Blad ZONNE "brillen en zonne* BRILLEN Beter een (frisse) regenbui dan een (schroeiend) zonnebad T nt izunx ze weer inóturen De dokter en het Italiaanse schoentje ZATERDAG 2 JULI 1960 -Ö* lie} uitzien een mooi geóckenk 1~\E hertogin van Alva had zegt men maar één oog en een gezicht, dat door de pokken was ge schonden; niettemin hebben dichters haar schoonheid bezongen. Waarom? Omdat ze lief was Er lief uit zien, is dat niet het mooiste geschenk, dat een vrouw haar man kan geven, zeggen de schoonheidsspecialisten en soms is dat maar al te waar. Elke vrouw kan er lief uit zien, als ze van dat, wat ze aan schoonheid heeft, maar goed gebruik maakt, voegen ze er aan toe en ook dat kan een zeer reële waarheid zijn. Daarom is het eigenlijk een beetje onze plicht ten opzichte van hen die óns lief zijn, al die schoonheidjes goed te verzorgen: eerst de man en zo u er een (of meer) zoudt hebben: dan de zoon. Vergeet de zoon en zelfs het zoontje niet: zp moeder is de eerste vrouw van wie hij houdt en met wie hjj als het goed is elke volgende vrouw in zijn leven vergelijkt. elk, sla en citroen: daar hebben ■el u-at Nederlandse vrouwen hun schoonheid aan te danken. 't Is zover! IJ kunt weer tips insturen: en met deze mededeling heb ik dan de belofte ingelost u zo gauw als Shet kon te vertellen, wanneer uw tip-brieven en kaar ten weer welkom waren. Nu zullen heel wat lezeressen w«"i weten, dat er gedurende deze „liever-niet-zenden"- penone heel wat is gesmokkeld. Want de brieven bleven met een zekere regelmaat toch binnenkomen. Maar op het ogenblik Is het dus zo. dat de voorraad behoorlijk is geslon ken. Daarbij wil ik niet nalaten te zeggen, dat dit o.m. is veroorzaakt door het feit, dat voor de redaktie van uw „Blad- Zij" even een adem-pauze, of met andere woorden, de va kantie is aangebroken. Om u de wekelijkse tip-hoek niet te onthouden, heb ik dus een aantal van deze rubrieken „uit voorraad" geleverd, wat natuurlijk een hele opruiming be tekende. 'k Zou het bijzonder prettig vinden na de vakantie weer de keus te hebben uit een behoorlijk stapel post, zodat u dus met een gerust hart kunt sturen, wat u op het hart heeft, t Zal een paar weken duren eer daarop wordt gereageerd, dat spreekt, maar niettemin durf ik de verwachting uit te verwachting uit te spreken, dat velen van u met een tip zul len reageren, zodat wij gezamenlijk deze door talrijke leze ressen (én lezers) van „Blad-Zij" gewaardeerde rubriek nog geruime tijd kunnen voortzetten! Zo is het beter: gebruik er een parapluie bij, maarals het gaat regenen, geef uw huid dan eens een opfrissertje door dan die parapluie niet op te steken. WIST U DIT AL? Bij het koken van peertjes, welke men graag goed rood wil hebben, kan men natuurlijk het zogenaamde perenrood (verkrijgbaar by de dro gist) gebruiken. Maar wist u, dat u met een scheutje azijn praktisch dezelfde resultaten bereikt? In Duitsland wordt paardemelk wel gebruikt voor babyinelk in ge vallen, dat moeders de baby niet voldoende kunnen voeden. Wat de samenstelling betreft, wordt paardemelk daar heel geschikt voor geacht. En de resultaten zouden uit stekend zyn Er lief uitzien, betekent vaak ook er jong uitzien. Dat zit hem beslist niet altijd in de leeftijd, daar hebben we al eens eerder over geschreven. Een goed humeur en een beetje zonnig- kunnen in dit op zicht nooit kwaad. Dat zou het grond motief kunnen zijn. Het tweede is met name wat dit jong-zijn betreft de verzorging van onze huid. En vooral nu voor velen de vakantietijd weer is aan gebroken, zouden wij het daar over eens willen hebben. Want u zult het toch wel met ons eens zijn. dat er met name in onze badplaatsen en andere vakantie- centra gedurende die zomers en zorgeloze vakantietijden heel wat vrouwen rondlopen met ver weerde gezichten en doffe rage bollen van haardossen, 't Verve lende is, dat men dat meestal la ter, zo- tegen de herfst, toch op de een of andere manier moet be zuren. Keer daarom dit jaar niet direkt de zon de rug toe, denk in dit opzicht toch eer Het verschil tussen Elke dag neemi de meest ongunstige plaats voor lief Als men een plant wil hou den zonder er zich veel moeite voor te getroosten dan moet men de Ligularia- kaempferi, het Olieblad ne men. Ook als men een don kere kamer heeft zonder zon, zodat men de meest ge bruikelijke kamerplanten moeilijk kan houden, dan is het Olieblad de aangewezen plant. Glanzend blad Het Olieblad, Ligularia kaempferi, is een uit Japan afkomstige bladplant Ze krijgt wel bloemen, maar die beteke nen niet veel. Alleen als de plant bijzonder veel licht krijgt komen de bloemen veel groter voor de dag en lijken ze wat op paardebloemen. De zelfde vorm en geel van Maar om de bloem is het niet begonnen bij deze plant. Het zijn de mooie glanzende dikke eivormige tot bijna ron de bladeren, die aan deze plant haar sierwaarde geven. En niet alleen dat glanzende, dikke blad is het dat opvalt, het is de kleur die een belang rijke factor is bij het al of niet mooi vinden. Heldergroen is het blad met min of meer grote gele vlek ken langs de rand cn in een combinatie die werkelijk z'n eenvoud opvallend is. Daarom ziet men ze ook vaak in bloemstukjes. Weinig licht Nu zou men geneigd zijn om, als men de gelegenheid er voor heeft, het Olieblad op een zeer lichte plaats te zet ten om de bloemen eraan te krijgen. Weet echter wel wat ge doet. Want als de bloemen verschij nen gaan de bladeren slap neerhangen en verliest de plant haar sierwaarde. 't Is daarom goed om zodra de bloempjes verschijnen deze Als men zo handelt, kan men gerust de Ligularia op een lichte plaats zetten. Maar zoals we reeds opmerkten no dig is het niet. Wel is het no dig dat men ze op een koele en toch vorstvrije plaats zet. Arme grond Veel is er aan de plant niet te doen. Alleen water geven is wel het voornaamste. Voedsel behoeft men niet te geven, want hoe armer de grond is, hoe mooier de gele vlekken worden en hoe scherper afge tekend ze zijn tegen het groen. Als men voedselrijke grond neemt en (of) mest geeft dan verdwijnen de gele vlekken langzamerhand en wordt het blad helemaal groen. Hiermee gaat het interessante van het Olieblad verloren. Olie onnodig Aan de gele vlekken op de bladeren heeft de Ligularia haar Hollandse naam te dan ken. Met olie heeft echter de ze gevlektheid niets te maken. Sommigen beweren wel. dat men om- mooie gele vlekken te krijgen zo nu en dan een beetje olie op de aarde moet gieten. Maar dat 1 i fabel tje. Vermeerderen Men kan de Ligularia ver meerderen door scheuren. In het voorjaar haalt men dan de plant uit de pot. Schudt de aarde van de wortels en met een flink scherp mes snijdt men de wortelstok in delen, die men elk afzonder lijk opplant. Vrij spoedig zullen die zich tot een flinke plant ontwikke len. 't Kan heerlijk zijn, dit zonm door een kleiner suikerschepje te kopen en het vet van de jus aan de poes te geven maar, uw huid moet u verzorgen om er lief en jong te kunnen uitzien. Dagelijks verzorgen, al betekent dat heus niet altijd dat u idem zoveel potten crème moet gaan kopen of elke dag een uur voor de spiegel actief dient bezig te Dagelijks verzorgt u de huid door die schoon te houden; door die minstens tweemaal te wassen met alkali-vrije zeep, of, zo u daar niet tegen kunt, grondig te reinigen met een watje deep- cleansing-komkommermelk. Ver geet niet, dat uw hals bij uw gezicht hoort. Komknmmermelk is toch zo duur niet en eens per week een laagje voedingscrème vóór u gaat slapen, kost u óók minder dan het koekje bij de koffie, dat toch niet goed is voor lijn. Goedkoop #- Heel goedkoop is het huismid deltje van een badje melk, ver mengd met een paar druppels ci troen laat het eens opdrogen op uw huid terwijl u bezig bent de sla klaar te maken met de rest van de citroen.. Sla, veel groen te én melk: daaraan danken Ne derlandse vrouwen de schoonheid van hun huid, die bijvoorbeeld ve le Franse vrouwen hen benijden. En tenslotte is er dan het regen buitje het onvolprezen echt Ne derlandse regenbuitje uw huid frist er net zo lekker van op als de viooltjes in de tuin of in de bloembak Régen: gezond Regen is voor uw huid vael ge zonder dan zon dat wist uw overgrootmoeder, die zomers met een parasolletje en niet met een parapluitje uitging al. Dat weten ook de zon-verwende Spanjaarden, die grote hoeden opzetten en de luiken dicht doen als de zon schijnt, de Aziatische vrouwen, die hun huid van de zon vrijwa ren door er rijstepoeder op ie doen. Brum zijn lijkt gezond, doch bruin zijn is niet anders dan een gevolg van het feit, dat de pig ment-korreltjes onder de huid door te grote zonnehitte zwart verkolen en dan door de huid heenschijnen. Zoetjes aan Daarom kan men eigenlijk zeg gen, dat bruin zijn niets met ge zondheid te maken heeft, 't Zou zeker niet zo ongezond zijn, als het op een andere manier wordt gerealiseerd, dat bakken en bra den, uren en uren achtereen, lui liggend in het zonnebad. Veel ge zonder is het te zwemmen, te bal len aan het strand, te spelen met de kinderen, te wandelen en zoet jesaan bruin worden, zo. dat de huid zelf kans krijgt zich te we ren tegen de zon. Want wat u ook als smeerseltje tegen het ver branden gebruikt, na veertien da gen vakantie is de zon-gebakken huid dor, al is ze bruin, we heb ben er een paar blijvende rim peltjes bij gekregen en we gaan verwoed aan het werk met voe dingscrèmes en massages om die rimpeltjes weer te doen verdwij- Al weer bleek Eer we dat resultaat hebben be reikt, en de huid zich weer her stelt van de zonne-kuur, zijn we weer „afgebleekt'. Vaak komt bij het herstel van de huid kunst en vliegwerk te pas, maar het is toch wel spijtig om te moeten be denken, dat een normale schoon heidsverzorging tijdens dat hele zonnige zomerse seizoen ons al die narigheid kan besparen. Wilt u toch bruin zien, wel, onlangs schreven we nog op deze pagina, dat er tegenwoordig middeltjes in de handel zijn, die ons niet zo wit- terig doen afsteken bij de wèl ge- bronsden. Dus dat is zogezegd ook te overlappen'. Tenslotte: vergeet voor u met vakantie gaat uw knieën niet, vooral als u van plan bent shorts aan te trekken. Een goede bor stel- en crèmebehandeling helpen u al een eind in de goede rich ting. Zo kan men dus voorkomen, dat zon en buitenlucht een al te zware wissel op ons uiterlijk schoon zouden trekken. Ongezond is veel gezonder, dan zon-ge bakken en die gezondheid kan er juist zoveel toe bijdragen een be langrijke wens te vervullen: lief er uit te zien. Of we nu achttien zijn of al grote zonen hebben 't Is zogezegd hóóg-zonnebrillen-tijd. Want al zijn zon en wolken nog zo zomers om te zien, hun licht is dermate scherp, dat u onwillekeurig uw ogen dichtknijpt om ze tegen de dikwijls schadelijke stralen te be schermen. Afgezien van het feit, dat het minder charmant staat in de zon met half dichtgeknepen ogen rond te stappen, u kweekt er daarnaast menig kraaiepootje en rimpels in het voorhoofd mee en dat kan toch ook niet de bedoeling zijn. Vandaar, dat we bijna allemaal een zonnebril in huis, of beter in onze tas of zak zullen hebben, dan wel zo'n paar donker-getinte ,,overzetjes" op de gewone bril. Keus genoeg De sortering ir. zonnebrillen is de laatste jaren wel bijzonder sterk toegenomen. Monturen zijn er te kust en" te keur en soms zien ze er zo ingewikkeld uit met steentjes, ornamentjes en versie ringen, dat je je afvraagt of zo'n bril nu is om er door te kijken of naar te kijken....Misschien wel alletwee... Maar goed, wat de monturen betreft is er voor ieder een wel wat, van het meest een voudige tot het meest luxe mon tuur toe. Hèt belangrijkste van iedere zonnebril zijn evenwel de- glazen. Men kan nog zulke goede ogen hebben, door voortdu rend met niet goede glazen op te lopen, kan men soms zijn ogen u-j ken van hoofdpijn spreken. Een enkele gulden Vooral nu men vaak voor een enkele gulden al zo'n bril kan ko pen, is het bijzonder verleidelijk je zo'n voordelige zonnebril aan te schaffen. Draagt u die zo nu en dan eens, dan zal dat meestal wel geen gevolgen hebben, heeft men die echter constant dus van de prille voorjaarszon tot de late herfstzon op de neus. dan loopt men toch wel risico's. Zonder nu direkt r^lame te gaan willen ma ken voor de opticiens, zouden toe toch willen zeggen, dat niet ieder gekleurd glaasje zomaar geschikt is om in een montuur gezet te worden. Beter iets meer uitgege ven voor een goed exemplaar, dan iets te kopen, dat wel het hinderlijke licht absorbeert, maar in heel wat gevallen ook het beeld enigszins vervormt. Daarvoor kan men kiezen uit bestaande ,.merk"-brillen, die door verschillende fabrieken op de markt worden gebracht. Ook kan dat wenst een bril laten „aanmeten". Zij die elke dag al „brillen" zullen ze ker weten, dat hun glas-sterkte ook in een donkere tint kan worden ge leverd. Men heeft dus z'n „eigen bril" op, maar dan met zonne-glazen erin gezet. Voor de niet-brillers bestaat er eveneens de mogelijkheid even de ogen te laten nakijken om aan de hand daarvan een geschikte bril te laten aanmeten, zo men tenminste geen bepaald bestaand merk zou kiezen. ^JIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIimillllllllMIIIIIIIIIIIIIIIH| TIP VAN U! f 2,50 waard 1 V zult zich wellicht nog her- inneren, dat ln deze rubriek het idee werd opgenomen een oude. niet meer te gebruiken wasketel te verven om deze dan als blocmenbak te gebrul- ken. In aansluiting hierop wil mevrouw K. J. H. van den Berge-Markus uit Tholen graag even vertellen, dat zij daar- E voor een oude, geëmailleerde kolenkit heeft gebruikt. Vooral als men daar geraniums inzet E (eventueel op te vullen met an- dere planten) staat zo'n ouder- wetse kolenkit bijzonder artls- tlek op het balkon of in de tuin. En dan nu de échte tips, die E in de eerste plaats het behan- delen van vlekke" onder de SAMEN DELEN Ook deze week gaan (in verband met de vlekken dit keer) twee lezeressen de tip- rijksdaalder delen. Het zijn mejuffrouw J. L. van Hoffe uit Oud-Beyerland en mevrouw i T. de Vos-Geleynse uit Leiden, die voor hardnekkige vlekken j vaak wat rauwe stijfsel ge- j bruiken. Deze wordt vermengd s I met wat koud water, het pap- i je gaat op de vlek. goed laten drogen en daarna flink uitbor- JL S OP DE MUUR Wie ln de keuken behan- I gen muren heeft, zal wel eens i last hebben, dat er een vetvlek op terecht komt. Zo overkwam E het mejuffrouw W. Bezemer te Rotterdam, dat bij het omke- i ren van het vlees, dit met een smak in de vleespan terug viel. Gevolg: spetters overal. Zij nam wat krijt met gips E E (waarmee scheuren in muren wel worden dichtgemaakt), maakte er een papje van en E smeerde dat over de vlekken uit. Toen het droog was, heeft zij het afgeborsteld en nog E met een dun penceeltje kalk F de patroontjes op het behang E wat bijgetekend. WOLBLANKMIDDEL E Het lukte mevrouw De H E Konlng-de Graaf uit Gorin- E chem maar niet een lelijke E koffievlek uit een jumpertje te E halen, ook toen zij het truitje E al herhaalde malen had gewas- E E sen. Tot zij op de gedachte E kwam wat wolblankmiddel te gebruiken. Resultaat: vlek vol- E komen verdwenen. Mogelijkheden genoeg dus, die misscnien wat duurder uitvallen, maar die toch wel een overwe ging waard zijn. U kunt beter dat bloesje dan dat truitje vergeten! In heel wat vakantiegarderobes neemt het bloesje een belarei'üke plaats in. Een gezellige comblna- vige. al lijkt kreukbare rok. ligt dan hand. Bovendien kunnen bloesjes, die no-iron zijn, dan elke avond worden gewassen. Dat „elke avond was: een karweitje van niets, de vakuntie eenmaal begonnen is. kan men 's avonds zó moe zijn na een uitgebreid dagprogramma, dal men er beslist geen zin meer in heeft nog bloesjes te gaan flodde ren, want dan wilt u dit of dal meestal ook nog wel even mee nemen". Daarnaast is dat koude water in de wasbak ook niet altijd Daarom zouden wij het advies willen geven: u kunt beter wat meer jumpertjes meenemen, dan al die blousjes. Op warme dagen is een blouse meestal voor het middaguur al gekreukt en smoe zelig, terwijl een truitje er lan ger tegen kan. Zo'n zomers jum pertje van zeer dunne wol of van een der synthetische materialen is heus niet zoveel warmer dan mouwloos modelletje met een rui me halslijn kiest. Andere voorde len kent iedere vrouw wel: ze ne men weinig ruimte in de koffer in, kreuken niet zo snel en soms he lemaal niet en zijn bijna gewicht loos. Tevens is zo'n dun truitje ook zó gewassen en zó droog. POETSEN Er zullen heel wat huis- vrouwen zijn, die nu niet di-1 reet zo gecharmeerd zijn van poetsen. Vooral als men veel koper te poetsen heeft wil dat E er nog wel eens bij inschieten. Wrijft u in dit geval het koper eens af met wat fijne staal- wol, zo zegt mevrouw M. Struyk uit Poortugaal. Even met een schone doek nawrij- ven en het ziet er weer behoor- lijk uit. Vooral traproeden en ander glad koper zijn zó klaar. Plastic po's hebben nogal eens het euvel, dat er een aan- slag in achter blijft. Deze kan met succes worden verwijderd als u er wat onverdunde am- moniak voor gebruikt, al- dus heeft mevrouw J. W. van der Griend uit Barendrecht on- dervonden. De ammonia niet i de po laten staan, maar deze direkt naborstelen met water. TIJ DUES PA HF, ND Is koper poetsen soms al een karwei, het poetsen van zilveren vorken al evenzeer. Mevrouw J. van Zwaan-Werk- E hoven (goed geschreven, kon uw handtekening niet hele- maal ontcijferen) uit Voorscho- ten, gebruikt hier een oud alu- minium panneje voor. Daarin giet zij wat kokend water, E waaraan wat soda wordt toe- gevoegd. Twee tellen de vorken er in houden en ze komen er E blinkend weer uit. Goed afdro- gen. Misschien is het raad- zaam deze behandeling zo nu en dan eens toe te passen en een andere keer het bestek de eer weer te geven, die het toe- komt. 1 WACHT OP DE MIST 1 brie- Het laatste woord over onze tegenwoordige (Italiaanse) schoenenmode is blijkbaar nog niet gesproken.... Het eerste woord kwam meestal van de heren, die het maar lastig von den even voorzichtig als de da mes zelf mee te moeten lopen onder het argument „pas op, m'n hakken...." De daarop vol gende woorden kwamen van verschillende medici. Unaniem waarschuwden zij tegen over drijving in deze schoenenmode en met klem werd geadviseerd dit sierlijke schoeisel niet te veel te dragen. Nadat zelfs een gemeentebestuur in Ameri ka de dames een verbod wilde opleggen om op al te wankele hakken rond te stappen, heb ben wij nu het bericht over een Duits medicus, die er eveneens nogal tegen is. Hij vindt, dat de vrouw niet te ver moet gaan met het stre ven de voet een steeds eleganter lijn te willen geven. Deze medi cus gebruikt zelfs woorden als ..verwaarlozing" en ..noodlijdend" r de de i op ..Italiaanse leest" leeft wijst er met klem op, dat die verwaarlozing en die noodlijdend heid zich niet tot de voet alleen beperken. Want van de gezondheidstoestand van de voeten hangt veel af: zijn de voeten ondoelmatig geschoeid, dan is pijn onvermijdelijk het ge volg. Die pijn kan de zozeer op elegance gestelde vrouw mis schien wel verdragen en gedeel telijk camoufleren, op den duur wordt toch haar gezicht ..gete kend" door het voortdurend op pijnlijke voeten door het leven gaan. Doch niet alleen het ge zicht, maar het hele lichaam on dervindt nadelige gevolgen van het voortdurend geforceerd zijn der voeten. Hoofd- en rugpijnen, spierverhardingen en zelfs rugge- wervelaandoeningen kunnen er het gevolg van zijn. Daarom: „Matigheid ten aan zien van de ongetwijfeld char mante schoenenmode onzer da gen". zo zegt deze arts. Hij wil het sierlijke schoentje met de hoge ranke hak en het kleine loopvlak niet taboe verklaren, maar hij raadt de vrouw die ge zondheid even hoog waardeert als elegance met klem aan dat sier lijke schoentje daar te laten waar het hoort: bij het geklede mid dagtoiletje of de min of meer feestelijke avondjapon. Op de ove rige uren van de dag, vindt hij. draagt de verstandige vrouw een schoen, die bij de vorm van haar voet past. waarin haar tenen vol doende ruimte hebben en de hiel de juiste steun kan vinden. ^OMS, lezeressen, zijn ven waarop je zwart op wit in de krant, geen antwoord kunt geven. Ze zijn er als het ware te zwaar voor. In de oorlog probeerde ik eens een mud anthraciet achterop mijn fiets te vervoeren. Vrese lijk. Bij het geringste bochtje wipte je achterover, het stuur wiebelde, en je wist: daar is een vrachtauto voor nodig. ZO IS HET ook met de Open Brief. Mensen in grote beslis singen raad geven kan soms niet vanuit deze enkele kolommen in een hoekje van de krant. Ik mag u ditmaal zo'n geval noemen- Een jonge vrouw schrijft me: „Al lang heb ik u willen schrijven, en u mag tiet in de krant zetten ook, zodat iedereen kan zien dat zoiets als mijn geval nog bestaat, al zou je het niet denken van christelijke mensen. Ik ben 32, vijf jaar ge trouwd en voor mijn huwelijk vroedvrouw geweest. Heel wat blijdschap heb ik meegemaakt bij dc geboorte van babies Slechts éénmaal, toen er een tweeling ge boren werd en de moeder naar het ziekenhuis moest, en allerlei complicaties optraden, was er rouw. de moeder stierf. Ik hield contact met het gezin, woonde er dicht*bij. en zo leerde ik de broer van de overledene kennen. Hij is nu mijn man. en we zijn deze vijf jaar heel gelukkig geweest. Een ding ontbreekt er nog aan: een kindje We hopen er natuurlijk nog altijd op. Dat alleen zou ons ook niet zoveel verdriet hebben gedaan. Maar er kwam iets bij Mijn man is altijd bij zijn vader in de zaak geweest, hij is enige zoon. En nu er maar geen opvol ger komt, is zijn vader de laatste jaren knorrig geworden, mij keek hij niet meer aan. en enige maan den geleden heeft hij mijn man ontslagen. Er stond niets zwart op wit, en mijn man wilde zijn vader geen proces aandoen, als dat mis schien nog had gekund, ik weet het niet. U-EN KENNIS zei eens tegen me: „Zeg, ik heb je nog nooit over T V. gehoord, is dat toch niet iets, zit er niet iets waars in dat aardige woord van Wim Kan of Sonneveld die zei dat „T.V. het avondzonnetje is over een ver regend huwelijk"?" Ja, dat is aardig gezegd, maar is het tege lijkertijd ook niet een weemoedige gedachte? Dat er T.V. nodig is i die elkaar al jaren heel ergens anders. Mijn man vechten. Ook anderen bidden om heeft direct weer werk gekregen, uitkomst. En nu verder, God hel en wat mij betreft mag het altijd pe je En is emigreren dan uit zo blijven. Hij heeft net echter komst? Misschien wel. Daarvoor niet naar zijn zin. niet dat het zou ik eerst dit echtpaar beter werk hem niet bevalt, maar hij moeten kennen. Als ik een grapje hohun heeft geen rust meer. Nu wil hij wilde maken, zou ik zeggen: em,- ^ar. «fórif.» a emigreren. En Christine, nu heb greeiwant al tweemaal hebben dan „j. i* ik het gevoel dat ik dit juist niet kennissen van me die kinderloos mpn-PPn« jiin n»., kL meer zal kunnen verdragen. Oók naar Australië of Nw.-Zeeland T a f Pro?rarn* nog weg van hier waar ik juist emigreerden na acht en zes jaar ma 1 niet het 'aatste van wat tot rust gekomen ben. Dag en getrouwd te zijn geweest, prompt aIle zielige dingen? het kinderen eekregen. De een had Och, er zijn huwelijken die bij nacht tob ik hiermee. Ik eens even kwijt. Wat vindt u daar nu van. Hij hééft toch werk, er zijn hier toch mogelijkheden voor hem. Ik ben al zoveel alleen ge weest, wat moet ik groot, leeg land. U -noet niet denken dat ik niet begrijp dat hij een ontzettende knauw heeft gehad, maar daarvan moet hij zich toch overal kunnen herstellen, en niet onmiddellijk duizenden kilometers ver willen zijn?" binnen het jaar een elkaar gehouden worden door de dochter, de ander kinderen. Of door het geldverdie- heefl nu, na acht nen. Maar gaat er iets stralends jaar eventjes vier van uit? Laatst schreef een Jonge zoons! Maar wan- vrouw die acht jaar getrouwd is g£3e' i ïilp. mer huwelijk kinderloos is ge- ven zeg ik: wees bleven- me= „Wilt u eens iets wat je in de eerste schrijven over adoptie? Mijn man plaats moet zijn: ge- en ik zouden graag een baby wil- huwden. Dat wil zeg- len aannemen. Heel veel mensen gen: vindt in elkaar raden het ons af, zeggen dat het aih»n dte \t van 20 d^ijls op een teleurstelling Godswege is beloofd uitloopt". Ik zal er dolgraag over Zodat het weer schrijven, en ik zeg direct: enig! wordt: „Als wij el- als u een baby wilt aannemen. kaar maar hebben, ALS u die baby uit de volheid, de u!Ju' overvloed van uw huwelijksgeluk i Fluweel is bijzonder moeilijk te strijken, 't Gaat al- leen aan de achterkant en dan moet een ander de stof nog strak houden, want het mag niet op de strijkplank worden gelegd. Heeft u echter kreu- kels of valse plooien in flu- buiten als het eens behoorlijk mist Na enige uren is de stof dan weer keurig glad getrok- ken, een tip, ingezonden door H mevrouw T. van der Zwaai- van der Dool uit Rotterdam. TOMATENPUREE O Met behulp van tomaten- puree wordt jus lekker bruin. Alleen kan men deze puree niet al te lang bewaren. Wél i lukt dat als u de puree uit het busje in een glaasje (b.v. van mosterd) overdoet en het geregeld met vet afsluit. Zo- dra u weer jus gaat maken het vetlaagje en de te gebrui- ken puree er uit nemen, en dan weer afsluiten met een en- kele lepel nieuw vet. Zo houdt mevrouw Snoey uit Oosterbeek de puree wel drie weken goed. &nWoSte"Cn heb" «n te/tui* wüt «even Maar L'IJK, als ik hierover nu een uit- Een vraag over emigratie is me "8= nee! als u die baby wilt spraak zou willen doen. zou ik ook al eens uit een andere situa- hebben om de holle plekken van me precies zo voelen als destijds tie voorgelegd. Hier was het de "w huwelijk te stoppen Een baby s met die zak anthraciet achterop man die blijven wou omdat hij kan u niet redden Een huis vol Wiebelig, en bijna topzwaar. On- plezier had in zijn werk en het e'gen kinderen nog niet En een zeker van richting. Luisteren ech- interessant en zinvol vond. en was schip vol geld niet. En emigreren ter kan ik wèl. Daarvoor is deze het de vrouw die om gezondheids- niet Maar wanneer u het samen Open Brief. Luisteren is al het redenen weg wüde. Wéér is het e.ens bent. dan zult u zien, dat al halve werk. Want hierdoor ben je bij de ander. En als zij het goed Iéder een andere vindt, en haar probleem aan an- zijn hoofd, met uit elkaar deren mag worden voorgelegd vluchtende gedachten, niet ter oplossing, te luisteren, dan leren leven. Heel veel niet twee, met pen, u worden cadeau gedaan. elkaar toe te groeien, u... het alsof wij jUjSt dóór de moeilijkheden elkaar zeggen: dit overkwam haèr. Zij moet hierdoor. Wees dus mensen die hiervoor opzij- niM0.hno.digd al, ja aalt iets K moeilijks beleeft. Ook anderen huwelijk wel kan zijn. In verschillende streken (in en rond Rotterdam) komt het water met een onaantrekkelij ke chloorsmaak uit de kraan. Daar is overigens al heel wat over geschreven Twee leze ressen geven het advies 's avnnds een emmer water te tappen, deze tot 's morgens te laten staan en dan het water pas te gebruiken. Voorzichtig uit dc emmer of pan schep pen. Vooral 's zondags schijnt het water niet zo sterk naar: chloor te smaken (althans, vol- gens een van de dames) zo- dat men dan het water het bes- te kan tappen om gedurende enkele dagen tenminste een behoorlijk kopje thee te heb- ben. Rozen uit de tuin in huis? Als u een natte doek stevig langs de rozenstengels haalt I zult u bij het plukken uw vin- gers niet meer aan de door- nen prikken, omdat u die ste- keltjes er met die doek zó af- haalt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 17