KlINTU GAAN FILMEN.. VANDAAG AL MEI VOOR f. ALTIJD lO CENT VOORDEEL BIJ TWEE PAKKEN SNEEUWWIT öe öRie musketieRs Geen geld over voor onderzoek door psychiaters Politie brak optreden af om erger te voorkomen Purmerend 550 jaar stad Walvisvangst onbeperkt PLAATSVERVANGEND HOOFD AFDELING PERSONEELSZAKEN LEIDSTERS voor de arbeidsiherapie KERKBANK IN KERKBANK UIT MEUWE LEIDSCHE COURAIST DINSDAG 28 JUNI 1960 PROF. MR. VAN HATTUM OORDEELT: Freddie Cannon in Kurzual TPEENAGERS uit Den Haag hadden zaterdagavond een vriend uit Ame- rika over. Freddy Cannon, 20 jaar, als een komeet omhooggestegen aan het firmament der Amerikaanse jazz-zangers, zei het bij het begin van zijn optreden in het Haagse Kurhaus zelf: „Ik ben jullie vriend, die voor jullie gaat zingenDit was het sein voor een twintig minuten lang deinen, klappen, zwaaien, stampen, dansen van een boven zijn thee geraakte zaal. Freddy zong maar ze Zijn ..Tallahassee Lassie' indertijd zijn entree maakte in de show wereld. Daarna „California here I co- me", „Indiana", „Kansas City", „Way down yonder in New Orleans". Ten slotte zijn twee nieuwste successen „The urge" en „Jump over". The Roaring Comets oXv. Pierre Biersma begeleidden de showman instrumentaal. Dat Freddy niet langer dan twintig minuten zijn jeugdig publiek tot enthou siasme mocht brengen, geschiedde op last van de pok tie, die niet ten onrechte vreesde, dat er geen houden meer aan zou zijn. Freddy zelf scheen het „enthousiasme der jeugdige schare ook te wantrouwen, wamt nauwelijks was hij met zijn pro gramma klaar, of fcij vluchtte na vlug nog bedankt te hebben voor het applaus tus sen de coulissen, 'n kokende zaal achter- wijze in Flesjesgevecht nozems op het terras de boel al op stel ten gezet. Een begon met een leeg limo nadeflesje te gooien en dit voorbeeld vond spoedig navolging, zodat de lege li monade- en bierflesjes in groten getale door de lucht vlogen en het niet lang duurde of het hele terras was één grote schervenzee. De suppoosten stonden machteloos te genover de wildgeworden massa, en de politie, vrezende, dat dezelfde tonelen zich ook in de zaal zouden herhalen zette Freddy de pin op z'n neus en beperkten zijn optreden tot niet langer dan twintig minuten. Voor de pauze was het programma ge vuld door het optreden van teenager-ar tiesten van eigen bodem: „The hot jum- Kapitein Frans Banning Cocq en luite nant Willem van Ruytenbergh, de twee hoofdpersonen op het schilderij De Nacht wacht van Rembrandt, zullen volgepde week dinsdag in vol ornaat Purmerend bezoeken. Zii zullen als goede vrienden van deze stad hun gelukwensen aanbiedeD aan de stedemaagd, waarna zij zullen worden ontvangen door de burgemeester liet bezoek heeft plaats ter gelegenheid van het feit. dat Purmerend 550 jaar ge leden van graaf Willem IV van Beieren de stadsrechten ontving. Dit zal worden gevierd van 8 tot en met 16 iull. Als men dit tafereeltje ziet, be grijpt men dat de politie de wij ze maatregel tot het vroegtij- dig(?) afbreken van Cannon's programma nam. Het publiek heeft van dat eerder afbreken overigens niets gemerkt. pers" onder leiding van Oscar Rexhauser, „The Caspels". OLga en Berry, „The Pres ley cats" onder leiding van Pim Maas sr. enKm Maas, de Nederlandse Elvis Presley. Vooral laatstgenoemde viel bij het publiek zeer im de smaak. In Rotterdam Cannon hield na zijn optreden in Haag jongeren in Rotterdam bezig. Ook hier kwam het tot meer dan normaal enthousiasme. Met de gummistok moest de politie kele tientallen jongens en meisjes uit de zaal verwijderen. Een auto voor drie Nederlanders in 1970 De Rotterdamse wethouder van open bare werken, mr. H. Bavinck, heeft ver klaard, dat in 1970 het verkeer vèrzeven- voudigd zou zijn en dit wil zeggen, dat er op elke drie mensen één auto zal zijn. Hij zei dit gisteren bij de opening van het grootste servicestation, dat Caltex in Nederland bouwde met een capaciteit van 74.000 liter en dertien pompen bij het Blijdorpplein. Korte werkweek bij Stork Pompen Bij Stork Pompen te Assen is de werk week verkort tot 47 uren door een vrije zaterdag in de maand. Op 1 januari 1961 hoopt men een werkweek van 45 uren in De N.V. Coq Fabriek BB I niiingsschakelmateriaal te Utrecht zal de 47-urige werkweek invoeren door de werknemers een aantal vrije zaterdagen te geven en wil eveneens ovengaan tot invoering van de vijfdaagse werkweek in januari 1961. Tot een eigenaardige uitlating kwan de Haajjse politierechter prof. mr. Van Hattum bij de behandeling van een zaak tegen een 23-jarige matroos uit Rotter dam. Deze moest donderdag a.s. in zijn woonplaats terechtstaan voor een in de Maasstad gepleegde inbraak. Od 21 maart jl. was hij al voor de Haagse politierechter verschenen wegens mishandeling van een agent, die hij in de enkel had gebeten. De zaak was toen aangehouden voor het inwinnen van een psychiatrisch rapport. Hiertegen had de matroos zich toen heftig verzet, omdat daar toch nooit iets van terecht komen. Inmiddels was het rapport toch uitge bracht en hierin stond dat de verdachte gevoelens van haat koestert tegen poli tie, justitie, reclassering en psychiaters „Waarom?". wilde de politierechter weten. De verdachte vertelde dat er a1 eerder een psyohiatrisch rapport over hem was uitgebracht bij een vorige ge legenheid. De psychiater zou hem toen maar vijf minuten hebben onderzocht en desondanks was hij op grond van dit vijf minuten-rapport ter beschikking van de regering gesteld. In hoger beroep voor het gerechtshof had hij een uit gebreider psychiatrisch onderzoek ge vraagd, maar dit werd hem geweigerd Prof. mr. Van Hattum reageerde op deze mededelingen met de volgende woorden: „De psychiaters kunnen hun onderzoekingen niet zo uitgebreid doen als wel nodig zou zijn. Het ministerie van justitie kan er de middelen niet voor krijgen omdat het Nederlandse volk er het geld niet voor over heeft. De psy chiaters hebben het veel te druk. ze vorden onderbetaald en er zijn er te weinig. In zekere zin bent n daar het slachtoffer van." De internationale walvisvangst te Londen heeft besloten dat er in de seizoenen 1960/61 en 1961/62 geen beperkingen zullen zijn voor de vangst van walvissen, mits Noorwegen en Neder land spoedig tot de internationale over eenkomst voor walvisvaart zullen toe treden. Daartegenover wordt het seizoen beperkt. Het zal on 14 februari worden geopend in plaats van od 1 februari, doch de sluitingsdag blijft bepaald op 7 aoril In 1959/60 werden 15.433 (vorig jaar 15.301) eenheden blauwe walvissen ge vangen, voorts 4173 (5451) potvissen- Karei Doorman naar Koningin der Zuidzee' De Karei Doorman, op weg maax Ned. Ndeuw-Guinea, zal volgens kapitein tar zee Winarta van de Indonesische vloot de reis maken door het gebied van de .Koningin der zuidelijke zee" in plaats van door de Javazee, die d'ooir de Indo nesiërs tot de territoriale wateren gere kend wordt. Volgens de Jawaanse legende wondt de zee bezuiden Java beheerst door de godin Njai Loro Ki'doel, de koningin van de zuidelijke zee. Het heet dat deze godin alle schepen naar de bodem van haar zee zendt, als zij kwaad is, en Indonesische verslaggevers vragen zich nu af of zij wellicht ook kwaad op de Kaard Doorman zal zijn Overigens meende de politierechter Jat het verhaal van die vijf minuten wel wat overdreven zou zijn. De officier van justitie bleef bij zijn eerder gestelde eis van een maand ge vangenisstraf. De politierechter besloot evenwel de zaak aan te houden tot sep tember om eerst af te wachten wat de straf in Rotterdam zal zijn. Beurs van New York Atch Topeka am Smelting ai!'* 90% 89% Ad'h 4 6', 4 Dup de Nem. Eas'm Kodak Gen Electric Gen Motore Shelf OileD Socony Stand Brands Stano Oil NJ Stud Pack S3.VÏ 93% 94 147.70 146.30 39 ÖJfcx 39% 39% U S Rubber 55^ Wnolworth Ford Motor KI.M Omzetten (in «li 60 V, 59 V. ist Huldiging Schuriclit Er is een ere-comité gevormd voor de huldiging van de dirigent Carl Sohuriohl, op zijn 80-ste verjaardag, op drie juli. Dit ere-comité wordt voorgezeten door de minister van O. K. en W- mr. J. M. L- Th. Cals. Het werkcomité, bestaande uit Jaap Stotijn, Piet Ketting, Bob van Leersum, Phons Dusch, Herman Albersen, Leon Orthel en Hein 's-Gravenzande. heeft reeds geschenken uitgezocht, bestaande uit boeken over schilderkunst. Er zal ook een gedenkboek samengesteld worden met foto's en felicitaties van comité alsmede vele bekende kunstenaars, orkesten en koren waarmee Schurioht gewerkt heelt Herderlijk schrijven van synode over Pinkstergroepen De generale synode van de Neder lands Hervormde Kerk is gisteren op Woudschoten bij Zeist haar zomer vergadering begonnen onder leiding van dr. A. A. Koolhaas. In deze bij eenkomst heeft de synode besloten een herderlijk schrijven te doen uit gaan over de Pinkstergroepen. Voorts werd het jaarverslag van de raad voor de zending vastgesteld. Burgemeester J. C. van Wage- ningen heeft hedenochtend tegen 11 uur in het kantoor van het aannemersbedrijf Van Luiing te Woubrugge schippersbaas G. van Ostende wegens zijn veer tigjarig dienstjubileum de bron zen eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, op gespeld. Namens de firma over handigde de heer M. A. van Lu iing een geschenk onder cou vert, terwijl mevrouw werd ver rast met een elektrische koffie molen en bloemen. Bloemen wa ren er ook van het personeel, dat in de heer L. Schijf een tolk had gevonden. Foto N. van der Hoi Veldpostregeling Gedurende de oefeningen in Frankr door onderdelen va nde Koramklij p Landmacht dient het veldpostadres vc v La Countine als volgt te luiden; rai v naam en voorletters, registratienumm onderdeel, Napo 280 Utrechtstation. Vtjp de vaste detachementen in Mourmel v luidt het nummer: Napo 281 Utrecht-S jj tion, voor Bourges: Napo 282 Utreci k station. INDUSTRIËLE ONDERNEMING met circa 1000 man personeel in de omgev. van Rotterdam wenst over te gaan tot de aanstelling van een van de die het hoofd van deze afdeling zal assisteren en zo nodig vervangen bij het in overleg met de directie bepalen en het uitvoeren .van het personeelsbeleid. Zijn werkzaam heden zullen voor een belangrijk deel liggen op het gebied van de werving, selectie, introductie, beoordeling belo ning, scholing en huisvesting van het personeel. Voor de vervulling van deze vakature wordt gedacht aan iemand van ongeveer 35 jaar die over een ruime ervaring in een soortgelijke funktie beschikt. Het zal op prijs worden gesteld indien sollicitatiebrieven, te richten onder no. R 3943 aan het bureau van dit blad, uitvoerige gegevens bevatten over levensloop, opleiding en ervaring, zomede een opgave van het verlangde salaris. Psych. Inr. „VOGELENZANG'' Bennebroek (bij Haarlem) Geplaatst kunnen worden enige Van Christel, huize. Het bezit van fröbelakte A en/of be kendheid met de naaldvakken, met handenarbeid en een voudig weefwerk, strekt tot aanbeveling. Dienstaanbieding te richten aan de Geneesheer-Directeur, die ook gaarne inlichtingen verstrekt. Bij uitnodiging om kennis te komen maken, worden de reiskosten vergoed. Gevraagd met ingang van 1 augustus a ERVAREN MNL. of VRL. KANTOORBEDIENDE ADVERTEERT in de Nieuwe Leidschc Courant Geen smalfilmcamera ter wereld biedt zóveel goeds voor zó weinig geld! Duizenden mensen die gisteren alleen nog maar van filmen droomden, kunnen het nu gaan doen! Met de Agfa Movex 88 - de camera die eens en voorgoed afrekent met het sprookje dat filmen duurder en moeilijker is dan fotograferen. Voor f9.75 (de prijs van een Agfa zwart/wit film, inclusief ontwikkelen!) neemt U ongeveer 25 scènes van gemiddelde lengte op. Bewegend, levend! Bëdjening? Druk op de knop - de scherptediepte is enorm, dus daar hoeft u niet op te letten. Trucopnamen? Dat kan! Kleurenfilms? Natuurlijk: met Agfa- color CT 13! Accessoires? Vele - o^a. ook groothoek- en tele- objectief. Stap vandaag nog naar uw fotohandelaar voor een demonstratie met deze moderne smalfilmcamera. Automatische Agfa Smalfilmcamera's Agfa Movex 88 L met Agfa Movexar 1.9/13 mm objectief en ingebouw de. ain het diafragma gekoppelde belichtingsmeter. Half automatisch. 360 Agfa Movex Automatic met Agfa Movestar 1.9/12 mm objectief en geheel automatische belichtingsregeling door - - Ingebouwde foto-elektrische cel EEN WERELD VAN FOTO-EN FILMVREUGDE HENK DE JONG Speels en geestig f3.90 Uom in de bockhandel Het grootste wasvo'ordeel wordt nu gebracht door Sneeuwwit ende naam zegt het al, niet alleen in geld, maar ook in resultaat. VOORDEEL IN GELD i door de Klokzegels die op de pakken Sneeuwwit zitten. Spaar die Klokzegels I Twee Klokzegels hebben een waarde van 10 cent. Voor 100 zegels betaalt de Klok u 5 gulden contant. Lees de Klok spaarkaart, daarin staan ook de vele cadeaus, die u voor Klokzegels kunt VOORDEEL IN RESULTAATl Sneeuwwit is het vertrouwde middel voor snel, veilig en schóón wassen I Zó in het Sneeuwwit sop ziet u het goed al gaan fonkelen als bevroren sneeuw. En... is hel goed kastklaar, dan zult ook u weer zeggen i 't is sneeuwwit I vraag GRATIS spaarkaart aan ZEEPFABRIEK „DE $LOK" -HEERDE door ALEXANDRE DUMAS 77. „We hebben dus nu de derde acte van de tragedie bereikt", zei Lord de Winter sarcas tisch, toen hij Milady met het mes zag zwaaien, „maar maak je geen zorgen, John, want er zal geen druppel bloed vloeien." Milady voelde, dat ze voor Felton moest be wijzen moed te bezitten en ze stak het mes in haar borst. „Ze heeft zichzelf gedood," schreeuw de Felton. Het was niet de eerste maal, dat Milady een scène als deze opvoerde en het mes had haar in het geheel niet gevaarlijk geraakt Het wapen was afgestuit op de baleinen van haar onder- kleding en ze was slechts heel licht gewond. Maar dat wist Felton niet. Lord de Winter liet voor alle zekerheid een dokter komen. Milady zond de goede man weg, zodra hij in de kamer was. De sluwe vrouw begreep, dat Felton bijna murw was. Ze zou hem nu spoedig tot haar bondgenoot kunnen maken en een ontvluchtings poging kunnen wagen. Dat gebeurde zelfs al eerder dan zij verwacht te, want die avond stak een hevige storm op en terwijl de wind loeide, zag Milady op een ge geven ogenblik het hoofd van Felton voor het venster verschijnen. „Voorzichtig", fluisterde hij, „ik moet eerst de tralies doorzagen en ik zal kloppen, zodra ik daarmee klaar ben." Het daarna volgende uur duurde voor de; vrouw ontzaglijk lang. Zou het op het allerlaat ste moment toch nog mislukken? Eindelijk was Felton gereed. Milady kon tussen de tralies door naar buiten glippen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 8