever en gingen er vandoor. Op de Bovendjjk in Wateringen verloor de Hagenaar de macht over het stnur, waarna de auto over de kop sloeg. Bij Venlo is gistermiddag een verkeers ongeluk gebeurd dat aan twee personen het leven kostte. Een moest plotseling afremmen voor een tegenligger, verloor de macht over het stuur en botste tegen een andere wagen, met het gemelde ge- vol* schade opliep, heeft het schip zijn reis het eiland van Fidel Castro onver wijld voortgezet. Bezorgdheid Op de Londense scheepsvrachtenmarkt aren deskundigen gisteren van oordeel dat de Sowjetunie zeker over de tw a vijfentwintig schepen zal kunnen schikken die zij nodig heeft om jaarlijks rie en een half miljoen ton ruwe olie aar Cuba te kunnen transporteren. Met bezorgdheid schrijft het Ameri kaanse blad US News en World Report dat het er veel op begint te lijken dat Rusland een basis op het westelijk half rond heeft veroverd. Chroesjtsjef stc op het punt zijn eerste satelliet oo o halfrond, 150 km van de Verenigde Stat( té krijgen, aldus het blad. Russische tech nici die reeds op Cuba zijn, zullen onge twijfeld de raffinaderijen op gang bren gen, terwijl Rusland door enorihe olie- Prinsessen en Prins bij Heiland Festival Prinses Beatrix woonde, gisteravond de balletuitvoering bij van het Spaanse bal let van Pilar Lopez, welke in het kade: van het Holland Festival in het Scheve- ningse Kurhaus werd gegeven. Tezelfdertijd was prinses Irene in gezel schap van kroonprins Constantijn v Griekenland in de Kon. Schouwburg a£ wezig bij de opvoering van Schnitzle „Anatol" door het Wiener Burgtheati Het ligt in het voornemen van prinses Irene vrijdagavond in de Kurzaal het op treden van het ballet van Pilar Looez bij leveranties Cuba aan zich zal binden. In het commentaar van radio Moskou is jorts nog verklaard dat de aanvaarding an de suikerwet door de Amerikaanse Senaat een sohakel is in de lange keten uitdagingen, bedreigingen en recht streekse inmenging van de V.S. in de binnenlandse zaken van een klein maar erein land. Men kan gemak kelijk de redenen voor deze vijandigheid jegens Cuba begrijpen, aldus het.commen taar. De VS kunnen niet wennen aan het idee dat Cuba een soeverein land is ge worden dat niet meer, zoals in het tijd perk van de dictator Batista, verplicht is zijn binnen- en buitenlandse politiek te onderwerpen aan bevelen van het Witte Huis. Afrika als een derde macht President Nkroemah heeft gisteren in een felbewogen toespraak in het parle ment van Ghana gepleit voor de vor ming van een vrij blok van Afrikaanse staten dat als grondslag zou moeten die nen voor een „niet-nucleaire derde we reldmacht". De president van Ghana meeflde dat ait blok vrij moest staan van Oost en West en dat alle Afrikaanse gebieds delen die een neutrale houding in de wereldpolitiek innemen, uitgenodigd moeten worden om toe te treden. De inspecteur van rijksbelastingen Eppinga is overgeplaatst van Emmen naar Hengelo, de inspecteur J. den Bes ten van Den Helder naar Haarlem. VOORLOPIG zal de Algerijnse re gering in ballingschap geen wa penstilstandscommissie naar Frank rijk zenden. Zoals wij gisteren reeds in een deel onzer edities meldden, heeft de regering van Ferhat Abhas in een te Tunis uitgegeven commu niqué verklaard: „Een ontmoeting tussen twee de legaties kan slechts vruchtbaar zijn, als de voorwaarden voor zulk een ontmoeting niet worden gedicteerd, maar het resultaat zijn van onderling overleg." De Algerijnen zijn bereid alsnog afge zanten naar Frankrijk te zenden als de Franse regering dit grondbeginsel in aan merking wil nemen. In Parijs werd gisteren de mening ge- TNDONESIë lijkt op weg te zijn naar ëen economische tweesprong, waar- A op het moet kiezen tussen grotere armoede of meer particulier initia tief, meldt Associated Press uit Djakarta. De geleide economie brengt het grootste deel van het economische leven in regeringshanden, zoals de bui tenlandse handel, vervoer en verdeling van goederen, de belangrijkste landbouwvoortbrengselen, de industrie, de kleinhandel in voeding en kleding. Economen en pers voorspellen dat over twee of drie jaar een einde zal komen aan alle partriculiere ondernemingen. Dit wordt nog versneld door de ver drijving van de Chinese handelaren van het platteland en pogingen hen te ver vangen door coöperaties onder leiding de regering. ans échter zijn de moeilijkheden zo groot geworden,dat deskundigen een koersverandering mogelijk achten. Pakhuizen vol Vorige maand lag er voor 12 miljard roepiah aan ingevoerde textiel, cement, krantenpapier, enz. in pakhuizen te wach ten om door de regering over het land le worden verdeeld. Het ontbreekt de regering aan geld cn geschoolde krachten coöperaties op gang te brengen ter -anging van Chinezen. Soms moeten sen tien of meer kilometers lopen om petroleum of een doosje lucifers te kopen. Niemand lijdt honger, maar voor de gemiddelde Indonesiër zijn de kosten levensonderhoud met 6 procent ge stegen, voor hen met hogere inkomens 79 pot. De inkomsten uit de uitvoer stij gen, dank zij de hogere rubberprijzen. die ongeveer een derde opleveren van de buitenlandse deviezen, doch zonder de rubberhausse zouden deze inkomsten met 10 pet gedaald zijn. Bovendien is de hoe veelheid uitgevoerde rubber verminderd. Door slecht beheer en tekort aain aan plantingen is Indonesië als eerste rubber- producent door Malakka verdrongen. De invoeren zijn met 17 pet gedaald. Hier door werd de handelsbalans gunstig, maar er ontstonden schaarste en inflatie. De meeste fabrieken draaien op 80 pet van hun vermogen wegens gebrek aan grondstoffen en onderdelen. Ondanks de geldbesnoeüng van vorig jaar is de cir culatie met 18 pet toegenomen, aldus meldt A.J. Verdrievoudigd De gegevens van het Centraal bureau voor de statistiek in Djakarta leren, dat de prijsindex voor rijst van 100 eind 1956 steeg tot 190 eind 1959, die van een ander volksvoedsel: gedroogde vis kwam van 100 op 188, van suiker van 100 op 213, van klapperolie van 100 op 509, van ka toenen stoffen van 100 op 678 en van gedrukt katoen van 100 op 602. In zes jaar tijds zijn de prijzen van 19 soorten levensmiddelen verdrievoudigd. In 1957 raamde men het begrotings tekort op 1,4 miljard roepiah, in wer kelijkheid werd het 6 miljard. In 1953 was het nog erger, toen was de raming 624 miljoen, de werkelijkheid 12 miljard. In 1959 was de raming 8 miljoen, terwijl de werkelijkheid tussen de 12 en 20 mil jard moet liggen. Voor 1960 raamt men bescheidenlijk 2 miljard, maar wat zal het eindcijfer zijn? De regeringsuitgaven klommen van 15 miljard in 1952 tot 45,9 miljard in 1959. Geldhervorr ming De voorschotten van de centrale bank aan de staat waren van 7 miljard eind 1956 opgelopen tot 31,7 miljard vóór de geld/hervorming van 25 augustus 1959, toen de staat een boekwinst kreeg van 8,1 miljard. Zij zijn nu weer tot 30 mil jard gestegen. De openbare schuld nam liljard in 1956 tot 50,8 mil jard in 1959. De geldomloop was vóór de geildhervorming 32,3 miljard roepiah en is thans gestegen nog hoger op 33,5 miljard, zodat de voordelen van de geld- hervorming reeds lang verdwenen zijn. hoord, dat het besluit slechts een vertra ging betekent in het streven van generaal De Gaulle om een bestand te bewerkstel ligen. Ook politieke waarnemers in Tunis verwachten dat Abbas over enige tiid zijn „voelhorens" opnieuw zal uitsteken. Het afwijzen van De Gaulles voorwaar den mèt het openlaten van een achter deurtje wordt in Tunis gezien als een blijk van de'politieke rijpheid van de Al gerijnen. De voorbereidende onderhandelingen in Frankrijk zijn vastgelopen op de eis van de rebellen, die grote vrijheid voor hun leider Ferhat Abbas tijdens diens bezoek aan Frankrijk wensten. De Fransen willen ons „vanuit de gevangenis laten onder handelen", zeiden de rebellen. Frankrijk wenst de onderhandelingen geheim te houden, wilde uitsluitend spre ken over het staken van het vuren en wei gerde de opstandelingen te beschouwen als afgevaardigden van een regering. Generaal De Gaulle zou er wel aan te pa-s komen, maar hij zou zelf het tijdstip bepalen waarop hij Ferhat Abbas zou ontvangen. En dat was te vaag voor de rebellen. Dit ontmoeting kan wel aan het einde van de onderhandelingen plaats vinden en dat is teveel gevraagd van inze „premier", zeiden de leden van de commissie Boumendjel. Ook waren de afgezanten niet te spre ken over de bepaling, dat elk contact in Frankrijk of daarbuiten de contacten met Tunis uitgezonderd voor de Alge rijnse rebellen taboe zou zijn. De Chinese autoriteiten hebben van daag het lük van de Nepalese officier, die de vorige week tijdens een schermut seling met Chinese troepen om het le ven is gekomen, aan de Nepalese autori teiten overgedragen. Voorts werden tien Nepalezen, die bij hetzelfde incident ge vangen waren genomen, uitgeleverd. De eerste minister van Nepal, Koirala, heeft inmiddels verklaard tevreden te zijn over het Chinese excuus voor het doden en gevangen nemen van de grens- patrouille. Grootmoeder (80) redt kleinzoon In de Australische stad Darwin is een 80-jarige dame van ccn hoogte van zes meter in zee gesprongen om haar vier jarige kleinzoon Robin van de verdrin kingsdood te redden. Jonge mannen en vrouwen keken verstomd toe hoe z(j het jongetje vastgreep en veilig met hem naar de kant zwom. Na afloop zei de grootmoeder dat ze in twintig jaar niet had. Tijdens haar bezoek aan Twenthe heeft koningin Juliana een rond gang gemaakt door het laborato- torium van de Nederlandse aard- oliemaartschappij De Koningin bekijkt door een microscoop een druppel aardolie. Israël antwoordt Argentinië Israël heeft in een officiële nota uiting gegeven aan het verlangen de traditio nele banden van vriendschap te bewaren met de Argentijnse republiek. De nota die gisteren in Buenos Aires door de Israëlische ambassadeur werd overhandigd op het Argentijnse minis terie van buitenlandse zaken, geeft ech ter geen antwoord op de Argentijnse eis inzake de terugzending van Adolf Eioh- mann en de bestraffing van diegenen die hem uit Argentinië naar Israël hadden overgebracht. Volgens een officiële zegsman is het standpunt van premier Ben Goerion en van de gehele Israëlische regering in de kwestie Eichmann algemeen bekend en ongewijzigd gebleven. De verklaring die de Israëlische mi nister van buitenlandse zaken, mevrouw GoLda Meir vorige maand tijdens het debat in de Veiligheidsraad heeft afge legd over Eichmann dient voldoende te zijn als „passende genoegdoening" tegen over Argentinië, aldus de Israëlische Enkhuizen-Staveren: Met ingang van juli zullen in de zomermaanden op wer dagen extra-boten varen; om 10 uur zal een boot uit Staveren en om 11 uur een uit Enkhuizen vertrekken; u Leeuwarden rijdt om 9 uur 31 een aa sluitende trein in de richting Sneek Staveren. C7 Medeplichtig aan massamoord De politie van Miinchcn heeft gis termiddag de arrestatie bekend ge maakt van Erich Deppner, een vroe gere S.D.-officier, die de leider is geweest van het nazi-doorgangs kamp in Amersfoort. De man, die In Kongo houden de autoriteiten er rekening mee dat de onrust in het land nog enkele dagen zal voortdu ren. Binnenkort, zo meent men, zul len de Kongolezen aan de nieuwe situatie zijn gewend en kan de re gering haar gezag doen gelden. Reeds nu zou de toestand al opmer kelijk rustiger zijn. De meeste ar beiders zijn nu de onafhankelijk heidsfeesten zo langzamerhand af lopen weer op hun werk ver schenen. Ernstige incidenten worden echter uit vele delen van het land gemeld. In Co- quillatstad assisteerde het leger de poli tie die een demonstratie trachtte te be dwingen. De officiële woordvoerder maakte melding van een dode en ver scheidene gewonden. Het Belgische pers bureau Belga verneemt dat er zeker tien personen werden gedood en dertien ge wond. De betogers waren bewapend met kapmessen, speren en pijl en boog Het leger beantwoordde de pijlenregen met geweervuur. Uit Loeloeaburg wordt vernomen dat leden van de rebellenregering in de pro vincie Kasai zijn gearresteerd. De „rege ring" werd ingesteld door een tegenstan der van premier Loemoemba, Albert Kalondii. Volgens de verwachting zou Kalondji vandaag in de Kamer van Af gevaardigden een felle aanval op het „anti-democratische en anti-westelijke be leid" van Loemoemba lanceren. Aanhan gers van Kalondji ontkenden de arresta- Ook in Leopoldstad moest de politie gisteren de hulp van militairen inroepen om stakers die zich voor het gebouw van de Otraco hadden verzameld, uiteen te drijven. De Otraco is een grote transport onderneming, die weg- spoorweg en ri vierdiensten verzorgt. Inmiddels is bekend gemaakt, dat Bel gië de diplomatieke vertegenwoordiging van de nieuwe republiek zal behartigen behalve in Washington, Londen, Parijs en Chroesjtsjef en Leopold Figl, de vroegere Oostenrijkse kanselier, gaan tijdens de ontvangst op de boerderij van de Figl's een wed denschap aan. „Als ik u zaad stuur voor uw land, zal dat tien keer zoveel graan opbrengen als het uwe," beweerde Nikita. Leo pold betwijfelde het. „Wedden om een dikke big?" stelde Nikita voor. EEN uitgelaten veulen te, maakte plezante opmerkin- dartelde Nikita Chroesjtsjef gen over Duitsers die Oostenrijk gisteren door Oostenrijk. Hij willen inpalmen, liet vice-kan- zag en omhelsde een vriendin- selier Pittermann raden tot wel letje het en Chroesjtsjef hielp mee. Juist stelde Nikiti lier Julius Raab voor eentje te nemen" toen rr._v verleden, ke partij hij (Chroesjtsjef) be- Chroesjtsjef tussenbeide kwam. liet hem I \t, VROUW die Chroesjtsjef hun in Linz omhelsde, is Tatyana op et Flavitska. Dert i het kocht bijna een frappant staal- hoorde en kreeg tenslotte procédé („als jullie het vel zijn eigen maar niet over mijn oren ha- berisping, len"), was in zijn schik met een presentje - twee jonge fok- J^JAAR TOEN was de vrolijk stieren, plaatste zijn handteke- avond, die op de jolige dag ning met rode inkt op het schort was gevolgd, al ver verstreken, van een verpleegster, zag be- ln Salzburg va, er eerst een langstellend toe hoe een nijve- frïnkpartif. KelneVs,'die 'wisten re fotograaf door een tafel zak- wat er van hen werd verwacht, Beste Nikita, 1oe genoeg plezier gehad; het welletjes. En geassisteerd dooi dochter Elena Chroesjtsjef tor ste zij de Russische leider var de vijftig traptreden, die leiden len naar het schitterende paleis, dat Lin. zij de Russische p: ie oude foto'. Een ervan toont een jongen. rhroesjtsjef zei: Welk land zakt i6. Chroesjtsjef, spelend op de ba- daar door de tafel? Amerika lalaika. Chroesjtsjef wilde wel De handtekening in weten dat hij balalaika speelt het verplecgstersschort en hij nodigde de vrouw on- ddellijk uit hem te vergezel- ir de staalfabriek bij later nog eens samen htge 1 bisschop was. „Auf Wiederseh'n. de Sowjetunie te komen. Er rode inkt riep Chroesjtsjef nog. Het was waren Oostenrijkers die de hulp bijna niet te horen, dat hij geen van de Rus inriepen voor het Oostenrijker ia. verkrijgen van visa. Zij krijgen rood op werd in het bedrijfsziekenhuis le Voest uitgedeeld. Vice-kanselier Pit termann volgde het Russische voorbeeld. Chroesjtsjef zei: Het handtekening in ft voldoende om dc socialist Pittermann, ons d ia voor ons voldoende. bovendien een leidende functie heeft bekleed bij de „Sicherheitspolizei" in Den Haag, wordt ervan beschuldigd medeplichtig te zijn aan massamoord op Nederlanders en Russen. Vorige week zaterdag is Deppner gearresteerd in een dorpje in 't zui den van Beieren, krachtens een arres tatiebevel van de openbare aanklager in München. Hij is de man, die na de mislukte moordaanslag op SS-generaal Rauter opdracht heeft gegeven tot het fusil leren van 49 Nederlandse gijzelaars. Ook heeft hij opdracht gegeven tot het doden van 77 zieke Russische gevangenen in Amersfoort. Ten slotte werd Deppner ervan be schuldigd tussen september 1944 en april 1945 een onbekend aantal Ne derlanders te hebben laten fusilleren. Deppner is geboren op 8 augustus 1910 in Neuhaldensleben. In mei 1940 kwam hij naar Nederland, waar hij in Den Haag hoofd werd van de afdeling „Verwaltung" van de Sicherheitspolizei. Van juni 1942 tot september 1942 was hij commandant van het kamp Westerbork. Eind 1942 werd hij hoofd van de afdeling 4, een dienst die veel overeenkomst vertoonde en zeer nauw samenwerkte met de Duitse Ges tapo. In Westerbork zou Deppner betrok ken zijn geweest bij de deportatie van In april 1942 werden in Amersfoort 77 Russische krijgsgevangenen geliquideerd, omdat zij leden aan een besmettelijke ziekte. Deppner zou voor deze liquidatie verantwoordelijk zijn en er zelf aan heb ben deelgenomen. In februari 1945 vertrok hij uit ons land naar Duitsland. Raket met konijn en twee honden Russische deskundigen hebben een geslaagde raketproef genomen, waarbij twee honden en een konijn tot op een hoogte van 208 km zijn gekomen en be houden naar de aarde teruggekeerd. De proef werd genomen met een ééntraps- raket. De nuttige lading (behalve de dieren bevatte zij ook wetenschappelijke instrumenten en radiozenders) woog 2100 kg. De toestand van de proefdieren was bij de landing bevredigend. (Van onze weerkundige medewerker) JTkOK wanneer wij de veel te koude vo- rige week niet buiten bechouioing laten, dan nog heeft de zomer, verge leken met de gemiddelde cijfers, een gunstig verloop. De junimaand bleef ruim een graad warmer dan normaal en bracht in De Bilt 9 tegen normaal 5 zo merse dagen. Ook over de zon hebben wij tot nu toe niet te klagen gehad. In De Bilt scheen het zonnetje in juni 244 uren tegen nor maal 218 uren. Verleden jaar waren het ruim 300 uren maar dat was dan ook Zuid-Holland is in juni over het ge hele land genomen de droogste provincie gebleven. Normaal valt er hier in juni ongeveer 68 mm regen maar daar kwam geen enkele plaats aan toe. In het oosten en noorden werd plaatselijk nog ruim 80 mm regen gemeten. Voor onze waarnemers ontvingen wij de volgende opgaven: Alphen aan de Rijn 46, Dordrecht 39, Hazerswoude 37, Boskoop 35. Kouderkerke 29. Oud-Beijer- land 20, Willemstad 26, Sliedrecht 32. Dirksland 16, Heiningen 29, Noordwij- kerhout 20. Katwijk 18, Hoek van Hol land 13, Rotterdam 24, Den Haag 25 mm. Westenwind De Bilt verwacht tot woensdagavond: Aanvankelijk zwaar bewolkt tmet plaatselijk enige regen, later wisselend bewolkt met hier en daar een bui. Matige tot krachtige wind, ruimend van zuid naar west. Iets lagere temperaturen. (Opgemaakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN 6 juli zon op 4.28 uur, onder 21.01 uur; maan op 18.15 uur, onder 2.31 uur. 8 juli Volle Maan. Strandverivachti n g Achter zwak regenfront morgen weer opklaringen cn een matige zuidwesten wind. Temperatuur ln dc middag ongeveer 18 graden, zeewater ruLm 16 graden. Vooruitzichten: plaatselijk ccn buitje maar overigens goed strandweer met zon nige perioden. HET WEER IN EUROPA' Rapporten hedenmorgen 7 uur

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1