Jjeidse Academie niet alleen voor kennis en succes Toelatingsexamen Sint Boiiaventura, Leiden Lustrum-ballonnen kozen Leids luchtruim MEUWE IJEIOSCHE COURANT 3 MAANDAG 20 JUNI 1960 Aller steun voor Minerva nodig AT IS ZO SINDS onheugelijke tijden een geheiligde gewoonte gewor den, wanneer op hoogtijdagen de reünisten van het Leidsche Studen- en Corps naar hun oude academiestad komen: men verenigt zich aller- erst in de Pieterskerk, die door de eeuwen heen zulk een belangrijke ilaats heeft ingenomen in het wel en wee der universiteit. Onder hoge wyjewelven laat men zich het welkom toeroepen door rector magnificus, u jiraeses collegii en door de eigen leidsman, de reiinistenpraeses. Pas daar- va ia gaan de poorten van de stad goed open, na die plechtige ure van wel- Z ;om, gedenken en bezinning, om het feest der universiteit te vieren. :ej Zo was men er ook zaterdagmiddag bijeen, gekomen uit alle windstreken en>n het land, en als eerste beklom de rector magnificus, prof. mr. J. E. ankers, de kansel om zijn vaderlijk woord te spreken. Want als de oud- lumni en reünisten der universiteit over vele jaren wellicht opnieuw ijeen voor een lustrum zullen terugdenken aan de vele rectores mag- ifici, die zij hebben meegemaakt, dan zullen zij zich prof. Jonkers herin- pren als de v ader lijk e rector magnificus, de man van de vriendelijke invoud en beminnelijke ongekunsteldheid. r öok- deze rede, de derde in' deze struimdaigen, was gespeend van alle C rogdiravendheid' en snobisme, doch drong zij echt door in het hairt van het gehoor jy ror haar oprechtheid en klaarheid. Prof. Jonkers zei, nadat hij allen in gemene zin had welkom geheten, dat astrumvieren ook een stuk ernst bevat ge>e ernst van de dankbaarheid en van het edenken. Dankbaarheid voor wat de niversiteit aan al zijn oud-alumni heeft .jj eschonken, waardoor zij werden ge- orimd tot wat zij thans zijn. Doch er is e®Kik een stuk gedenken bij de lustrum- Nt Sering. Dat mag nooit worden nagelaten, euw ij die in de strijd om de vrijheid hebben >bedieerd tot in der gerechtigheid, zij «tig vijs denr: Vrijheidsstrijd blijft een schone bladzijde wijken, naast de algemene voorzieningen, een vorm van besloten gezelligheddisleven worden gecreëerd. In de eerste aanleg aan de hand van eigen ervaringen, doch met open oog voor de onvermijdelijke andere stijl, die zal worden gewenst. Niet alleen door de massa, ook door de inhoud wordt onze civitas academica, onze Leidse gemeenschap, opgeschrikt. In de Morspoort werd een Volkswagen klem gezet bij de reünisten-intocht.'Het heeft heel wat moeite gekost het wagentje later te verwijderen. i de der universiteit. Zij vrouwen van het eerste uur, tofen ele ouderen him weg nog niet wisten vinden. Zij waren de eersten, toen de rijheid werd bedreigd, die hun plicht enden. „Daarvoor eren wij hen. ook nu" Idus de rector magnificus. .Laten wij ouderen voorzichtig zijn," arti o voegde hij er vermanend aan toe, „met nze visie op de jeugd. Ontsporingen zijn altijd. Dit is één van de kanten, van mens-zijn. Ik denk in dit verband erd an de woord'en van Jean Cooteau: Frank- ipnjk minacht de jeugd, behalve wanneer 1 zich opoffert om de ouderdom te Prof. Jonkers besloot zijn begroetings- roord met het citeren van een vers over Nonnenbrug van de Leidse student lui van Vliet: i.De brug leidt naar de wijsheid Voor wie het nog niet wist. De tüd leidt naar de grijsheid Voor elke reünist. De grijze wijze Leidsheid Heeft nooit haar doel gemist". Foibo N. Burgemeester Van Kinschot overhandigt de praeses van de reünisten de sleutel van de Sleutelstad. Foto N. vaan der Horst. Steeds groter wordt de groep van hoog leraren, staf en studenten, die aan aca demische vorming geheel andere eisen gaat stellen dan de traditionele. De student met deze niemvc mentaliteit komt naar Leiden om kennis op te doen: na lagere en middelbare school een volgende fase in zijn verstandelijke ontwikkeling. Hoe sneller de studie is geleerd, hoe eerder de plaats in de maatschappij kan worden gezocht, die heiligend doel is van alle streven. De houding is zeer begrijpelijk, maar 'loet de academie geen goed. De gehele ge- dachtenwereld is zo zeer op de maat schappij ingesteld. En deze maatschappij weer zoveel meer op kennis en succes dan op wijsheid en geluk, dat voor academische vorming in de oude, ruim ste zin van het woord weinig plaats overblijft". In dit verband waarschuwde de heer Schimmelpermdnok voor de betweters, die, hun idealen niet. hoger willen stellen dan een eigentijdse utiliteit, Het. studenten leven ds van onschatbaar gewidht- Het gezelligheidsleven, zoals da.t nog bestaat, wordt alleen gerechtvaardigd door het besef dat bij beschaving veel meer dan kennis komt kijken. De maatschappij heeft behoefte aan volledige mensen, die door veelvuldige ontmoeting met anderen zich zelf hebben leren kennen en de betrek kelijkheid van de eigen idee hebben leren beseffen. Hiertoe dient, vooral bij de groep nieuwe studenten, worden gewezen op het veld van inspanningen dat naast de studie ligt. De student heeft in ons land de vrijheid gekregen zijn tijdsbesteding in eigen hand te nemen. Doet hij dit niet meer op verantwoorde wijze, dan dwingt hij op den duur zelf de academie tot krachtig ingrijpen in zijn leven- De uni versiteit begrijpt dat naast de studie een Andere stijl geivenst Hierna sprak de praeses collegii, de s tj{heer L. G- Schimmelpenninck, namens iet Leidsch Studenten Corps, een harte- ijk woord van welkom tot de reünisten, ®P'traarin hij er zijn gehoor op wees dat er het 385-jarig bestaan van de universi- daleit vele moeilijke tijden zijn geweest, !och dat de academische wereld zich Het is mischien dwaas," aldus de heer '1 -chimmelpenninck, „in elk geval om isrig, het noodsein te hijsen, het is echter re dat op het ogenblik grote twijfel ffeespalt in eigen hart zijn, die het ang sterke systeem van binnenuit in sKetevaar brengen. En niets lijkt dodelijker Zljnöan deze eigen onzekerheid- De maat- ïen KhappeUjke ontwikkeling, zo lang buiten (jeiijde muren gehouden, is met krachtige tred i- iet oude huis van tradities en gehecht- c7[eid, van het zo snel tot in decadentie geraffineerde vrije leven, binnengetre- lijden. Zowel zijn kwantitatieve als zijn kwalitatieve ingreep doen de oude stijl leen goed. Gij hebt tot uw schrik gehoord van de ijzende vloed jonge intellectuelen, die in uwede komende jaren de plotseling zo teer iel schijnende universiteit gaat bedreigen Dp. allerlei wijzen zal aan het probleem het hoofd moeten worden leboden. Buiten de stad is plaats gevon- 3en voor voorlopig niet te omschrijven '°j jfludentenwoon wij kenHoe in deze gehee, al nieuwe wereld in de massa de individua- liteit is te sparen, blijft nog een open vraag. Het lijkt nu het beste voor alles 'het streven erop te richten ook daar de •te vrijheid van doen en laten voor elke dent te handhaven en ook de grote _js'| Hats tot een studentenleven te stimuleren. AÏk-*oals dat in de stad uit de vrijheid ont stond. Hte Leidsche Studenten Corps, da* ier- zich gelukkig voelt met de eigen vorm gebonden vrijheid, heeft besloten itto ïich te decentraliseren. Zodra de moge- o; Vjkheid wordt gevonden, zal in de nieuwe Voor het toelatingsexamen van het Sint Bonaventura lyceum te Leiden slaag- in van 145 kandidaten de volgende jon- jns: Poter v. Aken, Leiden; Kees Beenakker. Leiden; Arno v. Berge Henegouwen, Led den; Wim Beinge rs, Led den; Robert Betcke, Leidien; Anidré Beuk, Le^muiden; Leo Beuk, Noordwijk; Ton Beving, Woerden; Stef Blom, Leiderdorp; Kuun de Boer, HazerswoudeLoudé v. d. Boog, Leider dorp; Leo Bot, Lelden; Henk Boting, Lei den; Joop Buis, Leidien; Paul Brand, Bos koop; Peter Brouwer, Leiden; Frans van Ddemen, Nieuwkoop; Guddo Dirks, Lei den; Hans v. d. DoeJ, Ailphen; Kees Douw, Voorschoten; Eddy v. Estrik, Leiden; Johnny v. d. Geest, Oud-Ade; Theo v d. Geest, Oud-Ade; Nico Geukens, Leiden; Martiien Goddijm, Leiden; Peter Grim bergen, Katwijk; Rein Grippeümg, Oegst- geest; Lex de Groot, Leiden; Geert-Jan Groothuis, Voorhout; Robert van Helvert, Leiden; Jos Hoageiwerf, Ailphen; Leo d. Hollander, Leiderdorp; Ronnie Hooge- veen, Noordwijk; Leo Houtman, Wasse naar; Hans v. Hummel, Leiden; Peter de Jong, Leiden; Oor Jonkman, Sassenheim; Edlwald Keyer, Sasseniheim; Sjef v. Kloos ter. Voorburg; Sjors de Koning, R.veen; Levien Konter, Valkenburg; Paul v. d. Laan, Voorhout; Jos Lagendijk, Alphen; s van Leeuwen, Voorhout; Jos van Leeuwen, Leiden; Theo van Lochem, Led dien; Jan Luiten, Stompwijk; Diok MaJm- beug, Sassenheim; Kees v. d. Meer, Rijn- satersiwoiude; Theo v. d. Meer Roelof- arendi6veirïn; Kees Meijer, Leiden; Ddrk Ndeulande, Ledden; Gerard van Noort Leiden; Ben v. d. Nouland, Voor hout; Lucas Nijkamp, Leiden; Rinde Paridon, Ledden René Persijn Leiden; Piet Pijpers, Koudekerk, Sjek Pompe, Leiden; Jeroen Ruygrok, Lei den; Onne Ruzenaans, Sassenheim; Jan de Rijk, Leiden; Frank van Rijn Stompwijk; Ton Schalks, Noordwijk; Kee1 Schmeddiers, Ledden; Huub Soholbz, O egel- geest; Leo Schouten, R.veen; Jan Slegten- horst. Leiden; Marlijn Soesmans, Wou- brugge; Johan Steenvoorden, Noordwijk Jan Stolwijk, Sassenheim; Peter van Swieben, Leaden; Sjaak van Veen, Lei- mudden; Henny Vdsser, Leiden; Wim Vreeburg, Leiden; Paul de VreedC Noordwijk; Tonny de Wekker, Leiden: Hans Wielaard, Oegstgeest; Diok van Zan ten, Alphen; Ton van der Zon, Leiden. Peter v. Zonneveld, Leiden; Sjaak Zuid- wijk, Koudekerk; Hans van Zijp, Leiden; Hans Walenkamp, Leiden. Van 29 kandidaten wordt een her- menselijke opvoeding moet staan en dat daartoe de studentenvereniging het meest is geschikt. Faalt de student echter, blijkt de moderne jongeman inderdaad minder bekwaam om op eigen kracht verant woordelijk te leven, dan is het mooie lied uit. Nihilisten Alle Leidse problemen draaien volgens de praeses collegii om de ongrijpbare horde, die in de wandel tot „nihilisten- groep" is gebrandmerkt. En dan gaat het allereerst om de nihilisten die in Leiden wonen en die de tijd hebben voor aller- hand gemeenschappelijke activiteiten maar zich tot hun eigen kleine leven blijven bepalen. Een leven dat in het ge heel niet onproduktief behoeft te zijn. maar dat zo gemakkelijk in echt nihilis me doodloopt. Er wordt wel geopperd dat differentia tie in gezelligheidsverenigingen een ant woord zou zijn, doch de feiten in andere universiteitssteden wijzen uit dat ook in een dergelijke omgeving ongeveer de helft van de studenten voor gezelligheid langs min of meer traditionele lijnen niet is te vinden. De grote groep blijft o-nbereikt; de wel tot binding geneigde groep valt uiteen in kliekjes van maatschappelijke of confessionele soortgenoten. „Een serieuzer aanpak," aldus de heer Sdhiiimmelperminck, „van dit probleem lijkt de algemene voorziening zonder verenigingsverband. Immers, juist van de binding van een organisatie ds de nihi list niet gediend. Dat zou in de praktijk betekenen; open gebouwen, met andere woorden, plaateen waar iedere student geheel vrijblijvend kan in- en uitgaan en profiteren van op een algemene be langstelling gebaseerde faciliteiten, zoals lezingen, discussiegroepen, films en poli tieke bijeenkomsten. Dat hier voor de faculteiten grote moeilijkheden liggen, is duidelijk. Daarbij zou een studentencafé op een grote behoetfe aan ongeorgani seerde gezelligheid antwoord geven. Langs deze weg zou de nihilist kunnen worden aangepakt, en gestimuleerd tot een actiever sociaal leven als welvoor zien ongeorganiseerde. Dat hiernaast het besloten gezelligheidsleven voor al die genen die meer dan de algemeenheid wil len, moet blijven bestaan, is niets anders dan billijk te noemen. Het is gelukkig nog zo dat de blijde geschiedenis van he* Leidsche Studenten Corps voor een kwan titatief stijgende, zij het relatief wellicht dalende. groep hoogst aantrekkelijk blijft. Minerva Ten slotte wijdde de heer Sdhimmel- pennindk enkele woorden aan de sociëtei: Minerva. „Met schrik hebt ge het bericht van de brand vernomen en ijlings zijt ge naar Leiden gespoed. Vele harten heb ben even stil gestaan bij de gedachte dat dit het tragische einde zou moeten bete kenen van een mooie historie. Er waren er ook, niet in uw honorabele kringen, die spraken van een toch zo noodzakelijke afbraak van een tempel van geestelijke ontucht. Er waren onder de Leidse bur gers di® grimmig mompelden dat hier een poel van verderf, een laat Gomorrha. werd sohoongebrand. De meesten echter denken anders over de sociëteit Minerva, op grond van zeifgenoten gastvrijheid of respect voor een huis, waarin een speelse traditie nog meester is- De herbouw is op stapel gezet. De plan nen zijn klaar. De taaiheid, waarmee Minerva zich staande houdt in goddeloze tijden, wekt verbazing. Gij hebt wel be grepen dat voor de restauratie een hoek steen zal moeten worden bijgedragen door uw royale goede wil- De offers van Corps leden, reünisten en bedrijfsleven kunnen opnieuw bewijzen hoeveel waarde nog wordt gehecht aan dit studentenleven". De reünistenpraeses, de heer Gra- tama, deed een beroep op alle reü nisten om ten bate van het herstel van de sociëteit 'Minerva diep in de zak te tasten. Hij wees er hierna op dat de universiteit een geschenk is van Willem van Oranje, die met deze daad heeft getoond groot te zijn als politiek leider. „Welk een vooruitziende blik", aldus spreker, „welk een juist aanvoelen van wat een geestelijk centrum en kweek plaats van de wetenschap ook, neen luist voor een volk in nood beteke nen moet: een blockhuys ende be- waernisse der landen. Hecht is de band tussen de Oranje's en onze hogeschool gebleven, en nadat, als eerste Oranje, prins Maurits in 1582 hier was gekomen, hebben zij allen, of nagenoeg allen, in Leiden gestu deerd. Ligt in deze verheven oor sprong van onze academie niet één van de eerste redenen van onze trots tot haar kinderen tè hebben behoord?" Hierna schelste de reünistenpraeses een andere reden tot trots, namelijk de moe dige houding der universiteit in het ver zet, waardoor zij de soheldnaam „horzel- nest" verkreeg, die zij aanvaardde als een erenaam. De heer Gratama besloot zijp toespraak met een oproep aan de reünis ten om het feest van het lustrum waardig en vrolijk te vieren. Brandweer hielp een handje "PVE FRANSMAN Charles Dollfus was de eerste die zaterdag om half acht met zijn ballon boven het Schuttersveld opsteeg. Misschien om dat hij een Fransman is, was die start zo indrukwekkend, of omdat hij de nestor van de Europese ballonvaarders is, wat hij door zijn grote rust zo duidelijk liet blijken, misschien ook omdat hij na twee uur voorbereiding, waarin van alles moest gebeuren, met een brede armzwaai het eerst weg ging, wij weten het niet maar toen Dollfus vertrok, was het of er een koning op reis ging. Vriendelijk groette hij eerst de zenuwachtige mensen die vlak bij hem waren en hem hadden geholpen zijn ballon reisvaardig te maken, daarna groette hij de mensen achter de hekken die al zo lang had den gewacht en ten slotte wuifde hij nog naar allen die in Leiden naar hem keken. Toen was hij alleen en wij wisten toen ook waarom deze ruim zeventigjarige nog zo enthousiast zijn sport beoefent, eenvoudig om alleen te zijn. Om vijf uur was men al begonnen met het startklaar maken van de bal lonnen. De heer J. Boesman, de organi sator van het ballonnenfeest, was er toen al om aanwijzingen te geven aan de jon gens van de bisschoppelijke nijverheids school uit Leiden die zich met hun hulp onmisbaar maakten. Een ander, zeer belangrijk aandeel hadden de leden van de .Jeugd Luchibvaart Brigade, een organisatie bestaande uit voor de lucht vaart enthousiaste jongelui, die in menig opzicht deskundig bleken- Het meeste werk had men aan het volpompen van de ballonnen met water stofgas. Geheel van gevaar ontbloot is dit niet, waarom men ook bordjes met „Verboden te roken" had geplaatst Veel had men te danken aan de brandweer man, die, toen er moeilijkheden wa ren met het vullen van de ballonnen, op het idee kwam de tuiten van de in de brandweerwagens aanwezige brandblus- apparaten te gebruiken. Langzamerhand kwam er sfeer op het Schuttersveld. De enorme ballonnen wa ren van ver te zien. Menig jongenshart zal vlugger hebben geklopt toen grote gekleurde ballen startklaar stonden. Nog ver voor de aanvang kwam bur gemeester jhr. mr. F. H- van Kinschot lid van het ere-comité, op het Schutters veld. Voor de wachtende mensen was er muziek, afgewisseld met commentaren van deskundigen. Vele duizenden bevon den zich rondom de ballonhaven toen Dollfus vertrok. Het duurde even voor de tweede deelnemer startte. Het was J. M. Demenint direct gevolgd door de legendarische xNini Boesman, die in Ne derland ongetwijfeld de populairste ver tegenwoordigster van haar sport is en ook ver buiten de grens bekendheid ge niet Autohulp Vervolgens koos Koen Jansen het luchtruim. Het wachten was nu op de tweede buitenlandse deelnemer, de sym pathieke Alfred Ecker.t uit Augsburg. Zijn ballon bevatte te weinig gas en het heeft heel wat moeite gekost om het laatste beetje gas erin te krijgen. Toen er ten slotte drie auto's aan te pas waren gekomen, kon Eckerit nog voor negenen starten. Evenals zijn voorgangers ver dween hij snel in noordoostelijke rich ting, een groot deel van de Leidenaars gelegenheid gevend hem en zijn ballon te zien. Door de organisatoren was deze ballon-race een handicap-wedstrijd genoemd, omdat de opdracht was op een denkbeeldige cirkel twintig kilo meter buiten Leiden te landen. In derdaad is dit een moeilijke opdracht. Men hoeft maar even in de geschie denis van de ballon-luchtvaart te duiken om erachter te komen wel ke wilde avonturen zich afspelen tengevolge van plotseling opsteken de stormen en dergelijke. Zaterdag was hier echter geen sprake van. Het was rustig weer. Berichten vam Dergelijke tafereeltjes waren za terdag bij de intocht van de reünisten der Leidse Alma Mater geen uitzondering. Het dispuut Ahasverus in actie. Foto N. van der Horst. Schiphol af, waar men mee in ver binding stond, bevestigden dit ook. Uiterst benieuwd naar het lot van Het vullen van de enorme bal lonnen met waterstofgas nam lange uren in beslag. Foto N. van dier 'Horst. de ballonnen, hebben vele mensen met één of ander vervoermiddel de zwijgen de gevaarten gevolgd. Vooral boven de polder tussen Leiderdorp en Hoogmade, waar de luchit wijd is, kon men genieten van de race. Om half negen landde Dollfus bij Nieuwveen. Behalve de koeien die nieuwsgierig dn het mandje kwamen kijken, was daar de jongen Burij van de nijverheidsschool om de Fransman te helpen bij het opruimen. Op het Schut tersveld had hij ook al geholpen, zodat kan worden gezegd dat deze jongen een complete ballonrace op de grond mee maakte. De anderen landden ook zonder moeilijkheden in de buurt van Nieuw veen. De gehele race had men op onge veer 200 meter hoogte gevlogen. - Een definitieve uitslag is nog niet te geven, omdat de wedstrijdcommissaris sen met vele factoren hadden te rekenen, die zaterdag nog niet waren te overzien. Belangrijk vinden wij dit ook niet. Be langrijker is dat dit onderdeel van het lustrumprogramma, dat verleden week moest worden afgelast, zaterdag een vol ledig succes is geworden. T oelatingsexamen Agnes-lyceum, Leiden Tot het Sint Agnes-lyceum zijn toe gelaten: Anneke Alkemade, Noordwijk; Irene Baars, Noordwijk; Margie Bal, Voorschoten; Patricia Batavier, Voor schoten; Miny Beekman, Leiden; Tineke Bisschop, Leiden; Hella Boot, Noord wijk; Regien Borgsteyn, Leiden; Marian Bouter, Leiden; Marianne Bridié, Oegst geest; Marian van Brussel, Leiden; Ma rijke Buis, Leiden; Anke Burgers, Was- sennaar; Lisette Cuppen, Leiden; Dolly van Eyken, Noordwijk; Antoinette de Gijsel, Sassenheim; Ans Gribnau, Oegst geest; Boukje de Haas, Leiden; Marja Hendriksen, Oegstgeest; Karina Her mans, Katwijk; Trudy Heuzen, Leiden; Annelies van Hoorn, Leiden; Ankie de Hosson, Leiden; Tilly Huiberts, Oegst geest; Lidy Kaizer, Leiden; Liedeke van Kerkhoff, Oegstgeest; Tineke Compier, Leiden; Hanneke Kop, Leiden; Marijke Lagerberg Leiden; Adri Lepelaar Leiden; Judith Pieck, Oegstgeest; Thea Pieterse, Leiden; Andrée van de Poel, Leiderdorp; Gerda van der Poel, Zoeterwoude; Else Remijnse, Oegstgeest; Marian van Rhijn, Noordwijk; Hyacintha Sala, Leiden; Greetje v. Schaik, Leiden; Ietje Scheer der, Alphen a. d. Rijn; Marijke Somme- ling, Oegstgeest; Marian Staats, Leider dorp; Marion van der Stok, Leiden; Gemma Strijk, Leiden; Else Strik, Lei den; Loes van der Valk, Zoeterwoude; Ida Verhart, Katwijk; Toos Verhoogt! Leiden; Fieke Versluijs, Warmond; An- toinet Visser, Katwijk; Truus Warmen- hoven, Leidschendam; Maria van der Zalm, Warmond; Ria Zwaan, Alphen a. d. Rijn; Ineke Zwetsloot, Zoeterwou de; Annemieke Verbaken, Oegstgeest; Henny Belt, Zoeterwoude; Janice van den Hurk; herexamens; 33; afgewezen: i 21 kandidaten. Daar gaat Nini Boesman notaris Deminent achterna op weg naar Nieuwveen. Foto N. van der Horst. Bevorderingen lagere land- en tuinbouwschool Aan de lagere land- en tuinbouwschool voor Leiden en omstreken zijn bevorderd; Klas 1 naar 2: G. Barnhoorn, Valken burg; J. van Egmond, Oegstgeest; P. van Egmond, Valkenburg; A. v. d. Ende. Voorschoten; F. Gastelaars, Voorburg; R. Harms, Voorschoten, v.w.; D. Hoek, Voorschoten; Ch. van Ipenburg, Voor schoten; A. Kroon, Hazerswoude; K. van Leeuwen, Warmond; M. v. d. Mey, Lei den; M. Mosterd, Rijswijk, v.w.; A. Mulder, Leiden; G. Ooms, Valkenburg; H. Oostdam. Voorhout; S. v. d. Poel, Zoeterwoude; G. Rodenburg, Voorburg; J. D. van Santen, Wassenaar, v.w.; D. Sol, Hazerswoude; F. Tengnagel, Den Haag; J. v. d. Velden, Voorschoten, v.w.; S. Verkerk. Bodegraven; niet bevorderd 2 leerlingen. Van klasse 2 naar 3: C. van Dam, Ha zerswoude; IJ. van Dijk, Katwijk, v.w.; F. Hana, Voorschoten; H. Heykoop. War mond; B. Kromhout, Rijnsburg, v.w.; A. Kroon, Hazerswoude; T. Los, Rijp- wetering; F. van Meurs, Voorburg; R. Pasma, Leiden; J. Uit den Boogaard, Woubrugge; niet bevorderd twee leer lingen. Voor de klassen 1, 2 en 3 kunnen nog enkele leerlingen worden geplaatst, die zes klassen l-o. met goed gevolg hebben doorlopen. Zie voor stadsnieuws ook pagina 4

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 3