W estduitse automobilisten halen hun hart weer op Conservenindustrie wil goedkopere haring .Zilveren hoofdredacteur, tegenstander van formaat ANWB introduceert nieuwe wegwijzers herenmode-tip Peek,Cloppenburg Geen tweede tunnel voor Antwerpen 11 alcemSnhaIvdelsblad De ontworpen Nieuw-Guinca-raad echter iet» kunstmatigs. De noodzake lijkheid var. zijn bestaan schijnt nog ontbreken. Men dienc echter te beseffen dat de illusies en de wensdromen zich deze tijd hebben verdicht tot realiteiten, die in de politiek niet veronachtzaamd gen worden. De raad kan aan alle derne en modernistische gedachten en het hartstochtelijke stadi Voorlopig WIJ erkerci ogclijkhrid biedri zicli een politieke gestalte te consolic De Papoea kan cr komen tot de politieke ïg I verbeelding van zijn verlangens, inaar dai 9 b in een sfeer waarin al deze verlangen! >laa ,e?e''jkertijd met de mogelijkheden en d< v>riniu'«i,rJ.i;;u»a.. i... geronfron- pedagogische o antwoordelijkheden 1111 teerd. De raad biedt dus 'ani revolutionaire vor m 1 wikkeling. ,n j De hoge school en de lagere school der politiek worden verenigd in eenzelfde col lege. Gekozen en benoemde leden nemen naast elkander hun zetels in. Zij vertegen woordigen geavanceerde en achtergeble ven gebieden, zelfs die welke nog onge stoord door de Nederlandse soevereiniteit in bet stenen tijdperk blijven voortleven, dstj De raad zal de Papoea nu leren al pra- tend wijs te worden. sh t HET PARGDL Er zijn, geloven wij, maar heel weinig landen waar de sympathie Voor Israël to groot en zo algemeen is als dat i locil derland het geval is. Is het omdi -Va j°"Pc republiek, waar het Joodse v ixj zoveel eeuwen een eigen staat stichtte, Wj ook maar een klein land is als h Komt het, omdat eeuwen lang in deze lage landen bij de zee Joden, die al zwer vende uit oost en zuid hier waren terecht gekomen, er bleven wonen? Er Nederlan ders werden te midden van andere Ne derlanders? Vindt het zijn verb' ring in de afschuwelijke gebeurtenissen van de jaren 3940-1945, die dit land en die met name zijn hoofdstad beroofden van tienduizenden medeburgers, weggevoerd en vermoord om geen andere reden dan omdat zij zonen en dochters waren van bet Oude Volk? Het zijn, als wij het goed zien, al deze redenen en nog ettelijke andere teza men, die de verklaring vormen voor het even onmiskenbare als opvallende feit dat hier te lande de gevoelens van verwant- ïriepchap en sympathie, van bewondering en 'ndschap voor Israël en voor het werk het in West-Duitsland afge- d?lno„repduebXfseeTeBgeen„ 2 g^ll 010X10111171 „Autobahnen" met maximum- -*-n -a snelheden (respectievelijk 80 en WlolllOTrl 100 km). Na de beide proeven IVUIVILI (met Pinksteren en gedurende het (Van onze correspondent in Bonn) „lange weekeinde" van 16 tot en - met 19 juni j.l.) moeten de des kundigen nu eerst de resultaten bestuderen. Dit heeft de West duitse minister van verkeer, ir. Hans-Christoph Seebohm. Hamburg verklaard en daarmede de automobilisten, die al hadden gevreesd dat zij zich nog gedu rende vele (zo niet alle) week einden in het colonnerijden en het snelheidsmetertje-kijken zou den moeten oefenen, gerustge steld. De voor de beoordeling van de resul taten der beide proefnemingen en de vraag, of de snelheidsbeperking per manent dient te worden ingevoerd belangrijke vergelijking met het vc ge jaar za, geenszins gemakkelijk zijn. Dat is eigenlijk alleen mogelijk voor Pinkster-weekeinden der met Pasen dit jaar 120. In geen van beide jaren was de maximumsnelheid beperkt. Met Pinksteren dit jaar (met snelheidsbeperking) bedroeg het aantal doden 94, met Pinksteren vorig jaar (zonder maximum-snelheden) 100. Voor het ..lange weekeinde" tussen 16 19 juni j.l. (er vielen toen 91 keersdoden) is geen vergelijkbare ginds tot stand gebracht in een twaalfja rige onafhankelijkheid onder onzegbaar moeilijke omstandigheden, zo wijd-verbreid :e gevoelens concentreren zich deze dagen op de vertegenwoordiger, de verper- ioonlijking bijna, van het strijdbare et aan zijn toekomst bouwende Israëli- chc volk, David Ben Goerion, nu de mi- ister-president vau Israël op zijn Euro pese reis ook ons land bezoekt Hij mag er zich van overtuigd houden, dat hij in Nederland, zowel om zijn eigen persoon als bovenal ook om liet volk, waaraan hij 1 jaren als de uitverkoren leidsman stuur en richting geeft, een bij uitstek welkome gast is. BESLISSING UITGESTELD Het verzoek van de visconserven- dustrie werd tijdens de vergadering op- aj lo t n i\ le W :rmi Industrie doorgedraaide haring bbei te mogen kopen aan de afslag is tij- Haal dens een gistermiddag gehouden ver- Trial gadering van het visproduktschap op- Mull nieuw onbeantwoord gelaten. Het rapport van de uit het bestuur benoemde commissie, waarin dit vraagstuk is gemaakt, werd door de vergadering terzijde gelegd om dat het onvolledig zou zijn en te weinig positieve elementen zou bevatten. De ^commissie is thans uitgebreid en zal rapport opstellen, waarbij peelde mogelijkheid van suggesties van de "andere bestuursleden wordt geopend. De grieven van de visconservenfabri- kanten zijn gericht tegen de volgens hen veel te hoge prijzen waarvoor zij de haring moeten inkopen. Zij zouden ten gevolge hiervan niet kunnen con curreren met het buitenland (de prijzen zijn gelijk aan de minimumprijzen beneden welke de haring automatisch de vismeelfabriek gaat), visconservenfabrikanten achten ohet onjuist dat alleen de vismeelindus- lie ijtrie beneden deze minimumprijs mag tegkopen, terwijl dit aan de visconserven- ersll^dus.trie. welke eveneens een industrie niet is toegestaan. De minimumprijzen-commissie heeft !n haar rapport afwijzend op het ver zoek van de visconservenindustrie be schikt omdat volgens haar een tege moetkoming in de prijs niet zou bete kenen dat grotere hoeveelheden haring van de aangevoerde haring voor men selijke consumptiedoeleinden wordt af gezet dan thans het geval is. Dit om dat de visconservenfabrieken technisch net in staat zijn deze grotere par- mdd tijen op te slaan om ze in tijden van schaarste voor menselijke consumptie doeleinden te bestemmen. Van de zijde van de visconservcnln- gemerkt dat het handhaven van de hui dige situatie wel eens de ondergang van deze industrie zou kunnen betekenen. Steeds meer fabrieken zouden reeds vluchten in andere produkten. Een andere nogal langdurige be spreking wijdde het produktschapsbe- stuur aan een verzoek van de Neder landse Vissersbond (dat mede onderte kend was door de vereniging van Ne derlandse visconservenfabrikanten) tot ontheffing van de veilplicht schaffing van de minimumprijs pilchards. Aanleiding tot dit verzoek was het contract dat de bond met de vereniging van visfabrikanten kan slui ten een contract waarin de visconser venfabrikanten een prijs van 6 per kist pilchards (bij grote, aanvoer) tot 10 (bij geringe aanvoer) garanderen. Deze prijzen liggen aanzienlijk boven die van de vismeelfabrieken. Omdat de visconservenfabrikanten zich verplich ten de aanvoer op ieder uur van de dag af te nemen (dus ook bulten de afslaguren) acht de bond een onthef- "ing van de veilplicht zeer gewenst. Het bestuur bleek hiervan echter *eenszins overtuigd te zijn mede omdat leze maatregel precedenten zou schep pen wat zou betekenen dat ook de niet- eden van de bond ontheffing zouden noeten krijgen bij het aanvoeren van pilchards. Verscheidene bestuursleden zagen in het inwilligen van het verzoek daaren tegen een mogelijkheid om een proef te nemen met het afschaffen van de mi nimumprijzen te meer omdat het con tract slechts tot 1 november loopt. Na enkele uren discussiëren kwam men tot de conclusie dat om tijd te laten diepgaande studie van dit pro-, bleem een besluit eerst de volgende vergadering zal kunnen worden geno- ter herdenking van de volksopstand in de Oostzone van Duitsland in 1953' vielen dit jaar toevallig vlak achter elkaar en de halve werkdag op zater dag werd er door de meeste scholen, kantoren en bedrijven toen maar aan vastgeplakt. Zo ontstonden de vier achtereenvolgende vrije dagen, die in Nederland de invasie van Duitsers ver oorzaakten. Het doel, dat minister Seebohm met zijn twee ..langzame weekeinden" voor ogen had gesteld, n.L een (sterke) vermindering van het aantal verkeers doden. is nauwelijks bereikt. Wanneer met Pinksteren I960 (mét snelheidsbe perking) het aantal doden 6 minder was dan met Pinksteren 1959 (zonder maximumsnelheden), dan kan men met goed fatsoen niet eens beweren, dat het zónder „tempo-stop" misschien wel veel erger zou zijn geweest, want met Pasen 1960 (zonder maxima) vie len er 120 doden tegen 150 met Pasen 1959 (eveneens zonder). Faktoren, die bij de beoordeling van deze cijfers niet uit het oog mogen worden verloren, zijn de veel grotere verkeers-frequen- tie dit jaar (45.600 motorvoertuigen bijna elke sekonde één op ..Sa cramentsdag" op het 60 k.m. lange stuk tussen Frankfurt en Mannheim!), het gedeeltelijk slechte weer met Pinksteren dit jaar en de toestand der wegen. Terwijl het aantal verkeersdoden iets geringer was, is het aantal verkeers ongelukken over het algemeen veel groter geweest. De verzekerings maatschappijen zijn in ieder geval niet bijzonder gunstig gestemd minister Seebohm; zij hebben jaar méér schade te vergoeden gehad dan het vorige. Vele ongevallen ontstonden door aanrij dingen, die in de soms 30 kilometers lange colonnes (die voor de „Baustel- len" op de wegen en „Autobahnen" tot geweldige opstoppingen werden, v aan de politie met man en macht werk had) kettingbotsingen veroorzaak ten. Ook deze miljoenenschade zal de studie der deskundigen moeten w den betrokken. Zeker is, dat zij maanden werk aan zullen hebben dat het zeer de vraag is, of zij tot e enigszins gelijkluidende beoordeling van de resultaten der beide proefne mingen zullen komen. De „Automobil- klub von Deutschland" noemde, naar een voorlopig oordeel zijner eigen ver- keersdeskundigen (die waarlijk niet dc eersten de besten zijn) de beide proef nemingen ..een grootscheeps experi ment met een ondeugdelijke verorde ning op kosten van de belastingbeta ler (en de verzekeringsmaatschappij en). >e „A.V.D." beklaagde zich vooral over de tegenstrijdige houding van de politie (die met duizenden manschap pen, met honderden radar- en foto- controlewagens en met tientallen he likopters op de weg en in de lucht wasl. Zij spoorde enerzijds de auto mobilisten wanneer een opstopping dreigde aan sneller te rijden, slin gerde echter anderzijds overtreders van de maximumsnelhcden op de bon (voor 150 mark boete, ongeacht de mate waarin de maxima waren over schreden). Omstreden Men kan, na de 2e proefneming, vast stellen, dat de snelheidsbeperking in West-Duitsland nog even omstreden is als na de Pinkster-proef. Van beslis sende betekenis is waarschijnlijk niet de tempo-stop geweest, maar de om standigheid dat er op beide proef- weekeinden nog nooit in de geschiede nis van de bondsrepublikeinse motori sering zoveel motorvoertuigen op de wegen zijn geweest. Er kón eenvoudig niet neller worden gereden. De af kondiging van de maximum-snelheden was daardoor volmaakt overbodig. In het Oranjehotel te Leeuwar-\wrord den heeft het Eerste Kamerlid de heer H. Algra gistermiddag tijdens een drukbezochte receptie zijn zil veren hoofdredacteurschap van ,Het Friesch Dagblad" gevierd. Ongeveer 250 belangstellenden, rienden, collega's en relaties heb ben van deze gelegenheid gebruik gemaakt om de jubilaris en zijn echtgenote geluk te wensen. Namens de Eerste Kamerfractie de Anti-Revolutionaire Partij sprak de heer J. C. Haspels, burgemeester van Bussum. Dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot Ook in ons land snelheidslimiet? Ook in Nederland is er sprake van, dat er een maximumsnel heid op de wegen buiten de bebouwde kom zou worden ingevoerd. De kwestie is door de commissie Veiligheid Weg verkeer uitvoerig besproken. Onlangs deelde de minister van verkeer en waterstaat in memorie van antwoord aan de Eerste Kamer mee, dat de A.N.W.B. en de K.N.A.C. geen bezwaar zouden hebben tegen de invoering van een snelheids limiet. Thans blijkt echter, dat de minister een verkeerde voor stelling van zaken heeft gehs,'l. Volgens een communioue val* de A.N.W.B. en de K.N.A.C. hebben deze bonden er bezwaar tegen. In het algemeen voelen zij weinig voor een benerking van de verkeersvrijheid door de overheid. Wel wordt gebillijkt, dat de snelheid wordt beperkt op be paalde weeen. die niet zo goed zijn of waarvan het wegdek wel wat te wensen over laat. (Van onze speciale verslaggever) DINNENKORT zal het ANWB-wegwyzersysteem ter aanduiding van dc belangrijkste doorgaande routes in de grote steden een in het oog lopende wjjziging ondergaan. Dit werd gisteren mede gedeeld op de jaarlijkse persconferentie van de ANWB, die, zoals gewoonlijk, vlak voor de algemene ledenvergadering (zaterdag a.s.) werd gehouden. Een voorstel is voorts in studie om de weekend recreatie binnen de Randstad Holland te vergroten. Het gaat hier om een „groene zone", die zich tussen Amsterdam en Rotterdam zou moeten uitstrekken en waarvan de nadere uitwerking in dc eerste plaats op het terrein van de Rijksdienst voor het Nationale Plan zal liggen. Zestig kilometer groen tussen Dam en Coolsingel Al enige jaren geleden is de ANWB ertoe overgegaan om in de grote ste den de hoge blauw-witte wegwijzers aan te vullen met laaggeplaatste, grote blauwe richtingborden. Proefnemin gen, die gedurende de afgelopen win ter plaats vonden, hebben thans in een geheel nieuw type wegwijzer ge resulteerd. In plaats van de gebruike lijke, witte, plaatijzeren armen wil men thans van zeer opvallende, blau we, transparante lichtbakken gebruik maken, die twee a drie maal groter zijn dan de bestaande. De opschriften niet meer dan twee plaatsnamen kunnen hierdoor aan kelijk groter worden aangebracht, door zij reeds op een afstand van hon derd meter duidelijk zullen kunnen den afgelezen. Een TL-buis in elke zal ervoor zorgdragen, dat men zich ook bij duisternis zonder moeite zal kunnen oriënteren. In feite is bij deze proeven een e wegwijzer van een geheel eigen, Ne derlandse vormgeving te voorschijn ge- komen, waarvan de ANWB grote ver wachtingen koestert. Het ligt in de be doeling. dat gaandeweg op de belang rijke kruisingen in de grote Nederland se steden de gebruikelijke wegwijzers vervangen zullen worden door deze „lichtbakens". In de afgelopen maanden is voorts bij zondere aandacht geschonken aan de be wegwijzering van de autosnelwegen. Het systeem van de blauwe ANWB-borden treft, zijn vervolmaking vinden in de plaatsing van tenminste vier grote „plak katen" bij elke afrit. Het voordeel hier van is, dat het aantal verwijzingen pei bord verminderd kan worden, daar dt rechtdoorgaande en de afslaande rich ting over meerdere borden verdeeld wor den. Bij zeer belangrijke afritten zal het aantal borden zelfs worden uitgebreid tot zeven. Nog voor het einde van dit jaar zal het Nederlandse autosnelwegen net voorzien zijn van ongeveer driehon derd van deze nieuwe wegwijzers. PAmUUnSCHAPIK oe randstad holland deze zaterdag Tricot Sportshirts Italiaanse Import zuiver katoenen garens, krimp- en kreukvrij, zonnige Rivièra kleuren. Speciaal verlaagde prijs 11.9° Minister vindt brug mooier en goedkoper Op het ministerie van openbare werken in Brussel is de beslissing over de tweede oververbinding over de Schelde in Antwerpen ge vallen: het wordt een brug en dus komt er geen tweede tunnel. Tegen het advies van het Antwerpse gemeentebestuur in is deze beslissing, die overigens nog niet officieel bekend is gemaakt, in de Belgische hoofdstad genomen. Het voornaamste argument de stad Antwerpen was, dat voor een "brug opritten van ieder bijna twee kilometer nodig zullen zijn, die moei lijk passen in de stedebouwkundige plan nen. Het ministerie heeft het zwaar we gende argument, dat een brug goedko per is. sche frank vergen, meer dan het dub bele dan de 800 miljoen, die nodig zal zijn voor een brug. ter en zich 55 meter "boven tiet Scheldc- water zal verheffen. De steunpunten, waarin de brug zal hangen, zullen eer hoogte krijgen van 120 meter. Het bo demonderzoek heeft uitgewezen dat er wat de funderingen betreft geen moei lijkheden zullen zijn. De brug zal twee rijbanen hebben met de mogelijkheid er later twee aan toe te voegen. Met twee rijstroken wordt de dagelijkse capaci teit geschat op 30.000 voertuigen, het geen naar verwachting het aantal zal zijn. dat de brug in 1980 zal moeten werken. De beslissing om een brug en geen tunnel te bouwen heeft ook de steun ge kregen van een commissie uit de Bel gische senaat, die kortgeleden een be zoek heeft gebracht aan Frankrijk ter bezichtiging van de nieuwe brug over de Seine bij Tancarville. Niet alleen de kostprijs, maar ook de bevordering van het stedelijk aanzicht cn dc toeris tische betekenis hebben tot de voorkeur Tor een brug bijgedragen. Er Is overigens nog geen datum genoemd, waarop met de werkzaam heden zal worden begonnen. KLM werd eerste transatlantische vrachtvervoerder Volgens de Amerikaanse luchtvaart maatschappij Pan American World Airways, die een in Amerika uitgege ven statistiek citeert, heeft de KLM in 1959 van alle luchtvaartmaatschappijen de meeste vracht vervoerd over de At lantische Oceaan. Met bijna 7 miljoen kg vracht is de KLM. die het vorig jaar tweede was achter de PANAM, deze Amerikaanse maatschappij thans gepas seerd. Hierbij moet wel worden opgemerkt, dat de KLM vracht vervoert naar Ame rika en naar Canada, terwijl de PA- NAM slechts tussen Europa en de Ver enigde Staten vliegt. Na de KLM en de PANAM staat de Amerikaanse maatschappij Seabord and Western op de derde plaats. Deze maat schappij vervoert uitsluitend vracht tus sen Europa en Amerika en houdt zich niet bezig met passagiersvervoer. Seabord and Western maakte overi gens het grootste aantal vluchten ech ter met kleinere toestellen dan de andere maatschappijen. Met bijna 900 vluchten tussen de oude en de nieuwe wereld spant zij de kroon, gevolgd door PANAM met 648 vluchten. De KLM. die de derde plaats inneemt met 453 vluch ten, heeft dus met aanmerkelijk m:n der vliegtuigen toch de grootste presta tie geleverd. Kamperbrug defect na aanrijding Gisteren is een vrachtwagen met twee aanhangwagens, eigendom van de gras drogerij Stoker te Kampen in frontale botsing gekomen met de beugelstang van de ophaalbrug over de IJssel bij Kam pen. De beugelstang, zeer vitaal onder deel van het hefmechanisme van dc brug, werd door de botsing verbogen. Als gevolg hiervan kan de brug voor het scheepvaartverkeer niet geheel wor den geopend. Slechts schepen, die de mast kunnen strijken, kunnen de brug passeren. De vrachtwagen was op weg van Kam- m naar de Noordoost-polder. De hoofd opzichter van rijkswaterstaat zal een onderzoek naar het gebeurde laten stellen. Ook de rijksbruggenbouw is geschakeld. Persoonlijke ongelukken de den zich niet Dc (11.183 ton) is ^gisteravond in de Straat van Gibraltar in aanvaring geweest met de Spaanse treiler San Marco, die zonk. De 12 opvarenden van de San Marco zijn door de Athol King opgepikt. Een massa-recreatiegebied in het hart van de Randstad zal volgens de ANWB in een grote behoefte voorzien. De Bond stelt dan ook voor een park landschap tussen Amsterdam en Rot terdam aan te leggen, met het doel het polderland dienstbaar aan de vrije tijdsbesteding te maken. De lengtt van deze „groene zone" zou ongeveer zestig kilometer moeten bedragen; de breedte drie kilometer. Als uitgangs punten heeft de ANWB het Amster damse Bos genomen en de Kralin- gerhout te Rotterdam. De Rijksdienst voor het Nationale Plan zal echter de juiste ligging van dit parklandschap moeten bepalen. Bij de 26 000 gemotoriseerde wegge bruikers, die dagelijks rijksweg 13 (Den HaagRotterdam) passeren, heeft het Wegenwachtstation ..Pauwmolen" al gro te bekendheid gekregen. Sinds het sta tion op 28 april jl. door de minister van verkeer en waterstaat geopend werd, ver hielpen de wegenwachten, die in ploegen van drie op het zeven kilometer lange proeftraject dienst doen met mobilo foon en oproepbaar door de centrale, dit op haar beurt weer met de tien, langs dt weg geplaatste telefoonzuilen in verbin ding staat tot medio juni vijftienhon ded pechgevallen. Dit getal krijgt dei te meer reliëf bij vergelijking met hei aantal hulpverleningen, dat de ANWB Wegenwacht in dezelfde periode van 195Ï gaf, namelijk iets meer dan zeshonderd Hoe groot de waarde van een snelle hulp op de weg is. wordt wel bewezen door de minieme tijd. die tussen de zuil melding van ongevallen ligt en het mo ment van de daadwerkelijke hulp door de via de verkeerswacht opgeroepen G.G.D, politie cn Wegenwacht. Gemid deld lag er slechts de melding en verlenende instanties. De ANWB verwacht, dat de snelheid van raceboten in heel Nederland tot een maximum van zestien kilometer per uur beperkt zal worden. Alleen op bepaalde stukken water zou op gezette tijden full speed kunnen worden gevaren. Het zou ook in de bedoeling liggen raceboothou- ders een speciaal kenteken te geven. Alleen als een snelvarende motor boot herkenbaar is, zal het mogelijk zijn tegen bezitters ervan op te treden, als de snelheidslimiet overschreden wordt. Geen politieboot is namelijk in staat de achtervolging van een race boot in te zetten, daar de eigen maxi mum-snelheid dit niet toelaat. de Tweede- Kamerfractie van deze partij en als hoofdredacteur van het dagblad „Trouw' de heer E. B. Folkertsma. die namens de redactie van „Het Friesch Dagblad" enkele woorden sprak, wees er onder meer op, dat de heer Algra. ondanks de grote vlucht van de wereldontwikke ling. nooit het nabije, het volk, verge ten zal. Namens het gemeentebestuur van Leeuwarden bood loco-burgemeester J. Tiekstra gelukwensen aan. Hij noemde de plaats, die de heer Algra in Leeu warden en in geheel Friesland inneemt, van zeer grote betekenis. Vandaag steekt die persoon Algra boven alles uit, aldus de wethouder. Ondanks verschil van me ning tussen ons moet men u wel waar deren als tegenstander van formaat, iaar vooral ook van karakter en met ;n eigen stijl. De heer J. Piebenga, hoofdredacteur in „De Leeuwarder Courant" sprak iraens de Friese journalisten. Hij schet ste de heer Algra als een journalist van het soort, dat helaas langzamerhand schijnt uit te sterven. Aan het slot van zijn toespraak, sprak de heer Piebenga de hoop uit, dat „van de geestelijke pro fetenmantel, die de heer Algra reeds zovele jaren draagt, ook iets op de jon gere journalisten mag komen". Onder de vele gasten bevonden zich de gedeputeerden mr. D. Okma en S. van Abbema. de directeur van de „Frys- ke Akademy". dr. W. Kok, dr. E. Die- mer, hoofdredacteur van „De Rotter dammer" en de heer G. A. Knepfle. hoofdredacteur van het A.N.P. In de receptiezaal pronkten vele bloemstuk ken en een groot aantal schriftelijke en telegrafische gelukwensen was binnenge komen. VOORVOEG-PUZZEL Voor elk woord een zelfstandig nmw. .an vier letters plaatsen, zodat deze zelfstandige naamwoorden samengestelde woorden vormen. De beginletters van de ingevulde zelfstandige naamwoorden vor- i zegswijze. 1grond 3 schoen 9 bank 1 0steen 1 1ader 1 2rum 13 doek OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. zo, 2. boete, 7. ik, 9. passage, 12. ham, 13. vee, 15. erg, 17. as, 18. bende, 20. o.e., 21. atlas, 22. enkel, 23. si, 24. stelt. 20. ba. 27. top, 28. ere, "1. neg, 33. vertrek, 37. nu, 38. stoel, na. Verticaal: 1. zij, 2. bal. 3. os, 4. Essen, 5. Ta. 6. ego, 8. km. 10. bastion, 11. troe bel, 12. haast, 13. veste. J4. edele, 10. ge lag, 18. bas, 19. ent, 25. Erato, 30. hes, )1, 32. on. 34. Rt, 35. re. 36. ha. MOOIE, GAVE HANDEN Mooie, wérkelijk verzorg de handen, ondanks of- was en ander huishoude lijk werk, dank zij Ngrtzane HANDCREME 1/2 cm is genoeg e°or beide handen'. >C9 E.n produktII V PHIUPS-DUPHAR

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5